sissoko

Tapasztalat: 2071 film
Regisztráció: 2010. január 19. (7 év, 10 hónap)

Rendezők: Billy Wilder, Christopher Nolan, Damien Chazelle, Darren Aronofsky, David Lynch, Denis Villeneuve, Michael Haneke, Na Hong-jin, Sono Shion, Yorgos Lanthimos
Színészek: Audrey Hepburn, Emily Blunt

Under the Mountain
A hegy gyomrában
4 2017-11-22 4,0

2017-11-16 12:25:00 [Melyik filmen sírtál?] sissoko #50

Rengeteg ilyen van, nagy részét már felsoroltátok. A Phillips kapitányt talán még nem írta senki. Amikor a végén a sokkos Tom Hanks-t vizsgálja és kérdezgeti a katonai orvos , ott mindig eltörik a mécses... :) Hanks hihetetlen átlényegülésével a színjátszás magasiskoláját mutatja be, ami minden egyes alkalommal ugyanolyan hatással van rám. Ha csak azt az 5 perces jelenetet nézem újra a yt-n, már akkor is párásodik a szemem. :) Persze szigorúan eredeti nyelven, mert a szinkron teljesen kiheréli az egészet.

Beszereztem a Bosszú-trilógia 6 lemezes változatát és ott az extra lemezen Park Chan-wook elmondja, hogy a munkások végeztek a végén az "elnökkel". Nekem is furán hatott az a jelenet, alatta a monológgal, de a túlzott szájbarágásnál még ez a - filmből egyébként teljesen kilógó - lezárás is jobb szvsz. A támadók fénykép nézegetése viszont továbbra is furcsa.

2017-08-23 12:04:28 Pappa pia (2017) sissoko (2) #50

Megnéztem, túléltem. :) Az első 10 perc büntetett, ott komoly veszélyben éreztem az Álom.net első helyezését a legótvarabb magyar filmek listáján. Nagyjából mindent elcsesztek benne, amit el lehetett, de közel sem vállalhatatlan, szimplán csak rossz. A dalok többsége jó, a probléma inkább az, hogy nem ezek közé írták a történetet, hanem éppen fordítva, a cselekményt igyekeztek úgy rángatni, hogy valahogy beleszuszakolják a kívánt nótát, de még ez sem sikerült, hiszen akad olyan, amikor a dal mondanivalója teljesen ellentétes azzal, amit a film cselekménye megkívánna. A táncjelenetek szörnyűek, mindenki ugrál össze-vissza, amikor nem kellene, folyton közeliket mutatnak, mikor meg közelit kellene (Ostorházi Bernadett egészen erőteljes előadásánál), ott bámulhatjuk a csaj hátát, meg a Dunán ringatózó kis mécseseket.
A filmre várva (előtte is ezt játszották) úgy vettem észre, hogy a célközönséget az 50 pluszos nők jelentik, tőlük csíptem el néhány "jó volt!" "kár lett volna kihagyni" félmondatot, míg a 20-as 30-as korosztály viszonylag kis számban képviseltette magát és egyöntetűen utálták a filmet. :) Engem kivéve, én jól szórakoztam, bár furcsa volt, hogy amikor a többiek nevettek én nem láttam okot rá, amikor meg csak én röhögtem, mindenki csendben volt.

2017-02-16 15:41:04 [Filmzene] sissoko #565

A győrit meghallgattuk. Nem volt rossz, de nyilván nem egy kategória az eredetivel. A jegy is kb fele annyiba került, mint a tavalyi Hans Zimmer koncertre. Két dolog. Lisa Gerrard elképesztő! 3 számot énekelt, Mission Impossible 2, Gladiátor és meglepetésemre a Pearl Harbort. Én a Black Hawk Down-t vártam volna harmadiknak. Egyébként a legismertebb dalok voltak, de a Rush-ért jár a piros pont, az tavaly kimaradt. Fura módon nekem a egészen addig működött a dolog, amíg a fúvósok be nem kapcsolódtak egy dalba. A vonósok teljesen rendben voltak, de a fúvósoknál azonnal megtört a varázs. Plusz kicsit hiányoltam az erőt, pedig a hely akusztikája rendben volt. Tavaly sokan hiányolták a kivetítőt, itt a dalok többségénél volt, ahol nem, ott fogalmam sincs miért nem. Összességében, bár viszonylag rövid volt az előadás, megérte. :)

előzmény: Ágó (#549)

Közel nézhetetlen. A film elején lévő filmzenénél egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy ez most egy szatíra lesz, vagy valami komoly drámának szánják. Az erdőben játszódó jelenetek kínosan vontatottak, a flashbackek pedig borzalmasan mesterkéltek, amin csak ront McConaughey bántóan modoros játéka. A végkifejlet kb. a 30.percben mindenki számára nyilvánvaló, onnantól totál érdektelen az egész.

2016-08-24 10:18:56 [Tévésorozatok] sissoko #2794

Sorry! Köszi, h javítottátok.

2016-08-23 11:10:29 [Tévésorozatok] sissoko #2791

Azt hittem Henrik családjának eltűnési ügye lesz a középpontban.

2016-05-13 20:51:30 [Filmzene] sissoko #525

Számomra az igazi katarzist a Journey to the Line hozta el, ami egyszerűen tökéletes eleggyé forrt össze a háttérrel, egészen különleges, varázslatos élmény volt. Kár, hogy nem jutott hely az összes kedvencemnek a Molossus-t igazán beékelhették volna a Dark Knight medley-be. :) Szívesen hallgattam volna egy kis 90-es évek akcióválogatást is, Days of Thunder, The Rock, Broken Arrow. Persze megkaptuk a Crimson Tide-t, ami azért elég jól szólt! A Black Hawk Down-ból a Leave No Man Behind-ért fájt még kicsit a szívem, a Pókember zúzás helyett jobban örültem volna annak. Ahogy olvasom többen is hiányolták a kivetítőket, nekem abszolút nem hiányzott, sokszor én is csukott szemmel hallgattam. :) Életre szóló élmény volt az egyszer biztos!

2016-04-21 14:58:31 [Tévésorozatok] sissoko #2662

Az elején én is megijedtem, hogy mi lesz Martin nélkül, de a hiánya azért sem volt annyira fájó, mert megkaptuk helyette Henrik-et, aki sokkal színesebb karakter és rengeteg potenciál van még benne. Saga pedig még sosem volt olyan jó, mint a 3.évadban, köszönhetően a családi szál beemelésének, ami remek húzás volt.
"Saga Norén, Länskrim, Malmö" :)

2016-03-02 19:31:03 [Filmet keresek] sissoko #1948

Köszi!