cucu

Súly: 2007
Regisztráció: 2003. október 22. (14 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

Solo: A Star Wars Story
Solo: Egy Star Wars-történet
4 2018-06-05 3,2
Me and Earl and the Dying Girl
Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni
4 2018-06-04 3,9
Black Panther
Fekete Párduc
4 2018-05-06 3,1

2018-05-17 09:42:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #23620

Parlament??? Ez most valami poen? Az nem parlament, hanem egy tanacsado testulet, aminek semmifele valodi hatalma nincs. Peldaul nem ok hozzak a torvenyeket.

Hogy par eve meg szavazati joguk sem volt, az igazan aprosag.

Szaud-Arabiaban tobb no van, mint amennyi a norveg parlamentben. Csaxolok.

Áthelyezve a(z) Black Panther topikból.

előzmény: Malcolm X (#23619)

Keves dolgot utalok jobban, mint a bena motivacioju gonoszokat.

Thanos olyan szinten erti felre a biologiat, hogy csak na. Kiirtani a fel univerzumot, hogy ne legyen tulnepesedes? Meg ovszerautomatakkal is lenyegesen tobbre ment volna, bar a kerdes ennel is komplexebb.

Tetezi ezt azzal, hogy sajat maga veletlenul pont nem kerult a megsemmisitendok listajara. Ettol kulonosen hitelesse valik az inditeka. A terrorista ideologusok is mindig pont tulelnek mindent, valahogy sosem oket kell felaldozni.

Ehhez kepest, ahogy olvasom a neten, a kepregenyben beleszeret a "Halal" megtestesulesebe, es ot akarja lenyugozni? Ez legalabb egy oszinte indok, meg ha nevetseges is. De a szerelem vagy a hatalomvagy vagy barmi hasonlo sokkal-sokkal korrektebb indok, mint az ilyen kamu erkolcsi racionalizalasok. (lasd meg Ra's al Ghul a Batman Begins-ben)

Tovabbi minusz pontok:

Onnantol, hogy szabadon vissza lehet tekerni az idot, megszunik a tortenet, a dontesek, a kovetkezmenyek, vagyis minden, ami miatt erdekelhet, hogy mi lesz. Az Idetlen idokigben erre felepitenek valamit, ami egyszerre vicces es elgondolkodtato. De itt? Ha jol ertem a folytatas is egy szimpla UNDO lesz.

Ennyi karakter nem *lehet* izgalmas (lasd meg Hobbit trilogia). Itt a vegen nem is tudtam nyomon kovetni, hogy vegul ki halt meg, es ki maradt eletben, de nem is igazan erdekelt. Random szuperhos 1 meghal. Random szuperhos 2 eletben marad. Es?

A Civil War-nal egyszer mar kiegett az agyam. Most ismet.

Annyi kiegeszitest tennek hozza, hogy itt zsuri altal kiosztott dijakrol van szo. Vagyis ha szigoruan "termekkent" ertelmezzuk a filmeket, es a Netflix "serti az ipart", az kizarolag akkor allja meg a helyet, ha a dijakat pr-nak tekintjuk, amivel jobban el lehet adni egy filmet. Szoval Cannes ezzel nem egyszeruen azt kommunikalja, hogy a film termek, hanem hogy az altaluk osztott dijak csak az ertekesitest elosegito pr eszkozok. Es az egy dolog, hogy a filmkeszitok erre hasznaljak, de azert a zsuriben legyen mar annyi szakmai becsulet, buszkeseg vagy tartas, hogy ok nem ezt latjak benne. Kulonben elkezdhetnek penzert osztogatni...

előzmény: MicaHiro (#2)

2018-04-05 00:44:17 One-Minute Time Machine (2014) cucu (4) #1
2018-04-05 00:43:07 The Gunfighter (2014) cucu (4) #1
2018-03-14 21:52:26 [Kritikus kód] cucu #2035

Mivel az oldalon semmi nem valtozott, esetleg a cookie-k torleset tudom javasolni.

előzmény: csabaga (#2034)

2018-03-14 17:30:25 [In Memoriam...] cucu #2265

Ez a nekrolog pont ilyen.

előzmény: oscarmániás (#2263)

2018-03-04 13:34:26 Frantz (2016) cucu (?) #14

Javitva. Amugy amig tied az utolso komment, tudod szerkeszteni. A ket "spoiler" szonak (szogletes zarojelben, a masodik elott egy / jel) kozre kell fognia a spoileres szoveget, akkor mukodik.

előzmény: josibaba (#13)

A kesobbi felreertesek elkerulese vegett kicsit javitottam az elso hozzaszolas Torzstagokra vonatkozo reszet. A lenyegi resz amugy itt van:

Ha sehogy sem találod, jobbra fent a profilképed alatti menüben van egy Új film beküldése menüpont. Erre kattintva bejön egy form, ahol megadhatod a film részletes adatait. Töltsd ki rendesen, hogy minél kevesebb adatot kelljen utólag pótolni.

Egyebkent tobbszorosen is hasznos "ujjgyakorlat" torzstagoknak a filmbekuldo formot hasznalni:
- nem minden munka az egy-ket aktiv szerkesztore marad
- gyorsabban felkerul a film
- talan jobban kiderul, hogy rendesen felrakni egy filmet tobb melo, mint egy imdb link levadaszasa (bar a szereplok es kepek feltoltese meg igy sincs benne)

Ami meg az adatbazis teljesseget illeti: bar lehet(ne) az elmeleti cel, hogy a vilag osszes filmje font legyen, a gyakorlati cel az, hogy az osszes olyan film fent legyen, amit barki valaha meg akarna nezni es leosztalyozni. Ami valoszinuleg nem az *osszes* film. Es ezert nem rossz elso megkozelites azokra a filmekre koncentralni, amiket lattal vagy keszulsz megnezni.