cucu

Tapasztalat: 1940 film
Regisztráció: 2003. október 22. (19 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

4 2022-09-10 4,0
The Adam Project
Az Adam-projekt
2 2022-08-08 2,9

Jogos felvetés. Sajnos visszamenőleg nem triviális kiszámolni. Bár az elmúlt hónapban szavazók azt pont de. Na majd utánanézek.

előzmény: Raul (#14742)

Nincs. Mármint nem is igazán lehet egy definíciót mondani.

Olyanokat lehet nézni, hogy ki az, aki az elmúlt 24 órában, 7 vagy 30 napban be volt lépve, és járt itt az oldalon. Ez a DAU/WAU/MAU (daily/weekly/monthly active user). A DAU 300 és 400 közt szokott változni. Télen magasabb, nyáron alacsonyabb: úgy látszik a filmezés jobban pörög hidegben és sötétben. :-) A WAU 600 és 800 között. A MAU-ról most így nem is tudok számot mondani, vagyis de: ebben a pillanatban kereken 1000.

Egy szigorúbb megközelítés, hogy ki az, aki az elmúlt héten vagy hónapban osztályzott filmet: előbbi 450 körüli, utóbbi 800.

És van egy még "szigorúbb": ki az, aki az elmúlt héten kommentelt. Ez olyan 50 környékén mozog.

Vapiti statisztikák:

Azért csak 2019-ig, mert tavaly és tavalyelőtt elblicceltem a frissítést: most megtettem. :-)

Azért csak 2007-től, mert korábbról sajnos nincsenek meg. Az adatbázisban eleve csak 2015-től vannak meg a Vapiti szavazatok, a többi szám az innen-onnan még megvolt. Egyébként 2012-13 sincs meg (ahogy arra van is egy megjegyzés a grafikon alatt).

"Szavazók súlyozott aránya": a statisztika lekérésekor (vagyis a második forduló végén) az összes KT tag összsúlyának hány százaléka szavazott. Igazából nem túl hasznos mutató, mert ahogy telnek az évek, és jönnek-mennek az emberek, ez az arány akkor is romlik, ha amúgy se az aktív, se a Vapitin résztvevő userek száma nem csökken. Úgyhogy nagyon komolyan nem érdemes venni.

előzmény: deathcode (#14730)

2023-01-22 13:53:16 [Vapiti 2022] cucu #28

És a várva várt pillanat: megérkeztek a jelöltek!

Szigorúan ABC-sorrendben:

Vilmányi Benett - Larry
Woody Harrelson - Triangle of Sadness

---
Statisztikák:
225 ember jelölt az Aranyra (109 filmet), 164 a Férfi Ezüstre (124 színészt), 159 a Női Ezüstre (98 színésznőt).

Kb ugyanannyian szavaztak, mint tavaly. Ami jelentős különbség, hogy jóval változatosabban: +11 film, +30 férfi, +15 női színész. Vagy jobb volt idén a felhozatal, vagy kevésbé egyértelmű, vagy mindkettő.

2023-01-12 22:06:58 Amsterdam (2022) / Amszterdam cucu (4) #11

A "rongyrazas" azert vitathato: Much of the cast worked for scale, and Bale took less than his typical $5 million fee while Malek earned a six-figure salary. Filming was originally set to begin in March 2021 in Boston on a $50 million budget, but was delayed because of the COVID-19 pandemic. Filming was moved to Los Angeles, California after the cast did not want to travel to Boston amid the pandemic. Principal photography took place over 49 days between January and March 2021. The move from Boston to Los Angeles and COVID-precautions caused the film's final budget to balloon to $80 million.

Megjegyzes: a "work for scale" kb azt jelenti, hogy "minimalber" (marmint amit a filmiparban megengednek).

Az is eszembe jutott, hogy talan azert Christian Bale es Margot Robbie masodik kozos filmje a The Big Short ota, mert mindketten fontosnak tartjak ezen filmek mondanivalojat.

En egyedul a stilusat nem ertem ennek a filmnek, marmint hogy mi celt szolgalt.

2023-01-01 01:48:59 White Noise (2022) / Fehér zaj cucu (1) #1

Hogy Ugort idézzem: "pocsék év pocsék lezárása".

Az év legalább kifutott valahova, a film csak egy álintellektuális maszturbáció.

2022-12-31 19:32:14 [Vapiti 2022] cucu #5

Hangsúlyoznám, hogy a szezon után beszéljünk majd erről (hogy ne kavarodjon össze magával a Vapitivel és a filmekkel), de azért reagálok.

