Manómaszat

Igazi Bud Spencer- Terence Hill mozi, az előbbi nélkül.
Remek hangulat, jó szövegek.

Számomra a legnagyobb drámát a Rickman-Thompson páros hozza, igaz, belesűrítve egyetlen, az ajándékozós jelenetben. Amit ott Emma Thompson játszik!
A legjobb romantikus vígjáték címet pedig személy szerint
meghagyom az Idétlen időkig-nél, az valahogy koherensebb, bár könnyebb szórakozás.
Ami ezt a mozit illeti, bőven belefér az ötösbe a néhány olcsó fogás.

Megelőztek itt pár gondolattal és négy évvel.
Phil megváltása akkor jöhetett el, amikor már semmivel nem volt célja, azaz teljesen önzetlenné vált. Lemondott a nőről is és úgy nagyjából mindenről. Így lesz tökéletes az időzítés.
Az öreg hajléktalan annyiban lóg ki az egészből (de nem a városka hangulatából, szerintem), hogy ő lesz és marad az egyetlen megoldhatatlan ügy, egyben a figyelmeztetés: a hatalmunk lehet bármekkora, soha nem lehet végtelen.

"A lopás nem pont fordítva történt?:)"
Már hogy a viharba történt volna fordítva, amikor Marty és a doki megjárták 1885-öt is? ;)

2020-10-04 21:32:51 Frequency (2000) Manómaszat (4) #9

Egész jó kis film, engem megvett, ahogy a főszerepben a szegény ember Mel Gibson-ja is.

A Karácsonyi ének és valahogy Ibsen Nórájának szerelemgyereke, a rendező szemérmetlenül lopott a Vissza a jövőbe második részéből is.
Kegyetlenül csöpög, annyira, hogy ezzel elmosta az összes ellenállásomat. Így átengedtem magam neki, hadd győzzön le. Stewart meg isteni.

2020-06-23 10:24:40 Marco Polo (1982) Manómaszat (4) #1

Gyerekkori emlék... és annak egész jó. Morricone egyébként itt követte el egyik legszebb zenéjét:

Nekem is rendben van Cassidy minden karaktere, ahogy McGoohan- nél is ezt gondolom.

Valami azt súgja nekem, hogy ez Falk-nál nem volt szempont, amikor elvette... :)

Egész szemrevaló menyecske volt ez a Columboné még majd' ötvenévesen is.

Eleinte borzasztóan sok volt ez a Latabárba oltott Pierre Richard, de aztán levett a lábáról, megadtam magam.

Imádom a film noir-t, azt hittem, ez a film is az lesz, annak ellenére, hogy '59-ben már igencsak túl voltunk az aranykoron.
A műfaj tökéletesen passzolt volna, de a filmplakát már azt üzente, ez már bizony nem az.
Pedig a kulcsszerepben lévő feleség karaktere azt sugallta nekem, itt a femme fatale, aki felforgat mindent, és magával rántja az ügyvédet is. Ebből nem lett semmi, ahogy a műfajt annyira jellemző végső csavar is elmaradt. És azt hiszem, ez így jó. Ezek a kellékek csupán ócska klisék lettek volna ebben a filmben, ahol az igazi drámát a tárgyalótermi ellenfelek nyílt küzdelme és a gyilkosság érintettjeinek sorsa adja.
Az igazság végül - ha indirekte is - az utolsó jelenetből számomra kiderül.

Imádom a cseh humort. Nem dől róla a verejték, mert nem erőlködik azon, hogy nagyot szóljon. Nem akar megríkatni a nevettetés mellett, sőt megnevettetni sem akar, csak egyszerűen lenni a maga helyén, szelíden.
Ez a film a legfelemelőbbek egyike, amit ismerek. Szeretetet, derűt, békét sugároz a szereplők összes gyarlóságával, a történet kis drámáival együtt.
És akkor kapunk egy rakás Rudolf Hrušínský-t, egy Bán Jánost, örök kedvenceimet, Marián Labudát és Zdeněk Svěrákot.
Ez a mű maga a filmbe zárt örök és elpusztíthatatlan derű.

