csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (8 év)

Lakhely: Budapest

2 2018-07-28 2,8
The Savages
Apu vad napjai
3 2018-07-25 3,6

Régen láttam, újranéztem, valami rémes volt.
Gyengébb színészek, a szimpla, de ütős eredeti mese agyonbonyolítása.A klasszikussal egy lapon nem szabad említeni.
Faye Dunaway megint itt van, de teljesen feleslegesen.

2018-08-17 18:40:33 The Grass Harp (1995) / A fűhárfa csabaga (3) #1

A filmet végignézve szerencsének tartom, hogy a másik Capote kisregény megfilmesítésekor ( Álom luxuskivitelben) nem alkalmazták szerző által használt nosztalgikus, visszatekintős szerkezetet, akár narrációval.
Így nem igazán érdekes. Egy-egy mellékszál gyorsan eltűnt, a regényt sem mindig követi, itt nem tudom az okát.

Matthau nem igazán tud mit kezdeni a szokatlan szerepével, Lemmon pedig teljesen felesleges a filmbe.

2018-08-15 15:21:50 I, Tonya (2017) / Én, Tonya csabaga (4) #19

Komoly USA kritika, egy remek korisnak nincsen szponzora, mivel nem 'csini', nem minta familia van otthon.Emiatt nem is jutott el az Oscarig, pedig teljesen egyedi, sokkal jobb, mint pl. a Harcos.

A tawn /US/ marshal kinevezett, a seriff valasztott ember volt, ezt kihagytam.Mindegyik kinevezhetett helyetteseket, civileket is hivhatott.

előzmény: necksprain (#21)

Ritka az a western komédia, amelyiket mint filmet is komolyan lehet venni.

Ez szerencsére ilyen, elsőrangú párbeszédekkel.
Nem akciót kell itt keresni, bár van bőven, mikor a prémvadász az ellopott áruja visszaszerzésén fáradozik, újra és újra nekifutva.
Az a verekedés a végén túl sok, kicsit hajaz a Megbilincseltekre,de a vége, mikor kiderül, minden kezdődik elölről, jól eltalált.
Mindegyik főszereplőn jól szórakoztam. Burt Lancaster ritkán komikus, de megy neki, Telly Savalas szórakoztató gazember, de a fő attrakció: Ossie Davis, mint "túlművelt" fekete rabszolga "komancs állampolgár" a vadnyugaton.

Több hasonló, -magát nem halálosan komolyan vevő- western kellett volna, ehhez hasonlóan mellőzve az alpári poénokat.

2018-08-09 17:53:57 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10651

Arra szerintem ott az Emmy-díj.

Ahogy megint másra a Tony és a Grammy.

előzmény: kaamir (#10649)

Szerintem neki kb. ilyen hangja van. Magas, modoros, némileg idegesítő...

A magyar hangjai közül Rák Kati volt a legjobb választás.

előzmény: jesi (#4)

Akire gondolsz, az a US marshal, kormanyzati rendfenntartó.

A town marshal (pl. Kane, High Noon) csak a város határáig intézkedhetett, a sheriff viszont akar egy megyében is.
Mivel ez nem volt állam, Coopernek lehetett US marshal hatásköre, ahogyan Fentonnak sem volt 'felettese'.
Cogburn is US marshal volt, a sheriffnek, akihez a lány elsőnek fordul, nem volt indián területen (nem megye) hatásköre.

2018-08-08 22:26:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10642

Sokat elmond, hogy 1928-ban Best Unique and artistic picture volt, ma meg Best popcorn lesz.

2018-08-08 22:09:19 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10639

Majd kap egyet egy Star Wars film. A 9-ben meg lesz 2 fekete film, egy sci-fi/horror, egy eletrajzi, valami napi politika, egy kis oknyomozas, egy fantasy stb. Komolytalan lett.