Caararuuku

Na ja, érdekes, hogy megváltoztatták a főszereplő nevét a szinkronban, de hozzáfűzném, hogy a film készítői is ezt tették, a Green-könyvben ugyanis Rollo Martins a főszereplő neve.

előzmény: filmkritikus (#36)

2014-04-01 01:02:40 Laura (1944) / Valakit megöltek Caararuuku (5) #9

"The materials of a B-grade crime potboiler are redeemed by Waldo Lydecker, walking through every scene as if afraid to step in something."

2014-04-01 00:57:35 Laura (1944) / Valakit megöltek Caararuuku (5) #8

"The movie basically consists of well-dressed rich people standing in luxury flats and talking to a cop."
Ebert

és tényleg :D

Mert egy iparág.

előzmény: Kalevala (#4)

2012-03-05 19:54:46 A Pogány Madonna (1981) Caararuuku (2) #6

Hát, talán jobb is volt, amíg nem volt itthon semmi ilyesmi...azóta sincs sokkal jobb. Két ok miatt nézhető:
1) annyira gagyi, hogy az már vicces
2) nosztalgia

De azért valljuk be, hogy ez a film rossz.

előzmény: Szívtiproimi (#3)

Hát azért erős túlzás ezt a filmet Shakespeare-hez hasonlítani, azt gondolom te is érzed. És igen, erőltetett a vége, legalábbis teljesen nem illik a film többi részéhez, ez a befejezés egyébként akár jó is lehetne egy krimi végén, de nem egy ilyen dráma végén, aminek az ereje nagyrészt az életszerűségében áll.

előzmény: pimpi (#6)

Csak a Fellini része jó, de az nagyon

Persze, a film alapvitája csak a felszínen a vallás és a tudomány közötti vita. Az igazi, a sokkal mélyebb és lényegesebb vita a véleményszabadság és a pluralizmus liberális alapértékei valamint a véleményszabadságot korlátozó, szemellenzős, a liberális demokrácia alapjaival szembenő, borzasztó törvény védelmezői vannak. Bár a filmben ez a két kérdés majdnem összemosódik (és emiatt a darwinistákat tünteti jobb színben), de csak majdnem, gondoljunk a papra, aki szerint a darwinizmus összeegyeztethető az egyházi tanítással, de nem engedik tanúzni, vagy Tracyre, aki a film végén hóna alá csapja a Bibliát (ugye).

A 16-os kommenten meg majdnem elájultam. Hogy lehet leírni azt, hogy "eskülyével", ugyanabban a kommentben, ahol az ember az iskolázottságával kérkedik? Pécsi történelemszak... :S

előzmény: Pityi (#32)

2011-06-07 01:50:30 Frost/Nixon (2008) Caararuuku (4) #89

Az ilyen életrajzi filmeknél olyan zavaró, hogy Nixon egyáltalán nem hasonlt Nixonra :S

2011-04-18 11:09:42 Curling (2010) Caararuuku (2) #1

Sajnos nagyon unalmas.

2011-04-17 21:55:02 Click (2006) / Távkapcs Caararuuku (3) #17

Ez a film nézhetetlen,, csak azért közpes, mert Christopher Walken 5-ös

Hát magamtól én se néztem volna meg, a barátnőm kényszerített... :D

előzmény: w.e.g.a. (#4)

Na és hát ugye ennél jobb partyjelenetet még nem láttam, egyszerűen zseniális.

2011-01-02 00:35:03 Szinglik éjszakája (2009) Caararuuku (?) #30

Persze aztán mégse, túl rövid az élet ahhoz.

2011-01-02 00:34:35 Szinglik éjszakája (2009) Caararuuku (?) #29

Nem láttam, de ahogy a trailerben azt mondja a Korda, hogy nem lesz ez dráma az a zsenialitás csúcsa, sőt még az is megfordult a fejemben, hogy amiatt az egy mondatért érdemes lenne végigszenvednem ezt a borzasztóan rossznak tűnő filmet.

