csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (6 év, 7 hónap)

Lakhely: Budapest

The Blue Planet
A kék bolygó
4 2017-02-26 ?

2017-03-28 19:17:04 Tootsie (1982) / Aranyoskám csabaga (5) #13

Ismeretlenként milyen hírneve van?:)Elhappol egy női szerepet,miután a tanítványa nem kapta meg.Elég számító módon kihasználja,hogy egy férfias nőt keresnek,hiszen egy igazgató csak ilyen lehet...Érdekes módon, nőként elnézőbbek vele és ő is jobban alkalmazkodik.

előzmény: Bubu (#12)

2017-03-28 18:49:25 Tootsie (1982) / Aranyoskám csabaga (5) #11

Igen,de itt nőként legalább kap szerepet,míg férfiként csak tanítja,de nem csinálja.Senkinek sem kell...

előzmény: Bubu (#10)

Újra megnéztem.Inkább csak a gyenge szereposztáson ( Walkernek nem volt nehéz dolga mindenkit lejátszani) bosszankodtam,a rengeteg logikátlanságon inkább csak mosolyogtam.A rendező gyakran választott nem megfelelő színészt ill. sokan nem voltak hajlandóak együtt dolgozni vele.

2017-03-25 19:47:33 Csillagosok, katonák (1967) csabaga (?) #19

A cinemascope kezdetén is sok film volt teljesen feleslegesen nagyon széles.Utána szerencsére észbe kaptak,az 50-es évek vége felé.

Ha már Agatha Christie neves regényét nem lehet az eredeti címén filmre vinni és a Néger-sziget elnevezés sem használható...Tényleg csoda,hogy a sakkban nem pirosak játszanak a zöldek ellen.

Szerintem a végét jól eltalálták,amit te írsz,már túl sok lett volna.Egy korábbi Hannibal hozzászóláshoz:ha a vezetők elhaláloznak,jön a tanácstalanság,esetleg az erősebb "kutyához" való húzás.Ezért tud elmenni gond nélkül.

Mission Impossible,Maigret ( Rupert Davies,magyar hangja:Básti Lajos,Charlie angyalai,Arsene Lupien,Az Onedin család,Kojak.

2017-03-19 21:30:09 Suddenly (1954) / Váratlan csabaga (4) #15

Ahhoz képest,hogy B mozinak készült,egyáltalán nem rossz.Sinatra nekem nem (most sem) volt meggyőző,Hayden annál inkább.Kár,hogy keveset filmezett.

Egy jó színészi teljesítményí azért volt,Brandaueré...

Abban az időben sok év volt,mikor előre ki lehetett adni a díjat,a fura módon gyengére vett mezőny miatt.

W.Hurt győzelmét nem tudom megítélni,a filmet nem láttam,akárcsak J.Page szerepét sem.

A másik három film ismeretében a Prizzik becsületére szavaztam volna,ahol Nicholson is elég más,mint korában vagy később.

Mivel szóba került, olyan 15 év után újra megnéztem és ma már nem értem,miért kapott Oscart.

Nem rossz film és még azt sem lehet mondani,túlzottan a látványra megy,még csak nem is nagyon széles a kép,de rettentő sok ez a 150+ perces játékidő.

E!hhez képest egydimenziós karaktereket láttam és sok-sok üresjáratot,felesleges flashbacket,túlnyújtott jeleneteket.

Régen nem vettem észre,de azóta,más filmek miatt,engem nagyon zavart M.Streep erőltetett (modoros) akcentusa.Komolytalan,hogy a bennszülöttek jobban beszélnek nála angolul...
Négyes alát azért még megér,de a rendező kicsit más jellegű filmekkel lett híres,igaz később még egy Sabrina remake-t is elkövetett.