lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (13 év)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

3 2022-12-31 3,6

2023-01-21 10:51:56 [Vapiti 2022] lizardking #20

Arany
Ők (Men)
Minden, mindenhol, mindenkor (Everything Everywhere All at Once)
Az északi (The Northman)

Női ezüst
Jessie Buckley - Ők (Men)
Suzanna Son - Vörös rakéta (Red Rocket)
Ana de Armas - Blonde (Szöszi)

Férfi ezüst
Mark Rylance - Bones and All
Eden Dambrine - Közel (Close)
Paul Dano - Batman (The Batman)

Filmeknél talán csaltam egy kicsit, mert miután tegnap újranéztem a Minden, mindenhol, mindenkort, úgy gondoltam, hogy ő a tökéletes első jelölt, de szerintem kapni is fog elegendő szavazatot, ellenben az Őkkel, amit szintén a tavalyi év kiemelkedő alkotásának tartok, így kampányolok neki, hátha többen megnézik. Még akkor is, ha pontosan tudom, hogy rétegfilm még a rétegműfajon belül is.

Tavaly meglepően sok kiváló női alakítással találkoztam, eddig nem ez volt a jellemző. Ugyanakkor a három jelöltem annyira kiemelkedett még abból a sok remek alakításból is, hogy nem nagyon volt kérdés, hogy kik lesznek a befutók, max a sorrenden agyaltam kicsit.

Nem úgy a férfiaknál, ahol úgy kellett levadásznom a három jelöltet. Még pont időben jött a Close, hogy legalább két betonbiztos jelölés legyen, Paul Dano játéka pedig emlékeim szerint azon kevés dolog közé tartozott a Batman kapcsán, amit kiválónak találtam. Meg kell itt is említenem azonban Michael Stuhlbargot, aki a Bones and Allban, a 4-5 perces szerepével megfagyasztotta a véremet, mondjuk meg is volt a fizimiskája hozzá. Mégsem akartam ilyen kevés játékidővel jelölni, bár lehet, hogy kellett volna, még most sem vagyok biztos benne... De mindenképpen említést érdemel.

Kíváncsian várom a tíz-tíz-tíz bejutót, nézzetek meg még gyorsan pár filmet éjfélig, szavazzatok minél többen, jó móka :)

Ez a film egy csoda, és a mérhetetlen kreativitás fellegvára. Eddig sem volt másképpen, de most még inkább megerősítést nyert, hogy ennél jobb helyre nem mehet az Arany Vapiti jelölésem. Az a féktelen és zabolázatlan, a káoszban mégis rendet rakó, és még tartalommal is bíró alkotói munka, amit ez a film képvisel, egyszerűen ellenállhatatlan és varázslatos számomra.

2023-01-10 12:29:04 [JÁTÉK] lizardking #51813

10. John Carpenter - A 13-as rendőrőrs ostroma?

2023-01-09 12:06:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] lizardking #26736

Oké, ahogy mondtam, mindenki úgy osztályoz, ahogy szeretne, én is felállítottam a magam rendszerét, számomra az tűnik logikusnak, számokban az egyszerűség híve vagyok. És igen, kicsit offoltunk, elnézést kívánok!

2023-01-09 11:01:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] lizardking #26733

Nyilván te tudod, hogy hányasra osztályozol egy filmet, csak fura a matek. Ha a 100%-ot elosztod öttel, akkor az 20%. Vagyis 0-20% az egyes, 21-40% az kettes, 41-60% az hármas, 61-80% az négyes és 81-100% az ötös. Még egyszer: mindenki úgy osztályoz, ahogy akar, én is csúsztatok egy kicsit, például 65%-ra (vagy ha úgy tetszik; 6,5/10-re) mondom azt, hogy gyenge négyes vagy erős hármas. Szóval, nem akarlak meggyőzni semmiről, csak beszélgetek :)

előzmény: KicsiPeti (#26732)

2023-01-08 20:49:48 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] lizardking #26731

Akkor mi ez a csúnya hármas osztályzat? :) (Igen, kampányolok a filmnek :))

előzmény: KicsiPeti (#7)

Te jó ég, mekkora film még mindig! 59 percen keresztül nézhetünk egy tökös krimi/thrillert, büntető egysorosokkal, remek párpeszédekkel tűzdelve, hogy aztán egy fékevesztett grindhouse mészárlásba fulladjon az egész. Mindez kiváló alakításokkal előadva, olyan karakterszínészekkel és B-filmsztárokkal a mellékszerepekben, mint John Saxon, Michael Parks, Fred Williamson, Cheech Marin, Danny Trejo, a maszkmester Tom Savini vagy az akkoriban még szinte teljesen ismeretlen John Hawkes. Baromi stílusos szórakoztatás, bátor műfajváltás és tiszteletteljes főhajtás az exploitation előtt. Imádom!

2023-01-05 02:25:28 Intet (2022) / Semmi lizardking (3) #10

Kár, hogy nem ágyaz meg kellően és hitelesen a szituációnak - már régen olvastam a könyvet, lehet, hogy ott sincs másként -, és hogy elkapkodja a lezárást is - arra viszont emlékszem, hogy a regényben mennyire zseniális a befejezés. Így sok elvész a mondandó súlyából, ezért egy bivalyerős hármasnál jobbat nem tudok adni. Az áldozatok meghozása viszont egész jól be van mutatva, de összességében ennek a történetnek kellett volna még plusz fél óra, hogy igazán üssön. Olvassátok el a regényt!

Nem vagyok benne biztos, hogy a készítők ezt a sztorit miért éppen a Z-generáció tagjain keresztül mesélték el - szeretném hinni, hogy csak a PC-s poénoknak az abszolút oda nem illő (és szerintem is ezek miatt lesz kicsit vígjáték is) beszúrása miatt -, az viszont tuti, hogy a történet nem (csak) a Z-generáció, hanem úgy en bloc az emberi természet igen csípős kritikája, még ha nem is annak szánták. Elképesztően fennhéjázónak, képmutatónak és nulla önkritikával bírónak kell lenni ahhoz, hogy valaki hevesen bólogatva rázza az öklét, és azt kiabálja: "Pontosan! Ilyen elcseszettek a mai fiatalok!" Korosztálytól függetlenül rengetegen vannak, akik titkolóznak, hazudnak, megjátsszák magukat, kibeszélnek mindenkit a háta mögött stb. Csak azért hangsúlyozom ezt ki, mert olvastam olyan véleményeket illetve kritikákat, akik a fenti, magukat felsőbbrendűnek gondoló-módon reagálták le a filmet. Kár, hogy maga a kész mű nem tudott elég izgalmas vagy vicces lenni, de az üzenet és az ötlet kiváló, arról nem is beszélve, hogy remekül forgatja ki a slasher műfaji sajátosságait.

2022-12-30 23:08:45 Gæsterne (2021) / A látogatás lizardking (4) #8

Xujával érték egyet, ezen a szinten ezt már nem lehet komolyan venni, és valószínűleg tényleg egy allegória, a nyugat-európai, modern, civilizált, komfortzónájából kimozdulni képtelen - ahogy Rorschach fogalmazta meg találóan - ember kritikája. Ha így nézem, működik. Ha realista thrillerként, akkor elbukik. Maradok az allegóriánál, a film utolsó mondata amúgy is elég sokatmondó.