csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (7 év, 6 hónap)

Lakhely: Budapest

A Perfect Murder
Tökéletes gyilkosság
4 2018-01-26 3,4

2018-02-23 18:18:45 Trumbo (2015) csabaga (?) #12

Az első világháború alatt a németek zaklatása,később a japánok deportálása ugyanebbe az elméletbe tartozik. Ott is ártatlan embereket,amerikai állampolgárokat hurcoltak meg csupán a származásuk vagy az ideológiai meggyőződésük miatt,hiszen nem volt tilos kommunistának lenni,maga a párt is 1954-ig legálisan létezett.
Ráadásul gyakran a 30-as években elkövetett "bűnök" miatt vádolták az embereket,tették tönkre neves művészek pályáját.
A feljelentgetések országává vált a szabadság bölcsőjeként számontartott nemzet.Hiszen a kommunista gyanúsak megúszhatták,ha megneveztek más kommunista gyanúsakat.
Őt Edward G. Robinson hozta lehetetlen helyzetbe.Mondjuk,az utóbbi is szürkelistára került,a Key Largo után nem játszott több főszerepet.
A Római vakáció "legjobb forgatókönyv"poszthumusz Oscar-díjának átvételét sajnos már nem élte meg.

A film liberális gondolkozású főszereplői sem tudták,ki is az igazi forgatókönyvíró.

Elismerés Kirk Douglasnek,aki végre oda merte írni a nevét a Spartacusnál és a feketelistázás ellen tüntető menet élén haladó Bacall-Bogart házaspárnak.
Viszont csúf fekete pont jár a feketelistázást támogatóknak,mint mondjuk James Stewartnak.

Nem rossz film,csak elég képtelen maga a vád,akárcsak a felmentés,hasonlóan a megfejtéshez.

Vagyis bíróság elé állítanak egy ügyész helyettes,mivel ott van az ujjlenyomata egy poháron,amit az áldozat lakásában találtak.A többi "bizonyíték" még ennyit sem ér...Odamenni,elmenni nem látták,szemtanú nincsen,indítékról nem tudnak.Nincsen meg a gyilkos fegyver sem.
Amilyen fura módon kerül a bíró elé az eset,olyan gyorsan véget is ér,majd kapunk egy teljesen logikátlan megoldást.
A felségnek nem volt elég,hogy megölte a férje szeretőjét,még a férjét is "akasztófára" akarta juttatni...Bizonyos szempontból csak a véletlenen múlt,hogy úgy nézett ki,sikerül,majd a balsiker szintén.

Egy látszólag boldog házasságban...A nő karaktere nincsen meggyőzően kidolgozva.

Az Észak-északnyugathoz próbáltam egy jobb tartalmat írni:

"A reklámszakember Roger Thornhill élete alaposan megváltozik, mikor rossz pillanatban inti magához a pincért.Egy bűnbanda kormányügynöknek nézi és elrabolja, majd hamarosan a rendőrség gyilkosság miatt körözi.
Egy reménye van,megtudni,ki is az a titokzatos Kaplan, akivel szemlátomást összekeverik.Így az ő nyomában,észak-északnyugatra tart..."

Ha már a címeket említetted...Sohasem értettem,egy filmnek miért adnak újabb és újabb címeket ill. egy címet miért használnak fel újra, Én első alkalommal akkor lepődtem meg,mikor az L.A. Confidental a Szigorúan bizalmas magyar címet kapta,miközben ez már egy James Bond mozihoz tartozott. A mostanában elterjedt,szándékosan más régi címekre hasonlító,megtévesztő magyarításokról nem is beszélve.

előzmény: oscarmániás (#12319)

Nem titeket hibáztatlak,nem tudom miért érzed ezt.Még írtam is,máshol is ez a tartalom.Ráadásul a régi nagy filmeket nézegetem,nem a senki által nem ismerteket.Sajnos tény: ezeket a valahonnan megörökölt hibás tartalmakat kijavítatni lehetetlen,egy élet kevés hozzá,csak apró kozmetikázásokra van lehetőség,hiszen évtizedek alatt jöttek össze.Egyébként rendszeresen írom,nem pampogok és nem sértödöm meg...De egyes filmekhez szinte már új tartalmat kell írni és a kitalálására nincsen mindig időm.

Persze,csak tudnám,kik és hol hozták össze ezeket a "tartalmakat". Többségük más filmes oldalakkal megegyezik,vagyis univerzálisan rossz.Sok esetben el nem tudom képzelni,hogy a "szerző" látta a filmet.

előzmény: oscarmániás (#12311)

Nézegetem a tartalomleírásokat.
Száz ember kellene ide,hogy rendben legyenek egyszer...

"Fajtáik":

1.Spoileres.
2.Alapvető tárgyi tévedések.
3.A film tartalmának szinte teljes elmesélése.
4.Figyelemfelhívásra is alkalmatlan szösszenet.
5."Reklám".
6.Mindezek különböző variációi...

Az Oroszország-ház leírásából azt a James Bondos első mondatot szerintem vegyétek ki.

2018-02-21 15:24:25 I, Tonya (2017) / Én, Tonya csabaga (?) #11

Szép,de a szerep miatt megcsúnyított nők nyerhettek Oscar (Cottilard,Theron,Kidman) ,bár szerintem nem nekik kellett volna játszaniuk,hanem egy valóban kevésbé szép színésznőnek.Mint K.Bates a Tortúrában.

előzmény: angel (#9)

A Hiúságok máglyája "tartalma" helyett ezt az újat javaslom:

"Sherman McCoy a világ urának számít a Wall Streeten,élete maga a tökély,míg egy napon el nem véti az útirányt.Csillogó limuzinjával Bronx legsötétebb negyedében találja magát oldalán szeretőjével,és a bonyodalmakban innentől nincs megállás..."

Nem én írtam,a DVD kiadvány borítóján szerepel.:)