lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (9 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

3 2019-07-22 ?
Bp Underground - Hardcore/Punk

4 2019-07-22 3,8

2019-08-04 03:02:39 Szigetfilm '96 (1997) lizardking (4) #5

Eléggé amatőr, de nem tudok rá haragudni, mindig érdekes látni, hogyan és milyen zenékre lázadtak pár évtizeddel ezelőtt a fiatalok. Tíz évvel később, 2006-ban mentem el először Szigetre, elképesztő, hogy mennyit változott a világ fesztivál már ennyi idő alatt is.

Nem lennék meglepve, ha Beavis és Butt-head figuráját Billről és Tedről mintázták volna. Csak amíg előbbiek a maguk debil módján nagyjából működőképesek, addig utóbbiak nem igazán...

A szavazat természetesen a Dude-ra (Tökire, vagy Őtökisége, a királyra, ha nem ragaszkodunk a tömör megfogalmazáshoz) ment, de nagyot játszott A félszeműben, A préri uraiban és az Őrült szívben is.

2019-07-16 13:38:08 Dragged Across Concrete (2018) lizardking (4) #9

Az első órában történő karakter építés abszolút indokolt, a második óra az, amiből vágni kellett volna tényleg olyan 25 percet, az utolsó 40 perc megint csak üt. Jó látni Gibsont és Vaughnt is ismét szikár szerepekben.

Sziasztok! Megint zaklatok. A Ravagert össze lehetne kötni a többi Phantasm filmmel. Köszönöm!

Sziasztok! Ez nem a hip-hop verzió, hanem a BP Underground: Hardcore/Punk. Köszi!

A Hereditary a tavalyi év egyik legjobb filmje volt, úgyhogy természetesen a Midsommar.

2019-05-31 00:54:28 Egy nap (2018) / One Day lizardking (4) #19

Szent szar, ez a film annyira realista, annyira magyar, hogy az már fájt. Engem is leszívott ez az egy nap. Éppen ezért, nem is élveztem. Idegesítő, szánalmas és rettenetesen kispolgári. Nem mintha bármikor is meginogtam volna, de most is csak az járt a fejemben végig, hogy úristen, mennyire nem akarom én ezt, mennyire nem tudnék így élni. A hideg ráz a házasság és a gyerekek gondolatától is, pedig 32 éves vagyok. Hogy miért, az mindegy. De például pont azért is, mert soha, de soha nem akarok olyan helyzetbe kerülni, amibe a film szereplői. Film... Mintha rejtett kamerás felvételeket láttam volna, annyira valódi. Soha többet nem fogom megnézni ezt a mozgóképet, az tuti, rosszabb, mint akármelyik trancsír-horror, vagy velőtrázó thriller, rosszabb, mint a legfájdalmasabb drámák. Rosszabb, mert ez maga az élet, ennél életszagúbb már nem lehetne. És ez a legszomorúbb, legletargikusabb dolog, amit csak írni lehet. Hármast akartam adni, mert lényegében semmi nincs a filmben, ami akár egy kicsit is érdekelne, de a mindennapi élet ürességének valódiságát ennyire intim közelségből még nem tapasztaltam egy fikciós történetben sem. Nagyon fura, kettős érzéseim vannak még mindig, mert pont az ürességével tudott ez a darab hatást gyakorolni rám, így tudott teljesen kiégetni. Négyest kap végül, pedig ez a film nem jó, egy kicsit sem az.

Leginkább az összes esetén, de a drámai jeleneteknél a legfontosabb az eredeti előadásmód, így a drámára ment a szavazat.

2019-04-09 14:14:05 Iron Man 3 (2013) / Vasember 3. lizardking (3) #95

Ez a sok milliós kérdés. Főleg a második rész fényében, amiben ugye palladium-mérgezést kapott, de felfedezett egy új elemet, ahelyett, hogy megoperáltatta volna magát. De az is megérne egy misét, hogy vajon miért csak az utolsó csörtére hívja a robotokat a borospincéből? Holott Jarvis addigra már jó ideje be volt kapcsolva. Újra nézve az MCU-t, kínosan sok ilyen logikai bakiba ütközik az ember...

előzmény: SoZi (#91)