Soltyk

2022-03-12 00:41:30 [Általános fórum] Soltyk #9485

"A KT szerkesztősége hivatalosan állást foglal: a ruszkik kizárták magukat az európai civilizációból, akinek nem tetszik, el lehet menni (tök mindegy, hogy az MTA milyen írásmódot ír elő)" helyett mi szükség erre a handabandázásra, Ugor?

A kulturált/kulturáltabb nem tartalmaz hosszú ú-t. Az egyik kedvenc filmem, nézzék/nézzétek!

előzmény: BudapestBoy (#2)

2020-03-07 00:41:44 The Counselor (2013) / A jogász Soltyk (5) #33

Most néztem újra - ez még mindig egy kiváló film. Kellő érzékkel még nevetni is lehet rajta, de itt tényleg a létező legfeketébb humorra kell gondolni. Igazi apokaliptikus hangulat árad belőle, mint a Nem vénnek való vidékből. A párbeszédek fantasztikusak!

2019-04-22 18:28:25 Empire of Dust (2011) Soltyk (5) #1

Itt megnézhető, itt pedig egy interjú olvasható a rendezővel. A két főszereplő miatt jár az ötös, hatalmas buddy movie!

Van egy ilyen (szórakoztatóan) demagóg bukéja, de az ilyesmi egy dokumentumfilmnek jól tud állni. Nem várható el egy ilyen alkotástól, hogy az egész modernitást az alapjainál támadja meg, és levonjon abból minden konzekvenciát: elég, ha annak néhány hazugságát leleplezi.

Ehhez vigyétek fel a szatírát légyszi.
Ennek meg "One Fine Spring Day" az angol címe. Köszi!

A legelső jelenettől kezdve fülig érő vigyorral néztem végig...'68 szeszélyes nyara-rajongóknak kimondottan kötelező!
(egyébként nem musical - bár tényleg sokat énekelnek benne)

A Gandhit azért nézd meg, az tényleg nagyszerű. Én is nagyon kevés életrajzi filmet nézek egyébként.

Ha jól emlékszem azután Nemecet még a cseh filmgyár épületéből is kitiltották, nem véletlenül :D

A vadászatos jelenet tényleg elképesztő. Nem osztályoztad még, nem tudom láttad-e a rendező Az ünnepségről és a vendégekről című művét. A világ egyik legfélelmetesebb filmje!

A világ egyik legjobb filmje...hogy lehet valami ennyire jó?

2018-08-05 14:48:19 [Általános fórum] Soltyk #7540

A félelem bére

előzmény: mimóza (#7517)

2018-06-19 22:52:32 Todo modo (1976) Soltyk (4) #13

Egy kicsit fárasztóan van túltolva (nem olyan szórakoztatóan, mint a Vizsgálat....), de mindenkinek melegen ajánlom! A színészek nagyszerűek!

Azaz :D csak most nézem hogy itt 2,6, imdb-n 4,1 - nem értem az embereket :D

előzmény: von Schatu (#13)

hajjjajj...úgy látszik csak errefelé tudnak ilyen filmeket készíteni, amik ennyire szomorúak és viccesek egyszerre...

előzmény: dikalosz (#2)

A kelet-európai önsorsrontás tökéletes metaforája. Mindenkinek szívből ajánlom.

Ennek az ismertetőjéből kérném az utolsó 2 mondatot törölni. Köszi!

Ennél a filmnél a műfajok közül hiányzik a dráma! Köszi

2017-08-16 19:12:45 Pappa pia (2017) Soltyk (?) #21

Wizy :DDDDD megfulladok :DDDD

2017-07-30 15:12:46 [Általános fórum] Soltyk #7018

Love Exposure! :)
ha neked is tetszene, tovább nőne a híre, éspedig ezt mindenkinek látnia kéne

Ennek a filmnek az ismertetőjéből az utolsó két mondatot kérném törölni, mert durván spoileres. Valamint a Széftörők ennek a remake-je. Köszi!

Ennek a filmnek az ismertetőjéből szeretném ha törölnétek az első mondat utáni részt. Köszi!

