desmond

2022-01-13 13:09:34 DAU. Natasha (2020) / DAU. Natasa desmond (?) #5

Sztálin alatt játszódik.

előzmény: oguszt (#1)

2022-01-11 13:05:51 Anchiporuno (2016) / Antiporno desmond (5) #3

És Sono ezt adta le nekik? :) Nem semmi, hogy bevállalták. Hát, nem tudom, milyen jobb leírást lehetne szerkeszteni, mert értelmezhető, főleg egységes cselekmény nemigen van.

előzmény: von Schatu (#2)

2022-01-10 22:28:57 Anchiporuno (2016) / Antiporno desmond (5) #1

Hát a cselekmény leírása nagyon nem stimmel. Ilyesmi biztosan nincs benne. Ez inkább egy roppant dühös feminista kiáltvány a japán nők elnyomásáról a patriarchális társadalomban, irgalmatlanul avantgard megvalósításban. Odaüt rendesen.

2021-12-25 22:53:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #26140

Ühüm... aham... Hát hogyne. Az ugye a szösziről is akadna, nem kevés.
És lezártam a vitát.

előzmény: acidphase (#26138)

2021-12-25 20:12:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #26136

Hát ezt nagyon nem kellett volna, mert teljesen offtopic.
Biden egyáltalán nem demens. Tipikus alt-rightos konteó, így próbálják vígasztalni magukat.

Áthelyezve a(z) Don't Look Up topikból.

előzmény: acidphase (#26135)

2021-11-29 22:26:30 Prisoners of the Ghostland (2021) desmond (4) #4

Őszintén szólva, kételkedem benne, hogy akár maga Sion Sono tudta volna, mi akar ez lenni. Mindenesetre gyönyörűen van kivitelezve. Az imdb-s átlagánál jobbat érdemel.

2021-08-14 12:07:44 Brave (1994) / Marillion's Brave desmond (4) #1

Stanley és a Marillion itt valami olyasmit akartak alkotni, mint Alan Parker és a Pink Floyd A fallal, de a végeredmény messze elmarad attól. Persze ez valószínűleg nagyrészt a költségvetésen múlt (a speciális effektek egyszerűen röhejesek), de a történet sem valami erős vagy eredeti. Azért a Marillion nem rossz zenekar, így megérdemel egy nagyon gyenge négyest.

2021-01-19 19:42:30 Animated Self-Portraits (1989) desmond (4) #7

Svankmajer életmű ledarálva!

2021-01-19 19:39:10 Another Kind of Love (1988) desmond (4) #3

Újrahasznosította A párbeszéd lehetőségeit, de jó.

2020-10-22 21:40:28 Where Does a Body End? (2019) desmond (4) #5

Abszolút érdemes, zseniálisak. Csak bírni kell a két és fél órás játékidejű albumokat. Illetve már nincs Jarboe, legfeljebb vendégként.

előzmény: elzablues (#4)

2020-10-21 16:23:03 Where Does a Body End? (2019) desmond (4) #3

Az első lemezei Gira kiadójánál, a Young God Records-nál jelentek meg. Tulajdonképpen Gira fedezte fel, ezért hálálkodik a filmben. Ezen felül közreműködött a The Angels of Light egy-két albumán, illetve a reanimált Swans első, 2010-es lemezén a You Fucking People Make Me Sick című tételt ő énekli.

előzmény: elzablues (#2)

