St4nt0N

• ...
2023-05-07 22:51:55 [JÁTÉK] St4nt0N #52533

2. Elhagyottak

2023-04-14 16:32:30 Suzume no tojimari (2022) / Suzume St4nt0N (?) #6

Igen, felirattal vetítik, eredeti nyelven.

előzmény: nnpeaks (#5)

2023-04-10 15:29:03 My Brother Tom (2001) St4nt0N (?) #1

Hullámzó színvonalú film, de képes fenntartani a figyelmet, megvan a maga komor varázsa. A fő pozitívum a két főszereplő fesztelen alakítása, és a stábból kimagasló operatőr, Robby Müller, aki itt épp „Dogma-üzemmódban” teszi a dolgát. Nekik szól a ceruzás négyes (alá).
A rendező filmográfiája meglehetősen szerény, két játékfilmmel és pár tévé- illetve rövidfilmmel büszkélkedhet. A forgatókönyv szerzőjének, Alison Beeton-Hildernek pedig ez az egyetlen filmes munkája, ő családon belüli erőszak áldozatain segít – vagyis nem kellett messzire mennie a témáért.

Mai szemmel is friss, intelligens párkapcsolati dráma.

2023-04-04 20:51:33 Série noire (1979) / Bűnügyek St4nt0N (?) #1

¨

2023-04-02 16:05:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26947

előzmény: manuva (#26946)

2023-04-02 12:27:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26944

A blog gazdája a névválasztással Tarkovszkij előtt tiszteleg, de mindenféle európai, ázsiai, amerikai, ausztrál sőt afrikai filmet elérhetővé tett. A feltöltések fő lelőhelyeként szolgáló Zippyshare tárhelyszolgáltató megszűnése miatt merült fel a blog bezárása. Ez nem először fordul elő, kerek egy éve a Blogspot tiltotta le, akkor több ezer film volt fent, ez a mostani egy „újraépített” változat (volt?). Bár a zippys linkek már nem működtek, maga a blog még elérhető, szóval te is felfedezheted magadnak.

előzmény: manuva (#26943)

2023-03-31 12:42:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26942

Az Arsenevich blog ma bezár – talán nem végleg, de ki tudja? –, aki töltögetni akar, siessen.

2023-03-30 14:24:29 Suzume no tojimari (2022) / Suzume St4nt0N (?) #3

Az InterCom a forgalmazója, így a plázamozik játsszák majd, valószínűleg magyar szinkronnal.

előzmény: nnpeaks (#2)

"I see what you did there."

2023-03-27 15:08:48 [Általános fórum] St4nt0N #9808

Downey mindjárt hatvan éves. Manapság már nem illene sokkal fiatalabb színésznőt szerepeltetni korosodó férfi szerelmeként. Vajon Kim Novak visszatér az eredeti szerepében? Esetleg az életkorbeli engedményért cserébe fekete színésznő alakíthatja a karaktert? (Költői kérdések, úgyis Margot Robbie lesz a befutó.)

„Ezt a filmet minden néző saját megéléseiből fogja tartalommal megtölteni, átkeretezve jelen lelkiállapotának színével” – a pontosság kedvéért: Wells nem írt ilyet, ezek mimóza szavai.
Egyébként nem akarok vitatkozni, a véleményed teljesen legitim, csak annyit jegyeznék meg, hogy számos nézőnek nem volt hiányérzete, például nekem is teljes élményt nyújtott a film (ami önéletrajzi alapokra épülő fikció, tehát az sem helytálló, hogy ezek a rendező emlékei volnának).
Nem sikerül mindenkit egyformán megszólítania. Van ilyen.

