gomez1000

Regisztráció: 2010. február 5. (9 év, 10 hónap)

Születési év: 1982

2 2019-09-09 2,2
Death Race 2000
Halálos futam 2000
3 2019-09-09 3,1

Na azért az utóbbi évek béna CGI - os tömegfilmjei után öröm látni, hogy egyesek még tudnak igazi mozit készíteni! Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretik az autóversenyzős filmeket! Kb a Rush - hoz tudnám hasonlítani.
Az eredeti címet én sem értem, nagyon lecsupaszított, eléggé fantáziátlan... talán ezért is kapott más országokban kicsit furmányosabb címet, de az meg kicsit röhejes lett.
A sztori nagyon egyszerű, olyan amit nem biztos, hogy egymás után kétszer meg kell nézni, legalábbis nem rövid időn belül, viszont hihetetlenül jól építkezik, végig fenntartja a feszültséget, tele van humorral, és kíváló adrenalin löket! Komolyan megszerettem a Ford GT40-et!

Számomra nagyon érződik, hogy James Cameron beleszólt a rendezésbe! Végig az volt az érzésem, mintha több különböző gondolkodású ember rendezte volna a filmet egyszerre. Vannak részek, amik nagyon jók lettek, és aztán meg hirtelen sablonos, teljesen más szemszögből mutatnak valamit. Nem az akció jelenetekre gondolok itt, hanem arra, hogy az egyik pillanatban hiteles és komolyan vehető rész után beugrik egy kicsit félrecsúszott, oda nem passzoló jelenet, teljesen más stílusok egymásra dobálva.
Az akció baromi jó, de a CGI-t kicsit túltolták, mint az manapság jellemző. Mintha anélkül eladni se lehetne...
A történet sem kerek, talán így akar egyben vicces, és izgalmas lenni, viszont az elején látszik, hogy még volt erő hozzá, hogy rendesen kidolgozzák, de a végére egyre sablonosabb lett.
Jobb lett volna, ha Cameron lett volna a rendező, és nem pedig producer, mert ő még az a régivágású fazon, aki a történetet rendesen megformálja, és nem a CGI képekkel meg 1 sorosokkal akarja eladni a filmet.

2019-07-22 02:16:38 Us (2019) / Mi gomez1000 (4) #44

Érdekes, kicsit beteg film. Hangulata, képi megjelenítése egész jó, csak a sztori nem kerek.

Nekem ez a történet túl egyszerű, hogy többször nézhető legyen, illetve nem is igazi western számomra, hiszen csak egyetlen cowboy van a filmben.
Ha Kirk Douglast bárki mással helyettesitenénk, akkor ez egy szimpla középszerű film lenne. De miatta erős négyes.
Megnéztem volna egy igazi cowboy filmben pisztoly párharccal, csatákban, esetleg indiánokkal szövetkezve.
Mindenesetre Kirk Douglas az a zseniális színész, aki bármilyen drámában jól megállta a helyét.

Igazán mesteri :D Azért itt is látszik, hogy a jó filmet nem a dollármilliók belepumpálása adja, és a CGI látványvilág, hanem az alaposan felépített, profi forgatókönyv!

Úgy kell ezt érteni, hogy hozza a 90-es évekbeli akciófilmek kemény szovegét, atmoszféráját, és a logikátlanságai ellenére annyira tokos, hogy az már jó. Nem úgy értem, hogy hibátlan film, de bevállal olyan dolgokat, amitol nem támad majmolás utánérzete az embernek.
Valami baj volt itt a rendezés alatt. A bemutató idopontját tologatták, nem készult el rendesen.
arra gondolok,hogy a producerek és a rendezok kozotti feszultség, vita miatt, vagy elfogyott a rászánt pénz, vagy egyszeruen nem merték tovább húzni a bemutatót, mert féltek, hogy az miatt jócskán esik a bevétel.
A kidolgozatlanság látszik benne, amitol logikátlan lett. Én nem hiszem, hogy Shane Black ilyet tud osszehozni, és ennél tobbre nem képes. Meg kell nézni a munkásságát. Valami probléma kellett legyen a forgatás alatt.
A poénok meg hol betalálnak, hol nem (egyesek szerint), viszont a film egyáltalán nem ul le, végig porog.
Szerintem az igazi hibája, hogy nem lett rendesen végig kidolgozva.
Ha létezik olyan ebbol, hogy rendezoi változat, arra vevo lennék.

Nem olyan rossz film ez, mint ahogy a lehúzó kritikák után számítottam arra. Nem értem a sok hőbölgőt. Vajon mi lenne a tökéletes? A poénos egysorosok helyett Intellektuális párbeszédek egy Predator filmben ?
Akkor meg az lenne a gond!
Vagy talán van, aki úgy gondolja, hogy egy franchise negyedik bőrt lehúzó része jobb lesz, mint az eredeti első ?
Nem elvárásokkal kell megnézni egy filmet!

2018-08-06 23:25:48 Bubba Ho-tep (2002) gomez1000 (3) #7

Elvetemult otlet Elvis-t, meg Kennedy-t oregotthonba rakni, es egy mumiat rajuk szabaditani. Az alapotlet annyira rossz, hogy mar jo, viszont se nem eleg vicces, se nem eleg felelmetes, azon felul, hogy elmebaj az egesz, ugy ahogy van :D

2018-07-27 00:46:59 Batman Ninja (2018) gomez1000 (2) #8

Szerintem a képi világa csillagos ötös, a sztori egyes. Ehhez az animációhoz kellett volna egy baromi jó író is. Mi lett volna, ha.... ?

Ebben a mesefilmben lett volna fantázia, de elrontották a fájdalmasan belasított cselekménnyel,a csöpögős drámázással. Látvány rendben van, viszont egy kis dinamizmus, és izgalom nem ártott volna hozzá, és akkor mindjárt jó kis családi mozi lenne...