2017-02-27 22:21:43 Mindenki (2016) / Sing Soltyk (4) #103

A szocializmus nem hatékony, de övé az erkölcsi győzelem, jól értem? :)))
Úgy vettem ki az igazgató miatt vesznek fel mindenkit a kórusba, ha Erika nénin múlna ez nem így lenne.
Meglepő hogy milyen teljesen különböző értelmezések merülnek fel a film kapcsán, ez mindenképpen pozitív, még ha az alkotók fogják is a fejüket ezeket olvasva :)
Realista filmként nézve Erika néni egy dög, persze, de tágabban értelmezve ez nem ilyen egyszerű - a dolog másik ágának kibontatlanul hagyásáért csak négyes, de így is tetszett. A díjhoz gratulálok!

Ennek a filmnek a magyar címe: Szemet szemért

2017-01-16 10:15:41 Ucho (1970) / A fül Soltyk (5) #4

Pontosan. Valamint nem hittem hogy film még lehet annyira paranoid mint a Magánbeszélgetés, de ez az :) Plusz az egyik legcinikusabb befejezés amit valaha meghúztak.

2016-11-21 01:10:17 All About Eve (1950) / Mindent Éváról Soltyk (5) #19

A legnagyobbak egyike!

2016-11-18 00:44:22 Arrival (2016) / Érkezés Soltyk (5) #31

Az egyesen mondjuk csodálkozom, de kb. tényleg az összes osztályzatot meg tudom érteni. Az Enemy után a második filmje Villeneuve-nek, aminél nem értem hogy kapott rá pénzt.

A #Jézus, az Érkezés és a Sárkány közeleg!

2016-10-02 12:58:10 Goksung (2016) / Kokszongi sirató Soltyk (5) #1

Nagyszerű, de mindenki készüljön fel hogy ez sokkal "ázsiaibb" mint a rendező két előző filmje.

Ezt a kettőt kérném összekötni. Köszi!

annyira bugyuta...

2016-09-07 23:56:02 Svadba (2000) / Az esküvő Soltyk (5) #2

Láttam hogy ez nem túl népszerű itt, de valami azt súgta hogy mégis érdemes megnéznem - és nem csalódtam, minden szempontból zseniális film. Erős ötös!

2016-09-03 20:45:24 [Általános fórum] Soltyk #6593

nem kell félni...

2016-08-03 15:52:24 Looper (2012) / Looper - A jövő gyilkosa Soltyk (5) #148

Ha jól emlékszem említik hogy annak a fegyvernek csak pár méteres a hatósugara.

előzmény: Calavera (#147)

2016-08-01 20:47:46 Cheut ai kup gei (2007) / Exodus Soltyk (4) #1

Bár lehet hogy nem annak tűnik, ez bizony "művészfilm"! Egyedi hangulat, minimál-abszurd humor, és egy (egyébként nem a nemek viszonyáról szóló) érdekes kérdés. Csemegézőknek ajánlom!

2016-06-05 23:10:34 Innocence (2004) Soltyk (5) #9

:DDD
Szerintem a lányok felnövéséről/felnevelésük módjáról (mármint kamaszkorig) - úgy általában.

előzmény: ZoLeEe (#8)

Ennek Egy másik arc a magyar címe.

2016-04-20 00:03:40 The Witch (2015) / A boszorkány Soltyk (3) #20

Ettől sokat vártam, de akárhogy is próbálom, nem tudom nem érezni a blöffszagot :) A színészi játék és úgy általában az igényessége miatt megkapja a hármas alát. Valamint nem gyengén indul, ezt aláírom.

2016-04-14 09:53:18 The Invitation (2015) / A meghívás Soltyk (4) #3

Egy nagyon erős, jól megrendezett zsánerfilm, de az ötösnek nem volt esélye nálam.
A legvége pedig szerintem eléggé snassz

Sziasztok! Ő és ő ugyanaz.

2016-02-19 09:51:39 Suburra (2015) Soltyk (5) #2

Sokkal jobb mint a Gomorra!

