tomside

2023-05-07 23:25:35 [JÁTÉK] tomside #52535

6. A boncolás (2016)

2023-05-06 06:47:25 [JÁTÉK] tomside #52480

(Ritkán van ilyen, de teljesen biztos voltam benne a 4. film kapcsán, hogy felismertem a rendezőt. És valóban. Csak mivel kevés filmjét láttam, nem álltam be tippelgetni. Van valami nagyon egyedi a képeiben.)

2023-05-02 22:26:11 Prey (2022) / Préda tomside (4) #53

Lara Pocahontas Croft kiosztja a salleröket, meggyúrja még az illedelmetlenkedő népi társait is, és amikor a hegyen túlról gyütt sátánördög is felbosszancsa, lássatok csudát, végképp megdühödik! Csinál oly’ felfordulást, hogy olyat még soha korábban nem látott a cserkésztábor! Hinnye! Kiváló szórakozás, gilti plezsör!

SEMMIT nem is szeretnék tudni előre….
hacsak azt nem, hol lehet megtekinteni. :)

előzmény: mimóza (#5)

2023-04-25 19:18:35 [JÁTÉK] tomside #52375

9. Suspiria (1977)

Kevés. Tele van üres/ felületes/ érthetetlen motivációjú karakterekkel. Az eredetsztorik csak a nézőket érdeklik, az alkotók simán átlèptek rajtuk, meg sem próbáltak foglalkozni velük. Ha valaminek nincs több érdeme annál, hogy jól néz ki, az ma már nem ér hármast. Vagy maximum annyit. Jobbat vártam, csalódás.

2023-04-14 17:52:42 [Filmet keresek] tomside #3140

Ebben is. Ebben is.
És ebben.

előzmény: Atazzz (#3133)

2023-04-03 16:37:35 [JÁTÉK] tomside #52198

9. Rocco és fivérei?

2023-03-29 11:03:47 [JÁTÉK] tomside #52113

7. Szép remények (1998)?

Mikor a kt-n látod, hogy 50 szavazat felett 4.3 a film, akkor úgy mész el moziba, hogy semmi kétséged felőle, kiváló filmélményben lesz részed. Megint csalhatatlan filmes iránytű voltatok, köszönöm szépen! :)

2023-02-25 07:31:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26908

Egy kicsit feleztünk el ketten. :)

Áthelyezve a(z) The Unbearable Weight of Massive Talent topikból.

előzmény: St4nt0N (#26907)

Valaki az tudja ezt a filmet küldeni, ha privátban elárulom neki az e-mail címem? :)

Paula nincs felvéve a szereplők közé, vajon őt ki játssza? Az IMDb-n viszont elég hardcore…. 8.0 az átlaga. Ismeretlen gyöngyszem?! :D

2023-02-20 22:53:50 Offret (1986) / Áldozathozatal tomside (5) #44

Éljen! :)

előzmény: offerus (#43)

2023-02-19 09:07:01 Farsangi mámor (1921) tomside (?) #19

A vélemények miatt ez lett a kedvenc filmem azok közül, amiket sosem fogok látni. Mesteri!

2023-02-16 10:25:35 [Filmet keresek] tomside #3119

Mármint hogy adsz neki infókat, és kitalálja, melyik filmet keresed?

előzmény: ilozka (#3118)

2023-02-14 13:53:21 [In Memoriam...] tomside #3133

Aki emlékezne rá egy film erejéig, a Nevelj hollót! kiváló darab ehhez. Isten nyugosztalja!

előzmény: hhgygy (#3131)

2023-02-13 13:34:47 Flesh Eating Mothers (1988) tomside (2) #2

Ez alapvetően egy szatíra, ami horror, ami vígjáték. Ha a brutális betétdalokat a fiatal színi tanodások még el is énekelték és táncolták volna, behozva a musicalt is, akkor tuti ötöst adok rá. Kettes.

2023-01-26 20:33:54 Riget III (2022) tomside (5) #1

Az ember végig röhögi, élvezi, megdöbben, elképed, hiszi, nem hiszi, fél. Egész. Végére ér a Birodalom, és persze ötöst kell adni rá még akkor is, ha a vége az, ami.