2020-10-21 16:09:51 Where Does a Body End? (2019) desmond (4) #1

Porsia dokumentumfilmje már két óra negyven perces hosszával is megidézi a 10-es években megjelent Swans lemezek világát, de ennél természetesen sokkal több van benne. A 80-as évek eleji kezdetektől, időrendben halad végig a zenekar, és ami legalább ilyen fontos, Michael Gira történetén, aki valójában egyszemélyben jelenti a bandát. Egyes pontokon párhuzamként vagy ellenpontként meg-megjelenik az ugyancsak a new yorki underground színtérről induló Sonic Youth karrierjének alakulása. A Swans-t nehéz kategóriákba sorolni: a korai albumok experimentális, avantgard, indusztriális, brutális zúzását Jarboe csatlakozása után stilárisan mind színesebb kísérletezés egészítette ki, míg 1997-ben Gira fel nem oszlatta a bandát. A 2010-es reanimációt 2018-ban újabb átalakulás követte - a film ebben a szünetben forgott; így jelenleg szinte teljesen naprakész, csak a tavaly kiadott legújabb album munkálatait nem követte már nyomon. A rendező különösebb stiláris újításokat nem alkalmaz: a játékidőt beszélő fejek és bevágott archív anyagok töltik. Ami komolyan felróható hiányosság gyanánt, hogy az 1998-2008 közötti időszakról, melynek során Gira az Angels of Light együttest vezette (valójában ez is a Swans egyik aspektusának kiteljesítése volt), szinte egy szó sem esik a filmben. De ettől eltekintve hiánypótló munka, én még a nem mindennapi játékidő ellenére is néztem volna még.

2020-09-19 21:15:33 Et Cetera (1966) desmond (5) #2

A szerializmus iskolapéldája.

2020-07-23 10:57:43 Hmyz (2018) desmond (5) #2

Még egy információ, hátha érdekel valakit: Svankmajer azon kevés, a mainstreamtől távol eső alkotók egyike, akinek az életműve maradéktalanul hozzáférhető fizikai formátumban is. A rövidfilmeket egy 3 dvd-s szettben a British Film Institute adta ki, a nagyjátékfilmeket pedig a rendező saját cége, az Athanor (http://www.athanor.cz/index.php?lang=en), mégpedig igen igényes kivételben.

2020-07-22 10:18:06 Hmyz (2018) desmond (5) #1

Sokat gondolkodtam rajta, de nem tudom eldönteni, mennyire volt jó ötlet, hogy Svankmajer a film készítését folyamatában bemutató részleteket vágott a jelenetekbe (amelyek persze így, levetkőzve dokumentarizmusukat, azonnal fikciós jelleget öltöttek). Valahol azt olvastam, hogy az eredeti tervekben ez nem szerepelt, a Mester csak az utolsó pillanatban döntött így. A film ezzel együtt is iszonyatosan eredeti és erős munka, vicces és horrorisztikus, mint Svankmajer korábbi nagyjátékfilmjei; sokkal több hasonlóra lenne szükség.

2020-05-29 16:10:44 Naked Lunch (1991) / Meztelen ebéd desmond (5) #8

Az Interzóna Tanger városa, ami akkoriban nem volt Marokkó része, hanem nemzetközi felügyelet alatt állt. Borroughs nagyjából egy évizedig élt a városban, ideje nagy részében totálisan belőve vagy kiütve. Az őt körülvevő figurák is megfeleltethetőek valós személyeknek, mint például Jack Kerouac vagy Allen Ginsberg.
Valójában a Meztelen ebéd legalább annyira életrajzi film, mint amennyire adaptáció.

előzmény: lizardking (#3)

2020-05-29 14:46:28 Good Boys (2019) / Jó srácok desmond (3) #11

Elsősorban Tremblay miatt néztem meg, aki élőben az interjúi alapján tényleg iszonyatosan intelligens és összeszedett személyiségnek tűnik. A kapcsolódó médiakampányhoz képest viszont a film erősen közepes és igen mérsékelten vicces. Egynek azért elmegy.

Sokáig lassan csordogálnak az események, de az utolsó húsz perc iszonyúan felpörög: totális, abszurd káosz. Erős.

2020-03-21 08:07:09 Doctor Sleep (2019) / Álom doktor desmond (?) #25

Hm, az a kijelentés, hogy Stephen King "mindig is "reptéri" szintű író volt, tehetséges filmesek emelték az írásait művészetté", enyhén szólva vitatható. A kijelentésed második fele ráadásul nevetséges is, tekintve a King-adaptációk erős többségének siralmas színvonalát.

előzmény: Bagira78 (#12)

A végére már nem igazán értettem, hogy mit, miért és hogyan. De én szeretem az efféle agymenéseket.

Köszönöm!

előzmény: desmond (#13286)

2020-01-09 23:43:05 Nuit noire (2005) / Sötét éjszaka desmond (5) #2

Irgalmatlanul erős darab, abból a ritka fajtából, ami tényleg tud kezdeni valamit a filmformával, mint művészettel.

