Koravén

Regisztráció: 2010. július 12. (11 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

4 2021-07-12 ?
The Girl Next Door
A szomszéd lány
4 2021-06-27 3,6
Jag är nyfiken - en film i gult
Kíváncsi vagyok - sárga

Uncut Gems
Csiszolatlan gyémánt
4 2020-11-15 3,5

2021-06-06 17:55:48 Srpski film (2010) / A Serbian Film Koravén (4) #45

Megbotránkoztató egy film, de olvasom a hozzászólásokat és azok még megbotránkoztatóbbak, gyomorforgatóbbak. Ugyanis vagy buták az emberek, vagy a sok szörnyűség mögött nem akarják felfedezni a szépséget. A művészetet. Idegrendszerük túl gyenge, fejletlen ahhoz, hogy objektíven tudják értékelni a megbotránkoztató alkotásokat. Dehát pont az ilyeneknek való ez a film. Mert felkészít az erőszakra, ami a mindennapi élet része. Mindennap ehhez hasonlók vannak a híradókban mégis mindennap nézed, hallgatod, olvasod a híradót. És titokban várod, hogy tudósítsanak olyan szörnyűségekről, amikről lehet beszélni és egyetértően szörnyűlködni az ismerősök között. Nem képmutatás ez?
Írták itt, hogy tehetségtelen a rendező, tehetségtelen a forgatókönyvíró és nulla a sztori. Szerintem pont ezek a film erősségei. Nagyon jó a rendezés, a vágás, a forgatókönyv, a sztori fordulatos. Kicsit olyan mementósan zavart, hanekésen közömbös, csak az erőszak ábrázolása túl naturalista. De amiért én csak négyest adtam, az az, hogy nincs tanulsága, mondanivalója, amit ne tudtam volna. Hogy időben fel kell ismerni a pszihopatákat és messziről kerülni őket, de mikor sikerült, akkor már késő.

Miss Americana - Taylor Swift (2020)
amerikai dokumentumfilm

Tartalom:
Az érdekfeszítő dokumentumfilmben Taylor Swift megmutatja mind dalszövegírói, mind énekesi énjét – megismerhetjük a nőt és a hangja mögött rejlő erőt.

IMDb:

Port.hu:

Wikipedia:

Valahogy minden a helyén van benne, vicces is. Csak nem mindegyik zene tetszik, ez egy musicalnél követelmény.

2019-12-30 22:22:06 A Hanákné ügy (1969) Koravén (5) #2

Újabb link a filmhez, még elérhető:

2019-12-20 20:33:48 [Filmet keresek] Koravén #2577

Az! Nagyon szépen köszönöm! Kellemes Ünnepeket kívánok!

előzmény: Danesz99 (#2576)

2019-12-20 20:24:46 [Filmet keresek] Koravén #2575

Szép napot/estét!

Nagyon örülnék, ha valaki megmondaná, melyik filmet keresem: magyar film, fekete-fehér, egy takarítónőről szól, aki fel akar mondani, de nem engedik el, mert ő egy nagyon fontos ember.

2017-01-01 13:40:24 Gone Girl (2014) / Holtodiglan Koravén (5) #110

Hát ez überbrutál film volt. Hogy mennyi csavar van benne! A végére mindenre fény derül, mégsem oldódik meg semmi. Egy férj nyomoztat eltűnt felesége után, aztán már inkább úgy tűnik ő volt a gyilkos és a hullát elrejtette. Gondoltam Robert Durst-ről lesz egy film, róla már láttam, hasonló sztori - na de nem! Ez a film a néző érzelmeivel is játszik - elején utáltam a pasit (te hazug gyilkos!), aztán már rokonszenvesebb lett, a végén megsajnáltam, mert bele volt kényszerítve egy olyan házasságba, amilyet már sokat láttam, sajnos - ehhez hasonló lehet a "Nem félünk a farkastól" csak ez nyugisabb, amolyan pszichopatásan nyugis.
És még ebben több minden van, mint egy jó akciófilmben: nyomozás, ügyvéd, média, több szál, menekülés...
Szerintem ez a film arról szól, hogy a politikailag korrekt, feminista média mennyire tudja manipulálni a közvéleményt.

2016-12-27 18:26:58 Forrest Gump (1994) Koravén (5) #123

Nagyon jó film egy emberről, aki az amerikai történelem legfontosabb, társadalom- és politikaformáló eseményeibe lett belehelyezve, csak ő erről semmit nem fog fel (azért kellett egy együgyű karakter elmondásán keresztül bemutatni, mert az nem politizál, így nem lett politikailag elfogult - de ez már nem a filmről szól, hanem inkább a regényről).
Talán a tanulsága az lehetne, hogy sose bizakodjunk el, bármekkora szerencsénk lesz. Vagy nincs is semmi tanulsága, csak mint film zseniális.
Az alkotók dupla célközönséget akartak elkápráztatni: egyrészt az amerikaiakat, hiszen ez egy patriotizmustól duzzadó film, másrészt a nem-amerikaiakat is, mert ezzel a filmmel mutatták meg, hogy az amerikaiaknál jobb filmet nem lehet készíteni. Ennél jobbat már tényleg nem lehet.

2016-12-27 17:05:46 Juno (2007) Koravén (4) #58

Egy ilyen témájú (hirtelen terhesség, örökbeadás) filmet nagyon nehéz jól elkészíteni, mert vagy túl drámaira sikeredik, vagy komolytalan giccsre.