gerbence

Regisztráció: 2010. február 10. (9 év, 4 hónap)

Születési év: 1982

Mortal Engines
Ragadozó városok
2 2019-03-31 2,7

2019-03-03 12:02:22 Under Sandet (2015) / Aknák földjén gerbence (5) #13

Ezt a filmet itthon (legalábbis dvd-n) Homok alatt címmel forgalmazták.
Célszerű lenne ezt a címet is fölvenni, mert így nehéz megtalálni itt, ha valaki ezzel a címmel találkozik a filmmel (nekem is nyomoznom kellett). Arról nem is beszélve, hogy ez a film eredeti, dán címe.

2019-02-17 18:40:45 Zimna wojna (2018) / Hidegháború gerbence (4) #6

Igazából inkább csak közepes, mert attól tartok, nem sok minden fog megmaradni belőle pár hét, hónap után, de annyira gyönyörűen van fényképezve és annyira gyönyörű a főszereplőnő, hogy lelkesedésből megkapja a 4-est. Meg hát amúgy jó is, csak túl sokat bíz a nézőre: annyira fragmentáltan mesél, hogy a lényeg nem is látszik a vásznon, azt bele kell képzelnünk a bemutatott jelenetek közti résekbe. Kicsit megúszós, persze az is lehet, hogy valakinek épp emiatt fog tetszeni.

2019-02-12 02:13:16 Valami Amerika 3. (2018) gerbence (1) #13

Egész sokáig azzal a mantrával tartottam magamban a lelket, hogy még mindig jobb, mint egy Irigy Hónaljmirigy "show", de aztán a végefőcím alatti "vicces" reklámoknál ez is megdőlt.
Kínosan gagyi már a forgatókönyv is, de legalább arcpirítóan igénytelenül kivitilezeték is.
Mekkora büszkeség lesz ezt visszanézni a szereplőknek, amikor a lóvé már a múlté...

2019-02-11 23:04:25 Budapest (2018) / Legénybúcsú Bt. gerbence (3) #1

Na végre azt is megtudhatjuk, milyen lehet szlávnak lenni: amikor az ember fiai és lányai a "nyugati" filmekben alapértelmezetten kultúrálatlan, erőszakos, félhülye degeneráltak és kurvák, ráadásul mindkettőből az olcsó, bármikor és mindenre kapható fajták.
Amúgy meg egy teljesen átlagos Másnaposok-féle "partivígjáték", teljesen életszerűtlen és sablonos, de szombat esti agyatlan bambuláshoz nem rosszabb ez sem, mint bármelyik hasonló amerikai verzió.
Mondjuk akkor már lehetne benne több csöcs.

2019-02-04 22:56:39 BumbleBee (2018) / ŰrDongó gerbence (3) #9

A Bay-féle Transformersekre (talán az elsőt leszámítva) köröket ver, mondjuk ettől még lehetne akár 1-es is.
De olyan kis aranyos az egész, és ez legalább egyértelműen bevállalja, hogy egy ifjúsági film; és ha belegondolok abba, hogy a 8 éves önmagam mennyire bírná ezt a filmet, hát rá kell dobnom a hármast legalább. Azzal együtt is, hogy a felnőttkori önmagamat mennyire zavarta az egész sztori sablonszerűsége.
Viszont a robotok itt hasonlítanak a leginkább az eredeti képregényes/rajzfilmes önmagukra, az pedig kimondottan jót tesz, hogy csak az egyikükre koncentrál a sztori, így még némi karaktere is nő. A 80-as évekbeli setting betalált, a főszereplő lány pedig cuki (mégha időnként már negédes is) - a többi felejtős.
Gyerekként imádtam volna, és felnőttként sem kapartam le az arcomat. Tulajdonképpen még a 4-esen is elgondolkodhatnék, ha azt nézem, hogy mennyire kevés vállalható élőszereplős gyerekfilm készül, amit a kisebbeknek (kisiskolásoknak, kamaszkor előttieknek) is lehet ajánlani.

