Manómaszat

Regisztráció: 2009. december 13. (8 év, 2 hónap)

Születési év: 1973
Lakhely: Szekszárd

On a volé la cuisse de Jupiter
Ellopták Jupiter fenekét
3 2018-02-08 3,4
Dangerous Liaisons
Veszedelmes viszonyok
5 2018-02-05 4,3

Kedvesen együgyű filmecske. Felrémlik gyerekkoromból a film plakátja és a moziműsor. A nosztalgiafaktor és a gyönyörű táj+ utcácskák többet érnek, mint a film.

Ez így egy olyan eksönmúvi, amiről süt, hogy Bulgáriában egy Moldovában forgatták?

Nálam az ilyesmi régiségek megtekintése szigorúan a régi magyar szinkronokkal élvezetes. Az a jellegzetes, hangos, a képi világgal erősen aszinkron alámondás, általában nagy színészekkel hozzátartozik a nosztalgiához és az élményhez.

előzmény: mimóza (#28)

Hogy lehet a csajnak listája, ha minden nap újra ébred? Ahogy én láttam, az ugyanaz a papír minden nap, ami lehetetlen. Na mindegy, nem ettől kettes. Én vagyok öreg, hogy kimondottan idegesít ez a tinifilm- ripacskodás? Néha mintha Disney channeles csajos sorozatot látnék. Mondjátok, hogy a folyamatos csajszizás, ribancozás csak paródia!
Logika nem túl sok szorult a sztoriba, vagy nem kéne keresnem? Hogy találja meg a gyilkos ilyen pontosan, ha kocsival menekül, és már valahol messze jár? Érdekes egy méreg, amitől csak úgy, álmodban meghalsz. A kórházi folyosókon (és úgy általában a kórházban) soha senki nincs, csinálhatnak bármekkora zajt. A hölgyemény csak olyan utakon képes menekülni,
ahol szintén nincsen senki. Második nap ugyanúgy nekivág tökugyanannak az útnak tökegyedül, ahol előző nap megölték, pedig addig az egész nap ismétlés volt már. Mire számított? A sorozatgyilkos ott fekszik a kórházban, de minek, ha láthatóan kutya baja. Ha elmebeteg, akkor minek a civil kórház? Miért törvényszerű, hogy ha nőt lát, rögtön meg is akarja ölni?

A színészi játék gyengus, a drámai betétek hervasztóak: anyu aznap halt meg, és ez annyira fáj, hogy olcsó kurva lettem, apával elidegenedtünk, de most helyrehozzuk... Az idédtlen időkig párhuzam fájóan mutatja meg, hogy az mennyire jó, ez meg mennyire rossz. Ezen az sem segít, hogy nyíltan utalnak rá. Ócskán nyúlják annak a zsánereit. Olcsó kálidzsfilm, mondom én.

Csak az a fránya bizonyíték tényleg az volna!

Sokszor nincs igazi bizonyítás, ilyenkor a gyilkos "jóindulata" kell, hogy kvázi önként bilincsbe tegye a kezét.

Ez az utolsó Columbo epizód, ahol még a klasszikus, általában tanult, nagy kaliberű ellenfél van.

előzmény: jackbau33 (#1)

És az a zene. Minden eddigi epizódnak megvolt az igazi, stílusos zenéje - sokszor progresszív, gyakran elektronikus hangszerekkel, de a színvonaluk nagyon sokszor komolyzenei. Ez a techno, hát hogy is mondjam...

2018-01-28 16:28:34 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom Manómaszat (5) #58

Engem - bár az egész szempontjából meg lehet bocsátani, az zavar, - hogy Cole nem képes megérteni (vagy irracionálisan ne érdekli), időutazásai helyszínein talán nem triviális tény, hogy valaki a jövőből jön. Számtalan ziccer adódna bebizonyítania az igazát, sorolhatná a közeljövő történéseit (pl. az eltűnt gyerek sztoriját is mellékesen ejti el). Vagy éppen megkeres(tet)hetné gyerekkori énjét, csakhogy ekkor mindjárt nem volna olyan koherens a film időutazási fikciója.

Természetesen egy e-vel...

előzmény: Manómaszat (#326)

Nagyon beteges beleszeretni egy ilyen takaros hullába?