tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (12 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrei Tarkovsky, Andrey Zvyagintsev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Ingrid Thulin, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: kokazsroK

Mississippi Burning
Lángoló Mississippi
4 2022-12-11 4,1
Puss in Boots: The Last Wish
Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság
4 2022-12-10 3,8
The Menu
A menü
3 2022-11-27 3,6
Bullitt
San Franciscó-i zsaru
4 2022-11-26 3,8

2023-01-26 20:33:54 Riget III (2022) tomside (5) #1

Az ember végig röhögi, élvezi, megdöbben, elképed, hiszi, nem hiszi, fél. Egész. Végére ér a Birodalom, és persze ötöst kell adni rá még akkor is, ha a vége az, ami.

Mert itt bizony semmi olyan, hogy győzne a jó. A bábeli zűrzavarban a célok el nem érése a torony összedőltét eredményezi. Sajnálom, hogy meghalnak, akiket megszerettünk, még akkor is, ha persze elképesztően bátor húzás a rendezőtől arra kifuttatni a filmet, amire.

Ez az egész így kerek, ahogyan van. Mégis részvét és sajnálat érzése ébred bennem, amiért nem lesz folytatása.

De szerencsére van a KT!
Valóban szokatlan dolog fórumokon ismerkedni, de ha valaki beköltözik a KT-ra, idővel úgy is észreveszi, hogy a családi állapot mögött nem rejtett társkeresési szándék áll, hanem pusztán egy opció, hogy aki akarja, ezt is a profilja részévé tehesse.

2023-01-08 00:58:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tomside #26733

Van valami tippetek, hogyan lehet hozzáférni?

Áthelyezve a(z) Riget III topikból.

Ez nagyon szép, de valahogy mégsem tud áttörni rajta a lélek. Ahogy az első rész után, most sem lettem a fanatikusa.

2022-12-27 22:30:03 The Whale (2022) / A bálna tomside (4) #2

Fraser 4 president!

Az idő mindent megváltoztat, legalább is tegnap este óta az éj leple alatt ez a film leküzdötte magát a kettesre nálam. A legrövidebb összefoglalót már megalkotta a lenti csapatmunka, eszerint ez a fim egy lelketlen termék, semmi több. Igazi Netflix-takarmány: vájúba való Purina a fogyasztóknak.

Azért egy mis magyarázat a rossz-ság miértjeihez.
Blanc ebben a filmben egy sima felbujtó, bűnös. A valóságban a folytatásban börtönbe megy. Ha pedig Blanc karakterében elfér, hogy a Mona Lisa fölégetésével szolgáltasson igazságot, az rendkívül karakteridegen. A valamit-nagyon-meg-akarok-bosszulni-fejű főhősnő szerethetőségben sehol sincs az előző film főszereplőjéhez képest, és indokolatlanul hardcore. Szerintem, ha valakit mellkason lőnek, az akkor sem ül fel mosolyogva, ha elakad a golyó. Tudom, legyek ilyen téren picit megengedőbb: oké, leszek, de cserébe a film is tudja, hol a határ, és ne nézze a nézőt hülyének! Craig néhol szerethetően játszik, és jó az outfitje. Sajnos ezen is az mutatkozik meg, hogy csillogásra nagyobb igény volt, mint lélekre.

Azt mondanám, feelingre a Húzós éjszaka az El Royale-ban olcsó koppintása. Pedig az is középszerű volt.

Ne pazaroljuk a szavakat, ez közepes.

Jól megfogott téma olyan végkicsengéssel, ami más a történelmi tapasztalat szerint nem is lehet, sajnos.

ELőttem a pluszt hiányolták a filmből, nos írom, mik voltak azok. Gene Hackman játéka fenomenális, Francis McDormanddal valamennyi közös képkockájuk arany. (Dafoe itt még zavarbeejtően fiatal, ha valaki eleve a későbbi filmjeiben ismerte meg. Ettől még persze briliáns.) Nagy plusz a film kiegyensúlyozottsága is - egy percre sem lesz unalmas: az alaphangulata sejtelmes, végzetszerű, rendkívül karakteres. És egy óriási plusz a film hátborzongató zenéje.

Én még azt is megköszönöm neki, hogy nem lett egy sima kampánytermék, mert ez a veszély simán fennálhatott.

Kicsit zavarban vagyok, mert soha, semmilyen formában nem bírtam a Shreket. Ez viszont baromi élvezetes. :) 7-8 éves kor alatt nem nagyon ajánlanám, mert volt benne valami, amitől még én is féltem.

Funktasztikus volt, kár, hogy az idegenvezetőtől kellett meg tudnom, hogy Pókember meghal. :D