2020-04-11 00:02:08 Racing Stripes (2005) / Pata-csata Manómaszat (4) #2

Teljesen korrekt gyerekfilm jó kis szövegekkel.

2020-04-06 22:17:22 A nagyenyedi két fűzfa (1979) Manómaszat (4) #1

Meglehetősen könnyed, de nem igénytelen film. Kézdyt és Benczét mindig jó látni.

2020-03-28 18:26:24 I Am Omega (2007) / Omega vagyok Manómaszat (?) #2

Pedig Torrentétől megtanulhattad, hogy ő most a legjobb. :)

2020-03-24 12:07:07 Network (1976) / Hálózat Manómaszat (4) #30

Ez a film nagyot tudna ütni, de valahogy olyan kimódoltak, didaktikusak a dialógusai, hogy az egészből inkább szájbarágós tanmese lett. Kár a túl direkt moralizálásért, mert amúgy igazán jó film ez. Holden nagy kedvencem, játéka kifogástalan.

És Véra Clouzot a film után öt évvel meghal szívrohamban...
A film pedig zseniális, sokakkal ellentétben nekem nem esett le a majdani végkifejlet.
A felügyelő szerepe és ténykedése kissé tisztázatlan.

Ha egyszer találkozót beszélnek meg, az elköszönés helyes.

előzmény: Xaos (#43)

2020-02-21 23:11:22 The Killing (1956) / Gyilkosság Manómaszat (5) #29

És még mindig él a zeneszerző...

előzmény: -senki- (#2)

2019-12-30 09:06:59 Joker (2019) Manómaszat (3) #208

Borzasztóan erőltetettnek, ezáltal hiteltelennek érzem az outputhoz passzintott karakterfejlődést. A jóravaló bolondból a sztori pár napja alatt kell kihozni a széria megszállottan gonosz figuráját. Nekem ez nem áll össze. Mondjuk, amit ez a Joker később az egész "szakmai életútja" alatt művel, maga a tömény műmájerség; a mindig mindent (szó szerint) röhögve megúszó főgonoszok menthetetlenül irritálnak.

Ez a film valahogy túl sok akart lenni, ezért aztán olyan ligában értékelem, ahol nem játszhat jól.
Így lesz JP játéka minden zsenialitásával túl sok, és például RDN pont elég. Nálam...

2019-12-24 14:28:03 Curly Sue (1991) / Huncutka Manómaszat (4) #2

A nosztalgiafaktoron túl ez egy okosan fotózott film.

Néhol borzasztóan didaktikus, de nem lehet nem kalapot emelni az öreg (az igazi és megformálója) előtt.
A sok naplemente tényleg felesleges.

De jó is volt újranézni, ráadásul úgy, hogy Pierre Richard ott ült, két sorral előttem. Óriási figura az öreg.

Borzasztóan zavart, hogy az első részhez képest a hajuknál fogva lettek odarángatva a nóták. Valahogy vacakabbul is szólnak.

Mennyire valószínű, hogy Columbo abban a biztos tudatban teszi kockára az életét, hogy a gyilkos öt is meg akarja ölni? Ha csak megijesztené, akkor lefejezi?

Már megint egy bizonyítatlan gyilkosság.
Miért ne maradhetott volna a repeszdarab valogy a kemencében, hogy aztán véletlenül a második urnába kerüljön később? A hamvak tömege viszont árulkodó lehetett volna.

Liza fehér ruhája (és a benne igen jól mutató alakja), no meg a számos pőre fehérnép feltornázta négyesre.

2018-12-05 00:06:55 Gyertek el a névnapomra (1984) Manómaszat (4) #8

Tulajdonképpen mindig is ez volt; Mikszáth, Eötvös, Móricz emlékeztet rá, de olyan áthatóan bűzlő rendszer, mint ebben a filmben, hát, az talán nincs. A hangsúly erősen a "még"-en van.

