boneheaD

Regisztráció: 2005. június 3. (18 év, 9 hónap)

Los cronocrímenes

3 3,9
Crank
Crank - Felpörögve
4 3,4

(mármint az eseményeket követed végig, nem a megváltoztathatatlanságot... bocs a slendrián fogalmazásért)

előzmény: boneheaD (#2)

Zseniális időutazós film. Igen, az első kör után (aki látta, érti) már nagyjából (ha a megtekintés közben ezen agyalsz) be lehet lőni, mi hogyan fog történni, de szerintem éppen az a szép benne, hogy végigköveted az események megváltoztathatatlanságát. Szerintem egyáltalán görcsöl a film, épp az a lényeg, hogy a dominó eldől a mittudomén tizedik percben, és onnantól kezdve ennyi, kész.
A főszereplőről pedig csak annyit, hogy teljesen átlagos (= nem feltétlenül annyira nagyon okos) kisember, neki pontosan így kell viselkednie. Nagyon szépen meg van ez írva. A vége főleg.

2008-11-11 23:03:03 Film Noir (2007) boneheaD (2) #1

A filmet nézve bennem az merült fel elsőként, hogy a projekt szellemi atyja vagy nem tudja, mit is takar pontosan a cím, vagy nem érdekli. Nem tudom, melyik a rosszabb.

Nézz(etek) John Alton által fotózott noirokat is, akkor kicsit átalakul a lista. :)

2006-11-10 09:41:56 [JÁTÉK] boneheaD #373

Deliverance

2006-09-07 00:26:35 Miami Vice (2006) boneheaD (2) #21

Csak azért, mert képileg rendben volt, és akadt benne két jó poén: (SPOILER!) Foxx ál-elélvezése és a kopasz, tetkós csávó hirtelen lelövése.

2006-09-06 22:47:18 Miami Vice (2006) boneheaD (2) #19

Nem szoktam itt hozzászólni (pedig volna miről), most mégis. Tudtam előre, h nagyjából mit fogok kapni, de ezzel együtt is sokk volt az élmény.
Igazán nem gondoltam volna, h egy HEAT-et jegyző fazon ennyire el tud szúrni valamit: baromi hamar iszonyú unalmassá, vontatottá és érdektelenné válik a film, a két főhős karaktere nulla, leginkább csak bőrszínük/arcszőrzetük alapján tudtam megkülönböztetni őket (vicc), elképesztően igénytelenek a párbeszédek (kedvencem a Mátrix 3 bakancsos aranyigazságával azonos szintű "A sors olyan, mint a gravitáció" CF szájából), CF-hez legalább nettó 5-10 perc kefélés/enyelgés kötődik, de minek, ráadásul itt-ott még a vágás is kizökkent. A képi világ és az első 20-30 perc pedig még jót ígérne, plusz a finálé se rossz (mondjuk többet vártam), de összességében kiborítóan rossz film, ha nem tudnám, ki rendezte, akkor rögtön dilettáns balfasznak nevezném. Így csak értetlenül állok az egész előtt. Annyira adta magát, h a MV-ből egy kb 90 perces, sűrű akciócuccot lehetett volna csinálni menőzéssel-lazázással, stílussal, és akár valamilyen történettel - ehelyett itt van ez a rettenet, MM nálam feketelistára került egy ideig. Nem szoktam ilyen kategorikus kijelentéseket tenni, de aki szerint ez így, ahogy van, jó film, az valami nagyon mást nézett.

(Ja, az amúgy is pocsék élményre még rátett eggyel a vihogó lány balszélről, a zörgő-pofázó tirpák jobbról, és a pattogó filmhang szemből. Az est legjobb pillanata az előadás után elfogyasztott müzliszelet volt.)