taxilovearsenal

Regisztráció: 2009. december 19. (11 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

John McCain: Akiért a harang szól
3 2021-07-13 ?

2021-07-17 19:30:15 [Filmet keresek] taxilovearsenal #2970

Sziasztok!

Pár hónapja elkezdtünk nézni egy filmet (valószínűleg HBO go-on), de semmi nem maradt meg belőle, csak az, hogy az elején egy vallatás van, ahol a vallatott azt mondja, nem ő az a személy, akit keresnek, ő most költözött abba a lakásba, és bár neki és a feleségének is ugyanaz a neve, mint annak, akit keresnek, de ez csak véletlen egybeesés. Úgy emlékszem nem a vallatott egyébként a főszereplő, hanem a vallató. Mintha szovjet rendszerben játszódó lengyel film lenne, de nem biztos...

Valakinek ismerős?

2021-07-07 17:46:43 [Foci EB 2021] taxilovearsenal #129

Paraguay megverte Nigériát 98-ban.

előzmény: Ágó (#128)

Hiába az ismerős és kedves, ráadásul a mainstream rajzfilmekhez képest üdítő látvány, mindez a történet gyengeségét nem tudja feledtetni. Ráadásul kicsit úgy éreztem, ismerni kell a hátteret (ahogy a magyar népmeséket sem értheti - sztem - egy ír) ahhoz, hogy ennek az egyszerű történetnek megértsük a mélységét.fogalmam sem volt arról, hogy a Kellsi kódex valóban létezik és hogy milyen fontos az ír történelemeben, kultúrában

2019-07-04 16:51:54 [Filmet keresek] taxilovearsenal #2489

Sziasztok!

Kb. 1989-ben, nagyon gyerekfejjel lathattam egy filmet, amiből nagyon keves van meg. Az biztos, h a romai korban jatszodik, es a barbarok ellen haboruznak (vagy legalabbis egy nagy csata van benne ellenük). Talan a vegen a főszereplő egy karnevál szerű helyre keveredik (az alarcok nagyon beegtek a emlekezetembe), de o nem örül, inkabb zavart. De ez utobbi nem 100,h ez a film...

Köszönöm a segítségeteket!

Néhény dolog nem teljesen tiszta nekem.

1) Jack Mulligan és Harry Rawlings megeegyeztek, hogy utóbbi és bandája kirabolják Jamal Manning-et. De mi volt a a deal? hogy a pénz Rawlingsé, és ezért volt ciki, amikor Mulligan a jachton 1 milliót kért tőle?
2) Rawlings azzal, hogy a noteszt a feleségére hagyta, mit akart elérni? jófej volt, számított arra, hogy
a nő eladja, és kap egy kis pénzt, vagy volt valami mögöttes tartalma?
3) Az 1) pontban lévő kérés miatt jelenik meg a film végén, azaz pénz kell neki?

Nagyon erős, felkavaró történet - felemás kivitelezéssel. Sokszor éreztem, hogy szétesik a film. Az időben ugrálások nem segítenek, a helyszínváltozások sem sokat tesznek hozzá. A film vége giccs.

2019-01-13 13:19:42 Waco (2018) taxilovearsenal (4) #1

Érdekes helyezet állt elő a 90-es évekre amerikában: eltűnt az ellenség a térképről. A SZU és a kommunista rendszer megszűnésével megnyerte az USA a hidegháborút, és 9/11-ig nem is volt jól behatárolható, valós külső ellenfele.

Ez a filmekre is rányomta a bélyegét, hiszen mig a korábban szűkebb keresztmetszettből jöttek az ellenfelek, a fenyegetettség érzése ekkora már keletkezhetett a világűrtől (Deep Impact, Armageddon), az idegenektől (Függetlenség napja), a drogbiznisztől (Végveszélyben), kisebb jelentőségű országok terroristáitől (Peacemaker, Szükségállapot), vagy magától a kormánytól, vagy annak egy szervezetétől (Összesküvés-elmélet, A Kód neve:Merkúr, Közellenség).

