cucu

Súly: 2057
Regisztráció: 2003. október 22. (17 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

4 2021-02-02 4,0
A gyilkosok emlékműve

4 2021-01-26 4,2

2021-04-27 02:12:01 Stowaway (2021) / A potyautas cucu (2) #10

Most szeretném kérni, hogy el se kezdjük a gender-cancel-satöbbi vitát...

Ez a film legalább három dolgon vérzik el, de nagyon. Fel sem merül (de egy másodpercre sem),

1. hogy a dilemma nem az, hogy feláldozzák-e/feláldozza-e magát a potyautas, hanem hogy hogyan döntsenek arról, hogy kit áldozzanak fel/ki áldozza fel magát. Nem volt náluk egy doboz gyufa, hogy ki húzza a rövidebbet? Se a potyautasnak (akinek az élete múlik ezen), se Anna Kendricknek (az egyetlen szereplőnek, akibe szorult erkölcsi érzék), se a film készítőinek nem jutott eszébe?

2. hogy megölni valakit gyilkosság, erkölcsi és jogi értelemben is. Itt csak annyi hangzik el, hogy jaj, de kellemetlen meg hogy bűntudat.

3. hogy ha a végén hárman jelentkeznek önként, akkor ne az döntsön, hogy ki áll fel elsőnek, hogy "hagyjátok, majd én". Itt visszautalnék az első pontra.

És mielőtt bárki azt mondaná, hogy a legénység egyik tagja sem nélkülözhető: egy két éves, csillió dollárba kerülő küldetést nyilván úgy terveznek és szerveznek meg, hogy ha bármelyikük kifingik, a másik kettőnek legyen esélye túlélni. Vagyis mindenkinek tudnia kell űrhajót vezetni, orvosi ellátást nyújtani és algákat feléleszteni.

2021-04-11 23:03:45 [Kritikus kód] cucu #2157

Egyetértek. Sajnos van, amit csak én tudok elintézni, én pedig változó aktivitással vagyok itt.

előzmény: Kempesbaba (#2152)

2021-04-11 23:01:29 [Kritikus kód] cucu #2156

Így van, ez egy kompromisszum, és mint ilyen, nem tökéletes. Az én tapasztalatom amúgy az, hogy a kommentek nem azért követhetők, mert az emberek néven nevezik egymást (kifejezetten kevés a megszólítás), hanem mert válasz kommentet írnak és/vagy idézik, amire válaszolnak. Ezek nem fognak eltörni.

előzmény: Doc (#2155)

2021-04-11 14:52:24 [Kritikus kód] cucu #2150

Azt hiszem, nem fogalmaztam elég pontosan. Amikor arról beszéltem, hogy "megszaporodott" a kilépési/törlési kérések száma, ott ilyen 5-10 körüli emberről van szó (inkább 5, mint 10). Szóval mielőtt morális pánikba fulladnánk... :-) Kb 500 ember írta a kommentek 95%-át. Ha 5-10 ember törli magát ezek közül, az a kommentek 1-2%-át fogja érinteni. Nem fog összeomlani tőle a fórum semmilyen értelemben. Nem lesz olvashatatlan és értelmezhetetlen.

Nekrológ témában: egyelőre azt tudom mondani, hogy privátban írjon nekem, akinek konkrét ezzel kapcsolatos kérése van (volt már rá példa). Kempesbaba, te meg légyszi ne legyél ordas paraszt, ha nem muszáj. Köszi!

2021-04-10 22:22:10 [Kritikus kód] cucu #2140

Előzetes tájékoztató: mivel az elmúlt kb egy évben megszaporodott azon tagok száma, akik szerették volna/szeretnék törölni a profiljukat, és ez sosem volt sehogy szabályozva, folyamatban van ennek a kidolgozása és megvalósítása. A cél az, hogy
- az illetőnek ne kelljen a szerkesztőségre várnia, hanem maga tudja intézni
- ne legyen kavarodás a kitiltások és kilépések közt
- tiszteletben tartsuk az illető személyiségi jogait
- de közben ne romboljuk az oldalt

Kb az az elképzelés, hogy a kommentek megmaradnának, mint anonim "publikációk", de a profil mindenestül törlődne. A KT-n egy kommentek kettős funkciója van:
- egyrészt egy adott filmről/témáról szól: vélemény, elemzés, kérdés, válasz, érzés, gondolat...
- másrészt arról is, aki megírta

Ez utóbbi elsősorban abban nyilvánul meg, hogy rá tudsz kattintani az illető nevére, megnézheted a többi kommentjét egybe gyűjtve, a szavazatait, kívánságait, az ízlését, és ezeken keresztül a személyisége egy kisebb vagy nagyobb darabkáját.

Így lesz közösség a KT.

Másrészt pont ez az, amit sokan kifogásolnak, akik le akarnak lépni, hogy ezt ők nem szeretnék az idők végezetéig nyilvánosan az interneten hagyni.

Egy komment önmagában olyan, mint egy mini publicisztika: megírom és közzéteszem, mert szeretném, hogy mások olvashassák. Még ha van is benne személyes, leginkább az adott filmről, témáról szól. Pláne, ha egy csomó másik kommenttel együtt van ott. Pláne, ha név nélkül szerepel. És legfőképp pláne, ha nem lehet rákattintani, és megnézni, hogy "ki van a komment mögött".

