sleepingdancer

Regisztráció: 2009. október 28. (8 év, 10 hónap)

Születési év: 1969

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

4 2018-09-22 4,3

Scarecrow
Madárijesztő
5 2018-08-27 4,0

2018-09-22 20:23:47 Napszállta (2018) / Sunset sleepingdancer (4) #66

Majd írd meg, hogy tetszett, kíváncsi vagyok.

előzmény: saatonda (#65)

A rendező is 4:3 at mond az interjúban, de lehet hogy tényleg 3:2 igazából. Egyébként szeretem a nem szélesvásznú képarányt, szoktam ilyen filmeket nézni, látni, mostanában kicsit divat is. Ennek tudatában mondom, hogy nem volt ideális a kép az Art+Cinemában, szerintem.

Hát nem tudom, ilyen szar vetítési arányt még nem láttam, a 4:3 nál csak oldalt szoktak kihagyni helyet, alul-fölül nem. Az egész egy bélyeg hatását keltette, a csetelést alig lehetett olvasni, pedig elöl ültem. Gyakorlatilag rosszabb volt a moziban, mintha otthon néztem volna dvd-n. Nálam semmi drámai közelséget nem adott, hanem drámaian távol vitte a filmet. Remélem, ez csak az én élményem, és más mozikban szerencsésebben oldják meg.

Ti is úgy láttáttok, hogy kis méretben volt vetítve, a vásznon minden irányban nagy üres terekkel vagy ez az Art+Cinema sajátos interpretációja csak? Egyébként jó film, nálam 7/10.

2018-09-21 20:19:55 Napszállta (2018) / Sunset sleepingdancer (4) #64

Igen, talán van egy olyan kép felrajzolva, hogy "a sok szépség mögött mindenütt (bár ez a mindenütt kérdéses) korrupció-züllés-bizonytalanság". Szóval a főhősnő megéli ezt a dekadenciát, de hogy ez a korszakra álralánosítható lenne, az szerintem a film alapján problémás. Csupán a legelső inzert és a legutolsó snitt helyezi történelmi dimenzióba a látottakat, a kettő között csak Iris egyéni kiútkeresése van, egy nyomozó-thriller szerű történet. Nem egy szokvány történelmi film ez, már ha egyáltalán történelmi filmnek nevezhető. De egyébként a sztori sem kaotikus szubjektív benyomások sora, hanem rendezett, de megfejthetetlen epizódokból áll, a Lynch-es mindfucking narratívák rokona. Hogy őszinte legyek, ilyen filmet én még nem láttam, valószínűleg azért, mert ez a narratív hozzáállás alapvetően nem működőképes, nem létezik, de Nemesnél valahogy a film többi rétege annyira erős, hogy elviszik az egész művet. Szóval tulajdonképpen valami lehetetlent próbált meg, ezért a bátorságért le a kalappal előtte. Ha azon gondolkodsz, hogy megér-e két órát az életedből, akkor azt mondom, természetesen igen, meg kell nézni.

UI: Az amerikai kritikussal nem értek egyet, a Saul szerintem középiskolás szintű történelmi ismeretekkel érthető, és persze nem is fölösleges. Az én holokauszt-képemet pl alapvetően kibővítette, meghatározza.

2018-09-21 17:03:15 Napszállta (2018) / Sunset sleepingdancer (4) #62

Nem vagyok benne biztos, hogy kijön ebből valami "értelem". Legalábbis nem úgy, ahogy a filmek sokaságát értelmezni szoktuk. Inkább intuitív- asszociatív módon lehet értelmezni. (De az is lehet, hogy a zavaros labirintus mögött van egy tök koherens sztori, csak éppen jegyzetfüzettel kéne háromszor megnézni a filmet, hogy összerakjuk. Mondjuk ezt egyébként nem tartom nagyon valószínűnek.)

előzmény: saatonda (#61)

2018-09-21 00:01:08 Napszállta (2018) / Sunset sleepingdancer (4) #60

A fényképezés, a látvány felépítése ugyanolyan erős, mint a Saulban, egy kicsit vissza is köszönnek stíluselemek. A színészvezetés nagyszerű. A történet az tulajdonképpen nincs, bár sokáig úgy tűnik, hogy van, szóval a film engem behúzott a csőbe, sztorit próbáltam kiszűrni egy zavaros kavargásból, ez nem sikerült, ami frusztrált, és a film hibájának tudtam be, de a végén felül kellett vizsgálni a befogadói stratégiámat. A zavaros kavargás, a labirintus érzékeltetése szándékos, épp ez a lényeg. Nem lesz közönségkedvenc film, az biztos.

2018-09-17 23:17:19 Hasta La Vista (2015) sleepingdancer (4) #1

Ügyes, okos, szórakoztató és mértéktartó, mindössze 20 perc. Profi munka.

Ezt szeretném kérni, köszönöm előre is.
Matt Kazman: Hasta la vista

Nagyon furcsa, vicces, de komoly is - de valahogy nehéz igazán belefeledkezni. Az Ádám almái húsbavágóbb kérdésekről mesélt, sokkal jobban.