Szerintem Roberto Benigni nem is színész, hanem tényleg őrült. Zseniális.

2010-11-19 16:31:34 Glengarry Glen Ross (1992) Caararuuku (5) #13

Hát szerintem például Alec Baldwin első jelenete önmagában is egy olyan remekmű, hogy ha nem lenne a film többi része is ilyen erős, akkor az egész filmet tönkretenné, annyira erős a saját jogán.

előzmény: k3pl3r (#11)

2010-11-14 19:17:44 Szindbád (1971) Caararuuku (4) #74

A szindbádhoz

Szerintem a film egyetlen baja az volt, hogy túl kanadai volt és nem eléggé spanyol.

És igen megint sikerült egy jó filmnek olyan magyar címet adni, ami elveszi az ember kedvét attól, hogy megnézze.

2010-10-27 11:15:41 Adams æbler (2005) / Ádám almái Caararuuku (5) #78

Nem tűnt fel másnak, hogy a film zenéje szinte végig a Vertigo témájának az átdolgozása?

A díszletek szerintem a filmek alapvető, kötelező tartozéka, aminek célja, hogy a film befogadását megkönnyítse. Ez nem jelenti azt, hogy a díszletnek drágának vagy látványosnak kéne lennie, egyszerűen azt, hogy optimális esetben illeszkednie kéne a filmhez, mint például a Black Button c. rövidfilm esetében, ahol a díszlet mindössze egy szék és egy asztal. De az illik a filmhez, tehát a filmet segíti, nem pedig akadályozza abban, hogy a nézőire hasson, mint ahogy ennek a filmnek az esetében teszi. Egyébként szerintem a díszlet olyan, mint a takarítnónő, vagy a pénz: ha van, fel sem tűnik, de ha nincs, akkor jössz rá, hogy milyen lenne nélküle. Képzeld csak el, milyen szörnyű lenne, ha minden filmnek olyan lenne a díszlete, mint a Dogville-nak, vagy mint a dogme filmeknek. Képzeld el az Észak-északnyugatot, a Star Warst a Keresztapát, vagy bármit díszletek nélkül. Mennyivel kevésbbé hatnának a filmtörténet klasszikusai, ha a Dogme szabályai szerint rendezték volna őket

2010-10-18 22:40:16 A három testőr Afrikában (1996) Caararuuku (1) #1

no komment

Azért ez a film túl van hájpolva...

2010-10-16 14:23:39 Szindbád (1971) Caararuuku (4) #72

Ez a film nem méltó a könyvhöz, megérteném ha Krúdy Gyula a sírjában forogna, amit egyébként valószínűleg tesz.

2010-10-16 14:08:24 Inside Man (2006) / A belső ember Caararuuku (4) #14

hát elég nagy szoba volt, és ugye minél nagyobb a szoba, annál kevésbbé feltűnő, szóval nem vagyok benne biztos, hogy tényleg észrevetted volna

előzmény: van zan (#13)

2010-10-14 01:43:30 Eldorádó (1988) Caararuuku (5) #5

Tényleg minden idők egyik legjobb magyar filmje, viszont az operatőri munka az teljesen abszurd. Nem értem, miért így néz ki ez a film, és ez annál borzasztóbb, mert egyébként a film valóban egy klasszikus.

Kimagaslóan zseniális filmzene.

Zseniális, ahogy a nyolcadik utas egyre újabb és újabb formákat ölt, szerintem nagyrészt ettől lesz ijesztő a film, hogy sosem tudjuk, hogy fog kinézni legközelebb.

2010-09-29 21:12:06 Az ötödik pecsét (1976) Caararuuku (4) #71

Ez a hozzászólás egy hangyányit filozofikusabb és képmutatóbb a kelleténél ahogyan a film is.
Mégis ki az, aki az életéért nem alázna meg egy embert (ráadásul ilyen nem túl erős módon)? Tényleg érdekel, hogy van-e olyan ember aki ezt komolyan nem tenné meg? Nem nagyon lehet komolyan lenni egy ilyen dilemmát.

