norberto182

Megnéztem én is. Bár ne tettem volna... :(

előzmény: budaik (#2)

Ez a film a 2009-es http://kritikustomeg.org/film/34029/el-secreto-de-sus-ojos-szemekbe-zart-titkok-2009 film hw-i feldolgozása, vagy csak címében van némi egyezés?

2015-10-31 18:23:16 Macbeth (2015) norberto182 (5) #5

Rég volt már részem ilyen moziélményben! Nagyon tetszett! Meg kell majd néznem eredeti hanggal is, mert nekem ez a Balsai Mónis Lady Macbeth rettentően illúzióromboló volt, habár a Nagy Ervin-féle Macbeth telitalálat!
A képek és a helyszínek gyönyörűek voltak. A film színvilága fantasztikus volt! A hangulata pedig teljesen magával ragadott, egy percig se volt unalmas.

Rengeteg jó témát dobott fel a film, de sajnos egyik sem lett alaposan kidolgozva. Sokkal többet vártam a filmtől, de ez legyen az én hibám, hogy nem vettem észre, nem véletlenül pont valentin nap előtt került a mozikba.

2015-01-19 21:36:46 [Vapiti 2014] norberto182 #43

Arany:

Fury - Harag (nem igazán illik ide, de jobbat nem találtam, Boyhood-ot meg a héten tervezem megnézni)
Gone Girl - Holtodiglan
Interstellar - Csillagok között

Női ezüst:

Rosamund Pike (Gone Girl) [magasan ő a legjobb a mezőnyben]
Stacy Martin (Nymphomaniac: Vol. I)
Lupita Nyong'o (12 Years a Slave)

Férfi ezüst:

Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club - Mielőtt meghaltam)
Jared Leto (Dallas Buyers Club - Mielőtt meghaltam)
Shia LaBeouf (Fury - Harag)

2014-11-19 08:52:31 Sex Tape (2014) / Szexvideó norberto182 (1) #1

Eddigi legrosszabb Apple reklám

2014-11-08 11:12:58 Lucy (2014) norberto182 (2) #28

Részemről azért kap kettest, mert valahol a 40. perc környékén egy darabig tényleg elhittem, hogy lehet belőle egy jó film, de a végén
ezzel a pendrive lesz belőle, meg "mindenhol ottvagyok" zárással a film erősen a 0-hoz konvergál

Azt határozottan kijelentem, hogy ezen film végignézéséhez elég csupán a szellemi kapacitásom 1%-a is. Ami nem is lenne baj (lsd.: Taken), de ekkor meg minek bele ez a sok sci-fi magyarázkodás?

2014-03-31 22:59:24 47 Ronin (2013) / 47 ronin norberto182 (4) #35

Egy jó esti kikapcsolódásra való popcornmovie. Mivel én nem úgy ültem le, hogy mégegy Tigris és Sárkányt, vagy egy Hőst fogok látni, így nekem tetszett. Kb egy kalap alá tudnám venni Az utolsó szamurájjal, bár az komolyabb hangvételűnek indult. Akinek tetszenek a távol-keleti kultúrán alapuló filmek annak szerintem tetszeni fog. Szerintem 10/7; gyenge négyes

Egyedül Lena Headey miatt néztem meg, de kár volt. Gyerekkori legózásaim mögött komolyabb történet volt, mint ez az egy hétvége alatt felépített tini fantasy.

A Star Warsos beleszeretek a testvérembe "fordulat" meg külön rontott a történeten. Életem legrosszabb fantasyja.

Semmitmondó párbeszédek, pocsék színészek. Kár is rá pazarolni a szavakat, erre a filmre még a 1,00-s átlag is túlértékelt lenne.

