belarus

Regisztráció: 2010. február 13. (14 év, 1 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Ridley Scott, Sylvester Stallone, Tony Scott
Színészek: Brad Pitt, Christian Bale, Jake Gyllenhaal, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Sylvester Stallone, Tom Hanks
Műfajok: akciófilm, krimi, thriller, vígjáték
Országok: angol

2016: Rendes fickók
2017: Három óriásplakát Ebbing határában
2018: Örökség
2019: Volt egyszer egy...Hollywood, Csernobil

Már ezerszer láttam de számomra még mindig hangulatos karácsonyi film. Mivel minden karácsonykor meg lehet nézni a tv-ben mára már John Candy jelenetei lettek a kedvenceim a filmből.

Sokkal többet vártam tőle,ha már ennyire ajnározott és díjazott filmről van szó. A színészek, zenék, hangulat nagyon jó a rendező sokat köszönhet a színészeinek, mert a sztori megvalósítása gyenge, zavaros és semmitmondó. A történetben szinte semmi feszültség csak mennek a jelenetek egymás után. Igaza van az előttem szólónak Robert DeNiro jelenete a legfeszültebb és egyik legjobb a filmben. A sztárok játékát élvezet nézni és azért nem figyeltem állandóan az órát közben. Nem Oscar-díjas film, legalábbis számomra nem az. 3-as.

2013-02-19 12:39:00 Killer Joe (2011) / Gyilkos Joe belarus (5) #15

Beteg, megbotránkoztató, abszurd humorú és piszkosul szórakoztató. Tágra nyílt szemekkel néztem végig és egy pillanatra se figyeltem az órát közben. Lehet én is beteg vagyok kicsit de imádom az ilyen elszállt filmeket, kiszámíthatatlan volt, főleg a KFC-s és a vacsorás jelenet. Nem tudtam meg sem tippelni mi lesz, és ezt várom egy jó filmtől. Kicsit öncélú volt néha de a fene egye meg még az is jól állt neki. McConaugheyt nem igazán bírtam eddig, de itt teljesen megkedveltem a fickót, tud játszani ha akar. Gina Gershon és Juno Temple is nagyon jól alakított, kár, hogy nem kaptak érte valamilyen jelölést.

A film megtekintése előtt nem igazán olvastam róla kritikát, csak annyit tudtam róla, hogy két kattant szerelmesről szól. Az elejét kicsit untam és azt gondoltam, hogy na Bradley Cooper majd fullba nyomja a kretént, engem az igazán nem fog meg és majdnem félbe hagytam. De Hál’ Istennek nem így lett, és miután feltűnt a színen Jennifer Lawrence is - aki mellesleg gyönyörű és játszani is tud - onnantól kezdve beindult a film és szerethetőek lettek a karakterek. Nagyon jó alakítások vannak benne simán, kaphatna Oscar-t érte mindkét főszereplő, bár a film szerintem nem Oscar díjas de mindenképp figyelemre méltó mozi.

Ha eltekintünk attól hogy die hard még akkor is egy gyenge B kategóriás akciófilm. Nincs semmi sztori, 5 perc után autós üldözés meg sem lehet ismerni kicsit sem a szereplőket ki kivel van mit akarnak, és a vége felé a „csavar” nevetséges. A jelenetek közben úgy remeg a kamera, hogy legszívesebben eltörtem volna a kezét ennek a nevenincs operatőrnek, ja, meg a sok zoomolás, minek??? Ja tele van kínos szövegekkel semmi frappáns beszólás. Meg kellett volna várni míg McTiernan kijön a böriből és forgat egy fogyasztható die hard filmet - mert ez minden volt csak nem az - vagy egy alkalmas rendezőt keresni és elfelejteni Budapestet is.
Személy szerint én minden részt szerettem még a negyediket is kis fenntartásokkal, de aki azt nem az elhiheti, hogy a Legdrágább az életed zseniális ehhez képest. Megcsúfolták a Die Hard szériát.

Azt kaptam, amire számítottam, egy könnyed szórakoztató filmet. A szereplők miatt jobb, mint a Raimi filmek. Az operatőri munka a látvány és Emma Stone egyaránt gyönyörű.

Alapjában véve egyszer nézhető, keveset nevettem rajta, de mintha a szereplők sem lettek volna formában, főleg Ben Stiller játéka volt színtelen. A poénok - ahol vannak - nem mindig ütnek és ha már kicsit inváziós film is nem csak vígjáték, akkor több időt kellett volna erre fektetni.

2012-11-03 13:11:25 The Rum Diary (2011) / Rumnapló belarus (3) #20

Nagyon vártam a filmet de felemás érzésekkel álltam fel előle. Sok volt az unalmas rész és több humoros jelenetet vártam de az autózós perceket többször visszatekertem, az marha jó volt. Johnny a megszokottan jól játszik és Amber Heard nagyon látványos :-),Giovanni Ribisi pedig kiváló. Összességében nézhető de sokszor nem fogom elővenni.

2012-10-24 20:55:07 Out of Sight (1998) / Mint a kámfor belarus (5) #2

Tegnap ment a Viasat-on, hál’istennek az eredeti szinkronnal. Aki még nem látta csakis azzal nézze vagy eredeti nyelven. Szerintem a legjobb Elmore Leonard feldolgozás és egyben Soderbegh legjobb filmje is. Minden színész tökéletesen el van találva a szerepre még Jennifer Lopez is. :-)