Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (7 év, 11 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Harvey Keitel, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Klaus Maria Brandauer, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

Cemetery Man
4 2018-06-29 4,3
Két félidő a pokolban

4 2018-06-15 4,3

Nehéz megfogalmazni pontosan, de van ebben a filmben egy olyan egyedi eklektikusság ami miatt nagyon megkedveltem, nagyon jók a zenék, a színek, a színészek is igazán karizmatikusak, és mindezek által tényleg mélyen érintő jelenetekkel is elő tud rukkolni a rendező, néha szinte a semmiből. Valahogy a túlírt és elborult cselekményt olykor felülírja ez az érzés, és engedi hogy átéld a színtiszta drámát.
A legjobb amit eddig Almodóvartól láttam.

2018-08-09 17:21:33 Álmodozások kora (1964) Prüstü (4) #13

Az Apa-Egy hit naplójától vártam a legtöbbet ebből a "trilógiából", de attól kaptam a legkevesebbet, helyette viszont az Álmodozások kora és a Szerelmesfilm sokszorosan kárpótolt.
Ez a film számomra végig élvezetes és többször nézős történet, úgy érzem a belső monológok is jobban megérintettek, valamint itt is teljesen perfektül van jelen a Francia újhullám hozadéka. A főszereplővel való azonosulás is jobban ment, talán annak is köszönhető, hogy nem csonka családban nőttem fel, így az a fajta szülőkre vonatkozó hiányérzet elsikkadt mellettem.
Nem tökéletes, de nagyon is szerethető, és a ritmikájával sem volt semmi problémám.
Stabil négyes.

2018-08-02 17:17:55 Klass (2007) / Az osztály Prüstü (4) #40

Nagyon mélyre vitt ez a film, valós bár rég elfeledett indulatokat is újra tudott generálni bennem, valamint kevés filmnél olvastam ennyiszer azt a két dolgot, hogy sokaknak látnia kellene a mondanivaló miatt, ugyanakkor hogy soha többé nem akarom látni.
Maga a rendezés tényleg olyan mintha nem tudta volna eltalálni a rendező, hogy egy cool epizódokra darabolt zenékkel agyonpakolt inkább vizualitásra építő filmet akarna forgatni, vagy pedig egy megtörtént eseményen alapuló rögrealista drámát, nagyon vegyíteni akarta, hátha egy nagyobb célközönséget is elérő kultikus státuszba tudja emelni az egészet, de a nyers realizmus felülírt és kisemmizett minden mást, nagyon kevés esetben sikerül ezt igazán eltalálni, pl. az említett Gyűlölet című filmben valamivel jobb az összhang.

A film kapcsán amúgy Lars Von Trier Dogville-je is újra eszembe jutottde ennek a filmnek a fináléjában sokkal jobban áttudtam érezni a bosszú ízét és a kíméletlenséget. Amúgy tetszett, hogy nem beszélt félre, bemutatta a tanárok tehetetlenségét is, a szülők nevelési technikájának csődjét, és azt is, hogy bizony az osztályelső tanulókat sem kell félteni, ha egy kis szadizmusról van szó, ilyen esetekre konkrétan emlékszek én magam is suliból, még véletlen se a stréber kerüljön a céltábla közepére inkább rúgjunk egyet valaki máson lehetőleg 100 %-san tisztára nyalva az alfa girl vagy hím sz.ros cipőjét.

Amúgy a fogyasztói társadalom kritikát egy az egyben erőltetettnek és feleslegesnek tartom, főleg hogy a film cselekményének felénél történő incidenst követően vette fel ezt az egészet, mintha a rendező félúton találta volna ki, hogy mi legyen a kirekesztettségének keresztje, ezzel is a trendre próbált építeni.
Szóval egy meginoghatatlan négyes az osztályzatom.

Poppe nekem eddig full kimaradt, de úgy nézem elég sokan le vannak maradva rajtam kívül is, alig pontozták az eddigi filmjeit.

Paul Greengrass a United 93-assal nagyon betalált nálam, szóval ez esetben én sem érzem feleslegesnek a többszöri feldolgozást.

2018-07-25 19:37:29 [Filmzene] Prüstü #608

Nincs, és nem véletlen nincs.

előzmény: HejjaX (#607)

2018-07-25 18:24:00 [Filmzene] Prüstü #603

Amúgy tegnap ahogy keresgéltem Beethoven 5th Secrets című műve itt-ott kísértetiesen hasonlított Bach szerzeményéhez, majdnem bedőltem :) Itt a videóban úgy 0:50 másodperc és 1:10 között.

2018-07-25 06:44:13 [Filmzene] Prüstü #601

Igen ez az, magamban gondoltam, hogy ha erről is kiderül, hogy Bach, akkor már nem kérdéses többé ki a kedvencem, ha komolyzenéről van szó.
Köszi.

2018-07-24 21:21:30 [Filmzene] Prüstü #599

Helo!
Bocsi valaki meg tudná mondani ennek az NCIS epizódnak az elején felcsendülő zenének a címét?
Már jó pár filmben hallottam, de soha nem kerestem rá, most meg egy film sem ugrik be amiben szólt, hogy könnyebben rá tudjak találni.