konyakk

Regisztráció: 2010. április 13. (13 év, 11 hónap)

Smultronstället
1 2012-03-23 4,3
El secreto de sus ojos
Szemekbe zárt titkok
1 2012-03-23 4,3

puttancsospeti, ez még viccnek is durva.

JeszKar, szucsik: pontosan miből is gondoljátok, hogy Wayne rasszista volt? Ezt a Playboy interjúra alapozzátok vagy van más is?
És az, hogy meg akarta verni az indián nőt... én ezzel kapcsolatban a neten nem találtam semmit, hol olvastátok?

Szerintem túlságosan elvakultan látod a dolgokat. Kijelented, hogy Al Pacino a ma élő legnagyobb színművész és azt hiszed, hogy ez egy univerzális igazság, aki pedig nem ért egyet az "specifikus ízlésvilággal rendelkező" személy. Ez szerintem legalább ugyanolyan elvakultságra utal, mint az, hogy tamas.1 minden topicban leírja, hogy Pacino alakításai mennyire felszínesek.

"unom már, hogy oldalról oldalra ekkora művészeket kell megvédenem."
Ezzel nem őket véded, hanem a saját véleményedet próbálod másokra erőltetni. Azt senki sem vitathatja, hogy Pacino az egyik legsikeresebb és leghíresebb színész, viszont az, hogy a legjobb-e vagy sem már relatív.

Te érveltél azzal, hogy nem véletlen, hogy ő kapta a Keresztapa szerepét. Ezt felhozni pedig nem igazságos, hiszen külseje és stílusa miatt tökéletes volt a szerepre, de ettől még nem lesz generációjának legjobbja. Mellesleg nem volt egy nehezen megformálható szerep.

Félreértettél, nem mondtam, hogy Pacinonak hibája az, hogy nem angolos, csak egy kiragadott példa volt, hogy neki is megvannak a korlátai: amiben másvalaki zseniális, abban ő egyáltalán nem lenne az (és persze vica versa).

Mindkét álláspontot sokan védik. :)

De Niro, Pacino nekem egy kutya, egyiket sem istenítem, de ha választani kell akkor inkább előbbi. Dühöngő bika, Szarvasvadász, Volt egyszer... - ezekben nagyszerű volt.

1. Ha jól látom a vita most nem azon indult ki, hogy a régi színészek jobbak, mint a maiak, hanem, hogy Roland nem tartja a legjobbnak Pacinot. Tehát nem értem, hogy ezt minek írtad le. Mert noha megemlített néhány elhunyt színészt akiket jobbnak tart, de ugyanakkor egy élő, Pacino-nál fiatalabbat is, tehát szerintem félre értettél valamit.
2. Óriási felelőtlenség azt állítani, hogy a régi színészeket csak azért lehet zseninek tartani, mert már elhunytak. Nem tudom konkrétan mely színészekre gondolsz? Szóba jött több is, pl Laurence Olivier - aki látta mondjuk a Hamlet-et, az szerintem nem kérdőjelezi meg, hogy minden idők egyik legnagyobb színművésze volt.
3. Az, hogy Pacino megkapta a Keresztapa és Sebhelyesarcú főkaraktereit nem jelenti rögtön azt, hogy ő generációjának legjobbja. El tudnád képzelni, hogy Gene Hackman vagy Peter O'Toole játssza Michael Corleone-t? Nem, annak ellenére, hogy ugyanolyan kaliberű színművészek. Viszont Pacino külseje ideális volt ahhoz hogy megformálhassa ezeket a szerepeket. Ugyanakkor neki is megvannak a saját korlátai.
Nem tudta volna olyan szinten eljátszani a Vénusz öreg, brit színészét, mert hiányzik belőle az az angolság, ami miatt O'Toole zseniális volt a filmben.

"Pacino egy színészisten."

Igazán elétehettél volna valami olyasmit, hogy "véleményem szerint", vagy "szerintem". :-)

2010-04-27 12:26:29 [Filmek - régen és ma] konyakk #63

A mai filmekkel kapcsolatban engem több dolog is zavar, de első helyen az operatőri munka áll. Régebben az volt az általános hozzáállás, hogy a kamera legyen láthatatlan, ne vonja magára a figyelmet. Ma már ilyet elég ritkán látni, ide-oda rángatják azt a szerencsétlen készüléket, csak tudnám miért. :-) Vannak akik szerint ettől izgalmasabb vagy realisztikusabb lesz egy film - nem tudom, bevallom belőlem az idegességen kívül semmi mást nem tud kiváltani. És ha már itt tartunk, a vágást is meg kell említeni, sajnos nagyon kevés az olyan (hollywoodi) film, amiben találni mindössze 1 perc hosszúságú vágás nélküli jelenetet...
Tudom, hogy ezeket már mások is leírták előttem, de kikívánkozott belőlem. :-)

2010-04-19 15:42:50 Taken (2008) / Elrabolva konyakk (2) #82

Nekem az akciófilmek közül amik az etalonnak számítanak: Léon; Francia kapcsolat; Szemtől szemben; A profi. Ez a film sajnos sehol sincs ezekhez képest. :(
Kettesnél jobbat én sem tudok rá adni.