zeddi

A maga kategóriájában hozza, amit vártam tőle. Ha nem is sűrűn, de talán időnként majd újra előveszem.
Inkább csajos film, bár a párom is nevetett 1-2 résznél.

2021-01-04 00:04:40 Little Italy (2018) / Pizzarománc zeddi (2) #2

Kedves, vidám családi film kategória, de többet vártam tőle. A hangulata miatt megnéztem, a szereplők közt is voltak jók, viszont a poénok sokszor erőltetettek voltak. Zavaróan kicsinyesnek tűnt a 2 család csatározása, és hiányoltam az olyan részeket, amik jobban engednek azonosulni a szereplőkkel. Ezeken átsiklottak, pedig sokkal jobb film is lehetett volna. 2 és 3 közt van, de mivel nem akarnám újra nézni, ezért inkább 2

2021-01-04 00:02:36 Little Italy (2018) / Pizzarománc zeddi (2) #1

Nagyjából az első rész után elvárható folytatás. Én szívesen megnéztem, egynek jó, és az első résznél annyiból figyelemfelkeltőbb, hogy már több dologban kapcsolódik a Harry Potter sorozathoz. Ami vegyes érzéseket vált ki belőlem, mert egyrészt szeretem a HP-t, és kíváncsi vagyok az előzményekre, úgyhogy már csak ezért is megnézem, másrészt nem ér fel vele.
Bár szerintem eleve nehéz lenne megugrani valamit, ami anno nagyot ütött, az újdonság erejével hatott, és minden ami hozzá kapcsolódik, ehhez van mérve.
Az első résznél több poénos elszólást tettek bele, mintha rájöttek volna, hogy ezzel szimpatikusabb lesz az összhatás.

Le vagyok akadva ezen a filmen, talán mert többször is csalódás ért nézése közben. Az elején nagyon zavart, hogy helyből az Életrevalók jutott eszembe (gondoltam annak a koppintása lenne?) és ahhoz képest gyengusznak tűnt. Nem voltak olyan szerethetők a karakterek és a körülmények (Emilie kifejezetten idegesítő, sok volt számomra). Aztán, gondoltam, oké ez egy romantikus film, ezzel a szemmel nézve kezdett megtetszeni (na jó így sem ötös, de talán lesz belőle valami...). Közben már kezdtem elhinni, hogy a srác végre meglátja a szépet az életben meg a szerelemben. Összességében véve engem nőként már csak a pozitív végkifejlet tudott volna megvigasztalni, hogy végignéztem, és szemet hunytam a kevéssé szimpatikus női szereplő és az élni nem akarás okozta szenvedés fölött. Így a végén végképp kiakadtam - dacára annak, hogy nem kell mindig happy enddel zárulnia egy filmnek.

Nagyjából azt kapja az ember, ami várható - könnyed, szórakoztató, vicces csajos film. Ha ilyenre vágyik az ember, a célnak tökéletesen megfelel

Egyetértek az előttem szólókkal. Nagyon kedves kis karácsonyi film/mese, olyan igazán karácsonyi hangulatba hozós :) minden ősszel megnézem, mikor eszembe jut, h nemsokára karácsony

Nem az a film, amitől szeretetteljes karácsonyi hangulatba kerülök. Fadíszítős háttérfilmnek sem ezt tenném be - a történet maga inkább kiábrándító, mint szívmelengető, a karakterek pedig többnyire buták vagy gagyik.

2014-02-10 20:39:21 The Nut Job (2014) / A mogyoró-meló zeddi (2) #2

Van benne néhány vicces rész, a figurák aranyosak, de nem hagyott bennem mély nyomot.
A befejező "zenés-táncos" rész PSYabszolút nem tetszett - pont az ilyesmit nem szeretném mutogatni a gyerekemnek kiskorában

Első blikkre tipikus, max 1-2 poénnal tarkított amerikai vígjátéknak tűnt, de nagyon vicces film :) Laza, igazi kikapcsolódásra való film. Én végignevettem, és így volt ezzel a mozi teljes (telitermes) közönsége

2013-08-01 08:55:24 Now You See Me (2013) / Szemfényvesztők zeddi (3) #13

Ebből a történetből sokkal többet ki lehetett volna hozni. 1-2 dologgal kapcsolatban nagy hiányérzet maradt bennem, pl vártam volna, hogy a főszereplők motivációjáról, vagy úgy egyáltalán a főszereplőkről többet megtudjak. Nem volt bennem az az izgatottság a film alatt, mint pl a Tökéletes trükknél. Utóbbi filmmel összehasonlítva egy maximum egy közepes.
Woody Harrelson viszont tényleg nagy :)

2013-05-15 08:36:13 Warrior (2011) / Warrior - A végső menet zeddi (5) #110

Fantasztikus érzések vannak a filmben, leginkább a saját belső küzdelmek.
Én egy valamit hiányoltam belőle:a végén, a "végső küzdelemben" szerintem hatalmas érzések lehettek az apában, de ebből nem sokat láttunk

2012-06-09 18:06:30 Prometheus (2012) zeddi (4) #63

Sőt a végén Joda mester is képbe kerül :D

2012-03-03 21:19:10 Ondskan (2003) / Könyörtelenek zeddi (4) #18

Mindenképp jelentős alkotás, főleg azért, mert képes (ha nem is jó, de) erős érzéseket kiváltani az emberben, miközben nézi; utána pedig még sokáig elgondolkodtat (engem leginkább azon, hogy a főszereplőhöz képest én meddig vagyok hajlandó adott esetben kiállni az elveimért az életben).
Nálam is erős négyes, már majdnem ötös, de a vége elrontotta. Nagyobb csattanóra számítottam, ez egy joker lehetőség volt (amit persze az életben én is kihasználtam volna, de akkor is...).

