sleepingdancer

Regisztráció: 2009. október 28. (8 év, 6 hónap)

Születési év: 1969

4 2018-02-03 3,4
The Trouble with Harry
Bajok Harryvel
2 2018-01-10 3,8

Sajnos nagyon gyenge lett ez a film, egyszerűen nem kel életre. se sztori, se humor, se karakterek, olyan közhelyes vagy közepes ötletekbe fullad az egész. A Brezsnyevet alakító színész jó volt, de egyébként miért kell ezt a cigány dolgot erőltetni, ha nem sikerül olyan színészeket találni, akikről el is hiszem, hogy cigány? Mosolyogni is alig lehet ezen a filmen, nemhogy nevetni, ráadásul egy csomó kép szimplán gusztustalan. Nagyon nehéz műfaj ez a fekete komédia, receptek alapján nem működik, ha valakinek nincs hozzá zsigeri érzéke.

2018-03-04 21:24:12 Les rendez-vous d'Anna (1978) sleepingdancer (4) #2

Ez megint egy antifilm, de kevésbé radikális, mint a je tu il elle, szóval amikor valaki úgy készít filmet, hogy nagyon idegenkedik a filmszerűségtől, a film "hazugságaitól" de egy kicsit mégis megadja magát nekik. Végigvisz pl egy vizuális koncepciót, keretes, szimmetrikus képek vannak majdnem kizárólag, a műfaj valahol mélyen egy road movie, de összességében inkább megint egy nem-film ez, inkább valami filmszerű vázlata, koncept-film. Kicsit Wenders korai munkáira emlékeztet, talán azoknál bujtatottabban közelíti meg a témáit: (önként vállalt?) otthontalanság a térben, a nyelvben, kapcsoltainkban, minderről tárgyilagosan, szemlélődve, filozofikusan szól.

2018-03-03 20:44:00 Je, tu, il, elle (1976) sleepingdancer (3) #1

Nagyon radikális antifilm, szinte nézhetetlen, mégse mondanám, hogy rossz, sőt. Végeérhetetlen jelenetek, beállítások, szinte teljesen események, mozgások nélkül. A film első egyharmadában a depressziósnak tűnő főhősnő (a rendező alakítja) a szobájában nem csinál semmit, a matracát rakja ide-oda, cukrot eszik kanállal egy zacskóból. A második egyharmadban stoppol az út szélén, megismerkedik egy kamionsofőrrel, együtt esznek egy vendéglőben, végül kézzel kielégíti, a harmadik egyharmadban egy nővel szeretkezik. Lehet mondani, hogy film az identitás- és önkeresésről, de már ez is túlértelmezésnek tűnik. Egyébként a címe jól illik a filmhez: száraz nyelvtani kategóriák, én, te, ő (hímnem) ő (nőnem) semmi és mégis valami.

Egy kicsit többet vártam - remek realista film persze, de némely jelenetet indokolatlannak éreztem, és érzelmileg sem fogott meg annyira, mert sem a szülőkhöz, sem a gyerekhez nem hagy/enged kapcsolódni a film. A politikai utalások, metaforika is kicsit lóg a levegőben szerintem.

nem jó film, de nem is akkora katasztrófa, mint amilyennek a hozzászólások alapján vártam. könnyű kis szórakoztató butaság, vannak helyzetek, amikor pont jólesik egy ilyen

2017-12-24 00:48:31 Pócspetri (1982) sleepingdancer (5) #2

nagyon erős film. Az új DVD kiadáson van magyar feliratozás is, így érteni a nyilatkozókat

2017-10-08 22:37:14 The Square (2017) / A négyzet sleepingdancer (4) #6

Nagyon jó film, Östlundtól a Lavina után ilyesmit vártam.

2017-09-17 22:34:24 Hetedik alabárdos (2017) sleepingdancer (?) #2

Egész jó kb a háromnegyedéig, aztán a vége kicsit megoldatlan, talàn épp a túlgondoltsàga miatt nehezen követhető, mintha többször érne véget. De összességében nagyon is vàllalható, jó alapötletből sok jó szituációt és poént kibontó film. 3,5/5

2017-08-27 22:20:51 Pappa pia (2017) sleepingdancer (2) #58

sajnáltam a színészeket, tényleg nagyon gyenge film, de az is igaz, hogy azért túl lehet élni.

2017-08-26 21:37:12 Ménilmontant (1926) sleepingdancer (5) #1

Az egész film gyönyörű és nagyon modern, a pados jelenet pedig szívszorítóan zseniális.