Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (8 év, 2 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Harvey Keitel, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Klaus Maria Brandauer, Latinovits Zoltán, Malcolm McDowell, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

3 2018-10-24 4,2
The Jungle Book
A dzsungel könyve
3 2018-10-23 3,4
Who's Afraid of Virginia Woolf?
Nem félünk a farkastól
4 2018-10-19 4,4
Matrimonio all'italiana
Házasság olasz módra
4 2018-10-08 4,2
80 huszár

4 2018-10-01 4,1

2018-12-06 15:31:16 Andrej Rubljov (1969) Prüstü (4) #35

Az első fele nagyon tetszik, olyan gyönyörűen fényképezett, olyan bölcs és metaforikus az egész, olyan érzés mint amikor megtalálod azt amit mindig is kerestél a filmművészetben, de a második fele valahogy már nem tudta végig tartani az érdeklődésem, az egész olyan faktikussá vált a kezdeti hipnotizáló transzcendens érzés egyre jobban elveszett, az utolsó fejezetben a harangöntésnél Rubljov is eléggé háttérbe szorul, ráadásul Feofan sem tér vissza, pedig az ő kettejük párbeszédei az igazi esszenciája a filmnek a fent említett egyéb érdemek mellett.

"aki annyira az ő örömükre akart alkotni, belső parancsra visszavonulni kényszerült..."

Tarkovszkij életútjának alakulását ismerve, azt hiszem ez a dolog 1966-ban egyenlő a predesztinációval, a párhuzam közte és Rubljov között nyilván egyértelmű, mintha előre megrendezte volna a saját élettörténetét is.

Nagyon erős 4-es, bár az egész annyira magával ragadott volna mint az első fele, mert akkor csillagos 5-tös lenne. Körülbelül negyedik alkalommal néztem meg ma az elmúlt 7-8 év alatt, már így is a részemmé vált.

Hogy lehet az, hogy Trier legbrutálisabbnak leírt filmje 16-os karikával szerepel több filmportálon is? Emellett a Mother 16-os karikája volt nekem még érdekes döntés, de ez annál is sokkal embert próbálóbb lehet.

2018-11-28 19:23:45 [Kritikus kód] Prüstü #2061

Sziasztok!

Nekem sikerült, és most már az új email cím látszik, mikor rákattintok.

Annyi hogy elsőnek egy indamail-es email-t adtam meg újnak, de oda nem érkezett meg a megerősítő levél, de ott az indamaillel van gond ugyanez csinálta a Facebook-nál is, hogy egyszerűen nem érkezik meg a levél, de mondom ez 100% hogy indamail probléma. Van egy másik email címem egy Gmail-es oda egyből megjött és sikerült is módosítani.

Köszönöm

előzmény: cucu (#2059)

2018-11-25 07:52:35 [Kritikus kód] Prüstü #2050

Helo! Olyan dolog történt, hogy kötelezően megváltoztatta az indamail azt a email címemet, amivel itt regisztráltam. A 3. tagot a levelezőszerver címét változtatták meg kötelezően, mert ami nekem volt az már elavulttá vált. Hol tudom módosítani itt az oldalon az email címem, nem szeretném elbukni a regisztrációmat és az adataim emiatt. Válaszotok előre is köszönöm.

2018-11-24 19:31:04 Evilenko (2004) Prüstü (3) #9

Malcolm McDowell akkora jelenléttel van a filmben, hogy szinte nemcsak az áldozatait falja fel hanem az egész produkciót is, más nem is nagyon maradt meg az enervált rendezés miatt a filmből, egyedül Ronald Pickup alakítása vehető észre mellette.
Az X Polgártársat tegnap néztem ezt ma, mindkettőnek megvannak az előnyei éppúgy a hátrányai, ez mégis szerintem jobban meg fog maradni, de ez tényleg McDowell miatt van. Összességében mindkettő három pontot kap tőlem, jó példa arra, hogy hogyan lehet ugyanabból a témából két teljesen más hangvételű illetve stílusú filmet készíteni.

Több mint hatvan éves film, mégis mai szemmel is többször nézhető. Elképesztő kreativitásra és hozzáértésre vall, ahogy megteremtették ezt a Dosztojevszkiji mikrouniverzumot, nagyon be tudja szippantani a nézőt.
Marcello nagyot játszik, hiteles érzésekkel, átlényegülten, valamint Maria Schellnek is jól állt ez a naiva szerep, nem lehet rájuk panasz.
Magányos lelkek bolyongása és boldogság hajszolása mesterfokon.

2018-11-01 12:44:44 Dögkeselyű (1982) Prüstü (4) #45

Egy megcsömörlött értelmiségi volt, nem pedig egy agyafúrt bűnöző, és ez utóbbi az ő etikai kódexében megvetetendő dolog, mégis erre kellett vetemednie és az intellektusát ilyen célokra használni, mindazért hogy igazságot szerezzen, ez a tragédiája, hogy itt így mennek a dolgok, maga ez az elfogadhatatlan kettősség vezethetett az öngyilkossághoz.
Igazán velős rendszerkritika, nagyon átgondolt, remekül működő film.

Tényleg nagyon súlyos és átélhető darab. Én a Dekalog részeként láttam, tehát az 57 perces verziót, a teljes filmben talán jobban ki van bontva az ügyvéd "tettes és áldozat kettős világában" való elmerülése, mindenesetre így rövidebb verzióban is rendkívül maradandó filmes élmény.

Kieslowski kisujjból rázta ki a társadalomtól való elidegenülés pokoljárását. Amennyiben a halálra ítélés önmagában nem volt elrettentő a súlyos bűncselekményeket elkövetők számára, talán ez a film megtette volna hatását, persze ahhoz kell némi érzelmi intelligencia, ami paradox mód persze túlnyomóan hiányzik az aljas, előre megtervezett gyilkosságokat elkövetők repertoárjából.......szomorú dolog ez.

Amikor azt hinné az ember, hogy a gyilkosság után túl van a nehezén, akkor jön a finálé akasztásos jelenete, ami még inkább földbe döngöli és szinte együtt akasztják fel Jacekkal......

2018-10-11 15:55:57 [Hamarosan a mozikban!] Prüstü #6365

Nem tudok örülni ennek a remake-nek, de ha már elkészül, akkor kösse fel a gatyáját, mert a kedvenc horrorfilmemet akarja lemosni a pályáról.
A különböző fórumokon található információk alapján nincs kizárva, hogy lélektanilag illetve összességében fel tud nőni az utóbbi időszak jelentősebb horrorjai szintjére for example Hereditary, Babadok, The Witch vagy épp a rendező páros által korábban rendezett Starry Eyes szintjére, viszont akkor sem látom a trailer alapján, hogy utolérje azt az atmoszférát ami az 1989-es filmet számomra piedesztálra emelte. Természetesen meg fogom nézni, ha már ennyire foglalkoztat, nem fogom kicsinyesen homokba dugni a fejem és azért se megnézni szimpla előzetes unszimpátiából.
Ugyebár az új AZ is igen jó bevételt produkált, nyilván a létjogosultsága ebből a szempontból 100%-osan adott, valamint ha eljut a fent említett filmek szintjére Stephen King nevével akkor az apoteózis is csomagolva van, de engem mindez egyáltalán nem vigasztal, mert az eredeti film tényleg egy érzékeny pont a filmes világomban.

2018-10-07 17:13:56 [Filmet keresek] Prüstü #2384

Vad vágyak