lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (11 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Kuruc Attila

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

The Survivalist
A túlélő
4 2021-10-12 3,2
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
3 2021-10-10 4,1

2021-10-18 19:05:11 Kate (2021) lizardking (4) #10

Mostanában sok a kemény csaj - The Doorman, Lőpor turmix, A védenc, Jolt -, ami teljesen jó, csak sajnos mind középszerű, eddig ez volt a legjobb, ezt a hozzáállást kéne még csiszolniuk a készítőknek, és akkor jöhetnének a jobbnál jobb akciófilmek, női főhősökkel.

előzmény: Mikkey (#9)

2021-10-18 18:53:15 Kate (2021) lizardking (4) #8

Amikor olyan eset áll elő, hogy nem tudom eldönteni, a jobb vagy a gyengébb osztályzatot adjam, akkor meg szoktam kérdezni magamtól, hogy szőrös szívű legyek vagy ne? A Kate esetében utóbbi mellett döntöttem, mert bár igaz, hogy semmilyen szinten nem nyújt újdonságot, láttuk már ezt a sztorit, ismerjük ezeket az archetípusokat, a fordulat pedig már kb a 15. percben borítékolható, a filmnek mégis van identitása. Köszönhető ez elsősorban Mary Elizabeth Winsteadnek, aki mindent kifacsar soványka karakteréből, és baromi jól áll neki ez a badass bitch-szerep, mi több, amikor szétzilált fejjel, de elszánt magabiztossággal az arcán flangál olajzöld dzsekijében, egy az egyben Ellen Ripley jutott róla eszembe.

Aztán ott van az Anit játszó fiatal leányzó, aki olyan természtességgel hozza az idegesítő(nek szánt), de érző szívű tinit, hogy lehetetlen nem megkedvelni, közte és Winstead között remek a kémia. A sötét sikátorokkal éles kontrasztban álló neonfényes főutak és épületek oszakai miliője hangulatos helyszínnek bizonyul, élvezet nézni az ezen háttér előtt zajló brutális, nyers, korrekten megkoreografált akciókat. Kár, hogy a végére pont elfogy a szufla, a legjobb jeleneteket addigra már ellövik, ellenben meglépik azt, amit kevés hasonszőrű filmben szoktak, és szerintem innen még kimagasló siker után sincs lehetőség visszatáncolni, a sugárfertőzés az sugárfertőzés. Mindezek, és az alacsony átlag fényében megkapja a gyenge négyest, mert 2.9-nél ebben azért szerintem több van.

Sráckor + Huszadik századi nők.

Érdekes formai megvalósítás, többféle értelmezhetőséggel, valamint vannak benne remek képi megoldások, de az idő sajnos eljárt felette. Viszont el tudom képzelni, milyen hatása lehetett bő ötven évvel ezelőtt. A Moviehouse-os rész a legjobb.

2021-09-13 23:18:13 The Graduate (1967) / Diploma előtt lizardking (3) #41

Tetszett a film első fele, a karót nyelt felső tízezer felszínes- illetve mű boldogsága, és Ben tanácstalansága az egész életével. Mr. és Mrs. Robinsonnak elég érdekes a családi drámája, még ha tipikus is, Anne Bancroft tényleg remek. A film onnantól kezd hiteltelenné válni, hogy Ben megismerkedik Elaine-nel. Miután pedig Berkleybe megy utána, totál káosz az egész. Én nem igazán éreztem rajta a szatírát sem, ami esetleg magyarázatot adna a sok komolyan vehetetlen eseményre, bár Ben egyszerre tűnik kissé autisztikusnak, később pedig pszichotikusnak, lehet, hogy ez is a szatíra része akart lenni, de ahhoz nem volt elég éle a dolognak. Sokkal jobban működött volna ez a film első felére jellemző, komolyabb drámaként. Az utolsó snitt viszont megint tetszett, ott ismét átjön Ben (és Elaine) bizonytalansága.

A listáról egyértelműen a Boogie Nights, és a közelmúltból az A nevem Dolemite. Utóbbiban fantasztikus látni a szenvedélyt, hogy elkészüljön az a film, szinte bármi áron.

Nem az a fajta komorabb, mocskos western, amit igazán szeretek, de az első fél óra jellegtelen súlytalansága után szerencsére beindul a kaland, a hangulat és a lejtőn való csúszás, ami aztán oda vezet, ahová. Nem gondoltam volna, de végül tetszett, még ha nem is hagyott bennem mély nyomokat.

2021-09-05 10:37:37 [Filmet keresek] lizardking #2988

Úgy tűnik, ez lesz az, köszönöm! Egy közel két évtizedes problémát oldottál meg :)

Umberto: nagyon szívesen!

előzmény: wien (#2982)

2021-09-04 15:43:26 [Filmet keresek] lizardking #2981

És akkor már én is feldobok egy emlékfoszlányt, szívesen fogadok akár tippeket is.

Csak két kép van meg a filmből: egy nőt a nőgyógyásza vizsgál, illetve ugyanennek a nimfomán vagy egyéb szexuális aberrációval küzdő nőnek egy látomása a pokolról: meztelen férfiak sétálnak mindenütt a vöröses háttér előtt, álló falloszukkal játszanak, és valamiféle üregekbe fektetett nőkkel közösülnek, akiknek talán még az arcuk sem látszik. Elég explicit képek férfi hímtagokról, ejakulációról stb. Tuti, hogy európai film (talán francia), a kétezres évek elején futottam bele a tévében.

2021-09-04 15:34:56 [Filmet keresek] lizardking #2980

Antológia lesz az, és ha minden igaz, akkor a Történetek a sötét oldalról című film lesz a befutó.

előzmény: Umberto (#2979)