Egyrészt sorozatban elvállalt gyenge filmeket, másrészt a #metoo miatt újra téma lett, hogy bántalmazta egy korábbi barátnőjét (még alkoholista állat korszakában). Az utolsó filmjét, amit be is mutattak, '17-ben forgatta. Több év szünet után év végén kijön néhány filmje, az egyik, a Next Goal Wins hosszas csúszással (az Armie Hammer-es részeket újra kellett forgatni). Lesz még egy bérgyilkosos képregényfilm Finchertől, meg a Kung Fury 2, ami csak mellékszerep. Szóval megvan az esélye a visszatérésre, de ha ezek a filmek nem lesznek sikeresek, akkor B listás marad.

előzmény: manuva (#84)

OFF: én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy köztudottak az okai annak, hogy egyes színészek (pl. Norton vagy akár Fassbender) karrierje miért kapott gellert, aztán meglep, hogy mégsem.
Cikkek sora született már arról, hogy Norton egy nárcisztikus, együttműködni képtelen ember, pont ez a film volt a pályafutásának/viselkedésének az egyik mélypontja.

Ízléses megvalósítás, remek színészek… didaktikus, középszerű történet.
(Jenny egyébként nem a póni volt, hanem a csacsi.)

Noha nincs kimondva, de kikövetkeztethető, hogy a főszereplőnek (aki a rendező alteregója, lásd még #5) a nyaralás volt az utolsó meghatározó emléke az apjáról, aki súlyos depresszióval küzdött, és vélhetően öngyilkos lett.

Komoly spoiler lenne, inkább privátban.
(Úgy tűnik, elment melletted a film.)

előzmény: TheDriver (#18)

Ezért kár volt. Nézz meg egy fotót Wellsről, és ne akard helyette eldönteni, hogy minek van értelme.
“My characters are always going to be queer by default,” says writer-director Charlotte Wells, whose father-daughter drama “Aftersun” features younger and older versions of the girl. In one subtle scene, adult Sophie (Celia Rowlson-Hall) sits up in bed beside her female partner. “The stories I’m interested in telling are my experience in the world.”forrás

előzmény: TheDriver (#15)

2023-02-24 21:58:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26920

Hanyadik sör?

Áthelyezve a(z) The Unbearable Weight of Massive Talent topikból.

2023-02-20 21:42:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] St4nt0N #11782

Kicsit off, cserébe nagyon szomorú, hogy Anya Taylor-Joy ilyen fiatalon mennyi plasztikai beavatkozáson van túl.

2023-01-10 19:04:10 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26904

Ezt csak most olvastam, de utólag sem érdekel.

előzmény: somogyireka (#26889)

Ezt cáfolnom kell. Egyáltalán nem szokatlan fórumokon ismerkedni, itt is dívott/dívik(?). Nincs ezzel semmi baj, és nem kötelező.

Készülj fel rá, hogy a hozzászólások nyomokban személyes információt (családi állapot, táplálkozás, háziállatok, mentális egészség stb.) is tartalmaznak.

előzmény: Mityu (#14685)

Morcsányi nem „magyar módra amortizálódott”, hanem súlyos beteg volt.
Másrészt egy kiváló színészi alakításhoz nem kell saját élmény, erre rengeteg példa létezik. A frissen látottak közül Paul Mescalt tudom említeni, aki az Aftersunban gyermektelen 25 éves létére kifogástalanul játszotta egy 11 éves lány harminc körüli apját. Ez a munkája neki. A saját élmény számonkérése egy színészen olyan, mintha a tehetségét vonnánk kétségbe. Méltatlan.
Persze, nem akarom a Művésznő magvas gondolatait vitatni, mindössze azért írtam, mert van „saját élményem” a filmről, és nekem Morcsányi alakítása a civil személyiségétől függetlenül is teljesen meggyőző volt, nincs szükségem arra, hogy odaképzeljem mögé a személyes szerelmi tapasztalatait, sem a halála köré a lélekemésztő magyar rögvalót.
Volt egy interjú Enyedivel és Morcsányival, ahol a riporter lelkendezett, hogy milyen különleges, hogy sikerült egy mozgáskorlátozott (fél karjára lebénult) férfit találni a szerepre, aztán felvilágosították, hogy ez is az alakítás része volt.

A rendező ajánlójából kiderül, hogy a film erősen önéletrajzi ihletésű.

