SoZi

Regisztráció: 2010. március 1. (9 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Citizen X
X Polgártárs
2 2019-07-04 3,9

2019-06-18 23:46:34 The Invitation (2015) / A meghívás SoZi (4) #36

Az egyébként kiderült konkrétan hogy a bulit idő előtt elhagyó csajt valóban kinyírták külön, vagy csak éreztették a nézővel? Amúgy tuti nem élte túl, de valahol ki lett ez mondva, láttatva konkrétan?

Messze nem olyan szar, mint ahogy gyalázzák, kap egy bátorító 4-est. Apokalipszisnál, Wolverine-eknél simán jobb. Zimmernek sokat köszönhet a film. Nagyon sokat. Hihetetlen mennyit tud emelni a jelenetek érzelmi töltetén. Tucat akciózenével ez a film nem menne semmire. Nem tudom, hogy esett pont most rá a választás, de megint monumentális érzelmeket képes kiváltani önmagában is.

És azért érezni hogy nem MCU film. Amikor kell, végre nincs finomkodás. Plkezdő jelenet, Raven meghal és úgy is marad, az ufók is eleg parák lettek néhol
Vannak azért sutaságok amiket beexponálnak, de nem viszik sehova. Jean apja is mutáns? Voltak képességei?? Vártam hogy a látogatós jelenetnél jobban kiderül.
Vagy pl Quicksilvert egyszerűen elfelejtették magukkal vinni. Az elején teljes értékű csapattag aztán csak beköszön a végén, bár ez is túlzás, inkább csak belóg a képbe :DD

Egyedül az X-menes főcím újabb variációját hiányoltam igazán.
Viszont most éreztem először, hogy nem kell Wolverine, ami szerintem nagy dolog, mert ezt régóta próbálja a franchise elérni, de sosem sikerült.

A szinkron borzasztó. Szóhasználat, fordítás, hangok (kislányhangú Sophie Turner), hangsúlyok mind kizökkentenej és a film ellen dolgoznak.
Fassbender szinkronszinesze viszont egész más szinten mozog, szinte teljesen sikerül átadni MF karizmatikus jelenlétét .

2019-06-10 17:32:01 Chernobyl (2019) / Csernobil SoZi (5) #64

Ezek a dramaturgiai és egyéb filmszaki viták szerintem pontosan az adott film fórumába valóak. Itt kell őket megbeszélni, mert ehhez a filmhez tartoznak. Az egyéb példák, amin keresztül megvitatjuk, azok is ide tartoznak, mert erről a filmről szólnak. Ez mindig is így volt.
De ebben az esetben még a politikai, kulturális és generációs különbségek is ide tartoznak, mert ez a film vastagon szól erről is. Abban a ritka szerencsés helyzetben vagyunk, hogy élnek még azok akik aktívan éltek ebben az időszakban, tehát írhatnak ide. És azzal az attítűddel fog ide írni, amit abban a rendszerben magáévá tett, így elsőkézből kapunk példát a filmbeli emberek hitelességéről. Szerintem ez egy izgalmas helyzet és megjelenő példa, amit elsőkézből láthatunk egy forumozó viselkedéséből.
A film témájának megvitatása is a véleméynek szekció dolga. Ha pl a Trója topikjában lennénk, akkor a trójai háborúkról való hosszas elmélkedés is idevaló lenne, mint ahogy az is, hogy miért nem találtak egy stabil kránt ahhoz a filmhez.

Abban maximálisan egyetértünk, hogy az elfajuló személyeskedő hangnem valóban nem idevaló, de ami itt volt nem is fajult el, és ha eljutna oda, akkor megy az off-ba. Ahogy lassan mi is odakerülünk, így abba is hagynám.
Ismét jelzem egyébként, hogy szerintem jó lett volna a témád, nyugodtan elindíthattad volna itt.

előzmény: PG (#62)

2019-06-10 02:41:11 Chernobyl (2019) / Csernobil SoZi (5) #58

Ne haragudj, de erről a filmről pont ITT kell vitázni! Ez a helye. Sokat mond a neve is: "vélemények"
Ne vidd el a beszélgetést máshova! Ha ki akarod sajátítani a külön kis véleményed, fogj blogírásba. Amit odaát írtál, idevaló. Senki sem fog topicot váltani, hogy külön neked válaszolgatva leírhassa azt, amit itt is...

