lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (14 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Denis Villeneuve, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Christian Bale, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Jennifer Lawrence, Joaquin Phoenix, Kurt Russell, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Saoirse Ronan, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Silverado

4 2024-06-24 3,5
Bob Marley: One Love

4 2024-06-23 3,3

Basszus, egyikből sem rémlik, pedig a filmek több, mint a felét láttam...

Hát, azért ez a film több figyelmet érdemelne, még ha kissé stíluskavalkád is. Vicces, véres, látványosan megkoreografált akciók, enyhén túlhúzott játékidő, jó alakítások. Az akciófilmek kedvelői mindenképpen tegyenek vele egy próbát, csak ne kövessék el azt a hibát, hogy komolyan veszik. A sajtreszelővel való hirig nem semmi :D

2024-06-23 23:33:28 Bob Marley: One Love (2024) lizardking (4) #4

Biopicnek elég halovány, de a zenék, a feeling, a vibe az nagyon adja, tulajdonképpen ezek viszik a hátukon az egészet, és persze mindig jó egy felemelkedés-történetet nézni. Viszont, akik nem szeretik a reggae-t, meg ezt a miliőt, azoknak nem sokat ad.

2024-06-02 21:40:44 Immaculate (2024) / Szeplőtlen lizardking (3) #11

Igen, ahogy írod, elveszik a filmnek ez a szála, csak egy feldobott ötlet, amivel aztán semmit nem kezd. A bentlakók viselkedését én szimplán bigott megszállottságnak vettem, de lehet úgy is értelmezni, ahogy te is tetted.

előzmény: paksiendre (#10)

2024-06-01 11:06:40 Immaculate (2024) / Szeplőtlen lizardking (3) #9

Az honnan jött neked, hogy valójában az Antikrisztust akarják világra segíteni? Mert valóban van benne egy enyhe utalás erre, mégpedig a falra írt bibliai idézet, ami szerint "a Sátán is tetszeleghet a megváltó képében" vagy valami ilyesmi. Csakhogy ezen kívül én semmi más erre utaló jelet nem láttam. Alapból, hogy lesz Krisztus DNS-éből Antikrisztus? Ez nem kötekedés, tényleg érdekel a válaszod.

előzmény: paksiendre (#5)

Bár nem olyan jó, mint a Fury Road, de az még mindig mosolyt csal az arcomra, hogy 160 millióból forgatnak egy soft-exploitationt (vagy ozploitationt, ha úgy tetszik) :)

2024-05-13 14:56:51 [JÁTÉK] lizardking #55085

3. Férfiszenvedély?

2024-05-09 12:17:32 Stopmotion (2023) lizardking (4) #1

Nyomasztóan erős hangulattal bíró, kiváló horror arról, hogy mennyit vagyunk hajlandóak magunkból adni a művészetért, az alkotásért. Nem mellesleg pedig, az élőszereplős film keveredik a stop-motion animációval.

A félszemű, Csontok és skalpok és még bedobnám az Ellenségek (Hostiles) c. filmet is (illetve a Yellowstone világában játszódó 1883 c. minisorozatot).

Nekem bejöttek ezek a tudati képek, hallucinációk, Jackie hányós jelenete is tetszett. De én kedvelem a szürrealizmust, az abszurdot. Már nem emlékszem, hogy volt pontosan, de mire Lou az apja házához ért, már mindenki szedelőzködött, mert gáz volt, valószínűleg az árokban talált hullák túl nagy része vezetett az öreghez, az FBI-nak is már csak bizonyíték kellett volna arról, amit amúgyis tudtak. Szóval, nem valószínű, hogy túl sokat adtak volna a fater szavára.

előzmény: TheDriver (#4)