2022-12-28 19:15:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26872

Ez nem egy eset volt, hanem bűnszervezetben elkövetett sorozatgyilkosság.
Berlinben a zsűri nagydíja plusz három kisebb díj - ez pedig nem díjözön.

előzmény: osbehemot (#26871)

2022-12-28 19:02:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26870

Annyira buta ez a gondolkodásmód, hogy ha valaki a cigánygyilkosságokról filmet készít, az magyarellenes és részrehajló, bezzeg a cigánybűnözésről nincs film („pedig igény volna rá”).

előzmény: osbehemot (#26869)

2022-12-28 18:40:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26868

Senki sem gátol meg abban, hogy te is készíts egy filmet arról, amiről csak akarsz.

előzmény: osbehemot (#26867)

Csendes, lassan építkező film, vagy betalál, vagy unni fogod. Apránként áll össze a kép, az utolsó snittel minden a helyére kerül.

Lényegében csak egy klisés történet elátkozott szerelmesekről, szépen fényképezett semmiség.

Nem jó a párhuzam, mivel itt valószínűleg szigorúan szabályozzák a cím lefordítását, nem adnak teret a fantáziának.

2022-12-11 10:55:08 Tár (2022) St4nt0N (?) #1

Érződik, hogy nagyívű, amolyan európai stílusú művészfilmnek szánták, és bizonyára sokan így is tekintenek majd rá. Érik Blanchett következő Oscarja, és vitathatatlanul az ő alakítása a Tár fő erőssége (a szerepet Field személyesen neki írta, nélküle nem születtett volna meg a film), bár a játékát én olykor túl manírosnak találtam.
A terjedelme ne riasszon el senkit, végig leköti a figyelmet. Igaz, ezt időnként sehova sem vezető, egyedül a feszültségkeltést szolgáló szálakkal teszi, gondolok itt a közelgő mentális összeomlást (paranoid skizofrénia?) sejtető jelenetekre, a nézőt összezavaró időbeli ugrásokra, és a szórványosan felbukkanó mobilos csevegésre, ami mintha a Tár elleni konspirációra utalgatna, de nem egyértelmű, hogy kik (talán Francesca és Olga?) között zajlik.
A fizikai erőszakba torkolló jelenetért kár volt, kínosan túltolt, és a fentiekhez hasonlóan szintén nem tesz hozzá a filmhez.
Ha kikockázzuk a maestro épp szerkesztés alatt álló Wikipedia-oldalát, büszkén (hehe) nyugtázhatjuk, hogy valóban magyar származású, hiszen az apját Tarr Zoltánnak hívják. Később összefut a testvérével, aki Lindának szólítja, ezzel a teljes születési nevét megtudhatjuk.
Ahogy a legtöbb kritika írja, a Tár a bántalmazó szemszögéből elmesélt, leszbikus metoo-történetként inkább kérdéseket tesz fel, amiket a nézőnek kell megválaszolnia, és ez még nem lenne gond, itt viszont szerintem kicsit „megúszós”. Érdemes megnézni, vannak erős, sőt bravúros jelenetei is, de bennem jócskán maradt hiányérzet.

2022-11-18 23:38:29 [Általános fórum] St4nt0N #9719

Az angol sem nemzetközi szabvány, még csak nem is egységes:
Innokentiy Smoktunovskiy (IMDb) vs Innokenty Smoktunovsky (Wikipedia)

Szólni kéne a franciáknak, németeknek és egyéb népségeknek, hogy térjenek észhez, és vegyék át az angol átírást (valamelyiket).

2022-10-13 21:55:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26763

Ezt az 'in memoriam' rovatban más már elspoilerezte, kedves tomside. (#15-től mehet az offba)

Áthelyezve a(z) Triangle of Sadness topikból.

A filmet kiábrándítóan gyengének találtam. Súlytalan, túlnyújtott, kiszámítható. A Lavina kifejezetten tetszett, még A négyzet is megért nálam egy haloványabb négyest (ma hármast kapna). A rendező megint a társadalmi, nemi, vagyoni stb. különbségekből és sztereotípiákból adódó, kínos szituációkra épít, de itt ez már kevés.
Az influenszert alakító színésznő korai halála tényleg szomorú.

2022-10-11 14:35:05 [Általános fórum] St4nt0N #9663

Ahol nem emeltek, ott nem mertek.

