leplesbitang

Regisztráció: 2009. december 26. (7 év, 5 hónap)

The Narrow World

Sziasztok!

Ezt kérném:

Köszi!

2017-03-04 00:29:04 Mindenki (2015) / Sing leplesbitang (4) #187

Szerintem ez eddig a legjobb kritika a filmről. Sok lejjebb megfogalmazott bírálatra választ ad.
(És talán bölcsebb is, mint maga a film. :) )

Hmm, nem tudom, hogy a Felhőatlasz miért állhatott nálam négyesen, biztosan volt valami technikai megoldás, ami tetszett. Inkább hármas. A Felhőatlasz egyébként szerintem hasonlóan közhelyes, de amögött legalább felismerhető egy emancipatorikus szándék. Ennek a filmnek meg csak stílusa van, és persze ügyesen zsonglőrködik az üres helyekkel, hogy mögé lehessen sejteni (pardon, inkább "érezni") dolgokat. A "colehos"-t nem én használtam itt először, csak idéztem, ráadásul nem azt, hogy "coelhos", hanem azt, hogy "coelho-s vagy mülleres", ami nyilván mást jelent. Ezalatt én a midcultra, az álbölcseletre meg a spirituális igehirdetésre gondoltam. Bizonyára vannak más aspektusok, melyek alapján nem hasonlítanak.

Oké, ezt elfogadom. Nekem ugyanakkor az az érzésem, hogy ez a film csak ügyesebben "coelho-s vagy mülleres", de egyébként a tartalmát tekintve semmivel sem több. (Egyébként nem általános elvárásom minden filmre nézve, hogy komoly intellektuális munkával kibogozható filozófiai állításai legyenek. Viszont ne tegyen úgy, mintha "mély" lenne, ha közben ennyire felületes.)

Egyszerű igazságokból tákolt spirituális klisézátony az álbölcselet végtelen tengerén.
A család fontos, a természet csodálatos, a szeretet szép. Ejha, köszi, majd átgondolom...

Zseniális (ál)dokumentumfilm, ami számos eredeti szöveg alapján rekonstruálja a párizsi kommün eseményeit. A film igazán formabontó, nagyon ötletes megoldásokkal mutatja be az eseményeket, de itt nem akarom lelőni ezeket. Mindenkinek ajánlom!
(Fent van a youtube-on.)

2017-01-25 11:04:07 Mindenki (2015) / Sing leplesbitang (4) #16

Zseniális. :D Hát igen...

előzmény: Filozofus (#15)

2016-12-27 03:08:16 High-Rise (2015) leplesbitang (5) #16

Én a 4-es és az 5-ös között ingadozom, és nem kizárt, hogy a most megelőlegezett ötössel túlságosan jóindulatú vagyok. Ez a jóindulat abból adódik, hogy az alapkoncepcióját tekintve ez tűnik a legérdekesebb filmes vállalkozásnak, amivel az utóbbi időben találkoztam, és hogy hemzseg az olyan utalásoktól (a könyvek, a poszterek), felvételektől és vágásoktól (pl. a beköltözés felvételei), a zenéktől (a lassított ABBA), a jelenetektől és részektől (a barokk bál), melyek teljesen lenyűgöztek.

A film első fele alatt elképesztő lelkes lettem, de attól a ponttól kezdve, ahol az egész - miként az épület - káoszba fordul, fokozatosan nőtt bennem a gyanakvás, hogy egy öncélú zagyvasággal van dolgom, és valami olyasmit éreztem, mint amit Rorschach írt, hogy "ez a film posztmodernnek ugyan jó, de jónak túlságosan posztmodern". Bár azt hiszem, hogy a posztmodernnel nekem kevesebb gondom van, mint neki, egy ilyen allegorikus disztópia esetében engem is kiábrándítana, ha a film olvasatából nem lehetne kibontani egy álláspontot, ha a film második fele tényleg csak egy - színvonalas és látványos - blöff.

Egyelőre bízom benne, hogy nem az, és csak sokkal több értelmezői munkára lesz szükség a dolog felfejtéséhez. Utánaolvasok, gondolkodom, és itt is figyelem majd, hogy jönnek-e jó, erős értelmezések. Aztán ha nem találok, akkor majd lerontom az ötöst. :D

2016-11-18 00:41:09 Roger & Me (1989) / Roger és én leplesbitang (5) #1

Ez Moore első és talán legjobb dokumentumfilmje, amivel - a legtöbb szakirodalom szerint - forradalmasította a dokumentumfilm műfaját. Igazi "elkötelezett" film, és nagyon profi: a felvett anyag is elképesztően beszédes, és a tálalás is lenyűgöző. Mindenkinek ajánlom!