St4nt0N

Regisztráció: 2010. január 6. (10 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

2020-01-23 21:45:37 Daphne (2017) St4nt0N (?) #2

Mozifilmnek valóban kevés, igényesebb tévéfilmként viszont simán megállja a helyét. Emily Beecham elképesztően jó, már miatta megéri.

A főszereplő mai szóval szexfüggő, amit Trier szuverén alkotóként, művészi szabadsággal ábrázol. Tehát nem egy tudományosan hiteles, a leghaladóbb pszichológiai ismereteket tükröző porté bemutatása a cél.

Azért itt könnyen át lehet esni a ló másik oldalára.
Egyébként meg ha látunk egy filmet, ami nem tetszik, akkor tovább kell lépni.

Ma délután mindössze 8-an ültünk a Toldiban (a nézők 87,5%-a nő volt), ilyen szerény érdeklődés mellett ki tudja, meddig vetítik nagyteremben ezt az igen jó filmet. Aki így szeretné látni, ne halogassa a mozizást.
(Egyébként nem kell valódi érzelem, a hiteles színészi alakítás tökéletesen megfelel.)

2020-01-03 23:30:58 [Általános fórum] St4nt0N #8229

„Milyen szakmai terveid vannak?

Dolgozunk egy kisfilmen, amelyet a jövő év elején le szeretnénk forgatni. Plusz két nagyjátékfilmet párhuzamosan írunk, az egyik a
DVNA munkacímet viseli.

Ennek az előzetese volt a diplomamunkád, amely az üres Budapestet és a kiszáradt Dunát mutatja.

Ez a téma sajnos egyre aktuálisabb, lassan már CGI sem kell hozzá… Eredetileg nem akartam filmet csinálni belőle, de az internet népe annyira felkapta az előzetest, hogy a mai napig ez a legnézettebb magyar trailer. Most azon dolgozunk, hogy hogyan lehetne ebből az ötletből egy olyan sci-fit készíteni, ami tartalmilag is minőségi, és természetesen az egyre égetőbb klímakérdéssel foglalkozik.”

előzmény: terika (#8228)

2020-01-03 22:05:40 [Általános fórum] St4nt0N #8226

Kamutrailernek tűnik.

előzmény: terika (#8225)

Természeresen nincs egyetlen kedvenc, de ha olyat kell írnom, ami még nem lett megemlítve, akkor az An Elephant Sitting Still. (A többi itt van a kommentekben, és köszönöm én is a tippeket!)

Nincs a listán a kedvencem. Nem írom meg kommentben.

2019-12-20 12:44:40 [Általános fórum] St4nt0N #8205

Szerintem a filmet a maga kontextusában érdemes vizsgálni. A rendező a saját életéből merített, ennélfogva egy jómódú színész-rendező házaspár válásáról szól, a felek végül nem esnek egymás torkának, és képesek továbblépni, a gyerekük nem traumatizálódik.
A két ügyvéd pedig a karakteréből adódóan maníros.
Léteznek filmek durvább, aljasabb válásokról, amik szintén jók. Ez a történet viszont így hiteles, a mélysége rezdülésekből, utalásokból építkezik.