Vitelotte

Regisztráció: 2010. január 16. (11 év, 8 hónap)

Színészek: Angelina Jolie, Brad Pitt, Cate Blanchett, Chloë Grace Moretz, Domhnall Gleeson, Emma Stone, Eva Green, Hannah John-Kamen, James Franco, Johnny Depp, Keanu Reeves, Mads Mikkelsen, Mila Kunis, Milla Jovovich, Robert De Niro, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, animáció, dráma, fantasy, horror, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, angol

Jolt
Sokk
1 2021-08-13 2,4

2021-08-17 23:01:08 Chaos Walking (2021) Vitelotte (1) #1

Sokszor akaratlanul is paródiába hajlott. Hiába próbálták életben tartani a filmet a színészek, a szájukba adott szöveg miatt úgy éreztem igazából csak nagyon hihető cosplayezők rakták össze a maguk kis gyakorlóprojectjüket.

2021-08-06 17:33:22 Bliss (2021) Vitelotte (1) #1

Megutáltatta velem Salma Hayeket.

Elég spórolósan megkent palacsintának éreztem. Amúgy jó témák voltak benne amit simán fel lehetett volna paprikázni, de úgy néz ki úgy gondolták a közönség már annak is örül ha a kedvenc színészei a film 80%-ában motherfuckerezéssel próbálják vissza-visszacsalni a figyelmünk.

Szerintem remekül el lettek találva az arányok, sokkal kevésbé klisét kaptam mint amire számítottam.
Kifejezetten tetszett a szimbolizmusa, egy jóbarátom jutott eszembe akit négy hónap nyüstölés után tudtam rábírni hogy fogadjon el segítséget hogy megküzdhessen a démonaival, hiszen ő is segített hogy megküzdhessek az enyéimmel.

2020-04-21 08:19:09 Poms (2019) / Pompon klub Vitelotte (5) #1

Na, végre egy film amire az első húsz percben rá tudtam nyomni az ötöst, mert annyiszor kellett megállítanom a vihogástól. Rögtön azonosulni tudtam a főszereplővel, pedig nem haldoklom, de én is könnyen feladó típus vagyok, viszont a "csak a holttestemen át!" utáni temetéses jelenet láttán én is majdnem meghaltam a halálsikolyként felcsapó röhögésemben. A tolókocsis szöktetés is patent volt, ebből kiindulva jó lett volna a többi szereplő hátteréről is megtudni picit többet. Martha halála nagyon ízléses volt, pedig úgy is megoldhatták volna hogy a barátság hatására elkezdi a chemot, de így sokkal kevésbé volt giccses. Szerintem taktikusan adagolták a konfliktusokat is, kár hogy sokaknak mégse jött be.

2020-04-12 10:37:53 Onward (2020) / Előre Vitelotte (4) #16

Egyetértek az előttem szólókkal, eléggé elbugyutáskodva indult, itt lett volna tér megspékelni humorral amiből csak pár felvillanás volt, például a motoros tündérek néhány megnyilvánulása, de az autós üldözés végén meglepően komolyra fordult a dolog, és a kőromon keresztül kikukucskáló jelenet meg is ríkatott. Nagyon fontos üzenet(ek)re lyukadt ki, ami egy gyereknek tényleg hasznos útravaló, hogy becsüljék meg jobban a testvérüket, és hogyan zárják le magukban ha elveszítenek valakit akit szeretnek. Örülök, mert átlag nyálas végkifejletre számítottam. A sárkány arcát sejtettem előre, de így is qrva vicces volt. Pacsi hogy a zárójelenetben sem kezdett el az egész város tátott szájjal táncolni :)

Hát a legjobb poén kétségkívül a post-credit rickrolling volt :D Tetszett még a pizsamás hercegnők cinizmusa, meg amikor a lepukkant Slaughter Race fakasztja dalra Vanellopét :'DD Összességében viszont ez valóban kevés volt, csak a második felére kezdett érdekessé válni, de gyerekek számára persze fontos a morál amit sugallni akar, és nekik biztos eléri az ötöst.

Tehát ha Amerikában igénylek bankkártyát, egy kétszemélyes nyaralás is jár hozzá ajiba, és útlevéladatok nélkül lehet repjegyet venni, de annak ellenére hogy a kártyán a saját adataim vannak, a zsaruk mégse fedezik fel a tranzakciót, csak a kórházból értesítik anyámat. Nálam itt rohadtul elvesztette a hitelét az egész, nem lehetett volna hogy lenyúlja az anyja bankkártyájának adatait amíg az alszik (olyat én is csináltam gyerekként :D) vagy nem elég a kaliforniai tengerparton pancsizni szerelmesen? Onnantól kezdve faék egyszerű volt az egész történet. A sokkoló fordulat, amit már a trailer lelőtt amúgy azzal hogy"Tudnom kell TÉNYLEG beteg vagyok-e", hamar le volt tudva, túl könnyen elsimították az összes drámai szituációt, és a lány világfelfedezése is olyan volt mint egy átlag turistáé. Kár.

Hát ez meglepő módon felülmúlta a várakozásaimat, rohadt jókat kacagtam rajta. Épp annyira volt abszurd amennyire még élvezhető volt, nem fordult át irritáló agyzsibbasztásba. Imádtam Nicole Kidman anyaboszorkány karakterét, örültem hogy végre megmutathatta hogy a kertvárosi karótnyelt feleség figurák szöges ellentéteként is parádézik. Kedvencem volt az análmániás szexkolónia, pláne mikor bunyó helyett teapartit csaptak velük :DDD

2019-02-09 01:11:53 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Vitelotte (5) #36

Hehe. Hát nem mondhatom hogy elfogulatlan ötös volt ez részemről mert némileg engem is érint a téma, de tényleg olyan mesterien adagolták a poénokat a drámai részletekkel vegyítve, hogy állandóan volt valamin felvisítanom vagy leizzadnom :D Általában herótom van a tinifilmektől, de ez a szokásosnál érettebben körítette a megszokott témákat, mégis hithűen botladozóan. Az igazán jó film ismérve hogy ezt már a felénél elkönyveltem, holott a csúcspont csak utána jött. KÉREK MÉG ILYET PLS.
Amúgy kifejezetten tetszett hogy szépen számon lett kérve hogy manipulálta a barátait, nem sajnálják meg csak azért mert meleg, úgy sem hogy publikusan lett kiteregetve. Sok hetero irigykedve hiszi hogy mindig okvetlen különleges seggnyalásban részesülnek az előbújt melegek, de ez pont arra világított rá hogy ugyanúgy felelősségre vonhatóak mint bárki más. Én a levélfújó srácra tippeltem amúgy :( de így valóban ízesebb volt a csavar :p
Az énektanárnő a szellemállatom! Hú, de rémesen hangzik magyarul xDD