tomside

Tapasztalat: 1988 film
Regisztráció: 2010. augusztus 12. (6 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985
Lakhely: Cantsee City

Cheung Gong 7 hou
CJ7 - A kis zöld látogató
3 2017-06-20 3,2
Split
Széttörve
4 2017-06-15 3,6
La morte accarezza a mezzanotte
Death Walks at Midnight

The Boy
A fiú
3 2017-06-06 2,8

Az bizony! ;)

előzmény: Újpest Ostora (#2)

2017-06-21 08:47:17 [Általános fórum] tomside #6998

Daniel Day-Lewis vagy tényleg visszavonul, vagy megcsinálta az űber-legnagyobb kampányt az "utolsó" filmjének.

A 2-3 szeretni való megoldása és vicces beállítása kevés egy igazán jó jegyhez, de még így sem rossz megnézni. Családosan biztosan nagyobb poén. Apa-fia filmnek el tudom képzelni 7-11 éves sávban.

2017-06-16 11:34:10 Rough Night (2017) / Csajok hajnalig tomside (?) #3

De jó, asszem először használtam a "Nem akarom megnézni" opciót.
Többször kellene.

Na hála, ezt is meg lehetett nézni nagyvásznon. A film a harmadik negyedben megül ugyan, de az első kettő kimondottan erős, az utolsó pedig olyan bátor, eszement és szórakoztató, hogy négyesnél rosszabb nem lehet az összkép. Helyenként olyan hangosan röhögtünk a moziban, hogy annak a mai vígjátékok a közelébe sem érnek. Pedig ez egy elmebeteg giallo!

2017-06-12 19:15:24 Cloverfield (2008) tomside (4) #59

Nálam is majdnem dobogós found footage kategóriában, bátran ajánlom.
Creep, Chronicle, Noroi - ha kérdeznétek. :)

2017-06-12 15:50:38 Alien: Covenant (2017) tomside (3) #175

Csak nekem nem világos még így sem?

előzmény: Dangar (#174)

El bírtam nézegni, a széria jobbjai közé kerül nálam.
Jó pontokon teszi meg, hogy nem veszi komolyan magát, például Statham hentelése a bébivel emlékezetes marad, véresen kedves volt. :)
Egészen jól mozgatta a sok-sok karaktert, kicsit már Avengers-szerű.
Teljesen vállalható pontokon szűkítette-bővítette tehát a szereplőgárdát, és miután már régen eszembe sem jut semmiféle realitást számonkérni a szérián, nincs vele komolyabb bajom.
Charlize igazi badass, és ha a folytatásokban is hozzák legalább ezt a színvonalat ezzel az eszköztárral, biztosan meg fogom nézni egy átlagos vasárnapi húsleveskóma alatt.

Az írónak zseniális Alain Robbe-Grillet bizony rendezőként is megállja a helyét!
Ahogyan írásban, úgy a vásznon is "szerzői", tehát körül lehet írni ezzel-azzal-amazzal, de valójában csak önmagával magyarázható.
Azért néhány hangulatfestő elemmel megkísérlem mások figyelmét is felkelteni:
Robbe-Grillet ebben a filmben rámutat az erőszak és a szexualitás elemi erejű kapcsolatára, elválaszthatatlanságára. Van a filmben valami ősi eredetű és bénító hatású gonosz, mindez ízig-vérig francia kontextusban. Motívumok és szimbólumok bűnös világa ez, ahol ellenállni lehetetlen, ahol a halál és a gyönyör összeér. A "kísérleti", "szerzői", "új filmnyelvi" beállítások, terek, és egyáltalán a film vonalvezetése nagyobb odafigyelést kíván, befogadása a hagyományos iskolákénál megerőltetőbb, de a film magas elismerésre tarthat számot azok körében, akik ráadásul épp az ilyeneket keresik.

Olykor-olykor megül egy picit, de összességében bűnös élvezet.

Legalabb azt a kurva Mustangot láttuk volna megjavítva a film végén. Kiegyensúlyozott alakítások mellett egy egészen jó munka ez, de valami még hiányzott egy igazán jó filmhez.
Jobb napokon talán megér egy kisnégyest, de ma egész nap fájt a fejem. Life sucks. :)