Prüstü

Regisztráció: 2010. szeptember 17. (7 év, 8 hónap)

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Danny Boyle, David Lynch, Fábri Zoltán, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Martin Scorsese, Michelangelo Antonioni, Terrence Malick
Színészek: Cate Blanchett, Christopher Walken, Darvas Iván, Ewan McGregor, Gunnar Björnstrand, Ingrid Thulin, Jonny Lee Miller, Klaus Maria Brandauer, Latinovits Zoltán, Marcello Mastroianni, Naomi Watts, Robert De Niro, Rutger Hauer
Műfajok: dráma, háborús film, horror, sci-fi, szatíra, thriller

Születési év: 1989

Vad Balaton

4 2018-04-01 4,3
Ready Player One

3 2018-03-31 3,7

Van itt egy kép a filmből, lemaradtam valamiről? Mármint Bruce Banner mikor jelent meg ebben a formában nem HULKBUSTER-ként vett részt ebben az ütközetben?

2018-03-31 19:33:22 Ready Player One (2018) Prüstü (3) #8

Megvolt benne a potenciál a négyes osztályzatra, de valahogy a Kubrick menet után eléggé elkezdtem unni, lehetett volna 20-30 perccel rövidebb.

Mindenesetre a New Order - Blue Monday című száma mekkorát szól, az szinte felbecsülhetetlen számomra kb. ugyanígy reagálhattak 2004-ben Siófokon a Palace-ban mikor Mauro Picotto berakta ezt a zenét a techno veretés legpokolibb ütemeit likvidálva a hallgatóság nem kis megdöbbenésére, tehát mint zeneb*zinak ilyen szempontból nagyon is cool darab, nem beszélve a filmrajongónak a rengeteg filmes utalás miatt, de a történetvezetés nagyon sablon, és a karakterek egyoldalúsága azért is probléma mert a két dolog együtt idővel tényleg untatott is, nem vagyok benne biztos, hogy újranézném. Sajnálom ez van, egy részem szerette, egy részem várta a végét.

2018-03-16 13:07:46 Bizalom (1979) Prüstü (4) #8

Szerintem is egy kiemelkedő darabja Szabó István életművének, mint efes is írta a kritikájában Bergmani szintre lép a lelki folyamatok ábrázolása, főleg Andorai Péter karakterénél, de Bánsági Ildikó karaktere is átgondolt, és a cselekedetei is teljesen érthetőek helyzetéből fakadóan. Jól működő kamara dráma, ahol a profi színészi jelenlét párosul a világszínvonalú Koltai Lajos operatőri munkájával.
Nagyon nem irigylem azokat az embereket akiknek ebben a korban kellett szembeszegülni a politikai hatalommal, ahol tényleg nem egzisztenciális tétje volt a dolgoknak, hanem slussz passz élet halál, vagy éppen pont irigyelnem kellene az effajta mártír jellemet, aki ilyen körülmények közt is vállalta a szembenállást nem feladva önmagát. Amennyiben a paranoia és a félelem megtestesítője Andorai a filmben, akkor hozzá képest az átlag polgár osztályrésze már a közöny ami a legzsírosabb táptalaja a törvényszegésnek. Az ő léte semmiképp sem egy hiábavaló élet. Elementáris erejű az a paranoia ami végigkíséri az egész filmet, úgy gondolom érdemes rászánni azt a 100 percet.

2018-03-16 12:25:18 [Általános fórum] Prüstü #7354

Gratula!Hajrá!

2018-03-12 17:36:19 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül Prüstü (4) #30

Én kb. 1 hónapja néztem moziban, és rendre vissza-visszatér a gondolataimba. Valamint ez a téma "szociális média-függő, megfelelési kényszertől gyötört, egotrip társadalom" nagyon betalál, és fontosnak tartom, hogy beszéljenek róla, ráadásul mindez ilyen szintű fényképezéssel és operatőri munkával...... ami a másik gyenge pontom. Szóval újranézés után lehet meg fogja kapni az ötöst.

2018-03-11 15:09:26 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül Prüstü (4) #28

Továbbra is tartom, hogy egyáltalán nem biztos az, hogy az ő fiúkról van szó a hullaházban, az anyjából ezt simán kihozhatta maga a traumatizálóan ható szituáció, tök mindegy kinek a hullája, de egy ilyen hisztérikus rohamot simán kihozhat maga ez a brutálisan nyomasztó helyzet, ráadásul elég nehéz napjaiknak a csúcspontja volt mindez. Másrészt a szobájának a leszedése azért történik, mert ugye eladják a házat, ez így is úgy is bekövetkező dolog ha ott a gyerek ha nincs A politikai szál annyira engem nem zavart, habár tény hogy volt egy erőltetett, csak azért is kisugárzása.

2018-03-10 13:15:33 Tűzoltó utca 25. (1973) Prüstü (3) #3

Egy film feláldozva a formalizmus oltárán. Amennyiben kevesebb szereplővel dolgozott volna Szabó István, valószínűleg jobban átjött volna a film személyes hangvétele, de így nagyon bele lehet kuszálódni, és nem is igazán tartotta fent az érdeklődésem. Másrészt nekem az az igazi költészet ami az ilyen típusú filmeket a legmagasabb minősítésbe tudja emelni (Lásd: Huszárik Zoltán - Szindbád, Tarkovszkij - Tükör) hiányzott belőle. Rossznak semmiképp sem nevezném, de nem sűrűn fogom újranézni, valamint ennek hatására a Budapesti mesék megtekintését ki is hagyom az életművéből.

2018-03-05 17:01:46 [Megérdemelte-e az Oscart...] Prüstü #10601

Kíváncsi lettem erre a Fantastic Woman-re, így kiütni a nagyobb esélyeseknek tituláltakat.

2018-03-02 11:53:24 Szürkület (1990) Prüstü (4) #17

Rendkívül egyedülálló atmoszférával megalkotott mű, banálisnak tűnhet a film cselekménye, mégis a kiváló rendezésnek köszönhetően igazán gondolatébresztő hatása van.
A kitartott képek is megfelelően működnek nálam nem lépi át azt a határmezsgyét, ami miatt öncélúságba fulladna, persze ezt embere válogatja. Kiemelném még a színészek abszolút hiteles alakítását, ahol ugyancsak érződik a rendező színészvezetésének profizmusa. A hanghatások szintén nagyon jól vágnak ehhez a szürke, itt-ott határozottan horrorisztikus hatású filmhez, szinte tapintható a feszültség.
Eddig a magyar dombokhoz, hegyekhez, erdőkhöz nem igazán volt szokásom félelmet gerjesztő gondolatokat párosítani, ennek a filmnek viszont sikerült a visszájára fordítania mindezt, ennél csak Lénárt István fejtegetése volt vészterhesebb a lehetséges elkövetőről.

2018-02-10 22:31:46 Nyeljubov (2017) / Szeretet nélkül Prüstü (4) #21

Zvjagincev nem tud hibázni. Ez a film is igazi magasiskolája a filmkészítésnek, megérdemelné az Oscar-t, sőt már rég meg kellett volna hogy kapja.
Letisztult és profin kivitelezett filmeket rendez, igényességgel hódít nem pedig hatásvadászattal, valamint nem a témaválasztásával akar fesztiválokat nyerni. Valahogy ezeket az Andrej-eket elkerüli az Oscar.
Nekem úgy tűnt, hogy nem az ő fiúk van a hullaházban, hisz a DNS vizsgálat lefuttatása gondolom nem maradt el utólag, és szerintem is a bizonytalanság a legszörnyűbb állapot