desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (10 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Otrantský zámek
Otrantói kastély
5 2020-01-03 ?

2020-05-29 16:10:44 Naked Lunch (1991) / Meztelen ebéd desmond (5) #8

Az Interzóna Tanger városa, ami akkoriban nem volt Marokkó része, hanem nemzetközi felügyelet alatt állt. Borroughs nagyjából egy évizedig élt a városban, ideje nagy részében totálisan belőve vagy kiütve. Az őt körülvevő figurák is megfeleltethetőek valós személyeknek, mint például Jack Kerouac vagy Allen Ginsberg.
Valójában a Meztelen ebéd legalább annyira életrajzi film, mint amennyire adaptáció.

előzmény: lizardking (#3)

2020-05-29 14:46:28 Good Boys (2019) / Jó srácok desmond (3) #11

Elsősorban Tremblay miatt néztem meg, aki élőben az interjúi alapján tényleg iszonyatosan intelligens és összeszedett személyiségnek tűnik. A kapcsolódó médiakampányhoz képest viszont a film erősen közepes és igen mérsékelten vicces. Egynek azért elmegy.

Sokáig lassan csordogálnak az események, de az utolsó húsz perc iszonyúan felpörög: totális, abszurd káosz. Erős.

2020-03-21 08:07:09 Doctor Sleep (2019) / Álom doktor desmond (?) #25

Hm, az a kijelentés, hogy Stephen King "mindig is "reptéri" szintű író volt, tehetséges filmesek emelték az írásait művészetté", enyhén szólva vitatható. A kijelentésed második fele ráadásul nevetséges is, tekintve a King-adaptációk erős többségének siralmas színvonalát.

előzmény: Bagira78 (#12)

A végére már nem igazán értettem, hogy mit, miért és hogyan. De én szeretem az efféle agymenéseket.

Köszönöm!

előzmény: desmond (#13286)

2020-01-09 23:43:05 Nuit noire (2005) / Sötét éjszaka desmond (5) #2

Irgalmatlanul erős darab, abból a ritka fajtából, ami tényleg tud kezdeni valamit a filmformával, mint művészettel.

Fernando Arrabal a hatvanas évek elején közeli tettestársa volt Alejandro Jodorowsky-nak: ők ketten, illetve Roland Topor hozták létre 1962-ben a Mouvement panique-ot. A név Pán isten nevét rejti magában, a mozgalom fő inspirálói pedig Luis Bunuel munkássága és Antonin Artaud kegyetlen színháza voltak. Az alkotók kaotikus, szürreális és brutális performance-okkal sokkolták a közönséget, amíg Jodorowsky át nem tette a székhelyét Mexikóba, majd 1973-ban fel nem oszlatta a csoportot. Mindezt csak azért írtam le, mert Arrabal az első három filmjében ha akarná, sem tagadhatná le a gondolkodásbéli rokonságot a chilei mesterrel. Viszont az ő szemléletmódja jóval politikusabb, és a fókuszba a Viva la muerte után ebben a filmben is a spanyol polgárháborút állítja: a The Guernica Tree olyan, mintha Jodorowskyt és Jancsót keresztezték volna egy brutális rituáléban. A szürrealista megközelítésen túl a film erőteljes (néhol már-már didaktikus allegóriákkal és szimbólumokkal) operál, és bár Arrabal személyes érintettségből is fakadó elkötelezettsége elég nyilvánvaló, azért a köztársaságiakat sem ábrázolja makulátlan hősöknek.

Sziasztok!
A következőt szeretném kérni: