tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (10 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Ingrid Thulin, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: kokazsroK

Cría cuervos
Nevelj hollót!
5 2021-02-23 4,4

2021-03-03 18:16:31 RocknRolla (2008) / Spíler tomside (3) #49

Könnyebben, mint egy Esőemberre azt, hogy nézhetetlen.

De nem is ez a lényeg! Itt általában nem botránkozunk meg, ha valaki valamit látványosan másképpen ítél meg, mint az átlag - feltéve, hogy az álláspontja transzparensen le van érvelve. Sőt, az ilyennek, mivel konstruktív vitát generálhat, jobbára örülni szoktunk.

előzmény: Boxer (#48)

2021-03-01 22:26:02 [JÁTÉK] tomside #45824

6. Boszorkányok (1990)

Szerintem azért nem volt "magyarázkodás" a többi, Réka!
Például a kulcsmondat, amely a felvett idézetek között is olvasható, a harmadik epizódban hangzik el, vagy szintén súlyos pillanat volt - legalább is nekem -, amikor a vidékre elvonult házaspár kijavítja a kislányt, hogy az ő életük nem gondtalan, hanem "nyugodt." Ez ott egy nagyon beszédes szó. Valamint a zárójelenet is baromira erős, amikor visszaülnek a kocsiba, de az nem indul el. Mi tudjuk, ott, abban a csendben, ami annyira intim, hogy nincs is jogunk látni, emberek bocsátanak meg egymásnak olyan, évtizedes dolgokért, amelyek elválasztották őket egymástól, de amelynek kialakulásában valójában egyikük sem hibás, ahol végső soron "nincs gonosz". Szóval értelek, hogy az első a legerősebb, de sértette a szemem a "magyarázkodás" szó olyannal kapcsolatban, ami saját jogon is baromi erős. Csak ennyit írtam, szeretettel.

És kíváncsian olvastam a koncepciód arról, hogy mindenkinek vannak csendes, kis gyilkosai, igazad is van vele. Engem viszont ebből a filmből az a kőkemény valóság érdekelt, hogy ki hogyan áll az intézményesített, legitimizált, valódi gyilkoláshoz.

Utólag még az jutott eszembe, hogy a férj valószínűleg azért véteti fel minden egyes alkalommal a feleségével a fizetését, mert ő maga képtelen lenne egy másik ember szemébe nézni, miközben pénzzel ismerik el a "munkáját." Így marad a rendszer arctalan. Milyen finom ábrázolás!

előzmény: somogyireka (#28)

Kedves Moe, természetesen félrekattintottam a válasz opciónál. Köszönöm, hogy magadtól is összeraktad ezt, most akkor csak feleannyira érzem magam bohócnak. Még egyszer: elnézésed kérem, már korábban is láttam, hogy alkotsz, és baromi jó, hogy itt vagy!
Az alkotástól másnak sem kívántam elvenni a kedvét, minden jót kívánok!

előzmény: moe (#847)

Azért abban van valami visszatetsző, hogy valaki beregisztrál csupán azért, hogy lenyúljon innen bennünket, és kilóra a feliratkozóivá tegyen. Mintha valami almák lennénk, akiket lehet így jobbra meg balra pakolgatni. Értem én, hogy a feliratkozó az új forint, de ettől ez csak még etikátlanabb. És azt is gondolom, hogy ez az alkotói sarok itt a kt közösségéé, és nem azért született, hogy bárki, aki egyszer véletlenül itt lyukad ki, ugyanúgy használja.

előzmény: moe (#837)

Elég egységesen értékelünk, eddig mindenki kettes. :D

Tudja az ember, milyen lesz, és pontosan olyan is, Milla miatt mégis megnézi. Akárhány ilyet. Szerintem, ha valaki megmondaná Paul W.S. Andersonnak, hogy úgy kell filmet forgatnia, hogy egy cent sincs CGI-ra, inkább menne árufeltöltőnek.

... plusz az ignorálást... :D

Hatvanszoros pénzt csinált csak a jegyeladásból. Ez egy piaci termék, egy matematikai számítás, amibe tudták, ha az elején beletesznek ennyit, nagyjából behoz annyit.

2021-02-24 13:42:58 Cvrdwell - Lyre (2021) tomside (4) #2

Sokadik megtekintés után is a zenéje a legerősebb. :)

Gratu a munkához, kifejezetten élvezetes a végeredmény! A színészi munkát megítélni elég nehéz - arc alig látszik. Végig benne van a kérdés a nézőben: mi fog történni? - de hamar rááll, hogy inkább a szimbolikával foglalkozzon. “Lefordítani” a szimbólumrendszert alapból hibás magatartás volna szerintem, hiszen a cél ilyen esetekben inkább egy érzés megtapasztalása, mint egy objektíven leírható, konkrét cselekménysor “megfejtése”.

Én valamilyen megtisztulást, felszabadulást vagy valamivel való leszámolást érzek ki az egészből, és egészen fura, hogy ennek a kihagyhatatlan eszköze egy dohánytermék. (De működik.) Az is fontos a szememben, hogy a szál az utolsó, és a tüzet a ház (vagy az akarat) “adja”, de ismétlem, ezt valamilyen konkrét jelentéssé átformálni, lefordítani, nemcsak hibás hozzáállásnak tartanám a magam részéről, de el is venné az egész varázsát.

Chrisnek meg már korábban megírtam, hogy lassan akkor is felismerem, ha valamit ő vett fel, ha az nincs jelezve. :)
Legyen még, így tovább!

2021-02-24 10:16:40 [Vapiti 2020] tomside #103

Lehetne ilyen kt-s filmklub... :)

előzmény: mimóza (#101)