desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (9 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus
Születési év: 1983

Valerie a týden divu
Valerie, és az ő csodákkal teli hete
5 2019-10-31 4,1

4 2019-05-14 ?

Sziasztok!
A következőt szeretném kérni:

Köszönöm szépen!

Igen, ez abszolút így van.

előzmény: saatonda (#27)

Ahogy az idézett mondatból kitűnik, Gyenge Zsolt szerint "...a világ állapotáról való elmélyült gondolkodáson és ahhoz illeszkedő formai univerzumon alapuló műalkotás" lehet remekmű, ami szerintem minimum megkérdőjelezhető és elavult megközelítés, már amennyire még emlékszem rá, mit tanultam annak idején a modern/posztmodern világfelfogásról. "A világ állapotáról való elmélyült gondolkodást" egyszerűen nem tartom érvényes kategóriának, ez valakinek egy szubjektív meghatározása, amit általános érvényűként próbál beállítani. Jó pár címet fel lehetne sorolni, ami nem felel meg ennek a definíciónak, és mégis remekmű.

előzmény: saatonda (#25)

2019-07-18 15:38:25 [Általános fórum] desmond #7953

Nem az a probléma, hogy kritizál az úriember, a modoros fölényeskedés idegesítő.

előzmény: saatonda (#7952)

2019-07-18 12:10:05 [Általános fórum] desmond #7950

A Filmvilág ismét kitett magáért: Gyenge Zsolt beszámolója a cannes-i filmfesztiválról a modoros, sznob, ugyanakkor semmitmondó elitizmus újabb csúcspontja. A zseniális zárómondat "További izgalmas filmek [...] a műfajiság diskurzusán kívül mozogtak, de ezúttal közöttük sem akadt igazán felejthetetlen, évek múlva is megkerülhetetlennek látsazó, a világ állapotáról való elmélyült gondolkodáson és ahhoz illeszkedő formai univerzumon alapuló műalkotás." a maga nemében egyszerűen páratlan. De a cikk hemzseg a hasonló "gyöngyszemektől". Akinek alacsony a vérnyomása, annak feltétlenül ajánlom.

Hát ez az én jellemhibám, hogy nem bírom, ha valahol meg akarják mondani többes szám első személyben, hogy ezt vagy azt kellene gondolnom valamelyik karakterről. Ez a film (már amennyire még emlékszem a könyvre gyerekkoromból) meglehetősen hű adaptáció, Robinson pedig egy tipikus XVII. századi kolonialista, de messze nem a legrosszabbak közül. Defoe ilyennek írta meg a maga korában. Nem lehet rajta számonkérni olyan dolgokat, amelyek a modern gondolkodás számára visszatetszőek lehetnek. A port.hu-nál nem álltak a helyzet magaslatán.

előzmény: oscarmániás (#3)

Jaj, ez a leírás a főoldalon rettenetes...

Kovács András a májusi Filmvilágban kitűnő cikket jelentetett meg a filmről.

Remélem, hogy Allen rendesen szétperli a sunyi, hipokrita Amazont.

előzmény: St4nt0N (#1)

2019-04-30 19:48:11 The Interview (2014) / Az interjú desmond (3) #24

A befejezés annyira klisés, hogy szerintem bátorság kellett az alkalmazásához.