Kattantka

Regisztráció: 2009. december 23. (9 év, 10 hónap)

Nem: nő

How to Train Your Dragon
Így neveld a sárkányodat
5 2010-07-18 4,1
Shrek Forever After
Shrek a vége, fuss el véle
5 2010-07-18 3,0
Toy Story 3
Toy Story 3.
5 2010-06-21 4,3

4 2010-04-25 3,6
Tibor vagyok, de hódítani akarok

3 2010-04-20 2,4

3 2010-01-11 3,7
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
Amélie csodálatos élete
5 2009-12-29 4,4

Nézd, 9 éves koromtól Tolkien fanatikus voltam és vagyok is, hibát látok a filmben milliót és egyet, de az, hogy olyan odaadással vitték vászonra, amit minden rajongó érez... Nos, ez minden hibán átsugárzik, és zseniálissá teszi a filmet. :)

előzmény: slick (#33)

Így utólag még hozzátenném, hogy a 3 testvér meséjének animációja az, amiért érdemes megnézni a filmet. Szerintem. :)

Egyetértek sok előttem szólóval.
A 6. részben fontos volt a zenei aláfestés, nagyon megalapozta a hangulatot. Itt zene nem volt és olyan hangulat sem. Próbálták érzelmesre venni a jeleneteket, de nem a megfelelően vannak közvetítve ezek az érzések. A twilight első részére emlékeztetett a színezet, és a lassúság. Soha nem gondoltam, h bánni fogom, de gyakorlatilag oldalról oldalra haladnak a könyvben, de ez filmként rettentő vontatott. Először mondhatom azt, hogy igazán jó a háttér. A varázsvilág színterei és karakterei visszajöttek, de a cselekmény... Rosszul kiemelt részek, félreérthető dolgok.
Továbbra sem értem, h miért nem cserélik le a főszerepet játszó srácot valaki olyanra, aki meglepetten félénk arcon kívül mást is tud. Ez a Rupert Grint talán színészi teljesítményt nyújtott, de nem jót. A többiek meg inkább CSAK statisztának lennének jók. Elsá HP film, amire 3-ast adok.

OFF: Valóban Tolkien nem szándékzott, valószínűleg Rowling sem, de hát a kritikusok már csak egy olyan faj, hogy szeretnek művekbe olyan dolgokat belelátni, ami nincs ott.

Nagyon is vannak II. (azaz második;) vh.-s vonalak. A muglik üldözése, a mágia hatalom, megkülönböztetés, a nagyobb jóért és a többi. Sokkal direktebbek az analógiák, mint a GYU-ban.

Elgondolkoztam ezeken a dolgokon, amit írtál...
Én inkább Dreamworks párti vagyok, pár tagadhatatlanul zseniális Disney mellett is... Phoebus rossz példa, mert én utálom a szőke karaktereket, kivéve persze Szőkét. De most akkor veszem inkább Mózes mellé Ericet. Ehm. :9
Nekem pont az tetszik a dreamworks animációkban, hogy ezzel a szögletességgel, vagy nevezzük inkább nyersségnek, tudja átadni a hasonló üzeneteket. Nem kell átformálnia a valóságot, hogy szeretetet ébresszen a karakter iránt.

előzmény: Ágó (#21)

2010-07-18 23:05:58 Kis Vuk (2008) Kattantka (1) #373

Miért adtál 5-öst? :D Jó, persze Gyurika idejében az volt a legrosszabb osztályzat tudom... :D

előzmény: gomez1000 (#372)

A Dreamworks nem csak nyálat csöpögtet a gyerekek fülébe, hanem finom iróniát, és fontos tanulságokat is. Nem mondom, hogy ez nem csöpög, szó sincs róla. :) De a klasszikus rajzfilmek óta a Disney nem tudja utolérni a Dreamworks munkáit.

Nos, én 5öst adtam rá, mert:
Az első Shrek film alapgondolata, és üzenete (senki sem az, aminek látszik, bárkiben lehet más vagy több mint gondolnánk stb.) egyszerűen csodálatos, a humor remek, a zenék még annál is jobbak.
A 2. és a 3. rész ezután csak csalódás lehetett, mint animációs rajzfilm rajongónak, nekem is csak elcsépelt közhelyek halmaza volt, remek látvánnyal.

Ez a 4. rész viszont nem követte el két elődje hibáját, hogy eltávolodott a remek alapgondolattól, és üzenettől. Ezért nagyon gazdag érzelmekben, hozta a humort, az irónikus mesevilágot.
Ezért adok rá 5öst, bár az elsőhöz messze nem ér föl, de az első óta mindenképp ez a legjobb rész. Persze a 2-3. részeknek is megvolt a maguk szerepe.
Távlatokban csak az első résznek van jelentősége, de hát nem kell mindig távlatokban gondolkodni. ;)

2010-04-25 22:21:05 9 (2009) Kattantka (4) #29

Ma néztem meg, és a trailer alapján, meg amit utána olvasgattam, nos többet vártam, de azt se mondanám, hogy abszolút csalódás volt.
Valaki már írta elöttem, hogy kissé "szétesett" a film, egyik pillanatban harc, a másikban, pedig elmés dialógok. (Elnézést, most nem tudom visszakeresni a választ.) Nos ezzel egyet kell értenem.
Amúgy a legjobban az zavar, hogy ebből a történetből sokkal hatásosabb, mélyrehatóbb filmet is létre lehetett volna hozni. A bábuk mint már tudjuk, lélekdarabkák, engem érdekelt volna, hogy ki melyik részét viseli a tudós személyiségének. Persze ki lehet totózni, de jó lett volna erre egy pár letisztázott mondat, visszatekintés. Nem tetszett az se, hogy a 9-ek kapcsolata, mélysége, ellenszenve szintén el volt csak hadarva, némi mindent elmondó egymásra pillantással. Bár ez lehet, hogy csak nekem nem volt elég, mert én érzelem dús filmre vágytam, nem pedig akció-animációra.
Mégis 4-est adok rá, mert ha ez valóban az első filmje a rendezőnek, akkor igenis megérdemel egy 4-est. Igazából kicsit olyan érzésem volt, mintha jó pár hasonló tartalmú film kicsiny és felületes összegzése lenne. De a téma és a sztori viszonylagos egyedisége megint csak megér egy 4-est.

És, ha valaki erre ül be a kicsiny gyermekével, hát én azt mondom, ne tegye! Feliratos, ijesztő és nyomasztó, az ajánlott korhatár betartása ez esetben tényleg ajánlott. :)