zs93

Regisztráció: 2009. október 31. (9 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Értékeléseim magyarázata:

1pont: a filmet nem bírtam végignézni, vagy végignéztem, de nagyon nem tetszett
2pont: a filmet végignéztem, és nem tetszett
3pont: a filmek többsége ide tartozik, nem kiemelkedőek, középkategória.
4pont: a film tetszett, ajánlanám másoknak
5pont: a film valami okból kedvenc (ezért van néhány film talán érthetetlenül ötösre pontozva), és/vagy kiemelkedő alkotás

Országok: amerikai, angol, magyar, német

Short Circuit

2 2019-08-27 ?
Sextuplets

1 2019-08-27 1,6

2019-09-03 19:37:03 Ready or Not (2019) / Aki bújt zs93 (2) #6

Jó lett volna, ha eldöntik, hogy horrort vagy inkább vígjátékot készítenek. Szinte egy percig nem lehet komolyan venni, a főszereplő halálfélelem helyett poénkodik.
Ettől sokkal többet vártam.

2019-01-30 10:52:44 Talon Falls (2017) zs93 (3) #1

Úgy tűnik megszaporodtak a horrorparkos, szabadulószobás filmek száma.
Horrorpark témában csak a Hellfestet láttam, szerintem a Talon Falls némileg szórakoztatóbb.
Míg a Hellfest óvatos a képi világgal, elég hollywoodi, ez inkább nyers, pörgős, B-típusú. Ennek ellenére/ vagy emiatt nekem ez tetszett jobban, még úgy is, hogy van egy-két badarság a sztoriban. A díszletekre is csak pozitívat lehet mondani.

2019-01-20 20:55:05 The Wife (2017) / A férfi mögött zs93 (3) #1

El tudom képzelni, hogy ez egy igaz történet, és nyilvánvaló, hogy sok hasonló sors van. Ennek fényében sem tetszik a végkifejlet.
Egyébként nem hiszem, hogy a hatvanas években egy nő nem írhatott volna sikeres regényt.

2019-01-10 12:36:00 El habitante (2017) / Ahol a gonosz lakik zs93 (2) #1

Érdekes, hogy egy rossz darab került a magyar mozikba, mivel az elmúlt években azért próbálkoztak horrorral a mexikóiak, és voltak érdekesebb filmek ettől.
Többnyire sablonos dolgok következnek be ebben a filmben is.
María a legyengült papra (kardinális!) néz, majd a pap ezt mondja: "folytasd te a rituálét, teljesen mindegy, hogy ki csinálja". Kérdem akkor, hogy ez alapján a logika alapján miért hívnak minden alkalommal papot más filmekben? Elég lenne felcsapni egy-két könyvet. :D
Ami szerintem mindenki számára megnyugtató, hogy a kiscsaj elment fogszabályozásra, és 2018/2019-re már szép fogai lettek (igen, azok az igazi fogai voltak a filmben!).
A film végi csattanó kiszámítható, de szerintem jó, ott kellett volna folytatni még a filmet, és nem azzal lezárni...

2018-12-02 11:40:51 Halloween (2018) zs93 (3) #29

Nem tudom, miért volt meggyőző ez a film sokaknak.
Szerintem ez az egész Halloween-széria kifáradt, még úgyis, hogy a korábbi részben meghalt(?) Jamie Lee Curtist vissza is hozták (persze, hogy vissza, mert az összes folytatást kukázták).
Semmivel nem volt jobb, mint egy közepes, egyszer nézős horrorfilm.

2018-11-28 20:04:15 Bunnyman Vengeance (2017) zs93 (1) #1

Ez a film szó szerint amatőr.
Hangeffektek az internetről vannak letöltve valami ingyenes oldalról. A vágás, plánozás nem átgondolt.

Érdekes vállalkozás tíz év után még egy részt készíteni, de én az első rész megnézése utána is vártam a folytatást, többet akartam megtudni a maszkos gyilkosokról.
Sajnos több nem derült ki a gyilkosok kilétéről, céljairól, de egy egyszer nézhető horrorfilmet kerekítettek ebből, amin talán sokat dob a nyolcvanas évek zenei világa.

2018-05-26 19:19:22 Future World (2018) zs93 (1) #1

Pont olyan mintha a Kaptár 6. forgatási szüneteiben dobták volna össze.

2018-01-19 12:19:47 Mom and Dad (2017) / Szörnyszülők zs93 (4) #1

Évek óta az egyik legjobb horror/thriller, amit láttam.

2018-01-03 12:13:49 Escape Room (2017) / Szabadulószoba zs93 (1) #2

Elgondolkodtató, hogy szerte a világban évente összesen sok ezer film jelenik meg. Magyarországon országos szintű moziforgalmazásba csak pár tucat kerül ezekből összesen, legyen ez most a példa kedvéért kb. 0,05%.
Ebbe a nagyon szűk listába nyilvánvalóan sok bődületesen rossz és jó film is kerül minden évben.
Na ez a film azonban érthetetlen, miért került akármilyen listára is fel (miért kellett országosan, moziban terjeszteni).
Maga a felvetés is nevetséges, vagy kuncogni való: miért készítenek szabadulószobáról filmet, amilyeneket bárki kipróbálhat - Magyarországon is rengeteg vidéki városban is -. Én voltam már szabadulószobában, és ott picit izgalmasabb rejtvények voltak, mint ebben a filmben.
A szereplők - Amerikában, 2017-ben - magyarázzák egymásnak mi is az a szabadulószoba. Ennyire le lennének maradva az amerikaiak? Mert már 5 éve a vidéki városokban (Európa, Magyarország) is megjelentek ezek a játékok, szerintem kb. mindenki tudja miről van szó, mi is ez a dolog. Nem szeretek fennakadni apróságokon, de ilyen felütés után nem sok jót remél az ember.
Egyik karakter sem szimpatikus, s bár megtudnánk róluk valamit: a csajok ribancok, a pasik bunkók, vagy szexéhesek. Kb ennyi derült ki róluk. A játékokról már szóltam, egy szabadulószobába, amiért kiadsz a barátaiddal fejenként 1-2 ezret, ott elmegy, de ha ugyanennyit fizetsz ezért a filmért, akkor valahogy az nagyon kevés.
Arról már nem is szólok, hogy egy nagyon-nagyon gyenge Fűrész-koppintás akar lenni. Vagy az is, mindegy. 1 pont