A kollégák alant meg majd szépen elsimítják az ügyeiket, ahogy eddig. Ha elfajul, úgyis mennek az off-ba. De általában nem szokott elfajulni. Kultúrtársaság ez kérem, hosszú évek óta.

előzmény: PG (#57)

2019-04-04 00:22:25 Captain Marvel (2019) / Marvel Kapitány SoZi (3) #42

Van egy olyan gyanúm egyébként, hogy nem is annyira a főszereplő miatt kellett megnéznünk ezt a filmet a Végjátékhoz, hanem hogy megtudjuk, hogy alakváltó képességgel rendelkező lények is vannak ebben a világban...

2019-03-28 11:33:34 Captain Marvel (2019) / Marvel Kapitány SoZi (3) #40

Nem tudtam elvonatkoztatni, hogy Annette Bening mennyire hasonlított Tom Skerrit-re. Főleg pilótadzsekiben. Csak a bajusz hiányzott. :D :D :D Vajon direkt Top Gun referencia volt a szándék?

2019-03-16 23:52:30 Vice (2018) / Alelnök SoZi (4) #14

J. Edgar → Nixon → Vice
Teljesen véletlenül ezt a három filmet néztem még a héten ebben a sorrendben, és az derült ki, hogy egy különleges kis trilógiát lehet belőlük összeaadni az amerikai politika háttérben futó sötétebb ügyleteiről a 20-as évektől egészen majdnem napjainkig. Baromi jó, ahogy ezek a filmek összefűződnek, mindkét "folytatás" összecsúszik az előző végével, közös referencia pontot adva az adott történet folytatásához. Konkrét események több filmben is megtörténnek, mindig tudjuk, hol járunk épp a történelemben. Hoover karrierje során fontosnak tartotta politikusok lehallgatását, filmjének végén megjelenik a Nixon elnökség időszaka, majd a Nixon történetének az elején láthatjuk a nyugdíjazott Hoovert, akinek munkája volt az ihletforrás Nixon "fő művéhez". Mindeközben a háttérben már ott munkálkodott Dick Cheney, aki Nixon elnökség alatt (is) tanulta meg azokat az aljas kis fogásokat, amiket W. Bush elnökön oly könnyen át tudott vinni.
A két utóbbi film narratívájában (és főszereplőjében) is nagyon hasonló, míg Eastwood önmagában kissé gyenge filmjét remekül felhúzza a két "folytatás".

Amúgy érdekes, hogy a két "Tricky Dick" karrierjében is mennyi hasonlóság van. (pl mindketten visszavonultak már egyszer hosszú évekre, mielőtt igazán bedobták a sz*rt a ventillátorba)

2019-03-16 23:23:38 Captain Marvel (2019) / Marvel Kapitány SoZi (3) #39

Howard Stark óta házon belül volt a SHIELD-nél. És mivel a Pegasus a SHIELD egyik projektje, Lawson simán játszhatott vele bármikor.

előzmény: James Watherbee (#38)

2019-03-11 00:01:30 J. Edgar (2011) / J. Edgar - Az FBI embere SoZi (2) #27

DiCaprio-t sikerült John Voight-nak maszkírozni. Fel is kérhették volna.

2019-03-04 23:32:42 Proud Mary (2018) / Bérgyilkos Mary SoZi (2) #15

Kurva messze van ez egy jó tökös-bögyös karcos blaxploitation-től, de főleg Pam Grier filmjeitől, pedig a főszereplő még alkalmas is lenne rá. A főcím berántott a hangulatba, de aztán annyi. Beetetett rendesen. Még a dealert fegyverrel lenyúló utcagyerek is ígéretes volt, de az is elhalt a tizedik percben. (A srácot egyébként bírom, az Everything Sucks több figyelmet érdemelt volna)
Ja, és végig szól a score, nincs egy teljes fél perc sem aláfestő zene nélkül. Baromi idegesítő.