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2018-11-18 21:22:11 Gyertek el a névnapomra (1984) Manómaszat (4) #6

Egy évtizede azt mondtam volna, szerencse, hogy már nem történik, most azt mondom, szerencse, hogy még nem történik ilyesmi.

2018-11-02 18:28:49 The Others (2001) / Más világ Manómaszat (4) #51

Ja kérem, így egyszerű. :)

előzmény: GothMan (#50)

Erre a filmre nem lehet haragudni. Olcsó, de mégsem igénytelen poénok, jó figurák gyengécske alakítással és Turbómen forevör. Gyakorló és gyarló apáknak ajánlott.

"De ugyanakkor mégsem tudok ötöst adni, lehet, pont azért, mert csak egy ártalmatlan akcióvígjáték. :)"
Csak? :-)

Idézem korabeli magamat: "Fokhagymás büfi a vámpírok réme"

Igazi steampunk vénával.

előzmény: Pityi (#2)

Giccs, az igazi kínai antigravitációs-röpködős fajtából.

Személyes kedvencem Gus, aki öregkorában is elvitte a szívemet, amikor felvéste a gerendára, hogy itt járt Brooks.

2018-08-22 07:20:19 The Others (2001) / Más világ Manómaszat (4) #49

Ez egy szép film. A környezet, a fényképezés, a gárda abszolúte rendben vannak, a sztori viszont finoman szólva is sántikál.
Mit keres ott a három szolgáló?
A családnak nyilván van valami kontaktusa a külvilággal (orvos, pap, iskola, bevásárlás, ha már esznek is a szellemek, amit külön nem értek...), és mégsem tűnik fel nekik, hogy nem léteznek?
Szellem létükre használják az eszközöket?
Az ott megjelenő hús-vér emberek hogyhogy nem tűnnek fel előbb nekik? A végén gyönyörűen látszanak.
A véletlenül kikandikáló halottas fotó a szolgákról igen izzadságszagú húzás, ahogy a halottas könyv is, amelynek egyetlen célja a halottas szál felvezetése. Ez nem volna baj, de milyen az már, hogy három ember (akinek aztán vagy van közük egymáshoz, vagy nincs) pont egyszerre (és jó húsban) meghal tbc-ben?
A férj is halott? Nyilván, de mi az ő szerepe, miért jön és miért megy?
Ha szelleméknek fingjuk sincs arról, hogy átmentek lidércbe, akkor az csak úgy lehet, ha folytonosnak élik meg az "életüket". Akkor ebből hogy maradt ki a haláluk?

Kekeckedő volnék? :)
A film ezek ellenére jó, hangulatos és élvezhető. Szép munka.

2018-05-28 23:53:58 Festen (1998) / Születésnap Manómaszat (5) #39

Pont ilyesmit éreztem a fekete sráccal kapcsolatban.
Ha csinálnának egy filmet, amiben minden fekete hibbant volna, az egyszem fehér pedig normális, sokan sok rosszat mondanának rá.
Nem okozott akkora élményt, mint vártam.
Megállt a szürreális határa előtt, így viszont irreális, és ez nem tesz jót neki.

előzmény: sleepingdancer (#18)

Elhangzik a filmben az "odzseszki"- betegség. Nagy fekete pont a negyedművelt szinkronszemélyzetnek.

A film pedig ócska. Az eddig is irritálóan precízen, hiba nélkül működő masinák itt még csodálatra méltóbban muzsikálnak, a játékosok a teljesen nyílt terepen is csak-csak belebotlanak a kütyükbe, annyi eszük viszont pl nincs, hogy összekuszálják a láncokat, megakasztva ezzel minden mechanikát. Reménytelenül rossz film.

