peterhappy

Regisztráció: 2010. június 2. (8 év, 7 hónap)

Nem: nem publikus

3 2019-01-02 3,3
Goodbye Christopher Robin
Viszlát, Christopher Robin!
3 2019-01-01 3,6

Én becsülettel végigszenvedtem. Némi éllel mondhatnám, a film legnagyobb hibája az, hogy előtte két nappal újráztam az első részt (ami első alkalommal szintén nem nyűgözött le, most viszont nagyon betalált).
Alapjáraton harmatgyenge kettes lett volna, a pár valóban szenzációs poén miatt lett csak erős kettes.

Szerintem mind a kézi kamerázás, mind a lövöldözés napján jelenet hozzáadott a filmhez. Ahogy lentebb mondtátok, kicsit tényleg "best of cops" jellege volt néha, de ha Brian is meghal, megadtam volna rá az ötöst.

Angolul, angol felirattal kezdtem el nézni, 15 perc után ki akartam kapcsolni, szerencsére felülkerekedtem a makacsságomon és magyar felirattal folytattam, megérte.

Ez nálam eddig az év filmje, legalábbis kategóriájában egészen biztosan. A humora jó, az akciók nagyszerűek, a vágás, a beállások szerintem kiválóak. A sztori és a karakterek kőegyszerűek, a film nem csak hogy kliséhalmaz, de néha már-már paródiába is fordul át, de de ennek a mozinak szerintem épp ez volt a lényege.
Lehet, hogy még jobb filmet ki lehetett volna hozni belőle, de szerintem lerí, hogy ez igazi jutalomjáték volt a főszereplőknek, biztos marha jó lehetett a hangulat a forgatáson.

Én ~100 perc könnyed kikapcsolódásra, szórakozásra vágytam, márpedig azt jócskán megkaptam ezt a filmtől. Nem vagyok egy bonyolult lélek, nálam ez elég egy ötöshöz :)

2015-10-24 22:29:49 Minions (2015) / Minyonok peterhappy (3) #21

Az eleje tök jó volt. A vége is. Csupán a köztes 75 percért kár :)

2015-06-06 12:10:57 Thunderball (1965) / Tűzgolyó peterhappy (4) #28

Volt ahol azt irtak a forgatas soran valoban bantottak egy esetben megoltek? a filmben szereplo capakat, mashol azt irjak, ez nem igaz. Tudtok esetleg errol biztosat?

Minden hibajaval egyutt nekem sokkal jobban tetszett, mint az elso resz. A vonatos szakaszig inkabb harmas, az azonban nagyszeru es roppant hangulatos, meg a megmosolyogtato verekedos jelenettel egyutt is, a vegeredmeny negyes.

2015-05-02 21:35:30 Dr. No (1962) peterhappy (3) #29

Ahogy mar oly sokan engem megelozoen, magam is elkezdtem kivegezni a szeriat. Par napja lattam ezt a reszt, hat... Helyenkent egy-ket remek megoldas es emlekezetes jelenet, de osszessegeben csalodas. Sokkal-sokkal jobbat remeltem, de talan az alacsony koltsegvetesnek is betudhato a csalodottsagom.

Sean Connery ide vagy oda, en nem padloztam le a szineszek teljesitmenyetol es megkockaztatom, a rendezes is lehetett volna sokkal jobb, akadt par jelenet amibol lenyegesen tobbet ki lehetett volna hozni.
A kaszinos nyitany viszont nekem is nagyon bejott!

u.i.: Ursula Andress gyonyoru Bond-lany volt, talan a legszebb akit eddig lattam!

Ugy bizony :)

előzmény: Ágó (#9)

Nem tudom mikor lattam utoljara ilyen gyonyoru filmet. Eletem legkonnyebben kiosztott otose, mindenkinek nagyon jo szivvel ajanlom, csodalatos alkotas, remekmu!

(en eredeti nyelven lattam)

Tegnap jutott el hozzam a film es mint altalaban, amint internet ele jutottam, ide vezetett az elso utam.
Bevallom, nem gondoltam volna, hogy negyes alatti atlagosztalyzattal es ennyi negativ (es ilyen keves) velemennyel talalkozom.

Nekem borzasztoan tetszett a film, igaz egyebkent is rendkivul erdekelt a tema es bevallom ferfiasan, biztos van nemi elfogultsag az ertekelesemben, szerintem ha Benedict egy pelenkareklamot kuldene moziba, engem azzal is megvenne kilora.

Az egyetlen ami nekem is szurta a szemem, a - bizonyos ertelemben - Sherlockhoz hasonlo karakter. Kis tulzassal Benedict nemi modositgatassal kisujjbol kiraz(hat)ta a szerepet. (ami persze bizonyosan nem igaz)

A kivitelezes azonban szerintem egeszen kivetelesre sikeredett, a lentebb emlitett pontoknak hala: a tobb idopontban valo esszeru ide-oda ugralas, a bejatszasok, a korrajz, a zene, a szineszi jatekok, a forgatokonyv es mindenekelott maga az eredeti, megtortent eset mind-mind (Jason13-ra utalva) ha mestermuve talan nem is (bar hajlok ra), de mindenkeppen felejthetetlen filmelmennye teszi.
Helyenkent kifejezetten megmosolyogtato, majd par vagassal kesobb brutalis gyomrost kioszto mozi.

Szamomra a legdobbenetesebb azonban maga a teny, hogy
- milyen jelentos szerepe volt mindennek a masodik vilaghaboruban, egesz pontosabban annak mihamarabbi befejezeseben
- mennyire mas vilagot eltunk alig 60-70 esztendeje, hogy a massag mennyire sulyos bun volt. A fohos valaszthatott a hormonkezeles vagy a bortonbuntetes kozott? Egyszeruen felfoghatatlan szamomra.
Es - sajnos - nekem epp azert kellett az utolso par perc, nekem az epp hogy megfejelte az addigi elmenyt.

Talan Oscarra-gyurt produktum, de a "halmozott hatasvadaszat" ellen viszont kihangsulyozando, hogy a film megtortent eseten alapul. Nem csupan a forgatokonyviroval szaladt el alo.
Nalam emiatt nem (sem) lehet kerdojeles az erdemjegy.

A film temajanak horderejerol mindent elarul, hogy otven evig titkositott anyagrol beszelunk.
Es II. Erzsebet elott le a kalappal.