Fernando Arrabal a hatvanas évek elején közeli tettestársa volt Alejandro Jodorowsky-nak: ők ketten, illetve Roland Topor hozták létre 1962-ben a Mouvement panique-ot. A név Pán isten nevét rejti magában, a mozgalom fő inspirálói pedig Luis Bunuel munkássága és Antonin Artaud kegyetlen színháza voltak. Az alkotók kaotikus, szürreális és brutális performance-okkal sokkolták a közönséget, amíg Jodorowsky át nem tette a székhelyét Mexikóba, majd 1973-ban fel nem oszlatta a csoportot. Mindezt csak azért írtam le, mert Arrabal az első három filmjében ha akarná, sem tagadhatná le a gondolkodásbéli rokonságot a chilei mesterrel. Viszont az ő szemléletmódja jóval politikusabb, és a fókuszba a Viva la muerte után ebben a filmben is a spanyol polgárháborút állítja: a The Guernica Tree olyan, mintha Jodorowskyt és Jancsót keresztezték volna egy brutális rituáléban. A szürrealista megközelítésen túl a film erőteljes (néhol már-már didaktikus allegóriákkal és szimbólumokkal) operál, és bár Arrabal személyes érintettségből is fakadó elkötelezettsége elég nyilvánvaló, azért a köztársaságiakat sem ábrázolja makulátlan hősöknek.

A következőt szeretném kérni:

Köszönöm szépen!

Igen, ez abszolút így van.

előzmény: saatonda (#27)

Ahogy az idézett mondatból kitűnik, Gyenge Zsolt szerint "...a világ állapotáról való elmélyült gondolkodáson és ahhoz illeszkedő formai univerzumon alapuló műalkotás" lehet remekmű, ami szerintem minimum megkérdőjelezhető és elavult megközelítés, már amennyire még emlékszem rá, mit tanultam annak idején a modern/posztmodern világfelfogásról. "A világ állapotáról való elmélyült gondolkodást" egyszerűen nem tartom érvényes kategóriának, ez valakinek egy szubjektív meghatározása, amit általános érvényűként próbál beállítani. Jó pár címet fel lehetne sorolni, ami nem felel meg ennek a definíciónak, és mégis remekmű.

előzmény: saatonda (#25)

2019-07-18 15:38:25 [Általános fórum] desmond #7953

Nem az a probléma, hogy kritizál az úriember, a modoros fölényeskedés idegesítő.

előzmény: saatonda (#7952)

2019-07-18 12:10:05 [Általános fórum] desmond #7950

A Filmvilág ismét kitett magáért: Gyenge Zsolt beszámolója a cannes-i filmfesztiválról a modoros, sznob, ugyanakkor semmitmondó elitizmus újabb csúcspontja. A zseniális zárómondat "További izgalmas filmek [...] a műfajiság diskurzusán kívül mozogtak, de ezúttal közöttük sem akadt igazán felejthetetlen, évek múlva is megkerülhetetlennek látsazó, a világ állapotáról való elmélyült gondolkodáson és ahhoz illeszkedő formai univerzumon alapuló műalkotás." a maga nemében egyszerűen páratlan. De a cikk hemzseg a hasonló "gyöngyszemektől". Akinek alacsony a vérnyomása, annak feltétlenül ajánlom.

Hát ez az én jellemhibám, hogy nem bírom, ha valahol meg akarják mondani többes szám első személyben, hogy ezt vagy azt kellene gondolnom valamelyik karakterről. Ez a film (már amennyire még emlékszem a könyvre gyerekkoromból) meglehetősen hű adaptáció, Robinson pedig egy tipikus XVII. századi kolonialista, de messze nem a legrosszabbak közül. Defoe ilyennek írta meg a maga korában. Nem lehet rajta számonkérni olyan dolgokat, amelyek a modern gondolkodás számára visszatetszőek lehetnek. A port.hu-nál nem álltak a helyzet magaslatán.

előzmény: oscarmániás (#3)

Jaj, ez a leírás a főoldalon rettenetes...

Kovács András a májusi Filmvilágban kitűnő cikket jelentetett meg a filmről.