2018-05-02 23:12:02 Get Out (2017) / Tűnj el! Manómaszat (3) #59

Ez a film arról szólt, hogy mindannak, ami történik, van értelme. A szereplők a saját világukban legalább logikusan kellene, hogy viselkedjenek. Amikor láthatóan nagy az igény a friss, ropogós négerhusira, akkor antihősnőnk hónapokat tölt el azzal, hogy falból becserkéssze főhősünket, holott alkalmatos fekete hapit minden bizonnyal egy éjszaka alatt is leakaszthatott volna, de napok alatt biztosan, inkluzíve azt, hogy eljön vele a házukba. Magad írod, hogy így jobban üt az egész. Most komolyan, a film szereplői azért (is) viselkedjenek valahogy (pl. logikátlanul), mert az majd jobban fog mutatni dramaturgiailag?
És a többi, és a többi, amiket alant soroltam. A film lehet elrugaszkodott fikció, de ha szereplői hús-vér emberek, akkor azoktól igenis elvárok némi racionalitást a saját szerepükben.

előzmény: paksiendre (#58)

2018-03-20 23:16:52 Get Out (2017) / Tűnj el! Manómaszat (3) #57

"A többi dolog is tök világosan el van magyarázva."- írod. Aztán azt, hogy ez egy természetfeletti filmecske. Nekem ez nem áll össze. Tudod, eszembe sem jut hümmögni, amikor Yoda mester kiemeli az x-szárnyút a mocsárból, de ez más kategória; itt a történéseknek legalább a saját logikai inerciarendszerben kellett volna logikusnak, koherensnek lenniük- nem voltak azok.

előzmény: paksiendre (#54)

Ne feledkezzünk meg a magyarító érdemeiről, ennyi mívesen eredeti trágárságot nehéz lehetett összehozni.

Talán hozzászoktam a felnőttekhez (is) szóló mesékhez. Ahol minden korosztály kap valamit, ahol egy-egy poén megnevetteti a gyerekeket, de közben rákacsint a nagyokra. Az ilyesmihez viszont olyan történet kell, ami minden korosztálynak szól. Nos, ez nem az. A túlságosan gyermekded és szuperlapos sztori mellett hiába villan fel egy - két eredeti poén, ezek nem ülnek igazán.
Ha már poén, kedvencem a reteszes. Több ilyen kellett volna...
A karakterek helyesek, de mintha már mindenkit láttam volna valahol.
A lányom élvezte. Ez pont elég.

Egy üdítő vígjáték a háború utáni Prágából, a menthetetlenül derűs csehektől.

Ha földönkívüliek találják meg egyszer a kihalt emberiség hagyatékát, akkor ez a film segít nekik megérteni, hogy mi az a giccs. Remélem, kinövi a lányom, különben kinyitom a gázt.

Kedvesen együgyű filmecske. Felrémlik gyerekkoromból a film plakátja és a moziműsor. A nosztalgiafaktor és a gyönyörű táj+ utcácskák többet érnek, mint a film.

Ez így egy olyan eksönmúvi, amiről süt, hogy Bulgáriában egy Moldovában forgatták?

Nálam az ilyesmi régiségek megtekintése szigorúan a régi magyar szinkronokkal élvezetes. Az a jellegzetes, hangos, a képi világgal erősen aszinkron alámondás, általában nagy színészekkel hozzátartozik a nosztalgiához és az élményhez.

előzmény: mimóza (#28)

