lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (9 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Suspiria
Sóhajok
3 2019-01-19 3,7

2019-02-01 01:36:35 Hagazussa (2017) / Árnyék lizardking (4) #3

Van benne egy nagyon eseménytelen és hatástalan fél óra, azt leszámítva egy rendkívül lassan a bőr alá mászó, nyomasztó mű. Valóban kicsit The VVitch utánérzés, de szerintem ez nem gond, megáll a saját lábán is.

Nyolc évvel ezelőtt láttam először ezt a filmet és már akkor is ámulatba ejtett. Tudtam, hogy újra fogom még nézni, de jó sokáig halogattam a dolgot. Nem feltétlenül tudatosan, bár ha az ilyen filmeket sokáig hagyom ülepedni az újra nézés előtt, akkor a második alkalommal is hatalmas csapást tudnak mérni rám. Ez így is történt. Igazából már mindent leírtak előttem, amit el tudnék mondani. Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy sokszor úgy érzem, ilyen felemelő csodákat már csak az ehhez hasonló filmekben láthatok. Az emberi jóság csodáját. Ahogy (még ha nem is mindenki teljesen önzetlenül) szívükön viselik Merrick sorsát. Biztos vannak még ilyen csodák, csak azokról nem igazán lehet sehol értesülni. Mondjuk most pont rá fogok cáfolni saját magamra:

Mielőtt még teljesen off lenne ez a hozzászólás, az én kedvenc jelenetem, amikor bizony bepárásodott a szemem, az, amikor John Merric elsírja magát Treves feleségének kézfogása után. Szívszorító. Ahogy az egész film. ChrisAdamnek van igaza, kötelező filmmé kéne tenni már általános iskolában (ahogy a Black Mirrort is).

2019-01-22 02:34:25 [Vapiti 2018] lizardking #31

Miután már lezárult az első forduló, én is megosztom, hogy kikre szavaztam:

Arany

Örökség (Hereditary)
Szörnyek és szerelmek (Il racconto dei racconti)
Kaliforniai rémálom (Under the Silver Lake)

Női ezüst

Toni Collette (Örökség)
Essie Davis (A Babadook)
Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing határában)

Férfi ezüst

Joaquin Phoenix (Sosem voltál itt)
Matt Dillon (A ház, amit Jack épített)
Woody Harrelson (Három óriásplakát Ebbing határában)

Sajnos nem tudtam megnézni egy csomó magyar filmet, amik lehet, hogy valamilyen formában bekerültek volna a jelöltjeim közé: Ruben Brandt a gyűjtő, Egy nap, X - A rendszerből törölve, Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) és Az Úr hangja.

Többé-kevésbé szórakoztató, buta B-film, ami mellesleg a Preadtor-franchise legújabb része. Azt hiszem újra kell néznem az Antal Nimród-féle Predatorst, fel fog értékelődni a szememben.

Akárhányszor idetévedek, mindig megrökönyödök azon, hogy hogy lehet egy Eastwood-Dicaprio kollaborációnak 3,1-es átlaga. Tényleg ennyire középszer lenne? Nem akarom elhinni. Hamarosan persze magam fogok utánajárni ennek a kérdésnek.

Most néztem én is újra, kb. húsz éve láttam még kölyökként. Szórakoztató baromság :) Hiába, a kilencvenes évek horrorjainak legalább annyi bája van, mint a nyolcvanas évekbelieknek.

előzmény: necksprain (#1)

2018-11-02 02:35:23 Halloween (2018) lizardking (4) #25

Kellemes szájízzel keltem fel a székből, úgyhogy megelőlegezek neki egy négyest, de ez egy újra nézés után lejjebb csúszhat eggyel, mert voltak unalmas és buta jelenetek. Az viszont biztos, hogy ebben a filmben éreztem először Michael Myerst igazán fenyegetőnek. Az is dicséretes, hogy az alkotók kellő tisztelettel nyúltak az alapanyaghoz, elegánsan idézik meg a korábbi részeket.

2018-09-05 12:44:30 The Woman (2011) lizardking (3) #17

A kommentedből nem igazán érződik ki az irónia... Akkor világosodtam volna meg, ha még tegnap megnézem a profilodat. Teljesen azt hittem, hogy a gyengébbik nemet képviseled és tényleg kiakadtál (mert vannak amúgy ilyen emberek). De akkor én kérek elnézést!

előzmény: SentryD (#16)

2018-09-04 17:35:24 The Woman (2011) lizardking (3) #15

Örülök, hogy sikerült megállapítani ezt egy film után és mindezt a KT közösségével is megosztottad :)

előzmény: SentryD (#14)

A Korn, a Linkin Park és a Slipknot hányattatott sorsú énekeseinek megpróbáltatásai, majd az azt követő hihetetlen sikerei mind érdekes alapanyagok (bár elég hasonlóak), de én egykori személyes kedvencem frontemberére, Jonathan Davis-re voksolok. És ezek közül az együttesek közül, talán a Kornnak volt a legnagyobb hatása a zenei világra. Amúgy inkább az önéletrajzait olvasnám az úriembereknek.