2022-10-11 11:03:16 [JÁTÉK] St4nt0N #50690

Aranykor, névelő nélkül. (L'âge d'or)

előzmény: bambula (#50689)

2022-10-08 22:28:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26760

IMDb is mininek írja, merthogy 1 évad. Nekem egyébként elég volt egy hosszabb cikk meg egy youtube doku erről a paliról, nem akarnék sorozatnyi időt áldozni rá. Ha borzongani vágyom, itteni hozzászólásokat olvasok.

Áthelyezve a(z) Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story topikból.

2022-10-04 10:56:57 [In Memoriam...] St4nt0N #3096

Gondolom, valaki szólt, hogy végstádiumos, siessenek a bocsánatkéréssel.

Robothangú, idegen szöveget beleerőszakolni olyanok szájába, akiket pont az alkotói és előadói képességeik határoznak meg, mindezt látványosan gyenge minőségben – ez a kreativitásnak a leértékelése. Tudom, hogy nem ez volt a szándék, hogy amolyan tiszteletadás lenne a példaképeknek, de visszafelé sült el.
A versről nem mondok véleményt.

Kedvenc előadók orális abuzálása.

2022-09-02 16:30:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #26708

Ugyan már.

Áthelyezve a(z) Zanox - Kockázatok és mellékhatások topikból.

https://kritikustomeg.org/muvesz/9276/jiang-wen = https://kritikustomeg.org/muvesz/117179/wen-jiang

Jovana Mitic profilképén nem a gyerekszínész, hanem egy azonos nevű modell látható.

A Szamócás (na jó, A nap vége) adatlapján találtam ilyet.

előzmény: oscarmániás (#14506)

Lehet, hogy régóta így van, nekem csak most tűnt fel, hogy XY film adatlapján, a "cikkek" alatt szerepel egy videomegosztós link, amin online megnézhető a teljes film (valószínűleg gyenge minőségben, de ez mellékes). Amikor valaki hozzászólásban oszt meg ilyen linket, arról is lehetne vitatkozni, hogy talán helyesebb lenne privát üzenetben, vagy legalább spoilerként elrejtve. Viszont ugyanezt az oldal tartalmába "intézményesen" beemelni szerintem egyértelműen nem jó ötlet.

2022-07-31 21:52:04 [JÁTÉK] St4nt0N #50202

8. Négyszáz csapás

2022-07-31 21:49:30 [JÁTÉK] St4nt0N #50201

19. Tokiói történet

2022-07-19 22:22:38 [JÁTÉK] St4nt0N #50040

persze, annak a rendezőnek nincs felesége

2022-07-19 22:20:54 [JÁTÉK] St4nt0N #50038

2022-07-19 20:33:24 [JÁTÉK] St4nt0N #50027

13. Radírfej

2022-07-19 00:23:29 [JÁTÉK] St4nt0N #50006

17. Hullámtörés

Itt ez a helyes kifejezés.

előzmény: oscarmániás (#14464)

Nem, nem előadóművész, hanem performansz művész.

Addigra Fassbender betölti az ötvenet. Egyébként ő még britnek sem brit, hanem ír-német.

Azonkívül megfakult már a csillaga is. Talán kijön nemsokára egy-két filmje, hosszú kihagyás után. Az évek óta porosodó Next Goal Wins-nek most forgatják újra az eredetileg Armie Hammerrel készült jeleneteit. A Fincher-féle bérgyilkosos képregényadaptációból még kisülhet valami, de a rendezőnek voltak már melléfogásai is.
A listán elférne Hujber Feri is, annyi esélye, mint Hidd-el-Stonnak, neki is van.
Egyébként most valószínűleg évekig nem készül Bond film. Ha majd megint lesz, akkor a fontosabb mellékszerepeket is új színészek kapják.
Jöhetne még egy film Daltonnal, Clint Eastwood játszhatná Felix Leitert, Helen Mirren pedig Moneypennyt (+ Liz Hurley lenne a jónéni).

Csakhogy Fassbender se nem friss, se nem fiatalos, de még csak nem is 183 centi...

