white bride

Regisztráció: 2010. május 17. (9 év, 4 hónap)

Nem: nő

(2037)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
4 2010-05-22 4,2

A trailer alapján egy péntek esti popcornos átlag horrornak tűnt. De nagyot kellett csalódnom. Az eleje még feszes volt, de utána...kettest érdemel. Nem láttam az eredetit, de ennél rosszabbat kihozni egy történetből...Annyira sematikus, hogy minden ijesztő (??- a moziban csak a hanghatások miatt rezzentem össze, kb. kétszer) jelentet előre lehet látni.
És a vége, mikor
megtudod, hogy a következő városban is ugyanaz a menekülés vár rájuk, egyszerűen katasztrofális.

Ugye mindenki észrevette, mennyire nyilvánvalóan jelen van ebben a filmben Tarantino lábfetisizmusa? (A többi filmjében is, de azokban nem olyan feltűnő.) Amúgy sokakkal egyetértek: zsenialitása abban rejlik, hogy remekül használja (ki) a kliséket. A csajok jók, a zene szintén jó (bár nem annyira, mint a Pulp Fictionben), a sztori olyan egyszerű, amilyennek lennie kell. És remélem, mindenki észrevette az öreg rendőr áthozatalát a Kill Bill 2-ből.

Annyira jó film, hogy eddig csak 2-szer bírtam megnézni, mert utána napokig nagyon rossz hangulatom lett tőle. Hilary Swank megérdemelte az Oscart. Mindenkinek nagyon ajánlom.

Bob Hoskins és Elaine Cassidy is zseniálisak. Az anya figurája külön filmet érdemelni. (Érdemes végiggondolni, mi a szülői felelősség, mennyi gátlást, stb-t alakít ki a szülő a gyermekében, akár akaratlanul is.)

2010-05-22 12:04:31 Exotica (1994) white bride (5) #1

Mia Kirshner vetkőzős száma az egyik legerotikusabb jelenet a filmtörténetben...Nem mellesleg maga a film is zseniális.

viszont, ha nem csak innen lehet választani, akkor definetly a Paranormal activity. Kétszer megijedtem tőle! :)

Határozottan az Engedj be, és nem csak azért, mert művészi a képi világa, hanem mert rendhagyó benne sok minden (gyerekvámpír, szocreál környezet, stb). A Kör csak elhozta ide a J-horrort, de horrorként nem volt elég félelmetes (vagy csak nekem nem?). A többi - az Árvaház és a Terrorbolygó kivételével- olyan péntek esti popcornos semmiség.

A Delta nagyon érett film volt, de tény, hogy a mundruczói 'brutalitás' sokakat távol tart a filmjeitől. A Nincsn nekem vágyam semmi viszont a kedvenc.