Ragemarci

Regisztráció: 2010. április 8. (7 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem.

Rendezők: Alan Parker, Albert Hughes, Alejandro González Iñárritu, Álex de la Iglesia, Alfred Hitchcock, Allen Hughes, Anders Thomas Jensen, Antal Nimród, Asghar Farhadi, Bong Joon-ho, Brad Furman, Cary Joji Fukunaga, Christopher McQuarrie, Clint Eastwood, Danny Boyle, Darren Aronofsky, David Mackenzie, Denis Villeneuve, Derek Cianfrance, Edgar Wright, Ethan Coen, Fede Alvarez, Giuseppe Tornatore, Goda Krisztina, Guillermo del Toro, Guy Ritchie, Hans Petter Moland, J.C. Chandor, Jankovics Marcell, Jeremy Saulnier, Jim Jarmusch, Joe Carnahan, Joel Coen, John Carpenter, John Hillcoat, John Lee Hancock, John Woo, Joss Whedon, Juan Antonio Bayona, Ken Loach, Luc Besson, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Matthew Vaughn, Michel Gondry, Miyazaki Hayao, Neill Blomkamp, Park Chan-wook, Paul Greengrass, Paul Haggis, Paul Thomas Anderson, Paul Verhoeven, Peter Jackson, Quentin Tarantino, Rian Johnson, Richard Donner, Richard Linklater, Robert Rodriguez, Robert Zemeckis, S. Craig Zahler, Sam Peckinpah, Sean Ellis, Sergio Leone, Shane Black, Spike Jonze, Stanley Kubrick, Stefano Sollima, Stuart Baird, Szász Attila, Taika Waititi, Terry Gilliam, Tim Burton, Wes Anderson, Woody Allen
Színészek: Amy Adams (III), Brie Larson, Bruce Willis, Cameron Diaz, Cate Blanchett, Charlize Theron, Emily Blunt, Eva Green, Jeremy Renner, Jessica Chastain, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Marion Cotillard, Monica Bellucci, Rebecca Ferguson, Robert Downey Jr., Sylvester Stallone, Tom Hardy, Woody Harrelson
Műfajok: akciófilm, film noir, thriller, western
Országok: amerikai, ausztrál, dán, dél-koreai, mexikói
Korszakok: 2010, 2000, 1990

4 2018-02-18 4,5
Sword of Vengeance
A bosszú kardja
1 2018-02-17 1,7

Én 5 azaz öt csillagot adnék az ignoráló funkycióért. Amúgy is sajnos elment a világ interneten és személyesen is egy nagyon picsogós, durca irányba és. ha már volt, sem pro/kontra sokan nem kiváncsiak egyik(H)mási(D)-re ;-)

Nekem tetszik Del Toro kissé naív felnőttmese világa, de hogy a kritikusok mit látnak benne azt is elárulom: hatalmas písziséget: melegbarát,anti-rasszista, pacifista... és még a szexuális zaklatás is meg van említve benne. Nálam ez a kisarkított fekete/fehér gondolkodás vitte le majdnem 3-asra, mivel a világ, ha akarják, ha nem, szürke.

előzmény: acidphase (#19)

2018-02-10 23:47:25 Small Crimes (2017) Ragemarci (5) #1

Erre mondják ezt: highly underrated

2018-02-10 11:02:10 Spring (2014) / Újjászületés Ragemarci (5) #8

Del Toro egyik kedvenc filmje, így némi ihlet valszeg innen is származik

2018-02-10 11:01:24 Annihilation (2018) / Expedíció Ragemarci (?) #11

"A producerek nehezen egyeztek meg a film végső változatát illetően a nyári, rosszul sikerült tesztvetítések után. David Ellison attól tartott, hogy a film túl intellektuális és túl komplikált, ám Scott Rudinnak (Nem vénnek való vidék, Ex Machina, Lady Bird) sikerült egy olyan vágás összehoznia, amely Ellisonnak is, és a rendezőnek is megfelelt." Ez azért nem hangzik jól :-(

Szó szerint. Annyi még, hogy kalandfilmet nagyítóval is nehéz találni, szóval ez akár egy jó kalandfilmet keresőnek se feltétlenül zsákutca ;-)

2018-02-01 11:11:21 OtherLife (2017) Ragemarci (4) #1

Remek kis költségvetésű tu-fa, amibe belerejtettek némi elmélkedést a kómáról és a vegetatív állapotban lévők elengedéséről is. A végső csavarok persze adják magukat, de szerencsére nem erre épül fel az egész sztori.
Jessica De Gouw karizmájával pedig uralja a filmet, szóval több szerepet neki!

Szuper, jól koreografált és fényképezett akciójelenetek, nem is itt lóg ki kicsit a lóláb, hanem az olykor szörnyű vágásoknál. Ami nagyon tetszett, hogy a főcím témáját is sokszor behozták a szokásos(és kicsit rmxelt 80' szintidobos) JB alaptéma mellé. Dalton meg szerintem jó Bond volt amúgy