csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (6 év, 5 hónap)

Lakhely: Budapest

4 2017-01-03 4,3
Bedtime Story
Dajkamesék hölgyeknek
4 2017-01-02 3,8

A Bomjour Tristesse (1958) tartalom leírásában szerintem a második mondat után célszerű három pontot rakni,a maradék két mondat már a teljes filmet elmeséli.

Megj.: Ha a film címét másolod, vagy linkbe adod meg, akkor nem hibázod el. (Ugor)

Én kb. 2500-at osztályoztam le,és ezek közül is mennyiről változott a véleményem az idő múlásával,egy vagy több újranézés után.Aminek csak a címe rémlik,nem értékeltem.Tényleg,hány filmet lehet fejben tartani,az emlékezetből bármikor előkapni?Most botlottam bele a Hook c. filmbe,de hiába láttam már,talán kétszer is,szinte semmire sem emlékeztem belőle.Ma már sok filmet félbehagyok,ha legalább a feléig nem fog meg,és ezt sem osztályozom.

Valóban.Ha Ingrid ma lenne huszonéves és tényleg 185 centi lenne,a svéd nők átlagmagassága kb. ennyit változott azóta,hát...komoly bajban lenne.Bár neki is voltak sámlis partnerei és magasabb volt Bogartnál a Casablancában,de mégis a férfi tűnik nagyobbnak.Ott a kalapokkal is trükköztek,Ingridé lapos,míg Bogie fejfedője magas.Hitchcock mondta,ilyenkor az egész díszlet, a részben emelt padló miatt, komikusan néz ki.Még a Sabrinában is,mikor látszik a két főszereplő lábfeje,Bogart magasított sarkúban van,míg Hepburn( 170 centi ) teljesen lapos talpúban vagy akár mezítláb.

Hoffmanból szerintem gengszter lett volna,mint Cagney,Robinson vagy akár Bogart.Viszont a magas nőknek azért nem kellett annyira aggódniuk,volt elég szálfatermetű férfi a porondon.Pl. Gary Cooper,G. Peck...Bergman 175 centije ma akár 185-öt érne.Viszont a kevés magas férfi miatt az ennél alacsonyabb S. Weawer és G.Davis sokáig nehezen jutottak szerephez ill. akciófilmekben,kemény nőként képzelték el őket.Az Aranyoskámban is poén,hogy Hoffman nőnek öltözve is Geena Davis válláig ér csak.Redgrave annak idején Stuart Máriának pont megfelelt ( Mária,a skótok királynője),hiszen a történelmi személyiség is igen magas termetű volt,szinte pont ekkora.

Azt kihagytad,a régi változatban a mesterlövészek vezetőjét az orosz származású,egzotikus szerepeiről ismert Yul Brynner alakította.Vagyis csak fekete nem volt a filmben,ahogy más ismert westernben sem.:)

2017-01-19 13:03:46 [Filmek - régen és ma] csabaga #135

Hollywood képtelen leállni az örökérvényű klasszikusok remakeléseivel.Ben Hur,Hét mesterlövész,mi jöhet még?A My Fair Lady-ről letettek,de van még bőven választék.

A nevemet ellopó és kitíltott csabagawaok "hozzászólásait" nem lehetne az offba rakni?

2017-01-18 17:26:37 [Filmek - régen és ma] csabaga #134

A rekordokat nézegetve tényleg megdöbbentő,hogy a Gigi 9/9-et nyert,míg Wyler drámája, a Kis rókák 9/0...Ennyit a szavazók okosságáról.:)

2017-01-18 13:03:44 Arrival (2016) / Érkezés csabaga (?) #74

Csak megkérdezem:A sajátunk kivételével egyetlen civilizációt sem ismerünk (vélhetően nem is fogunk,lehet hogy nem is létezik), így erről honnan tudnánk bármit is?Emberi fejjel találunk ki idegen lényeket,generálunk konfliktusokat.Fogalmunk sincsen a tudomány határairól,lehet hogy nagyjából elértük már,vagy mégsem.Könnyen lehetséges,hogy a csillagok közötti utazás lehetetlen vagy a hosszú idő miatt értelmetlen.A kommunikációra is csak földi példáink vannak.Egy a farkasok viselkedését kutató tudós "falkatag",sőt falkavezér lett az állatok viselkedésének "kommunikációjának" utánzásával.

2017-01-15 18:03:10 [Könyvajánló] csabaga #312

Vagyis számomra Wyler nagyobb rendező.Neki is volt kedvenc témája(családi,kisebb közösségi promlémák,gyakran krimi vonalon) és stílusa(kicsit komótos),de egy idő után mással is próbálkozott és szerintem sikerrel.Hitch kitérőire ez kevésbé igaz.A színészvezetésben meg szerintem messze jobb volt,mint a suspense mestere.Jobb színészei is voltak.