Egyetlen pozitívum a főszereplő kiscsaj, aki 10/7

Már épp azon gondolkoztam, hogy újabb csalódás lesz ez a film is, mikor

megérkezett a SEAL team és Tom Hanksel megmentették a filmet! :)

Ilyen mikor egy nagyszerű színész felhúz egy amúgy gyenge 4-es filmet 5-ösre

2014-01-02 23:50:09 [Vapiti 2013] norberto182 #22

Arany
Jagten
Rush
The Counselor

Női ezüst
Cameron Diaz (The Counselor)

Férfi ezüst
Mads Mikkelsen
Michael Fassbender
Leonardo DiCaprio

2013-11-15 16:13:10 The Counselor (2013) / A jogász norberto182 (5) #10

Először nem értettem, aztán magával ragadott, majd megnevettetett, végül megdöbbentett.
Jó story, remek a színészgárda, Fassbender továbbra is nagyszerű, Diaz is kellemes meglepetés volt! de ami biztos, ezután a film után máshogy tekintek az algaevő halakra :D

2013-03-03 23:11:46 Savages (2012) / Vadállatok norberto182 (4) #18

Nekem nagyon tetszett a film eleje. Nem is értettem, hogy IMDB-n miért van annyira lehúzva. Sejtettem, hogy a végén lesz vmi gigszer, de reméltem, tévedek.
Sajnos nem így lett. A túszcserés rész valami óborzalom. Lehet ha hármójuk kapcsolatára kicsit nagyobb hangsúlyt fektettek volna, akkor több értelme van a befejezésnek, de így is elég hosszúra sikeredett a film. Talán ha simán happy end a vége akkor jobban elment volna egy kifejezetten jól sikerült könnyed esti mozifilmnek, de így ezzel az idióta csavarral a végén nagyon tönkre vágta. :(
Összességében nálam 7/10, azért kap 4-est, mert a rossz befejezés ellenére a film hangulata nekem nagyon tetszett!

A játék zseniális, a rajzfilmet már kevésbé. Mindenesetre hatalmas plusz pont, hogy készítettek hozzá kisfilmeket.
Véleményem szerint a sztory lazán megállná a helyét mozifilmként is, kár, hogy mivel 18+ besorolás, így nem sok esély van az igényes film létrejöttére.

2012-12-21 14:13:02 Taken 2 (2012) / Elrabolva 2. norberto182 (3) #48

Számomra egy kellemes 1,5 óra volt. Az első résztől messze elmarad. Az operatőri munka az akciójeleneteknél nagyon nem tetszett, az az érzésem volt, mintha a kameramant is rugdosták volna oldalról. Ez jelentősen rontott a filmen. Habár nem volt már meg az az ámulat, ami az első résznél, ennek ellenére jól szórakoztunk. Megnéztem, de nem fogom még egyszer. Tipikus példája az oké/elmegy kategóriának.

2012-01-06 22:21:09 In Time (2011) / Lopott idő norberto182 (4) #47

az alapötlet zseniális! Végére sokkal nagyobb csattanót vártam volna, de egy hwi filmtől eléggé reménytelen elvárás volt. Így viszont egy könnyed esti mozinak tökéletes. Én jót szórakoztam rajta, de az ötöstől nagyon messze van. :)

2011-10-15 22:59:23 The Godfather (1972) / A keresztapa norberto182 (5) #406

A napokban sikerült megnéznem az első részt az 1982-es magyar szinkronnal. Eléggé vegyes véleményem van róla, mindenesetre Szabó Gyula hangja nekem nagyon tetszett a nyitójelenetben!

@esztR már bocs hogy így belekötök, de miért értékelsz egy olyan filmet amire nem emlékszel?

előzmény: esztR (#1)

2010-12-04 19:36:20 Dorian Gray (2009) norberto182 (2) #6

Először a Szövetség című filmben találkoztam Dorian Gray legendájával már akkor elragadott a története, de sajnálatos módon eddig egy nézhető adoptációt sem láttam belőle, pedig szerintem a történet önmagában kiválló (habár a könyvet még nem olvastam). Leginkább Johnny Depp-et tudtam volna elképzelni Dorian Gray szerepében. Ő talán meg tudott volna bírkózni ezzel a feladattal, márcsak azért is mert a The Libertine-ben egész jól játszotta Rochester gróf szerepét. Mindenesetre úgyérzem itt az ideje hogy elolvassam Oscar Wilde regényét! :)

A filmből az utolsó 5 percet kivághatták volna mert eléggé hangulatromboló volt. Mindenesetre ez betudható a hw-i befejezésnek, ennek ellenére ha önkezűleg befejezem a számomra logikus pontnál a filmet, akkor szerintem megérdemli az 5-öst.