Remélem, hogy Allen rendesen szétperli a sunyi, hipokrita Amazont.

előzmény: St4nt0N (#1)

2019-04-30 19:48:11 The Interview (2014) / Az interjú desmond (3) #24

A befejezés annyira klisés, hogy szerintem bátorság kellett az alkalmazásához.

2019-03-28 18:21:27 The Beach Bum (2018) / Túltolva desmond (5) #1

Ez is olyasmi, mint a Spring Breakers? Korine abban valami istenien trollkodta meg a közönséget.

Szerintem a második történettel sincs semmi gond, tetszik, hogy egyetlen szó sem hangzik el benne.
Egyébként meglepő, hogy Brazíliában 1968-ban, a katonai diktatúrában ilyen és ennyi durvulás átmehetett a cenzúrán. Nem tudom, Európában ezt a filmet le lehetett-e volna akkoriban forgatni.

előzmény: Ivan/ (#1)

Ez a cikk rávilágít egy-két dologra: https://index.hu/kultur/zene/2019/02/08/michael_jackson_pedofilia_dokumentumfilm/

2019-02-02 23:10:42 Salt and Fire (2016) desmond (4) #2

A leírásban egyébként a Dél-Afrika nem stimmel. A film Dél-Amerikában játszódik.

2019-02-02 22:59:03 Salt and Fire (2016) desmond (4) #1

Alighanem megvan a történelem legalulértékeltebb filmje. A 4,1-es imdb átlagra és a szöveges értékelések nagy részére egyszerűen nem találok szavakat. Persze, messze nem a Salt and Fire Herzog legjobb munkája, de a Cerro Torre vagy az Ahol a zöld hangyák álmodnak szintjét simán hozza; és a rendező jellegzetes stílusjegyeit elég komoly töménységben tartalmazza. Elképzelni nem tudom, hogy akik megnézték és lepontozták, mégis mire számítottak, amihez képest ekkorát kellett csalódniuk?

2019-01-17 22:55:54 The Terror (1963) / Terror desmond (3) #7

Ez egy elég komolyan elbaltázott film, iszonyatos nagy lyukakkal a forgatókönyvben. De stílusos.

2019-01-07 17:25:56 La maison Nucingen (2008) desmond (4) #1

Ebben a filmben nagyobb potenciál volt, de az alacsony költségvetés agyoncsapta. Különösen a tévéfilmeket idéző kép zavart, valami gyenge videóra forgathatták.

Még egy megjegyzés: Bogdanovich nem magát játssza. A karaktere neve: Brooks Otterlake. Ezt érdemes lenne javítani.

Nekem jobban bejött, mint az Aranypolgár. Vagy mint az Othello. Vagy mint az Ambersonok.

A leírást ki kellene javítani, annak, hogy "hat antológia", semmi értelme. Az hat darab egész estés filmet jelentene, itt pedig nem erről van szó. A "hatrészes antológia" sokkal jobb lenne.

Történelmi oktatófilmnek nem használnám, arra nem alkalmas.

2018-11-12 22:48:21 Otesánek (2000) / Ottóka desmond (5) #2

Tíz perccel.

előzmény: gringo (#1)

2018-11-09 21:58:10 Sílení (2005) / Holdkór desmond (5) #1

A játékidő első felében kicsit szervetlenül illesztette a Sade és az Edgar Allen Poe motívumokat, de ettől még nagyon erős film.

Hát nem tudom, engem nem nyűgözött le igazán. Gyenge négyes.

Hát ez a film körülbelül annyira vígjáték, mint amennyire a Rocco és a fordított gangbang családi mozi. Valójában nem is emlékszem, mikor találkoztam utoljára ennyire nyomasztó alkotással.

Érdekes adalék lehetne, hogy vajon milyen gyorsítón lehettek a színészek és a stáb a forgatáson. Kokain, speed, ecstasy? Kivétel nélkül minden szereplő egyetlen másodperc szünet nélkül őrjöng, ugrál össze-vissza, lövöldözik, vagy legalább a földön fetrengve ugat, ha már minden más lehetőség kimerült. Egy idő után nehéz követni. De én szeretem az ilyesmit.

Inkoherencia, szürrealizmus, színorgia (vagy szinergia?)! Miksa császár, Mexikó, néger katonák, ortodox zsidók! Bruno Schulz! Jan Nowicki! Abszolút telitalálat!

