leplesbitang

Regisztráció: 2009. december 26. (10 év, 1 hónap)

Nem: nem publikus

3 2020-02-06 3,7
Sodrásban

4 2020-01-31 4,1

2020-01-18 06:27:31 Color Out of Space (2019) leplesbitang (1) #7

Keresték itt a filmet: már fent van piratebayen. (Tartok tőle, hogy ez most sokaknak egy jóindulatú értesítésnek tűnik, de a film megnézése után már rosszindulatúnak látszik majd.)

előzmény: ArmaGedeon (#5)

A film lényegében hat történetből áll, ezek két tematikus blokkba rendeződnek. Nehéz egyben értékelni, mert az egyes részek olykor zseniálisak (mint az első), olykor jók vagy közepesek (mint a második és az ötödik), olykor eléggé közhelyesek és erőltetettek (mint a harmadik, a negyedik és hatodik). Az első egészen remek, nekem ez emeli fel az egészet négyesre, de aki Mungiu többi filmje felől érkezik ide, az készüljön fel rá, hogy lesznek itt olyan részek, melyek a rendezőhöz képest elég "olcsók".

2020-01-05 16:53:00 [Vapiti 2019] leplesbitang #33

Férfi ezüst
Vincent Lindon [En guerre / Sztrájk a gyárban]
Joaquin Phoenix [Joker]
Song Kang-ho [Gisaengchung / Élősködők]

Valóban nagyszerű antikapitalista mozgalmi film, én is mindenkinek ajánlom!

2019-10-21 16:40:03 Rossz versek (2018) / Bad Poems leplesbitang (2) #40

Igazán nagyvonalú a rendezőtől, hogy az eggyel korábbi filmjét (gondolom a nagy sikerre való tekintettel) megcsinálta még egyszer. Emellett őszintén szurkolok neki, hogy túl legyen a szakításán. Ez egyszer majd talán arra is lehetőséget ad neki, hogy kilásson a mikrokörnyezetéből, és befejezze ezt a tágabb külvilágra bántóan vak, giccses, kommersz nyavalygást.

Sokakkal ellentétben én nem vagyok igazán oda a rendezőért: A halál jelét vontatottnak éreztem, a Snowpiercer politikai allegóriáját blöffnek, az Okja esetében pedig irritált az antropomorfizáló szívfacsarás. Az élősködők viszont valóban fergeteges: az egyik legügyesebben felépített társadalomkritikai film, amit az utóbbi időben láttam. Szóval én is nagyon ajánlom!

Nagyon szeretném értékelni ezt a filmet (mert egészen nagyszerű), de nem tudom: "Erre a filmre még nem lehet szavazni." Vajon miért, ha már nem csak moziban nézhető, de le is tölthető?

Sziasztok! Ez a film már nézhető, át tudnátok állítani, hogy értékelhessük?

Sztornó - megtaláltam a lehetőséget, megpróbálom feltölteni. :)

Köszi, valamiért nem dobta ki nekem a kereső.

Ezt is kérném: Active Measures - https://www.imdb.com/title/tt8135494/ (Remélem, hogy ez nincs fent még.)