zs93

Regisztráció: 2009. október 31. (11 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Értékeléseim magyarázata:

1pont: a filmet nem bírtam végignézni, vagy végignéztem, de nagyon nem tetszett
2pont: a filmet végignéztem, és nem tetszett
3pont: a filmek többsége ide tartozik, nem kiemelkedőek, középkategória.
4pont: a film tetszett, ajánlanám másoknak
5pont: a film valami okból kedvenc (ezért van néhány film talán érthetetlenül ötösre pontozva), és/vagy kiemelkedő alkotás

Országok: amerikai, angol, magyar, német

Superintelligence

2 2021-02-20 2,1
Wrong Turn

3 2021-02-13 2,9

2021-02-20 00:56:22 Su ren te gong (2019) zs93 (1) #1

Szabó Győző és Milla Jovovich egymásnak eresztve!
A magyar helyszínek miatt érdemes vetni rá egy pillantást, ilyen akciójelenetek itthon nem nagyon készültek (még ha javarésze cgi is), de ezenkívül büntetés a film egésze.

2021-02-13 17:15:43 Wrong Turn (2021) zs93 (3) #1

Mint a Halálos kitérő-sorozat újabb része, rebootja/remakeje, számomra értelmezhetetlen. A sorozat állandó központi karakterei a mutáns kannibál lények, akik itt nem szerepelnek - sőt, szóba sem kerül, hogy bárki is mutáns és/vagy kannibál lenne.
Az egész film annyiban kapcsolódik bármelyik Halálos kitérő részhez/mitológiához/alaptörténethez, hogy nyugat-virginiai helyszínen játszódik, szóval ennyi erővel bármi más is lehetett volna a címe.
A film relatíve jó történetvezetéssel bír, nem ül le a sztori, és két szálon is pörögnek az események. Számomra azonban teljesen hiteltelen volt egy-két mozzanata a filmnek: miért kellett ide is beleerőszakolni egy meleg párt (és ha már belerakták ők, miért ők halják a legnagyobb kínhalált???)? A városi redneckek akciója/viselkedése teljesen kiszámíthatatlan, logikátlan. A film vége teljesen valószerűtlen. Kifejezetten sajnálom, hogy ha már belerőszakoltak egy gyerek karaktert is (a filmsorozatban először), akkor annak ugye semmi baja nem eshet, sőt, a jelenetből is gyorsan eltűnik a szereplő a nagy gyilkolások idejére.
Mozis visszatérést akartak, de ebből mozis bukta lesz, semmivel nem jobb mint egy direct-to-video HK folytatás. Valahol a kettes és a hármas ponton félúton.

2021-02-01 22:34:44 Breach (2020) zs93 (2) #1

A film meg sem próbál nagynak látszani, egész egyszerűen pocsék.
Az alapötlettel még nem is lenne gond, de túl sok a karakter, akikről semmi nem derül ki és teljes mértékben érdektelenek: szeretnek inni, és menekülni akarnak - ennyi derül ki róluk. A párbeszédek javarészt röhejesek. Irtózatos logikai bukfencek vannak az űrutazás szabályai alapján. Próbálnak minél kevesebb infót mgosztani a nézőkkel, hogy ezek talán ne tűnjenek fel.
A film képi világa szegényes, menthetetlen. Bevilágítatlan tereket rögzítettek, a sötét felvételeken szinte összeesik a kép, nincsen képi információ. Sokszor kiesik a fókuszból a szereplő, akit gondolom venni akartak.
Az egyik alkalommal egymás mögötti felállásból tüzelnek a szereplők lángszóróval - de az első sort bár telibe éri a láng a cgi szerint, mégsem lesz bajuk. Zavaróan igénytelen utómunka jellemzi az egészet.
Nem tudom hogyan sikerült az ismertebb főszereplőket, Willis-Jane-Nichols-t megszerezni, de mindannyian megérdemeltek volna egy normálisabb filmet.

2021-01-17 22:05:27 Dreamkatcher (2020) zs93 (2) #1

1 db hét év körüli gyerek rettegésben tartja a férfi nélkül otthagyott házat. :)

2020-11-20 00:25:23 The Monster (2016) zs93 (2) #3

Ez egy elb---ott művészfilm lenne. :)

Látszik, hogy a film a kislány félelmeiről szól. A szörny a félelmek megtestesülése, és egyedül ő tud vele megküzdeni (és neki is kell).
Ha a film csak az úton játszódna, és nem kapnánk flashbackeket, akkor csak annyira jönnék rá hogy van egy trash anyja, aki fiatalon szült és vélhetően úgy megbánta azt, mint Johnny Depp Amber Heard-et.

Pozitívum, hogy a szörny klasszul meg lett csinálva.

2020-10-24 00:35:27 The Owners (2020) / A tulajok zs93 (2) #2

Egy gyenge Vaksötét utánérzés, széthúzó karakterekkel, nem túl szép szereplőkkel. Nekem a filmben egyedül az idős néni volt félelmetes, sose tudtam, mire készül. Összeségében nem sikerült túl jól a film, de azért éppen nézhető.

2020-09-15 20:58:48 Bando (2020) / Peninsula - Holtak szigete zs93 (1) #3

Kár érte. Amennyire jól sikerült az első rész, olyan csalódás a második.

2020-08-12 14:50:38 Hustlers (2019) / A Wall Street pillangói zs93 (3) #10

Ez a film semmiben sem emelkedik ki a nagy átlagból, maximum annyi pozitívuma van, hogy nézhető. Pár hónapja azt olvastam, hogy Lopez nagyon várta, hogy Oscar-jelölést (díjat) kapjon a filmért cserébe. Most, hogy láttam a filmet, egyáltalán nem értem, miért várta - ha hihetünk a cikknek.

Ez sajnos nagyon gyenge eresztés az első részhez képest.
Az első részben volt atmoszféra, egy háttérsztori, hatott a meglepetés ereje.
Itt megpróbálták ... mit próbáltak meg? Semmit. Találni valami húzónevet, hogy az első rész sikerével összekapcsolva jól fusson ez a film is. Talán a cél sikerült, a film azonban nem.

2020-05-26 23:05:49 Bed of the Dead (2016) zs93 (1) #1

Nagyon rossz film.
Nehéz írni jó filmet egy igazságtevő, de gonosz ágykeretről. A szereplők nagyon hiteltelenek, a háttérsztorik nagyon gyengék. Az időbeli ugrások és ezzel megjelenő plusz szereplők követhetetlenek. Az egész mitológia és a szabályszerűség nem világos.