lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (9 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987
Lakhely: Ingolstadt

Honey, I Blew Up the Kid
Drágám, a kölyök (marha) nagy lett!
1 2019-06-21 2,1
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

4 2019-06-15 4,2

Egy nap
One Day
4 2019-05-31 4,1

2019-05-31 00:54:28 Egy nap (2018) / One Day lizardking (4) #19

Szent szar, ez a film annyira realista, annyira magyar, hogy az már fájt. Engem is leszívott ez az egy nap. Éppen ezért, nem is élveztem. Idegesítő, szánalmas és rettenetesen kispolgári. Nem mintha bármikor is meginogtam volna, de most is csak az járt a fejemben végig, hogy úristen, mennyire nem akarom én ezt, mennyire nem tudnék így élni. A hideg ráz a házasság és a gyerekek gondolatától is, pedig 32 éves vagyok. Hogy miért, az mindegy. De például pont azért is, mert soha, de soha nem akarok olyan helyzetbe kerülni, amibe a film szereplői. Film... Mintha rejtett kamerás felvételeket láttam volna, annyira valódi. Soha többet nem fogom megnézni ezt a mozgóképet, az tuti, rosszabb, mint akármelyik trancsír-horror, vagy velőtrázó thriller, rosszabb, mint a legfájdalmasabb drámák. Rosszabb, mert ez maga az élet, ennél életszagúbb már nem lehetne. És ez a legszomorúbb, legletargikusabb dolog, amit csak írni lehet. Hármast akartam adni, mert lényegében semmi nincs a filmben, ami akár egy kicsit is érdekelne, de a mindennapi élet ürességének valódiságát ennyire intim közelségből még nem tapasztaltam egy fikciós történetben sem. Nagyon fura, kettős érzéseim vannak még mindig, mert pont az ürességével tudott ez a darab hatást gyakorolni rám, így tudott teljesen kiégetni. Négyest kap végül, pedig ez a film nem jó, egy kicsit sem az.

Leginkább az összes esetén, de a drámai jeleneteknél a legfontosabb az eredeti előadásmód, így a drámára ment a szavazat.

2019-04-09 14:14:05 Iron Man 3 (2013) / Vasember 3. lizardking (3) #95

Ez a sok milliós kérdés. Főleg a második rész fényében, amiben ugye palladium-mérgezést kapott, de felfedezett egy új elemet, ahelyett, hogy megoperáltatta volna magát. De az is megérne egy misét, hogy vajon miért csak az utolsó csörtére hívja a robotokat a borospincéből? Holott Jarvis addigra már jó ideje be volt kapcsolva. Újra nézve az MCU-t, kínosan sok ilyen logikai bakiba ütközik az ember...

előzmény: SoZi (#91)

Bizony, ebből is látszik, hogy a Puscifer-nek az EP-it, meg a remix albumait is érdemes lesz beszerezni.

előzmény: Ragemarci (#50)

Ennek láttam pár hónapja (vagy 1 éve?) egy részét, azóta is mindig eszemben van, hogy meg kellene keresni. Köszi!

előzmény: dézi (#48)

Arra a céloztam, hogy sem az önéletrajzában, sem az interneten nem találtam olyasmit, hogy lemondott volna, kitöltötte a hivatalos terminusát. Az meg csak egy szimpla kérdés volt, hogy milyen korrupciós botrányokról van szó? Egyébként a beszúrt linken is olvasható, hogy kormányzósága végére megtriplázta az állam deficitjét.

előzmény: pietro (#12835)

És kapott egy Golden Globe-ot is a Maradj éhen! című filmben nyújtott alakításáért. Egyébként milyen korrupciós botrányokra gondolsz? Az önéletrajzában azt írja - meg a neten is megtalálható - hogy szimplán lejárt a mandátuma 2011. januárjában.

előzmény: PG (#12833)

Jogos, kiszúrtam, az tényleg jópofa, Kevin Smith meg is siratta :) Meg a hangfájl betöltése volt még jó poén. De mást tényleg nem tudnék mondani.

előzmény: VVega (#26)

Ez a film kb. 15 évvel előzte meg a korát.

Tizenkettő-egy tucat. A Marvel-filmek szoktak olyat, hogy a jól bejáratott receptet feldobják valami különlegességgel. Jelen esetben ez lehetett volna a '90-es évekbeli környezet, de pár egyáltalán oda nem illő zenén, néhány ruhadarabon és egy videotékás jeleneten felül semmit nem ad az összképhez. Az meg, hogy női szuperhőssel operál, egyrészt nem új (Wonder Woman), másrészt kb. annyira érdekel, mint a Fekete Párduc kapcsán a fekete főhős; semennyire.