csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (6 év, 11 hónap)

Lakhely: Budapest

4 2017-07-03 4,2
Hidden Figures
A számolás joga
3 2017-06-29 3,8
L'homme qui aimait les femmes
A férfi, aki szerette a nőket
4 2017-06-28 4,3

2017-07-21 16:22:51 Sztalker (1979) / Stalker csabaga (4) #80

Azt hiszem,a rendezőnek nem az volt a célja,hogy ezekkel a kérdésekkel (mi lett a katonákkal...) foglalkozzon.

előzmény: Champion (#79)

Első nekifutásra a film alighanem ennél jobb lett volna,de a cenzorok közbeléptek.A férj ugye nem hiheti azt ,az a nő nem a felesége,hiszen a hűtlenség tilos volt.Mindez persze nem menti a poénok hiányát,miközben akkoriban remek,szellemes vígjátékok készültek.Egyik szereplő sem volt "komikus" alkat,teljes mellélövés ez a film.Talán egy K. Hepburn-C.Grant duó talán el tudta volna vinni a hátán.

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

Azt nem lehet tudni,kik csinálták?Ha nem,ezen nem lehet segiteni?A képválasztéknál ott van kitől származott,a profilképnél ezt nem tudnátok megoldani?

Igen,ha a hangosfilm kezdetekor lett volna 30 körül,sok nagy alakítást láthattunk volna tőle,bár nem tudom,nem maradt volna meg inkább a színháznál.

A képeken néha lehdtne javítani,sok esetbem túl fiatal vagy túl öregkori fotó van fenn.Nem lett volna elég a lehtőséggel visszaélők jogát elvenni,akár egy figyelmeztetéssel kísérve?

Gyakran a legegyszerűbb filmek a legzseniálisabbak.Az erküdtek az átlagos embereket testesítik meg,mérnöktől a szobafestőig.Az intelligenstől a nemtörődömön át az előítéletesig.Mikor nálunk kimennek az utcára egy mikrofonnal és megkérdeznek 12 embert,ki is volt Szulejmán,hát a válaszok...Pedig még egy szappanopera is megy róla a tévében.Itt ez a 12 ember kb. fele elég jól összeszedte ezt a rendesen ki sem nyomozott ügyet a védő helyett.

előzmény: bumbayo (#114)

A Filmvilág elkövetett egy Marlene Dietrich 25. évfordulós "cikket",hogy még a születési nevét sem volt képes helyesen leírni.

Régen láttam,most néztem újra.Nem is emlékeztem,hogy az Algír ennek a szinte teljes koppintása.

Voltaképpen csak a befejezés tér el,Pepét ott lelövi egy rendőr,itt öngyilkos lesz.

Még a szereplők öltözéke,külseje is teljesen ugyanaz,akárcsak a díszletek.

Mindkét film jó,de egymás után sok értelme nincsen megnézni.

2017-07-02 23:48:27 Thunderball (1965) / Tűzgolyó csabaga (4) #30

Számomra ez a film sokáig kiváló,de a hosszas keresgélésben leül a történet és tényleg túl sok a víz alatti jelenet.Egyéb felesleges epizódok is vannak bőven.Viszont a macsó Connery-t már sorban harmadszor egy nő menti meg.:)Kétszer közvetlenül,a Goldfingerben közvetve.Ezután jön a lejtmenet nála,ha ez kettes lesz,mit kap a Gyémántok?

Vagyis,sok pénz,jót lehet bulizni stb...

Ilyenkor jut eszembe,milyen jó,ha valakinek más is van az életében,mint a filmezés.

Tony Curtis öregen nagyon megbánta,hogy neki csak az volt.

előzmény: guybrush (#15)