tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (10 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, Ingrid Thulin, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: kokazsroK

Születési év: 1985
Lakhely: Cantsee City, nilboG Tartomány

Kimi no na wa.
Mi a neved?
5 2020-11-30 4,3
Ookami kodomo no ame to yuki
Farkasgyermek

3 2020-11-22 3,1
Ava

2 2020-11-20 2,6

2020-12-01 18:21:04 [Általános fórum] tomside #8945

Szervusztok és Isten éltessen Benneteket! :)

2020-11-30 22:15:03 Kimi no na wa. (2016) / Mi a neved? tomside (5) #12

El. És igen.
Te meg amikor visszajössz - bármikor is, de megígérted az utolsó hozzászólásodban, tehát vissza fogsz -, akkor ezt fogod olvasni. Én nem is tudom, hogy ettől a kommentlánctól mi passzolhatna jobban éppen ehhez a filmhez! Üzenet a jövőbe: jó hogy (újra) itt vagy!
Biztos lehetsz benne, hogy nem felejtettük el
a neved.

előzmény: elzablues (#11)

2020-11-25 01:01:00 Jiu Jitsu (2020) tomside (1) #8

Nagyon régen adtam már egyest. Főleg ilyen nyugodt szívvel. Menthetetlen és megmagyarázhatatlan.

Azoknak ajánla... KATTINTS EL INNEN!

2020-11-23 09:47:24 Mil-jeong (2016) / Árnyak ideje tomside (4) #5

Sokkal több figyelemre érdemes darab az egyik legjobb koreai rendezőtől.
(Bekapcsolódva a lenti beszélgetésbe, hála istennek Dél-Koreában csak úgy hemzsegnek az “egyik legjobb rendezők”. Butaság lenne összekülönbözni azon, hogy melyik melyiknél jobb. Egyrészt azért, mert ez a sorrendiség nagyon szubjektív, másrészt azért, mert nincs rá semmi szükség.)

2020-11-18 16:08:48 Laokoon (1970) tomside (5) #2

Antik mitología és sci-fi egy animált csehszlovák rövidfilmben. Elég ütős recept, és jól is főzték meg.
Nagyon szépen játszik be a képi világba a Laokoón-szoborcsoport. A szobor mögött persze ott áll Laokoón története és így a szobor egy médium, neki köszönhetően összeolvassuk a mitikus történetet és a sci-fit.
A Laokoón-mítoszban a férfi fiait elmarják a kígyók, s végül talán őt is(?). Mindenesetre a mítosz az elhalás, a meddőség, az impotencia, a jövőtlenség története. A film pedig ezt terjeszti ki egy biohorroron keresztül az egész Föld nevű bolygóra, s benne egy, az idegen entitás felől meg nem különböztetett fajra, az emberiségre. Ha van is kiemelt szerepe az embernek, az pusztán annyi, hogy eljuttassa az idegen kultúrát a Földre. Ennek a nyitja pedig - az idegen entitás csettintésre olvas az emberi elmében, s manipulálja azt - nyilván a kapzsiság. Roppant izgalmas, hogy egy tizenperces, 1970-es csehszlovák rövidfilmben ráismerek számos későbbi sci-fire.
Szóval a film az igazi faszcinációt a különböző korok és médiumok egymásba tükrözésén keresztül váltja ki.
A film tehát emlékeztet számos későbbi filmre, ezeket az áthallásokat alább spoilerbe teszem. Csak az olvassa, aki vállalja, hogy ezen keresztül esetleg más filmeket is lespoilerezek.
Ahogy az entitás update-eli magát emberi kultúrából, az totál Ötödik elem. A film zárójelenete gyakorlatilag megegyezik a Life-éval. Ahogyan eljut az entitás a Földre, az koppra Apollo 18. Ami pedig a film után jön, az Color Out of Space és Annihilation. Biztosan van több lazább is, de nekem ezek elsőre is nagyon direktek.

Nem nézek sorozatokat, de ez Anya miatt kivétel lehet. Megéri?

Nem tudom, mi volt a B-terv a fejedben, amikor itt kötöttél ki, de inkább azt válaszd!

2020-11-13 19:24:12 Color Out of Space (2019) tomside (4) #14

Nem ismerem, nem olvastam Lovecraftot, magában véve ezt a filmet tudom értékelni. Áthallásokkal terhes, nyilvánvalóan, de azt valószínűleg megértettük mára, hogy nem lehet minden alkotás teljesen “eredeti”, mert kísért a posztmodern és egyszerűen elfogy az anyag. Amit itt összeraktak belőle, szerintem élvezhető volt. Cage a Mandyvel és ezzel jó nyomon van, egy súlyos drámában nagy kihívás lenne őt komolyan venni. Ez viszont jól áll neki, komolyan mondom.

2020-11-13 16:05:53 Superman: Red Son (2020) tomside (4) #2

Egy feminista mind felett!
Élvezetes, játékokkal megtűzdelt darab azzal együtt is, hogy a vége tényleg össze van csapva.