SoZi

Regisztráció: 2010. március 1. (11 év)

Bemutatkozás

3 2021-02-18 3,0
Midway

2 2021-02-18 3,1

2021-03-01 22:44:10 I Kill Giants (2017) SoZi (3) #1

A Megszólít a szörny párja. Nem rossz, de az azért jobb

Dolgok amiktől elkerekedett a szemem:
- Travolta végig magassarkú férficipőben.

- Manapság miért nem világító panelekből áll egy bulihely padlója?

- Ennek is a Staying Alive a fő betétdala, nem csoda, hogy mindig kevertem a két filmet.

- Volt egy pár dark turn a történetben, amik egy táncolós diszkófilmben teljesen szokatlanok.

- Ez a film ma így nem menne át sehol, és a közönség sem értené. Több szinten zavarbaejtőek az események.

- És közben meg a You Should Be Dancing jelenet hibátlan. Inkább ilyenből kellett volna még több.

Kissé túl van ez írva, nem? Bár tudjuk mit kell gondolni a hitelességről ugyebár.
Fényképezés, beállítások remekek, bírtam a szemcséket, meg a sosem fekete feketét. Ha a Blue Jay érzékenységét tudta/akarta volna hozni, most egy tökéletes film lenne ebben a kétszereplős (fekete-fehér) kapcsolati dráma al-al-alműfajban.

2021-02-23 02:37:44 Greyhound (2020) / A Greyhound csatahajó SoZi (4) #8

Moziban lett volna a helye. Otthoni filmnézés ritkán tud igazán beszippantani, ennek sikerült. Pedig lényegében szögeket meg irányokat kiabálnak a hidegben, aztán várják a hatást. De aki tudott izgulni a Vörös Októberen, annak ezzel sem lesz baja. Hasonlóan technikai/stratégiai film. Itt azért van némi látvány is a vektorok közepette, de akkor működik igazán az izgalom, ha tudod követni az aktuális állást, ki merre megy éppen, honnan céloz hova. Figyelni kell, nincs mese, nem is húzza egy feszes másfél óránál tovább. Pont ennyi az egészséges belőle, a szokásos 120+ perces játékidőnél azért már nehéz lenne.

2021-02-20 01:51:44 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi SoZi (2) #33

Ezt valszeg nem a Gyilkosok emlékműve után kettővel kellett volna megnéznem...

2021-02-18 22:50:14 Midway (2019) SoZi (2) #16

Nagyon akartam figyelni, de ment. Valóban nagyon széteső, és a sokadik ugyanolyan csata már elvesztette az érdekességét.
 Azért viszont nagy piros pont, hogy megjelent John Ford, amint dolgozik a Battle of Midway-en. (Erről egyébként ajánlom a Five Came Back című minidokut)

2021-02-09 17:50:45 The Ring (2002) / A kör SoZi (3) #53

Ezt magamtól is megkérdeztem, hogy miért pont ezt hiányolom, de a többi valahogy nálam belefért a suspension of disbelief hatásába, mint pl a 'Mi van ha nincs telefon?' kérdés.
De mivel a kazetta másolása és egyáltalán a létezése a sztori szerves része lesz, így valahogy hiányzik ide valami. A férfi főszereplő még el is kezdi magyarázni, hogy a vhs felvevőnek van egyedi nyoma a kazettán, amivel aztán jól nem foglalkozik tovább senki.
Egyébként vmi spiri megoldást is simán elbírna a film, mint amit te is írsz, hogy az emlékei valahogy nyomot hagynak a kazettán. Vagy pl pszicho apuka ott a sok technikai kütyüvel vhogy kommunikál a lányával és ezeknek ilyen szürreális képek az eredményei, ami vhogy kikerül. De akkor így ki is találtuk, job done, lehet forgatni egy The Tape című spinoffot :D

előzmény: wim (#52)

2021-02-08 20:58:55 The Ring (2002) / A kör SoZi (3) #51

10 éve láttam először és legutóbb, és ezalatt annyit változott a zsáner, vagy én, hogy a mostani ujranezeskor már alig mozgat meg? A képek kreatívak még mindig, de kb ennyi.
Ami a sztorit illeti, abszolút kikopott az emlékemből, nem emlékeztem semmire belőle, de az nem zavar senkit, hogy a kazetta maga hogyan jöhetett létre? Értem Samara történetét, de hogy jön ide a VHS? Ki vágta össze és miből? Ezek nagyon hiányoznak. Főleg, hogy a legutolsó csavar annak másolására van kihegyezve.

2020-12-24 03:57:56 Rudy (1993) / Mindent a győzelemért! SoZi (4) #8

10 évig senki nem járt erre, de azóta lett egy ilyen Netflix nevű izé, ahol fent van és bármikor megnézhető magyar felirattal!

2020-11-15 23:55:28 [Általános fórum] SoZi #8895

Help! Véletlenül olyan filmet osztayoztam,amit nem akartam... Hogy tudom visszavonni? (és nem más osztályzatot adni rá) Régei volt erre valami, de most nem találom.