Mert itt bizony semmi olyan, hogy győzne a jó. A bábeli zűrzavarban a célok el nem érése a torony összedőltét eredményezi. Sajnálom, hogy meghalnak, akiket megszerettünk, még akkor is, ha persze elképesztően bátor húzás a rendezőtől arra kifuttatni a filmet, amire.

Ez az egész így kerek, ahogyan van. Mégis részvét és sajnálat érzése ébred bennem, amiért nem lesz folytatása.

De szerencsére van a KT!
Valóban szokatlan dolog fórumokon ismerkedni, de ha valaki beköltözik a KT-ra, idővel úgy is észreveszi, hogy a családi állapot mögött nem rejtett társkeresési szándék áll, hanem pusztán egy opció, hogy aki akarja, ezt is a profilja részévé tehesse.

2023-01-08 00:58:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26877

Van valami tippetek, hogyan lehet hozzáférni?

Áthelyezve a(z) Riget III topikból.

Ez nagyon szép, de valahogy mégsem tud áttörni rajta a lélek. Ahogy az első rész után, most sem lettem a fanatikusa.

2022-12-27 22:30:03 The Whale (2022) / A bálna tomside (4) #2

Fraser 4 president!

Az idő mindent megváltoztat, legalább is tegnap este óta az éj leple alatt ez a film leküzdötte magát a kettesre nálam. A legrövidebb összefoglalót már megalkotta a lenti csapatmunka, eszerint ez a fim egy lelketlen termék, semmi több. Igazi Netflix-takarmány: vájúba való Purina a fogyasztóknak.

Azért egy mis magyarázat a rossz-ság miértjeihez.
Blanc ebben a filmben egy sima felbujtó, bűnös. A valóságban a folytatásban börtönbe megy. Ha pedig Blanc karakterében elfér, hogy a Mona Lisa fölégetésével szolgáltasson igazságot, az rendkívül karakteridegen. A valamit-nagyon-meg-akarok-bosszulni-fejű főhősnő szerethetőségben sehol sincs az előző film főszereplőjéhez képest, és indokolatlanul hardcore. Szerintem, ha valakit mellkason lőnek, az akkor sem ül fel mosolyogva, ha elakad a golyó. Tudom, legyek ilyen téren picit megengedőbb: oké, leszek, de cserébe a film is tudja, hol a határ, és ne nézze a nézőt hülyének! Craig néhol szerethetően játszik, és jó az outfitje. Sajnos ezen is az mutatkozik meg, hogy csillogásra nagyobb igény volt, mint lélekre.

Azt mondanám, feelingre a Húzós éjszaka az El Royale-ban olcsó koppintása. Pedig az is középszerű volt.

Ne pazaroljuk a szavakat, ez közepes.

Jól megfogott téma olyan végkicsengéssel, ami más a történelmi tapasztalat szerint nem is lehet, sajnos.

ELőttem a pluszt hiányolták a filmből, nos írom, mik voltak azok. Gene Hackman játéka fenomenális, Francis McDormanddal valamennyi közös képkockájuk arany. (Dafoe itt még zavarbeejtően fiatal, ha valaki eleve a későbbi filmjeiben ismerte meg. Ettől még persze briliáns.) Nagy plusz a film kiegyensúlyozottsága is - egy percre sem lesz unalmas: az alaphangulata sejtelmes, végzetszerű, rendkívül karakteres. És egy óriási plusz a film hátborzongató zenéje.

Én még azt is megköszönöm neki, hogy nem lett egy sima kampánytermék, mert ez a veszély simán fennálhatott.

Kicsit zavarban vagyok, mert soha, semmilyen formában nem bírtam a Shreket. Ez viszont baromi élvezetes. :) 7-8 éves kor alatt nem nagyon ajánlanám, mert volt benne valami, amitől még én is féltem.

Funktasztikus volt, kár, hogy az idegenvezetőtől kellett meg tudnom, hogy Pókember meghal. :D

2022-11-27 07:23:23 The Menu (2022) / A menü tomside (3) #3

Nem érnek össze az ízek benne, hiába van néhány izgalmasabb pillanata. Társadalomkritikának felszínes és inkoherens, megváltástörténetnek kevés. A két főszereplő szokásosan nagyszerű alakítása nélkül a hármas osztályzat sem volna egyértelmű.

