lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (12 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987
Lakhely: Ingolstadt

Opera
Terror at the Opera
2 2022-05-22 4,0
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Halálos iramban: Hobbs & Shaw
3 2022-05-19 2,8
4 2022-05-09 3,5
Uncharted

3 2022-05-09 3,1
Swiss Army Man
Az ember, aki mindent tudott
3 2022-05-08 3,2

2022-05-18 11:32:37 The Northman (2022) / Az északi lizardking (4) #4

Eggers folytatja azt, amiben eddig is nagyon jó volt: a bivalyerős atmoszféra-teremtést. A sztori egyszerű, mint a faék, de nem is ez a lényeg, hanem a rideg, ugyanakkor gyönyörű helyszínek, az autentikus kosztümök és tárgyak, a szintén autentikus és ősi zene, a kíváló, dobhártyába hasító hangok, a nyers, húsbavágó erőszak és az archaikus szertartások. Természetesen a skandináv mitológia masszívan átitatja a történetet, hol szimbolikusan, hol konkrét eseményekkel és alakokkal. A film nagyon sötét, szó szerinti és átvitt értelemben is, de még előbbi is az atmoszférát erősíti, ha kicsit hunyorogni is kell hozzá. Az látszik, hogy az expozíció jócskán meg lett vágva, de annyi baj legyen, ekkora költségvetésből ritkán látni egy ennyire szerzői filmet. Újranézés után lehet, hogy felkúszik ötösre.

2022-05-14 01:10:14 Voyagers (2021) / Utazás a semmibe lizardking (4) #4

A szitu tényleg indokolta volna a több szexet és erőszakot, túl visszafogott volt, illetve néhol recseg-ropog egy-egy dramaturgiai megoldás, de a téma és a miliő még mindig van olyan erős, hogy elvigye a hátán a filmet. És bár szerintem többször is igen feszült volt a hangulat, az igaz, hogy ebből a sztoriból egy kíméletlen, kegyetlenül erős darabot is ki lehetett volna hozni, de nekem még így is tetszett.

Melyik? :)

előzmény: dorothygale (#15)

A szavazat a Xenomorphra (belepetézik a gyomrodba, a szája mögött még egy száj van és sáv folyik az ereiben, kevés ennél félelmetesebb dög van), A dolog alakváltó organizmusára (bárki lehet másolat a környezetünkben, akár a legjobb barátunk vagy egy családtagunk is, ráadásul minden egyes része, sejtje önálló életre képes, arról nem is beszélve, hogy a másolás folyamata több, mint gyomorforgató) és Brundle-légyre (képzeld el, ahogy a tested végigmegy egy ilyen változáson, hogy végül savat hányó óriás léggyé válj) ment, de megemlíteném még a The Descent - A barlang félvak lényeit is, akik a hegy gyomrának sötét és szűk járataiban vadásznak áldozataikra, miközben azok a kiutat próbálják megtalálni.

Az előttem szóló leplesbitang kollégának tulajdonképpen szinte mindenben igaza van (én sajnos nem vagyok jártas a filmben taglalt történelmi eseményekben), az említett jó szándék, a remek színészgárda és a korkép (még ha nem is teljesen hiteles) nálam mégis felhúzzák az összképet jóra. Amúgyis érdekel a fekete történelem, aki szintén így van vele, szerintem tegyen egy próbát a filmmel.

2022-04-17 10:09:56 Highlander (1986) / Hegylakó lizardking (3) #76

Ha további fájdalmakra vágynál, nézd meg a második részt is, az volt az igazán nagy pofon a gyerekkori emlékek fényében...

előzmény: dorothygale (#75)

2022-03-23 11:41:43 [Filmet keresek] lizardking #3059

Így hirtelen a Kannibál bébi születik jut az eszembe, bár a mikrós jelenet nem rémlik, de én csak az első részt láttam, van belőle több is.

Az a furcsa helyzet állt elő nálam ezen film kapcsán, hogy egyetlen dolgon múlott, hogy felkússzon négyesre az osztályzatom: a zene. Ha nem lenne ennyire iszonyúan hatásos a zenei aláfestés, ha csak egy kicsit is gyengébb lenne, már nem ütne ennyire az összhatás. Erősen hangulatfilm, nagyon lassú cselekménnyel, nem csodálkozom az itteni megítélésén, nem való mindenkinek.

Köszi, Dió, így legalább tudom, hogy még milyen magyar filmek közül szemezgessek :) Amúgy a Kútra és a FOMO-ra ment a szavazat, de bitang erős még a Taxidermia, A martfűi rém, a Kojot, az Isteni műszak és a Testről és lélekről is.

A főbb kategóriákban nem. Értem ezt úgy, hogy simán szerepelhetne, ha mondjuk lenne benne olyan színészi alakítás (mint anno A Sötét Lovagban), vagy annyira jó és eredeti lenne a forgatókönyv. Tehát a "hasonló filmek" alatt én azt értem, hogy hasonló minőségű filmek. Nem tudom, erre irányult-e a kérdés. Minden esetre a Pókember - Nincs hazaút szerintem egyik (fő kategóriás) fronton sem képvisel olyan minőséget, hogy érdemes legyen az Oscarra, így tehát a válaszom nem.