Hogy lehet a csajnak listája, ha minden nap újra ébred? Ahogy én láttam, az ugyanaz a papír minden nap, ami lehetetlen. Na mindegy, nem ettől kettes. Én vagyok öreg, hogy kimondottan idegesít ez a tinifilm- ripacskodás? Néha mintha Disney channeles csajos sorozatot látnék. Mondjátok, hogy a folyamatos csajszizás, ribancozás csak paródia!
Logika nem túl sok szorult a sztoriba, vagy nem kéne keresnem? Hogy találja meg a gyilkos ilyen pontosan, ha kocsival menekül, és már valahol messze jár? Érdekes egy méreg, amitől csak úgy, álmodban meghalsz. A kórházi folyosókon (és úgy általában a kórházban) soha senki nincs, csinálhatnak bármekkora zajt. A hölgyemény csak olyan utakon képes menekülni,
ahol szintén nincsen senki. Második nap ugyanúgy nekivág tökugyanannak az útnak tökegyedül, ahol előző nap megölték, pedig addig az egész nap ismétlés volt már. Mire számított? A sorozatgyilkos ott fekszik a kórházban, de minek, ha láthatóan kutya baja. Ha elmebeteg, akkor minek a civil kórház? Miért törvényszerű, hogy ha nőt lát, rögtön meg is akarja ölni?

A színészi játék gyengus, a drámai betétek hervasztóak: anyu aznap halt meg, és ez annyira fáj, hogy olcsó kurva lettem, apával elidegenedtünk, de most helyrehozzuk... Az idédtlen időkig párhuzam fájóan mutatja meg, hogy az mennyire jó, ez meg mennyire rossz. Ezen az sem segít, hogy nyíltan utalnak rá. Ócskán nyúlják annak a zsánereit. Olcsó kálidzsfilm, mondom én.

Csak az a fránya bizonyíték tényleg az volna!

Sokszor nincs igazi bizonyítás, ilyenkor a gyilkos "jóindulata" kell, hogy kvázi önként bilincsbe tegye a kezét.

Ez az utolsó Columbo epizód, ahol még a klasszikus, általában tanult, nagy kaliberű ellenfél van.

előzmény: jackbau33 (#1)

És az a zene. Minden eddigi epizódnak megvolt az igazi, stílusos zenéje - sokszor progresszív, gyakran elektronikus hangszerekkel, de a színvonaluk nagyon sokszor komolyzenei. Ez a techno, hát hogy is mondjam...

2018-01-28 16:28:34 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom Manómaszat (5) #58

Engem - bár az egész szempontjából meg lehet bocsátani, az zavar, - hogy Cole nem képes megérteni (vagy irracionálisan ne érdekli), időutazásai helyszínein talán nem triviális tény, hogy valaki a jövőből jön. Számtalan ziccer adódna bebizonyítania az igazát, sorolhatná a közeljövő történéseit (pl. az eltűnt gyerek sztoriját is mellékesen ejti el). Vagy éppen megkeres(tet)hetné gyerekkori énjét, csakhogy ekkor mindjárt nem volna olyan koherens a film időutazási fikciója.

Természetesen egy e-vel...

előzmény: Manómaszat (#326)

Nagyon beteges beleszeretni egy ilyen takaros hullába?

Csak ez a mindenáron women power ne lenne... A következő részben már R2 Meetoo lesz a robot? ;)
Kylo figurájával pedig nem tudok megbarátkozni, nekem a főgonosz nézzen is ki úgy, még a levegő is zúgjon körülötte, mint Vader körül. Egy ilyen durcás nyikhajnak nem tudok elhinni semmit. Ahogy a másik nyikhaj felülbírálja a parancsát, az végképp komolytalanná teszi őt is, és azt az érzést kelti, hogy az egész Rendek nincs vezetése. Azért ilyet egy Császár - Vader, esetleg - Tarkin csapattal nem érzett az ember.
A kaszinóvárossal legfeljebb az a bajom, hogy a semmiből kapnak egy fülest, hogy valahol a világ végén van egy ember, aki fel tud törni, egy rendszert, amiről nem is tud senki semmit. Aztán Benicio dt sziporkázhat egy sehová nem vezető karakterben... És az a bejutás a rombolóhajóra... Á... A sok friss karaktert, lényt nem bántam, nem a minden áron nyolcszemű, kocsonyalábú, zseléarcú kreatúrák teremtése volt a cél.
Cukiság... Hát igen, az volt. A kis tamagocsiknál sok, a méltatlankodó falusiaknál pont oké. A tőgyes dugong meg megvett kilóra.
A közepes filmet Luke hozza nálam négyesre, mert bár színtiszta recycling a főbb motívumok zöme, mégis működik, és ehhez igenis sokat ad Hamill játéka és karaktere súlya.

