desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (8 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus
Születési év: 1983

Prezít svuj zivot (teorie a praxe)
Túlélni az életet (elméletben és gyakorlatban)
5 2018-11-14 ?

2018-11-12 22:48:21 Otesánek (2000) / Ottóka desmond (5) #2

Tíz perccel.

előzmény: gringo (#1)

2018-11-09 21:58:10 Sílení (2005) / Holdkór desmond (5) #1

A játékidő első felében kicsit szervetlenül illesztette a Sade és az Edgar Allen Poe motívumokat, de ettől még nagyon erős film.

Hát nem tudom, engem nem nyűgözött le igazán. Gyenge négyes.

Hát ez a film körülbelül annyira vígjáték, mint amennyire a Rocco és a fordított gangbang családi mozi. Valójában nem is emlékszem, mikor találkoztam utoljára ennyire nyomasztó alkotással.

Érdekes adalék lehetne, hogy vajon milyen gyorsítón lehettek a színészek és a stáb a forgatáson. Kokain, speed, ecstasy? Kivétel nélkül minden szereplő egyetlen másodperc szünet nélkül őrjöng, ugrál össze-vissza, lövöldözik, vagy legalább a földön fetrengve ugat, ha már minden más lehetőség kimerült. Egy idő után nehéz követni. De én szeretem az ilyesmit.

Inkoherencia, szürrealizmus, színorgia (vagy szinergia?)! Miksa császár, Mexikó, néger katonák, ortodox zsidók! Bruno Schulz! Jan Nowicki! Abszolút telitalálat!

A három rész közül Vadimé a leggyengébb: ez amolyan álomszerű, atmoszferikus, hangulati darab akart lenni, de nem elég koherens, ráadásul a koncepciót keresztbehúzza az alulöltözött Jane Fonda mindenáron forszírozott mutogatása. Malle epizódja már jobb, de Fellini-é a legerősebb, bár igazából ő sem tette oda magát, túl sok önismétlő elemet alkalmaz. A végén Terence Stamp ferraris ámokfutása viszont tényleg remek.

2018-03-31 19:52:19 Rok (1988) desmond (4) #1

Ez a dokumentumfilm a 80-as évek szovjet underground rockegyütteseit mutatja be: szereplői az Akvarium, Avia, Auktion, Kino, DDT zenekarok: a Kino kivételével, melynek énekese 1990-ben egy autóbalesetben elhunyt, valamennyi létezik még ma is, és egytől-egyig kultikus státuszba kerültek. 1987-ig ezeket az együtteseket Magyarországon elképzelhetetlen mértékben elnyomták, tagjaikat megfigyelték, hatóságilag vegzálták, megélhetésüket ellehetetlenítették. Kordokumentum.

Elég furcsa öszvérnek hatott számomra ez a mozi - egy túlságosan sablonos szereplőkkel operáló melodrámát beoltottak Lynch jellemző stílusjegyeivel. A valódi Merrick életénél (akit egyébként Josephnek hívtak) sötétebbre vették a történetet, Blythe tipikusan romantikus gonosz. De sokkal jobb film a Dűnénél.