tomside

Tapasztalat: 1962 film
Regisztráció: 2010. augusztus 12. (6 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, David Fincher, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985

Flaskepost fra P
Palackposta
3 2017-04-30 3,6

2017-05-23 10:25:56 The Edge of Seventeen (2016) tomside (4) #19

Nem, szerintem alapból NEM énekes, de hogy rogyásig tolják ezt a zenéjét, és azért egy egész nagy, 180 milliós nézettsége van, az eleget mond. Nem szívesen csinálok neki reklámot, de nézd meg, és szerintem megérted, mitől antipatikus.

Nem tudom, milyen a szinkron, de angolul - és angol felirattal - teljesen rendben volt.

2017-05-22 22:38:53 The Edge of Seventeen (2016) tomside (4) #17

Hát a vígjáték messze nem az én műfajom, de ezt élveztem.
A kisfilm benne ötös. :)

Aki esetleg megnézné, annak annyit, hogy szórakoztató, csak néhol klisés, helyenként meglepően eredeti rendezéssel van dolgunk, és ez ebben a kategóriában nagy szó. Még az egy Woody Harrelson sem tolja túl, sőt - és ez tőle szokatlan - meglepően visszafogott. Nem kedvelem egyébként, de most dicsérnem kell.

Azt persze megint nehezen veszi be a gyomrom, hogy a film címében is 17 éves lányt újfent egy 21 éves játssza, de ezt már megszokhattuk volna... sosem fogom megszokni.
Apropó nekem máris annyira disszonáns ennek a Hailee Steinfeldnek az eddigi életműve. Mert itt tökre szerethető például. És ez nekem olyan messze esik a Love Myself című slágerében látottaktól, hogy az egyszerűen összezavar. Az a hányós, kirakati popzene egyben testesíti meg azt az önző világ- és önszemléletet, ami olyannyira gusztustalan hellyé teszi ezekben az években a világot.

Csúnya ipar ez a Hollywood. Aki tud ilyet alakítani, miért képvisel másutt egy olyan visszataszító álláspontot?

2017-05-19 13:28:45 Alien: Covenant (2017) tomside (?) #49

There is Hope!

2017-05-17 19:30:00 Alien: Covenant (2017) tomside (?) #27

Szomorúan olvastam az írásod a szàmos blogon. :(

A mai nagyvásznas megtekintés után pár adalék
Ennyi csendet egy filmben... Rengeteg háttérzene/-zaj nélküli jelenet van, amely ugyan sokszor tolja meg a feszültségmutatót, de néha unalmas.
Máskor a százas szintű romantikus zenére történő nagytotálos kínhalál hat zseniálisan, igazi ínyencség.
A polipos jelenet óriási hatású ma is.
A dárdával átszúrt szexelő pár jelenete gyakorlatilag egy per egyben kicserélhető lenne, s nem keltene semmi feltűnést a Péntek 13. második epizódjában feltűnővel.
A bogaras fickó és a vanabí boszorkány neje óriási karakterek.
Igazi, mai szemmel groteszk csemege, amikor a halálfélelmében kapkodó férfi telefonkönyvből keresi ki a rendőrség számát... és elrontja. Egy emberként nevettünk fel. :)

Négyes megerősítve.

2017-05-16 20:58:01 [Giallo] tomside #59

Van itt még valaki a mai giallón a Bemben, vagy egyedül képviselem a családot, mint Kevin karácsonykor? :)

2017-05-15 21:53:40 The Great Wall (2016) / A nagy fal tomside (3) #14

Teljesen viszi a közepest a kategóriában. Tényleg nem akar több lenni, mint ami, és ezért nem is fogjuk megbüntetni a shakespeare-i dialógok hiánya miatt. A CGI nekem is sok volt, de én mindig szerettem a sárkányszörnyetegeket gyakatni. Könnyed, esti kikapcsolódás, a "herceg" még karakternek is jó benne. Egyszer még fel is nevettem, tényleg volt benne egy jó poén.
Pont ilyet kerestem mára.

Az nekem sem.
Ezért is nem azt írtam.
;)

Pediga Hosszú jegyesség megérné a próbát, "szerintem szerinted" jó lehet, hogy egy korábbi kategóriával éljek. Nekem elképzelhetetlen volt, hogy azt és ezt ugyanaz rendezte.

Amikor először látod a vörös, gizda kölyköt, utána az egész filmnek az ad értelmet, hogy várod, minél brutálisabban haljon meg a nyomija.
Erre fel úgy éli túl, hogy ott sincs, igazából felépítettek egy karaktert, aki egyszerűen nem szereplője a filmnek az utolsó harmadban.

Az egy még hagyján, de ez határozott leszállóág, a többit majd megnézem 70 évesen.