lizardking

Regisztráció: 2010. január 7. (8 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

"I'm the lizardking! I can do anything!"

Egy magyar srác viszontagságai Külföldiában

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, Darren Aronofsky, David Cronenberg, David Lynch, Ethan Coen, Joel Coen, John Carpenter, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Robert Rodriguez
Színészek: Al Pacino, Arnold Schwarzenegger, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sylvester Stallone, Tom Hardy
Műfajok: akciófilm, horror, sci-fi, thriller

Születési év: 1987

4 2018-07-05 3,6
Repo! The Genetic Opera
Repo! - A genetikus opera
3 2018-07-02 3,4

A Korn, a Linkin Park és a Slipknot hányattatott sorsú énekeseinek megpróbáltatásai, majd az azt követő hihetetlen sikerei mind érdekes alapanyagok (bár elég hasonlóak), de én egykori személyes kedvencem frontemberére, Jonathan Davis-re voksolok. És ezek közül az együttesek közül, talán a Kornnak volt a legnagyobb hatása a zenei világra. Amúgy inkább az önéletrajzait olvasnám az úriembereknek.

2018-08-01 00:38:33 [Western] lizardking #91

A préri urai (Hell or High Water)
A harag tüze (Out of the Furnace)
Wind River - Gyilkos nyomon
Kojot
Fékezhetetlen (Lawless)

Ezeket ajánlanám még jó szívvel.

előzmény: Adam Taylor (#80)

Ezt hogy kell éretelmezni? Pontosabban, mi a jelentése a fekete-fehér sziklán álló, váltakozó színű emberalaknak?

Nem igazán tudom hova tenni ezt a filmet. Utálom, mikor ez van... Számomra túl éles váltásokkal és aránytalanul ugrál a megrázó és vicces jelenetek közt. Bizonyos eseményeket nagyon hamar letud pár képkocka alatt (a nők tragédiája, Cuddy eltévedése), a vágás is hagy némi kívánnivalót maga után, sokszor teljesen kizökkentett az is. Ellenben van egy kiszámíthatatlanul jó sztori, szerethető, lélegző karakterek és remek alakítások. Furcsa hibrid, nem tudom, hányast adjak rá... Alszom rá egyet.

2018-05-27 21:03:45 The Book of Eli (2010) / Éli könyve lizardking (4) #100

Nézem, hogy a hozzászólást, amire reagáltál, majdnem éppen 8 éve írtam. Az az igazság, hogy akkoriban hajlamos voltam túlzott vehemenciával védeni a vélt, vagy valós igazamat. Azóta jóval lejjebb nyugodtam, és ami azt illeti, nem is nagyon merem a sok évvel korábbi kommentjeimet elolvasni, mert ha mégis megteszem, sokszor csak fogom a lángoló fejemet a monitor előtt... A filmet szerintem, azóta sem néztem újra, de lehet, hogy ezen hamarosan változtatok :) Relatíve sokat változott az ízlésem, gondolkodásmódom az elmúlt években, lehet, hogy tök máshogy értelmezném a látottakat és igazat adnék mindenkinek, aki máshogy látja/látta a dolgokat, mint én anno.
Na, ez eléggé off volt, de szerettem volna válaszolni, úgyhogy ez van :)

előzmény: betti (#96)

2018-05-17 15:45:02 [Írtál már forgatókönyvet?] lizardking #56

FELHÍVÁS!

Kedves KT-tagok!

Még nekem is furcsa, amit írni fogok… Az a helyzet, hogy éppen az egyik nagy álmom megvalósításán ügyködöm, amihez szükségem lenne partnerekre, segítőkre. Elkészült az első forgatókönyvem, amit szeretnék mindenképpen leforgatni. A lehetőségeim meglehetősen korlátozottak, de abból gazdálkodom, amim van. Egészen pontosan, 2018. augusztus 14-2018. augusztus 24-ig lesz időm ezzel foglalkozni, ami 11 napot takar, ebben az időintervallumban leszek Magyarországon. Ez kevésnek tűnhet, de nem az, ha megnézzük a koncepciót: egy (valószínűleg) fekete-fehér, két szereplős kamaradrámáról van szó, amiben egy lány megismerkedik egy fiúval. A beszélgetéseik során (lényegében ebből állna a film) szép lassan megismerjük őket és ők is egymást, aztán persze furcsa és érdekes dolgok kerülnek felszínre. A történetről ennél többet nem is nagyon írnék (meg nem is nagyon lehet). Talán mondanom sem kell, hogy az egész projekt egy totál amatőr, független produkció lenne.

