Ftad

Regisztráció: 2010. március 21. (14 év)

The Last Detail
5 2010-03-21 4,4
The Hurt Locker
A bombák földjén
2 2010-03-21 3,6

Nem tudom, hogy mi lenne ebben az erős alkotás.. vontatott, unalmas, rosszul összerakott film. Nekem nagy csalódás volt.
A szinkron meg egy katasztrófa.., ráadásul Nicholson magyar hangjaként szerintem Latinovits szerencsétlen választás is volt; Tordy v Reviczky sokkal meggyőzőbb.
Tele van a mai fülnek vicces, suta fordítással pl: "Hallotátok ezt a végbélnyílást..?", "Várj csak tubarózsa!", "ócska tetűhuszár", lópikula, agyalágyult hüllő, víziborjú stb.

Nálam a 100. helyen az szerepel, hogy Oscart érdemel.
Rossz a több helyen felbukkanó moralizálás dramaturgiája, nyálasan próbálja előrángatni a kovbojhősben bújkáló "mi fiunkat". Természetellenesen átszabja a karaktereket, aztán végül már senki sem az aki. Nem is értem, miért kellett ezt a vonalat ilyen sután eröltetni. Más eszközökkel hatásosabb és hihetőbb lenne a személyiségek kibontása.

Nézhető akciófilm, de erre egy év múlva senki sem fog emlékezni.

előzmény: Kalti (#85)

2010-03-21 12:13:43 The Shining (1980) / Ragyogás Ftad (5) #81

Zseniális, plusz gyönyörűen fényképezett film. A műfaj talán legjobbja.
Sosem fogom elfelejteni azt a képet amikor a kisfiú belép a szobába, Nicholson és Nicholson tükörképe közé.

A recept egyszerű. Vegyél egy forró témát, apríts bele akciójeleneteket, használj first person view-okat, szórd meg egy kis morális katyvasszal. Nem baj ha tehetségtelen a rendezés és kidolgozatlanok a karakterek. Ha a néző nem is veszi a lapot, elég a nagy hype meg médiafelhajtás, és akkor voilá!... Eddig is nyilvánvaló volt, hogy az Oscart nem feltétlenül egy film művészi értéke vagy közönségsikere után ítélik oda, nyilván vannak fontosabb szempontok is. Már akinek, már akiknek.
Számomra nagyon direkt, unalomig ismert panelekből álló és paradox módon mégis széthulló rendezés, szájbarágós, kornflékszesdobozos-moralizálós mondanivaló. A vége nyálas, amúgy is képtelen bárki odatenni a pontot, felkiáltójelet vagy bármit.

Dokumentumfilmnek hiteltelen, akciófilmnek elmegy.
A sok Oscar után azért valami pluszt várna a néző, ebben a tekintetben egyértelmű csalódás.