desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (7 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

5 2017-11-08 ?
What We Do in the Shadows
Hétköznapi vámpírok
4 2017-11-05 4,0
Ljubavni slucaj ili tragedija sluzbenice P.T.T.
Szerelmi ügy, avagy egy postáskisasszony tragédiája
5 2017-11-01 ?
Covek nije tica
Az ember nem madár
4 2017-10-31 ?

2017-11-29 09:27:56 Multiple Maniacs (1970) desmond (5) #1

Waters ebben a filmben olyan ordenáré vallásgyalázásra vetemedett (a rózsafüzér alternatív felhasználása összemontázsolva a passió képeivel), amit tényleg nem tudom, hogyan lehetne tovább fokozni. De a Multiple Maniacs ezt leszámítva is több szempontból túltesz a Rózsaszín flamingókon. Abszolút szélsőséges, beteges, deviáns - és szemmel láthatóan jó buli volt a forgatás!

Nem tudom, az opensubtitles mennyire legális és népszerűsíthető oldal, de azon van a filmhez angol felirat.

előzmény: kajaktej (#2)

Ezt a BluRay-verziót láttam:
Valaki panaszkodik alul az értékelésben, hogy nincs angol felirat. Tévedés. Van - bár hardcoded.

Jodorowsky Facebook-oldalán pedig erre a linkre bukkantam: https://www.amazon.es/Poes%C3%ADa-sin-fin-Combo-Blu-ray/dp/B07645VL7H/. Hamarosan tehát díszdobozban is megjelenik.

Egyértelműen a legjobb film, amit az idén láttam. Minden pillanatában zseniális és elképesztően kreatív, alig van olyan perc a játékidőben, amelyet ne dobna fel valamilyen vizuális geg. Abszolút remekmű. Jodorowsky 86 évesen is képes arra, hogy minden lehetséges módon kenterbe verje a teljes kortárs mezőnyt - egyedülálló teljesítmény. (Az ábrázolásmódról Boris Vian jutott eszembe róla, illetve talán szokatlan Jodorowskyval kapcsolatban említeni, de Wes Anderson is felderenghet; utóbbira már a The Dance of Reality anarchistáinak röhejes gyűlése is emlékeztet.)
Egy jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=XQKditGaCPM

Sziasztok!

A következő filmet szeretném kérni:

Köszönöm szépen!

Néhány ponton eléggé leült, de azért összességében nem rossz.

2017-08-08 08:26:51 [Tévésorozatok] desmond #3061

Le vagyok maradva, mert csak most néztem újra a Twin Peaks első két évadját, és úgy látom, hogy abban a pillanatban, ahogy Leland meghalt, az egész sorozat valami irtózatosan beleállt a földbe. Onnantól kezdve csak kétségbeesett kapálódzás volt a forgatókönyvírók részéről, hogy valahogy fenntartsák az érdeklődést. Ráadásul óriási dramaturgiai bakikat is elkövettek. Mint például Leo figurájának motívációi, aki mikor magához tér a kómából, ugye az első dolga, hogy egy baltával fegyelmezze Shelley-t. Pár résszel később akkor miért próbálja megmenteni Windom Earle-től? A másik a Packardok hozzáállása Thomas Eckhardt dobozához. Egy pillanatra sem jut eszükbe, hogy a halálos ellenségüktől kapták, tehát valami csapda is állhat a háttérben? Egyszóval, nagyon hiányzott Lynch...

2017-08-07 09:07:16 Now Is Good (2012) / Most jó desmond (1) #16

Erről a rémséges, hatásvadász förmedvényről a következő jutott eszembe:
Borzalmas, ocsmány, hulladék, a gyomrom felfordult tőle.

2017-07-22 12:46:36 Werner Herzog Eats His Shoe (1980) desmond (5) #1

Fenomenális!

2017-05-29 11:45:53 [Megérdemelte-e az Oscart...] desmond #10198

Ami valószínűleg nem jelent pozitívumot. Sőt. :)