Ahogy külföldre egyre kevesebb figyelem terelődött, nagyobb lett az érdeklődés a belföldi problémák iránt. Ez mind a közvéleményre, mind pedig a rendvédelmi szervekre igaz - utóbbiak jobbak tudtak fókuszálni a belső problémákra, előbbiek pedig utóbbiak tevékenységre.

A fentiek egyik állomását meséli el a Waco minisorozat. Véleményem szerint sikerült a készítőknek megtalálni a megfelelő összetevőket ahhoz, hogy jól tudják bemutatni mi történt '93-ban Texasban, egy olyan akcióban, amely közel 100 ember halálával járt.

Egy rész felvezetés után (melyben a kormányügynökségek első "blamáját" a Ruby Ridge incidenst is megismerhetjük) 5 részen keresztül látunk bele az ostromba, ahol az igazi szembenálló felek nem is a Dávidista szektások és az FBI, hanem utóbbiak között a túsztárgyalók és a takitikai csapat tagjai. Végül utóbbiak "győzelmével" ér véget a belső vita, az eredményt pedig ismerjük.

A színész játék zseniális a sorozatban: Mind Michael Shannon, mind Taylor Kitsch brillíroznak, és a kiegésztő szerepekbe játszó Rory Culkin, Paul Sparks is kivaló.

Egyetlen fenntartásom van a sorozattal, s amiért nem adtam 5*-ot: tekintve hogy egy nagyon hírhedt esemény ez az USA történetében, eléggé jól dokumentált, és sokat lehet róla olvasni a neten, amit én meg is tettem. A fellelhető leírások alapján a Dávidisták egy fokkal szebben vannak ábrázolva, mint ahogy az a valósgban lehetett.

Felemás érzéseim vannak a a sorozat befejezése után. Néhol azt éreztem, ez a 3*1,5 óra egyszerre túl sok és túl kevés a közel 30 éves konfliktus bemutatására. Sok, mivel néhol kimondottan felesleges üresjáratok tarkították a történetet Johnse és Roesanna románca az idő alatt, amíg utóbbi a Hatfieldek között él. Mi szükség volt a tavi jelentre?, máshol meg hirtelen ugrunk az időben, túl sok karaktert ismerünk, akik nagyon egydimenzióssá szűkülnek, felszínessé válnak Tolbert McCoy pl. .

Érdemes lett volna nagyobb mélységet adni a főbb karaktereknek, megérteni, hogy miért gyűlülik egymást - ez sztem csak Devil Anse és Randall szintjén van jól megmagyarázva.

Néha erősen TV-film jelleget éreztem abban az értelemben, hogy viszonylag szerény díszlettel (gondolok itt a 2-3 vásárra, ami feltűnik a 3 rész alatt) találkozunk, vagy hogy a 30 év alatt elég "gyengén" öregednek a szereplők.

A történelmi tévedésekről, ferdítéskről már nem is beszélnék, mert bár bőven vannak benne pl. Devil Anse nem volt katona a polgárháborúban, de az alkotói szabadságba nekem ez belefér - bár azért történelmi sorozat révén rossz szájízt azért ad.

Amit pluszban kiemelnék, az nekem Costner és Paxton játéka, a közös jeleneteik a legjobban sikerültek. Előbbi kisújjból hozza a keményfejű, szigorú, de a játékszabályokat tisztelő karizmatikus családfőt, míg utóbbi is hiteles a megtört katonából istenfélő családfővé lett szerepében.

Az egyediségre épült a film hype-ja. Számomra a hangulata egy az egyben Anderson, ami azért okot adhat arra, hogy csalódjak kicsit, és kevésbé tetsszen a film.

Erős Wes Anderson utánérzésem volt nézés közben, így kevésbé értem a hype-ot, s picit csalódás volt számomra a film.