Koravén

Regisztráció: 2010. július 12. (8 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism
Molly Moon hihetetlen kalandja a hipnózissal
3 2018-04-07 ?
Man in the Wilderness

4 2018-03-30 ?
The Lion, the Witch & the Wardrobe
Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
4 2018-01-01 ?
Inside Out
Agymanók
5 2017-01-07 4,3

2017-01-01 13:40:24 Gone Girl (2014) / Holtodiglan Koravén (5) #110

Hát ez überbrutál film volt. Hogy mennyi csavar van benne! A végére mindenre fény derül, mégsem oldódik meg semmi. Egy férj nyomoztat eltűnt felesége után, aztán már inkább úgy tűnik ő volt a gyilkos és a hullát elrejtette. Gondoltam Robert Durst-ről lesz egy film, róla már láttam, hasonló sztori - na de nem! Ez a film a néző érzelmeivel is játszik - elején utáltam a pasit (te hazug gyilkos!), aztán már rokonszenvesebb lett, a végén megsajnáltam, mert bele volt kényszerítve egy olyan házasságba, amilyet már sokat láttam, sajnos - ehhez hasonló lehet a "Nem félünk a farkastól" csak ez nyugisabb, amolyan pszichopatásan nyugis.
És még ebben több minden van, mint egy jó akciófilmben: nyomozás, ügyvéd, média, több szál, menekülés...
Szerintem ez a film arról szól, hogy a politikailag korrekt, feminista média mennyire tudja manipulálni a közvéleményt.

2016-12-27 18:26:58 Forrest Gump (1994) Koravén (5) #123

Nagyon jó film egy emberről, aki az amerikai történelem legfontosabb, társadalom- és politikaformáló eseményeibe lett belehelyezve, csak ő erről semmit nem fog fel (azért kellett egy együgyű karakter elmondásán keresztül bemutatni, mert az nem politizál, így nem lett politikailag elfogult - de ez már nem a filmről szól, hanem inkább a regényről).
Talán a tanulsága az lehetne, hogy sose bizakodjunk el, bármekkora szerencsénk lesz. Vagy nincs is semmi tanulsága, csak mint film zseniális.
Az alkotók dupla célközönséget akartak elkápráztatni: egyrészt az amerikaiakat, hiszen ez egy patriotizmustól duzzadó film, másrészt a nem-amerikaiakat is, mert ezzel a filmmel mutatták meg, hogy az amerikaiaknál jobb filmet nem lehet készíteni. Ennél jobbat már tényleg nem lehet.

2016-12-27 17:05:46 Juno (2007) Koravén (4) #58

Egy ilyen témájú (hirtelen terhesség, örökbeadás) filmet nagyon nehéz jól elkészíteni, mert vagy túl drámaira sikeredik, vagy komolytalan giccsre.

Csodálatos film, mely sugározza magából a derűt, optimizmust és humort. A forgatókönyvírók és a mellékszereplő megérdemelten kapták az Oscar-díjat, hiszen nem lehetett könnyű egy olyan sztorit felépíteni melyben ésszerűen és meglepő fordulatokkal tarkítva bizonyítják be a Mikulás létezését és amellett még a karakter megformálása is hitelesre sikeredett. Egy remek film minden korosztálynak.

Hölgyeim és ... ! Szerintem a kérdés konkrétan volt feltéve. Mi a baj azzal, ha valaki pontosabban teszi fel a kérdést? Ez nem szinonimája a kirekesztésnek. Most minek akadnak ki egyesek azon, hogy a kérdés nem homofil?
nekem semmi bajom, csak köptem egyet

előzmény: Koravén (#33)

mindegy, én csak soroltam, hátha vki vmelyiket nem látta.
Jó filmek.