andras_a

Regisztráció: 2010. június 27. (10 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

5 2019-06-21 4,3
Long Shot
Csekély esély
5 2019-06-21 3,3

Számomra leginkább zavaró az új trilógiába a felkészületlenség, ad hoc fordulatok stb stb. pl Mennyivel ütősebb lett volna, ha nem a film eleji feliratból derül ki, hogy Palpatine hangüzenetet küldött a galaxisba, hanem a 8.rész utolsó jelenetében halljuk is?

2019-08-10 14:40:07 [Színház] andras_a #196

Tegnap végre volt szerencsém megnézni a Fehér nyuszi, vörös nyuszi darabot (Medveczky Balázs előadásában Szegeden). Érdekes koncepció, meglepő mennyire interaktívvá válik( és nagyon nagyon érdekes nézni a többi néző, illetve az ő viselkedéseikre a saját reakciót). Nem spoilereznék, akinek van rá lehetősége,nézze meg!(szó szerint megismételhetetlen este)

Magyar cím: Isten engem úgy segéljen
SZINOPSZIS

Ez nem mozi, ez a valóság, ami rosszabb...

A rendkívüli és maga nemében talán a világon is egyedülálló bírónő, Anne Gruwez valódi bűnügyi nyomozások kulisszatitkaiba enged nekünk betekintést. Méghozzá úgy, hogy mellette ülve végighallgathatjuk, ahogy nap, mint nap hallgatja ki a legkülönbözőbb gyanúsítottakat. Kivel így, kivel úgy „tárgyal”: hol kőkemény, hol végtelen empatikus, hol arrogáns, hol nagyon kedves – mint aki egyszerre igazságos, bátor és nincs vesztenivalója. Nem mentegetőzik, politikailag sem korrekt. Ezt eddig még senki sem merte, tudta így megörökíteni csak a felkapott TV sorozat, a Strip-Tease humort sem nélkülöző csapata. Egyszerűen nem hiszel a szemednek.
(Forrás:http://bidf.hu/film/so-help-me-god/)

Ez az a film, aminek megtekintése előtt nyugodtan megnézheted az összes előzetest...egy jelenetet se fogsz viszontlátni a vásznon

2015-02-01 16:23:24 Prisoners (2013) / Fogságban andras_a (?) #114

A "She was there, you were there" kérdéshez: Asszem volt a nőnél, mielőtt Joy megszökött volna, és mivel egy időben voltak ugyanazon a helyen, a kislány hallotta a hangját.

Az első háromnegyed óra emelte fel 3-asra, bennem viszont egy aprócska kérdés merült fel bennem:
Hogy került ki a kamera a kutatókhoz, ha végig a barakkban volt, amit el akartak titkolni?

A filmről: lehet nem a legjobb rendezés, lehet nem a legjobb színészi alakítások, lehet túl "amerikaias" a vége, mégis nagyon jól bemutatja a korunk hatalmas problémáit( hajléktalanok helyzete, alkoholizmus, családon belüli erőszak, terror az iskolában), sőt egy korrekt megoldást is mutat, hogy "világunk ne legyen olyan szar". Azt gondolom, ezt a filmet mindenkinek megéri legalább egyszer megnézni

2011-06-04 10:08:03 The Rite (2011) / A rítus andras_a (5) #10

MOst már vagy 3x újranézve szerintem ez egy nagyon jó film. Igaz, hogy találhatunk benne logikai hibákat, de nem szabad ezeken fennakadni, hanem a film "mögé kell nézni", és a film által sugallt üzenetre kell figyelni.

Lehet, hogy furcsán hasonlított az első részre, de rég nevettem egy filmen ennyit, nekem már ezért megéri a 4-est

2011-04-24 18:45:01 Yogi Bear (2010) / Maci Laci andras_a (2) #7

Én is megkaptam azt a lehetőséget, hogy megnézzem e remekművet.... szerintem is egy elég ratyi film, de mégis a film védelmére kell kellnem. Ez a film nem nekünk készült! Ez gyerekeknek, és amint én tapasztaltam, nekik nagyon teccik/teccet. A történet nem összetett, nincsenek benne bonyolult csavarok, és azért egy-két olyan viccet is beletettek, amelyen a kicsik jót kacagtak. És hogy miért ilyen magas a nézettsége? Hisz Húsvét közeleg, a szünetbe sok gyerek elmegy rá. A célközönség pedig olyan fiatal, hogy kisérő is kell hozzájuk, így egy nézőre 2 jegy jut(amikor én mint "kisérő" mentem akkor is csak a nézők fele volt gyerek) :)