2022-11-26 11:43:10 Bullitt (1968) / San Franciscó-i zsaru tomside (4) #37

Néhány éve senki nem nyilatkozott meg az itt megindult állásfoglalósdiban. Nekem is úgy rémlik, a Francia kapcsolat autós üldözése egy fokkal még jobb volt. Habár itt csúcs, amikor megáll a zene és meglódulnak a járművek! Akkor csúnyán megugrik az adrenalin. Micsoda élmény lehetett nagyvásznon!

2022-11-22 13:12:34 Vízipók-csodapók (1983) tomside (4) #2

Igazi időutazás volt nagyvásznon. Közösségi élmény: a felnőttek épp úgy élvezték, mint a kicsik. :)

2022-11-17 21:29:04 [JÁTÉK] tomside #51270

8. 2001: Űrodüsszeia?

2022-11-17 20:21:42 Death Wish (1974) / Bosszúvágy tomside (4) #23

“Nem tudom elképzelni, erre filmötletre, hogy bólinthatott rá bárki, hogy elkészüljön.”

Röviden: a republikánusok és az NRA. :D

Hosszabban: A hatvanas évek közepén lett a városnak egy republikánus polgármestere, aki a hetvenes évek elején egyszer csak demokrata lett, és immáron így vezette a várost. A következő polgármester alatt pedig New York majdnem becsődölt. Nincs konkrét tudásom erről, de ez a film tényleg egy nettó republikánus propagandafilmnek hat a demokraták által lerohasztott New Yorkról, a fegyvereikkel biztonságban élő - és ezért nagyon vagány - vidékiekről, (a főszereplő vidéki barátja a két lábon járó sztereotipikus R-szavazó), szóval könnyen elképzelhető, mögé olvasható az, hogy politikai támogatói voltak. Az is passzol egyébként - néhány kattintás után kiderül -, hogy Bronson maga is konzervatív nézeteket vallott.

előzmény: bali113 (#11)

2022-11-14 22:24:25 [JÁTÉK] tomside #51217

8. Az Androméda-törzs?

Régen kering a fejemben egy amolyan "A pokol tornácán" tematikus filmlista megszerkesztésének gondolata. Ez a darab is odakerülne. Bátor, tudja mit akar, és véghez is viszi. A végén picit gondolkodnom kellett, de ha jól értem, a börtönt látjuk a távolban. Ahol eddig hittük, hogy vagyunk. Magyarán, ami történt és folyamatosan történik az nem ott van, hanem az "ott"-on innen, vagy éppen túl. Walker pedig csak sétál fel alá a pokol tornácán, és már sosem fog nyugalmat találni.
Dehogy járt el felette az idő! 55 év után is bűnös élvezet.

2022-11-07 08:50:29 [JÁTÉK] tomside #51082

7. A Jade skorpió átka?

Télleg szép a kombájn. Bár, ha egy filmnek ez a legfőbb érdeme… :)
Vannak benne nagyon jó képek, és helyenként a zene is egész jó, de összességében nem adja ki a jót. Pedig még a vége fricska is ad hozzà, ott rendesen röhögtem. A szokatlan cím miatt néztem meg, de az agráriumhoz nincs túl sok köze… mármint én tényleg ilyen földműves zombikat vártam volna parasztlázadási szerkóban, de szerencsére semmi ilyen.

előzmény: necksprain (#3)

Nekem is jó az időpont, már csak azt nem tudom megmondani, hoznék-e plusz egy főt.

A szervezést támogatandó: Nem jelölök választ, de ha jó lesz az időpont, szándékozom jönni.

Teljesen élvezhető felsőközépszer, hétköznap esti programnak jó a gyerekkel. Leginkább 7-12 közöttiekkel ajánlanám. Jó az üzenete, és a vége-csavar még a felnőttet is megtréfálhatja.

