sarkanyt

Nekem tetszett, jó nem a legjobb film, ahogy az első kettő sem, de a világa, a gyermekiessége, és nem utolsó sorban a tanításai (kereszténység, aki nem tudná) engem mindig levesznek a lábamról. Gyereknek, felnőttnek sokat taníthatnak a Narnia filmek, beleértve ezt is.

2010-08-16 11:08:22 The Village (2004) / A falu sarkanyt (2) #40

Ez a film szörnyű! Shyalaman elfelejtett izgalmassá tenni a "csavar" előtti több mint egy órát. Nem mellesleg, amikor előszőr kimondták, hogy nem szabad a városba menni, számomra rögtön lehetőségként merült fel, hogy a mai időkben játszódik a film. Nem mondom, hogy biztosan tudtam, de ez így nem volt meglepetés számomra.
Summa summárum: irtó gagyi film.

Egyetértek!

előzmény: Tray (#1)

Akármennyire is szeretnék, nem tudok ötöst adni a filmre. Egyszerűen írtózom az ilyesfajta cukiságtól: a "szíszrípiós" meg "ártuditus" jelenetektől. És megbocsáthatatlan számomra a meteoritos jelenet a féreggel. Szinte fáj, hogy képesek voltak kitalálni azt a jelenetnyi hülyeséget, minden egyes mozzanatával a meteoriton.

2010-07-13 01:27:57 Aliens (1986) / A bolygó neve: Halál sarkanyt (4) #48

Sokak szerint ez a film tökéletes... Nálam lemarad két dolog miatt, ami szörnyen idegesít:

1. amikor az Alien liftezik, pff
2. a zsilip kinyílik, de aztán mindenki túléli. Nincs oxigén, - nemtomhányszáz fok van az űrben, és még ki is szippantaná őket azonnal

Egy "tökéletes" filmben zavaró az ilyen.

Fantasztikus! ÉS a könyvet is imádom!
És szinte hihetetlen, hogy mindezt 50 millió dollárból hozták ki.

szebb a kép, jobb a téma, de nincs valóban nincs rendezés...

2010-07-11 20:07:06 Big Fish (2003) / Nagy hal sarkanyt (4) #28

Szerintem a második felétől válik érdekessé a film, mert az első felében csak a történeteit hallhatjuk, és a fiával való konfliktus még nincs kibontva. Szóval lassan indul be.

2010-07-11 00:26:44 Agora (2009) sarkanyt (4) #41

Én is csak csatlakozni tudok előttem szólókhoz, hogy nem keresztényellenes a film. Megmarad azon a határon, hogy egyik vallás mellé sem áll, vagy mindegyik ellen van. Ami nagyon jó.
A filmről viszont az az érzésem, hogy sokat akart a rendező, de nem igazán sikerült neki minden. Például a szereplők közötti kapcsolatok, érzelmek nem eléggé meggyőzőek számomra. Továbbá idegesített az állandó "hölgyem"ezés (pedig van rendes neve!), meg hogy minden keresztény fekete ruhában jár. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy anno is így öltöztek-e, de itt a filmben zavart egy picit. Túlságosan szájba rágós, hogy ki keresztény, ki egyéb. Na meg a legbosszantóbb, hogy a történet 4-5 emberre van kihegyezve.
De ezek csak kisebb hibák, a film jó, élvezhető, és gyönyörűek benne a képek, a város szinte megelevenedik előttünk. (főleg a sok statiszta miatt sem tűnik csupán díszletnek a város, hanem valóságosnak hat)

Ezek a rendezők miért kapnak pénzt arra, hogy forgassanak??? Minden filmjük szörnyű! Olyanok, mint Uwe Boll!

Amit Boll csinál az bűn az emberek ellen!

IMÁDOM a SouthPark sorozatot, de ez... Mintha egyes részekből lenne összeollózva, meg a betétdalok... 1-2 belefért volna, de mégsem egy musicalt akar nézni az ember!

...bocs, az irritálóbb jobb szó

ezeket az Alkonyat filmeket szenvedéssel lehet csak végig nézni. Nézem, nézem, és mintha közben forró vasat nyomnának a bőrömhöz! Hogy ezért hogy lehet rajongani? Na meg az a Pattinson... Annál idegesítőbb alakot képernyőn még nem láttam.

2010-07-07 22:00:57 Visual Variations on Noguchi (1945) sarkanyt (1) #7

Valóban, vuvuzelával élvezhetőbb! :)

2010-07-07 20:52:02 Maestro (2005) sarkanyt (5) #15

Huhh, hát nem akarok személyeskedni, de akinek nem tetszik, az valószínűleg egyáltalán nem is érti, mit lát. Ez az öt perc annyi mindent foglal magában, hogy arról több oldalas esszéket lehetne írni. Sajnálom azt, aki ezt nem látja, mert lemarad egy élményről. (azoknak ajánlom a Transformers 2-t)

2010-07-07 20:17:33 Amadeus (1984) sarkanyt (5) #25

Anno mielőtt még láttam volna, csak arra tudtam gondolni, milyen unalmas egy film lehet... Elkezdtem nézni és pillanatok alatt eltelt a filmidő úgy, hogy észre sem vettem. Abszolút élvezhető, cseppet sem unalmas.

