tomside

Tapasztalat: 1919 film
Regisztráció: 2010. augusztus 12. (6 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985

White Heat
Fehér izzás
5 2016-12-31 4,6

2017-01-24 18:24:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] tomside #9722

az Audition szerintem sokkal nagyobb dal

Teljesen egyetértek, az audition megérné az Oscart. Nemcsak a legjobb zene a filmben, de a film legerősebb jelenete is szerintem. A refrénje annyira erős, hogy amikor harmadjára szólt a filmben, már énekeltem Emma Stone-nal, (a mellettem ülők legnagyobb megdöbbenésére. De na. Elvarázsolt.)

előzmény: #zombysoad (#9719)

2017-01-24 14:49:44 Mindenki (2015) tomside (4) #6

Jelölték Oscarra! Igen! :OOOO

2017-01-24 11:13:48 The Itching (2016) tomside (5) #2

Emlékeztető hozzászólás: Ezt a rövidfilmet szeretnéd megnézni. (De igen, szeretnéd!) ;)

2017-01-24 08:29:15 Star Wars: The Last Jedi (2017) tomside (?) #5

Csodálatos a plakát!
Vért akarok, kínt és szenvedést! :)

2017-01-22 18:28:57 Busanhaeng (2016) / Train to Busan tomside (4) #20

Furák ezek a zombik. Egyetlen alkalommal sem láttam, hogy klasszikusan, ha szétvered a fejét, meghal. Ugye nem volt ilyen a filmben?
Műfajon belül tényleg nagyon jó. És a WWZ-ről szerintme sokkal többet beszélünk, mint megérdemelné. (Ezt is minek írtam le?!) :)

2017-01-22 08:11:07 [Vapiti 2016] tomside #41

Mivel tegnap este vacsoravendégeim voltak, és nem láttam sem A szobát, sem A szobalányt, ezért idén nem szavaztam az első fordulóban (itt, a szobában). Miután e két film sokak szerint esélyes a vapitire - akiknek sokat adok a véleményére - talán így is volt etikus. Csak bízni tudok abban, hogy amiket jelöltem volna, becsúsztak nélkülem is a második fordulóba. Szóval valamelyik kulcsos ember gyorsan virítsa az eredményt, mert az összes körmöm lerágtam a kezemről, és nemsokára a lábamig is le tudok majd hajolni szájjal, csak még reggel van, és nyújtanom kell! :)
#vapiti

Kérdésre válaszolva: Pedig az a rész, hogyan jut el a lányhoz a végén, talán a legbájosabb. A nagyapja adott neki egy ajándékot tele korabeli és földrajzilag is precíz bankjegyekkel, hogy az időhurkokat kihasználva eljusson addig a napig, amikor és ahol a lánytól elvált. Szóval csak el kellett jutnia huroktól hurokig, ami pl. azzal is járt, hogy - talán - két évig tengerésznek kellett lennie. Ez azért kedves, kalandos út a szerelemig, és arra is jó, hogy így leírható pár év idősödés a fiúnál. Arról nem is beszélve, hogy a szuperkönnyű, levegős lányt valaki olyan játssza, aki valójában már betöltötte a húszat. :O

A film tökéletesen alkalmas arra, hogy egy kicsit kikapcsoljon, kivonjon a valóságból. Tim Burtont mindig is ezért szeretjük - azt hiszem, sokak gondolata ez -, viszont tény, hogy sokszor, sokkal ügyesebben is megoldotta már ezt a rendező. Ebből nem lesz klasszikus, de a szerethető világa miatt biztosan megnéznék egy folytatást is, persze azért nem mozivásznon.

előzmény: Havierez (#5)

Mintha valami olyasmi is lenne, hogy ahol nem ér el egy minimum szavazatszámot, ott nem számol átlagot... úgy rémlik. :)

előzmény: Edwest12 (#11626)

Türelem! :)
Van valami átállási idő vagy mi, mire beszámolja.
Ha ma szavaztál, holnapra biztosan leérkezteti a rendszer. :)

előzmény: Edwest12 (#11624)

2017-01-20 13:21:54 The Itching (2016) tomside (5) #1

Néhol azért horrorisztikus, valljuk meg őszintén.
Meg amúgy kapott ilyen mindenféle díjakat... - talán nem is alaptalanul.
Itt megtekinthető.