yesname

Regisztráció: 2009. december 23. (14 év, 2 hónap)

Születési év: 1973

Uncut Gems
Csiszolatlan gyémánt
5 2020-01-31 3,5
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
5 2020-01-12 4,1

Klaus
Klaus - A karácsony titkos története
5 2019-12-28 4,2

2022-08-07 13:33:59 Prey (2022) / Préda yesname (5) #26

Ez tipikus magyar hozzáállás. Nem a film a lényeg, hanem valami amibe bármiért bele lehet kötni.

előzmény: fempolip (#25)

2022-08-07 11:39:07 Prey (2022) / Préda yesname (5) #23

Véleményem szerint minden rendben volt a filmmel, mint film. CGI-t nem sorolom ide, mert nem lényeges része illetve költségvetéstől is függ. A szereplők mind jók voltak és a főhősnő is jól játszotta a szerepét. A monológja a végén kissé egyszerű és súlytalan volt ugyan, de nem Ő tehet róla.
A történet teljesen jó volt a témához, nagyon élveztem az egészet a bevezetéstől, az indiántörzs életének rövid bemutatásán keresztül a végső harcig.
Simán hozta az első rész élményét és színvonalát számomra. Az elsőt teljesen tudatlanul ültem le megnézni és azért is volt meglepő, mert egy kommandós akciófilmre készültem az eleje és Schwarzenegger alapján. Helyette jó kis sci-ft kaptam. Továbbá az első volt.
Ha ezt is figyelembe veszem, akkor véleményem szerint ez a rész még felül is múlja azt.
Ha nem a predátorral reklámozták volna, hanem rejtélyesen egy 1700-as években játszódó thrillernek adják el a trailerekben, akkor sokkal nagyobbat ütött volna a filmes világban és a rajongók között, mert aki megnézi lett volna meglepetés és terjedt volna a híre úgy a semmiből.

Látta, hogy öregszik. :D

előzmény: Dangar (#14)

Megadtam neki az ötöt végül, mert egyszerűen hozta az első filmek hangulatát, minőségét. Az első kettő kivételével a többi baja az volt, hogy nem érződtek annyira gépnek a terminátorok. Ebben azok voltak (kivéve a fejlődött T-800-ast.) Akciójelenetek is nagyon tetszettek és végre ismét lejött a vászonról a szenvtelen, csak a célért, ridegen előre gép képe. Egyedül az Arnold 2x is "életre kel" dolgot találtam soknak.
Összességében nagyon élveztem a filmet és ellenben a félresikerült részekkel adta az igazi terminátor érzést. Na és Natalia Reyes is bejön. :)
Élményben, minőségben én simán odatenném az első két rész mellé, ha nem nézem az első két rész újdonság varázsának részét.

Legyek megkövezve, de nekem ez tetszett. Láttam és ismerem az eredeti animét is természetesen és mégis.
Úgy ültem le megnézni a hallottak és olvasottak után, hogy nem az anime mélységét vártam, hanem egy könnyed verzióját, amiben azért ott van a lényege is és nem csalódtam. Nem éreztem összecsapottnak sem és az egyszerűsített sztorival sem volt bajom. Jó volt na, de hát különbözőek vagyunk.

2015-12-20 19:52:39 The Gift (2015) / Az ajándék yesname (4) #11

Minden újszülött szeme kék. :)

előzmény: dikalosz (#8)

Nem ugyanaz a kettő? :)

előzmény: kwzatz (#193)

2014-11-22 22:26:08 Interstellar (2014) / Csillagok között yesname (5) #192

Szeretem a sci-fit, szeretem a jó drámát. Tudtam, hogy inkább dráma, mint sci-fi.De azt nem gondoltam, hogy csak dráma és a sci-fi nagyon mellékes. Első 1 óra a lassú felvezetéssel érdekes volt, majd egy órára stagnált és megült. Ekkor úgy gondoltam erős 3-as, gyenge 4-es.
Azonban az egész filmen végig átívelő - nyálfolyamot mellőző - mesterien kidolgozott érzelmek ábrázolásával és az utolsó fél óra a csavarokkal, magyarázattal olyan nagy hatással volt rám, hogy maximalizálnom kell az értékelését. Megérdemli.
Ezek a Nolan srácok zseniálisan dolgozzák ki a történeteket és viszik vászonra úgy, hogy a végén igazán oda....üssenek és adjanak értelmet, világosságot az egész filmnek elejétől a végégig.

A legjobb Marvel film. Sőt... Utóbbi jó pár év legjobb sci-fi mozija számomra.
Lenyűgöző látvány, hangulatos világ, érdekes, egyedi karakterek, nagyon jó humor (sokszor az egész IMAX szakadt a nevetéstől). Érzelmek, motivációk finoman és nem az arcba nyomva premier plánban.
Nem utolsósorban: végre egy old school, vérbeli sci-fi, ami valóban az is akar lenni és nem a konfliktuson, a drámán van a hangsúly: űrhajók, űrállomások, maga a sötét, csillagos űr, idegen lények és le nem ülő, pörgő szórakoztatás.
Manapság mindent sci-finek mernek nevezni azért, mert ma még nem elérhető technológia is van benne. Az nem sci-fi, ahol a science/fiction csupán hátterét adja a történetnek és azzal el is van felejtve.
Számomra a történetvezetés sem volt kaotikus. Végig tudtam követni a történéseket, szereplőket és folyamatos, összefüggő egész volt.

"Ja... Az nem kell. Csak ez a két dolog. A lábbal csak vicceltem..." :D:D:D

2012-06-20 23:04:37 Prometheus (2012) yesname (4) #204

Valóban, elnézést. Munkahelyi kapkodó írás eredménye ebben is meglátsik.