zs93

Regisztráció: 2009. október 31. (13 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Értékeléseim magyarázata:

1pont: a filmet nem bírtam végignézni, vagy végignéztem, de nagyon nem tetszett
2pont: a filmet végignéztem, és nem tetszett
3pont: a filmek többsége ide tartozik, nem kiemelkedőek, középkategória.
4pont: a film tetszett, ajánlanám másoknak
5pont: a film valami okból kedvenc (ezért van néhány film talán érthetetlenül ötösre pontozva), és/vagy kiemelkedő alkotás

Műfajok: dráma, horror, thriller
Országok: amerikai, angol, magyar, német
Korszakok: 80-as évektől felfelé

2 2022-12-22 ?
Disturbing Behavior
Kísérleti patkányok
2 2022-12-21 2,8

Alap klisékből összeállított romkom, amiben semmi meglepetés nincs, tényleg az első öt percben lehet tudni mi a film vége.
Visszatérésnek kifejezetten gyenge. Azért hátha lesz még jó Lindsay Lohan film.

2022-10-21 18:05:11 Pearl (2022) zs93 (3) #5

Alapvetően tetszett a film.
Van hangulata, van egy lendülete. Vannak benne poénok. Az előző filmből a helyszínek teljes mértékben visszaköszönnek.
Viszont nagyon kiszámítható, horror helyett inkább dráma a fő vonal. Izgulni nem nagyon lehet rajta, műfaji szinten semmi meglepetés nincs. Az előző rész nekem egyébként sokkal erősebb volt, mind szereplőkben, mind cselekményben.

Az előző rész vége után azt vártam, hogy bemutatják, hogy a Halálos kitérő mutánsaihoz hasonlóan, Myers érzéketlen és spontán gyógyuló mutáns. Mert hogy egy tömeges agyonverést senki nem él túl... az előző rész lezárás vicc kategória volt.
Hát, sajnos nem így lett, elmentünk megint egy tök érdektelen irányba: Laurie unokája és egy random mellékszereplő srác romantikája, mindenkinek jaj de nehéz, főleg Halloweenkor. Még boltba sem mehet nyugodtan az ember! Aztán a film legvégére (utolsó negyed) megjelenik már Myers is, aki négy év alatt annyit öregedett, hogy Laurie simán lenyomja, aztán szépen elvágják a csávónak minden ütőerét az unokával.

Már az új trilógia létjogosultsága is kérdéses volt a szememben, de semmivel sem sikerültek jobban valamelyik 2000 környékén készített Curtis-es folytatásnál.

Vicces filmre sikeredett a Zanox. A moziban is mindenki nevetett. :) Tipikusan magyar összetevőkkel, amik valószínűleg máshol nem is működnének. Szerintem érdemes megnézni!

Egyes adtam rá, mert nagyon unalmas. Továbbra is a 2007-es szintén ausztrál Rogue-t tartom az egyik legjobbnak az elmúlt húsz évből.
A "kilövöm magam" a krokodil szájából pedig egészen megidézte az Asylum-filmeket.

2022-04-28 20:34:42 The Vault (2017) / A széf zs93 (2) #5

Misztikus is, rablós is, testvéres is, meg még ki tudja micsoda.
Valahogy ez egy gyengén összerakott valami, ami kicsit sem nevezhető ijesztőnek, de legalább hiteltelen minden perce.

Olyan, mintha egy középsulis csinálta volna beadandóként a filmes szakkörre.
Amúgy első gondolatom volt hogy a covid alatt kimentek az utcára és becsöngettek pár (híresebb) ismerőshöz "filmkészítés gyanánt" (és confirmed!), de ezt még nem nevezném filmnek.

2022-03-18 19:35:59 Deep Water (2022) / Mélyvíz zs93 (2) #3

Meglehetősen unalmas filmecske, egyáltalán nem kötötte le a figyelmem.

2022-01-30 23:17:48 The Requin (2022) zs93 (1) #1

Ez még egy Asylum-filmnél is rosszabb.
Tipp: ha a film minden jelenetéhez cgi-ra van szükség, ne kezdj hozzá, ha nincs minimum 150 millió dollárod. Itt amúgy 8,5 volt.
Imdb meg 2.3 jelen pillanatban. Valami bődületes f---s. A kivitelezés, a cápa, a vágás, az animáció, a világítás, a háttér, Alicia Silverstone játéka. Minden egyest érdemel.

2022-01-15 22:54:24 Brazen (2022) / Arcátlan zs93 (2) #1

A 2000-es években nagy Nora Roberts adaptációhullám volt, aztán pont tíz évig mindenki megvolt nélküle. Félreértés ne essék, egy könyvet sem olvastam Robertstől, így nem tudom megmondani izgalmasabb volt-e ez a történet könyvben, mint a filmen. Olvastam egy kritikát erről: "olyan, mint egy átlagos Castle epizód". Önálló filmként kb. ennyire funkcionál. Alyssa Milanoról pedig egyre jobban lesüt, mekkora B-színésznő, noha fiatalabb korábban talán a bájossága, vagánysága miatt sokan megkedvelték, mára ebből nem sok maradt.