lzking

Regisztráció: 2010. április 27. (9 év, 6 hónap)

Születési év: 1986

Stanno tutti bene
Mindenki jól van
5 2011-12-21 4,1
Nuovo Cinema Paradiso
Cinema Paradiso
5 2011-12-21 4,4
La leggenda del pianista sull'oceano
Az óceánjáró zongorista legendája
5 2011-12-21 4,2
Malèna

3 2011-12-21 4,1
Music for One Apartment and Six Drummers
Zenemű egy lakásra és hat dobosra
1 2011-12-21 4,3

The King's Speech
A király beszéde
3 2011-12-21 4,1

2010-08-12 12:52:12 Two Bits (1995) / Egy nap a mozi lzking (2) #4

Sekélyes, szentimentális hollywoodi dráma, részemől kettesnél többet nem érdemel. Nagy csalódás volt.

"Lehet, hogy Berzsenyinek a mitológiai utalásait nem érti meg az illető, de attól még az Országúton üzenetét megértheti.."

Ezzel teljesen egyetértek. És könnyen meglehet, hogy egy több diplimás ember meg képtelen befogadni egy film/könyv lélektani mondanivalóját. Elvégre ezek intelligenciát igényelnek és nem tudást/információhalmazt.

Az utolsó bekezdésed persze teljesen jogos, de számomra akkor is furcsa. Én legalábbis képtelen vagyok egy színészt zseniálisnak titulálni egyetlen szerep miatt.
És számomra a sokoldalúság is fontos szempont - ezért nem tartom zseninek a Bogart-hoz hasonló színművészeket.

Puttancsospeti, szerintem túl könnyelműen ülteted le a színészeket ahhoz a bizonyos asztalhoz. :)
Pl Olivier önmagában egy bolygó volt, shakespeare-i szerepektől kezdve a vérfagyasztó karakterekig mindent zseniálisan eljátszott élete során, de Te Jeremy Brett-et egy kalibernek tartod vele, egyetlen karakter megformálása miatt?

Szomorú, hogy többen is az utolsó opcióra szavaztak. :(

Ilyen alapon bármelyik közkérdésre ráaggathatjuk, hogy nevetséges és felesleges, mondván minden szubjektív... Több topicban is láttam, hogy eléggé megosztja a fórumozókat Pacino és kíváncsi lettem milyen eredmény születne egy közkérdésen. Egyébként ha belenéztek a lefutott kérdések közé találtok ennél sokkal "nevetségesebb" témákat is.

Szerintetek egy színészi alakítás milyensége mennyiben függ magától a színésztől? Mivelhogy a végeredmény egy többtényezős dolog - a karaktert az írók alkotják meg, a színészt a rendező irányítja, stb -, tehát egy zseniális alakítás szerintem inkább csapatmunka eredménye, melynek csak egy részét teszi ki a színész kvalitása. Például a köztudatban olyan nagyszerű filmek érdekes karaktereit tartjuk a legjobb szerepléseknek, mint Marlon Brando-Rakparton, Laurence Olivier-Hamlet, Robert De Niro-Dühöngő bika vagy Daniel Day Lewis-Vérző olaj. De vajon ha más színészek játszottak volna ezekben a filmekben - olyanok, akiknek az adott karakter szintén testhezálló lett volna-, akkor lehet, hogy most őket emlegetnénk az ilyen topicokban. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy a végeredmény szerintetek mennyiben a színész érdeme?