Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (7 év, 5 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

Away from Her
Egyre távolabb
4 2017-12-22 3,7

2018-02-10 22:31:46 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül Prüstü (4) #21

Zvjagincev nem tud hibázni. Ez a film is igazi magasiskolája a filmkészítésnek, megérdemelné az Oscar-t, sőt már rég meg kellett volna hogy kapja.
Letisztult és profin kivitelezett filmeket rendez, igényességgel hódít nem pedig hatásvadászattal, valamint nem a témaválasztásával akar fesztiválokat nyerni. Valahogy ezeket az Andrej-eket elkerüli az Oscar.
Nekem úgy tűnt, hogy nem az ő fiúk van a hullaházban, hisz a DNS vizsgálat lefuttatása gondolom nem maradt el utólag, és szerintem is a bizonytalanság a legszörnyűbb állapot

2018-02-10 11:13:37 Il bidone (1955) / Szélhámosok Prüstü (4) #6

Az általam látott Fellini filmek alapján, simán a legerősebbek közé sorolnám.
Iszonyat emlékezetes alakítások, mindhárom férfi főszereplő igazi egyéniség, Broderick Crawford pokoljárása pedig számomra még emlékezetesebb, mint az Országúton Zampano-jáé. Nem beszélve arról, hogy sokkal élettel telibb és pörgősebb, mint pl. a Cabiria Éjszakái, mégis üt akkorát a dráma, mint abban a filmben.
Úgy gondolom egy méltatlanul hátrasorolt film, aminek sokkal nagyobb hírnév járt volna, de az Országúton árnyékából nem tudott kitörni. A vígjáték besorolás pedig tényleg ne ijesszen el senkit, mert köze nincs hozzá.....hála az égnek.

Szeretet nélkül. Mindenféleképp megnézem moziban és bízom benne, hogy közelebb fog kerülni hozzám, mint a Testről és lélekről került.

Scorsese-Casino-Sharon Stone
Cassavetes-Arcok-Gena Rowlands
+ James Mangold - Észvesztő - Angelina Jolie, persze nem volt hivatásos, de attól még rendre áruba bocsájtotta a testét, ha a helyzet úgy kívánta.

2018-01-22 18:49:54 [Magyar filmek] Prüstü #349

Némi háttér-információ a Bebukottakhoz, valamint a Káin gyermekeihez.
Talán érthetőbbé válik Nagy József sorsa, inkább sorstalansága.

Számomra a film szerelmi szála leginkább a Cinema Paradiso-t juttatta eszembe.
Az a film közelebb került hozzám, viszont ezzel a művel sincs különösebb problémám, talán csak annyi, hogy én sem vagyok a kosztümös filmek nagy kedvelője.
Mind Michelle Pfeiffer, mind Daniel Day-Lewis profin játszik, elhiszem az érzéseiket, ennek köszönhetően ez a 130 perces "szenvelgés", inkább hiteles volt, és jól kidolgozott, nekem ez így működött. A fényképezés, a díszek rendkívül átgondoltak és kreatívak.

Legelsőnek mikor néztem úgy éreztem, hogy a viszonylag hosszú játékidő abból fakad, hogy túl sok felesleges információval pakolta tele Scorsese, de másodjára már nem éreztem mindezt zavarónak, igazából valamennyi alkotásánál ugyanezt szokta csinálni, ahol bármilyen szinten megjelenik a narratíva.

2018-01-06 13:45:39 Carne trémula (1997) / Eleven hús Prüstü (4) #5

Almodóvartól igazából sokkal perverzebb és betegebb filmekre számítottam, kellemes csalódás hogy ilyen jól játszik a műfajokkal és elég jó érzéke van az arany középút megtalálásához. Ettől független mégis érzék a filmjeinél egyfajta szappanopera kisugárzást, nem tudom mihez köthető, a zenéhez vagy a mindenki mindenkivel "összeér" koncepcióhoz.
Mindenesetre ennek a filmnek van humora, ráadásul itt-ott határozottan morbid, amit nem tudok nem szeretni. A cselekmény is elég jól megvan írva, a színészi játék sem rossz, és ezt a filmjét is jól meghatározzák visszatérő témái, illetve stílusjegyei ( a már említett eklektikusság, végletekig izzított érzelmek, magány, erős színek, a cselekmény időpontjához tartozó történelmi állapotok cselekménybe szövése stb...)
Összességében nekem megér egy négyest.

Tényleg nagyon rendben van, jó választás volt most az ünnepekre, ez tényleg közelebb hoz, nem elidegenít.
Színészek pedig nagyon ott vannak, a kis srác is teljesen hiteles volt a szerepében, a letisztult zenei betétek igazán líraiak és profin vágnak a történethez, kifejezetten igényes alkotás, én is csak ajánlani tudom. Ha egy igazán "emberi" filmre vágysz, ez tökéletes választás.
Sz.ros 200 forintért vettem meg Dvd-n, VICC.

2017-12-22 08:44:44 Away from Her (2006) / Egyre távolabb Prüstü (4) #15

Tegnap sikerült megtekinteni, abszolút nem úgy kezdtem neki, hogy végig is nézem, de simán magába szippantott a film letisztultsága, és komoly, elgondolkodtató témája. A kivitelezés kimondottan művészi, a múltba történő visszapillantások nagyon hatásosak, még sem giccsesek, az operatőri munka kimagasló, a vágások, a zene, tényleg eléggé rendben van. A film második felében éreztem, hogy kicsit kezdenek az események mesterkéltté válni nem mintha egy Alzheimer-kóros betegnél az efféle ideiglenes változások nem lennének 100%-ig valósak, de itt már úgy éreztem hogy a rendező inkább hatásvadászatból választja ezt a lezárást, és kicsit átbillen az addigi minden hatásvadászatot kerülő megközelítésből
A színészi játék kimagasló, Gordon Pinsent szerintem kifejezetten profi alakítást nyújt a vívódó értelmiségi szerepben, aki kész bármilyen áldozatot meghozni feleségéért, nehéz volt nézni a tehetetlenségét, amit végig méltóságteljesen viselt.

Ez egy baromi jó meglátás volt :), egy-két filmjébe belenéztem és tudtam, hogy jobb ha nem erőltetjük az ismerkedést :) Nincs is emiatt leosztályozva semmi tőle, nem osztályozok le olyan filmet, amit nem láttam elejétől a végéig, ezért nem találtam a általam látott filmek rendezői közt.