Persze így kevésbé tud más az adott kommentre alapozni, hiszen innentől olyan, mintha egy random valaki írta volna, nem pedig a közösség egy jól beazonosítható és jól megismerhető tagja. De aki törölni akarja magát, az pont azt szeretné, hogy többé ne legyen jól beazonosítható és jól megismerhető.

Ez még el fog tartani egy darabig, amíg leprogramozom (mint említettem, a szerver a legsürgősebb jelenleg), addig mindenkitől - akit érint - türelmet kérek. Addig is, aki ki szeretne lépni (ezt a kitiltás dolgot felejtsük el, az teljesen másra való), írjon nekem privátban.

2021-04-02 22:01:29 [Kritikus kód] cucu #2139

Szerintem hasznos lenne.

2021-03-30 22:06:21 [Kritikus kód] cucu #2137

Valamit biztosan kell majd kezdeni a kívánságlistával, mert ebben a formában - ha száznál több film van rajta - mérsékelten használható.

előzmény: dikalosz (#2136)

2021-03-30 21:32:48 [Kritikus kód] cucu #2135

Alakul... mármint az elképzelés. Mire megvalósul, az még sajnos odébb van, mert megelőzi egy-két tétel a listán, legelsőnek egy szerver újrahúzás, a többiről majd írok később.

Szóval: tomside, kezdhetsz örülni, beérett a kitartó "ceterum censeo"-d. :-)

előzmény: Raul (#2134)

Megneztem, hogy a Vapiti torteneteben hogyan viszonyultak a gyoztesek az osszes indulo filmhez. Konkretan az erdekelt, hogy atlag es nezettseg szempontjabol hanyadikok voltak az adott evben. Hiszen minden evben visszatero kerdes, hogy a legjobb, a legnepszerubb, vagy (amit en szoktam hangsulyozni) a nepszeruek kozt a legjobb nyer-e.

Annyi extraval, hogy nem a mostani atlagokat es nezettsegeket vettem, hanem csak azokat a szavazatokat, amik az adott ev Vapiti-eredmenyhirdeteseig erkeztek. Oriasi kulonbsegek ugyan nincsenek az akkori es a mostani atlagok kozt, de az latszik, hogy a legjobb filmek atlaga egy picit csokken, a rosszake pedig egy picit no az idok soran, ahogy egyre tobb szavazat erkezik be. Vagyis pont a legjobb filmek eseten szamit, hogy a szavazaskori vagy a mostani atlagot vesszuk.

Mivel 2006 decembere ota vannak datumozva az osztalyzatok, az elso Vapiti, ahol egyaltalan lehetett csak a regi szavazatokat figyelembe venni a 2007-es volt. Mellesleg, ha jol emlekszem, 2007-tol van a tapasztalat + 25x kompetencia rendszer, elotte sokkal inkabb egy-ket ember szavazatan mult/mulhatott az eredmeny.

Az atlag szerinti sorrendezesnel mindig kerdes, hogy milyen minimum nezettseget kovetelunk meg. 10 osztalyzatot mindenkepp, hiszen ez alatt atlagot sem szamolunk. A toplistakon 10, 50 illetve 100 szavazat a minimum (attol fuggoen milyen evrol van szo), ugyhogy ez kapasbol letrehoz 3-fele sorrendet. Ezen kivul megneztem a legalabb 200 es legalabb 500-as listat, mert ezek mar eleg jol szurnek a nepszeru filmekre.

Szoval 2007-tol 2020-ig a gyoztesek az adott evben indulok kozt:
- a nepszerusegi listaban atlag 4-edikek voltak
- a minimum 10-es szavazatu atlag szerinti listan 4,4-edikek
- az 50-esen 3,5
- a 100-ason 3,0
- a 200-ason 1,7
- az 500-ason 1,2

Mar ebbol is az latszik, hogy a gyoztes:
- nem a legnepszerubb film (atlagban csak a 4-edik legnepszerubb)
- es nem is a legjobb (atlagban csak a 3-adik, ha a 100-as limitet szamoljuk)
- hanem a nepszeruek kozt a legjobb (atlagban 1,2-edik, 500-as limitnel)

Ket film van, ami latvanyosan kilog a tobbi kozul:
- 2012-ben a The Dark Knight Rises
- 2020-ban a Jojo Rabbit

Ezeknek 4-es az atlaga (szemben a tobbi ev 4,2-4,5-os atlagaival). A 100-as limitu listan pedig 9-edik illetve 7-edik helyet ertek el, szemben a tobbivel, ami elsotol harmadikig.

Ha ezt a ket filmet kivesszuk, akkor a maradekra a fenti szamok:
- a nepszerusegi listaban atlag 4,4-edikek
- a minimum 10-es szavazatu atlag szerinti listan 2,9-edikek
- az 50-esen 2,6
- a 100-ason 2,2
- a 200-ason 1,4
- az 500-ason 1,1

Vagyis a ket kiveteles film nelkul is az latszik, hogy nem a legnepszerubb, nem a legjobb, hanem a nepszeruek kozt a legjobb nyer.

Meg egy megjegyzes: a "tulertekelt" termeszetesen szubjektiv jelzo, de ha szigoruan a Vapiti rendszeren belul nezzuk, akkor a The Dark Knight Rises es a Jojo Rabbit tekintheto annak, vagyis ezek erdemeltek meg legkevesbe a Vapitit.

Saját kérésre.

előzmény: Lady Ópium (#13815)