cucu

Súly: 2001
Regisztráció: 2003. október 22. (13 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

Butter
Vaj
3 2016-12-21 2,9

2017-02-25 13:10:03 [Kritikus kód] cucu #1892

Ismeretlen gyongyszemek! 10 es 30 osztalyzat kozotti legjobb filmek. Tudom, a 30 es 100 kozottiek igy kimaradnak, ok pont se nem ismertek elegge, se nem ismeretlenek elegge.

Viszont: a reszletes keresoben lehet atlag szerint rendezni. Na itt minden film szerepel, atlag szerint rendezve, 10-tol barmennyi osztalyzatig.

Szoval igazabol minden van.

2017-02-25 11:00:56 [Kritikus kód] cucu #1884

A toplista vs Vapiti, illetve nepszeruseg vs atlag kerdesben csak egy aprosag: a toplistakon is van kotelezo minimalis szavazatszam. Szoval ott is a legjobb filmek vannak a legnezettebbek kozul. A kulonbseg inkabb az, hogy a legnezettebb szuro a Vapitin magasabbra jon ki altalaban. De pl csabaganak mar a toplista 100-as minimum nezettsege is tul magas.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a toplista es a Vapiti kozotti kulonbseg igazabol nem ez, hanem hogy a Vapitin egy jatekbol jon ki az eredmeny, a toplistan csak ugy magatol. Es ha jol ertem, ez a kezdemenyezes is leginkabb ebbol fakad.

Chris:
Tehát nem a legjobb átlagú film nyer, hanem az a film, a legnépszerűbb legjobb.
Forditva: a legjobb legnepszerubb. :-) A legnepszerubb legjobb az iden pl a The Hateful Eight lett volna.

Es ha a toplistan valoban a legjobb atlagu film lenne a csucson, akkor az 2016-ban a Dizájneren lenne, utana a Room on the Broom, es csak utana az Ah-ga-ssi. Szoval a toplistan is a legjobb legnepszerubbek szerepelnek.

2017-02-25 10:49:44 [Vapiti 2016] cucu #110

Meglepő az eredmény. Jobb lett volna ha valami emlékezetesebb film nyeri.

Ket megjegyzes:

1. Az eredmeny eppen, hogy nem meglepo: pontosan ezt josoltam a #20-as kommentben a "a legjobb film nyer a legnezettebbek kozul" okolszabaly alapjan.

2. Nyilvan az emlekezetesseg szubjektiv kerdes, de az teny, hogy a 2016-ban bemutatott filmek kozul az Ah-ga-ssi utan (amit meg 200-an sem lattak, ezert nem volt eselye) ennek a filmnek a legmagasabb az atlaga. Sot, ha visszanezed az elmult 14 ev Vapiti-gyozteseit, csak a Jagten es a Whiplash-nek volt magasabb atlaga. Szoval azert van ra esely, hogy paran emlekezni fognak ra.

előzmény: Pedro (#99)

2017-02-24 12:26:18 [Általános fórum] cucu #6889

Az In memoriam-ban volt rola szo. Az emberek az evek alatt atmentek a forumrol a Facebook-ra, ugyhogy egy ponton ugy dontottek, lelovik az egeszet.

előzmény: GothMan (#6888)

2017-02-24 00:09:12 [Vapiti 2016] cucu #85

Eeeees... ennyi volt. Kb 20 ora mulva kiderul az eredmeny! Aki eloben es elsokent akarja hallani, jojjon a Puskinba.

Statisztika: a masodik forduloban 329 ember szavazott az Arany Vapitire, 286 a Ferfi Ezustre, 290 a Noi Ezustre.

2017-02-21 21:30:13 Mindenki (2015) cucu (5) #56

Kiosztalak? Na most en nezek ertetlenul. :-) En ugy emlekszem, Erika nenirol meg a filmrol beszeltem, rolad nem is (amennyiben a hasonlatod nem te magad vagy). Ugy egyebkent eleg nehez beszelgetni, ha letudjuk a masikat annyival, hogy "kioszt", es akkor igazabol mindegy is, mit mondott. (Na ez most egy "kiosztas" volt.)

2017-02-19 11:32:13 Arrival (2016) / Érkezés cucu (4) #185

Fel eve olvastam a novellat, es sokaig nem mertem megnezni a filmet, mert attol feltem, teljesen kihagyjak belole az izgalmas dolgokat, es csak egy akciofilm lesz a vege. Ehhez kepest szerintem eleg jol sikerult visszaadni. A novellaban harom fontos tema van:
- a Fermat-elv, az ido, a szabad akarat
- a Sapir-Whorf-hipotezis
- Louise szemelyes dilemmaja es dramaja

A filmben ebbol az elsot kihagytak, es hozzatettek egy uj szalat: a vilagpolitikat. Lehet persze vitatni, hogy ezt miert kellett, foleg, hogy ez lett a film talan leggyengebb resze: ketdimenzios nagyon tipikus karakterek, na meg a vilag megmentese. (A masik gyenge pont: Donnelly es a szerelmi szal.) De igy is boven maradt eleg "kraft" az eredetibol.

Ami szamomra nem ketseges, hogy mind a novella, mind a film sci-fi. Nem humbug, hanem igazi. Miert? Van egy tudomanyos hipotezis, aminek a gyenge valtozata szerint a nyelv befolyasolja a gondolkodast, az eros szerint a nyelv meghatarozza a gondolkodast. A gyenge valtozatra vannak bizonyitekok, az eros valtozat viszont nem elfogadott. Na de hat ez a "fi" az egeszben, hogy azt mondjuk, hogy mi lenne, ha az eros valtozat is igaz lenne.

Konkretan: a heptapodok irott nyelve az idot mint egy szimultan valamit abrazolja, egyszerre jeleniti meg a multat, jelent, jovot. A hipotezis eros valtozata szerint a nyelv meghatarozza a gondolkodast, vagyis aki egy ilyen nyelvet beszel (jelen esetben: ir), az igy fog gondolkodni. Tehat nem az van, hogy a heptapodok latjak a jovot es ezert ilyen a nyelvuk, hanem forditva: ilyen a nyelvuk, ezert latjak a jovot. Es ahogy Louise tanulja a nyelvet, az o idoerzekelese is kezd megvaltozni. Es mire teljesen megtanulja, a hipotezis miatt mar o is ugy gondolkodik, mint a heptapodok, es o is egyszerre latja a multat, jelent, jovot.

2017-02-17 01:29:04 [Kritikus kód] cucu #1873

Koszi a peldakat (most is meg korabban is). Ezek segithetnek abban, hogy javuljon a kereso, mert az teny, hogy sok "betegsege" van.

Koszonjuk szepen a tamogatast! Megerkezett, feljegyeztem az adatbazisba.

előzmény: kdi (#11671)

2017-02-14 20:37:20 [Kritikus kód] cucu #1871

Tamogatom. Ugyanez kene legyen, ha egy komment valasz egy masikra, akkor rakattinthass az "elozmeny: XY (#n)"-re es odaugorjon.

előzmény: necksprain (#1870)