lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (9 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Prospect
A lelőhely
3 2019-09-07 3,4

2019-10-16 06:24:15 [Melyik a kedvenc "kék" filmed?] lizardking #15

Blue Ruin + Dark Blue, de a Perfect Blue is megér egy misét.

Leginkább semelyiket, még itthon sem merem megnézni őket :)

2019-10-08 10:08:37 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák lizardking (4) #82

Sokan felhoztátok a főhősnő film végi nevetését. Számomra az egyértelműen egy felszabadult, minden gondot, problémát magáról ledobó, megkönnyebbült nevetés. Annyi fájdalom és küzdelem után, végre szabad lett. Ergo, egy rossz és egészségtelen párkapcsolat végre véget ért. Egy Manson lemez címe ugrik be erről, ami szintén hasonló koncepcióra épült: The High End of Low.

2019-10-03 08:30:54 [Általános fórum] lizardking #8060

Látom, Aronofsky munkássága nem áll tőled messze, és szereted, ha egy film mélyen megérint, úgyhogy csak így random had ajánljam az A forrás c. filmet. Szerintem különleges alkotás, bár ezzel nyilván többen vitatkoznának.

előzmény: mimóza (#8058)

2019-09-10 02:50:51 [Általános fórum] lizardking #8021

Ez azért elég sok film lehet, de csak poénból betippelek egyet: Az emberi százlábú?

előzmény: saatonda (#8020)

Az, hogy a film eszetlen és képtelenség komolyan venni, még nem is lenne baj, már az elsőt sem lehetett. Az már nagyobb gond, hogy egy ilyen agyatlan, de stílusos darálásnak pont a szívét, azaz a stílusos darálást rontják el. Az akciók se nem változatosak, se nem látványosak és még csak nem is elég gyorsak. Keanu Reeves két év alatt vagy sokat öregedett vagy ellustult. Ahogy mondtam, engem nem zavar különösebben, de nyilván az sem segít, hogy a történet egyre nagyobb blődség, és az erőviszonyok és motivációk is egy pillanat alatt vesznek 180 fokos fordulatot. Ezt itt és most kéne abbahagyni, de ugye ez a rész hozott a legtöbbet, szóval...

Hm, és a cikk szerint az Aljas nyolcasból már van is egy bővített változat, ami szintén minisorozatként fent van a Netflixen. Ez nekem teljesen új. Mindjárt utána is nézek. Bár, ha belegondolok, ebben csak az a pláne, hogy milyen formában kelt életre a dolog, lényegében egy szimpla, kb 20 perccel hosszabb extended verzióról beszélünk.

előzmény: caulfield (#64)

Ja, oké. Jó tudni...

előzmény: Raul (#12)

Igaz, de akkor az Egy nap, az X - A rendszerből törölve, a Rossz versek, Az Úr hangja, a BUÉK stb is hibásan szerepel itt, ugyanis mindet 2018-ban mutatták be itthon.