cucu

Regisztráció: 2003. október 22. (16 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

4 2020-02-19 3,2
How Do You Know
Honnan tudod
2 2020-02-18 2,4

Alapertelmezesben a sorrendezes a gyartas evszama szerint megy, even belul pedig az eredeti cim alapjan. DE! Lehetoseg van ezt felulcsapni, vagyis adott even belul barhogy lehet rendezni oket. Az egyetlen trukk, hogy ezt jelenleg csak kozvetlenul az adatbazisban lehet szerkeszteni, amit csak en tudok.

Vagyis ha van olyan sorozat/folytatas/remake, ahol rosszul van a sorrend, akkor az a keresem, hogy ird meg nekem privatban (mert a forumot nem mindig kovetem), es ha lehet a helyes sorrenddel egyutt (az is jo, ha linket kuldesz egy oldalra, ahol ott a sorrend).

előzmény: budaik (#13465)

Jo kerdes. Utananeztem: azert mert mire be lett allitva, hogy aprilis 30-an bemutatoja van, a rendszer mar legeneralta a 30-i nap filmjet (a nagy budos semmit), merthogy mindig ket napra elore megy a sorsolas.

előzmény: Danesz99 (#13440)

2020-03-27 19:41:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #24701

Az, hogy a KT-n szabalyzat van es ilyen szabalyzat, az egyertelmuen dontes kerdese. Lehetseges olyan forum is, ahol barmit szabad, es olyan is, ahol csak hexameterben es csak teliholdkor lehet kommentelni.

A KT-n a szabalyzatot a szerkesztoseg rakta ossze. Ez is dontes kerdese volt, mert alapitokent mondhattam volna, hogy ez lesz a szabalyzat, es kesz. De lehetett volna az is, hogy nepszavazast tartunk a torzstagok vagy az osszes regisztralt ember koreben. A dontes az volt, hogy a szerkesztoseg allitsa ossze a szabalyzatot.

Onnantol, hogy van egy szabalyzat (akkor is, ha abban csak annyi van, hogy "mindent szabad"), az hatassal van a kozossegre. Nem csak olyan modon, hogy mit enged es mit nem, hanem olyan modon is, hogy kinek mennyire tetszik. Akar maga a szabalyzat, akar a kovetkezmenyei.

Peldaul van, aki azt mondja, o elvbol utal minden korlatozast, ugyhogy olyan forumot, ahol vannak korlatozasok, nem latogat. Masvalakit a szemelyeskedes zavar nagyon, ezert olyan forumot, ahol rendszeresen van szemelyeskedes, nem latogat. Szoval barmilyen szabalyzatot hoz a szerkesztoseg, az reszben meghatarozza, hogy milyen lesz a kozosseg.

Es itt persze van egy komoly visszahatas is: a szerkesztoseget sok minden motivalja, de (azt gondolom) az egyik legfontosabb szempont, hogy szeretne egy olyan kozosseget, ahol o maga jol erzi magat. Ebben azert is vagyok biztos, mert itt mindenki ingyen es onkentes alapon dolgozik.

Szoval leegyszerusitve: a szerkesztoseg azert ilyen szabalyzatot rakott ossze, mert olyan kozossegben szeretne lenni, ami ezzel a szabalyzattal jol osszefer. Es ha mashogy nem, onkivalasztasos alapon ilyen kozosseg is jott letre, hiszen akinek nagyon nem tetszett, az mar lelepett. Kb 800 ember van, aki legalabb heti rendszeresseggel itt tevekenykedik. Ezek tulnyomo tobbsege 3-12 eve regisztralt. Vagyis beallt egyfajta egyensulyi allapot, ahol a kozosseg, a szerkesztoseg es a szabalyzat kolcsonosen kompatibilis egymassal.

Kitartast a munkahoz! A torzstagsag miatt ne aggodj, az nem veszik el soha, ha egyszer mar megszerezted.

előzmény: offerus (#63)

2020-03-18 22:23:34 [Kritikus kód] cucu #2127

A feliratkozas nem torlodik soha automatikusan. Csak az egyes ertesitesek 3 honap utan.

előzmény: deathcode (#2126)

2020-03-13 21:56:04 [Kritikus kód] cucu #2125

En nem tudok semmi olyanrol, ami miatt ne mukodne. De amugy elegge hullamzo a forum aktivitas: ha csak az elmult egy evet nezem, heti 80 es 280 kozott mozog a kommentek szama. Szoval ez lehet oka annak, hogy neha egyaltalan nem kapsz ertesitest, maskor meg rendszeresen.

előzmény: SoZi (#2124)

2020-02-21 20:07:20 [Vapiti 2019] cucu #102

És a győztesek:

Élősködők
Scarlett Johansson - Házassági történet
Joaquin Phoenix - Joker

2020-02-21 18:32:05 [Vapiti 2019] cucu #101

Kesek, de mar utban oda. Zsebemben a gyoztesekkel. :-) 8-kor eredmenyhirdetes!

2020-02-20 23:28:00 [Vapiti 2019] cucu #97

Nekem a Green Book-ra last minute meg pont jutott. :-)

2020-02-20 20:44:26 [Vapiti 2019] cucu #91

Aki most megnez meg egy jelolt filmet, annak meg pont lesz ideje szavaznia (vagy szavazatot modositania) ejfel elott. Utana mar keso!