Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (11 év, 9 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrei Tarkovsky, Andrey Zvyagintsev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Krzysztof Kieslowski, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Shane Meadows, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Harvey Keitel, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Klaus Maria Brandauer, Latinovits Zoltán, Malcolm McDowell, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer, Stephen Graham
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

L'art d'aimer
A szerelem művészete
2 2022-01-29 3,3

2022-01-21 08:31:02 [In Memoriam...] Prüstü #2978

Igazad van. Valóban szerepelt bennük, csak megtévedtem, így hogy két Saint Laurent film is készült, a Farkasok szövetségében pedig nem fért be az IMDB-n a kiemelt szereplők 18-as listájára.

előzmény: Hulla88 (#2977)

2022-01-20 18:52:53 [In Memoriam...] Prüstü #2976

Lehetséges hogy Gaspard Ulliel valamennyi platformon leközölt nekrológja hibás? Szerepelt tényleg a Farkasok szövetségében? Valóban ő játszotta a főszerepet Yves Saint Laurent életrajzi drámában? Mert ha jól látom utóbbi esetben Pierre Niney-vel keverik, előbbiben pedig Jérémie Renier-el.
Szégyen, kik írják ezeket most komolyan?

2022-01-20 08:22:49 [In Memoriam...] Prüstü #2975

Nyugodj békében Gaspard Ulliel, kiemelkedően tehetséges színész volt, ez csak a világ vége.........sajnos ez az, 37 év. :(

A jelenetek egy házasságból az a rész, amikor Johan közli Marianne-nal, hogy elhagyja, egyszerre sikerült kegyetlenre és meghatóra, nehéz Ullmann karakterével nem együttérezni.
Nálam azt hiszem ennek a témának az a csúcspontja, amit filmen láttam.
Kramer kontra Kramert pont múlt héten néztem meg, ott a kisgyerekkel tudtam együttérezni elsősorban.

Nincs a listán Xavier Dolan film?! Az eddigi komplett filmrendezői életútját erre a témára áldozta pragmatikus vaskövetkezetességgel.
Akkor legyen tőle az Ez csak a világ vége.

2021-10-25 08:47:08 Az ember tragédiája (2011) Prüstü (3) #19

Nagyon rákészültem erre az animációra, nagyon vártam hogy láthassam, de sajnos csalódás lett belőle.
Pont megnéztem a János vitézt egy napon ugyanezzel, gondolhattam volna, hogy itt is az eredeti szöveget fogja átültetni, mintha a karakterek felolvasnák ezeket a mára már teljesen ómagyarul ható talányos szövegeket, ezerszer jobb lett volna, ha modernizálják a szövegkörnyezetet.
A képi világ grandiózus és nagyívű, úgy gondolom méltó feldolgozása az alapműnek, egyértelműen a legjobb animáció, amit eddig láttam, ha csak a képi világot nézem....de komolyan jobb lett volna, ha egy ótvar szót sem szól az egyik karakter sem, legalábbis így ne.... mert ez csak az elidegenítéshez volt tökéletes, és igen itt-ott már nagyon nagyon unalmas is volt, de mondom erre a szöveg tette a legnagyobb lapáttal. Bosszantás magasiskolája mikor 5 pontból ilyen dolgok hatására 3 lesz.

Ha csak egyedül a Dűne kerülne moziba ebben a hónapban, akkor már erős hónap lenne.

2021-10-01 12:26:03 [Tévésorozatok] Prüstü #3980

Bízzunk benne, hogy ennek hatására lefordítják a Blade Artist-t és a Dead Men's Trouserest, hogy teljes legyen a Mark Renton Univerzum kollekcióm.

Ez ám a szerelemi háromszög... :)
Nyomasztó hangulatban nincs hiány, ami a film első képkockájától az utolsóig fellelhető, hála a helyszínválasztásnak, a hangeffekteknek és persze a bravúros kamerahasználatnak. Néha kicsit persze avíttan hat, de összességében itt-ott olyan szinten kárpótol, hogy mindenképp kijelenthető, hogy túlélte az idő próbáját. Pokoli az a kilátástalanság, ami Robira a film végére rátelepszik, azt hiszem, nem kell hozzá túl nagy érzelmi intelligencia, hogy át tudjuk érezni sorsát. Máté Gábor alakításában van valami igazi szadista vonás, ezáltal soha nem tudhatott, hogy egy adott szituációra éppen milyen reakció várható tőle, igen súlyos karakter, a maga felsőbbrendű szuggesztív kisugárzásával.
Sajnálatos, hogy egy ennyire kevéssé ismert és elismert film lett belőle, úgy gondolom, egy olyan élethelyzetnek lehetünk benne szemtanúi, ami sokkal gyakoribb eset annál, mintsem gondolnánk.

2021-07-04 14:27:59 The Beguiled (2017) / Csábítás Prüstü (3) #18

A héten néztem meg A tizedes háremét, kíváncsiságból úgy döntöttem megnézem ezt is, hát fogalmazzunk úgy, hogy ez egy teljesen más jellegű adaptáció. A 71-es film mert merész és provokatív lenni, míg itt egy sokkalta enerváltabb rendezést láthatunk, sokkal együgyűbb karakterekkel, ezerszer kevésbé bevállalós megvalósításban. Egyedül a képi világ, ami dicséretet érdemel, de a bárgyú cselekményvezetésért ez aligha kárpótol.