2018-01-21 10:10:39 Get Out (2017) / Tűnj el! Manómaszat (3) #52

Mondanám, hogy jó az alapötlet, de nem az. Nagyon bugyuta sztori, és közel sem olyan jó a tálalás, hogy ne lenne kedvem feszegetni a műtétek anatómiai képtelenségét, azt, hogy mindez egy sufniműtőben történik, minden komolyabb tudományos háttér nélkül. Vagy akár az, hogy a középen elfűrészelt koponyából hogy lehet agyat kiműteni. A karakterek sem nyújtanak semmi eredetit számomra, biztosan nehéz valami egészen újat kreálni, de akkor is. A szokásos menetrend, a végére úgyis mindenkiről kiderül, hogy pszichopata.
Nem értem, hogy a lány, miért vár négy hónapig a bemutatással, amikor a pénzes vevők alig várják a friss testet.
Kimondottan erősítik a gagyi - fílinget az olyan részletek, hogy a vevők fekete kocsikon jönnek,
vagy Chris bezárásának körülményei; a nagy, üres helyiség, benne egyedül, középen, egy fotelbe szíjazva kell ülnie, a régi tévé, amin tök fölöslegesen, csak a néző miatt a nagypapi reklámfilmjét adják, persze az elmaradhatatlan hangyás képernyő után (lásd még Fűrész). Ugyanitt: minek kellett még a vak donorral is külön magyarázó filmet forgatni?

Se füle, se farka annak, hogy a vakura magához tér az eredeti test, mégis mi, a mellékvese,
a pajzsmirigy, a hajhagymák vagy a pitvar-kamrai csomó? Valamit persze mondanak az agy egy részének megmaradásáról, de ez rém vérszegény.

Ezekkel együtt ez harmatos, átlengi a hiteltelenség, amit semmilyen fikció nem engedhet meg magának.

2018-01-18 12:08:16 Renesse (2016) / Szexkemping Manómaszat (?) #4

Valószínűleg rosszul keverték át sztereóba az 5.1-et.

előzmény: necksprain (#1)

A forgatáskori Budapest még majdnem tökéletesen adta vissza azt a hangulatot, amit számomra a könyv jelentett. Szürke, szűk utcák, reménytelen szegénység. Ezt a keretet remekül töltik meg játékukkal a színészek.

Üres ez a film, mint egy eldobott sörösdoboz.
Éppen csak nem kettes, attól nálam csak az menti meg, hogy mégiscsak egy lezuhanós-túlélni próbálós film.
A végén azt hittem, hogy Kate Winslet Leó után másodszor is megfagyaszt maga helyett valakit,
csak épp most nem az Atlanti-óceánban,
de szerencsére másként alakult.
Kimondottan zavart, hogy hőseink mindenféle külső elváltozás nélkül, a doki jó húsban, a nő inkább jó zsírban vészelte át a több heti kalandozást, sőt,
a három zacsi mandulából még egy kiadós kufircra is futotta.

A magyar cím jól adja vissza, mennyire félrement ez a film, hiszen mégiscsak a szereplők közti hegyekről kéne, hogy szóljon, de a drámának ez a része nem (sem) működik.
A színészi alakítások közül kiemelném a kutyáét, esetleg a pumáét .