Szarul van rendezve, ötlettelenül (kimondottan tévéfilmesen) van fényképezve, a cselekmény nagy része jelentéktelen, a poénok egy része gagyi, a másik maximum aranyos, de a legnagyobb hibája ennek a filmnek mégiscsak az, hogy teljesen érdektelen.
Mégegyszer: egy film, amiben Al Pacino és Christopher Walken a főszereplő, és Alan Arkin vendéghegedül, és az egész - teljesen élrdektelen. Nem sok minden történik, bár erre igazából nem is lenne szükség, azonban mindaz, amit látunk, sótlanul és vontatottan van előadva.
Pacino persze kissé ripacs, itt is az utóbbi időkben kizárólagossá vált szerepét, "a kései Pacino"-t játsza; Walken meg persze tökéletes, de neki pedig nem sok van írva.
Az egész produkció olyan unalmasan fáradt, mint pár magányos, középszerű, sikertelen gengszter lehet hetvenévesen. Ha ilyen meta-síkon nézzük, van ebben az erőtlen komédiának álcázott filmben elrejtve egy erőteljes tragédia.

Azért a vége rendben van.

Nagyon szimpi film, elég szimpi szereplőkkel, de az unásig ismert sablonoktól nem tud és nem is akar eltérni, így nagyjából minden jelenet előre látható. Sajnos minden konfliktust a legtipikusabb megoldással old fel, és a végére a totális happy end is menetrendszerűen érkezik.
Más szavakkal: egy szar forgatókönyvet jól forgattak le, ez nálam összességében most közepest érdemel.

Woody Harrelson itt is király. (Bár lassan kezd "a fehér Morgan Freeman" skatulyájába záródni: az idősödő, nagyon laza, beleszarós és szókimondó, egyben nagyon jószívű és igazságos mentor szerepében látjuk itt is, ismét.)

2019-01-29 23:40:32 Házasság szabadnappal (1984) gerbence (3) #1

Tipikus francia jellegű keresztbe-kasul félrelépős pikáns komédia, ezúttal az elsőre némileg műfajidegennek tűnő Szomszédok-stílusban.
Avagy többszögű szerelmi komédia nyugatos feslett pikantéria helyett győzedelmeskedő szocialista erkölccsel.

Ha ez így némileg ellentmondásosnak tűnik, az nem alaptalan: eléggé disszonáns, már-már skizofrén élmény a kádári nyolcvanas évek proli-polgári kulisszái között nézni-hallgatni, hogy ki mint mászna a másikra önnön gerjedelmében és valamelyik másikuknak a (gondolom, kiutalt tanácsi örökbérleti) lakásában.
Csíkos-gombos vászonpizsamás irodista, maszekos taxisofőr, munkaidőben konyakozó tévészerelő és mindenkibarátja úszóedző, illetve nejeik üldözik egymást álló fasszal, vagy épp menekülnek egymás elől farkukat behúzva, de mindvégig szalonképesen.

Az úszóedzők pedig nem elcsábítják és/vagy megerőszakolják a bimbódzó, hormontúltengéses tizenéves úszólányokat, hanem "nőként mégcsak szóba sem jöhetnek" számukra. E megfontolásból a 'sci-fi' címkét is célszerű lenne felvinni a műfajmegjelölések közé.

Az egésznek mégis van egy bája, amit valószínűleg csak azok fognak érezni, akik még éltek ebben a kockásladás világban, de a szív- (és egyéb-) ügyeiket már nem ebben kellett bonyolítaniuk. A dialógusokat Romhányi József írta, így nyomokban szellemességet tartalmaznak: itt-ott konkrétan fel is nevettem.

2019-01-29 23:16:49 Én és a nagyapám (1954) gerbence (3) #3

Igazi trash-élmény az ötvenes évekből, avagy a magyar grindhouse. :)
A világ egyik legcsúnyább gyerekfőszereplőjével.

2019-01-15 17:09:03 Dabka (2017) / Szomália kalózai gerbence (3) #1

Ennek a filmnek a magyar címe: Szomália Kalózai.