winona

Regisztráció: 2010. június 23. (13 év, 9 hónap)

Lakhely: házas vagyok <)

4 2014-07-08 3,8
Audrey Hepburn Remembered
Audrey Hepburn - Emlékeinkben él
4 2014-03-20 ?

Ő egy nagyon összetett,különleges személyiség volt.
Egyik kedvenc színésznőm Audrey Hepburn mellett.

előzmény: JeszKar (#29)

2014-09-07 17:58:21 [Feketelista] winona #472

Nekem egyedül a filmben csak J.Lawrence alakítása maradt meg.Megint sziporkázott.

Pontosan!:)

előzmény: logiii (#34)

Nagyon messze van még a bemutató...:(
Egyébként remek filmnek ígérkezik.Aztán kitudja.

2014-03-12 21:37:12 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] winona #20616

Áthelyezve a(z) The Age of Innocence topikból.

2014-02-16 17:34:31 Cleopatra (1999) / Kleopátra winona (4) #1

No látom itt én leszek az első.Anno egy másik filmes portálon eléggé lehúztam a filmet,ám azóta eltelt pár év,azóta jó párszor megnéztem,és kifejezetten megkedveltem,főleg Leonor Varela játékát.Mint nő is nagyon beleillett ebbe a szerepkörbe,karizmatikus,szenvedélyes,céltudatos és gyönyörű,ahogy Kleopátrát mindig is képzeltem. Kleopátra mint legendás történelmi alak mindig is érdekelt,sokat olvastam utána.Sok feltételezés jelent meg külsejéről,hogy nem is volt igazán szép,vagy éppen,hogy Kleopátra fekete volt.Nos,az igazságot már sosem tudjuk meg,csak elképzelni tudjuk milyen is lehetett ez a történelemre igen erős hatással lévő uralkodónő.
Mindenesetre a filmben szereplő színésznő játékával meg voltam elégedve,és kisugárzása is volt,amit nagyon fontosnak tartok. A férfi színészekre sem lehet itt panasz,nekem egyedül a látvánnyal volt bajom,nagyon érződik rajta a tv filmes megvalósítás,(igen,tudom,mivel nyilván ez egy tv film,nem pedig moziba szánt alkotás...). Egy erős 4-es a film.

Gyönyörű rajzfilm:)
Elképesztően szép látványvilággal,minden respect az alkotóknak,és hozzá a
csodás filmzene...tökéletes. Valóban az igényes a legjobb szó rá.

Nos,ha már ez az egyik kedvenc filmem,úgy érzem illik írnom róla pár sort...A film (gondolom nem új keletű infó senkinek) Choderlos de Laclos: Veszedelmes viszonyok című könyvéből készült,és ez a legjobban sikerült filmadaptáció ebből a műből.

Valmont: ...hisz ugyebár a hűtlenség a kedvenc szava.
Marquise de Merteuil: Nem, nem. A kegyetlenség. Mindig úgy éreztem, hogy ez a szó nemesebben cseng.

Vérfagyasztóan jól hangzik ez a mondat Glenn Close szájából,kegyetlen,az érzelmekkel nem igazán törődő, hideg asszony szerepében fenomenális,egyszerűen tökéletes,talán még a Végzetes vonzerőben sem volt ennyire remek,mint itt.Nem szép nő, de ebben a filmben van egy kisugárzása,egyszerűen illett hozzá Marquise de Merteuil karaktere...Ő az egyik kedvencem a filmben.
Történetünk a XVIII. századi Franciaországban játszódik, Marquise de Merteuil fogadást köt Valmont-tal a gaz csábítóval:meg kell hódítania a gyönyörű,tiszta lelkű nő,Madame de Tourvel szívét...játszmák,cselszövések ,és végül egy gyönyörű szerelem tölti ki a filmet, a remek színészi alakítások meg csak hab a tortán: Malkovich ördögi tekintete ahhh...nem csoda,hogy annyi nő esett „áldozatául”:) hol van hozzá képest Ryan Philippe angyali arca, megmondom, sehol...láttam még jó pár filmfeldolgozást a regényből,az egyik például a Valmont címet viselő mozi,ahol Colin Firth alakította Valmont-ot, Ő se volt rossz, na de kérem szépen ez a szerep John Malkovich-é,kész,rá illett a legjobban.
Michelle Pfeiffer csodálatos,ebben a filmben szerettem meg végérvényesen,a szépséges,tiszta lelkű nő szerepére aligha találhattak volna jobbat, Malkovich-al való párosuk talán az egyik legszebb a mozitörténelem során,vonzalmuk köztük, a kémia szinte átüt a TV képernyőn keresztül,állítólag a való életben is igencsak egymásra találtak anno a forgatáson,nem is csodálom. A mellékszerepekben láthatjuk a még zöld fülű Keanu Reeves-t, és a bájos Uma Thurmann-t,nem rosszak,de sokat nem tesznek a mozihoz,hozzák az elvárhatót.

Gyönyörű,tökéletes mozi, még így 26 év távlatából is:)

Monica Bellucci meseszép,mi több maga a NŐ. Nem rossz vígjáték egyébként,voltak benne jó poénok,de ami a legtöbbet ért a filmben,az Monica szépsége.