A cápák látták, hogy a búvárok szigonnyal mennek, és ezért inkább tartózkodtak az inzultustól.

előzmény: magichorze (#3)

A film legitimálja az agressziót, és számomra gyomorforgatóan támasztja alá azt a közhelyt, hogy a rosszfiúknak az égadta világon mindent szabad, törhetnek, rombolhatnak, megverhetnek másokat, a jó nő úgyis (vagy inkább emiatt) az ölükbe hullik. A jófiú meg unalmas, gyáva, és voltaképpen szabadon és joggal verhető. Kártékony egy film. Amellett rossz. Nincs benne semmi, ami ne lenne hamis. Az egyestől a fényképezés menti meg, bár az is giccses (mint az egész film), de ekképp legalább néhol szép.
Ösztrogén-fantasy

2017-04-14 21:56:34 Sister Act (1992) / Apáca show Manómaszat (?) #2

Mi az, hogy mára már nem elég?

előzmény: headydream (#1)

2017-02-02 09:59:28 A Csillagszemű (1977) Manómaszat (5) #1

Igazi hangulatos, békebeli mesefilm, nagyon kellenének ma az ilyenek.

Gyerekkoromban zabáltam. Tulajdonképpen most is tetszik, de tartok tőle, hogy rengeteg manipuláció van benne. A megrendezettség pedig nem túl nagy barátja a természetfilmeknek.

Nekem egy film sztorija legyen hiteles, és legyen benne logika, még akkor is, ha erősen fikció.
Annál, hogy minden ad hoc megvalósított, egyebekben nyilvánvalóan képtelen trükköcskét azért tudnak hőseink, mert jó bűvészek, még az is jobb lett volna, hogy az űrből jött istenek varázserővel, akkor ugyanis nem kellett volna egy picit sem komolyan vennünk az egész cirkuszt. A másik ellenszenvfaktor: egyszerűen nem bírom az olyan filmeket, ahol a leghajmeresztőbb fordulatok is eladhatók, hisz a hősöknek úgyis minden sikerül. A részletekkel meg minek törődni, ugye?

Csatlakozom, egyben osztályzatomat átlagjavítási célzattal, valamint mert egyre jobban kedvelem ezt a "gagyi, kiszámítható blődséget" , jelesre módosítom.

előzmény: gomez1000 (#2)

2015-10-17 01:21:19 Gone Girl (2014) / Holtodiglan Manómaszat (3) #105

Nálam is(?) a logikai bakik pusztították le az értékelést 5-ről 3-ra. Ha egy film -legalábbis részben- a csavarjaival akar a fotelbe szegezni, akkor azt tegye alaposan. Itt a logikai háló annyira lukas, hogy egy bálna is csont nélkül átúszna rajta. Bettinek tök igaza van. A végső fordulat is súlytalan, érthetetlen, mi több, szükségtelen úgy, hogy a sztorinak el sem szabadott volna jutnia odáig.

előzmény: Proxyi (#63)

Örökre a limbikus rendszerembe égett, hogy a főhős -mikor átlőtték a hajó oldalát, és folyni kezdett a hajótestbe a víz- megszólalt: "szerencsére van nálam csap", majd tényleg elővett egyet a zsebéből, a lyukba nyomta, és elzárta az immár azon beáramló vízsugarat.

2015-07-25 23:35:25 The Sting (1973) / A nagy balhé Manómaszat (5) #15

Segítsek? A jobb szélen van. :))

2015-06-18 22:16:54 Braindead (1992) / Hullajó Manómaszat (5) #40

Már akkor a térdemet csapkodtam ezen a filmen, amikor a lotr még csak papíros és bötű volt.

előzmény: GeryFlash (#38)

Klasszikus kalandfilm. Vannak még ilyenek?

Ezek a csehek mindig tudtak l'art pour l'art ökörködni, csak nekünk kell mindig valami világfájdalmat belekeverni a vígjátékainkba.

Pont a karfamarkolóan ijesztő mutatványoktól, és azok hihetőségétől lesz zseniális.

2015-04-27 20:27:32 Signs (2002) / Jelek Manómaszat (5) #28

Ha egy filmbe bele lehet ilyesmit magyarázni, az már eleve jó.

Hogy a klasszikust idézzem: szarból nem lehet várat építeni.

2014-08-24 23:45:09 Oldeuboi (2003) / Oldboy Manómaszat (5) #86

Angyalszív

Giccsaparádé.

