diglett

2010-07-30 17:50:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] diglett #8492

Egyébként ha már a látatlan szavazásnál tartunk, érdemes megnézni simijohnny rendezőit is:

név átlag darab
Jean-Luc Godard 1,00 64
François Truffaut 1,00 26
Eric Rohmer 1,00 36
...és még folytathatnám a többi francia rendezővel. :P

Mi köze Tarantinonak a művészfilmekhez?

Én egyetértek Bolond Pierrot-tal, ezek közül engem sem izgat egy sem.

Az aranypisztolyos férfi? :D

2010-07-28 10:11:06 King Lear (1983) / Lear király diglett (5) #4

Ahhoz képest, hogy ez egy kis költségvetésű TV film, szerintem teljesen jó - a Brook-féle változatnál jobban tetszett.

Olivier rettenetes volt? Biztos szinkronosan nézted. :D

előzmény: puttancsospeti (#1)

Jut eszembe, Charlie Laughton-t még senki sem említette, pedig ő is nagyszerű színész volt.

Daniel Day-Lewis. Egyszerre mindig csak egy filmben vállal szerepet és 100%-ig arra koncentrál, hónapokig keményen készül a forgatásra. És ennek látszik is az eredménye.
Bárcsak mindegyik színész ilyen komolyan venné a munkáját. :(

Szerintem senki sem akarja "leszedni Pacinoról a keresztvizet", egyszerűen csak mindenkinek megvan a maga személyes véleménye a színészről.

2010-07-18 19:29:07 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill diglett (1) #65

Így igaz és én pont ezért kérdeztem rá, mert mindenki csak azt mondja, hogy ,,nem értitek..." de senki sem fejti ezt ki bővebben. Mégis mit olyan nehéz ebben érteni?
Egyébként Truffaut eredetijét sem tartom egy hú de nagy filmnek, de ennél szerintem klasszisokkal jobb.

2010-07-18 18:57:53 My Fair Lady (1964) diglett (5) #10

Fenébe elrontottam a linket. Lényeg, hogy készül a remake. :(

Engem egyik sem zavar - véleményem szerint sokkal unalmasabb lenne a KT ezek nélkül. :)

,,Mindenesetre a bandája azok hippikből verbuválódott"

Igen, de ez nem hozható fel az egész mozgalom ellen, aminek célja a világbéke és a szabadság volt. Keresztények sorai közül is elég sok gyilkos és perverz került ki, pedig a vallásuk nem ezt tanítja. :)
Manson gyermekkorának pedig olvass utána a wiki-n és láthatod, hogy nem a hippik miatt lett belőle az, aki...

Az nekem sem szimpatikus, hogy elfogadott volt a hippik között a drogozás, de azért ne essünk túlzásokba. A hippik előtt is létezett drog, és a hippik nélkül is utat nyert volna a drogkereskedelem.
A Charles M témát pedig butaság szerintem felhozni, mert egy beteg ember cselekedeteiért nem a hibbimozgalom a felelős.

2010-07-17 18:43:22 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill diglett (1) #63

És mi benne a pláne? :)

2010-07-17 17:39:50 Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Kill Bill diglett (1) #61

,,Persze nem sokan értik"

Azt én is gondoltam, hogy ez egy annyira magasröptű, rendkívül mély műalkotás, hogy mi -akik nem tartjuk zseniálisnak- valójában képtelenek voltunk megérteni. :)

előzmény: Masni (#60)

2010-07-12 15:22:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] diglett #8316

Szerinted Capucino a későbbi filmjeiben jobb, mint a Kánikulai délutánban? :O

előzmény: puttancsospeti (#8314)

2010-07-12 14:49:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] diglett #8312

"Sikeres filmek, kitüntetések számát tekintve a '90-es évek bizony még jelentősebb is Pacino karrierjében, mint a '70-esek."

Ezt azért cáfolnám! A '70-es években: 4 Oscar jelölés, 3 BAFTA jelölés (1 díj - Kánikulai délután), 2 David di Donatello díj (Serpico, Keresztapa) és még vegy tucat nívós díj és jelölés.

Sikeres filmek terén jobb volt a '90-es években? Szerepelt néhány jó filmben, de szerintem (és az IMDB szavazatok szerint is) egyik sem ütött akkorát, mint a Keresztapa 1 és 2, illetve a Kánikulai délután és Serpico.

Én elkezdtem nézni a Zöldsapkásokat, de nem néztem végig, ugyanis roppant propaganda ízű és hamis képet fest a vietnámiakról. Nem csoda, hiszen John "atombombát nekik" Wayne rendezte.

Először is ott a Hal Williams eset, Jimmy azért rúgta ki a műsorából mert fekete volt. Másodszor többen is megerősítették, hogy Stewart rasszista volt, köztük színészek (pl Henry Fonda) és közeli ismerősei is (Even Gershe).

konyakk: a híres interjún kívül én még olvastam, hogy John Wayne is rúgott ki embereket a borszínük miatt. De amit az interjúban mondott az nem elég meggyőző?

limupei én úgy tudom Jimmy Stewart még Wayne-nél is nagyobb rasszista volt.

Abban igazatok van, hogy a hippimozgalom a vége felé már teljesen másról szólt, mint eredetileg. Ez nem véletlen, megvolt a maga oka, de az nem igaz, hogy a pacifizmus csak alibi volt, a vietnámi háború ellen is ezrek tiltakotak és nem csak azért, hogy elmondhassák magukról, hogy mekkora pacifisták.