tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (8 év)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985

3 2018-08-16 4,0
Dark Star
Sötét csillag
4 2018-08-11 3,1
La nuit a dévoré le monde
The Night Eats the World

Galaxy Quest
Galaxy Quest - Galaktitkos küldetés
4 2018-07-24 3,6

2018-08-16 22:18:14 Leviathan (1989) tomside (2) #4

Tényleg pofátlanul, szinte megmosolyogtatóan össze van lopva minden ebben a filmben, de az élvezhetőség nem ezen múlott, hanem, hogy az egyébként egész érdekes építkezés eszméletlenül összecsapott végkifejletbe torkollik. Kár érte, az első fele ér egy kisnégyest, de az összkép nagyon nyögvenyelős.

A vége lefolyt a képernyőről, tudom, családi film is ez, de nekem ott sok volt. Viledával itattam fel az utolsó 4-5 percet, amit sajnálok, mert amúgy tényleg megvan a hangulata, és kedves film.

2018-08-16 08:59:36 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa tomside (?) #9

Amire kitalálták - dollárjeldollárjeldollárjel -, azt megteszi. :(

2018-08-16 08:55:20 Upgrade (2018) tomside (?) #5

De mi van, ha Tom Hardy eleve Ashton Kutcher-utánzat, aki meg ugye Bruce Willis-pótlék?! Akkor lehet, hogy Logan Marshall-Green csak egy álca, és valójában egy T-1000-es alakját felvett Megatron?

2018-08-15 17:58:32 [Kritikus kód] tomside #2041

Ignoráló funkciót szeretnék. Újra. :)
Aki elintézi, hogy legyen, vendégem egy szelet dobostortára.

2018-08-11 20:52:23 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa tomside (?) #3

Hívhattál volna! :D

2018-08-11 18:30:54 Dark Star (1974) / Sötét csillag tomside (4) #26

Hááát... a liftes-strandlabdás jelenetnél majdnem kikapcsoltam, annyira untam... de szerencsére mégsem tettem, és így láthattam a zseniális utolsó 10 percet is. Carpenter pedig, ha szabad ilyet mondanom, pályát tévesztett, mert zseniális zenét szerzett ennek a kis szeretnivaló szösszenetnek. Van tehát egy unalmas szekvencia benne, de egyébként baromira szeretnivaló. :)

Ha azt mondod, zombifilm, már senki sem kapja úgy fel a fejét, mint 10-15 évvel ezelőtt. Az önmagában vett zombifilm már nem ér semmit, kell valami hozzáadott érték. Azután kevés az olyan finomhangolt darab a kínálatban, amely nem akarja megváltani a világot, és inkább egy új aspektus részletgazdagabb kibontása mellett teszi le a voksát a klisék helyett. Ebben az értelemben a film például a The Battery párja lehet. Sosem állította magáról, hogy blockbuster lesz, viszont amit ígért, hogy finom, kis, "kézműves" darab lesz a piacon, azt stabilan hozza. Vannak kimagasló jelenetei, és a homályosan körvonalazott "Üzenet" is megszívlelendő.

2018-08-09 11:40:02 Hereditary (2018) / Örökség tomside (5) #49

Mivel egészen konkrét kérdésed nincs, ezért írok néhány apróságot, ami nekem tetszett, főleg a végével kapcsolatosan.

- A démon férfi testben érzi jól magát, ezért végig a fiúhoz akar eljutni, már az első perctől ő volt a cél.
- Valamennyi családtag, akit megszállt a démon, végül fejetlenül végzi: a nagymama hullája lefejezve van fent a padláson, az anyuka végül a saját fejét vágja le, a kislány feje meg... tudjuk. Ez olyan, mintha ellopná a személyiségüket. A fejetlenek meg voltak szállva, a többiek csak simán szektatagok, élők és a holtak végül együtt imádják a démont. Az élők feltehetőleg valami világi gazdagsághoz jutnak a szolgálataikért.
- Csúnya horror a sok családon belüli viszony is, hogy ki, kihez, miért és hogy viszonyul. Nekem a legjobban a nagymama és az anya viszonya tetszik, ahogyan a nő végig szabadulni akar az anyai "örökségétől", de végül nem tud.
- Kifejezetten szerettem, hogy nincs happy end, hogy a film bevállalja: itt most mindenki megszívta.

Meg ilyen apróságok. :)

előzmény: Kiju093 (#48)

Köszönöm,
közben levetttem egy másik polcról. :)

előzmény: necksprain (#4)