tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (8 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985

Rítus
5 2019-05-24 4,3

2019-06-25 00:00:49 [Hamarosan a mozikban!] tomside #6407
2019-06-21 12:38:11 The Witch (2015) / A boszorkány tomside (4) #46

BTW Thomasin= gondolom, a “Hitetlen” női alakja.

Egy-két jó pillanata van, az is csak a nagy számok törvénye miatt. Hemsworth unalmas és önismétlő, a makkarcú gyalog egy az egyben szánalmas, egyedül Thomson játéka az, ami végig élvezhető. Méltán fog megbukni, még szerencse, hogy csak délutáni szájtátásra vágytam. Olyan 2,51-re értékelném.

Noomi Rapace 163 cm magas. Az még portugálnak is alacsony, nemhogy svédnek.

Rossz a film, azt már megértettem. De látvány miatt megéri a mozit?

2019-06-03 17:05:25 [In Memoriam...] tomside #2457

Semmit nem olvastam tőle, még a kötelező alól is kibújtam az egyetemen. Aztán annyira szembejött egy előadása, hogy ki sem kerülhettem, elmentem. Utána megittunk egy sört, egy jó félórát beszélgettünk ketten. Jó fej volt, és arra emlékeztettem magam, egyszer majd "pótoljam be", és ha lehetőségem lesz, "legyek majd vele jóban"... - ilyesmik. Ez a "majd" - már nem lehetséges. Sajnálom, hogy nem ismertem, mostmár elolvasok tőle valamit. Milyen groteszk, hogy pont ez veszi rá az embert.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#2454)

2019-06-01 13:53:09 [Általános fórum] tomside #7847

Nyilván megvannak azok az esetek, amikor így van, köszönöm, hogy jelezted. :)
És nyilván nem ezekre utaltam, hanem amikor tényleg a hanyagság áll mögötte.

Következő, Marci, nem jött át, amit írtál. Nem esik le. Remélem, nem sértettelek meg valamivel.

2019-06-01 13:09:34 [Általános fórum] tomside #7844

*** Halk, délidei lábjegyzet.

Ha fontosnak tartod:
- magad,
- amit írsz,
- és azt, aki olvassa,
akkor, kérlek, tiszteld meg ezt az oldalt ékezetes betűk használatával. Ha rohanva, kapkodva írod meg, nem fog érdekelni, mert süt róla, hogy csak kapkodó öntetszelgés, hogy tiszteletlen.

Tisztelettel és megbecsüléssel!

2019-05-30 08:02:12 In Fabric (2018) tomside (?) #2

Milyen csodálatos trailer! :O

Ezer féle példát lehet hozni, de más alapon értünk egyet. Te hozod a többnyelven forgatott filmek példáját - és gondolom, ezek sora végeláthatatlan -, de amit én írok, annak nincs köze a filmek forgatásához, de még a filmelmélethez sem. Nyelv és nemzet nem azonos. Tehát nem lehet a film olyan nemzetiségű, amilyen nyelven forgatták. (Ebben, gondolom, nyelvészet és politikaelmélet, történészek és nemzetközi szakértők is egyetértnek.)