thomkom

Regisztráció: 2010. május 17. (13 év, 10 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Anders Thomas Jensen, Andrei Tarkovsky, Billy Wilder, Ethan Coen, Guy Ritchie, Ingmar Bergman, Joel Coen, Martin Scorsese, Orson Welles, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Woody Allen
Színészek: Audrey Tautou, Brad Pitt, Christian Bale, Christoph Waltz, Claudia Cardinale, Colin Firth, Edward Norton, Gary Oldman, Harrison Ford, Jason Statham, Jim Carrey, Johnny Depp, Julie Andrews, Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Matt Damon, Michael Caine, Monica Bellucci, Morgan Freeman, Natalie Portman, Robin Williams, Sidney Poitier, Spencer Tracy, Tim Robbins, Woody Harrelson
Műfajok: dráma, sci-fi, vígjáték
Országok: amerikai, dán, magyar, orosz

My Octopus Teacher
Il postino
Neruda postása
4 2024-02-20 4,1
Indiana Jones and the Dial of Destiny
Indiana Jones és a sors tárcsája
3 2024-02-18 3,1
Indiana Jones and the Temple of Doom
Indiana Jones és a végzet temploma
4 2024-02-18 3,8
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
5 2024-02-18 4,2
Nem halok meg
I Won't Die
4 2024-02-14 ?
Green Book
Zöld könyv - Útmutató az élethez
5 2024-02-08 4,0

2023-10-04 13:21:51 [Filmet keresek] thomkom #3187

Nem tudok, hogy jó helyre írok-e, de talán ez a topik volt legközelebb hozzá. Carlos Saura filmeket szeretném összegyűjteni, de jó minőségben keveset találok. Szívesen utazom értük, én Budapesten vagyok, de megoldunk mindent. :) Van valakinél esetleg jó minőségben vagy tudja honnan lehet beszerezni őket? Köszi!

2019-09-18 14:32:10 The Apartment (1960) / Legénylakás thomkom (5) #23

A magyar szinkronban egy kis szösszenetyi félrefordítás van, amikor a doki viszi a nőt a fürdőbe: "Kimosom a gyomrával ezt a vacakot, ha még nem késő...". Tarantinonál még indokolt is lehet egy ilyen mondat, de Billy Wilder ennél egylehelletnyivel finomabb rendező. :D

Két hete olvastam el a könyvet, ami nagy hatást tett rám és ezért nagy reményekkel ültem le a film elé, de a katarzis elmaradt... Humoros, kedves kis film, de össze sem lehet hasonlítani a könyvvel. Ha nem olvastam volna, biztos sokkal jobban tetszene, de így bármennyire is jó, nem tudom megadni rá az 5-öst. A vége pedig teljesen eltér a könyvtől, amit nagyon sajnáltam, mert így tényleg kicsit sörreklám hatású és közel sem olyan drámai.

2017-07-23 21:05:30 Rope (1948) / A kötél thomkom (5) #187

Zseniális. Ez a film tökéletesen bemutatja egy pszichopata ember gondolkodásmódját és lelki defektusának kivetülését erkölcsi ítélőképességére. Ebben a témában az eddigi legjobb film, amit láttam. James Stewart játéka hibátlan, de mellette John Dall is tökéletesen hozza az önfetisiszta bájgúnár szerepét. Vannak ugyan színpadias túlzások és kevésbé életszerű történések, de számomra ez mit sem von le a film érdemeiből. A sztori és a karakterek tökéletesek, a rendezés és a vágás hibátlan, igazi hitchcocki csemege egy kis morálfilozófiai fűszerezéssel megspékelve. Egyértelműen ott a helye a kamaradrámák top 10-es listáján. 9/10

Sziasztok!

Régen volt böngészés funkció az oldalon, amin keresztül végiglehetett menni az összes filmen, ami az adatbázisban van. Annó elkezdtem végignézni, hogy melyik filmeket láttam, de most a részletes keresés funkcióban csak 1000 filmet ad ki a rendszer. Van erre lehetőség csak én vagyok béna és nem találom, vagy erre már nincs mód?

Köszi!

2016-01-05 01:52:37 [Általános fórum] thomkom #6095

Sziasztok!

Volt egy kurzusom, amin a tanár adott egy filmelméleti feladatot. Kitől származik ez a mondás?

"Sokan azt hiszik, a film az, ami a vásznon pereg, de nem, a film az, ami a fejünkben keletkezik a film hatására."

Valószínűleg teljesen pontatlan az "idézet", de a lényege ez. Van vkinek ötlete, hogy ki mondhatta? Vagy ki mondott vmi hasonlót? Kerestem elég sokat, de nem találtam megoldást...

Előre is köszi!

2012-09-27 00:36:43 [Filmet keresek] thomkom #1423

Még beugrott valami a filmről: úgy kezdődik, hogy Isten megteremti az embert, aki a homokból szép lassan összeáll és felkel. A film eleje a Paradicsomban játszódik.

előzmény: thomkom (#1421)

2012-09-23 11:52:50 [Filmet keresek] thomkom #1421

Sziasztok!

Keresek egy filmet, amit olyan 8-10 éve láthattam... számomra iszonyat hosszúnak tűnt, bár lázasan néztem, úgyhogy lehet, hogy amiatt éreztem így.. egy család élete végig megy az egész történelmen, egész Ádámtól és Évától kezdve. (Ádám és Éva is az apuka és anyuka volt) 4 fős család: apuka, anyuka és két gyerek azt hiszem. Az apuka fekete hajú és testes, az anyuka talán vörös hajú volt. Csak képkockák vannak a fejemben sajnos, de nagyon érdekelne, hogy mi lehet, mert azóta emlékszem rá, pedig egyszer láttam.

2012-09-23 11:37:33 Froschkönig (1988) / A békakirály thomkom (?) #2

Trailer: [link]