2012-02-05 22:01:05 War Horse (2011) / Hadak útján zeddi (?) #21

SPOILER

előzmény: useless (#20)

2011-02-26 22:44:35 Due Date (2010) / Terhes társaság zeddi (2) #10

Mialatt néztem a filmet, többször felötlött bennem, hogy mikor lesz már vége, és hogy végig sem nézem. Ilyenkor mindig ellőttek valami olyan poént, ami adott további 10 perc esélyt neki. De alapvetően unalmas volt.

2011-02-26 22:44:35 Due Date (2010) / Terhes társaság zeddi (2) #11

2011-02-03 17:53:33 101 Dalmatians (1996) / 101 kiskutya zeddi (3) #1

Kilencévesen tetszett, ma már legfeljebb nosztalgiából nézném meg. Átlagolva a régi véleményemet és azt, amit utólag gondolok a filmről, hármast adok neki.

Szerintem egész jó a hangulata, bár a befejezés miatt gondolkodtam egy hármason. Az elég silány lett.

2010-09-14 15:04:00 The A-Team (2010) / A szupercsapat zeddi (2) #23

Elvonatkoztatva a sorozattól (jó remake-e v sem), szánalmas alkotás. A humora szerintem túl erőltetett, és az egész olyan érzést kelt, hogy próbálnak kemény fiúk lenni (de amúgy egy Jack Bauer félkézzel leütné mindet :D)

2010-08-22 09:14:01 Orphan (2009) / Az árva zeddi (3) #17

Szívesen adtam volna rá egy négyest, mert agyonparáztam magam rajta, de tényleg volt egy csomó rész, ahol leüvöltöttem volna a szereplő fejét, hogy hogy lehet ilyen idióta...
Nekem nem volt hosszú, de a végén már nagyon idegesített, hogy mindent megtehet a kiscsaj anélkül, hogy baja lenne belőle.

Érdekes film.
Az egészben 2 dolog nagggyon tetszett: 1. nem (teljesen) kiszámítható 2. vannak benne "vicces" részek - erős ambivalens érzéseim voltak, amikor pl. a csaj fejét a nagypapával akarták üttetni - amúgy nagyon féltem, h mi lesz, de nem lehetett nem nevetni azon, h az öreg folyton leejtette a szerszámot. Vagy amikor a végén az út közepén rohangált a kamionos, a csaj, meg a fűrésszel a kezében a gyilkolászós :D lehet, hogy csak nekem vicces...
Amúgy nem a szereplőgárdától 5-ös a film, hanem mert újat mutatott.

2010-05-30 10:44:44 [Kritikus Dél-dunántúl] zeddi #27

Nekem hétköznap is jó :)

előzmény: Bebek (#20)

2010-05-24 17:47:20 [Kritikus Dél-dunántúl] zeddi #19

Időponttól függően én is csatlakoznék :) Előreláthatólag a júli 6-10. nekem megfelel

2010-05-23 18:29:11 Ligne de vie (1996) / Életvonal zeddi (3) #1

Megmosolyogtató film - kicsit olyan, mint a Macskajaj egy ligthosabb változata, csak zsidókkal a főszerepben.
Második nézésre talán 4-es lesz :)

Én elég nagyot csalódtam benne. Nem akarok "ork" lenni, de nekem semekkora élményt nem nyújtott.

Olyan... jó. Pont négyes - egy estére leültet, vannak unalmas részek. A maga műfajában tipikus.

2010-04-17 16:15:22 9 (2009) zeddi (5) #26

az a fránya gyávaság... :)

előzmény: useless (#23)

2010-03-24 21:23:43 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr zeddi (2) #39

Szerintem az egész film rossz.

2010-03-14 21:30:38 RRRrrrr!!! (2004) zeddi (5) #12

Nekem az egyik kedvenc vígjátékom :D Szerintem coolkirály!
De tényleg le kell alacsonyodni hozzá.

Amúgy melyik jelenet alapján thriller???

Nekem kicsit lightos volt. Lehet, h csak én nem érzem át ebben a formában, de nem tudtam azonosulni a karakterek érzéseivel. Szerintem nem jelentek meg elég intenzíven - úgy, h azt én is átéljem filmezés közben. Elmaradtak az apró dolgok, amikkel az ilyesmin lehet finomítani, erősíteni.
Amúgy a színészek jól játszották a rájuk szabott szerepeket.

2010-02-28 13:21:42 Shutter Island (2010) / Viharsziget zeddi (4) #13

Én is várom már nagyon - remélem, az eddigi 3,5-ös átlag nem releváns...

2010-02-28 11:42:13 The Wolfman (2010) / Farkasember zeddi (4) #24

Én ijedeztem a film alatt, bár észrevehetően vannak hibái. Mondjuk én tipikusan ijedős vagyok, de a barátom szerint nem/sem volt nagy szám. :)
Kicsit összecsapott volt a vége.

A film 2. fele tetszett, az első 50-60 perc viszont nagyon unalmas volt. Bár ez nem meglepő - tipikusan inkább férfiaknak való film. Nálam így egy 3 és 4 közötti szinten van első nézésre.

Ebből a filmből 2 jelenetet láttam - ezek szánalmasak voltak. Ha valaki igényes - ilyen jellegű filmre - vágyik, nem ajánlom.