cucu

Súly: 1977
Regisztráció: 2003. október 22. (14 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

Atomic Blonde
Atomszőke
4 2017-08-08 3,3

2017-10-24 17:50:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #23125

A temat baromi fontosnak tartom, de ettol meg van egy helye az eletemben, es nem terjed ki mindenhova. Pl 15 eve minden evben a NANE-nak adom az 1%-omat, most meg epp a "The Alphabet Versus the Goddess" cimu konyvet olvasom es ajanlgatom a barataimnak (ha mar szoba jott, neked is). De a KT egy filmes kozosseg, es szeretnem annak megtartani, es nem veletlenul kerult bele a szabalyzatba az, ami. Igen, igy kimaradnak fontos temak (nem csak a feminizmus), es bizonyos esetekben nem lehet a felszinnel melyebbre jutni, de se itt a KT-n se masutt (online) nem nagyon lattam olyan vitat, ami ilyen temaban a felszin ala jutott volna. Es lehet, hogy a "vegtelen masik hely" nagy resze nem megfelelo ilyen vitakhoz, mert olyan alacsony a szinvonal, de sajnos azt latom, hogy ha ide kerul, nem a vita szintje emelodik fel a KT szintjere, hanem a KT szintje sullyed, es vegso soron rombolodik a kozosseg.

előzmény: dézi (#23123)

2017-10-24 09:46:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #23122

A Wikipedia szerint: "A feminizmus olyan politikai eszme, melynek középpontjában a női egyenjogúság ideálja áll."

A szabalyzat szerint: "Ne politizálj!"

Szerintem ez azt jelenti, hogy ez az egesz vita nem tartozik a KT-ra.

Fuggetlenul attol, hogy mennyi szemelyeskedes van benne. Valojaban amugy nem fuggetlenul, mert a legfobb oka a "politikai" (ertsd: vilagnezeti, -izmus) tilalomnak pont az, hogy az ilyen vitak gyakorlatilag mindig szemelyeskedesbe torkollnak.

Az OFF topik amugy a KT forum szemetdombja, ahova az ide nem valo kommenteket szoktuk kidobni. A lehetosegekhez kepest el van dugva a kozosseg es a kulvilag szeme elol. Nem gaz, hogy ti ket napja itt "vitatkoztok"?

Ertem en, hogy a Weinstein-ugy kapcsolodik a filmekhez. Ahogy Mel Gibson antiszemitizmusa is. Vagy Polanski bunossege. Vagy a "Bűn és büntetlenség" kapcsan Biszku Bela felelossege. Es megis, eleg gyorsan eljon az a pont, ahol ezek atvaltanak politikai jellegu vitakba, es aztan itt kotnek ki, a szemetdombon.

2017-10-23 21:29:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #23110

Hannibal es Olorin kaptak 3 napot. Egyebkent pedig minden resztvevonek mondanam, hogy attol, hogy ez az OFF topik, itt sem lehet mindent. Se szemelyeskedest, se (tag ertelemben vett) politizalast. Tessek szepen ezekre mas forumot keresni. Itt pedig maradni a filmeknel. AKARMI is a dolog relevanciaja.

2017-10-13 19:40:28 [Kritikus kód] cucu #1991

Egy lehetseges alternativa, ha naptari evet veszunk, es akkor minden evhez lesz egy Jofejek lista. Igy csak novekedni tudnak a szamok, viszont aki uj, annak is van eselye felkerulni ra. (Persze, aki even belul hamarabb jott, annak jobbak az eselyei, szoval ez sem tokeletes.)

előzmény: Ugor (#1990)

Aki kelloen meresz, elolvashatja a verset (es a regenyt) ITT.

előzmény: Pygmaeus (#36)

2017-10-13 19:27:26 [Kritikus kód] cucu #1989

Egyetertek. Eletrajzot jelenleg nem lehet feltenni (bar jo lenne). Es valoban maradnak ki jofej tevekenysegek. Mint sokminden ezen az oldalon, ez sem tokeletes vagy vegleges.

előzmény: csabaga (#1985)

2017-10-13 19:25:13 [Kritikus kód] cucu #1988

Megneztem a kepeket is:
tavaly oktober 10-en 95-ot tettel fel
iden 21-et
Ez megint csak csokkenest eredmenyez.

Szoval ez nem ezoteria, hanem tavaly ekkortajt tenyleg durvan megnyomtad. :-) Elore szolok, hogy tavaly oktober 13-an 298 kepet raktal fel!!!

előzmény: Ugor (#1986)

2017-10-13 19:23:16 [Kritikus kód] cucu #1987

Most megneztem nalad a filmeket, csak peldakeppen (nem preciz a szamitas, mert nem pont ejfel a hatar, de most ugy szamoltam):
tavaly oktober 10-en felraktal 34 filmet
iden oktober 10-en 16-ot

vagyis iden oktober 10-en a Jofejek rovat a tavalyi 34-et tartalmazta, az idei 16-ot meg nem
iden oktober 11-en a tavalyi 34 kiesett, az idei 16 bejott

vagyis 18-cal csokkent a Jofejek rovat altal szamontartott filmjeid szama.

Mint mondtam, en most ejfeles valtassal szamoltam, a rendszer egy picit mashogy, de ez elegge osszhangban van azzal, amit irtal, hogy 20-szal csokkent a filmjeid szama.

A regi Jofejek rovat az univerzum kezdetetol tartalmaz minden szamot, aminek viszont az az eredmenye, hogy aki most regisztral, annak gyakorlatilag eselye nincs felkerulni a listara, vagyis zero motivaciot adna egy ilyen toplista.

előzmény: Ugor (#1986)

2017-10-13 19:09:43 [Kritikus kód] cucu #1984

Az elmult egy ev aktivitasa az az elmult 365 napot jelenti. Vagyis ha tegnap felraktal 100 kepet, egy eve es egy napja pedig 186 kepet, akkor az elmult egy ev aktivitasa tegnaprol mara 86-tal csokkent. Mert a tegnapi 100 bejott, az egy evvel egy nappal ezelotti 186 pedig kiesett az elmult egy eves idointervallumbol.

előzmény: Ugor (#1983)

2017-10-08 21:59:52 [Kritikus kód] cucu #1971

Semmi sem ejfelkor ugrik, hanem kulonbozo idopontokban ejjel. :-)

előzmény: BonnyJohnny (#1970)