2010-09-29 20:45:55 Presszó (1998) Caararuuku (3) #10

Azért az alapötlet meg a sztori megér egy hármast

Egy koncepciótlan kusza összevissza céltalan kaotikus szétfolyó se eleje se vége film

Legkorábbi legnyilvánvalóbb példája annak, amikor egy filmet úgy akarnak megoldani, hogy beleranak minden sztárt, akit lehet, de a film széttagolt, a történet nem áll össze, sőt alig van történet, Ryan O'Neil pedig olyan rosszul játszik, hogy csak még.

Vérlázítóan pocsék leírás van a főoldalon erről az egyébként egetverően jó filmről.

2010-09-10 12:56:59 L'arnacoeur (2010) / Szívrablók Caararuuku (4) #3

A vége valóban nem a legjobb de egyébként egy meglepően vicces film

Igen, de Ebertnek volt igaza.

Azon gondolkoztam, nem tudjátok-e véletlenül hogy Peter Sellers Wang-ja és Dick Chamberlain figurája az kinek a paródiája, mert ugye a másik három az Miss Marple, Poirot és Phillip Marlowe, ha nem tévedek.

Sosem gondoltam volna, hogy egy oylan film rossz lehet, amiben egy beszélő szörföző napszemüveges kutya a főszereplő, persze tévedtem.
Azért a beszélő szörfözó napszemüveges kutya főszereplő miatt megér egy hármast.

2010-05-09 21:37:15 Iron Man 2 (2010) / Vasember 2. Caararuuku (2) #63

Hogyhogy még senki nem adott rá nézhetetlent? Annyira nem jó...

Mivel dráma, nyilván, hogy nem jó "élményt hagy benned". Ezzel akkor a nem happy endes filmeket bünteted, pedig attól még lehetnek jók.

előzmény: Daywith (#7)

Abszolút. És az egész filmnek a szerkezete is olyan mint egy álom, folyton félbeszakadnak az epizódok, aztán visszajönnek kis időre.

előzmény: hencsibe (#2)

Ez a film annyira rossz, hogy egész jó.

És egyáltalán miért csinál amerikaellenes kritikát olyan, aki még életében nem volt Amerikában?

Valamelyik kritikus mondta, hogy ez a film a filmkészítést a pornófilmek szintjére alacsonyítja. A legtöbb olyan elemet, ami miatt a filmművészetet ma becsüljük, ez a film elveti.
Egyébként pedig unalmas.

2010-03-14 01:25:09 Memento (2000) / Mementó Caararuuku (5) #22

Nem akarok kekeckedni, de ha az utolsó dolog, amire emlékszik, a felesége halála, és azóta semmit em tud megjegyezni, akkor honnan tudja, hogy rövidtávú emlékezetkiesése van?

Egy James Bond filmnek nem egy megnézhető akciófilmnek kell lennie. Ha egy James Bond film egy megnézhető akciófilm, akkor az borzalmasnak számít.

előzmény: terika (#130)

2009-12-29 11:57:19 Poligamy (2009) Caararuuku (3) #17

Az alakítások kifogásolhatóságán kívül, amit én már természetesnek veszek a magyar filmekben, ha a forgatókönyvet nézem, akkor szerintem nagyon jó az alapötlet, a fantasy műfaj alapötletei általában érdekesek, és ezt erről a filmről is el lehet mondani. Persze lehet hogy volt valahol előzménye a sztorinak, amiről nem tudok, de ha nem, akkor ez remek, Hollywoodban is eladhatták volna.