2022-07-07 22:33:46 [JÁTÉK] St4nt0N #49796

10. Utóélet

2022-07-07 22:23:44 [JÁTÉK] St4nt0N #49795

7. Hideg napok

Andrew Scott képes lenne új színt vinni a szerepbe, de ő se fiatal, bár Tom Ripley eljátszásához nem találták túlkorosnak.
Jó, Scott már volt Bond-gonosz, akkor legyen Harry Styles egy Bond-musical főhőse (hosszú hajjal).
Több lecsúszott színész is szerepel a listán.

2022-06-25 22:23:16 [JÁTÉK] St4nt0N #49520

3. Vissza a jövőbe

2022-06-22 23:28:19 [JÁTÉK] St4nt0N #49504

10. Berlin felett az ég

2022-06-12 21:01:20 [JÁTÉK] St4nt0N #49385

5. Joaquin Phoenix - Joker

Vaszilij Livanov se volt rossz.

2020-01-23 21:45:37 Daphne (2017) St4nt0N (?) #2

Mozifilmnek valóban kevés, igényesebb tévéfilmként viszont simán megállja a helyét. Emily Beecham elképesztően jó, már miatta megéri.

A főszereplő mai szóval szexfüggő, amit Trier szuverén alkotóként, művészi szabadsággal ábrázol. Tehát nem egy tudományosan hiteles, a leghaladóbb pszichológiai ismereteket tükröző porté bemutatása a cél.

Azért itt könnyen át lehet esni a ló másik oldalára.
Egyébként meg ha látunk egy filmet, ami nem tetszik, akkor tovább kell lépni.

Ma délután mindössze 8-an ültünk a Toldiban (a nézők 87,5%-a nő volt), ilyen szerény érdeklődés mellett ki tudja, meddig vetítik nagyteremben ezt az igen jó filmet. Aki így szeretné látni, ne halogassa a mozizást.
(Egyébként nem kell valódi érzelem, a hiteles színészi alakítás tökéletesen megfelel.)

2020-01-03 23:30:58 [Általános fórum] St4nt0N #8229

„Milyen szakmai terveid vannak?

Dolgozunk egy kisfilmen, amelyet a jövő év elején le szeretnénk forgatni. Plusz két nagyjátékfilmet párhuzamosan írunk, az egyik a
DVNA munkacímet viseli.

Ennek az előzetese volt a diplomamunkád, amely az üres Budapestet és a kiszáradt Dunát mutatja.

Ez a téma sajnos egyre aktuálisabb, lassan már CGI sem kell hozzá… Eredetileg nem akartam filmet csinálni belőle, de az internet népe annyira felkapta az előzetest, hogy a mai napig ez a legnézettebb magyar trailer. Most azon dolgozunk, hogy hogyan lehetne ebből az ötletből egy olyan sci-fit készíteni, ami tartalmilag is minőségi, és természetesen az egyre égetőbb klímakérdéssel foglalkozik.”

előzmény: terika (#8228)

2020-01-03 22:05:40 [Általános fórum] St4nt0N #8226

Kamutrailernek tűnik.

előzmény: terika (#8225)

Természeresen nincs egyetlen kedvenc, de ha olyat kell írnom, ami még nem lett megemlítve, akkor az An Elephant Sitting Still. (A többi itt van a kommentekben, és köszönöm én is a tippeket!)

Nincs a listán a kedvencem. Nem írom meg kommentben.

2019-12-20 12:44:40 [Általános fórum] St4nt0N #8205

Szerintem a filmet a maga kontextusában érdemes vizsgálni. A rendező a saját életéből merített, ennélfogva egy jómódú színész-rendező házaspár válásáról szól, a felek végül nem esnek egymás torkának, és képesek továbblépni, a gyerekük nem traumatizálódik.
A két ügyvéd pedig a karakteréből adódóan maníros.
Léteznek filmek durvább, aljasabb válásokról, amik szintén jók. Ez a történet viszont így hiteles, a mélysége rezdülésekből, utalásokból építkezik.