2016-01-27 18:16:18 Saibi (2013) / The Fake Soltyk (5) #1

Az egyik legsötétebb animációs film, amit valaha láttam. Nagyon erős darab, az utolsó 15 perc miatt pedig az ötös is jár neki. Félelmetes!

Ez a film háromszor is fenn van.

2016-01-12 10:31:20 The Lobster (2015) / A homár Soltyk (5) #9

Szerintem ezt nyitva hagyja.

Ennek To the Forest of Firefly Lights / Into the Forest of Fireflies' Light az angol címei. A második kép pedig nem ebből a filmből való.

2015-12-27 14:20:03 [Kritikus kód] Soltyk #1361

Én meg azt kérdezném hogy a toplisták nagysága rugalmasabb lesz-e? Nyilván kell egy maximum, de az alatt lehetne akármi, ne csak 3,7,10,12 (ilyesmik voltak ha jól emlékszem)

előzmény: Singularity8 (#1360)

2015-12-12 18:20:59 Borgman (2013) Soltyk (5) #19

A kifejtett válaszom erre már teljesen művészetfilozófiai jellegű lenne, de hát nem ezért vagyunk itt. Attól tartok hogy alapvetően mást értek az alatt hogy mitől művészet a művészet mint te. Én soha sem fogok akármilyen értelmezést legitimnek tartani (többet igen, néha sokat is, de akármilyet soha). Vagyis szerintem jogos ezen a téren a legitim szó használata, szerinted nem, s innentől ragozhatnánk a végtelenségig :)

előzmény: frogman (#18)

2015-12-12 17:45:20 Borgman (2013) Soltyk (5) #17

Sosem tudtam hogy mi az hogy mindfuck. Általában amit nem értenek, arra sütik rá (nem mondom, gyakran tényleg olyan a film hogy a rendező tényleg nem várhatja hogy bárki is megértse - és akkor meg minek. Az aki pedig nem akar semmit sem megragadni az alkotásával - csak ez esetben nem legitimebb egyik opció sem a másiknál -, az nem művész hanem csak egy exhibicionista). Szerintem egyértelmű, hogy Warmerdam nem ilyen. Legitim értelmezés az, ami saját keretein belül nem cáfolja meg magát, és a mű nagy részét képes magyarázni ily módon. Ha pedig valaki nem tud egy adott művel kapcsolatban ilyesmit produkálni, attól még nem mondhatja hogy na akkor bárki mondhat bármit.
csak egy példa
Borgmant egy pap kezdi el üldözni. Ludwig és Pascal egy kutya képében jelenik meg először - vagyis nyilván nem emberek. És ahogy az imdbn is említették, az agár az egyetlen fajta kutya ami név szerint szerepel a Bibliában. A brigád később elkezd jelet rakni a család tagjaira. Ez így együtt nem lehet véletlen, igaz? Vagyis ha valaki az értelmezésében ezzel nem számol, akkor az nem lehet legitim. Aki szerint pedig de, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.

előzmény: frogman (#16)

2015-12-12 17:14:21 Borgman (2013) Soltyk (5) #15

Hm, értem. Egyébként nyilván mindenkinek joga van tetszése szerint értelmezni, de ha az értelmezések közül valamelyik összeomlik a belső ellentmondásaitól - akármilyen világnézetből indulunk is ki -, azt nem lehet továbbra is otthagyni a többi mellett mint ugyanolyan legitim opciót. És ezt úgy mondom, hogy az interjút olvasva, úgy tűnik a rendező felfogása a filmjéről az enyémmel sem egyezne meg teljesen (akármennyire is ködösít). De én alá tudom támasztani az enyémet érvekkel (gondolom ő is :D), Cs.G. viszont egyáltalán nem.

előzmény: frogman (#14)