Egyrészt igen, éjfélig kell elérni a 20 szavazatot.

Másrészt ez a probléma mindig is fennállt (ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne vele kezdeni valamit): a december legvégén moziban bemutatott filmeknek általában kevés esélyük volt/van a Vapitire, hiszen ugyan indultak/nak, de nem látják őket annyian, hogy nyerhessenek. A hibrid rendszerben ehhez jön hozzá az, hogy ha szilveszter éjfélig nem ér el 20 szavazatot, akkor nem is indulhat. De ha indulhatna, se lenne esélye.

Természetesen bárhol van az évek közti határ, ugyanez a probléma előjön.

Úgyhogy a legreálisabb az, amit Raul javasol, hogy a határ marad a naptári év, csak épp nem január 1-től indul a Vapiti szavazás, hanem mondjuk egy hónappal később (a 10-15 napot kevésnek tartom). Így a december végén moziban bemutatott filmek illetve az ekkor Netflix/HBO/Disney/satöbbire kerülő filmek össze tudnának szedni akkora nézettséget, hogy esélyük legyen az év korábbi részében (pláne első felében) megjelent filmekkel szemben.

Ez legegyszerűbben azt jelentheti, hogy február 1-től 21-ig lenne az első forduló, és február 22-től március 2x-ig a második. Vagyis egy hónappal később lenne a Vapiti-díjkiosztó is, de ma már úgysincs nagy jelentősége, hogy az Oscar-hoz képest (ahol eleve részben más filmek indulnak, hiszen máshogy vágják az évet) előbb vagy később van a Vapiti.

2022-12-30 23:19:16 [Vapiti 2022] cucu #1

Január 1-től ismét indul a Vapiti-szezon!

A tavalyihoz (és azelőttihez) hasonlóan idén is hibrid rendszerben, vagyis azok a filmek indulnak, amiknek:
- idén, 2022-ben van mozibemutatójuk
- vagy egyáltalán nem mutatják be őket moziban (se idén, se jövőre), viszont legalább 20 szavazatot elértek már (és nem rövidfilmek, klippek vagy minisorozatok)

Ebben a topikban lehet esélyeket latolgatni, kampányolni kedvenc filmek/színészek mellett, megosztani a jelöléseket, vagy csak simán beszélgetni.

(A tavalyi szezon után végül elmaradt a rendszer újragondolása. Idén - szintén a Vapiti-szezon után - majd lehet újra, ha akarjuk.)

Ízlések és pofonok: szerintem ez egy hibátlan szatíra.

Nehéz Edward Norton karakterében nem Elon Musk-ot látni: az ember, akit mindenki zseninek hisz, amíg lassan ki nem derül, hogy csak marketing volt az egész. És a két ember (a filmbeli és a valóságbeli) nem csak idióta, de veszélyes is (csak egy példa: az egyik simán "kibérli" a Mona Lisát, a másik meg engedélyt kap több mint tízezer műhold telepítésére).

A Mona Lisa elpusztulását amúgy elég nehéz Blanc nyakába varrni: Miles Bron az, aki elhozza a Louvre-ból, aki berakja egy hidrogénfelhő közepébe, aki felülbírálja a biztonsági rendszert, és aki még meg is mutatja mindenkinek a gombot.

A körülötte lévők szintén nem rossz karakterek: ötvözik a tipikus Agatha Christie-féle gazdag rohadék körüli embereket, akik eladták a lelküket, és lehet őket lenézni vagy sajnálni, de indítékuk mindenképp van, és a mai világ jellemző befutott "disruptor"-ait: a fashionisztát, aki "feltalálta" a tréning gatyát, a mamájával élő incel influensztert, meg a sztenderd megvásárolt politikust (egyedül a mérnök lóg ki).

Az a "disruptor theory" is tökéletes: ha dolgoztál valaha IT területen akár startupban, akár multinál, akkor volt szerencséd élőben meghallgatni, ahogy valaki előadja, hogy milyen kibaszott "disruptive"-ok vagyunk, és ez milyen szuper. És amikor körülnézel, és látod, hogy 10 emberből 9 bekajálja, akkor nem érzed túlzásnak, hogy itt ilyen nyíltan kigúnyolják.

Most, hogy ezt így leírtam, nem tudok mást mondani, minthogy nekem "morálisan" jött be ez a film. :-)

Egyetértek: jó volt ennyi embert együtt látni. (Na jó, meg Etyek is izgalmas volt.)

Köszi mindenkinek, aki eljött!