lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (10 év)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Der goldene Handschuh
Az Arany Kesztyű
4 2020-01-03 3,5

2020-01-22 13:53:01 [Vapiti 2019] lizardking #57

Szerintem ehhez a karakterhez kellett ez a játék. Abban viszont egyet értek, hogy a Masterben is briliáns volt, ahogy a You Were Never Really Here-ben sem volt semmi, amit előadott.

előzmény: kaamir (#55)

2020-01-22 12:08:37 [Vapiti 2019] lizardking #54

Én még négy filmet fogok megnézni a jelöltek közül, az változtathat egy-két dolgon, valamin azonban nem: Joaquin Phoenix első helyén. Amit ez a fickó a Jokerben művel, az már-már emberfeletti.

2020-01-22 06:32:59 [Vapiti 2019] lizardking #52

Kicsit megkésve, de íme az én szavazataim:

Arany

Fehér éjszakák (Midsommar)
Testvérlövészek (The Sisters Brothers)
Csillagok határán (High Life)

Női ezüst

Florence Pugh (Midsommar)
Jessica Rothe (Happy Death Day 2U)
Scarlett Johansson (Marriage Story)

Férfi ezüst

Joaquin Phoenix (Joker)
Marcello Fonte (Dogman)
John C. Reilly (The Sisters Brothers)

Néhány gondolat: ahogy tavaly, idén is igyekeztem úgy szavazni, hogy nem feltétlenül azokra a jelöltekre tettem az összes voksomat, amik/akik a legjobban tetszettek, a cél az volt, hogy az olyan esélytelenekre is felhívjam a figyelmet, akik véleményem szerint többet érdemelnének. A filmeknél például abszolút a különlegesebb alkotásokra helyeztem a hangsúlyt. Olyanokra, amik nem feltétlen zseniálisak, de mindenképpen egyedi, határokat feszegető művek. Számomra ugyanis ezt jelenti az igazi filmművészet; olyan alkotásokat, amik mélyen megpendítenek bennem valamit, amik elgondolkodtatnak, és kirántanak a komfort zónámból. Nincsen baj a szórakoztatóbb, könnyedebb és/vagy közönségkedvenc darabokkal sem, de sajnos túlsúlyban vannak, ez ellen ágáltam kicsit a jelöltjeimmel. Így csúszhatott le a listámról pl. a Joker, vagy Leo DiCaprio a Volt egyszer...-ben nyújtott alakításával. És így került be pl. Jessica Rothe, aki szerintem borzasztó tehetséges, ha kell, drámai, ha kell, humoros, és nagyot ment az amúgy limonádé Boldog halálnapot 2-ben (ami a könnyed bugyutasága ellenére pont tetszett). Ennyi lett volna, dióhéjban.

UPDATE: A tízes listákat elnézve, örülök, hogy bejutottak olyanok, mint a Kafarnaum, a Bolti tolvajok vagy Trine Dyrholm a Szívek királynőjéből (ráadásul még egyiket sem láttam, de ezen majd változtatok), ezek azért nem azok a tipikus közönségfilmek. Amin még meglepődtem, az Christian Bale dupla jelölése, Clint Eastwood jelenléte - aki ugyan jó volt a Mule-ban, de hát ő mindig jó, ami inkább a karizmájának köszönhető, nem annyira a színészi játékának - és Margot Robbie jelölése. Margot Robbie mégis mit csinált a Volt egyszer...-ben azon kívül, hogy bájos, aranyos volt, meg jól nézett ki? Számomra érthetetlen, hogy mit keres a listán. Egyébként, mint általában, összességében impozáns a jelöltek sora.

Jogos, de tulajdonképpen eleget is tettem ennek az opciónak is :)

Hiányolom a Kút c. filmet, számomra mindenképpen az volt az évtized csúcsa. De be lehetne még tenni pár darabot, pl: Isteni műszak, Nyitva, Rossz versek stb. A listáról a Remélem...-re ment a voks.

2020-01-05 19:39:35 Joker (2019) lizardking (4) #217

Na, igen, egyértelműen ott kellett volna véget érnie a filmnek, amikor Joker áll a kocsi motorháztetőjén, és a tömeg ünnepli.

előzmény: slawter (#216)

Kár, hogy az első fele olyan összeszedetlen, és hogy a lezárás olyan semmilyen, hirtelen.

A listáról: Boyhood, Inception, Interstellar, The Wolf of Wall Street

Plusz: 50/50, Annihilation, Chained, Dredd, Filth, Gerald's Game, Hereditary, John Dies at the End, Life of Pi, mother!, Nocturnal Animals, Prisoners, Snowpiercer, Straight Outta Compton, Suburra, The Divide, Svartur á leik, The Equalizer, The Expendables 2, Kút, Wind River, VHK - Akik móresre tanították a halált, Going Clear: Scientology and the Prison of Belief, Káin gyermekei, Sötét parkolási ügyek Budapesten, Napozz Holddal - A Kispálfilm, To My Mother and Father.

Valaki vagy rettenetesen szolidáris, vagy tényleg az van, hogy az összes film tetszett legalább egy embernek :)
Az Úr hangja és a Rossz versek még megnézésre várnak, de kétlem hogy a Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) -ot felül tudnák múlni, így arra ment a szavazat.

Aranyos film, ami nyilván egy csapatnyi geek kezei közül került ki, lehetetlen rá haragudni. Objektíven nézve ez persze csak egy közepes, de hát ha egyszer jól szórakoztam...