csabaga

Regisztráció: 2010. augusztus 19. (10 év, 5 hónap)

Lakhely: Budapest

1 2021-01-15 3,5
Poliziotto superpiu
Szuperzsaru
4 2021-01-15 3,6

Az tényleg elgondolkoztató, mi lett Hollywood "fenegyerekeiből", hiszen kezdetben Spielberg is oda tartozott.
Szépen betagozódtak a rendszerbe (Scorsese, De Palma) vagy eltűntek, mint Milius vagy a szerzői filmekkel próbálkozó Bogdanovich.

előzmény: Xuja (#19)

Ez a három-három rendező egy kicsit rekordgyanús.:)

Ráadásul mindegyik tényleg rendezett is, csak történt néhány váratlan esemény.

Szerintem az akkori Hollywood a "zseniket" nem kedvelte, Wellest is gyorsan kivetette magából.

Jobban járt, aki alkalmazkodott a stúdiórendszerhez, ahol a rendezőt nem igazán alkotónak, hanem alkalmazottnak tekintettek, és míg nevet nem szerzett, azt rendezte, amit elétettek.

Még a nagy neveket is simán eldobták, ha gond volt, pl. Óz, Elfújta a szél.

Ott van rögtön a Római vakáció, amely akkor egyedülálló módon teljes egészében Rómában készült és még a belsők is valódiak.

Ez akkor nagy újdonság volt és nem lehetett könnyű a stúdióhoz szokott rendezőnek, de megoldotta.

Itt stílust is váltott, kezdett komercializálódni, ahogy a korabeli kritika meg is jegyezte.

Kétségtelenül sok műfajban kipróbálta magát és egy idő után túl monumentális rendező lett, de a filmjei számomra kedvesek.
Értette a mesterségét.

előzmény: Xuja (#11)

Azok is kimaradtak, akiknek a filmkritika csak ürügy, hogy az ideológiájukat, mániájukat, politikai meggyőződésüket tegyék közzé sokadszor is.

A filmet újranézve sem tudok mást mondani, legfeljebb annyit, a nőben volt egy csakazértis hozzáállás.

Az apa a végén köszönetet mondott neki.

Talán majd valaki más is idevetődik, és neked megfelelőbb választ ír, a jószándék azért nem ilyen stílust érdemel, szerintem.

2021-01-24 21:06:19 Darling (1965) csabaga (4) #1

Mint egy Álom luxuskivitelben koppintás, folytatás, európai módon szabadosabb újragondolás, csak itt a nőnek, aki szintén még lop is! sikerül elvetetni magát egy herceggel, akit, micsoda meglepetés, megint Villalonga játszik.
Sajnos a másik film magával ragadó sodrása, bája hiányzik.

Ott csak a főszereplő "darlingozott", itt mindenki.
A Tiffany örökre fennmaradt, ez a modernkedő alkotás nem éppen ismert nálunk...
Gyenge négyes.

2021-01-24 12:57:03 [Ki a kedvenc forgatókönyvíród?] csabaga #6

Woody Allenre szavaztam.

A 2001 forgatókönyvét Arthur C. Clarke írta, hogy Kubrick húzott belőle, attól még nem lett szerző, ahogy zeneszerző sem Alex North zenéjének kukázása után (még szólni is elfelejtett, a neves mester a bemutatón hiába kereste a művét), csak a zene összeállítója.

2021-01-23 19:20:32 [In Memoriam...] csabaga #2810

Gyakran Jay Lenoval "párban" szerepelt a filmekben( pl. Kapcsolat, Végszükség, Dave, Őrült város...), trükkösen bevágva létező anyagokat a megfelelő helyre.

Jane Arthurnak ez volt akkoriban az állandó szerepköre, hogy (általában miatta is) bajba került férfiakat kisegítsen.
Lásd még: Csintalan úriember

Itt is ő kavarja a bajt, csak annyit kellene mondania, azt a terület nem jó cserkésztábornak, már más célra nézték ki, és a szenátor keres egy másikat, de nem szól, alig várja a botrányt.

előzmény: Xuja (#28)