marcilu

Regisztráció: 2010. április 6. (13 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Sorban nézem az "1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz" filmjeit, jó lassan.
A 3 kedvenc filmem évek óta, nem meghatározott sorrendben: A szív hídjai, Rockhajó, Sátántangó

Rendezők: Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Ang Lee, Quentin Tarantino, Richard Curtis, Roman Polański, Woody Allen
Színészek: Bruce Greenwood, Colin Farrell, David Tennant (I), Döbrösi Laura, Emma Thompson, Ewan McGregor, Frances McDormand, Helena Bonham Carter, Idris Elba, Jessie Buckley, John Goodman, Joseph Gordon-Levitt, Laura Dern, Lee Marvin, Mácsai Pál, Maggie Gyllenhaal, Maggie Smith, Mary-Louise Parker, Olivia Colman, Philip Seymour Hoffman, Robert Pattinson, Sam Rockwell, Sanada Hiroyuki, Sigourney Weaver, Steve McQueen, Tilda Swinton, Toni Collette
Műfajok: dokumentumfilm, dráma
Országok: amerikai, angol, dán, francia, izlandi, japán, magyar, svéd
Korszakok: 1970-79, 1990-99

Nem: nő
Születési év: 1983

The Crucible
A salemi boszorkányok
4 2024-03-04 3,7
Ryû to sobakasu no hime
Belle: A sárkány és a szeplős hercegnő
4 2024-02-26 3,8

Meg 2: The Trench
Meg 2.: Az árok
1 2024-02-13 2,1

2024-02-26 05:45:53 [Általános fórum] marcilu #10267

Lehet, hogy úgy tűnt, mintha azt állítottam volna, hogy ez mindig igaz, de természetesen nem így gondoltam. Max statisztikailag kimutatható, de ettől még természetesen nem lesz mindig mindenkire érvényes. :)

Sok történetszálat, sok szereplőt használ a film, egy kicsit túl sokat is. Szuzu, anyja, apja, legjobb barátja, segítője, az iskola legmenőbb fiú és lány karaktere, a kórus, a fura srác, és ezek még csak a való világban megjelenő szereplők, és a hozzájuk tartozó történetek. A virtuális valóságban megjelenik a Szépség és a Szörnyeteg, a névtelen kommentelők hordái, a kegyetlen moderátorok, aprócska tündérek, és a film legvégén, kicsit a semmiből a legerősebb szál, a családon belüli erőszak, és annak kapcsán az üdítő változtatás: a lány menti meg a fiút. Szerintem egy kicsit kevesebb több lett volna.

2024-02-25 17:46:57 Valami madarak (2023) marcilu (5) #5

Nevettem, sírtam, és amikor elhangzott a film címe, megszakadt a szívem.

Jól indult, tetszett a az első "fejezet", aztán annak az álomszerűségéből felébredve a szereplők reggele. Tetszett az elbeszélt történet Nevers városából, a nő múltjából, az erő, amivel ez az életére hatott. Imádtam, hogy mi lett voltaképpen a férfi szerepe a nő életében - ha jól értettem, és később ezt esetleg nem másította meg a film. Viszont sokminden nagyon nem tetszett. Volt egy érthetetlen pofon. Kevés volt számomra a férfi története, hiányzott számomra a filmből a férfi valósága. Ha meg azt akarták, hogy ő csak egy báb legyen, a nő történetének eszköze, akkor az ment félre, mert igenis törődni kezdtem vele, szerettem volna jobban megismerni az ő tragédiáját is. És sajnos a sok furcsa sétálás, elszakadás, újra találkozás, látványos szenvedés, költői kép, allegória túlzás volt nekem, nem mélyítette a drámát, hanem kínossá tette.