A rendező '80-as évek elején készült alkotásai közül kettőt is láttam, az egyik pont az volt, amelynek a forgatása után bekövetkezett a jelen filmben elbeszélt tragédia. Malmros akkori kislány-múzsája, Line Arlien-Søborg nyilatkozatai szerint kettejük viszonyát a rendező a valóságtól eltérően festi le (a róla mintázott karaktert a filmben Ibennek hívják). A vonatkozó dán nyelvű cikkeket a Google fordító korrekt minőségben ülteti át angolra, az egyikből egy rövid részletet bemásolok az érdekességekhez.

Sejtem, mit értesz az alatt, hogy „tudott volna mélyebbre menni”, de Baumbach ilyen (és nem a Netflix).

előzmény: Rituska (#14)

Még nem láttam, de most kíváncsi lettem rá. Ezt mindenképp megnézem, utána talán a Dévát is.

előzmény: somogyireka (#10)

A korábban rövid- és dokumentumfilmeket készítő Nora Fingscheidt első játékfilmje egyébként személyes indíttatásból készült. „Bár nem voltam annyira agresszív, mint Benni, én is vad gyerek voltam, így máig elbűvöl egyes emberek extrém energiája, még akkor is, ha az az energia éppen önpusztító” – mondta a brit Electric Ghost magazinnak.
Fingscheidt filmje összesen hat évig készült. A rendező ezalatt hónapokon át különböző gyermekotthonokban lakott, egyedi eseteket tanulmányozott, és több mint hatvan németországi, a gyermekvédelemben dolgozó szakemberrel készített interjút.
„Próbáltam teljes képet kapni a rendszerről. (...) A karaktereket sok-sok valós figura alapján gyúrtam össze. Fontosan tartottam, hogy amit látunk, arra a szakemberek azt mondhassák, akár dokumentumfilm is lehetne” – mondta a Népszavának adott interjújában a forgatókönyvet is jegyző Nora Fingscheidt.

Amikor még a szülő is retteg a gyerekétől

előzmény: somogyireka (#8)

Kiemelkedő film, ha nem is zseniális. Enyhén elfogult a férfi javára, de ennyi belefér. Néhány jelenetet kicsit súlytalannak éreztem, cserébe az ügyvédek játszmájából jó lett volna valamivel többet látni. Ezzel együtt az év egyik legjob filmje. Szép lenne, ha itt is hasonló diskurzus alakulna ki, mint a borzasztóan túlértékelt „néprajzos horror” meg a „művészi DC-film” esetében.
(A Frances Ha ugyanebben az univerzumban játszódik, felesleges rugdosni, kedves 2-es.)

2019-11-27 18:39:18 Fleabag (2016) St4nt0N (?) #4

Bizony, még mini korában került fel, ez az első hsz időpontjából is kiderül. A második évaddal megállt a növekedésben, az alkotók szerint nem lesz több folytatás. A 12 epizód játékideje együtt alig 5 ½ óra, szóval nem egy eposz.
Phoebe Waller-Bridge karrierje szépen beindult azóta: Daniel Craig kérésére besegített az új Bond-film forgatókönyvébe, besöpört egy csokornyi tévés díjat, és az sem lenne nagyon meglepő, ha felbukkanna Martin McDonagh következő filmje körül.
Ragemarci, köszi a visszajelzést, mindig jólesik.

előzmény: kilépett felhasználó (#3)

2019-03-26 15:09:27 Turist (2014) / Lavina St4nt0N (?) #68

Köszi, ezt a (nem saját) kifejezést az #57-ben használtam az amerikai remake kapcsán, ami 4 év után el is készült. A Downhill című filmben Will Ferrell(!) játssza az apát, Julia Louis-Dreyfus az anyát, Kristofer Hivju pedig újrázik.

2019-03-21 12:50:41 [Általános fórum] St4nt0N #7789

Gondolatban a köszönöm-gombot nyomkodom vadul.

előzmény: Ágó (#7788)

Szerencsédre mindketten rengeteg dokumentumfilmben (is) szerepelnek.

előzmény: velvetgristle (#46)

2019-03-13 02:46:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] St4nt0N #24390

...

