cucu

Regisztráció: 2003. október 22. (13 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

Durr, durr és csók
3 2016-12-22 4,0

2017-03-04 17:25:42 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #200

Miben alázta meg?

Csak magamat tudom ismetelni: amikor Zsofi fellazad, azzal probalja meggyozni, hogy felteteti mindenki kezet, aki nem enekelhet. "Latod? Ez meg mire volt jo?" - teszi hozza. Na most itt Zsofi volt, aki megszegyenitett mindenkit, vagy Erika neni?

ha jobb lesz a hangja akkor énekelhet hangosan is

Es hogyan lesz jobb a hangja, ha nem enekelhet?

A gyereknek meg kell ismernie a saját határait és ezt objektíven csak a közeg amiben él adhatja tudomására.

Amennyiben ez kizarolag a veleszuletett tehetsegre vonatkozik, akkor ezzel a fejlodokepesseget vagod tonkre. Ezert nagyon nem mindegy, hogy akinek nincs tokeletes hangja, az csak tatoghat vagy enekelhet is (max mondjuk nem versenyen), es akkor tud is fejlodni.

előzmény: ZoLeEe (#199)

2017-03-04 17:17:05 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #198

Par lehetoseg, amit kihagytal, es aminek mind tobb ertelme lett volna:
- beszel az igazgatoval, es meggyozi, hogy igy nem lehet jo korust csinalni
- csinal egy korust, amivel nem versenyt akar nyerni, csak egy helyet, ahol mindenki enekelhet, fuggetlen attol, hogy milyen a hangja (es nem, ez nem mazochizmus; aki nem birja a nem tokeletes gyerekeket, az ne menjen tanarnak)
- csinal ket korust, egyet a versenyre, egyet mindenkinek
- az orak feleben mindenkivel enekel, a masik fele elokeszito a versenyre, oda csak a legjobbakat hivja, a versenyre mindenki elutazik, de akik nem eleg jok, azok a kispadon vannak szurkolni (nem pedig a szinpadon tatognak)
- ha semmi sem tetszik neki, keres egy masik iskolat, ahol mas az igazgato hozzaallasa

Ebben mind tobb gerinc es ertelem lett volna. Csak azert, mert vele kibaszott az igazgato (ha feltesszuk, hogy innen ered az alap konfliktus), neki nem lenne kotelezo kibaszni a gyerekekkel. De nyilvan arra van a legkisebb ellenallas.

hátterét és okait lényegében a hülyegyerekek nemképesek felfogni ezért lázadnak

Esetleg azert nem, mert elfelejti kozolni veluk Erika neni? Akar ez is egy opcio lett volna, hogy elmondja nekik, hogy "fentrol" milyen hulyeseget kenyszeritenek rajuk (mint a Moszka terben a tanar, aki utal a tortenelem konyv komolytalansagara), es akkor a "cinkossag" nem egymas ellen szol, mint a filmben, ahol a gyerekek egymas elott titkoloznak, hanem a hatalom (=igazgato) ellen. Ez is lehetett volna a sztori, es akkor Erika neni lenne az egyik pozitiv szereplo.

előzmény: ZoLeEe (#191)

Megirod nekem privatba, hogy mire.

előzmény: Locke(d) (#11698)

Nincs valtozas, csak *most* valtottam evet.

előzmény: Ágó (#11699)

Hat ja, a 10 eves kisfiuk elegge tudnak nyomulni. Ugy kell oket levakarni az ember pocserol.

előzmény: Havierez (#69)

2017-03-01 09:22:45 Arrival (2016) / Érkezés cucu (4) #198

En kb azt tudom elkepzelni, hogy:

A (konyv/filmbeli) vilagban olyan az ido termeszete, hogy lehetseges latni a multat, jelent, jovot. Es az elolenyek, koztuk az emberek is evoluciosan ennek megfeleloen fejlodtek, vagyis *fizikailag* kepesek erzekelni ezeket. Csak eppen amikor kialakult az emberi proto nyelv, az nem ilyen lett, ezert az emberek *tudatosan* megsem igy latjak az idot. Aki ebbol erzekel valamit tudatalatt, annak vizioi vannak a jovorol (vagy multrol), es aztan a korulmenyektol fuggoen lehet profeta vagy sarlatan. Aki pedig megtanulja a heptapod nyelvet es ezzel a heptapod gondolkodasmodot, az ugyanezt tudatosan fogja tudni csinalni. Igy ertettem azt, hogy a kepessegeink jelentos resze a szellemiekbol fakad.

De azt is ertem, ha te ezt bloffnek erzed. :-)

előzmény: kajaktej (#196)

2017-02-28 22:30:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #22567

Ezt atrakhatom off-ba? Merthogy a filmhez veletlenul semmi koze. Vagy most mindenki irja le ide az iskolai versenyes elmenyeit, amiknek szinten semmi kozuk a filmhez?

Amikor ironak titulaltalak, az reszben valoban dicseret volt, reszben arra is utalt, hogy egy forum az nem egy blog, ahova blogposztokat irunk.

Áthelyezve a(z) Mindenki topikból.

2017-02-28 00:06:41 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #127

Bocs, most allt csak ossze. Hat hiszen te iro vagy! Nem szakma, hanem "vermerseklet" szerint. A hosszu monologokat, es a rovid replikakat szereted (ez foleg Facebook-on latszik, de itt is). Ebben vagy jo, ez a mufajod. Parbeszedre (es emiatt forumba) nem a legalkalmasabb mufaj, de... mindegy, most mar azt hiszem, valamennyire ertem, ugyhogy el is engedem ezt az egeszet, es majd igyekszem nem elfelejteni.

2017-02-27 23:29:50 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #124

A feleségem volt iskolájának tanárai, tanítványai igen figyelemre méltó módon finomítanak a véleményeiken, változtatják az álláspontjukat, a vita hatására.

Ez nagyon szep. Csak az a kar, hogy ez itt a KT-n nem tortenik meg. Tobbek kozott azert, mert te a beszelgetesbol kiszallsz (az eredeti kommented ott ert veget, hogy "Ugyanaz."), es inkabb hivatkozol (sokadszorra), hogy masutt vannak errol beszelgetesek, ami nem is igazan tudom, miert ilyen erdekes.

2017-02-27 23:18:37 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #122

Egy vita nem feltetlenul arrol szol, hogy barkinek is megvaltozzon a velemenye. Hanem hogy elgondolkodjunk a masik felvetesein, es igy esetleg tanuljunk valamit a masiktol. Sajnalom, hogy te ebbol inkabb kiszallsz, mert enelkul viszont az idehanyt gondolatainknak a vilagon semmi ertelme.