lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (11 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

Nobody
Senki
4 2021-04-18 3,7

2021-05-01 23:56:14 Mortal Kombat (2021) lizardking (2) #38

Ez a film valójában elég rossz - alább már többen elmondták, miért -, de magáért a Mortal Kombat-feelingért kap egy hármast. Fájdalmat ugyan csak mérsékelten éreztem a nézése közben, de objektíven, filmművészeti vagy akár csak akció-, harcművészeti filmek szempontjából, ez bizony silány munka. Legalább a bunyók koreográfiája lenne jó, de még az sem... Kivételek ezek alól Scorpion és Sub-Zero összecsapásai, de ott meg a vágással cseszik el a dolgot.

2021-04-18 22:30:42 Nobody (2021) / Senki lizardking (4) #5

Bob Odenkirk kemény, mint a kád széle. És állati jól áll neki! Szépen megkomponált akciók, ütős soundtrack, jó humor - egy szóval: stílusos. Nem lehet, és nem is szabad komolyan venni, 90 perc nettó szórakoztatás. Látszik, hogy szívvel-lélekkel készült, és hogy baromi jól szórakoztak az alkotók/szereplők is. Mennyire hiányoznak az ilyen filmek, és milyen jó, amikor végül készül egy. Akciófilm- és Saul Goodman-rajongók, gyülekező!

2021-04-11 00:43:45 Willy's Wonderland (2021) lizardking (2) #4

Egy tehetségesebb rendezővel, több vérrel és cseccsel akár még egy jópofa exploitation is lehetett volna ebből. Így sajnos túl amatőr. Nic Cage persze badass, menti menthetőt, de ez kevés.

2021-03-28 16:06:16 Let Him Go (2020) / A vér földje lizardking (4) #4

Ahhoz még nem volt szerencsém, bár szembejött már velem. Ezek szerint érdemes? Mennyire szikár, véres, koszos-poros?

előzmény: TheDriver (#3)

2021-03-28 13:32:09 Let Him Go (2020) / A vér földje lizardking (4) #2

Ezt az elbaszott magyar címet már megint... Pedig mennyivel jobb az, hogy Engedd el! Amúgy kellemesen lassú, életszagú, neo western-ízű road movie-jelleg, ami aztán egy szikár, helyenként brutális feszültséggel operáló thrillerben csúcsosodik ki. Egy kicsit talán lehetett volna feszesebb. Kevin Costnernek nagyon jól állnak ezek a szerepek (az Útonállók miatt a többes szám), és Diane Lane is remek.

A legjobb filmje egyértelműen A dolog és a Tango és Cash, a legjobb alakítása pedig talán a Grindhouse - Halálbiztos - így utóbbira ment a szavazat. De remekül játszott a Dark Blue-ban, az Aljas nyolcasban és a Bone Tomahawkban is.

Na, igen, ezzel nagyjából mindent el is mondtál, ami egy kicsit véresebb a megszokottnál :) A két fuckkal kapcsolatban meg nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy direkt rakták bele, hogy biztos legyen az az R, alátámasztandó a DC Snyder-féle komorságát. Mert amúgy csak az erőszak miatt szerintem nem kapta volna meg az R-t, annyira langyos.

előzmény: (I)Driss (#29)

2021-03-22 13:11:11 [Melyik a kedvenc sitcomod?] lizardking #15

Azok közül, amiket ténylegesen sitcomnak gondolok a listáról, egyértelműen az Egy rém rendes család a legjobb nálam, egy örökérvényű fricska a (nem csak) amerikai diszfunkcionális családoknak. Mivel azonban szerepelnek a listán, így az olyan rajzfilmsorozatokra is ment egy-egy szavazat, mint A Simpson család, ami a leghosszabb ideig (20 évad) tartotta a magas minőséget; a South Park, ami egy megalkuvás nélküli, őrült társadalomkritika, ami sajnos a 12. évad után már csak egy erőltett nyögdécselés lett; a Rick és Morty, aminél jelenleg kevés kreatívabb, elborultabb dolog létezik a "tévében"; valamint a Family Guy, amit bár szeretek, mindig egy kis fenntartással kezelem, mert sokszor fárasztó, és isten igazából csak Briant kedvelem belőle, egyedül neki írtak mélyebb, szerethetőbb személyiséget a készítők.

Azt valaki megmondaná, hogy ez mitől lett R-besorolású? Amúgy elképesztő, hogy más fórumokon micsoda ömlengés folyik erről a jóindulattal is csak közepesnek nevezhető filmről...

Régi filmeket újranéző programom tegnapi darabja a Maverick volt. Habkönnyű western paródia szép tájakkal, néhány erősebb jelenettel és remek alakításokkal. Danny Glover cameója telitalálat, az utolsó póker játszma feszültsége pedig mesteri, még úgy is, hogy akkor is nyilvánvaló lenne a végkifejlet, ha nem láttam volna már. Gyerekkoromban jobban tetszett, de a vígjátékokkal ez többnyire így szokott lenni. Lecsúszik egy erős hármasra.