A három rész közül Vadimé a leggyengébb: ez amolyan álomszerű, atmoszferikus, hangulati darab akart lenni, de nem elég koherens, ráadásul a koncepciót keresztbehúzza az alulöltözött Jane Fonda mindenáron forszírozott mutogatása. Malle epizódja már jobb, de Fellini-é a legerősebb, bár igazából ő sem tette oda magát, túl sok önismétlő elemet alkalmaz. A végén Terence Stamp ferraris ámokfutása viszont tényleg remek.

2018-03-31 19:52:19 Rok (1988) desmond (4) #1

Ez a dokumentumfilm a 80-as évek szovjet underground rockegyütteseit mutatja be: szereplői az Akvarium, Avia, Auktion, Kino, DDT zenekarok: a Kino kivételével, melynek énekese 1990-ben egy autóbalesetben elhunyt, valamennyi létezik még ma is, és egytől-egyig kultikus státuszba kerültek. 1987-ig ezeket az együtteseket Magyarországon elképzelhetetlen mértékben elnyomták, tagjaikat megfigyelték, hatóságilag vegzálták, megélhetésüket ellehetetlenítették. Kordokumentum.

Elég furcsa öszvérnek hatott számomra ez a mozi - egy túlságosan sablonos szereplőkkel operáló melodrámát beoltottak Lynch jellemző stílusjegyeivel. A valódi Merrick életénél (akit egyébként Josephnek hívtak) sötétebbre vették a történetet, Blythe tipikusan romantikus gonosz. De sokkal jobb film a Dűnénél.

2018-01-18 15:22:00 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #23620

A két mondat ugyanazt jelenti, nincs itt semmilyen ellentmondás.

előzmény: hhgygy (#23618)

2018-01-17 10:36:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #23583

Egy ilyen vádból nem lehet jól kijönni.

előzmény: St4nt0N (#23579)

2018-01-17 10:35:31 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #23582

Nézd, Farrow és kompániája 25 éve minden adandó alkalommal felmelegíti az ügyet, úgyhogy senkinek sem jelent újdonságot. Most a me too kampány nyomán persze mindenki igyekszik álszent módon elhatárolódni.

2018-01-17 10:00:56 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #23578

Egyébként Farrow egy másik örökbefogadott gyereke is kiállt Allen mellett:
Számomra teljesen egyértelmű az ügy: nem más, mint egy manipulatív, frusztrált és valószínűleg súlyos mentális problémákkal küzdő nő bosszúhadjárata az exe ellen.

előzmény: St4nt0N (#23576)

2018-01-17 09:58:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #23577

Nagyon helyesen.

előzmény: St4nt0N (#23576)

2018-01-14 11:42:18 Hotel Magnezit (1980) desmond (4) #18

A torinói ló amerikai dvd-kiadásán is szerepel extraként ez a film, én azon láttam, és egyre azon gondolkodtam, vajon milyen nyersanyagra forgathatták, mert a képminőség rettenetes.

A kisfilmek többsége nem igazán kreatív, ennek ellenére jó nézni.

Itt megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=7hMdNihop3c
Az, hogy a filmet Isabella Rossellini írta, erősen rányomta a bélyegét a végeredményre - Maddin nagyon visszafogta magát.

A szereplők bosszantóan logikátlanul viselkednek, és néhány dramaturgiai buktató is akad, de a film elképesztően zsigeri hatást kelt.

2017-11-29 09:27:56 Multiple Maniacs (1970) desmond (5) #1

Waters ebben a filmben olyan ordenáré vallásgyalázásra vetemedett (a rózsafüzér alternatív felhasználása összemontázsolva a passió képeivel), amit tényleg nem tudom, hogyan lehetne tovább fokozni. De a Multiple Maniacs ezt leszámítva is több szempontból túltesz a Rózsaszín flamingókon. Abszolút szélsőséges, beteges, deviáns - és szemmel láthatóan jó buli volt a forgatás!

Nem tudom, az opensubtitles mennyire legális és népszerűsíthető oldal, de azon van a filmhez angol felirat.

előzmény: kajaktej (#2)

Ezt a BluRay-verziót láttam:
Valaki panaszkodik alul az értékelésben, hogy nincs angol felirat. Tévedés. Van - bár hardcoded.