Mindenek előtt egy csinos, 20-29 éves, tehetséges lányra van szükségem, aki el tudna játszani egy relatíve nehéz szerepet. Ha tehetségesnek érzed magad és nem zavar a dolog jellege, akkor ne habozz, küldd el a fényképes jelentkezésedet, illetve mesélj magadról pár mondatban!

Ezen kívül, minimum kettő, de inkább három olyan ember kellene, aki ért a digitális kamera kezeléséhez. Előny, ha saját kamerával is rendelkezel, de az sem baj, ha nem, majd bérlünk valahonnan. Nem különösebben érdekel, hogy a tudást iskolában szerezted, vagy önszorgalomból, autodidakta módon, a lényeg, hogy nagyjából érts ahhoz, amit csinálsz, nem kell profinak lenned.

A jelentkezők munkájáért cserébe nem igazán tudok mit felajánlani, maximum egy jelképes összeget. Ez a dolog a filmművészet szeretetéről, az alkotás öröméről szólna. Ha úgy érzed, hogy érdekel a projekt, akkor jelentkezz e-mail-ben és küldök részletet a forgatókönyvből, hogy lásd, mihez is adnád a nevedet, munkádat.

Komárom-Esztergom megyéből és Pest-megyéből várom a jelentkezőket. Persze ha valakinek nem jelent gondot, hogy kb. másfél hétig utazgasson pl. Budapestre az adott időszakban, akkor nyugodtan írhat messzebbről is. Maga a forgatás még nem tudom, hol lesz, ez a leendő csapattól függ elsősorban. Legvalószínűbbnek Budapestet tartom, de a legjobban annak örülnék, ha Esztergomban tudnánk csinálni a felvételeket, mert nagyon közel áll hozzám a város. Minden részletről egyeztetünk majd e-mailben, az elkövetkezendő három hónapban (már ha lesz ebből az egészből valami). A cím:

attila.kuruc.1987@gmail.com
(attila’PONT’kuruc’PONT’1987’KUKAC’gmail’PONT’com)

KIZÁRÓLAG komoly érdeklődők jelentkezzenek!

Ez az álom nekem borzalmasan fontos, sőt, még annál is fontosabb, úgyhogy beillesztem a facebook-idővonalam linkjét is, aki szánna rá egy percet, hogy megosztja a posztot, annak nagyon hálás lennék! Íme:

fb-idővonal

A negatív megnyilvánulásokat kérem mellőzni, köszönöm!

Köszönöm, hogy végig olvastad, szép napot!

2018-05-04 10:18:32 [Tévésorozatok] lizardking #3261

Én is Dancsó miatt láttam, nem mintha őt különösebben kedvelném, de a youtube feldobta és olyan megkapó címe volt a videónak... Na, igen, amikor az ember azt hinne, hogy a Barátok köztnél és a dél-amerikai szappanoperáknál már nincs lejjebb, akkor az emberiség egy része feláll és öklét rázva, dühösen kiáltja, hogy "De van, de van!" 1200-an követik a fb-on, ami ugyan nem sok, viszont tekintve, hogy micsoda gyökértelen, kulturálatlan, alja hulladékról van szó, ez azért egyfajta szegénységi bizonyítvány az országtól.

2018-05-04 09:10:48 [Tévésorozatok] lizardking #3259

Belefutott már valaki valamilyen katasztrofális véletlen során a Dikh Tv zseniális produktumába, a Minden álmod c. websorozatba? Ha rituális öngyilkosságot szeretnétek elkövetni, akkor nézzétek meg belőle csak egy részt! Szegény Tommy Wiseau forog a sírjában, pedig a fószer még meg sem halt...

Szép gyűjtemény! :)