gomez1000

Regisztráció: 2010. február 5. (11 év, 5 hónap)

Születési év: 1982

4 2021-07-05 3,9
The Return of the Living Dead
Az élőhalottak visszatérnek
3 2021-06-30 4,0

Eltekintve a logikátlan és megalapozatlan helyzeteketől, egészen jó kikapcsolódást nyújt a mai kínálatban, ha valaki nem a tökéletes filmet akarja mindenáron nézni! Ez nem egy Alien kategória, de szórakoztató, van benne dráma, akció, sci-fi vonal, mellesleg a látvány is ad hozzá némi pozitívumot.
Azért hozzáteszem, hogy már nem lehet megnézni úgy egy filmet, hogy valaki ne húzza le, ne ócsárolja! Néhány éve még az ultra gagyi filmeket is megnéztuk, ma meg mindenki a szuperkatonákat várja, akik elit kiképzést kaptak, és logikailag buktatómentesen, hibátlanul cselekszenek.
Ebben a kategóriában már nehéz újat mutatni...

2021-07-07 15:47:04 MONSTERS of MAN (2020) gomez1000 (4) #1

Egy robotgyártó vállalat egy korrupt CIA ügynökkel karöltve egy engedély nélküli katonai akciót indít, hogy letesztelhesse a legújabb harci prototípusait. A bevetés azonban csakhamar ártatlan emberek életét követeli.

Hogy neked a Hol van a barátom háza milyen katarzist okozott, az mellékes... megnéztem én is, de egy lapon nem említheto a 2 film.
Baby driver egy modern, jó film ! Nem ugyanaz a kategória...

előzmény: bambusz11 (#60)

Azért az vicces, hogy a film végén
H Septico-s kabátban megy igazságot szolgáltatni, hiszen nem is volt már szolgálatban :D
Mellesleg a máj, tüdő, lép, szív lövésnél nem is a májat találja el, hanem az ellenkező oldalt.
Vajon nem tudták, hogy nem azon az oldalon van az ember mája ? Vagy csak szimplán elk☆rták...

Marha jól indul, közepén stagnál, végére visszaesik.
Az elején akkora adrenalin löket volt, hogy nem hittem el, hogy ennyire kifullad a végére. Mellesleg a cím találó, viszont a jól felturbózott hatást erősen lefojtja a furcsán kezelt történet, ami egy jóideig főhősünk körül forog, aztán meg nem. Ez egy majdnem zseniális alkotás, az utóbbi évek egyik legjobb akció filmje lehetett volna. De a vége akkorát húz lefelé az egészen, hogy simán unalomba fullad. Nem hiszem el, hogy nem látták a készítők, hogy mekkora ziccert hagytak ki. Némelyik jelenet sokszor megnézhető, szinte hibátlan. A film egésze sajnos nem.

2019-12-15 08:55:10 The Abyss (1989) / A mélység titka gomez1000 (4) #31

Egyáltalán nem vontatott a rendezői változat, épphogy az az értelmesebb, érthetőbb, ami nincs úgy összecsapva, mint a moziváltozat!
Pont azok nem értik a fő mondanivalót, akik a moziváltozatot látták!
Persze 89-ben a másfél órás filmekhez szokva egy majdnem 3 órás filmet nem sokan bírtak volna végig seggelni, meg kellett vágni valahol.
Csak így elveszítette a film végi lényegét, amire az egész ki van hegyezve, ahogy BonnyJohnny írta.
Aki teheti, a rendezőit nézze meg!
Azért érdemes megjegyezni, hogy a film 30 év után sem veszített sokat a lendületéből!

előzmény: lakatoszoltan01 (#30)

Na azért az utóbbi évek béna CGI - os tömegfilmjei után öröm látni, hogy egyesek még tudnak igazi mozit készíteni! Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretik az autóversenyzős filmeket! Kb a Rush - hoz tudnám hasonlítani.
Az eredeti címet én sem értem, nagyon lecsupaszított, eléggé fantáziátlan... talán ezért is kapott más országokban kicsit furmányosabb címet, de az meg kicsit röhejes lett.
A sztori nagyon egyszerű, olyan amit nem biztos, hogy egymás után kétszer meg kell nézni, legalábbis nem rövid időn belül, viszont hihetetlenül jól építkezik, végig fenntartja a feszültséget, tele van humorral, és kíváló adrenalin löket! Komolyan megszerettem a Ford GT40-et!

Számomra nagyon érződik, hogy James Cameron beleszólt a rendezésbe! Végig az volt az érzésem, mintha több különböző gondolkodású ember rendezte volna a filmet egyszerre. Vannak részek, amik nagyon jók lettek, és aztán meg hirtelen sablonos, teljesen más szemszögből mutatnak valamit. Nem az akció jelenetekre gondolok itt, hanem arra, hogy az egyik pillanatban hiteles és komolyan vehető rész után beugrik egy kicsit félrecsúszott, oda nem passzoló jelenet, teljesen más stílusok egymásra dobálva.
Az akció baromi jó, de a CGI-t kicsit túltolták, mint az manapság jellemző. Mintha anélkül eladni se lehetne...
A történet sem kerek, talán így akar egyben vicces, és izgalmas lenni, viszont az elején látszik, hogy még volt erő hozzá, hogy rendesen kidolgozzák, de a végére egyre sablonosabb lett.
Jobb lett volna, ha Cameron lett volna a rendező, és nem pedig producer, mert ő még az a régivágású fazon, aki a történetet rendesen megformálja, és nem a CGI képekkel meg 1 sorosokkal akarja eladni a filmet.

2019-07-22 02:16:38 Us (2019) / Mi gomez1000 (4) #44

Érdekes, kicsit beteg film. Hangulata, képi megjelenítése egész jó, csak a sztori nem kerek.

Nekem ez a történet túl egyszerű, hogy többször nézhető legyen, illetve nem is igazi western számomra, hiszen csak egyetlen cowboy van a filmben.
Ha Kirk Douglast bárki mással helyettesitenénk, akkor ez egy szimpla középszerű film lenne. De miatta erős négyes.
Megnéztem volna egy igazi cowboy filmben pisztoly párharccal, csatákban, esetleg indiánokkal szövetkezve.
Mindenesetre Kirk Douglas az a zseniális színész, aki bármilyen drámában jól megállta a helyét.