desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (13 év, 11 hónap)

Nem: nem publikus

4 2023-06-22 3,3
The Velvet Underground

5 2023-06-08 4,1

2024-02-19 18:26:12 Riaru onigokko (2015) / Tag desmond (5) #1

A második feminista kiáltvány, amit Sion Sonótól látok. A CGI effektek elég bénák, de ha ezen túlteszi magát az ember, nagyon erős filmet kap.
És milyen furcsa az élet! Éppen Sono keveredett bele nagyon durván a japán filmipar eddigi legnagyobb metoo botrányába, és ennek folyományaként kegyetlenül cancellelve lett.

Az utóbbi években sztahanovi tempóban rendező Dupieux vagy öt filmre elegendő ötletet zsúfolt bele ebbe a hetvenhét percbe, a végletekig kimaxolva az abszurditást. Rendkívül kreatív és nagyon erős alkotás.

Talán köze lehet Mihalkov egészen elképesztően gusztustalan közéleti, politikai pályafutásához.
Minden esetleges művészi hitelességét elvesztette.

előzmény: bambula (#3)

Kis helyesbítés: inkább az unoka. Nála vannak a jogok.

előzmény: DevilTakeU (#1)

Sziasztok!
Kérhetném, hogy ennek a filmnek https://kritikustomeg.org/film/127316/a-titokzatos-stylesi-eset-the-mysterious-affair-at-styles-2022/velemenyek/ a véleményrovatában töröljétek a 2. számú kommentet? Valahogy sikerült megdupláznom. Bocsánat.

A film a következő linken tekinthető meg:
link.

2023-09-16 11:38:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] desmond #27031

A film megtekinthető a következő linken:

Áthelyezve a(z) A titokzatos stylesi eset topikból.

Dehogyis. Wenders egész életében nem tett le értékelhetőt az asztalra.

2023-07-11 20:35:31 Dawson City: Frozen Time (2016) desmond (3) #1

A 129 perces játékidő éppen csak a leglényegesebbre nem elegendő: a Dawsonban előkerült filmek részletesebb bemutatására. Hangulata van, de ettől eltekintve csalódás.

Kiadta, de hogyan!
Állítólag hosszasan restaurálták a felhasznált kópiát. Ehhez képest a képminőség rettenetes; zajos, esős, karcos. A film vége felé konkrétan látszik a nitrátfilm dekompozíciója, jó hosszan. Tele van hiányzó frame-ekkel. Ezek mind olyan dolgok, amiket digitálisan ki lehet javítani. Ha jól tudom, már 2012-ben is ki lehetett.
De ez még semmi! Az extraként felkerült The Last Performance szintén borzalmas. Szinte nézhetetlen állapotú dán kópiáról tették a lemezre, de arra sem vették a fáradtságot, hogy a dán inzerteket visszacseréljék angolra.
A másik extra, a The Broadway, állítólag szintén restaurálva lett, valószínűleg ezért látszanak a képen a beszakadások a filmkockákon. Az utolsó másfél perc, a maga eredetileg kétszínű Technicolor-jával egyszerűen ocsmány: abból látszik, hogy valaha színes volt, hogy lilás árnyalatban dereng a kép. A digitális technikával ezt is könnyedén meg lehetett volna oldani.
Szerintem a Criterion förtelmesen igénytelen munkát végzett ezzel a kiadvánnyal, és nem értem, hogy dobhatták így a piacra. Szégyellhetik magukat.

előzmény: manuva (#2)