Áthelyezve a(z) The Lobster topikból.

előzmény: Jereváni Rádió (#33)

2019-03-06 13:32:11 [Tévésorozatok] St4nt0N #3427

„…réteg-sorozat mivolta csak az utolsó rész révén válik nyilvánvalóvá”
Ez nem hangik túl csábítóan. Két olvasata van: vagy nem sikerült kiszolgálni nem kevés néző igényeit, vagy félrepozícionálták a sorozatot. Ez utóbbi elég valószínűtlen, lévén a TD egy mainstream brand.

2019-02-28 17:39:32 [Tévésorozatok] St4nt0N #3423

Hétfőn startol a Fleabag 2. évada.

A Szeszélyes évszakok Collector's Edition bluray a bőrkötésű Hahota-gyűjtemény alá vagy fölé került végül a polcon?

„13 évesen David Bowie vette el a szüzességét”

A történet hitelessége erősen vitatott. Az egyetlen forrás a nő, aki elmondása szerint 15 volt (legyünk pontosak), és önként kínálkozott fel Bowie-nak. Az énekesnek egyébként éppen egy másik fiatalkorú groupie volt a szeretője, akivel hármasban csinálták. Állítólag.

A témában már készült dokumentumfilm:
Let's Spend the Night Together (2010)

...

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2019-02-25 23:37:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] St4nt0N #11095

1/2off: Mi a fene történhetett Jake Gyllenhaal-lal? Pár éve, az Éjjeli féreg meg az Éjszakai ragadozók sikere után még arról volt szó, hogy lassan ő is kaphatna már egyet tomside kedvenc tekebábuiból... Azóta viszont mintha lejtmenetbe került volna (szuperhősfilm?!).

2019-02-20 11:41:01 [Kedvenc lemezek] St4nt0N #556

VU hatalmas kedvenc (jelenleg a The Complete Matrix Tapes), a Fugazitól a The Argument a favorit, Slint, Shellac alábbi albumai is gyakran szóltak nálam mostanában + időnként Tool (Lateralus). Tavaly legtöbbször talán Destroyer (főleg a Rubiestól a kenig) – az egyik zenekar abból a nagyon kevésből, amit élőben is megnéznék. Nyáron jön a Deerhunter és Kurt Vile, majd őket talán... Ólafur Arnalds MÜPA-fellépéséről lemaradtam, hónapokkal korábban elfogytak a jegyek.
Bár mostanában nem hallgattam, nagyon kedvelem még Keri Latimert szólóban és „zenekarilag” (Special Fancy, Nathan, Leaf Rapids, Middle Of Nowhere) egyaránt, tőle levelem és dedikált cd-m is van, hehe.
Nemrég bukkantam rá, és nagyon tetszett Tim Heckertől a Ravedeath, 1972.
Kellemes felfedezés volt még a Ride-tól a Nowhere.
Utólagos kiegészítésül, mivel az eddig felsoroltak közt nem találtam:
Broken Social Scene – You Forgot It in People.

előzmény: velvetgristle (#555)

Végighazudta eddigi életét a sikeres író – a 24.hu cikke a film alapjául szolgáló regény szélhámos szerzőjéről a The New Yorker leleplező riportja nyomán.

2019-02-09 12:28:44 Touch Me Not (2018) / Ne érints meg! St4nt0N (?) #3

„She is not related to the renowned Romanian director Lucian Pintilie.” IMDb
(Nem rokona az ismert román rendezőnek, LP-nek.)

2019-02-08 23:39:56 Dögkeselyű (1982) St4nt0N (?) #48

Dögkeselyű - Részletek András Ferenc filmjének zenéjéből
Ritka, CD-n kereskedelmi forgalomban nem elérhető, csak online megvásárolható album.
Összesen: 2 dal (1. Főcímzene, 2. Élni kell), 00:06:24, 12 MB
A teljes album ára: 538 Ft (mp3) / 738 Ft (flac)

2019-02-08 15:58:22 [In Memoriam...] St4nt0N #2400

Albert Finney 1936–2019
Legendás színész volt, hiányozni fog.

• ...