yesname

Regisztráció: 2009. december 23. (9 év, 5 hónap)

Születési év: 1973

A Quiet Place
Hang nélkül
5 2019-01-07 3,4
Seven Psychopaths
A hét pszichopata és a si-cu
3 2019-01-07 3,7
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Három óriásplakát Ebbing határában
5 2019-01-06 4,4
Han Solo: A Smuggler's Trade

4 2019-01-05 3,5
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
4 2019-01-05 3,0

Legyek megkövezve, de nekem ez tetszett. Láttam és ismerem az eredeti animét is természetesen és mégis.
Úgy ültem le megnézni a hallottak és olvasottak után, hogy nem az anime mélységét vártam, hanem egy könnyed verzióját, amiben azért ott van a lényege is és nem csalódtam. Nem éreztem összecsapottnak sem és az egyszerűsített sztorival sem volt bajom. Jó volt na, de hát különbözőek vagyunk.

2015-12-20 19:52:39 The Gift (2015) / Az ajándék yesname (4) #11

Minden újszülött szeme kék. :)

előzmény: dikalosz (#8)

Nem ugyanaz a kettő? :)

előzmény: kwzatz (#193)

2014-11-22 22:26:08 Interstellar (2014) / Csillagok között yesname (5) #192

Szeretem a sci-fit, szeretem a jó drámát. Tudtam, hogy inkább dráma, mint sci-fi.De azt nem gondoltam, hogy csak dráma és a sci-fi nagyon mellékes. Első 1 óra a lassú felvezetéssel érdekes volt, majd egy órára stagnált és megült. Ekkor úgy gondoltam erős 3-as, gyenge 4-es.
Azonban az egész filmen végig átívelő - nyálfolyamot mellőző - mesterien kidolgozott érzelmek ábrázolásával és az utolsó fél óra a csavarokkal, magyarázattal olyan nagy hatással volt rám, hogy maximalizálnom kell az értékelését. Megérdemli.
Ezek a Nolan srácok zseniálisan dolgozzák ki a történeteket és viszik vászonra úgy, hogy a végén igazán oda....üssenek és adjanak értelmet, világosságot az egész filmnek elejétől a végégig.

A legjobb Marvel film. Sőt... Utóbbi jó pár év legjobb sci-fi mozija számomra.
Lenyűgöző látvány, hangulatos világ, érdekes, egyedi karakterek, nagyon jó humor (sokszor az egész IMAX szakadt a nevetéstől). Érzelmek, motivációk finoman és nem az arcba nyomva premier plánban.
Nem utolsósorban: végre egy old school, vérbeli sci-fi, ami valóban az is akar lenni és nem a konfliktuson, a drámán van a hangsúly: űrhajók, űrállomások, maga a sötét, csillagos űr, idegen lények és le nem ülő, pörgő szórakoztatás.
Manapság mindent sci-finek mernek nevezni azért, mert ma még nem elérhető technológia is van benne. Az nem sci-fi, ahol a science/fiction csupán hátterét adja a történetnek és azzal el is van felejtve.
Számomra a történetvezetés sem volt kaotikus. Végig tudtam követni a történéseket, szereplőket és folyamatos, összefüggő egész volt.

"Ja... Az nem kell. Csak ez a két dolog. A lábbal csak vicceltem..." :D:D:D

2012-06-20 23:04:37 Prometheus (2012) yesname (4) #204

Valóban, elnézést. Munkahelyi kapkodó írás eredménye ebben is meglátsik.

