desmond

Regisztráció: 2010. március 8. (12 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

5 2022-05-16 2,3
Annette

5 2022-03-15 3,4

2023-01-20 09:10:20 The Sparks Brothers (2021) desmond (4) #1

A film gyengéje az iszonyatosan hektikus vágás: Wright átlag fél másodpercenként ad be új képet, alig lehet követni. Szerintem ezt nagyon túltolták. Tartalmilag viszont érdekes. Például: nem gondoltam volna, hogy az Annette Léos Carax-al már a Mael-testvérek harmadik komoly filmes produkciója (ők írták a forgatókönyvet is), de csak az első, ami ténylegesen megvalósult, a korábbi próbálkozásaik (Tim Burtonnel és Jacques Tatival) meghiúsultak. Irgalmatlan mennyiségű nagyon híres beszélő fej is szerepel, akik mind rajongók (Beck, Neil Gaiman, Thurston Moore, Todd Rundgren, akik így kapásból eszembe jutnak), ebből a szempontból Wright több, mint jó munkát végzett.
(A leírás egyébként nem az igazi: azt sugallja, mintha a Sparks holmi rágógumi-zenét játszana, pedig Ron és Russell sokkal több, mint pusztán a pop és a popcorn-matinék gyermeke. Mindketten filmes végzettséget szereztek az UCLÁ-n. Bizonyára ebből is következik, hogy Ingmar Bergmanról is írtak egy rádió-operát /The Seduction of Ingmar Bergman, 2009/, amely Bergman fiktív hollywoodi kalandjairól szól.)

Majdnem két órán keresztül a cselekmény csak lassan csordogál, vagy inkább körben forog, egymást követik a józan ésszel értelmezhetetlen jelenetek és a lynchi figurák - aztán az utolsó tizenöt perc rendesen felpörög. Eredeti film, az biztos.

Jobb film lenne, ha Walker intervencióját nem a legszájbarágósabb módon állítaná párhuzamba a Reagan-kormányzat Nicaragua-politikájával.

2022-12-07 21:49:26 Csokonai élet-játék (1981) desmond (4) #1

Ez a tv-film az Angyali üdvözlet előfutára Jeles életművében: a téma ezúttal Csokonai élete gyerekszereplőkkel eljátszatva, hangsúlyozottan egy iskolai színdarab keretein belül, tehát még kevésbé stilizált, mint a későbbi film. Csokonai a meg nem értett művész archetípusa, egyik nyomorúságos kudarcból tántorog a másikba, mígnem utol nem éri a legnagyobb kudarc: elhalálozik. Ettől függetlenül a cselekmény ragaszkodik a valós életrajzi tényekhez, egy halom kortárs, eredeti dokumentum is előkerül. A főszereplők nagyon jók, nincs jelen a magyar filmekre általánosan jellemző iszonyúan túljátszott, művi dikció, ami alapján azonnal, hallásból felismerhetők - pedig abban máshol már a gyerekszínészek is bűnösek szoktak lenni. Jeles valahogy megoldotta.

Sziasztok!
A következő filmet szeretném kérni:
Köszi szépen!

Helyenként nehéz volt eldönteni, hogy Herzog Chatwin vagy inkább a saját ethoszát próbálta tovább építgetni. Utóbbi nehéz munka, tekintve, mi minden kötődik már eleve a nevéhez; de mint kiderült, lehet fokozni. Egyébként a film jó.

2022-09-30 14:12:18 Blonde (2022) / Szöszi desmond (?) #6

Ez a szenvedéspornó jó szó, biztos Dominik itt élte ki, amit a One More Time in Feeling-ben el kellett fojtania, elvégre Cave azt hangsúlyozottan és dühödten nem gyász-exploitationként akarta prezentálni. Más kérdés, hogy mennyire sikerült... Cave azóta szerintem nagyon rossz irányba fordult, de ez már offtopic.

2022-09-30 14:08:41 Blonde (2022) / Szöszi desmond (?) #5

És Oates könyve egyébként életrajzi? Vagy az egészet kitalálta, és ráírta, hogy Monroe-ról szól?
Mert nem mindegy.

előzmény: TheDriver (#4)

A parádés szereposztáson felbuzdulva igazán azt vártam, hogy ez egy emlékezetesen zseniális film lesz, ami csak azért áll meglehetősen gyengén, mert sokan félreértelmezik - de be kellett látnom, hogy valahogy nem az igazi, valahogy tényleg nem áll össze. A didakszist nagyon rühellem, itt meg Tom Waits karaktere a végén egyenesen szájba rágja, hogy miről szól ez az egész - de mivel előtte a film látványosan nem veszi komolyan magát, ezért ez még elmegy. Az UFO-s jelenet szerintem zseniális.
Viszont a kelleténél repetitívebb és egy-két cselekményszál nem tudom, miért maradt benne.

2022-01-13 13:09:34 DAU. Natasha (2020) / DAU. Natasa desmond (?) #5

Sztálin alatt játszódik.