Jodorowsky Facebook-oldalán pedig erre a linkre bukkantam: https://www.amazon.es/Poes%C3%ADa-sin-fin-Combo-Blu-ray/dp/B07645VL7H/. Hamarosan tehát díszdobozban is megjelenik.

Egyértelműen a legjobb film, amit az idén láttam. Minden pillanatában zseniális és elképesztően kreatív, alig van olyan perc a játékidőben, amelyet ne dobna fel valamilyen vizuális geg. Abszolút remekmű. Jodorowsky 86 évesen is képes arra, hogy minden lehetséges módon kenterbe verje a teljes kortárs mezőnyt - egyedülálló teljesítmény. (Az ábrázolásmódról Boris Vian jutott eszembe róla, illetve talán szokatlan Jodorowskyval kapcsolatban említeni, de Wes Anderson is felderenghet; utóbbira már a The Dance of Reality anarchistáinak röhejes gyűlése is emlékeztet.)
Egy jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=XQKditGaCPM

Sziasztok!

A következő filmet szeretném kérni:

Köszönöm szépen!

Néhány ponton eléggé leült, de azért összességében nem rossz.

2017-08-08 08:26:51 [Tévésorozatok] desmond #3061

Le vagyok maradva, mert csak most néztem újra a Twin Peaks első két évadját, és úgy látom, hogy abban a pillanatban, ahogy Leland meghalt, az egész sorozat valami irtózatosan beleállt a földbe. Onnantól kezdve csak kétségbeesett kapálódzás volt a forgatókönyvírók részéről, hogy valahogy fenntartsák az érdeklődést. Ráadásul óriási dramaturgiai bakikat is elkövettek. Mint például Leo figurájának motívációi, aki mikor magához tér a kómából, ugye az első dolga, hogy egy baltával fegyelmezze Shelley-t. Pár résszel később akkor miért próbálja megmenteni Windom Earle-től? A másik a Packardok hozzáállása Thomas Eckhardt dobozához. Egy pillanatra sem jut eszükbe, hogy a halálos ellenségüktől kapták, tehát valami csapda is állhat a háttérben? Egyszóval, nagyon hiányzott Lynch...

2017-08-07 09:07:16 Now Is Good (2012) / Most jó desmond (1) #16

Erről a rémséges, hatásvadász förmedvényről a következő jutott eszembe:
Borzalmas, ocsmány, hulladék, a gyomrom felfordult tőle.

2017-07-22 12:46:36 Werner Herzog Eats His Shoe (1980) desmond (5) #1

Fenomenális!

2017-05-29 11:45:53 [Megérdemelte-e az Oscart...] desmond #10198

Ami valószínűleg nem jelent pozitívumot. Sőt. :)

2017-05-18 19:15:31 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon desmond (?) #1

Mundruczó, úgy tűnik, megint kitesz magáért... A magyar határon éles lőszerrel lőnek a menekültekre?

2017-03-19 20:47:22 Paparazzi (2016) desmond (2) #3

Én az m2-őn láttam.

előzmény: Atazzz (#2)

Háromnegyed óráig bírtam nézni. Rettenetes!

2017-03-07 12:47:12 Paparazzi (2016) desmond (2) #1

Elég gyenge és didaktikus filmnek találtam.

2016-12-30 12:26:25 Scanners (1981) / Agyfürkészők desmond (4) #4

Nagyon furcsa film. Ha az ember belegondol, a történet alighanem tele van jókora lyukakkal, de ha valamiféle rémálomként tekint rá - akkor tökéletesen működik.

Megkérdezhetem, mi volt benne a csalódás? Minden tekintetben istentelenül zseniális, simán az év, sőt az évtized filmje volt számomra. Elképesztő, hogy Jodorowsky jóval 80 felett is ennyire ott van a szeren.

előzmény: dabo (#2)

Ezt a négyest lehet hogy később még meg fogom bánni.

2016-10-22 23:05:13 The Nice Guys (2016) / Rendes fickók desmond (3) #23

Hát a kritikák alapján jobbra számítottam... De nem valami nagy durranás.

2016-08-23 08:32:12 Dune (1984) / Dűne desmond (3) #38

Ezzel abszolváltam is a Lynch-életművet. Sajnos, tényleg erősen érezni, hogy rettenetesen megvágták - sok helyen olyan, mintha egy film zanzáját nézné az ember a film helyett. Az effektek, ahogy már páran említették, nagyon rosszak, többször is a Pirx pilóta jutott eszembe róluk. Pedig elég magas volt a költségvetés. Egyszóval a leggyengébb Lynch-opusz, de ez csak részben az ő hibája - valószínűleg, ha a stúdió hagyja kibontakozni, és nem nyíratja a végén szanaszét a filmet, akkor jobban sikerült volna.

2016-06-03 22:43:27 Wrong Cops (2013) desmond (5) #4

Ez a film valami felfoghatatlanul abszurd, végtelenül zseniális! Abszolút mestermunka! Tulajdonképpen a realista filmes elbeszélésmód paródiáját nyújtja, amennyiben van ugyan követhető cselekmény, de annak semmi értelme... Ezt bonyolítja néhány Tarantino-féle időugrás, amelyek a látottak alapján logikus cselekményelemeket tartalmaznak, de egészében csak az abszurditást fokozzák. Alaposan végig van ez gondolva. Frogman hozzászólását nem is értem, teljes tévedés az Üvegtigrishez hasonlítani. Ahogy BonnyJohnny-ét sem, szerintem nem is ugyanazt a darabot láttuk; tahóságnak szikráját sem fedeztem fel benne, már ha tahóságon a pisi-kaki humort értjük. A legpozitívabb filmes élményem a Tiltott szoba óta.

2016-04-19 11:08:58 Offret (1986) / Áldozathozatal desmond (4) #31

Hát, szerintem a Nosztalgia és az Áldozathozatal már kissé "túlérett" filmek. Nem az életmű legjobb darabjai.

2016-04-05 09:18:48 Only Dream Things (2012) desmond (5) #1

Nagyon erősen lynchi hangulatú rövidfilm, ami azért is érdekes, mert Maddin szinte kizárólag régi családi felvételekből állította össze.

Sziasztok! A következőt szeretném kérni:

2016-03-29 21:15:30 Zero (2015) desmond (?) #11

Én sem láttam még a filmet, ám egyetértek critixx-szel. Rajongója vagyok az avantgard moziknak, a lent említett Week-end és Sweet Movie-t zseniálisnak tartom. De ez a próbálkozás iszonyatosan ellenszenvesnek tűnik számomra. Az ehavi Filmvilágban leközölt pökhendi interjú miatt a rendező személye is nagyon irritál. (Azóta elolvastam pár egyéb nyilatkozatát, hát azok is hasonlóan taszítóak.) Egyszer írtam egy esszéparódiát a meg nem értett osztrák művészfilmesről, az általam kitalált Peter Fleischgruberwasserről - vele forgattattam hasonlóan mélyértelmű és magvas gondolatok alapján olyan filmeket, amelyeknek a rövid szinopszisát egyenként nagyjából negyed óra alatt dobtam össze. Elég gusztustalannak tartom azt az erőltetett műbalhét is, amit a filmben felbukkanó Orbán-kép állítólagos cenzúrázásával kapcsolatban robbantottak ki, nyilvánvalóan marketingcélból. Számomra az interjúkból és a trailerből tehát annyi jött le, hogy egy antipatikus figura leforgatott egy halom random módon egymás mellé dobált jelenetet, és most teli torokból ordítja, hogy ő mekkora nagy művész. Úgy gondolom, hogy nagyon nem az. Ellentétben Godard-al és Makavejevvel.

A Coelho-ízt én sok esetben Wendersnél szoktam érezni :)

előzmény: somogyireka (#5)

2016-02-24 19:03:26 Dom pod zviozdnim nebom (1991) desmond (5) #1

Szolovjov Peresztrojka-trilógiájának harmadik részét valamivel gyengébbnek éreztem az első kettőnél, de még így is hihetetlenül ütős. Nagyon szomorú és sajnos még ma is aktuális darab.

A következőt kérném:
Köszönöm!

Jaj, ez nagyon alpárinak tűnik...

2015-11-20 16:11:36 Le film à venir (1997) desmond (5) #1

Az alábbi linken megtekinthető: