Ragemarci

Regisztráció: 2010. április 8. (10 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Soha ne ülj le az asztalhoz, ha a bárpultnál is állhatsz.

Rendezők: Aaron Moorhead, Alan Parker, Alejandro González Iñárritu, Álex de la Iglesia, Alex Garland, Alfred Hitchcock, Ana Lily Amirpour, Anders Thomas Jensen, Antal Nimród, Asghar Farhadi, Billy Wilder, Bong Joon-ho, Brad Furman, Brian De Palma, Cary Joji Fukunaga, Clint Eastwood, Danny Boyle, Darren Aronofsky, David Mackenzie, David Robert Mitchell, Denis Villeneuve, Derek Cianfrance, Edgar Wright, Ethan Coen, Gareth Evans (VI), Giuseppe Tornatore, Goda Krisztina, Guillermo del Toro, Guy Ritchie, Hans Petter Moland, J.C. Chandor, Jacques Audiard, Jankovics Marcell, Jeremy Saulnier, Jim Jarmusch, Joe Carnahan, Joel Coen, John Carpenter, John Hillcoat, John Lee Hancock, John Woo, Justin Benson, Ken Loach, Martin McDonagh, Martin Scorsese, Michel Gondry, Miyazaki Hayao, Neill Blomkamp, Oriol Paulo, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Paul Greengrass, Paul Haggis, Paul Thomas Anderson, Paul Verhoeven, Peter Jackson, Quentin Tarantino, Rian Johnson, Richard Donner, Richard Linklater, Robert Rodriguez, Robert Zemeckis, Ryan Coogler, S. Craig Zahler, Sam Peckinpah, Sean Ellis, Sergio Leone, Shane Black, Spike Jonze, Stanley Kubrick, Stefano Sollima, Stuart Baird, Szász Attila, Taika Waititi, Terry Gilliam, Tim Burton, Wes Anderson, Woody Allen

Születési év: 1985

3 2020-09-17 3,3
New York Police Parade, June 1st, 1899

2 2020-09-17 2,5

Ő volt szinkronhangja? Vagy ez, hogy jött most ide? :-D
Isten éltesse amúgy, nem azt mondom.

Valóban érdemes, ha máskor nem is, de a film után utánaolvasni egy kicsit ennek, hogy honnan is eredeztethetőek a film alapjai. Mindenesetre második megtekintés után nekem még inkább összeállt az egész és üdítő újdonságként hatott a mostani filmes felhozatalban. Végre egy nem mindennapi zsáner, ami nincs elkoptatva és sosem lesz trendi.

előzmény: guybrush (#8)

Én köszönöm.

Toxikoma (2020) átkerült '21re

Hamilton (2020):
A film az azonos című musical felvételeiből áll, amelyet Thomas Kail rendezett, Ron Chernow: Alexander Hamilton című könyve alapján. Hamilton az USA egyik alapító atyja és első pénzügyminisztere volt.

The Binge (2020):
Azokban az időkben, amikor tilos volt mindenfajta kábítószerrel és alkohollal élni, csupán egy módja volt, hogy ellazulhasson az ember, a "tivornya-nap".

előzmény: metal_face (#13597)

2020-09-17 10:09:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ragemarci #25262

A helyeden kezellek. Komolyan. Szia.

előzmény: elzablues (#25261)

2020-09-17 09:44:22 Victoria (2015) Ragemarci (4) #39

Az a pláne a filmben, hogy egysnittes.

előzmény: hollyaudreyanne (#38)

2020-09-17 09:28:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ragemarci #25260

Akkor ezek is mehetnek OFFba.

Természetesen neked jobb lett volna, de sztem meg ne felejtsük el, hogy milyen a te ízlésed itt kommentek tekintetében.
"Igazából az első kommented anélkül is elég meggyőzőnek tűnik"
Azt hiszem akkor ezt is tisztába tettük, mire reflektáltam. Téma részemről jelenleg lezárva.

Áthelyezve a(z) The Devil All the Time topikból.

előzmény: elzablues (#25259)

2020-09-16 20:50:56 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ragemarci #25258

(A véleményemre viszont nem alapoznék, hiszen az Offban már kiderült, hogy emberileg ég és föld az értékítéletünk)

Áthelyezve a(z) The Devil All the Time topikból.

előzmény: elzablues (#5)

Sajnos nem olvastam, de az "istentelen hit" fullasztónak vélt atmoszféráját szerintem sikerült átültetni.
(mostanában Ahnhemet olvasok)

előzmény: elzablues (#3)

Először is nagyon tetszik a castingos munkája. Ilyen "next-gen parádét" rég láttam. Viszont a rendező munkája így sem volt könnyű, hiszen nehéz súlyokkal kellett egyensúlyoznia, de többé-kevésbé kiállta a próbát. A filmben amúgy kapják a hamis próféták, szektások, korruptak és gyilkosok egyaránt, amihez Holland egyfajtaisten ostoraként funkcionál.
Persze sokrétűbb ennél a film és szép ívben írja le, hogy tetteinknek bizony így vagy úgy, de megvan a következménye.
Ja és Elvis unokája, Keough, lassan Guinness-rekordot dönt a film/cickóvillantás kategóriában.