Van a szomorúságnak egy háromszöge az emberi bőrön, ha jól értem, az orr és a két szem határolja, itt ül ki a szomorúság az emberre. Na, ezt kell eltüntetni, a kutyát sem érdekli, mit érzel bent, szomorú vagy-e valójában vagy sem, csak ne legyen szomorú a háromszög. Ha ezzel megvagy, üdv a fedélzeten, mosolyogni kell, kurvának lenni a lehető legkülönbözőbb módokon. Csak legyél kurva. Fegyverbiznisz, trágyabiznisz, divatbiznisz, csődöt mondó kommunista kapitalisták és kapitalista kommunisták, állj kurvának te is. Őszinte érzelmeket vagy egyáltalán bármit, ami nem váltható pénzre, tilos a fedélzetre hozni, s ha ezzel megvagyunk, mi, kurvák, mindannyian máris indulhatunk a szenzációs utazásra a csillogó-villogó luxusjachton, melynek neve: XXI. század. Mondja a film. A végén a vadonban rohanó ember képe pedig ezzel egyenlő: Rolexben és Balenciágában tesszük ugyan, de ugyanazok a fel-alá rohangászó önző ösztönlények vagyunk… állatok, kurvák. Személyes kedvencem a fegyvergyáros házaspár, akiknek a kapcsolatát nagyon megviselte a taposóakna-biznisz beszűküléséből származó 25%-os üzleti visszaesés, de ők hűségben és szeretetben ezt a nehéz szakaszt is átvészelték együtt. És boldogan éltek, amíg meg nem haltak. És a vízihulla-kedveséről az ékszert azért még begyűjtögető ganajtúró milliárdos? Tűpontos. Sajnos. Ez egy olyan globális parazitaféreg-társadalmat mutat, ahol minden példány egymás vérét szívja, és ezt ki sem lehet bogozni. Két ember van, aki próbálja őszintén. A kapitány bölcsen és részegen beismeri, hogy csődöt mondott, és a fiatal férfi is elbukik, hiába akarná, kurva lesz. Csak idő kérdése.
Östlund baromi jól csinálja, a film megtekintése a személyes és kollektív önkritikát tudatosan vagy “ösztönösen” kerülők számára nem ajánlott. Vagyis de. Leginkább nekik.

Konkrétan A bácsi című film újrázása nemi átfordításokkal, de annyira, hogy konkrétan néninek hívja a kölyök a sofőrt. Merthogy benne van még az a storyváz, amit a legtöbben Jason Statham szállítójából ismertünk meg. És kb. ennyi a story. De mivel jók a zenék, a főszereplő jól alakít, a gyerek sem túl idegesítő, és jutott néhány jó poén is, ezért akár egy gyenge négyest is megérhet, mert tisztában van a saját helyével és nem akarja többnek eladni magát. Szórakoztató akciófilm, ezt tudom mondani. Kikapcsolódásnak szuper.

2022-10-21 18:22:16 [JÁTÉK] tomside #50872

10. Casino?

2022-10-20 20:24:03 [JÁTÉK] tomside #50868

10. Gran Torino?

2022-10-16 22:47:08 [JÁTÉK] tomside #50781

6. Vonat Busanba - Zombi expressz?
7. Öldöklő angyal?
10. Zöld könyv - Útmutató az élethez?

2022-10-14 06:04:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26752

Elnézést. Végtelenül szomorú.
Nem olvastam az in memoriamot, nekem magától értetődő volt, hogy amit írsz, a filmre vonatkozik. Bocsánat!

Áthelyezve a(z) Triangle of Sadness topikból.

előzmény: St4nt0N (#26750)

2022-10-13 21:47:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26748

A spoiler gomb használatának mellőzését kiábrándítónak találtam. :(

Aki tervezi megnézni, a következő hozzászólást ugorja át!

Áthelyezve a(z) Triangle of Sadness topikból.

előzmény: St4nt0N (#14)

2022-10-12 20:52:58 Monday (2000) / Hétfő tomside (?) #5

Elérhetőséget tud valaki adni ehhez?

2022-10-12 11:57:14 [JÁTÉK] tomside #50713

2022-10-05 06:03:21 [JÁTÉK] tomside #50544

Bocsánat.
2. Magas Sierra?

2022-10-05 06:01:04 [JÁTÉK] tomside #50543

2. A Sierra Madre kincse?

Nagyon élvezetes darab, de miután sem dokumentum-, sem természetfilmek terén nem vagyok különösebben jártas, nem ismertem fel benne a zseniálisat. Ettől még könnyen lehet az, és ami biztos: ajánlott a megtekintése. Kár, hogy rövid, elröppen a játékidő.