Egész jó kis film.

2010-07-07 01:12:04 Up in the Air (2009) / Egek ura sarkanyt (4) #35

Simán megadnám rá az ötöst, ha nem lett volna benne a családi dráma, mert mindaddig felettébb élvezetes volt számomra a film.

2010-07-05 23:36:02 Seven (1995) / Hetedik sarkanyt (5) #155

Feszes remekmű, csak zavart, hogy mindig minden sötét és szürke. De ezt nem hibának róvom fel, hiszen ez hozzátartozik az élményhez.

2010-07-01 12:10:41 Shutter Island (2010) / Viharsziget sarkanyt (4) #87

Jah és sajnos nem tudok azzal egyetérteni, hogy mindkét verzió lehetséges, pedig olyan jó lett volna... A legalapvetőbb dolog,
hogy a doki tudta a végén, hogy miről álmodik Leo, mutatta a képe, és hogy a lánya azt modogatta, hogy meg tudta volna menteni. Ez pedig eléggé elbillenti abba az irányba, hogy tényleg őrült. És a jelenet, amiben a gyerekeit találja holtan, az olyan megmagyarázó jellegű, hogy tényleg ez történt, mint egy krimiben, amikor utólag mutatják be, hogy történt a gyilkosság. A másik meg, amit a végén mondott, hogy hogyan jobb, szörnyként élni, vagy hősként meghalni...
Viszont az utolsó képkocka meg egyszerűen hatásvadász, mint sok más dolog a filmben.

Scorsese valóban ilyen filmet akart, vagy hibázott? Szerintem utóbbi... :(

2010-07-01 02:09:38 Shutter Island (2010) / Viharsziget sarkanyt (4) #86

Jó film, csak sok a hiba. Scorsesehoz nem méltó. A vágás helyenként szörnyű, a zene sok esetben cseppet sem illik a képhez, jelenethez és vontatott.

2010-06-26 22:01:04 Kick-Ass (2010) / Ha/ver sarkanyt (5) #66

Megnéztem moziban is... A felirat pedig nagyon rossz helyenként, és most eltekintek a nevektől. Az volt az érzésem, mintha minden egyes fuck-ra különböző magyar megfelelőt akartak volna. Persze magyarul lehet káromkodni választékosan, de a filmben olyan erőltetett egy-két mondat, olyan dumákkal, amit 20 évesen számra nem vennék, mert senki nem mond olyat. Példának okáért zakkantot zakinak mondani? Hát, hogy is mondjam: idétlen, főleg az adott jelenetnél. De lehetne még sorolni párat.

2010-06-20 22:54:05 Kick-Ass (2010) / Ha/ver sarkanyt (5) #61

Azt hiszem kiakadtam a magyar fordításokon, már ha tényleg így írják. (Még mindig nem akarom elhinni, olyan, mint egy rossz álom!). Szóval Hit-Girl=Kis Dög, Big Daddy=Vérprofi elmegy, HA/VER no comment, és akkor Red Mist=Vörös Pára. Pfff. Elképzeltem: "Apu, apu, Vörös Pára akarok lenni!" Na ne! Ez a buzis, nem a sokkoló! Habár ez valahogy elképzelhetetlen, de szerintem a fordítók nem látták a filmet, vagy be voltak lőve, vagy mit tudom én. Biztos vannak páran, akik nem tudják a jelentéseket, viszont ha most hirtelen annyira fontos lett, hogy mindenki mindent értsen, akkor inkább kezdték volna egy angol nyelvleckével a filmet: Red=vörös, Mist=köd,... És legalább a filmet nem rontaná el.
Viszont, ha így alakult, követelem, hogy a Batman: Kezdődik! legyen Denevérember: Kezdődik! Good Will Hunting Jó Will Hunting, Ocean's Eleven Ocean tizenegye, Robin Hood Csuklya Robin,...
A dvd-től meg már előre félek... :S Nagyban rajta: HA/VER
Ja és mi az, hogy Toy Story? JÁTÉKHÁBORÚ (ami, hozzáteszem nem gáz, de ez már valóban gyerekeknek szól és angol!!!)

2010-06-19 01:03:26 Kick-Ass (2010) / Ha/ver sarkanyt (5) #56

A film szinkronosan, vagy feliratosan megy a mozikban? Aki pedig már megnézte az írhatna egy kis infót arról, hogy milyen lett a fordítás, hogy nevezik benne a főszereplőket. Meg úgy általában, hogy sikerült a szinkron, vagy felirat?

Buta, de látványos. Nem kell tőle sokat várni, és akkor még élvezhető is.