cucu

Tapasztalat: 1921 film
Súly: 1946
Regisztráció: 2003. október 22. (18 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

The Bubble
A buborék
3 2022-04-01 2,5

2022-04-20 12:25:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #26407

Ennek az oldalnak az egyik legnagyobb hibája, hogy a passzív-aggresszív szarkavarókat csak nagyon soká rúgják ki. Most tettünk egy lépést előre: sKaOsz folyamatos személyeskedésért kitiltva. Meg lehet nézni, hogy a 2,5 hónap aktivitásából mennyi szól ténylegesen a filmekről, amire ez az oldal létrejött.

előzmény: sKaOsz (#26406)

2022-01-22 11:39:46 [Vapiti 2021] cucu #57

"Beragadt" a cache. Újraindítottam a KT-t, most már jó. Lehet szavazni!

előzmény: cucu (#56)

2022-01-22 11:35:39 [Vapiti 2021] cucu #56

Arról viszont elképzelésem nincs, miért nem enged a rendszer szavazni, pedig már felvettem a jelöléseket hivatalosan is (lásd díjak).

2022-01-22 11:23:55 [Vapiti 2021] cucu #53

Matt Damon - Stillwater
Matt Damon - The Last Duel
Nicolas Cage - Pig

2022-01-12 19:08:50 [Vapiti 2021] cucu #42

Barmilyen eves rendszerben lesznek frissebb es regebbi filmek. Elobbiek elonye, hogy tobb ember fejeben elnek aktivan. Utobbiake, hogy nagyobb a nezettseguk. Ezen nagyon segiteni nem lehet, de szerintem nem is kell.

Viszont! A Vapitinal dec 31-ig lehet nevezni (mozibemutatoval vagy ujabban minimalis nezettseggel is), es januar 1-tol mar megy a szavazas. Ez annyira sulyosbitja a fenti jelenseget, hogy az megiscsak problemava valik. Ez igy volt mindig is, de ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne/kellene javitani rajta.

A legnyilvanvalobb tenyleg az, hogy legyen eltolva a "nevezesi" es a szavazasi idoszak. Nyilvan nem a most futo Vapitin, hanem majd jovore. Vagy ugy, hogy marad a Vapiti januar 1-tol, viszont mondjuk december 1-tol november 30-ig tart a nevezes. Vagy ugy, hogy marad a naptar ev, es a Vapiti februar 1-tol indul. Elobbi hatranya, hogy nehezebb ertelmezni az "evjaratokat". Utobbi hatranya, hogy... azt akartam irni, hogy az Oscar utanra szorul a Vapiti dijkioszto, de egyreszt ez ma mar nem is igaz, masreszt igazabol kit zavar? :-) Szoval valoszinuleg tenyleg az lenne a legegyszerubb, hogy jovore februar 1-tol indulna az elso fordulo, februar 22-tol a masodik, es valamikor marcius 2x kornyeken lenne a dijkioszto.

2022-01-07 21:24:19 [Vapiti 2021] cucu #26

Alapvetoen a szabaly az szabaly. Majdnem 20 ev Vapiti alatt a The Father volt az egyetlen kivetel. Es azert a The Lost Daughter se az atlaga, se a nezettsege alapjan nem eselyes.

A Legjobb tudomásom szerint szavazhato, mivel decemberben bemutattak.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#23)

2022-01-05 02:06:55 The Father (2020) / Az apa cucu (?) #30

Megírom ide is, amit a Vapiti 2021 topikba, hogy jelölhető Vapitire ez a film is.

2022-01-05 02:04:25 [Vapiti 2021] cucu #11

Hosszan mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy a The Father is jelölhető lesz a 2021-es Vapitire. Egyrészt kvázi bemutatták moziban (nem a hagyományos módon, de többször is megnézhető volt az Urániában és másutt is). Másrészt kivételes évet írunk (Vapiti szempontból is). Harmadrészt kiemelkedően magas átlaga van, miért ne kapja meg az esélyt?

Szóval aki szeretné jelölni: hajrá!

előzmény: Raul (#8)

2022-01-02 21:44:25 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! cucu (5) #29

Jonah Hill pedig továbbra is elviselhetetlen számomra.

A szinesz idegesito mivolta tokeletesen passzolt a karakter idegesito mivoltahoz. (Erre mondjak, hogy "karakterszinesz"?) Olyan, mint egy szaudi kisherceg, vagy barmilyen magat valakinek erzo royal senki, aki poziciot kap. Nem veletlen, hogy Streep "kisfia" volt, ami azt is kigunyolja, ahogy az elvileg demokratikus rendszerekben megjelenik a napotizmus es a dinasztia epites (Kennedy, Bush, Clinton, Trump, Orban, Trudeau...), szinten oldalfuggetlenul.

előzmény: kaamir (#21)

2022-01-02 21:38:44 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! cucu (5) #28

Kubrickkal ugyan nem ér fel, de már vártam, mikor lovagolja meg Perlman a bombát. :)

Valoban van hasonlosag: az egy masik korban keszult, de ugyanugy egyszerre "irrealisan" es "realisan" mutatja be az aktualis tarsadalmi szarsagokat.

Van egy Clintonnal ölelkezős fotó is az elnöki irodában...

Azokat en is neztem. A gazdasagi vezetokkel osszefonodas (ld Zuckerberg-parodia a legtitkosabb kormanyzati megbeszelesen) meg annyira oldalfuggetlen, hogy Hillary-t kifejezetten azzal vadoltak (nem alaptalanul), hogy corporate amerikat kepviseli. Szoval bar voltak benne Trump-os vonasok boven, Hillary-sek is.

előzmény: wim (#27)