2012-06-19 14:43:58 Prometheus (2012) yesname (4) #190

Nem vártam, hogy az Alienhez közvetlenül/közvetetten köze lesz akár mellékszálként, akár előzményként és az előzetes vélemények miatt kis elvárásokkal mentem el megnézni.
Mágis csalódás volt.
Akkor miért értékelem 4-esre? Azért, mert a film jó. Az utóbbi jónéhány év, de talán 10 év legjobb sci-fije.
A hiányosságaival együtt értékelem így a filmet, amiket már mindenhol mindenki kiveséztek: viszonylag súlytalan mellékszereplők az első két részhez viszonyítva és rengeteg logikai következetlenség.
Utóbbi annyira nem szokott zavarni a filmeknél, ez pedig ráadásul még sci-fi. Csakhogy itt volt 1-2 nagyon súlyos, ami már böki a szemet és logikát rendesen.
Egyiket egy barátom említette meg: honnan tudhatta a David miként kell beszélni a tervezők nyelvén. Hiába tanulmányozta az ősi nyelveket, az írás más és róluk hangalaki maradvány sehol sem maradt. (Igaz nem tudjuk, hogy a tervező vajon értette-e amit mondott.)
A frissen műtött hassal való ugra-bugra, miután burleszkbe illő volt, hogy néha felnyögött a fájdalomtól Shaw és két nyögés közt meg semmi baja.
Vagy az emberivel egyező DNS stb.
Azonban csalódás számomra nem ezek miatt volt, hanem éppen azért, mert volt benne Alien. Pontosabban amilyen formában volt és ahogy megszületett (teljes nagyságban). Katasztrófa. Az utolsó jelenet nélkül többet ért volna a film és nem hagy ennyire keserű utóízt.
Az Alien 4-et nézve örültem, hogy át tudott emelni valamit a 2. rész hangulatából... egészen addig amíg meg nem láttam az eleven szülő királynőt és ami kijött belőle. Na ott könyveltem el, hogy rosszabb, mint a 3. rész.

Itt ugyanez van. Miért érez kényszert arra mindenki, aki hozzányúl a franchise-hoz, hogy átformálják a jól megalkotott xenokat? Talán azért, mert szeretnének arra építve olyant alkotni, mely maradandóbb lesz, mint az eredeti? (A genetikai baromságokat és magyarázatokat inkább hagyjuk. Az első két rész inkább ellentmond neki, mint alátámasztja azokat.)
Sosem fognak olyant csinálni és többek között éppen ezekkel a próbálkozásokkal ássák alá legjobban az Alien misztikumot.

A borzongást és folyamatosan fenntartott feszültséget nem tudta hozni a film úgy, mint az Alienben, de még az Aliens szintjét sem érte el. Ezt mondjuk be tudhatom annak is, hogy azokat nagyon fiatalon láttam és eltel 1-2 évtized :) Ezzel a tapasztalattal már nem hozná azt a hatást egyik Alien sem, de ez természetes.
A negatívumok ellenére egy erős 4-es. Jó történet, látványvilág, zene, titokzatosság, jelenlévő feszültség, borzongás és érdeklődést felkeltő-fenntartó történések, amik mély gondolatokat tudnak ébreszteni. Régóta vágytam már valami színvonalasabb sci-fire és összességében szerintem a Prometheus az.

(Azért örülök, hogy Jézus Krisztus nem került bele. :D)

2012-06-10 17:30:49 Prometheus (2012) yesname (4) #115

Ugyan én még nem láttam, de az előzményfilm az teljesen más kategória. Ha jól gondolom előzményfilm az adott film történéséhez vezető közvetlen eseményeket mutatja többé-kevésbé ugyanazon szereplőkkel és időben/környezetben. Ez csupán abban a kitalált világban játszódik, ahol az Alienek léteznek. Ezért természetes, hogy tartalmaz az Alienhez kapcsolható elemeket. Én erre a filmre semmiképpen sem tekintek előzményfilmként és egyáltalán soha nem is vártam, hogy akár 1 darab Xenomorph legyen benne.

előzmény: slawter (#114)

2012-06-10 13:13:09 Prometheus (2012) yesname (4) #113

Most komolyan. Ki mondta hivatalosan, hogy Alien előzményfilm lesz a Prometheu? Senki ha jól tudom. Annak indult valamikor évekkel ezelőtt elméleti síkon, a tervezőasztalon, de aztán más lett.
Scott kifejezetten hangoztatta mindenhol, hogy nem az lesz, hanem csupán abban az univerzumban játszódik! (Aminek köszönhetően utalások lesznek az Alien-nel kapcsolatosan.) Aki előzményfilmet várt, saját magát verte át.

2012-05-03 22:10:53 The Avengers (2012) / Bosszúállók yesname (5) #131

Ha jobban belegondolok a testeknek nem volt kiterjedése (mint pl. Avatarban) és volt egy-két furcsaság, szóval gagyi 3D lehetett valóban. A testek kiterjedését film közben is hiányoltam, de csak néha tűnt fel aztná el is felejtettem. Más része jól meg volt oldva konvertálthoz képest.
Nekem első konvertált 3D filmem volt és azért ennél rosszabbra vagy inkább mopndom úgy rosszra számítottam. Biztos a jobb munkák közé tartozott a konvertálása és el sem merem képzelni milyen lehet az, amire a többség azt mondja gagyi 3D :)

előzmény: macattila (#127)