Manómaszat

Regisztráció: 2009. december 13. (8 év, 5 hónap)

Születési év: 1973

The Fearless Vampire Killers
Vámpírok bálja
3 2018-03-20 3,7
Early Man
Ősember - Kicsi az ős, de hős!
3 2018-03-17 3,1

1 2018-03-04 2,4
Black Swan
Fekete hattyú
5 2018-03-04 4,2
On a volé la cuisse de Jupiter
Ellopták Jupiter fenekét
3 2018-02-21 3,5
Six Days Seven Nights
Hat nap, hét éjszaka
2 2018-02-11 3,3

Elhangzik a filmben az "odzseszki"- betegség. Nagy piros pont a negyedművelt szinkronszemélyzetnek.

A film pedig ócska. Az eddig is irritálóan precízen, hiba nélkül működő masinák itt még csodálatra méltóbban muzsikálnak, a játékosok a teljesen nyílt terepen is csak-csak belebotlanak a kütyükbe, annyi eszük viszont pl nincs, hogy összekuszálják a láncokat, megakasztva ezzel minden mechanikát. Reménytelenül rossz film.

2018-05-02 23:12:02 Get Out (2017) / Tűnj el! Manómaszat (3) #59

Ez a film arról szólt, hogy mindannak, ami történik, van értelme. A szereplők a saját világukban legalább logikusan kellene, hogy viselkedjenek. Amikor láthatóan nagy az igény a friss, ropogós négerhusira, akkor antihősnőnk hónapokat tölt el azzal, hogy falból becserkéssze főhősünket, holott alkalmatos fekete hapit minden bizonnyal egy éjszaka alatt is leakaszthatott volna, de napok alatt biztosan, inkluzíve azt, hogy eljön vele a házukba. Magad írod, hogy így jobban üt az egész. Most komolyan, a film szereplői azért (is) viselkedjenek valahogy (pl. logikátlanul), mert az majd jobban fog mutatni dramaturgiailag?
És a többi, és a többi, amiket alant soroltam. A film lehet elrugaszkodott fikció, de ha szereplői hús-vér emberek, akkor azoktól igenis elvárok némi racionalitást a saját szerepükben.

előzmény: paksiendre (#58)

2018-03-20 23:16:52 Get Out (2017) / Tűnj el! Manómaszat (3) #57

"A többi dolog is tök világosan el van magyarázva."- írod. Aztán azt, hogy ez egy természetfeletti filmecske. Nekem ez nem áll össze. Tudod, eszembe sem jut hümmögni, amikor Yoda mester kiemeli az x-szárnyút a mocsárból, de ez más kategória; itt a történéseknek legalább a saját logikai inerciarendszerben kellett volna logikusnak, koherensnek lenniük- nem voltak azok.

előzmény: paksiendre (#54)

Ne feledkezzünk meg a magyarító érdemeiről, ennyi mívesen eredeti trágárságot nehéz lehetett összehozni.

Talán hozzászoktam a felnőttekhez (is) szóló mesékhez. Ahol minden korosztály kap valamit, ahol egy-egy poén megnevetteti a gyerekeket, de közben rákacsint a nagyokra. Az ilyesmihez viszont olyan történet kell, ami minden korosztálynak szól. Nos, ez nem az. A túlságosan gyermekded és szuperlapos sztori mellett hiába villan fel egy - két eredeti poén, ezek nem ülnek igazán.
Ha már poén, kedvencem a reteszes. Több ilyen kellett volna...
A karakterek helyesek, de mintha már mindenkit láttam volna valahol.
A lányom élvezte. Ez pont elég.

Egy üdítő vígjáték a háború utáni Prágából, a menthetetlenül derűs csehektől.

Ha földönkívüliek találják meg egyszer a kihalt emberiség hagyatékát, akkor ez a film segít nekik megérteni, hogy mi az a giccs. Remélem, kinövi a lányom, különben kinyitom a gázt.

Kedvesen együgyű filmecske. Felrémlik gyerekkoromból a film plakátja és a moziműsor. A nosztalgiafaktor és a gyönyörű táj+ utcácskák többet érnek, mint a film.

Ez így egy olyan eksönmúvi, amiről süt, hogy Bulgáriában egy Moldovában forgatták?

Nálam az ilyesmi régiségek megtekintése szigorúan a régi magyar szinkronokkal élvezetes. Az a jellegzetes, hangos, a képi világgal erősen aszinkron alámondás, általában nagy színészekkel hozzátartozik a nosztalgiához és az élményhez.

előzmény: mimóza (#28)