zs93

Regisztráció: 2009. október 31. (12 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Értékeléseim magyarázata:

1pont: a filmet nem bírtam végignézni, vagy végignéztem, de nagyon nem tetszett
2pont: a filmet végignéztem, és nem tetszett
3pont: a filmek többsége ide tartozik, nem kiemelkedőek, középkategória.
4pont: a film tetszett, ajánlanám másoknak
5pont: a film valami okból kedvenc (ezért van néhány film talán érthetetlenül ötösre pontozva), és/vagy kiemelkedő alkotás

Műfajok: dráma, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, magyar, német
Korszakok: 80-as évektől felfelé

4 2022-06-01 3,7
The Double
A hasonmás
1 2022-05-29 3,2

Vicces filmre sikeredett a Zanox. A moziban is mindenki nevetett. :) Tipikusan magyar összetevőkkel, amik valószínűleg máshol nem is működnének. Szerintem érdemes megnézni!

Egyes adtam rá, mert nagyon unalmas. Továbbra is a 2007-es szintén ausztrál Rogue-t tartom az egyik legjobbnak az elmúlt húsz évből.
A "kilövöm magam" a krokodil szájából pedig egészen megidézte az Asylum-filmeket.

2022-04-28 20:34:42 The Vault (2017) / A széf zs93 (2) #5

Misztikus is, rablós is, testvéres is, meg még ki tudja micsoda.
Valahogy ez egy gyengén összerakott valami, ami kicsit sem nevezhető ijesztőnek, de legalább hiteltelen minden perce.

Olyan, mintha egy középsulis csinálta volna beadandóként a filmes szakkörre.
Amúgy első gondolatom volt hogy a covid alatt kimentek az utcára és becsöngettek pár (híresebb) ismerőshöz "filmkészítés gyanánt" (és confirmed!), de ezt még nem nevezném filmnek.

2022-03-18 19:35:59 Deep Water (2022) / Mélyvíz zs93 (2) #3

Meglehetősen unalmas filmecske, egyáltalán nem kötötte le a figyelmem.

2022-01-30 23:17:48 The Requin (2022) zs93 (1) #1

Ez még egy Asylum-filmnél is rosszabb.
Tipp: ha a film minden jelenetéhez cgi-ra van szükség, ne kezdj hozzá, ha nincs minimum 150 millió dollárod. Itt amúgy 8,5 volt.
Imdb meg 2.3 jelen pillanatban. Valami bődületes f---s. A kivitelezés, a cápa, a vágás, az animáció, a világítás, a háttér, Alicia Silverstone játéka. Minden egyest érdemel.

2022-01-15 22:54:24 Brazen (2022) / Arcátlan zs93 (2) #1

A 2000-es években nagy Nora Roberts adaptációhullám volt, aztán pont tíz évig mindenki megvolt nélküle. Félreértés ne essék, egy könyvet sem olvastam Robertstől, így nem tudom megmondani izgalmasabb volt-e ez a történet könyvben, mint a filmen. Olvastam egy kritikát erről: "olyan, mint egy átlagos Castle epizód". Önálló filmként kb. ennyire funkcionál. Alyssa Milanoról pedig egyre jobban lesüt, mekkora B-színésznő, noha fiatalabb korábban talán a bájossága, vagánysága miatt sokan megkedvelték, mára ebből nem sok maradt.

2022-01-15 09:43:31 Scream (2022) / Sikoly zs93 (3) #4

Annyira nem haragudtam rá, mint gondoltam, hogy fogok. Azonban ez a film sokkalta inkább a fiatal nézőknek készült, mint a széria rajongóinak. Nem hiszem, hogy egy 40 pluszos néző végig akarja hallgatni a metaverzumokról, prequel-, sequel-, kikelekről szóló hosszas eszmecseréket, noha a kritikusok szerint pont ez a meta-vonalbeli erősítés a film nagy erénye. Szerintem sok nézőt el tud veszíteni ezzel a film akár menet közben is.
A filmben a régi főszereplőket egy ledegradált mellékszereplőknek nyilvánították, ami nemcsak a stáblistán látszik (Neve Campbell "and"-es titulust kapott, tehát már korántsem ő az első név) hanem azon is, hogy már valóban kinyírták a seriff bát. Ugye az eredeti főszereplők teljesen sérthetetlenek voltak, és a trilógiában, de még a negyedik részben sem merték őket basztatni, noha itt már annyi idő telt el, hogy igazából engem nem is rázott meg ez a "fordulat".
Alapvetően a gyilkolások rendben voltak, viszont a két új főszereplő lány háttértörténete, karaktere nem tetszik. Ha velük próbálnának meg egy hatodik-hetedik részt kihozni, könnyen buktába fordulhat a széria.

2021-12-26 14:02:53 Apex (2021) / Apex - Vadászok szigete zs93 (1) #9

A Zs-alakulat megérkezett, Neal McDonough - Bruce Willis - Lochlyn Munro társaságában. Ez a három ember manapság külön-külön is rosszat jelent, de együtt végképp. Különösen tetszett, hogy három darab földbe szúrt ledcső (kb. 5 ezer forint) játszotta a teleport kapu szerepét. :D

2021-12-15 21:38:11 Dos (2021) / Kettő zs93 (3) #1

Tetszetős alapötlet, felemás megvalósítás.

1. A szereplők a hasuknál egymáshoz vannak varrva, kb. 5-10 centiméteres sávban. Több jelenetben egyáltalán nincsenek annyira közel egymáshoz, hogy az alapötlet hiteles legyen.
2. A nő ok nélkül hazudik a koráról, amely közelebb vinne a film végi poén lelövéséhez. Itt egy casting hiba történt. A nő, ugyanis a forgatáskor 40 éves volt, és semennyire nincs olyan adottsága, hogy 33 évesnek gondoljuk őt. Tehát a néző feltételezi, hogy vagy hazudik a koráról, de ha azt nem is, de mindenképp sejti, hogy egy túlkoros színésznőt alkalmaztak a szerepre.
A film második felét, vagy a végét összecsapottnak éreztem. A nagyon rövid játékidő mellett egyszerűen túl hamar kiderül minden, szinte elmarad az összecsapás a "tettessel".