SoZi

Regisztráció: 2010. március 1. (11 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Us
Mi
4 2021-04-29 3,5

2021-05-03 00:19:51 Wonder Woman 1984 (2020) SoZi (2) #21

Olyan, mint azok a rosszabb Superman folytatások a Reeves érából. És minden* jel arra mutat, hogy ez a hommage lehetett a cél, csak ezt vhogy nem húzták alá eléggé, így nagyon nem jön át. A trailer meg az egész marketing sem segített, minden túl mai volt hozzá. A téma egyébként még tetszett is, de az is régiesen szentimentális. A karácsonyi befejezésnél koppant, hogy ez az ünnepi máz van az egészen, abban a hangulatban kevésbé fájt volna.

*minden:
- pl a zene. Mint vmi régi kalandfilmben egy John Williams utánzat. Cifra vonósok ha kell, ha nem. (Plázás jelenet az elején)
- Ripacs főgonosz, mint anno Gene Hackman, vagy bárki más a 30 évvel ezelőtti szuperhős filmekben. Pascal ennyire nem szar színész.
- az esetlen pózok, futások, hozzá Gal arckifejezései, túlmozgása (Lásd lenti videó), szerintem retro akar, eddig nem így játszotta.
- a repkedős, ugrálós trükkök is furán vannak most "kivágva"
- az avittos tanmese jelleg. Szintén a régi naiv képregényes történetek jellemzői.
Minden olyan, mint egy 30 éves szuperhős filmben, csak ez egy rossz cél, mert nem véletlenül nem nézegetjük ezeket újra.

Szóval azt hiszem, értem, mit akartak, volt ami még tetszett is. Például pont ez az egyszerű népmesés mondanivaló, és a harcmentes leszámolás (én Starlord dance-offját is szerettem!). Meg Kristen Wiig is abszolút jó volt, hogy nem csak kereténkedett. De valahogy igazítani kellett volna még ezen, mert nagyon döcög az egész, egyáltalán nincs húzása.

És persze, ha ezt a 30 éves anniversary trailert többet nyomatták volna, talán érthetőbb lett volna a szándék is:

Jahh! Miazistent keresett a soundrackben egy ponton az Adagio in D Minor?? Hans bennehagyta a temp musicot? Kicsöngettek és le kellett tenni a tollat? WTF?

Egy haverom hívta fel rá a figyelmem hogy egyébként a filmben is elhangzik a magyar neve a sportnak: baszk pelota.
Sosem tűnt még fel. Pedig ilyeneket tudok kívülről hogy egyes rajtszámmal Árinnya, kettessel José Mendez, becenevén Gyilkos Mendez... :D

2021-04-21 02:45:35 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp SoZi (2) #54

Ezt a fasságot.
Mit is ért el tulajdonképpen a két lány? Azt, hogy rövid úton sittre kerülnek,mert annyi bizonyítékot hagytak maguk után hogy Keanunak még csak hazudnia sem kell, ha nem akar. Nem mellesleg megöltek egy embert, a nemi erőszakot pedig feltöltötték a Facebookra. Ez a két tény semmilyen szinten nem vitatható. És akkor még ott a többi nyom. Ezek után senki sem fog kételkedni, ha meglátják a helyszínt, meg Keanu állapotát és ahogy otthagyták.

Rendkívül ostoba íróra vall ez az egész, és a nézőből sem néz ki többet. Sosem dühített fel ennyire, hogy hülyének néznek. Értem, hogy mit akart a film, eléggé szájbarágta, de ezen még gondolkodni kellett volna cselekmény szinten.

A Pixiest meg betenni a film végére egy Fight Club után, hát... elég otromba.

Úgy hívják, jai alai. A filmben Jamon Serrano lakásában a plakátokon látod kiírva Spencer mögött, illetve a fejvédőjükön is ott van a név.
Sajnos ma már halódik ez a sport, túl nagy volt rajta a szerencsejáték, és az ezzel járó illegális dolgok kinyírták. A film idején volt a csúcson Floridában.

előzmény: Doc (#31)

Semmi szerelmi pátosz?? Hát mi hagyta el szűzi ajkadat, Olimpia?

előzmény: budaik (#12)

Az alaptörténet, mint esemény igazából jó, csak nincs túl izgalmasan elmesélve. Mondjuk egy szimpla töriórán vagy utánaolvasás során még ennyit sem tudunk meg. Szóval jól kibontja, hogy valójában mennyi fucked up shit van egy-egy ilyen szokásos mondat mögött a törikönyvben, hogy "felségárulás", meg "fiúgyermek nemzése", úgyhogy egy nézést mindenképp megér.
 Tulajdonképpen az Elizabeth filmek 0. része

2021-04-16 02:24:43 Friends with Money (2006) / Jóbarátnők SoZi (3) #4

Ez egy tök kellemes meglepetés. Aniston végre valami mást játszik, jó ötlet volt őt választani. Viszont nagyon fura Frances McDormand mellett látni.
Kis független privátválságos darab, mintha Baumbach keresné a hangját.

2021-04-16 02:16:12 Flatliners (1990) / Egyenesen át SoZi (3) #10

Amúgy érdekel a remake a hírek ellenére is, hátha abban kicsit merészebbek a látomások, mert ebben nagyon röhejesek mai szemmel (káromkodó kislány, meg a gonosz tini mindig elveri, ja és a nők...) persze amikor kiderül a miért, az persze ad neki súlyt, de ott is ellőtték kétszer ugyanazt, illetve Baldwin feloldozása szinte eltűnik a sztoriban.
A színészeket viszont valóban marhajó nézni! Nagyon erős az első fele azzal az indításssal. Ráadásul tipikus példája annak, hogy miért nem szabad elhagyni az elején a rendes hosszú főcímet. Kell az, hogy beszippantson. Hangulatban, vizuálisan abszolút stilizált, Kiefer kecoja, az a terem maga, amit használnak, de még az egyetemi oktató boncterem is teljesen szokatlan. Egy természetes világítás sincs sehol. Füstgépre pedig külön budget lehetett :D

2021-04-15 19:16:17 Flatliners (1990) / Egyenesen át SoZi (3) #7

Ifjúkoromban kész voltam, hogy ez mekkora film. Mostmeg meh... Legalább az egyikük károsodotthatott volna. Vagy erősebb látomások lehettek volna. Így valahogy kevés benne az erő.

2021-04-11 23:22:30 [Kritikus kód] SoZi #2158

A kommentek elsősorban és főleg azért követhetők, mert a fejlécben ott egy név/azonosító hogy ki írta. Ezt vhogy továbbra is meg kéne hagyni.

előzmény: cucu (#2156)