2015-12-12 15:59:24 Borgman (2013) Soltyk (5) #13

Csákvári többi kritikája is ugyanilyen minősíthetetlen? Láthatólag semmit sem fogott fel a filmből (mondjuk bevallja, legalább). Amiket pedig állít, az valami egészen hátborzongató
Sosem fogjuk tudni eldönteni, hogy Borgmant kedvelni kellene-e? Most komolyan? TE sosem fogod tudni, Géza, csakugyan. Ja és: A rendező világában képtelenség megállapítani, mi a fekete, mi a fehér, mi a jó, mi a rossz. Miért is? Tűpontosan kiderül erről minden, hiszen a film tulajdonképpen pont arról szól hogy hogy nyer valahol teret a Sátán (vagy ha ez valakit így ingerel, a gonoszság - bár jelen esetben szerintem ez senkit se ingereljen, hisz tele van a film biblikus szimbolikával), ahol ezt engedik neki. Csakugyan van egy társadalomkritikus vonulata is a műnek, de ez itt másodlagos, aki szerint meg főleg erről szól az nem vette észre a lényeget szerintem.
Na mindegy, egy héten belül érkezem az elemzéssel!

előzmény: ryood (#6)

2015-11-24 21:29:04 Enemy (2013) / Ellenség Soltyk (5) #38

De jó volt újra Cronenberg-filmet látni! :)

Ezt kérném. Köszönöm!

előzmény: Soltyk (#10738)

előzetes
A regény kedvelőit figyelmeztetném, hogy ez egy meglehetősen dadaista adaptáció; aki nem képes minden fajta hagyományos történetmesélési mód iránti elvárást felfüggeszteni, az messze kerülje el! Egyértelmű pozitívumai a filmnek a fantasztikus fényképezés, a színészi játék és a középkort sem mutatták be még ennyire realisztikusan. Azonban a sztori kb. felszámolása mellett a regény filozófiai mondanivalóját sem adja át a film, amit viszont mindenképp meg kellett volna tartani. Ebben a stílusban csakugyan nem nagyon lehetett volna rövidebbre fogni, és a folyamatos vizuális gegek megakadályozzák hogy unalomba fulladjon, de egy idő után nekem eléggé fárasztóvá vált...
Csak kísérletező kedvűeknek!

2015-09-19 18:30:32 [Filmet keresek] Soltyk #1818

A Sztrogoff Mihály lesz az. Nem tudom melyik változat, én csak a könyvet ismerem.

előzmény: Mizi (#1817)

Ne keress logikát benne, a film minden ilyesmit elhagy ott az álomgyári befejezés kedvéért...

előzmény: GothMan (#91)

2015-06-11 11:54:51 Jurassic World (2015) Soltyk (?) #14

A 300 c. film nálam 2-es. A második rész trailere, no meg a fél perc alapján, amit belepörgetve láttam, ujjongó szívvel vágtam rá az karót. Pont azért "nézhetetlen", mert képtelen lennék végigszenvedni. De ilyesmit tényleg csak az ilyen kaliberű moslékoknál csinálok, ahol akár a 2-es gyanúja is felmerül, ott nem.

2015-06-11 10:42:17 Jurassic World (2015) Soltyk (?) #10

Karót én is osztok ki néha látatlanba - ha már a gondolattól is kiráz a hideg, hogy másfél órát az adott filmre pazaroljak. De csak akkor, ha biztos vagyok benne hogy semmiféle pozitív csalódás (legalább egy 2-es) nem érhet.

előzmény: McCl@ne (#9)

2015-05-01 23:28:43 Cheung foh (1999) / The Mission Soltyk (5) #1

"Considered by some to be To’s masterpiece and one of Hong Kong’s finest examples of a crime film to come along at that time, The Mission is the type of film you can’t help but feel like To is flexing his muscles for all to see and we’re in awe of them. He’s in top form here..." link

2015-05-01 21:47:36 Am faa (1998) / Hidden Reward Soltyk (5) #1

A hongkongi Közönséges bűnözők! Olyan jellegű csattanója nincs mit annak, de tematikailag egyértelműen rokon filmek!

Tanaka Hiroyuki és SABU ugyanaz a személy. Az igazi nevén színészkedik, az utóbbin rendez. Valahogy döntsétek el, hogy legyen fenn...
Köszi!

