Vladek

Regisztráció: 2010. január 3. (12 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

5 2010-04-01 4,1
Alice in Wonderland
Alice Csodaországban
3 2010-04-01 3,1

Először voltam olyan filmen, amit 3D-be néztem mégis szemüveg nélkül sokkal tisztább volt a kép. Kábé semmi különbség nincsen 3D szempontjából, csak szemüvegben homályosabb...

2010-04-18 22:21:44 Cloverfield (2008) Vladek (4) #38

Én valahogy, mint film nem tartom maximálisan jónak, de mégis az egyik kedvencem. Rengeteg technikai munkát fektettek bele ebbe a kézi kamerás ötletbe, de mégis teljesen egyszerűnek néz ki. Ettől iszonyat hatásos az egész. Legalább is szerintem.

Érdemes ezt a filmet megnézni? A trailer egész jól néz ki, de elég sok rossz kritikákat olvasok róla.

Borzasztóan megírt forgatókönyvvel rendelkezik, és vannak siralmas poénok. Egyedül Gerard Butler és Jennifer Aniston párosa jó.

Nagyon jó, engem teljesen lekötött. Öröm nézni, hogy a DreamWorks szinte felemelkedett a Pixar színvonalára. Bár nekem a DreamWorks mindig is jobban tetszett egy kicsit. Mindenesetre a filmet mindenkinek tudom ajánlani.:)

2010-01-03 16:24:54 Away We Go (2009) / Továbbállók Vladek (2) #3

Sam Mendes-t elnevezték pszichológusnak, mert ezzel a filmmel segíteni akart a fiatal családoknak. Nos nem lehet tagadni a filmnek, van egy nagyon fontos mondanivalója: Hogyan csináljunk egy tökéletes családot. Hogyan legyen normális és boldog családunk. Ezt a mondanivalót két főszereplőn mutatja be. Egy ifjú szerelmespáron, akik éppen gyereket várnak, de a baba nagyszülei elköltöznek Bulgáriába, ezzel kihagyják a baba első két évét. Szívhez szóló film, és tényleg jól mutatja be, hogy kerüljük ki a tragédiát a családalapításban. De akármilyen kedves film is, nagyon unalmas…

Burt és Verona miután megtudják, hogy a nagyszülők elmennek, kitalálták, hogy a baba érdekében ők is elköltöznek egy szebb helyre. Utazásuk phoenixben kezdődik, de mivel ott nem jön össze, továbbállnak. Ez pedig így megy egészen 98 percig. Nem is lenne baj az alap történettel. Végül is jó dolgot választott Sam Mendes, de rosszul mutatta be.

A film, vígjáték kategóriába van sorolva, ami elég nagy hiba. Az egész film leginkább ezért lett elrontva. Nem vígjátékot kellet, volna ebből készíteni, hanem drámát. Vannak benne drámai elemek, de a poénok (amiből még így is kevés van) valahogy a rossz irányba viszik. Így nem jó vígjáték, és nem is jó dráma. Színészi alakítások bár rendben vannak, de nem olyan egetverőek, és nem okoznak meglepetést.

Összességében van egy nagyon erős mondanivalója a filmnek, amit nagyon rosszul, unalmasan, gyenge poénokkal, észrevehetetlen drámai elemekkel mutat be. Inkább felnőtteknek ajánlatos, akik gyereknevelés előtt állnak. Őket még megfoghatja a film. De a maradék embernek, ez marad egy rossz film.

Vladek (mozihir.gportal.hu)