lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (11 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Druk
Még egy kört mindenkinek
4 2021-07-13 4,2

2021-07-14 23:21:03 Leatherface (2017) / Bőrpofa lizardking (3) #9

Kár, hogy a film ennyire logikátlan, mert amúgy stílusban és brutalitásban nem szenved hiányt, abszolút érezni, hogy ez Alexandre Bustillo és Julien Maury keze munkája, ráadásul helyenként hatásosan idézi meg a Bőrpofa-filmek őrült hangulatát. Ha nem lenne tele égbekiáltó hülyeségekkel, még a négyest is megadnám. Kicsit szigorúnak érzem a film megítélését, de megértem, hogy bejáratott brandnél megvannak az elvárások, az előző felvonásra azonban még így is óriási köröket ver.

2021-07-12 09:56:36 Highlander (1986) / Hegylakó lizardking (3) #74

Hm, ez még talán nem is hangzik annyira tragikusan... Kösz! (Az már mellékes, hogy valószínűleg olvastam is ezt a cikket, csak hát, a memóriám, ugye...)

előzmény: ogreg83 (#73)

2021-07-12 00:21:59 Highlander (1986) / Hegylakó lizardking (3) #72

Hű, hát ezt meg kellett volna hagyni gyerekkori emléknek... Ez igazából egy ízig-vérig B-film - a lá Cannon. A vágás rossz, a harcjelenetek bénán koreografáltak, a szerelmi szál teljességgel hiteltelen, az effektek megmosolyogtatóak. Az alapsztori viszont jó, a skót felföld gyönyörű, a zene néha működik, helyenként jól megfogják a témában rejlő drámát, Clancy Brown pedig zseniális :) És persze a 80-as évek utánozhatatlan hangulata. Egy jeggyel lejjebb csúszik. Ha valamiből, ebből lehetne egy ütős remake-et forgatni, persze ha ilyesmire adják majd a hollywoodi filmkészítők a fejüket, tuti, hogy valami orbitálisan tré műanyag mozi születik.

A Patás lova, Sanyi :)

A legnagyobb probléma ezzel a filmmel, hogy a Fűrész-brand alatt fut. Ha nem erőltetik bele a franchise-ba, akkor csak egy sima, tizenkettő-egy tucat thriller lenne, olyasmi, amit sokszor láttunk már, de azért úgy-ahogy nézhető. Chris Rock kissé túltolja (bár van egy-két jó beszólása), a sztori klisékből áll, a gore mérsékelt (a korábbiakhoz képest legalábbis), izgalom nem sok akad. Azt is megértem, ha valaki szerint ez egy rossz film, de biztos vagyok benne, hogy a lehúzó értékelések jelentős része annak szól, hogy ez elvileg egy Fűrész-film.

2021-06-06 21:57:02 Relic (2020) / Relikvia lizardking (5) #12

Erre például már nem emlékeztem, de most, hogy mondod, tényleg. Ez szerintem már szabadabban értelmezhető, de számomra a demencia örökletes mivoltát hivatott jelképezni. El tudom képzelni, hogy a rendezőnő fél attól, hogy ő is arra a sorsra jut, mint valamelyik családtagja. De ez már csak spekuláció, akár azt is jelentheti, amit utólag írtál. Igazából azt jelent, amit csak szeretnél, ez benne a jó :)

2021-06-06 14:32:34 Relic (2020) / Relikvia lizardking (5) #8

Itt fogok reagálni a a kommentedre, de ne félj, használni fogom a spoiler-gombot :) Már nem emlékszem pontosan, de az biztos, hogy az egész film az öregkori demencia allegóriája. Lényegében egy horrortörténet keretein belül, a pszichés állapot fizikai megtestesülésén keresztül meséli el, hogy milyen hatással van az egyénre és a családjára, amikor valaki súlyos demenciában szenved. Elfelejt mindent, nem ismeri fel a saját családtagjait, így furává, szinte idegenné, akár félelmetessé válik azok számára. A történet vége pedig az elfogadást szimbolizálja, hogy bár a nagymama már nem az, aki régen volt, de azért továbbra is családtag, akit szeretnek, és osztoznak minden nehézségben. Én legalábbis így értelmeztem, de szinte biztos vagyok benne, hogy a készítők is. Szerintem egy végtelenül bensőséges film a maga szürreális módján, a rendezőnő valószínűleg saját élményekből dolgozott.

előzmény: KicsiPeti (#7)

2021-05-31 00:54:23 Dracula (1992) / Drakula lizardking (4) #36

Olyan ez a film, mint egy megelevenedett gótikus festmény, mely telítve van barokkos, túlzott díszítéssel. De ez jól áll neki, bár olyan 20 perccel azért lehetne rövidebb.

Ha nem lenne ilyen rettenet a vágás - ami gyanítom, hogy a pontosan megkoreografált bunyók hiányát hivatott palástolni -, akár még jó film is lehetne. Így csak gyenge közepes.

2021-05-01 23:56:14 Mortal Kombat (2021) lizardking (2) #38

Ez a film valójában elég rossz - alább már többen elmondták, miért -, de magáért a Mortal Kombat-feelingért kap egy hármast. Fájdalmat ugyan csak mérsékelten éreztem a nézése közben, de objektíven, filmművészeti vagy akár csak akció-, harcművészeti filmek szempontjából, ez bizony silány munka. Legalább a bunyók koreográfiája lenne jó, de még az sem... Kivételek ezek alól Scorpion és Sub-Zero összecsapásai, de ott meg a vágással cseszik el a dolgot.