Ragemarci

Regisztráció: 2010. április 8. (6 év, 10 hónap)

Rendezők: Alan Parker, Albert Hughes, Alejandro González Iñárritu, Alfred Hitchcock, Allen Hughes, Anders Thomas Jensen, Antal Nimród, Brad Furman, Cary Joji Fukunaga, Christopher McQuarrie, Clint Eastwood, Danny Boyle, Darren Aronofsky, Denis Villeneuve, Derek Cianfrance, Edgar Wright, Ethan Coen, Giuseppe Tornatore, Guillermo del Toro, Guy Ritchie, Jankovics Marcell, Jeremy Saulnier, Jim Jarmusch, Joe Carnahan, Joel Coen, John Carpenter, John Hillcoat, John Lee Hancock, John Woo, Joss Whedon, Juan Antonio Bayona, Luc Besson, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Matthew Vaughn, Michel Gondry, Miyazaki Hayao, Neill Blomkamp, Park Chan-wook, Paul Greengrass, Paul Haggis, Paul Thomas Anderson, Paul Verhoeven, Peter Jackson, Quentin Tarantino, Rian Johnson, Richard Donner, Richard Linklater, Robert Rodriguez, Robert Zemeckis, Sam Peckinpah, Sergio Leone, Shane Black, Spike Jonze, Stanley Kubrick, Stefano Sollima, Szász Attila, Terry Gilliam, Tim Burton, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Amy Adams (III), Bruce Willis, Cameron Diaz, Cate Blanchett, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Marion Cotillard, Robert Downey Jr., Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, film noir, thriller, western
Országok: amerikai, ausztrál, dán, mexikói
Korszakok: 2010, 2000, 1990

5 2017-02-16 4,2
Another State of Mind

5 2017-02-14 ?

2017-02-18 11:36:04 Silence (2016) / Némaság Ragemarci (2) #9

Csak, mint az egyetlen igazság, ami univerzális világnézet már arrogáns, mint ahogy a japánok ezt meg is jegyzik. Amúgy az esszencia az inkvizítor és a pap közötti beszélgetés, ott derül ki mennyire akar megtéríteni mintsem befogadni A békés egymás mellett élés meg sem fordult a hittérítők fejében. A problémám a filmmel is ez, hogy, ha egy ilyen történetet mesél el főleg úgy, hogy a végén ajánl is, tehát valahol elköteleződik és mártírokat mutat be egy olyan ügyben ami gyökéreben rossz. Nem Japán egy mocsár, hanem a vallásháborúk például.

2017-02-18 00:33:54 Silence (2016) / Némaság Ragemarci (2) #7

Rossz, mert elkötelezi magát. Nem támogat más világnézetet, hanem téríteni szándékozik. Pálcát tör, de közben nincs meg a mea culpa önnön vérgőzös történelme miatt. Anakronisztikus, mint bármelyik izmus. Mindenki találja meg a saját hitét, legyen az vallási vagy akármilyen. A kiegyensúlyozottság építő, a korlátoltság romboló erejű. Szerintem.

2017-02-10 16:37:40 [Általános fórum] Ragemarci #6874

Hi, szerintem szinte bármelyik Miyazaki, ha szűkíteni akarsz akkor amelyik szerelmi történet is az frankó lesz. Amúgy meg, ha nagyon romantikás, összebújós akkor Másodpercenként 5 centiméter. Kész főnyeremény, még áthallással is.

Nicolas Pesce fekete-fehér horrorja még ami hirtelen eszembe jut, ólomsúlyos atmoszféra és nem művészfilmes f.szverés, nekem legalábbis eléggé befogadhatónak, letisztultnak tűnik. (ja, meg nem találtam a javítást, de a kérdésben az egyenlőre asszem inkább egyelőre :-) )

Sziasztok! October Gale 2014 Ruba Nadda: Tim Roth Tom karaktere triplázva van, gondolom nem direkt.