lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (8 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

3 2018-12-03 3,3
An American Crime
Bűnök
3 2018-12-03 3,8
Per qualche dollaro in piu
Pár dollárral többért
4 2018-11-21 3,7
Brawl in Cell Block 99
Büntető ököl
4 2018-11-20 3,9

Akárhányszor idetévedek, mindig megrökönyödök azon, hogy hogy lehet egy Eastwood-Dicaprio kollaborációnak 3,1-es átlaga. Tényleg ennyire középszer lenne? Nem akarom elhinni. Hamarosan persze magam fogok utánajárni ennek a kérdésnek.

Most néztem én is újra, kb. húsz éve láttam még kölyökként. Szórakoztató baromság :) Hiába, a kilencvenes évek horrorjainak legalább annyi bája van, mint a nyolcvanas évekbelieknek.

előzmény: necksprain (#1)

2018-11-02 02:35:23 Halloween (2018) lizardking (4) #25

Kellemes szájízzel keltem fel a székből, úgyhogy megelőlegezek neki egy négyest, de ez egy újra nézés után lejjebb csúszhat eggyel, mert voltak unalmas és buta jelenetek. Az viszont biztos, hogy ebben a filmben éreztem először Michael Myerst igazán fenyegetőnek. Az is dicséretes, hogy az alkotók kellő tisztelettel nyúltak az alapanyaghoz, elegánsan idézik meg a korábbi részeket.

2018-09-05 12:44:30 The Woman (2011) lizardking (3) #17

A kommentedből nem igazán érződik ki az irónia... Akkor világosodtam volna meg, ha még tegnap megnézem a profilodat. Teljesen azt hittem, hogy a gyengébbik nemet képviseled és tényleg kiakadtál (mert vannak amúgy ilyen emberek). De akkor én kérek elnézést!

előzmény: SentryD (#16)

2018-09-04 17:35:24 The Woman (2011) lizardking (3) #15

Örülök, hogy sikerült megállapítani ezt egy film után és mindezt a KT közösségével is megosztottad :)

előzmény: SentryD (#14)

A Korn, a Linkin Park és a Slipknot hányattatott sorsú énekeseinek megpróbáltatásai, majd az azt követő hihetetlen sikerei mind érdekes alapanyagok (bár elég hasonlóak), de én egykori személyes kedvencem frontemberére, Jonathan Davis-re voksolok. És ezek közül az együttesek közül, talán a Kornnak volt a legnagyobb hatása a zenei világra. Amúgy inkább az önéletrajzait olvasnám az úriembereknek.

2018-08-01 00:38:33 [Western] lizardking #91

A préri urai (Hell or High Water)
A harag tüze (Out of the Furnace)
Wind River - Gyilkos nyomon
Kojot
Fékezhetetlen (Lawless)

Ezeket ajánlanám még jó szívvel.

előzmény: Adam Taylor (#80)

Ezt hogy kell éretelmezni? Pontosabban, mi a jelentése a fekete-fehér sziklán álló, váltakozó színű emberalaknak?

Nem igazán tudom hova tenni ezt a filmet. Utálom, mikor ez van... Számomra túl éles váltásokkal és aránytalanul ugrál a megrázó és vicces jelenetek közt. Bizonyos eseményeket nagyon hamar letud pár képkocka alatt (a nők tragédiája, Cuddy eltévedése), a vágás is hagy némi kívánnivalót maga után, sokszor teljesen kizökkentett az is. Ellenben van egy kiszámíthatatlanul jó sztori, szerethető, lélegző karakterek és remek alakítások. Furcsa hibrid, nem tudom, hányast adjak rá... Alszom rá egyet.

2018-05-27 21:03:45 The Book of Eli (2010) / Éli könyve lizardking (4) #100

Nézem, hogy a hozzászólást, amire reagáltál, majdnem éppen 8 éve írtam. Az az igazság, hogy akkoriban hajlamos voltam túlzott vehemenciával védeni a vélt, vagy valós igazamat. Azóta jóval lejjebb nyugodtam, és ami azt illeti, nem is nagyon merem a sok évvel korábbi kommentjeimet elolvasni, mert ha mégis megteszem, sokszor csak fogom a lángoló fejemet a monitor előtt... A filmet szerintem, azóta sem néztem újra, de lehet, hogy ezen hamarosan változtatok :) Relatíve sokat változott az ízlésem, gondolkodásmódom az elmúlt években, lehet, hogy tök máshogy értelmezném a látottakat és igazat adnék mindenkinek, aki máshogy látja/látta a dolgokat, mint én anno.
Na, ez eléggé off volt, de szerettem volna válaszolni, úgyhogy ez van :)

előzmény: betti (#96)