Minden idők egyik legtökéletesebb filmje!

Már éppen ideje volt! Hiánypótló!

3-ast érdemel, de jó pár jelenetben felbuzog a cronenbergi zsenialitás, szal 1x érdemes megnézni!

Ez és ez a film ugyanaz. Az első adatlap a jobb, de csak a másodiknál vannak szavazatok, kérem ezt vhogy javítani. Köszönöm!

és a második rész is majdnem ilyen jó!

előzmény: flake (#1)

1. Love Exposure
2. Szárnyas fejvadász
3. Robotzsaru

Asszem angyalföldi proliként is csak a budai értelmiségi marad :)

2013-03-06 16:14:38 Sap ji sang ciu (2012) / Műkincshajsza Soltyk (4) #1

Iszonyatosan bugyuta néhol, de akad benne egy-egy nagyon eltalált alattomos poén :)
Amiért könnyű szívvel megadom rá a négyest, az az utolsó 20 perc: kb csak ekkor van verekedés a filmben, de ott JC úgy odateszi magát, amire több mint tíz éve nem volt példa..Szal Jackie-rajongóknak erősen ajánlott, a többieknek - nos, kevésbé :)

2013-03-02 20:35:04 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Soltyk (5) #14

Királyok vagytok! Bár nekem az angol felirat is teljesen megfelel, de így meg tudom mutatni olyanoknak is akiket eddig ez tartott vissza...

előzmény: flake (#13)

2013-01-05 11:43:17 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Soltyk (5) #6

Egy 4 órás filmről elég nehéz lenne...helyette itt a trailer, elég jól bemutatja, nagyjából mire számíthatsz: http://www.youtube.com/watch?v=5Fxa5NuVrqU

előzmény: Eglaronion (#5)

2013-01-04 12:28:39 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Soltyk (5) #4

Helyesbítek: A legjobb film amit valaha láttam.

2013-01-03 21:05:29 Killer Joe (2011) / Gyilkos Joe Soltyk (5) #9

A legjobb befejezés, amit az utóbbi időben láttam :D

2012-12-25 12:40:36 Cloud Atlas (2012) / Felhőatlasz Soltyk (3) #94

Csak az utolsó félórája az igazán gáz, mikor könnyes szemekkel belemondják a nagy igazságokat a kamerába...de egészen addig nem rossz film, csupán egy vállalhatatlan jelenettel (amikor lassítva vázákat törnek szét v mi)

2012-03-18 13:20:25 Monday (2000) / Hétfő Soltyk (5) #1

Ha egy filmről mondhatnám el, hogy azt én rendeztem, akkor talán ez lenne az.

Szégyen ha bőgtem mint egy kisgyerek? (bár pont karácsonykor néztem)

2011-12-20 12:34:01 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure Soltyk (5) #1

Tegnap estem túl ezen a 4 órás csodán. Bár még ülepszik, egyelőre úgy tűnik nekem, hogy ez minden idők egyik legjobb filmje. :)

Én valami nagyon beteg magyar felirattal néztem...
Nő a fiának: "Takeshi, hva a náthás nunába csíkolsz?" :)

2011-11-18 20:18:56 Fong juk (2006) / Száműzöttek Soltyk (5) #6

Nem értem, ezután a film után hogy nem válik valaki azonnal Johnnie To-rajongóvá :)

2011-08-25 17:19:16 Kairo (2001) / The Circuit Soltyk (5) #1

Bizonyos szempontból ez a legfélelmetesebb film, amit valaha láttam. Kb csak 2-3 olyan jelenet van benne, ami elvileg rázós lenne, s ott sem próbálnak hirtelen rádijeszteni. De kb. 40 perc után éreztem, hogy kiver a víz...

