leplesbitang

Regisztráció: 2009. december 26. (7 év, 11 hónap)

Händelse vid bank

4 2017-11-19 4,3
L'intrus

1 2017-11-19 ?
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
2 2017-11-16 3,0
Lou

4 2017-11-14 4,2
Juste la fin du monde
Ez csak a világ vége
3 2017-11-12 3,6

2017-10-19 06:00:22 Manifesto (2015) leplesbitang (1) #1

Milyen remek téma, és mégis mennyire gyenge ez a film. Nagyjából koncepció nélkül, felületes asszociációk alapján hányja egymásra izgalmas kiáltványok részleteit, amik a megcsonkításuk és kontextusidegenségük miatt elvesztik mindenféle relevanciájukat, tökéletesen lényegtelenné és értelmetlenné válnak. Közben Cate Blanchett eljátszik rengeteg figurát, lényegében fölöslegesen.

A szituacionizmus egy kigúnyolt hajléktalan őrjöngése, a futurizmus valamiért a brókerek világa, a dadaizmus csak egy egyszerű gag egy temetésen, a Dogma 95 kiáltvány egy rajzóra kísérőszövege. Legfeljebb az lehet ennek a filmnek a tanulsága, hogy marhára nem gond, ha az ember semmit sem ért a 20. század nagy szellemi áramlataiból, sőt az se baj, ha büszke rá. Cate Blanchett színészi hatóereje lenne hivatott elvinni a hátán, miközben az egész film arról tanúskodik, mennyire gondolatszegény azokhoz tartalmakhoz képest, amikből építkezik. Hát nem viszi.

2017-10-18 22:13:01 City Life (1990) leplesbitang (?) #1

Nincs valakinek tippje, hogy miképp lehet - akármilyen módon - hozzáférni ehhez a filmhez?

2017-03-04 00:29:04 Mindenki (2016) / Sing leplesbitang (4) #187

Szerintem ez eddig a legjobb kritika a filmről. Sok lejjebb megfogalmazott bírálatra választ ad.
(És talán bölcsebb is, mint maga a film. :) )

Hmm, nem tudom, hogy a Felhőatlasz miért állhatott nálam négyesen, biztosan volt valami technikai megoldás, ami tetszett. Inkább hármas. A Felhőatlasz egyébként szerintem hasonlóan közhelyes, de amögött legalább felismerhető egy emancipatorikus szándék. Ennek a filmnek meg csak stílusa van, és persze ügyesen zsonglőrködik az üres helyekkel, hogy mögé lehessen sejteni (pardon, inkább "érezni") dolgokat. A "colehos"-t nem én használtam itt először, csak idéztem, ráadásul nem azt, hogy "coelhos", hanem azt, hogy "coelho-s vagy mülleres", ami nyilván mást jelent. Ezalatt én a midcultra, az álbölcseletre meg a spirituális igehirdetésre gondoltam. Bizonyára vannak más aspektusok, melyek alapján nem hasonlítanak.

Oké, ezt elfogadom. Nekem ugyanakkor az az érzésem, hogy ez a film csak ügyesebben "coelho-s vagy mülleres", de egyébként a tartalmát tekintve semmivel sem több. (Egyébként nem általános elvárásom minden filmre nézve, hogy komoly intellektuális munkával kibogozható filozófiai állításai legyenek. Viszont ne tegyen úgy, mintha "mély" lenne, ha közben ennyire felületes.)

Egyszerű igazságokból tákolt spirituális klisézátony az álbölcselet végtelen tengerén.
A család fontos, a természet csodálatos, a szeretet szép. Ejha, köszi, majd átgondolom...

Zseniális (ál)dokumentumfilm, ami számos eredeti szöveg alapján rekonstruálja a párizsi kommün eseményeit. A film igazán formabontó, nagyon ötletes megoldásokkal mutatja be az eseményeket, de itt nem akarom lelőni ezeket. Mindenkinek ajánlom!
(Fent van a youtube-on.)