lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (11 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987
Lakhely: Ingolstadt

Hostiles
Ellenségek
4 2021-03-04 3,5
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Fast Five
Halálos iramban: Ötödik sebesség
4 2021-01-31 3,4

2021-02-25 12:47:34 [Vapiti 2020] lizardking #105

Hát, nem változott a felállás - igaz, nem is néztem meg minden versenyzőt.

Arany
David Attenborough - Egy élet a bolygónkon

Férfi ezüst
Paul Walter Hauser - Richard Jewell balladája

Női ezüst
Thomasin McKenzie - Jojo Nyuszi

Nem biztos, hogy a legunalmasabb, de utoljára a Krisztus utolsó megkísértésen szenvedtem, de piszkosul, küzdve az elalvás és egyebek ellen... De ez a valláshoz való hozzáálásom miatt alakult így. Nyilván sejtettem, hogy a kereszténység legfontosabb személyéről szóló filmben talán lesz némi vallásközpontúság, de abban reménykedtem, hogy Scorsese még ezt is olyanná varázsolja, ami fekszik az olyanoknak is, mint én. Hát, óriásit tévedtem.

Ez egy tök jó kis film lehetett volna, ha nem cseszik el az idegesítő vágással és zenével, de ezeket még meg is bocsátanám, viszont az az abszolúte semmilyen befejezés, aminél nagyjából bármi jobb lett volna, nagyon lerontotta.

2021-02-11 11:26:59 Volt egyszer egy téka (2018) lizardking (5) #19

Most mit lehet erre mondani? Akik koruknál fogva átélték/átérezték ezt a feelinget, azok többsége képtelen lesz nem szereteni.

Wow, nem gondoltam volna, hogy ennyire szórakoztató lesz, illetve a pontszámokat nézve egy kicsit azért mégis. Főleg a negyedik rész után volt kellemes csalódás. Persze a szereplők szájába helyenként még mindig iszonyú kínos mondatokat adtak, de ez a rész például tudott tényleg vicces is lenni, szemben az előző epizódok erőlködésével. Jó működött a csapat, szerencsére Tyrese Gibson karakterét sem olyan borzasztóan idegesítőre írták, mint a második részben. A tesztoszteron néha majd kifolyt a képernyőből, Diesel és Johnson csörtéjét öröm volt nézni. Az autós üldözés a széffel pedig minden túlzása ellenére is őrült vagány volt. Megkapja a négyesét, annak ellenére, hogy ez azért még mindig nem az a fajta akciófilm, amilyet igazán szeretek. Egyébként két dolog miatt kezdtem el nézni ezt a franchise-t. Az egyik a szimpla kíváncsiság, hogy mi az istent tud ez a széria, hogy idén(?) már a tizedik(!) etap jön ki belőle. A másik pedig a rengeteg színész és színésznő, akiket felvonultatott az évek során. Kifejezetten kíváncsi vagyok a következő részre.

2021-01-24 20:06:17 [JÁTÉK] lizardking #45229

7. Karatepárbaj?

2021-01-23 17:57:40 [Vapiti 2020] lizardking #73

Egy kis száraz személyes statisztika: a 9 jelöltemből 5-nek sikerült bekerülni a shortlistre. A listán szereplő 17 filmből 8-at láttam, elvileg tehát 9 vár még megnézésre, ebből 2 már korábban is be volt tervezve.

Most is voltak meglepetések: Hámori Ildikó, Stork Natasa, Sajnáljuk, nem találtuk otthon vagy a Jojo Nyuszi 6 db jelölése, és persze csalódások is: a Richard Jewell balladája hiánya az Aranyra jelöltek közül különösen fájó. A David Attenborough - Egy élet a bolygónkonnak viszont elmondhatatlanul örülök, ha jól emlékszem, ez az első jelölt dokumentumfilm a Vapiti történetében, és méltóbb helyre nem is kerülhetett volna.

Azt meg már megszoktam, hogy elég színvonalas szokott lenni a shortlistünk, ez most sincs másképpen :) Az Arany és a Férfi ezüst jelöltem szinte betonbiztos, a Női ezüst még változhat, mindenesetre jó pár hiányosságomat pótolni fogom. Erre is jó a Vapiti: reklám az arra érdemes filmeknek.

2021-01-22 00:40:46 [Vapiti 2020] lizardking #35

Úgy alakult, hogy az utolsó pillanatig vacilláltam, kik legyenek a pontos jelöltjeim, így végül egy tervezett változtatást már nem sikerült eszközölnöm, de annyi baj legyen. A végeredmény tehát ez lett:

Arany
David Attenborough - Egy élet a bolygónkon
Richard Jewell balladája
Relic

Női ezüst
Thomasin McKenzie (Jojo Nyuszi)
Kathy Bates (Richard Jewell balladája)
Elisabeth Moss (A láthatatlan ember)

Férfi ezüst
Paul Walter Hauser (Richard Jewell balladája)
Sam Rockwell (Richard Jewell balladája)
Russell Crowe (Téboly)

Futottak még: Delroy Lindo [Az 5 bajtárs (őt akartam beszúrni Russell Crowe helyére)], Haley Bennett (Nyelés), Téboly, Sötét vizeken, Úriemberek.

2021-01-17 03:24:18 Da 5 Bloods (2020) / Az 5 bajtárs lizardking (4) #18

Helyenként didaktikus, és túl is van nyújtva, de ez az értékeiből mit sem von le. Delroy Lindo igen odatette magát.

Iszonyúan erős darab, de sokaknak megfeküdheti a gyomrát. Egyesek öncélúnak is gondolhatják mindazt a borzalmat, ami bemutatásra kerül, és való igaz, hogy a film pengeélen táncol ebben a tekintetben, mert ennek az egyébként fontos témának - amiről szerintem nem lehet eleget beszélni - nem ás le a mélyére, nem boncolgatja különösebben, csak a maga rideg és húsbavágó valóságában a néző elé tárja, nem mond róla semmit azon kívül, hogy szörnyen gonosz dolog. Az alkotás első fele már-már torture pornba hajlik, és kissé talán túl is van tolva, hogy aztán a második etapban stílust váltson, és egy feszült, vériszamós thriller váljon belőle, ami egy macska-egér játék és egy bosszúfilm egyvelege - és ami sajnos néha hanyagolja a hihetőséget és a realitást. A sztori hátteréről és a karakterekről sajnos alig tudunk meg valamit, és talán emiatt vádolható legjobban a The Seasoning House az öncélúsággal. A színészek ettől függetlenül korrektül alakítanak, a főszereplőt játszó lány és a főgonosz pedig kifejezetten jók. Kár ezért a filmért, ha kicsit mélyebben belemennek a korrajzba és a karakterek belső világába, illetve ha kicsit árnyalták volna a képet, akkor egy igazán ütős darab lehetett volna, de így is zsigerien hatásos. Gyengébb idegzetűeknek és a női nem képviselőinek viszont csak óvatosan ajánlanám.