gomez1000

Regisztráció: 2010. február 5. (12 év, 12 hónap)

Születési év: 1982

I Am Mother
Én vagyok anya
3 2022-12-28 3,5
Puss in Boots: The Last Wish
Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság
4 2022-12-28 3,8
3 2022-10-05 2,5
Wes Craven's New Nightmare
Rémálom az Elm utcában 7.: Freddy feltámad
3 2022-10-05 2,7

Egyszer nézős esti sci-finek simán elmegy! Nem volt ilyen rossz, mint ahogy lepontozták, persze valamit kellett volna kezdeni a történettel meg a feszültségkeltéssel, mert valóban olyan, mintha egy kezdő csinálta volna!
Rossz vágásokkal a lényeg veszik el, hemzseg a gyakorlati hibáktól, pedig ebben az alapban több lehetett volna !
A színészek jók, de nem jön át a lényeg, ahogy kéne, gyenge a történetvezetés, az izgalom eltompul, pedig benne lett volna egy sokkal jobb film lehetősége !

2023-01-02 06:18:21 Dredd (2012) gomez1000 (5) #73

Azért negyedszeri megnézésre sem unom, nagyon jól szórakoztat, még így 10 évvel az elkészítése után is, egyre jobban értékelem a mai "elpopcornosodott" mozik helyett! Ez még mer igazán nyers lenni! Persze vannak apróbb hibái, de a zsenialitása abban rejlik, hogy a kevés pénz ellenére is olyan hangulatot teremtett, ami teljesen beszippantott!
Olyan jó aránnyal kezeli az atmoszféra teremtést, hogy a mai szuperemberes képregény filmek alkotói példát vehetnének róla!
Anyagi támogatás meg egy tehetségesebb író nem ártott volna neki, ám ennek ellenére sem tudok haragudni rá! Azért így is vannak értékes gondolatok benne!
Bárcsak ehhez hasonlókat csinálnának manapság!

2022-12-28 23:19:24 I Am Mother (2019) / Én vagyok anya gomez1000 (3) #8

Miért kell egy ilyen jónak ígérkező filmet elrontani a logikátlanságokkal ?

Nem is értem miért rakták bele, amit nem is, vagy nem így kellett volna, mert sokan érzékenyebbek.
Valószínüleg a 6 éven aluliak korhatár besorolást ez miatt rakták át 12-re! Amit ugyan a moziban szétnézve a szülők nem vettek figyelembe! Érdekes kérdés, mindenkinek lelke rajta!
Viszont nagyon jó képregényes stílusa volt, sok szuperhős film példát vehetne róla!

Szerintem egy háború undorító, és egy ilyen feldolgozása sem lehet zseniális, csak borzasztó! Hogy mások parancsára kell embereket ölni, az teljesen szánalmas! És azok az emberek, akik parancsolgattak, mennyire komolyan vették magukat... nagyon gáz!

2022-10-05 22:48:35 Frequency (2000) gomez1000 (3) #10

1/3 dráma, 1/3 thriller, 1/3 szappanopera. Valahogy nem kerek az egész, jobb lett volna, ha 1 stílust ragad csak meg! Érdekes az alaptörténet, de a stílusok keverése nem áll jól neki! Ez kb. olyan, mintha egy pop számot hallgatnék, de a végére átmenne rockba!
Egy esti mozinak elmegy alvás előtt, de a majd 2 órás játékidő túlnyújtott picit. Én azt mondom, ha csak thriller lett volna, és kb. 20 perccel rövidebbre vágják, akkor a 4est is megadtam volna. Így sok minden lehúzza, de legalább vannak benne érdekes részek is!

2022-09-28 22:07:03 Training Day (2001) / Kiképzés gomez1000 (5) #10

Szerinted nem tudott volna kitalálni bármilyen mesét, hogy mi történhetett vele? Hiszen folyamatosan megvezette a körülötte lévő embereket...

előzmény: shrek (#9)

2022-09-26 22:48:30 Samaritan (2022) / Szamaritánus gomez1000 (2) #7

Számomra ez olyan volt, mint Rutger Hauer Hobo with a shotgun c. filmje. Egy kicsit erőltetett szuperhős olcsó köntösben.

2022-09-08 22:42:14 Top Gun: Maverick (2022) gomez1000 (5) #16

Ez aztán megadta a löketet! Igazi nosztalgiafilm, minden apró mozzanatával székbe szögez! Zseniális alkotás, másodszori megnézésre sem unatkoztam, ahogy anno a VHS korszakban, mikor egymás után akár többször is megnéztük a haverokkal a tékából kivett filmeket! (Ha most VHS szalagon lenne, felraknám a polcra a kedvenceim közé, hogy jövőre újra megnézzem!)
Nem tűnt hosszúnak, szinte repült az idő is, a nosztalgia érzés végig érezhető, és a hangulat a végéig fokozódik! Azért kevés olyan film van, aminek a második része jobb mint az első, de ez az!
Ebből nem lehetett volna ennél többet kihozni!
Szerintem azért Tom Cruise biztos volt benne, hogy ez nagyot fog szólni, mert sugárzott az emberből a magabiztosság, mint amikor valaki egy versenyen tudja, hogy még nem ért be, de megnyerte a versenyt!
Egy érdekesség még a végére, amikor Maverick beindul a teszten és 2:15 re állíttatja az időt, az a filmben valóban 2 perc 15 másodpercre van vágva!
Én amúgy nem szeretem a repülőket, és vonakodva ültem le megnézni, de ez a film többről szól, mint csak a repülőkről! Hatalmas!

2022-08-30 20:06:30 The Batman (2022) / Batman gomez1000 (3) #85

Batman karaktere ott lett elszúrva, amikor vígjátékot csináltak belőle! Ebben a filmben jó lett a karakter, csak Pattinson nem igazi keménylegény hozzá, nagynak akar látszani, ami néhol össze is jön neki!
A rémisztő hangulatú Gotham bűnözőkkel teli városának hangulata itt van eltalálva, pont olyan mint az eredeti Batman képregényekben! Ez a dark hangulat jobban áll a filmhez!

előzmény: kaamir (#80)