2024-02-25 16:58:34 The Whale (2022) / A bálna marcilu (5) #16

A film a lányáról szólt. Szerintem.

előzmény: Channá (#15)

2024-02-25 16:55:07 [Általános fórum] marcilu #10264

Szerintem a mozis osztályzatok esetleges magasabb értéke nem feltétlen jelenti az adott film "objektív" jobb minőségét. Biztos van olyan pszichológiai jelenség, hogy "ha már pénzt adtam ki érte", akkor jobb is lesz a véleményem. Vagy eleve rajongói attitűddel megy, akár a francise, alkotó, színész iránt, az is elfogulttá teszi az osztályzatát.

előzmény: MicaHiro (#10252)

Fel lehet venni a jól sikerült poliamor filmek listájára. Vérpezsdítő volt hallani, hogy a majdnem teli moziteremben együtt nevetnek az emberek. Gyanúsan értő is volt a közönség, amikor az első nagy nevetés egy google-naptáras poén miatt hangzott el.
Egyáltalán nem művészfilm, filmes eszköztárát, képi világát tekintve éppen olyan, mint bármelyik európai dramedy.
Hazafelé beszéltük, hogy talán direkt választották a férfi főszerepre a szexepil nélküli színészt és írták a karakterét abszolút tulajdonságok nélkülinek. Hogy ezzel ábrázolják, hogy bárkivel megtörténhet. (Vagy csak rossz volt ebben a film.)
Poli-oktatófilm volt, megmutatva nagyon kényelmetlen és nehéz pillanatokat (a kedvenc, leggyönyörűbben megrázó és életszagú pillanat a filmben, amikor Juulia a férje ölébe kuporodik zokogva a terhesség hírére), és nagyon jó megoldásokat, a poliamoriához szükséges rugalmasságot, bátorságot, és az egész beleölt munka gyümölcsét, a boldogságot, önazonosságot.
Nekem nagyon rosszul indult, a megcsalás egy utálatos, habár gyakori kiindulási pont, gondoltam is, hogy "innen szép nyerni". És aztán még mennyit kellett várni, mire megjelent a negyedik kicsi felnőtt a címből! (Mint amikor nézed, hogy az amerikai főhős vívódik a film első fél órájában, hogy elutazzon-e Toszkánába a Napsütött Toszkána című filmben...)
Azt sajnálom, hogy a film megpiszkál olyan problémákat, amikre megoldást mégsem ad, csak a szőnyeg alá söpri őket: Enni nehézségeit egyedülálló anyaként, Miska fájdalmát és szakítását Juuliával, és a poliamoria veszélyét a főszereplő házaspár karrierjére.
Megkönnyebbülve jöttem ki a moziból, hogy pozitív végkicsengése lett a filmnek, még ha irreális is a konkrét történet szempontjából. Lehetne egy JÓ amerikai remake-je, csak hogy több emberhez eljusson, és adjon egy egész jó képet a poliamoria egy kis szeletéről. Remélem, lesz még sok film a témában, és szépen lassan egyre árnyaltabb, komplexebb, igazibb poli történeteket fogunk látni a vásznon!

Ilyennek szeretem a marvel-filmeket. Nem veszi magát komolyan. Színes-szagos, szórakoztató, vicces. A sztori nincs túlbonyolítva (az általában árt nekik), a gonosz karizmatikus (kár, hogy cancel-érdemessé tette magát), és szépen belengette a generációváltást (ha jól tudom, az készül).

2024-01-05 08:43:40 [Általános fórum] marcilu #10202

Utolsó moziban: Next Goal Wins
Utolsó: Mean Girls
Első: Nyolc hegy
Első moziban még nem volt.

2023-12-29 21:30:51 Ferrari (2023) marcilu (2) #2

Pont, mint a Napoleon. A munkájáról nem tudunk meg eleget, a személyiségéről nem tudunk meg eleget. A szerelmi életéről valamennyit, de inkább csak bele-belekapva pár jelenet erejéig. Itt is, mint a Napoleonban, ezen a szálon van a legnagyobb potenciál a filmben, de ez így kevés. Gyakorlatilag összevágtak 2 db egyórás, összecsapott film Enzo bácsi magánéletéről, meg szakmai életéről, és ennek így a világon semmi értelme nem volt.