2009-12-29 11:50:29 Poligamy (2009) Caararuuku (3) #16

Valószínűleg ő is meglepődött volna, ha a színiiskolában megmondják neki, hogy ő lesz az ügyeletes szívtipró. Valószínűleg egyébként aki ennyiszer játszik szépfiút, az ettől szépfiú lesz, akkor is ha valójában nem szépfiú, vagyis a filmbeli szépfiú-alakítás önmagát katalizálja. Talán ennek köszönhető, hogy vannak lányok akiknek tetszik.
Ami pedig a színészi alakítását illeti, szerintem nincs olyan magyar színész, akiről el lehetne mondani, hogy tud hangsúlyozni és jó az arcjátéka (ami valószínűleg azért van, mert színházban is játszanak).
Bocs hogy offtopic

előzmény: teebchee (#13)

2009-12-04 22:47:48 Elégia (1965) Caararuuku (1) #11

Sajnos bennem csak értetlenség gyűrűzik.
Az egész nem jött át, elég primitívnek tűnik.

előzmény: Paul Ricard (#6)

a6notes, nem hiszem, hogy vannak emberek, akik nem tudják, hogy ki hal meg a 7. részben és ki nem, főleg nem azok akikmár látták a 6.-t.
Kicsit olyan lespoilerezni ezeket, mint spoilerbe rakni a hogy Én vagyok az apád!
Úgyis mindenki tudja

előzmény: a6notes (#203)

Ennek a résznek a legjobb a látványvilága. Olyan jól néz ki benne minden, főleg a merengő.

2009-11-16 18:28:40 Pinprick (2009) / Szobafogság Caararuuku (4) #2

jó story, a magyar filmekhez képest nem is olyan rossz színészi játék, nem olyan jó rendezés, aminek talán a pénzhiány is az oka
érdemes megnézni

Ami a Star Warsban igazán fontos, az ebben a részben van.

2009-10-27 20:28:27 Good Bye Lenin! (2003) Caararuuku (4) #5

Nem gondoljátok, hogy ez a film sokban hasonlít a Moszkva Térre?

Komolyan Bolívia vízkészletéértharcolnak a filmben? A világuralom helyett? Elég gáz.

Ezeket a filmeket mindenki gyerekkorában látta, és akkor mindenki szerette őket, és mindenki szereti őket most is, mert kellemes emlék.

A nagybetűs klasszikus drogos film

2009-10-27 19:35:24 Shoot 'Em Up (2007) / Golyózápor Caararuuku (5) #36

Szerintem meg elképesztően jó vicc.
Ez egy olyan paródia, ami nem teszi nyilvánvalóvá minden másodpercben, hogy csak paródia, ezért aztán jóval kevésbbé gagyi mint a paródiák úgy általában.

előzmény: HejjaX (#35)

Lehet, hogy nem a legjobb film, de a zenéje és a végkifejlet irgalmatlan

Bugyuta amerikai film ugyan, de pont emiatt bájos. Ez a film jóval bugyutább, mint a bugyuta amerikai filmek, annyira bugyuta, hogy már jó. Nem az tucatfilm, nem olyan kiszámítható, sőt, ahhoz képest, hogy néha mennyire béna, egész csavaros. Nem hiába lett kultuszfilm. Egyébként a jóbarátokból a Rachaelnek ez volt a kedvenc filmje.

Már önmagában a tény, hogy mindenki az első és a második részről vitatkozik, nyilvánvalóvá teszi, hogy a két rész erősen különbözik, a filmben így nincs integritás, olyan az egész mint két külön film.
Ráadásul a második rész nekem nem tetszett, nem nagyon vezet sehová, olyan súlytalan és kaotikus. Az első rész viszont igazi Kubrickos nagyon jó.

2009-10-27 18:12:58 The Fall (2006) / Zuhanás Caararuuku (5) #36

A helyesség kedvéért a filmben indiánt mond Lee Pace de a kislány indiainak érti. Mert bár az indiánt és az indiait is indian-nek mondjuk angolul, a squaw és wigwam szavakat viszont csak indiánokra vonatkoztatva használjuk.

előzmény: Hornyai Lili (#28)