peterhappy

Regisztráció: 2010. június 2. (13 év, 9 hónap)

An
4 2021-12-23 3,4
Red Notice
Különösen veszélyes bűnözők
3 2021-11-14 2,8

Feleségemnek mondtam épp tegnap, hogy ha már ennyire próbálják mostanság felfuttatni a magyar filmeket (és azért születtek is az elmúlt években jó, jobb alkotások), talán elkanyarodhatnának efelé is. Ott vannak a Rejtő Jenő könyvek. A Mattyasovszky Jenő-féle Hód könyvek. Üvöltenek a megfilmesítésért, ráadásul ezekkel a művekkel az idősebb generációt is simán be lehetne hozni a moziba. A Szüleim most lennének 57 évesek, de le merem fogadni, még Ők is jegyet váltanának pl. egy jobb Hód filmre.
Ezekhez ráadásul nem is kell brutális költségvetés, csak jó színészek és jó forgatókönyv, ami viszont többé-kevésbé már adott is.

A 64-es betegnapló volt az első, amit a sorozatból láttunk, de igen rövid időn belül pótolni fogjuk az elmaradásunkat. Mai mércével ez kiváló alkotás volt!

Ezek a dánok pedig valamit nagyon tudnak. Elég csak Mads Mikkelsen-re gondolnom, a Bron/Broen-re vagy a Bűnös-re, ami tavaly nálam talán az év filmje volt.

előzmény: Xaos (#20)

Én becsülettel végigszenvedtem. Némi éllel mondhatnám, a film legnagyobb hibája az, hogy előtte két nappal újráztam az első részt (ami első alkalommal szintén nem nyűgözött le, most viszont nagyon betalált).
Alapjáraton harmatgyenge kettes lett volna, a pár valóban szenzációs poén miatt lett csak erős kettes.

Szerintem mind a kézi kamerázás, mind a lövöldözés napján jelenet hozzáadott a filmhez. Ahogy lentebb mondtátok, kicsit tényleg "best of cops" jellege volt néha, de ha Brian is meghal, megadtam volna rá az ötöst.

Angolul, angol felirattal kezdtem el nézni, 15 perc után ki akartam kapcsolni, szerencsére felülkerekedtem a makacsságomon és magyar felirattal folytattam, megérte.

Ez nálam eddig az év filmje, legalábbis kategóriájában egészen biztosan. A humora jó, az akciók nagyszerűek, a vágás, a beállások szerintem kiválóak. A sztori és a karakterek kőegyszerűek, a film nem csak hogy kliséhalmaz, de néha már-már paródiába is fordul át, de de ennek a mozinak szerintem épp ez volt a lényege.
Lehet, hogy még jobb filmet ki lehetett volna hozni belőle, de szerintem lerí, hogy ez igazi jutalomjáték volt a főszereplőknek, biztos marha jó lehetett a hangulat a forgatáson.

Én ~100 perc könnyed kikapcsolódásra, szórakozásra vágytam, márpedig azt jócskán megkaptam ezt a filmtől. Nem vagyok egy bonyolult lélek, nálam ez elég egy ötöshöz :)

2015-10-24 22:29:49 Minions (2015) / Minyonok peterhappy (3) #21

Az eleje tök jó volt. A vége is. Csupán a köztes 75 percért kár :)

2015-06-06 12:10:57 Thunderball (1965) / Tűzgolyó peterhappy (4) #28

Volt ahol azt irtak a forgatas soran valoban bantottak egy esetben megoltek? a filmben szereplo capakat, mashol azt irjak, ez nem igaz. Tudtok esetleg errol biztosat?

Minden hibajaval egyutt nekem sokkal jobban tetszett, mint az elso resz. A vonatos szakaszig inkabb harmas, az azonban nagyszeru es roppant hangulatos, meg a megmosolyogtato verekedos jelenettel egyutt is, a vegeredmeny negyes.

2015-05-02 21:35:30 Dr. No (1962) peterhappy (3) #29

Ahogy mar oly sokan engem megelozoen, magam is elkezdtem kivegezni a szeriat. Par napja lattam ezt a reszt, hat... Helyenkent egy-ket remek megoldas es emlekezetes jelenet, de osszessegeben csalodas. Sokkal-sokkal jobbat remeltem, de talan az alacsony koltsegvetesnek is betudhato a csalodottsagom.

Sean Connery ide vagy oda, en nem padloztam le a szineszek teljesitmenyetol es megkockaztatom, a rendezes is lehetett volna sokkal jobb, akadt par jelenet amibol lenyegesen tobbet ki lehetett volna hozni.
A kaszinos nyitany viszont nekem is nagyon bejott!

u.i.: Ursula Andress gyonyoru Bond-lany volt, talan a legszebb akit eddig lattam!

Ugy bizony :)

előzmény: Ágó (#9)

Nem tudom mikor lattam utoljara ilyen gyonyoru filmet. Eletem legkonnyebben kiosztott otose, mindenkinek nagyon jo szivvel ajanlom, csodalatos alkotas, remekmu!

(en eredeti nyelven lattam)