iris orai

Regisztráció: 2010. március 20. (13 év, 12 hónap)

Three Days of the Condor

Free Guy

2 2023-10-03 3,4
Régi nyár

4 2023-07-30 3,4

Az Imperium gyengéd rendszerkritikája, bár mondjuk a fő konklúziók - vagyis hogy a belső leszámolás mögött azért természetesen mégsem "a cég" áll, hiszen a "cég" ennyire piszkos eszközökkel azért mégsem él, illetve hogy a NYT a "cégtől" független, annak ármánykodásait leleplező igazságbajnok/hírnök - 2024-ben már kissé megmosolyogtatók.

A szexjeleneten nem lehet nem hangosan röhögni, tömör 3 perc szekunder szégyenérzet szaxofonos aláfestéssel.

Kongó nihilizmusba fulladó, szívbe markoló atmoszféra, szép lelkű, nyomorult emberekkel.

Spoilermentes fülszöveg-javaslat a Fábián Bálint találkozása Istennel c. filmhez:

Ebben a tragikus balladában Fábri Zoltán egy családtörténetet dolgozott fel: Fábián Bálint és családja történetét. Fábri Zoltán minden filmjére jellemző, hogy a magyar irodalmi alapanyagból dolgozik – ez a film is egy adaptáció –, és mindig a kis embereket állítja középpontba. Tehát őt nem a nagyszabású történelmi hősök érdeklik. Ennél a filmnél azt vizsgálja: az első világháborút követő katartikus történelmi helyzetben hogyan tudja megállni a helyét az egyszerű ember, elbukik-e vagy sodródik az eseményekkel, netán akarata ellenére hőssé válik? Az érthetetlen háború, a vörös és fehér terror sodrában körülötte minden korábbi hit és erkölcsi törvény meginog, de Fábián Bálint próbál helyt állni és válaszokat találni a széteső világban.

A főhős fia Fábri korábbi klasszikusában, a Magyarok című alkotásban is feltűnik, ami a második világháború időszakában játszódik.

2023-02-04 23:36:19 Kursk (2018) / Kurszk iris orai (1) #10

Céljában és objektivitásában leginkább a Der Ewige Jude c. műhöz hasonlítható. Klasszikus, vegytiszta psyop.

2023-01-01 19:03:21 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi iris orai (2) #37

Az első 90 perc számomra az erőltetett olcsó poénkodással együtt is közel nézhetetlen volt, aztán Sam Rockwell utolsó jelenete viszont pont az előző 90 percre tekintettel őszintén váratlan és zseniális. Újból nemigen nézném meg.

2022-08-25 17:34:15 Red Dawn (2012) / Vörös hajnal iris orai (1) #4

ha békeidő lenne, csak annyit mondanék, hogy https://youtu.be/Wy0p_ZJCBVc, de mivel annak vége, bassza meg mindenki, akinek bármilyen köze volt ennek az elkészítéséhez - ezért a filmért (meg az elődjéért, és az összes hasonló szabadságharcnak hazudott uszításért) egy kevésbé pokoli világban emberiség elleni bűntettért kellene felelniük nemzetközi bíróság előtt.

Egy amerikai hadiipari és paramilicista érdekekben álló masszív politikai agitprop úgy viszi át az ártatlanok ellen előzmények nélkül indított ördögi orosz támadás forgatókönyvét a közvéleményen, mint kés a vajon. Ez persze csak egy közepes hollywoodi akciófilmben fordulhat elő, szerencsére a valóságban ilyen nem létezhet.

2022-04-02 18:06:29 Machete (2010) iris orai (5) #129

Ez a legnagyobb pozitív meglepetések egyike. Egy elviselhetően gagyi agypihentető öldöklős filmet vársz, aztán szembejön veled egy remekmű, aminek minden perce felülmúlja az előzőt. Végig vigyorogva néztem, és nem azért, mert a zsékategória csúcsa, hanem mert azt minden elemében meghaladja, szándékoltan abszurd és mégis könnyed, önmagát felvállaló, klisék tömkelegébe burkolt antiklisé-orgia, ami nem unalmas egy pillanatra sem, sőt, visszaadja az ember életkedvét. Machete szólásait meg iskolai évzárókon, újévi elnöki beszédekben, kitüntetések átadóján és köszöntőkön kellene idézni.
Először akkor kezdtem el gondolkodni azon, hogy zseniálisra értékelem, amikor az első jelét láttam annak, hogy a Machete esetleg megbxssza a Jessica Alba-t, de aztán a műsoridő előrehaladtával arra jutottam, hogy akkor is így értékelek, ha végül nem teszi meg - pontosabban akkor is így értékeltem volna, ha végül nem tette volna meg :D

2022-03-12 15:43:03 Durak (2014) / The Fool iris orai (4) #8

Alapvetően tényleg jó alkotás, de a monológok és dialógusok egy idő után számomra érzékelhetően színpadiasnak és didaktikusnak hatottak, és ugyan nem váltak irritálóvá, de ez pont elég volt ahhoz, hogy színpadi nézőnek érezzem magam, aki érti és érzékeli a darab mélységét, de azért rá-ránéz az órájára, hogy mikor lesz a szünet. Nem ragadott, nem sodort magával, nem zaklatott fel.
Az utolsó jelenet tényleg jó, amiatt felfelé osztályzom. Ha kissé gonosz vagyok, azt mondom: "na lám, kiderült, amit sejtettünk, hogy a másodéves mérnökhallgató Dima kissé elb.szta a matekot a statikánál, de előtte még jól ráparáztatott minden korrupt és/vagy agresszív gyökért a városban." :D

2022-01-21 21:24:32 Leviafan (2014) / Leviatán iris orai (5) #49

Napok óta a hatása alatt vagyok, nem térek magamhoz.

Erre azt mondani, hogy "Joggal ért az Oscar közelébe" olyan, mint József Attiláról azt írni, hogy joggal került a Buci-Maci magazin vagy a Színes RTV hátoldalára.

Minden képe a retinába, minden mondata az agyba tud égni. (Feltéve, hogy az ember a vasfüggönytől keletre született - abban a kultúrközegben viszont, ahol a felfogható szociodráma etalonja a Saul fia, ott ez disznók elé vetett gyöngy.)

Amikor az emberi civilizáció összeomlik, remélem marad majd ebből is valahol egy kópia, hogy a történészek rekonstruálhassák, milyenek voltak az alapok.