Heted-Hét-Határ

Regisztráció: 2010. április 3. (9 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

5 2011-05-29 4,0
The Dark Knight
A sötét lovag
5 2011-05-29 4,3

Vagy épp ez benne a csattanó? Ez a váratlanság?

előzmény: JeszKar (#42)

Így igaz.

Áthelyezve a Dühöngő topikból.

Voltaire Candide-ja jópofa de ugyanakkor nem teljesen fedi a Leibniz-féle tézis lényegét. Mert Leibniz nem azt állította, hogy ebben a világban nem történik semmi szörnyűség, mert Isten teremtette, hanem azt, hogy ez a világ- szörnyűségeivel együtt is-a lehetséges világok legjobbika-mivel Isten nem teremt ennél rosszabbat-szükségszerűen.

Áthelyezve a Dühöngő topikból.

Nemcsak, hogy lehetséges hanem szinte teljesen biztos, hogy a valóságban is így működött a dolog. Én csak azt mondtam, hogy ettől mert ez volta felállás ettől még ez nem lesz etikus és a seriff sem menthető. Azért mert elterjedt valami még nem nevezhető helyénvalónak.
Ha mondjuk az amerikai elnök egyik emberkéjét verik meg a hajcsárok és szabdalják össze akkor azé hűvösre tette volna őket rendesen.
És valóban így van, hogy a hajcsárok sem egyformán bűnösök, sőt maga az elkövetett bűn is fel van nagyítva, el van túlozva a klasszikus pletykatörvényszerűség szerint. Gondolj a Scofield kölyök beszámolójára amit Eastwoodnak tesz. Azért közel sem volt annyira összeszabdalva a lány arca.
És ha azt vesszük Eastwood-ék sem egyformán bűnösök-sőt, ugye ott pont azért borul ki a bili, mert Freemant öli meg a seriff azért amit nem is ő követett el. Ráadásul miután már ki is szállt az egész buliból, mielőtt még bármi visszavonhatatlant is tett volna.
Szóval összességében nem tudom a seriffet sem egy jófej Mikulásnak látni a sztoriban.

Erre alantabb is céloztál, miszerint max. annyi szerinted a bűne, hogy nem bünteti meg őket eléggé.
Én specifikálnám egy kicsit a dolgot. A seriff szerintem olyan ember akinek az ún 2nagybetűs" teljesen "feketeseggű" bűnözőkből lett elege.
Akiket nem igazán büntet meg azok éppen a kurvák erőszaktevői-merthogy ugye ők mégiscsak "tisztességes" marhahajcsárok, nem tekinthetők valódi bűnözőknek- a kurvák meg mégiscsak kurvák akik félig meddig szintén törvényen kívül állnak-ergo: az ellenük elkövetett erőszak azért nem esik oly nagy súllyal latba. Némi bírság lovakban felszámolva-a kurvák sem érnek többet náluk-egy kis dorgálás és elzavarás és ezzel vége. Éppen ezért is alakul ki az a helyzet, hogy az illegális igazságszolgáltatás" után néznek a nők, mert a törvény nem az embereket védi alapvetően, hanem az érdekeket. Ahogy a prostik főnöknője is megjegyzi: "az lehet, hogy mi csak ócska kurvák vagyunk de nem állatok!"

A délidő seriffje azért nem egy kifinomultan szadista alkat Little Bill-el ellentétben.
Eastwoodékat itt is pénz motiválta de azért volt egy morális felhangja is a dolognak. Revansot akartak venni a védtelen nők (még ha prostik is) erőszaktevőin. És ezt valamiféle enyhítő körülménynek fogja fel Freeman és Eastwood a filmben. Mégsem egy sima rablógyilkosságot követnek el mint anno...
Igaz Freeman azért megemlíti Eastwoodnak: "Azért azt ugye tudod, hogy ha Claudia élne akkor nem mennél bele."

Lehet, hogy a seriff múltja is hordoz magában némi kivetnivalót, még magához képest is...

Mondjuk úgy, hogy se nem jobb se nem rosszabb a bűnözőknél-akikben szintén fellelhetőek emberi vonások-csak éppen ő a törvényes(ebb) oldalon áll.

2011-07-05 18:50:28 Transformers (2007) Heted-Hét-Határ (2) #118

Ismétlés a tudás... A film elég rossz.

2011-06-12 20:16:01 The Matrix (1999) / Mátrix Heted-Hét-Határ (4) #54

Nagyon jó a film. Mondjuk azért annyira nem full original, mint sokan állítják. Az alapötlete leginkább ebből az 1981-es írásból táplálkozik:[link]