sissoko

Regisztráció: 2010. január 19. (9 év, 10 hónap)

Rendezők: Billy Wilder, Christopher Nolan, Cristian Mungiu, Damien Chazelle, Darren Aronofsky, David Lynch, Denis Villeneuve, Lars von Trier, Michael Haneke, Na Hong-jin, Park Chan-wook / Chan-wook Park, Sono Shion, Yorgos Lanthimos
Színészek: Audrey Hepburn, Emily Blunt, Gianna Jun

5 2019-11-01 4,3
Germania anno zero
Németország, nulla évben
4 2019-10-31 4,5
Cet obscur objet du désir
A vágy titokzatos tárgya

2019-02-07 10:53:22 Glass (2019) / Üveg sissoko (4) #43

Tényleg! Még jobb! :)

előzmény: s912 (#42)

2019-02-06 21:31:17 Glass (2019) / Üveg sissoko (4) #40

Sőt, a Glassban ugyanazt a fószert alakítja, aki már a Splitben is feltűnt. :)

2019-01-02 14:56:53 [Általános fórum] sissoko #7754

Utolsó: Bird Box
Első: Kaliforniai rémálom

2018-02-21 15:18:32 [Vapiti 2017] sissoko #93

anyám!
Borbély Alexandra
Casey Affleck

2018-01-15 14:36:27 Molly's Game (2017) / Elit játszma sissoko (4) #4

Szerintem nem vészes a szinkron, bár az egy érdekes kérdés lehetne, hogy vajon miért Kálid Artúr szinkronizálja az összes valamirevaló afroamerikai színészt (Jamie Foxx, Denzel Washington, Will Smith, Don Cheadle, Chiwetel Ejiofor, Cuba Gooding Jr., Idris Elba)? :)

előzmény: Lorden (#1)

2017-11-16 12:25:00 [Melyik filmen sírtál?] sissoko #50

Rengeteg ilyen van, nagy részét már felsoroltátok. A Phillips kapitányt talán még nem írta senki. Amikor a végén a sokkos Tom Hanks-t vizsgálja és kérdezgeti a katonai orvos , ott mindig eltörik a mécses... :) Hanks hihetetlen átlényegülésével a színjátszás magasiskoláját mutatja be, ami minden egyes alkalommal ugyanolyan hatással van rám. Ha csak azt az 5 perces jelenetet nézem újra a yt-n, már akkor is párásodik a szemem. :) Persze szigorúan eredeti nyelven, mert a szinkron teljesen kiheréli az egészet.

Beszereztem a Bosszú-trilógia 6 lemezes változatát és ott az extra lemezen Park Chan-wook elmondja, hogy a munkások végeztek a végén az "elnökkel". Nekem is furán hatott az a jelenet, alatta a monológgal, de a túlzott szájbarágásnál még ez a - filmből egyébként teljesen kilógó - lezárás is jobb szvsz. A támadók fénykép nézegetése viszont továbbra is furcsa.

2017-08-23 12:04:28 Pappa pia (2017) sissoko (2) #50

Megnéztem, túléltem. :) Az első 10 perc büntetett, ott komoly veszélyben éreztem az Álom.net első helyezését a legótvarabb magyar filmek listáján. Nagyjából mindent elcsesztek benne, amit el lehetett, de közel sem vállalhatatlan, szimplán csak rossz. A dalok többsége jó, a probléma inkább az, hogy nem ezek közé írták a történetet, hanem éppen fordítva, a cselekményt igyekeztek úgy rángatni, hogy valahogy beleszuszakolják a kívánt nótát, de még ez sem sikerült, hiszen akad olyan, amikor a dal mondanivalója teljesen ellentétes azzal, amit a film cselekménye megkívánna. A táncjelenetek szörnyűek, mindenki ugrál össze-vissza, amikor nem kellene, folyton közeliket mutatnak, mikor meg közelit kellene (Ostorházi Bernadett egészen erőteljes előadásánál), ott bámulhatjuk a csaj hátát, meg a Dunán ringatózó kis mécseseket.
A filmre várva (előtte is ezt játszották) úgy vettem észre, hogy a célközönséget az 50 pluszos nők jelentik, tőlük csíptem el néhány "jó volt!" "kár lett volna kihagyni" félmondatot, míg a 20-as 30-as korosztály viszonylag kis számban képviseltette magát és egyöntetűen utálták a filmet. :) Engem kivéve, én jól szórakoztam, bár furcsa volt, hogy amikor a többiek nevettek én nem láttam okot rá, amikor meg csak én röhögtem, mindenki csendben volt.

2017-02-16 15:41:04 [Filmzene] sissoko #565

A győrit meghallgattuk. Nem volt rossz, de nyilván nem egy kategória az eredetivel. A jegy is kb fele annyiba került, mint a tavalyi Hans Zimmer koncertre. Két dolog. Lisa Gerrard elképesztő! 3 számot énekelt, Mission Impossible 2, Gladiátor és meglepetésemre a Pearl Harbort. Én a Black Hawk Down-t vártam volna harmadiknak. Egyébként a legismertebb dalok voltak, de a Rush-ért jár a piros pont, az tavaly kimaradt. Fura módon nekem a egészen addig működött a dolog, amíg a fúvósok be nem kapcsolódtak egy dalba. A vonósok teljesen rendben voltak, de a fúvósoknál azonnal megtört a varázs. Plusz kicsit hiányoltam az erőt, pedig a hely akusztikája rendben volt. Tavaly sokan hiányolták a kivetítőt, itt a dalok többségénél volt, ahol nem, ott fogalmam sincs miért nem. Összességében, bár viszonylag rövid volt az előadás, megérte. :)

előzmény: Ágó (#549)