leplesbitang

Regisztráció: 2009. december 26. (11 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

Valerie a týden divu
Valerie, és az ő csodákkal teli hete
2 2021-09-25 3,9

Idő
2 2021-09-17 2,7
Büntetőexpedíció

5 2021-09-15 4,0

Sziasztok! Beküldtem egy filmet (Der Bräutigam, die Komödiantin und der Zuhälter), melyet véletlenül dánnak állítottam be, holott az NSzK-ban készült. Ki tudnátok majd javítani? (Bocsi.)

Itt elérhető -- sajnos elég gyenge minőségben.

Sziasztok! Beküldtem egy filmet (Carnage: Swallowing the Past (2017)), aminek a műfajainál különböző forrásokból kiindulva csak a "dokumentumfilmet" (valójában áldokumentumfilm) és a vígjátékot (IMDB) tüntettem fel, holott a dolog egyértelműen szatíra. Ezt hozzáillesztenétek még?

Sziasztok! Az SzFE jóvoltából pár napig elérhető Tarr Béla egyik ritkán emlegetett vizsgafilmje, a Cinemarxisme. ( https://vimeo.com/462113135 ) Ennek a filmnek még IMDB lapja sincs, nemhogy port.hu. Úgy is beküldhetem az "Új film beküldése" funkcióval, ha semmilyen portált nem tudok hozzárendelni?

Sziasztok! Az általam az imént feltöltött film (Ce que je vois de mon sixième -- 1901) esetében Ferdinand Zecca a rendező, és nem az "ország", ahova a nevét valamiért sikerült beírnom. Az ország Franciaország. (A film egyébként az IMDB szerint 1904-es, Bordwell és a YouTube szerint viszont 1901-es. Utóbbiakra hallgattam.) Bocsi a kavarásért.

Sziasztok! Az egyik általam beküldött filmhez (Cinq minutes de cinéma pur -- Henri Chomette, 1926) elfelejtettem mellékelni a "rövidfilm" besorolást. Bocsi.

Az első rész jó, a második és a harmadik valóban felejthető, az utolsó kettő viszont zseniális.

2020-01-18 06:27:31 Color Out of Space (2019) leplesbitang (1) #7

Keresték itt a filmet: már fent van piratebayen. (Tartok tőle, hogy ez most sokaknak egy jóindulatú értesítésnek tűnik, de a film megnézése után már rosszindulatúnak látszik majd.)

előzmény: ArmaGedeon (#5)

A film lényegében hat történetből áll, ezek két tematikus blokkba rendeződnek. Nehéz egyben értékelni, mert az egyes részek olykor zseniálisak (mint az első), olykor jók vagy közepesek (mint a második és az ötödik), olykor eléggé közhelyesek és erőltetettek (mint a harmadik, a negyedik és hatodik). Az első egészen remek, nekem ez emeli fel az egészet négyesre, de aki Mungiu többi filmje felől érkezik ide, az készüljön fel rá, hogy lesznek itt olyan részek, melyek a rendezőhöz képest elég "olcsók".

2020-01-05 16:53:00 [Vapiti 2019] leplesbitang #33

Arany Vapiti