2022-09-22 19:30:22 La strada (1954) / Országúton tomside (4) #86

A zsenialitás többféleképpen megnyilvánulhat, én a Fellini-félét két film alapján nem tudtam megfogni. Kap még egy harmadik esélyt majd, de nyilvánvalóan nem az "én" zsenim, hiába lettem volna nyitott rá.

Gondoltam, leróvok egy nagy adósságot, és pont jó lesz 2700. filmnek, de elszámoltam magam, és így lett belőle 2699. :)
50 év alatt nem sokat kopott sem a zsenialitása, sem a mondanivalója. Előbbi tény megsüvegelendő, utóbbi nagyon ijesztő.

Vállalt, hangoztatott szerelem a megidézett terminátorral, harminc perc zenére lövés, utolsó két mondatban atomi tömörségre sűrített szárnyas fejvadász-szüzsé, és Pákó "csakfonetikusan" Kuerak, aki saját színészi iskolát teremt a nyak-fölött-ne-moccanjon-semmi-elv mentén. Egy nyolcvanas évekbeli film, ami a közeli jövőben, tehát a kilencvenes évek végén játszódik. Janet Agren, a dagattizmos kocsmatöltelékek között munkálkodó érintetlen szimmetrikus szemű, szőke szűz. Frightliner, pumpás sörétesek, robbanó töltet, lézer, női robot! Agyfrász! Kettes!

2022-09-18 22:07:10 La piscine (1969) / A medence tomside (4) #4

Először láttam ma, és egyből nagyvásznon. Olyan "igaz" a tempója, és annyira elfelejted közben, hogy a mozitermen kívül az embereket az új iPhone, az üzemanyagár, és a minden-elfogyasztás hajtja. Közben ennek az ötven éves filmnek van igaza: a valódi, az élni és megélni érdemes élet tempója (többek között) ebben a filmben van. Nem siet, nem rohan sehová, és erre a megengedő kényelemre ma úgy nézünk, mintha egy másik bolygóról jött volna.

Kicsit konkrétabban a filmről, igazi szemorgazmus. Miről is szólt? Színészóriások szépelkednek egy látszólag gondtalan idillben a kifogástalan outfitjeikben, minden egyes alkalommal olyanok, mint akik a kifutóra érkeznek egy újabb kompozícióban, miközben magabiztos, lassú és kíméletlen tempóban rohad meg a lelkük.

Jean-Pierre a célt tévesztett, örök második, akinek semmilyen valódi ambíciója nem maradt, leendő asszonya, aki a magány helyett inkább abba a jövőbe menekül, ahol legalább egy gyilkos ragaszkodni fog hozzá, és a megárvult lány, akit élete végéig kísérteni fog, hogy apja talán mégsem természetes halált hal. Csodálatos fényűzésben rothadó lelkek. 1969. És ha belenézel a kinti világba: 2022.

Franco Nero egy Fulci-filmben, ami western... ezen elképedtem, s adtam neki egy esélyt, de nem működik istenigazán. Méltán nem lett klasszikus, Fulci csak ritkán villant, Nerot lejátssza a mellékszereplő, és kicsit kommersz, kapkodi az egész.

El tudtam képzelni, hogy némelyikük valami celeb, és ezért nem ismerem fel - nem megsértve senkit -, de ezek szerint csak nem vagyok elég művelt. :)

előzmény: ryood (#905)

Eléggé a helyén van, és habár nem ismertem fel az összes nőt - leginkább azért, mert a bulvárt messziről kerülöm -, biztos vagyok benne, hogy ebben a videóban mindenki a helyén van. Az alkotás zseniális, itt a helye a “sarokban”, az üzenet tragikusan valódi.

előzmény: ryood (#903)

Minden idők TOP10 rövidfilmjében is garantáltan dobogós lenne nálam.

2022-08-29 16:00:12 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26691

Egy spoiler jelzés nem ártott volna. “Köszi.”

Áthelyezve a(z) Nope topikból.

előzmény: pelu (#29)

2022-08-10 11:37:18 [In Memoriam...] tomside #3071

Isten nyugosztalja Roger E. Mosley-t, a Magnum sorozatból biztosan sokak számára ismerős helikopterpilóta TC-t.

