SoZi

Regisztráció: 2010. március 1. (11 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

2 2021-07-04 3,3
Fear Street Part One: 1994
A félelem utcája 1. rész: 1994
3 2021-07-04 2,8

Maya Hawke is Sikoly utalás. Ott is az akkori legismertebb húzónév, Drew Barrymore esett ki még a főcím előtt (ráadásul még konkrét beállítások is ugyanazok voltak)
Amúgy szerintem a Sikoly ennél sokkal szoftabb. A főszereplő csaj pont a legrosszabb sajnos.

Kicsit úgy érzem, hogy nem volt nekem elég rég a 90-es évek és mivel ebbe nőttem bele, kb az összes ilyet láttam. Most hogy már láttam a második részt is, jól éreztem, a 70 és évek, Jason és a többiek már abszolút retro korszak nekem, sokkal jobban is bírtam. (Ez egy majdnem 2-es, az meg egy majdnem 4-es)

előzmény: Benny Bug (#7)

Hát én ezen egyáltalán nem izgultam, pedig eléggé fosós vagyok, és alig kaptam levegőt az első részen.
De ez ordas nagy csalódás az elsőhöz képest. A visszatekintős ostrom jelenetben lenne kraft de azt is lelőtte a trailer. Az eddig ügyes szereplők most hülyeségeket csinálnak, felesleges veszélybe sodorják magukat. És tele van az egész buta jumpscare-ekkel.

Azt azért megadom, hogy a végére belefért egy ügyes felnővés történet jelleg, ami gyönyörűen állt volna a filmnek, ha erre végig sokkal jobban rámennek, ahelyett hogy hülyeségeket csináltatnak a szereplőkkel. Akkor lett volna benne vmi eredeti.

Ezt a sok jó értékelést, csak annak a számlájára tudom írni, hogy sokaknak ez lehetett az első moziélmény a karantén óta.

Jópofa kedves kis film, kulturális helyzetre épülő momentumok, tunéziai arab/francia politikai háttérrel humorosan tálalva. Könnyed kis cucc, jól jön ebben a drámákkal súlyosbított helyzetben.

2021-06-03 23:25:14 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp SoZi (2) #57

Igen, értem ezt is. De a szimbolika meg a metaforáknak is működniük kell történet szinten, különben nem áll össze az üzenet, félremegy az egész. Erre írtam, hogy a cselekményen még gondolkodni kellett volna.

előzmény: The Cortez (#55)

2021-05-03 00:19:51 Wonder Woman 1984 (2020) SoZi (2) #21

Olyan, mint azok a rosszabb Superman folytatások a Reeves érából. És minden* jel arra mutat, hogy ez a hommage lehetett a cél, csak ezt vhogy nem húzták alá eléggé, így nagyon nem jön át. A trailer meg az egész marketing sem segített, minden túl mai volt hozzá. A téma egyébként még tetszett is, de az is régiesen szentimentális. A karácsonyi befejezésnél koppant, hogy ez az ünnepi máz van az egészen, abban a hangulatban kevésbé fájt volna.

*minden:
- pl a zene. Mint vmi régi kalandfilmben egy John Williams utánzat. Cifra vonósok ha kell, ha nem. (Plázás jelenet az elején)
- Ripacs főgonosz, mint anno Gene Hackman, vagy bárki más a 30 évvel ezelőtti szuperhős filmekben. Pascal ennyire nem szar színész.
- az esetlen pózok, futások, hozzá Gal arckifejezései, túlmozgása (Lásd lenti videó), szerintem retro akar, eddig nem így játszotta.
- a repkedős, ugrálós trükkök is furán vannak most "kivágva"
- az avittos tanmese jelleg. Szintén a régi naiv képregényes történetek jellemzői.
Minden olyan, mint egy 30 éves szuperhős filmben, csak ez egy rossz cél, mert nem véletlenül nem nézegetjük ezeket újra.

Szóval azt hiszem, értem, mit akartak, volt ami még tetszett is. Például pont ez az egyszerű népmesés mondanivaló, és a harcmentes leszámolás (én Starlord dance-offját is szerettem!). Meg Kristen Wiig is abszolút jó volt, hogy nem csak kereténkedett. De valahogy igazítani kellett volna még ezen, mert nagyon döcög az egész, egyáltalán nincs húzása.

És persze, ha ezt a 30 éves anniversary trailert többet nyomatták volna, talán érthetőbb lett volna a szándék is:

Jahh! Miazistent keresett a soundrackben egy ponton az Adagio in D Minor?? Hans bennehagyta a temp musicot? Kicsöngettek és le kellett tenni a tollat? WTF?

Egy haverom hívta fel rá a figyelmem hogy egyébként a filmben is elhangzik a magyar neve a sportnak: baszk pelota.
Sosem tűnt még fel. Pedig ilyeneket tudok kívülről hogy egyes rajtszámmal Árinnya, kettessel José Mendez, becenevén Gyilkos Mendez... :D

2021-04-21 02:45:35 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp SoZi (2) #54

Ezt a fasságot.
Mit is ért el tulajdonképpen a két lány? Azt, hogy rövid úton sittre kerülnek,mert annyi bizonyítékot hagytak maguk után hogy Keanunak még csak hazudnia sem kell, ha nem akar. Nem mellesleg megöltek egy embert, a nemi erőszakot pedig feltöltötték a Facebookra. Ez a két tény semmilyen szinten nem vitatható. És akkor még ott a többi nyom. Ezek után senki sem fog kételkedni, ha meglátják a helyszínt, meg Keanu állapotát és ahogy otthagyták.

Rendkívül ostoba íróra vall ez az egész, és a nézőből sem néz ki többet. Sosem dühített fel ennyire, hogy hülyének néznek. Értem, hogy mit akart a film, eléggé szájbarágta, de ezen még gondolkodni kellett volna cselekmény szinten.

A Pixiest meg betenni a film végére egy Fight Club után, hát... elég otromba.

Úgy hívják, jai alai. A filmben Jamon Serrano lakásában a plakátokon látod kiírva Spencer mögött, illetve a fejvédőjükön is ott van a név.
Sajnos ma már halódik ez a sport, túl nagy volt rajta a szerencsejáték, és az ezzel járó illegális dolgok kinyírták. A film idején volt a csúcson Floridában.

előzmény: Doc (#31)

Semmi szerelmi pátosz?? Hát mi hagyta el szűzi ajkadat, Olimpia?

előzmény: budaik (#12)

Az alaptörténet, mint esemény igazából jó, csak nincs túl izgalmasan elmesélve. Mondjuk egy szimpla töriórán vagy utánaolvasás során még ennyit sem tudunk meg. Szóval jól kibontja, hogy valójában mennyi fucked up shit van egy-egy ilyen szokásos mondat mögött a törikönyvben, hogy "felségárulás", meg "fiúgyermek nemzése", úgyhogy egy nézést mindenképp megér.
 Tulajdonképpen az Elizabeth filmek 0. része