tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (10 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Ingrid Thulin, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: kokazsroK

4 2021-04-20 4,2
Wong ga jin si
Ultra Force - Hivatásos gyilkosok
3 2021-04-19 3,7

Az Alias néven bemutatkozó csávót nem tudtam hová tenni. Annyit mutatjàk, mintha lenne valami fontosabb szerepe, de nekem ilyen nem állt össze vele kapcsolatban. Bob Dylan, vágom. De a filmen belül is fontosabb volt valamiért? Valaki valamit?

2021-05-01 14:50:28 Mortal Kombat (2021) tomside (3) #37

Nagyon jól kikapcsolt, elbírtam volna még több vért, ez az univerzum erről szól. Ami másutt nagyon hiányzik általában - itt nem kell komolyabb háttér senkinek. Az újfiú lehetne picikét sósabb, de annyira nem lógott ki, hogy bedöntse az élvezhetőséget. Ellenben Kano üde színfolt volt - ezt nem gondoltam volna, a hangja telitalálat.
(Sajnálom, hogy a folytatás előkészítése arra utal, akire, mert én őt mindig is untam.)
Viszont van pàr karakter, aki egyelőre nem tűnt fel, de várósak, szóval, ha nem romlik (sokat) a minőség, mindig lesz egy csütörtök estém egy MK mozira.

Jól írsz, kölyök. :D
Kikapcsolódásnak jó, nagyon élveztem. Apró hiányosság: Túl sok szörny volt lerajzolva a könyvben, amihez képest keveset láttam “igaziban.”

Először be is húztam négyesre, de aztán elolvastam, amit írtál, és neked van igazad. Kevés dolgot kaptam meg a Netflixből - kezdettől sandán nézek rá -, de mostanra teljesen olyan érzés árad az egészből, amilyen az iskolai menza volt, hogy lemész, és akkor is megeszed, ha nem szereted annyira. A kultúrát inkább fogyasztjuk. Megszokás lett. És nem kell mindig Bergmant nézni, nem azzal van bajom, hogy megnézünk olyat, aminek deklarált célja a kikapcsolódás, hanem az, hogy van a túloldalon egy Netflix vagy egy HBO GO entitás - a menzás élelmezésvezető, ha tetszik - és sunyin ül a kis kockásfüzete felett, hogy mi legyen az, amit úgy ehetsz meg holnap, hogy közben ő járjon jobban. Aztán, ha már beiratkoztàl ebbe a suliba, úgy is azt fogod megenni, amit itt adnak. Emberek azt írjak a profiljukon, hogy szíves időtöltésük a Netflix. Bocsánat, amiért így érzek, de nekem ez nagyon nem stimmel. Itt is úgy van, hogy a kevesebb több (lenne). De, ahogy a menzás kajáknak van egy olyan alapíze, amelyik mindegyikben közös, úgy a netflixes filmeket is szagról felismerni, mintha mindegyikben lenne valami közös. Nem tudod, pontosan mi az, de érzed. Mondd, hogy nem így van. :/

2021-04-28 23:51:19 Love (2015) / Szerelem tomside (?) #15

Ebben igazad van, és próbáltam is ezt kihangsúlyozni. Sajnálom, ha nem ment àt!

előzmény: szandika99 (#14)

2021-04-28 12:59:09 Love (2015) / Szerelem tomside (?) #12

Nem láttam ezt a filmet, de szerintem nincs olyan nézőpont, ahonnan bárki kijelentheti, hogy "mindig ez a vége" meg hogy "csak egyszer van ilyen az életben". Abból, hogy valakivel megtörtént valami hasonló, vagy hogy ez sokakkal megtörténik, egyáltalán nem következik ez a durva, kijelentő általánosítás: hogy mindig ugyanaz lesz mindenkivel. Ezt a logika szabályai egyszerűen nem támasztják alá. Elég nagy csalódottság árad a kommentből, amit őszintén sajnálok! Nem is kívánok érzelmi területre kavarodni.
Csak le kellett írnom, hogy nagyon nem értek azzal egyet, ha valaki esetleg érintett valamiben, azt rávetítse mindenre és mindenkire, ami szembe jön.
Ráadásul a komment úgy kezdi, hogy "Az a baj, hogy a kommentelők többségének azért nem ment át a film lényege, mert még csak hasonlót sem éltek át életükben" - hát... végigolvasva szerintem ez egyáltalán nem baj.

előzmény: nyuszi406 (#11)

Tényleg rendezett kis film, ebből ilyet kell csinálni.
Az, mondjuk eléggé megkérdőjelezhető győzelem, amikor Scorpion a semmiből előmászva kitépi a neki háttal álló, mással küzdő Goro koponyáját, de ez legyen a legnagyobb baja.
Tizennyolc éven felülieknek.

Az első 5 perc után sokkal rosszabbra számítottam, de miután az ember áthangolódik, még az idegesítő sutaságai ellenére is elismeri az érdemeit. A vége sajnos teljesen mellé megy, de attól még vannak kifejezetten élvezhető részei.
35 év, ez már időutazás, de ha valaki egyszerre könnyed és drámai, jellemzően keleti hangulatú csihi-puhit nézne, az nyugodtan kattintson. Engem rendesen elkapcsolt a monoton tevékenységemből, ilyenre kiválóan alkalmas.

Magnolia nyitójeleneteK és zárás,
Két nővér záró jelenetsor.
Az Áldozathozatal jelenete a házzal.
Melancholia vége.

Ki a bánat faragott az üregesföldi templomokba 5 Kongnyi magas boltíveket?

2021-03-31 19:57:23 [Általános fórum] tomside #9098

Igazán boldog hír, jó egészséget az egész családnak! :)

előzmény: mimóza (#9093)