Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (8 év, 5 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Harvey Keitel, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Klaus Maria Brandauer, Latinovits Zoltán, Malcolm McDowell, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Harry Potter és a Halál ereklyéi - I. rész
3 2019-02-03 3,5
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter és a félvér herceg
3 2019-02-02 3,4
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter és a Főnix Rendje
3 2019-02-02 3,4
Harry Potter and the Goblet of Fire
Harry Potter és a Tűz Serlege
3 2019-01-29 3,6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Harry Potter és az azkabani fogoly
3 2019-01-27 3,8

The Chase
Az üldözők
3 2019-01-05 3,9

2019-01-02 17:52:28 Possession (1981) / Megszállottság Prüstü (4) #16

Úgy gondolom, hogy annak aki szereti a szürrealista, végletesen elborult pszichothrillereket azok számára ez egy megkerülhetetlen darab, nyilván egy kelet-közép-európai rendezőtől ne is várjunk középszerűt, ha már nekiveselkedik, hogy rendezzen egy ilyen filmet, leginkább a Csehszlovák Juraj Herz Hullaégetőjéhez tudnám hasonlítani elborultságban, mert tényleg ez a legjobb szó rá, az egész egy tébolyító rémálom, szinte az első képkockától az utolsóig, az atmoszféra meg olyan egyedi és bizarr, amit Lynch és Cronenberg is megirigyelhet .
Csak erős idegzetűeknek, a főszereplő színésznő is járhatott kezelésre jó pár évig a film után, Andrzej Zulawski nem igazán volt kíméletes a színészeivel.

2019-01-01 15:33:18 [Általános fórum] Prüstü #7743

Utolsó film az óévben: Hintsch György - Iszony

Első film az új évben: Fábri Zoltán - Dúvad

2019-01-01 14:28:39 Dúvad (1959) Prüstü (4) #12

Nem tudom magyar filmben láttam-e valaha ilyen hitelesen eljátszott nárcisztikus, fékevesztett karaktert, mint amit itt Bessenyei Ferenc bemutat nekünk.
Francis Begbie az ugaron az 50-es években. Tudtam rühellni rendesen, és egyáltalán nem drukkoltam neki, attól függetlenül hogy mindenkit lejátszik a filmben messzemenően. Érdemes megnézni elég átélhető darab, és határozottan élvezhető mai szemmel is.

Szörnyecskék első rész, remekbe szabott karácsonyi agysorvasztás.

2018-12-06 15:31:16 Andrej Rubljov (1969) Prüstü (4) #35

Az első fele nagyon tetszik, olyan gyönyörűen fényképezett, olyan bölcs és metaforikus az egész, olyan érzés mint amikor megtalálod azt amit mindig is kerestél a filmművészetben, de a második fele valahogy már nem tudta végig tartani az érdeklődésem, az egész olyan faktikussá vált a kezdeti hipnotizáló transzcendens érzés egyre jobban elveszett, az utolsó fejezetben a harangöntésnél Rubljov is eléggé háttérbe szorul, ráadásul Feofan sem tér vissza, pedig az ő kettejük párbeszédei az igazi esszenciája a filmnek a fent említett egyéb érdemek mellett.

"aki annyira az ő örömükre akart alkotni, belső parancsra visszavonulni kényszerült..."

Tarkovszkij életútjának alakulását ismerve, azt hiszem ez a dolog 1966-ban egyenlő a predesztinációval, a párhuzam közte és Rubljov között nyilván egyértelmű, mintha előre megrendezte volna a saját élettörténetét is.

Nagyon erős 4-es, bár az egész annyira magával ragadott volna mint az első fele, mert akkor csillagos 5-tös lenne. Körülbelül negyedik alkalommal néztem meg ma az elmúlt 7-8 év alatt, már így is a részemmé vált.

Hogy lehet az, hogy Trier legbrutálisabbnak leírt filmje 16-os karikával szerepel több filmportálon is? Emellett a Mother 16-os karikája volt nekem még érdekes döntés, de ez annál is sokkal embert próbálóbb lehet.

2018-11-28 19:23:45 [Kritikus kód] Prüstü #2061

Sziasztok!

Nekem sikerült, és most már az új email cím látszik, mikor rákattintok.

Annyi hogy elsőnek egy indamail-es email-t adtam meg újnak, de oda nem érkezett meg a megerősítő levél, de ott az indamaillel van gond ugyanez csinálta a Facebook-nál is, hogy egyszerűen nem érkezik meg a levél, de mondom ez 100% hogy indamail probléma. Van egy másik email címem egy Gmail-es oda egyből megjött és sikerült is módosítani.

Köszönöm

előzmény: cucu (#2059)

2018-11-25 07:52:35 [Kritikus kód] Prüstü #2050

Helo! Olyan dolog történt, hogy kötelezően megváltoztatta az indamail azt a email címemet, amivel itt regisztráltam. A 3. tagot a levelezőszerver címét változtatták meg kötelezően, mert ami nekem volt az már elavulttá vált. Hol tudom módosítani itt az oldalon az email címem, nem szeretném elbukni a regisztrációmat és az adataim emiatt. Válaszotok előre is köszönöm.

2018-11-24 19:31:04 Evilenko (2004) Prüstü (3) #9

Malcolm McDowell akkora jelenléttel van a filmben, hogy szinte nemcsak az áldozatait falja fel hanem az egész produkciót is, más nem is nagyon maradt meg az enervált rendezés miatt a filmből, egyedül Ronald Pickup alakítása vehető észre mellette.
Az X Polgártársat tegnap néztem ezt ma, mindkettőnek megvannak az előnyei éppúgy a hátrányai, ez mégis szerintem jobban meg fog maradni, de ez tényleg McDowell miatt van. Összességében mindkettő három pontot kap tőlem, jó példa arra, hogy hogyan lehet ugyanabból a témából két teljesen más hangvételű illetve stílusú filmet készíteni.

Több mint hatvan éves film, mégis mai szemmel is többször nézhető. Elképesztő kreativitásra és hozzáértésre vall, ahogy megteremtették ezt a Dosztojevszkiji mikrouniverzumot, nagyon be tudja szippantani a nézőt.
Marcello nagyot játszik, hiteles érzésekkel, átlényegülten, valamint Maria Schellnek is jól állt ez a naiva szerep, nem lehet rájuk panasz.
Magányos lelkek bolyongása és boldogság hajszolása mesterfokon.