tamas.1

Regisztráció: 2009. december 27. (14 év, 2 hónap)

Akasen chitai
5 2011-05-30 4,3
Sanshô dayû
Szansó tiszttartó
5 2011-05-30 4,6

1. A viharos húszas évek (10/10)
2. Megszállottság (10/10)
3. Mocskos arcú angyalok (10/10)
4. A közellenség (10/10)
5. Yankee Doodle (9/10)
6. Egy, kettő, három... (8/10)

Audrey Hepburn. :)

Peti, találtam egy jobb példát Bronson helyett: Jean Gabin. Legtöbbször ugyanúgy játszott és nagyon hasonló szerepeket vállalt el, de mégis volt az alakításainak mélysége. Számomra ő ennek a típusnak az etalonja. :) De Clint Eastwood sem rossz. Igaz, hogy csak 3 arckifejezése van, de mégis képes mélységet vinni a karaktereibe.

Lewis szerintem sokkal jobb, mint a "rendben van" kategória... :D Pl Vérző olaj és Bal lábam... mekkora alakítások!

Cary Grant-et pedig dobjuk ki a listáról!

Nehéz kérdés, talán a Férfiszenvedély.
Az Ace in the Hole című remekművet viszont nagyon hiányolom a listáról.

Chaplin, O'Toole és Gielgud akiket hiányolok a listáról. Viszont a szavazatomat Laurence Olivier és Daniel DAy-Lewis kapják.

"Számomra ez a „szeretkezz, és ne háborúzz" dolog egyenesen ostobaság"
Igazad van Ivan, az emberek inkább gyilkolják egymást, az nem ostobaság.

"a ferdék jogainak nem normális módon való kiterjesztése (pl. házasodhatnak"
Persze, a ferdék olyan alsóbbrendű, kiírtani való aljanépség, akiket nem illet meg ugyanaz a jog, mint a "normális" embereket.

Ezeket tényleg komolyan gondolod Ivan?

2010-07-01 18:30:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tamas.1 #8159

Természetesen a fiatal generáció véleménye is fontos (egyébként én is huszas éveimet taposom), de meglátásom szerint igenis ők azok, akiknek nagyon bejön Tarantino fenegyerek stílusa.
És azt is észrevettem, hogy sokan azért tartják zseninek, mert mindig "kitalál valami újat", pedig csak a régebbi rendezőktől lopkod, akiknek a filmográfiáit elég sok rajongója nem ismeri.
Viszont nem állt szándékomban leszólni azokat, akik kedvelik az alkotásait - legfeljebb rosszul fejeztem ki magam. :)

2010-07-01 17:49:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] tamas.1 #8157

Nem tartom jogosnak a felháborodásodat, mivel nem mondtam, hogy taknyos vagy. Tarantino egy olyan rendező, aki eléggé megosztja az embereket, általában vagy imádják vagy utálják. Tapasztalatom szerint főleg a tizen-, és huszonévesek szokták ajnározni.