A Pulse a Kairo c film remake-je, ezt jelezni lehetne

Sono Shion 3 filmje van az adatbázisban, két külön rendezővel: Öngyilkosok klubja (Sono Sion) és Hideghal, Love exposure (Shono Sion), ezeket "egy kalap alá" kéne hozni :)

Ennél keserűbb hangulatú filmet még soha nem láttam. S bár a zavarossága miatt az eszem azt mondja, nem érdemli meg, de akkor is muszáj feljavítanom az osztályzatomat ötösre.

2011-06-17 23:22:39 Gau ngao gau (2006) / Dog Bite Dog Soltyk (5) #1

"A film meglehetősen sötét és komor hangulatú."
Meglehetősen :D Annyira lehangoló és pesszimista képet ad az emberi fajról, hogy..izé...már-már öröm nézni :)

Az egyik legjobb romantikus film, amit valaha láttam. Nyugati néző számára furcsának hathat az időnként eléggé morbid humor (szenzációs poénok vannak a filmben egyébként) és az erőszak viccesnek való ábrázolása, de valójában semmi korhatáros dolog nincsen benne. Az amerikai remake-t pedig kerülje el, aki csak tudja!

Amikor a csávó elkezd fekvőtámaszokat csinálni, na ott majdnem lefordultam a székről :)

2011-03-22 21:16:58 Ajeossi (2010) / Bácsi Soltyk (4) #2

Az ilyenekből sosem elég :)
A film végi mészárlásra pedig emlékezni fogok még egy jó ideig!

2011-03-20 21:55:03 [Melyik a kedvenc Kim Ji-woon filmed?] Soltyk #7

The quiet family - 8/10
The foul king - X/10
Két nővér - 10/10
Keserédes élet - 9/10
The good, the bad, the weird - 9/10
I saw the devil - 8,5/10

2011-03-03 17:31:13 Blade Runner (1982) / Szárnyas fejvadász Soltyk (5) #105

18 éves vagyok, s ez a kedvenc filmem :) Bár akármelyik haveromnak odaadtam, unalmasnak és vontatottnak találta...Ja, s tervezik a folytatást és egy tv-sorozatot.Neeeee

2010-12-13 15:51:24 Chugyeogja (2008) / Az üldöző Soltyk (5) #16

Remekbeszabott d-koreai thriller.Csak arra nem sikerült rájönnöm magamtól, hogy mi is történt pontosan a kislánnyal. Nem tudom, hogy ez plot hole-e, vagy szándékos húzás. Az imdb-n valaki azt írta, hogy ételmérgezést kapott :)

Igen, ez engem is zavart benne, s ez elválasztja attól, hogy korszakos remekmű legyen. De még így is az év egyik legjobb filmje.

Számomra a He7edik. de a BB-n kívül még közepes film sincs köztük

Éjszakai rohanás. Még ha nem is toronymagasan

Tony Jaa azt hiszi, rendezni is tud...hát nem. Már a második résznél is rezgett emiatt a léc, de ott még a harcok faszák voltak(legalábbis ha nem az első rész és a sárkány bosszúja zsenialitásához hasonlítjuk)

A Shaolin focit(van aki nem így hívja?) méltatlanul mellőzi mindenki, pedig az hatalmas.

Mivel F.E.A.R. és Deus Ex nincs, ezért MGS.

DD és Oldboy közt nem tudok dönteni. De mivel utóbbi úgyis 3x annyi szavazatot fog kapni, ezért inkább Kelly filmjére voksolok.

Pontozni nem vagyok képes...Egyfelől hatalmas trágya, 1/5 , másfelől a fárasztó poénokat olyan mennyiségben adagolja, hogy az egy idő után már-már vicces. Újranézni pedig nem vagyok hajlandó mostanában, szóval ez most függőben marad.

Az, hogy a katonákat nehéz megkülönböztetni egy idő után, az szándékos húzás a rendezőtől: miközben néztem a filmet, nem az jutott eszembe, hogy ez itt az Ewan McGregor, ez itt a stb., hanem tényleg csak a hadsereg egy egyszerű tagjának tűntek. Ja, a film pedig király: Ahhoz képest, hogy Ridley Scott, meglepően sok akció volt benne, s az operatőr is ki tett magáért: le a kalappal!