2014-03-05 22:37:59 300 (2006) Manómaszat (1) #109

Ez bűnrossz. Ahogy az a vér fröcsög...csodás.
Az egyik spártai meg benyögi, hogy "ezek amatőrök". Édes istenem...

Azért az eredeti V. rusnyább menyecske lehetett, mint megformálója. Ilyen ez a történelmi hűség.

Ez az Alba-pipi valami olyan, de olyan...

Bizony. :-))))
Hogy ezt a filmet hogy engedték annak idején leforgatni/bemutatni?!
Állítólag Hruscsov jót röhögött rajta, és ezzel el volt intézve.
A lentebb idézett mondat az eredeti nyelven még bambábban hangzik, mint magyarul (régebben feliratosan adták).

előzmény: Truffle (#1)

2013-10-19 11:15:07 Liliomfi (1954) Manómaszat (5) #6

Dajka, Pécsi, Darvas hatalmasat játszanak. Örök kedvenc a hangulatával, színeivel, karaktereivel. Imádom.

A poénok jó része -mint az nemritkán előfordul- második nézésre bújik elő.
A sok klisé és az áthallások (nekem pl. Shrek) ellenére kimondottan szórakoztatott.
Díjaztam az olyan apróságokat, mint pl.hogy a fiú neve Jonathan.

A csehek tudnak ilyen őszintén infantilis filmet csinálni, csak ők sokkal jobban. Itt valahogy félrecsúsznak a poénok, hamis az egész.
A zene viszont kellemes.

2013-08-12 00:00:14 The Woman (2011) Manómaszat (2) #12

Ez pedig maga az öncélúság, nem látok sok mögöttes tartalmat.
A karakterek, ha még csak egysíkúak volnának, de annyira szájbarágós a szerepek kiosztása, hogy az már fáj.

A film közben nem egyszer te jutottál az eszembe. :-) Vajon véletlen?

előzmény: robertjordan (#33)

És a mai napig tök ismeretlen...

2013-06-11 14:51:28 Mama (2013) Manómaszat (2) #9

Azt is megértük, hogy csöpögős giccs egy horrorfilm vége...

A hármast adókkal tökéletesen egyetértek. A film igen szimpla mondanivalóját nem adja el az a pár újszerű ötlet, ami tényleg jó (képzelet/valóság), nem tud elbűvölni az a varázsszó, hogy ez egy MÁSMILYEN film a szerelemről. Egymondatos sztorit ad el nekünk, ráadásul olyat, ami egy az élet kopott közhelyei közül. A boldog befejezés az egészet le is nyomja jó mélyre a torkodon, hadd érezd, hogy nem kell búsulni egy fehérnép miatt, hisz jön a másik, az igazi.
A zenére felkaptam a fejem, jó érzékkel válogatták.
A film összességében nem rossz, de már csak a borzalmasan ellenszenves női főkarakter miatt sem nevezném szépnek.
Több szellemesség négyesre tornászta volna nálam a filmet.

Ritkán mutatja be egy film ilyen plasztikusan a kilátástalanságot. Üvölt belőle.

2012-06-10 07:23:22 Repulsion (1965) / Iszonyat Manómaszat (5) #15

"A háziúr tényleg egy beteg, perverz állat..."

Biztos?

Már Boloért megéri megnézni. :-)

Nálam ez az utolsó eredeti, igazán mókás, akciódús, amolyan jellemzően dzsekicsenes film.

Annál a jelenetnél felnyögtem, ahol a rejtett kamerás felvétel hol az egyik, hol a másik gengszter orcáját mutatta. Közelről, persze és szemből.

Már csak a karateiskola miatt sem...Kínában.

2012-05-17 19:40:23 A Tenkes kapitánya (1965) Manómaszat (4) #7

Eberstein báró neked smafu? Na, őt speciel igen sajnáltam.

Tiszteletből kettes.