tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (9 év)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985

Dark Phoenix
X-Men: Sötét Főnix
4 2019-06-26 2,9

2019-08-22 16:46:49 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #38

Hm...nekem eszembe sem jutott, hogy becsalogatták, én arra gondoltam, hogy amikor idegenek vannak ott, mindig őrzik a templomot. De visszagondolva igazad lehet. :)

előzmény: pelu (#37)

2019-08-21 10:31:03 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #36

Kellett kilenc halott, mint a végén kiderült. Hogy kik halnak majd meg, azt nyilván nem tudták a tábor legelső napján, ebben volt egy esetlegesség. Ez közben alakult ki. Láttad, a végén még ki is kellett “pótolni”. Szerintem nincs ezzel semmi gond. :)

előzmény: pelu (#35)

2019-08-20 17:21:08 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #33

"viszont szerintem nem bajlódtak volna ilyenekkel. Macerás és figyelemfelkeltő volt az egész"

Te abból az előfeltételezésből nézed, hogy "gyilkolni akartak". De szerintem nem ez a lényeg, őket az motiválta, hogy a szertartásaikat és a rituáléikat elvégezzék. Egy több ezer (?) éves rituálé pedig milyen legyen, ha nem a legapróbb részletekig kidolgozott? Minden, amit csinálnak, szertartásos, ha megfigyeled. Az étkezés, a párválasztás, de még az is, ahogy a ruhát párban kicsavarják, vagy játszanak.

Nekem pont ez, a legapróbb részletekre is odafigyelő kidolgozottsága az egyik olyan tulajdonsága a filmnek, ami nagyon tetszett.

előzmény: pelu (#32)

2019-08-20 12:13:22 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #31

Amennyire én értem, egyik sem volt felesleges.

A “tyúkólas megoldás” - lejjebb írtam - egy ősi viking kivégzés, a “blood eagle”. A kiálló láb valószínűleg a színesbőrű srácé, aki illetéktelenül lépett a szentélybe. Ezért pont, hogy összefüggésben van a temetése a “bűnével”, még meg is volt jelölve a talpa, valamit belevéstek.

előzmény: pelu (#30)

2019-08-16 11:31:17 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #29

Újranéztem, megéri ez az ötöst.
Elképedve nézzük, hogy valaki önként veti le magát a szikláról, de nálunk, "kint" a "normális" világban teljesen megszokott, hogy valaki megmérgezi magát és a szüleit. Érdekes kérdéseket feszeget a film, valamennyire -nem túlságosan - művészi, és nagyon jó arányokkal dolgozik. Baromira tud nevettetni, amikor az első ember eltűnésénél az egyik helyi beközli, hogy ők betartják a KRESZ-t, hangosan röhögtem, és nem ez volt az egyetlen alkalom. Odaadóan figyel az apró részletekre a közösség életének bemutatása terén, ezért roppant izgalmas a kommuna. Másodszori megnézés után tudtam meg pl., hogy a tyúkok közé kifeszített figura halálneme egy, a viking történelemből ismert, valódi kivégzésforma blood eagle néven.

Más: a biológiai család vs választott család ma nagyon is aktuális kérdés, valahol ez a film egyik központi témája Danin keresztül.

Hátborzongató az egész, na.

2019-08-09 21:14:57 Halloween (2018) tomside (3) #31

Azért a vége lehetett volna sokkal badassabb is.

2019-08-09 13:10:46 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #27

Ez engem is elgondolkodtatott, de végül abban maradtam, hogy a 90 éves szöveg csak beetetés, és amúgy minden évben lemegy ez a story. Apró erre utaló jel, amikor az asztalnál a főszereplő azt mondja egy csecsemőre, milyen cuki, az azt babusgató fiatal csaj azt mondja, nem az övé a gyerek, de az igazi anyja éppen “zarándoklaton” van. Vagy valami ilyesmi. Itt én arra gondoltam, hogy nem Pelle az egyetlen kerítő, hanem többen, köztük az anyuka is kint vannak a világban, és épp behálózzák a friss vérnek, áldozatnak valókat.

előzmény: mrfaktor (#25)

2019-08-09 10:16:16 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák tomside (5) #23

Nem lennék a helyében, nagyon nehéz kérdés! :)

Teljesen vállalható, helyenként meglepően szórakoztató, jobbfajta középszer.

Szép látvány és - különösen a középső harmadában - üdítően jó storyline.

A “kedvenceid szerint” egyelőre 1.8 nálam. Ez megy a levesbe, olcsó szaga van.