sleepingdancer

Regisztráció: 2009. október 28. (9 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Szerzői oldalam, többek között filmkritikákkal: schalkendrekornel.wordpress.com

Születési év: 1969

Cséplő Gyuri

5 2019-06-18 4,2
Lámpagyújtogatók

3 2019-06-11 2,3

Nagyon eredeti, és a maga kiábrándult, objektív módján érzelmileg feszült is.

9/10 Nagyon érdekes modernista narratíva, végig keressük, de nem találjuk a kifutását.Engem kicsit Antonionira emlékeztetett. Rengeteg mindenről szó van itt, de olyan finoman és sejtetően, szinte érintőlegesen, mégis a mélység és teljesség érzetét keltve. Rég nem láttam ilyen érdekes és jó filmet, bár eléggé frusztrált is a nézése.

Tele van jó jelenetekkel, de egy kicsit mégis túl hosszú és tét nélküli. 7/10

Soha semmit nem nézek magyar szinkronnal, ha csak szinkronosan nézhető, akkor várok vagy meg sem nézem. Ez alól néha kivétel a nagyon sok gyors párbeszédet és nyelvi humort tartalmazó vígjáték műfaj, amit szinte lehetetlen feliratozni.

Egy kicsit védeném én is a filmet. Nehezen indul, inkább olyan, mint egy egzisztencialista dráma Antonionitól, aztán átmegy noirba. A fényképezés, a beállítások és a hangulatteremtés remek. Gyenge négyes nálam.

2019-07-14 00:41:57 Dumafilm (2011) sleepingdancer (3) #1

Filmként közepes, politikatörténeti szempontból viszont rettentő érdekes. Három különböző mértékű politikai naivság, vakság 2010-ből: nagyon elszomorító film tulajdonképpen. Dettre Gábort és Heller Gábort ledumálja Fábry, de mégis ez a szelídebb két ember kerül közelebb a nézőhöz,különösen Dettre. Kíváncsi lennék, mind mondana ma ez a három ember egymásnak, a film óta eltelt tíz év fényében.

2019-07-10 22:05:35 Beoning (2018) / Gyújtogatók sleepingdancer (5) #4

Fantasztikusan vegyíti a hiprrealizmust, a lírát és a thrillert. Egy picit a történet hatásvadász, de ez nem feltűnő, összességében inkábbb visszafogott és szépen rétegezett film.

Szeretném kérni https://m.imdb.com/title/tt7454008/ Joseph Truflandier: Ca parle d'amour

2019-06-19 00:17:34 Cséplő Gyuri (1978) sleepingdancer (5) #10

Intim, hiteles, megdöbbentő. Életre kelt egy letűnt, mégis máig velünk élő világot.

2019-06-12 00:01:12 Lámpagyújtogatók (2015) sleepingdancer (3) #12

5/10 Zseniális film is lehetett volna, ha nem vérzik el lassan, útközben sok sebből. A legmélyebb seb az, hogy nem ragaszkodik következetesen saját ironikus-szatirikus alapállásához. Ugyanis alapjában rendkívül vicces és szomorú, hogy amikor emberi mivoltunk magvát kellene átnyújtani (a film meséje szerint) egy idegen civilizáció (de egyébként tulajdonképpen saját magunk, mindegy is) számára kozmikus üzenetként, akkor minden celebritásból ugyanazok a divatos közhelyek jönnek elő, tetejébe még ráadásul szinte ugyanazokkal a szavakkal is. (Valamiért csak Kiss Tibi tűnik közhelyeiben is helyenként eredetinek.) Azon szoktam siránkozni, hogy alig van olyan film, ami 30 év múlva elárul valamit erről a korról, na ez olyan, igazi magyar látlelet, még ha öntudatlanul is.
Baj, hogy mintha fel sem merné ismerni a film, hogy miről szól valójában: szertefolyik, ügyetlenségekbe és lassan unalomba fullad. Mindent sokkal jobban meg lehetett volna fogni ebben a munkában (gondolati építkezés, dramaturgia, ketetjáték, ritmus, tempó), mert a végeredmény egy egész kupac szerencsétlenség. És mégis, ez a kudarcos megvalósulás sem tudja eltakarni a mélyből fölfénylő páratlan szatírát. Így lesz se rossz, se jó, egy nagyon érdekes közepes film. Százados Miklóstól a Tüke fenomén kevesebbet markolt, de többet fogott (ha valakinek megvan DVD-n és nem kell, megvenném).