tomside

Regisztráció: 2010. augusztus 12. (9 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Klasszikus ízlésűnek mondom magam, egyúttal avantgárdrajongó vagyok. Aztán giallo, realizmus, lélektani horror, ontológia, mítosz, egzisztencializmus, irodalom, politikatudományok, színház, alkotásesztétika, művészetelmélet, filozófia, lélektan, abszurd, groteszk, szürreális, Ghibli. Taszítanak, alig is láttam életrajzi, zenés vagy sportfilmet. Kerülöm a populista, szemét vígjátékokat is.
És írok: selfdiscourse.blogspot.com

Rendezők: Akira Kurosawa, Andrej Tarkovszkij, Andrej Zvjagincev, Andrzej Zulawski, David Lynch, Lars von Trier, Miyazaki Hayao, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Carey Mulligan, Choi Min-sik, Edward Norton, James McAvoy, Jodie Foster, Joel Edgerton, Julianne Moore, Kirsten Dunst, Roberto Benigni, Zlatko Buric
Műfajok: dráma, horror, sci-fi, szatíra
Országok: dél-koreai, japán, olasz, orosz, svéd
Korszakok: Mivel klasszikusokat minden évtized termelt, szétszóródnak kedvenceim.

Születési év: 1985
Lakhely: Cantsee City, nilboG Tartomány

Underwater
Árok
4 2020-01-10 3,0
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

4 2020-01-07 4,0

2 2019-11-04 2,2
Drakulics elvtárs
Comrade Drakulich
4 2019-11-01 3,8

A Kincsemet én sem láttam, de ez akkor sem változik, ha itt mindenki arra szavaz. :D

2020-01-11 09:46:40 Underwater (2020) / Árok tomside (4) #6

Pontosan a gyors kezdés és a narratív keret az, ami a legfajább az egészben. Az elején Kristen elmondja az időről, hogy szerinte (mmint a meghalt szerelme szerint, csak ezt ekkor még nem tudjuk) nincsen idő, csak pillanatok, és hogy elveszíted az időérzéked odalent. A végén meg egy perc van a robbanásig, de egy Emmerich-szerű tíz percesre húzott grandiózus sírás helyett 6-7 másodpercre szűkíti ezt az egy percet a rendező, és öniróniával helyettesíti. Valami olyasmit mond Kristen, hogy “az érzések csak érzések. Na robbantsuk fel ezt a szart!“ Viszont az utolsó tiszta pillanatát behelyettesítve a nincsen idő, csak pillanatok képletbe, még a romantikát is megkapod: olyan, mintha menne a kedvese után az öröklétbe.

Szerintem ez mesteri húzás, és Diónak is üzenem, van, ami a filmet a középszer fölé viszi. Viszont tévén nem lesz jó, mert sok a sötét jelenet. Ez mozis.

Dió, még annyi, ha az Apollo 18 nálunk hármast ért, ez biztosan négyes. ;)

előzmény: Jason13 (#4)

2020-01-10 21:42:24 Underwater (2020) / Árok tomside (4) #3

Túl az összes képtelenségén éppen az a film, amit vártam, sci-fi - horror és pont.
Egy Kristen Stewart és egy Vincent Cassel eléggé feldobják ahhoz, hogy ne legyen bántó a többi nóném, és még némi eredetiség is van benne a maga módján. A kisnégyest megérdemli, megadta, amit vártam: péntek esti agyelkapcsolást. A legnagyobb öröm, hogy nem húzták két órásra, az megölte volna, így viszont pont jó volt.

A kráken miteszerei egészen jók lettek, és elfért egymás mellett a poén meg a minimál dráma. Van benne Alien, Háborgó mélység, (Cloverfield), Europa-report stb. utánérzet, no, de generikus, teljesen eredeti sci-fit ma már talán lehetetlen is készíteni... vagy csak az én fantáziám szűk.

Szerettem. És kezdek Kristen Stewart-fan lenni.

2020-01-10 15:18:38 Underwater (2020) / Árok tomside (4) #2

Kicsit off, de az unokatesómmal szervezzük az esti mozit, és ott ez hangzott el tartalmi leírásként:

“A farkasokbúl meg vámpérokból végest kiábrándult Kristen Stewart a tengermélyi Belzebubbot zaklassa szerelmével.”

Szerintem megállja a helyét. :)

És bejött, nem?! :D

Ez a nap filmje mámma, és mivel nem mindenkinek ugrik fel a nap filmje a főképernyőn, idekampányolom ezt a mondatot figyelemfelketésnek szándékával.

(Az IMDb 6,8 ezúttal is csak arról szól, hogy a kt-n, a filmeknek eme 6-os számú kórtermében mink jobban értjük a filmet, miképpen a józanéletűek odakünn, a hollywoodi kertek alatt. Habár, akit egy IMDb átlag meg tud vezetni, az valószínűleg érdemes is a sorsára.)

Éljen az autógyár!

Nem olvastam végig a hsz.-eket, ezért elnézést, ha behozok a nappaliba egy kis spanyolviaszt a cipőm talpán.

Szóval az üzenet tényleg nagyon fontos, éééértem....
viszont én egy kicsit áldozat vagyok, mert annyira megszerettem a két főszereplőnket a film előrehaladtával, hogy nem tudom a filmnek megbocsátani, hogy az utolsó tíz percben az ő személyes sorsuk rovására bontakozik ki a tanulság. Hajszál pontosan értem, hogy pont ez adja a drámai súlyt, de én ezt a két gyereket akkor is boldognak akartam látni még ebben a filmben.

Baromi jó magyar film, megint boldog vagyok, hogy valamilyen alapon mégiscsak egy közösségbe tartozom ezekkel az alkotókkal és színészekkel, büszkék lehetünk rájuk. (Ebben az utolsó mondatban pedig semmilyen politikai intenció nincs. Mármint, hogy ebben sem.)

2020-01-07 18:36:43 Underwater (2020) / Árok tomside (4) #1

Szép nagy dupla vagy semmi!
Tudom, hogy Kristen megosztja a népeket, de én nagyon adom. Várom... hátha nem blöff!

Adok egy novellás-, elbeszéléskötetet, megkérlek, olvass el belőle ötöt, ezek együttvéve alig hosszabbak, mint A 6-os számú kórterem. Újraolvasom veled - szerencsére két példányom van -, és beszéljünk az olvasásélményről egy pohár vodka mellett.

előzmény: dikalosz (#4)

Bradé a best suppurting actor Golden Globe-ja. ;)
Ez most, szerintem jogos.