Nyilván nem engem céloz a film, úgyhogy mellé(m) is lő… de ez ide kevés. Fogyasztásra szánt termék ez, nem film. Kicsit olyan, mint amikor a Fanta kiad valami limitált szériás italt. Megkóstolod, mert mindenki erről beszél, meg mert fun, de összességében ugyanaz a cukor és víz. Dicsérjem meg a 4-5 jó poénjáért? Ha ennyi játékidőre ez sem jutna… szóval max. egy közepes. Kilazulásra alkalmas, de rossz tapasztalat, hogy ettől komolyabb ambíciókat már ne is merjen az ember várni egy új Marveltől. Jól esik leírni, hogy a frissek közül ettől a DC legutóbbi Batmanje mérföldekkel bátrabb es jobb film.

2022-07-24 22:36:29 [JÁTÉK] tomside #50112

2022-07-20 11:08:31 [JÁTÉK] tomside #50052

15. Profondo rosso

előzmény: ryood (#50036)

2022-07-14 22:02:55 [JÁTÉK] tomside #49951

Ha értenèk ehhez, most vezetnék egy kört balkáni filmekből, és a jutalom nem egy szánkó lenne, hanem egy burek. :)
Szuperek vagytok!

5. Magyar Passió

Hipnotikus!
Mindent bele, hajrá! <3

előzmény: dikalosz (#900)

Tapasztalatlan vagyok benne, sok Fellinit kell még néznem, és ez itt alaposan meghozta hozzá a kedvet. A másik két darab sem rossz, de tényleg Fellinié az, amelyik a zseniálishoz a legközelebb áll. Néznijó!

2022-06-17 21:41:38 [In Memoriam...] tomside #3049

Isten nyugosztalja. Ágó érzéseit osztom; rettentően fog hiányozni. Aki teheti, nézzen meg vele valamit a hétvégén, ez mindig méltó búcsú.

Mondtam, hogy kedd, tényleg megnéztem. :)
Be van ütemezve, mondtam. 24 év múlva visszatérhetünk rá. :)
De most értem meg, hogy Wong Kar-Wai filmje miatt nem kellene… amúgy tényleg hasraütésszerűen választottam évszámot, nem ugrott be a 2046 c. film. :)

előzmény: Gruden Gergo (#19)

Jó kis értékelések, ütemezem is a filmet a kívánságlistámra. Ha jól láttam, 2046 november 13-a keddre esik. Aznap délután, ha időben végzek a dolgaimmal, sort kerítek erre.

2022-06-09 10:45:43 [JÁTÉK] tomside #49375

Mindnekinek köszi!
Sajnos évek óta először nincs pontom, valószínűleg nekem a legrosszabb a “helyzetkihasználásom”. Tekintve, hogy nagyon sok számomra kedves film is előjött, ez kicsit kellemetlen érzés, mondjuk csak annyira, mint amikor az embernek traktor megy a szemébe. :)
Semmi gond, legközelebb még jobbnak kell lenni. :)
Köszi a fáradozásotokat!

2022-05-15 21:25:21 [JÁTÉK] tomside #48633

1. Angyalszív

8. Valan - Az angyalok völgye

2022-05-15 12:29:10 Firestarter (2022) / Tűzgyújtó tomside (?) #3

Cool, bocsánat. Színre-szagra egy trailer és a számok alapján akár az is lehetne.

előzmény: TheDriver (#2)

2022-05-15 08:31:43 Firestarter (2022) / Tűzgyújtó tomside (?) #1

Szuper számok. Úgy tűnik, ezt is bele kellett önteni a Netflix moslékosvályújába.

2022-05-13 23:13:53 [JÁTÉK] tomside #48562

No problemo!
Szerintem holnap is “itt leszünk.” :)

2022-05-10 23:05:30 [JÁTÉK] tomside #48510

1. Rejtett erőd

2022-05-10 23:05:02 [JÁTÉK] tomside #48509

1. Rejett erőd

2022-05-10 23:01:34 [JÁTÉK] tomside #48508

9. Fantasztikus labirintus

2022-05-10 13:28:39 Le doulos (1962) / Az áruló tomside (4) #5

Az ötöshöz nagyon közel... Melville-t nézni egy varázslat: rendkívül erős törvények világa ez. Egy apró félrecsúszás valódi sorstragédiává emeli a filmet. Van benne valami ősi és nemes emiatt.