cucu

Regisztráció: 2003. október 22. (17 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

KT alapító, fejlesztő, szerkesztő.

Rendezők: Federico Fellini, Lars von Trier, Miyazaki Hayao

4 2020-07-17 3,2
Jason Bourne

1 2020-05-31 3,0

2020-11-20 01:50:59 [Általános fórum] cucu #8919

Nincs semmi kulonleges oka, idonkent feldobja mindenkinek (nem havonta egyszer, annal kicsit komplikaltabb). A kasszabol naponta vonodik le az eves koltseg 365-od resze, vagyis folyamatosan csokken, nincs hatarido. Az a sokeves tapasztalat, hogy hatekonyabb rendszeres idokozonkent tolteni bele, mint megvarni amig teljesen kiurul, es akkor panikszeruen kerni mindenkitol. Ezert jon fol idonkent a "banner".

előzmény: Doc (#8914)

Sorry mindenkitol, hogy ennyire belassult/lehalt a KT az elmult 2 oraban. Sajnos nem voltam gepnel, hogy gyorsabban tudjak reagalni. Mar megint egy tulbuzgo bot rohanta le a szervert (x havonta jon egy uj ceg egy uj szarral). Most mar ez is ki van tiltva.

2020-10-29 20:01:13 [Általános fórum] cucu #8848

Fogalmunk sincs, hogy *valojaban* hany ferfi-no van a KT-n. A 80-20% koruli arany valoszinuleg nem all tavol a valosagtol.

A KT-talik es Vapiti-bulik alapbol kis letszamuak, ertsd 5-10 fo koruliek. Ilyen arany mellett ez 1-2 lanyt jelenthetne. Elkepzelheto, hogy elo talalkozokra a 20%-nal kisebb aranyban jonnek el, es akkor ilyen letszamnal mar siman kijon a nulla.

Regebben, amikor voltak nagyobb talalkozok is, jottek egyebkent lanyok. Sot, pl harsanyi eveken at megtisztelt minket a jelenletevel.

Mas: Puttancsospetinek "koszonhetjuk", hogy a szabalyzat kibovult a "Ne csetelj!" parancsolattal. Lehet, hogy statisztikaban jol megdobta a KT-t, de azoknak a threadeknek a nagy resze tenyleg chat volt. Akkor es ott annak a nehany resztvevonek biztos elvezetes, masoknak es mas idokben inkabb atlapoznivalo.

2020-10-25 15:26:50 [Általános fórum] cucu #8812

mindig szomorú látni, hogy évről évre csökken a filmek nézettsége, ez főként az adott év legnézettebb filmjeinek az osztályozottságán látszik

A regebben bemutatott filmeknek mindig tobb szavazata van, hiszen tobb ido telt el a bemutatojuk ota, tobb embernek volt alkalma megnezni. Szoval ha *most* megnezed, hogy hany osztalyzata van az idei es az 5 evvel ezelotti legnepszerubb filmeknek, abbol nem derul ki semmi. Az mar tobbet mond, hogy mondjuk egy evvel a bemutato utan melyiknek mennyi szavazata volt.

Hogy mennyire nagy a kulonbseg, azt jol mutatja, hogy ha vesszuk a legalabb 100 szavazatos filmeket 2010 es 2019 kozott bemutato eve szerint (leszurve azokra, ahol a bemutato max egy evvel a film gyartasa utan volt), akkor:
a 2010-es filmek atlagosan ossz 415 szavazatot kaptak, a bemutato utan egy even belul 233-at
a 2019-es filmek atlagosan ossz 220 szavazatot kaptak, a bemutato utan egy even belul 209-et

A mostani szavazatszamban 47%-os csokkenes, a bemutato utan egy even belulieknel 10%-os. Es mig az ossz szavazatszam evrol evre konstant csokkent, az egy even beluli 2013-ig nott, utana csokkent.

Csokkenes egyebkent tenyleg van:
- a heti latogato tagok szama 850-rol 740-re csokkent az elmult 5 evben
- a heti kommentelok szama 60-70 kozt mozgott ugyanebben az idoszakban, 2017-ig inkabb nott, azota inkabb csokkent
- a havi szavazok szama 2010 ota eloszor felment 950-rol 1070 kornyekere (2013-2014), azota pedig le 800-ra

Ami talan meg erdekesebb illetve szemelyesebb: megneztem 2005, 2010, 2015 es 2020-ra a top 50 filmes kommentelot (vagyis azokat, akik a legtobbet kommenteltek filmekhez).

Az "osoregek":

Akik mind a 4 evben benne voltak a top50-ben: ilyen nincs.

Akik 2005-2015-ben igen, de iden mar nem (2 ember):
limupei, Olórin

Akik 2005-2010-ben igen, 2015-ben mar nem es azota sem (3 ember):
Ivan/, Hannibal Lecter, Daemiaen

Akik 2005-ben igen, 2010-ben nem, 2015-ben es iden ujra igen (1 ember):
Dió

Akik 2005-ben igen, azota nem (44 ember):
cucu, Order, stanleykubrick, egyeske, azazell0, Leslie, stem, crayne, tangerine, papa1, dor3po, rec, kery, elmouse, angel, Laura, EdWood, Ellen, Gábor, Mark, seximola, victrace, lestat, Dryxy, kocz, Ben, feri, kk, hadem, Ganja08, esztR, geminii, Hitch, Kingucika001, pity, Creeplideath, Collins, vicvega, trewi, Trib, MAILMAN#32, magor, Umberto, ussr

A "regiek":

Akik 2010-tol folyamatosan benne voltak a top50-ben (7 ember):
Ágó, zéel, Jereváni Rádió, critixx, Rorschach, BonnyJohnny, csabaga

Akik 2010-15-ben igen, de iden mar nem (5 ember):
budaik, jesi, deathcode, HejjaX, gomez1000

Akik 2010-ben igen, 2015-ben nem, iden ismet igen (3 ember):
oscarmániás, VVega, sleepingdancer

Akik 2010-ben igen, de mar '15-ben es iden sem (30 ember):
wayage, deviant, Kalti, Cesare Gonzago, Brumi, carmine, [: Azuroo andrew :], -senki-, gaillard, robertjordan, ronin07, Kremy, Gasz András, Zalaba Ferenc, bruce, acidphase, Szívtiproimi, simijohnny, terika, whiteman 01, mchn, JeszKar, puttancsospeti, Il Matto, myke7, Bruce94, lizardking, desmond, uccse, Pete

Az "ujak":

Akik 2015-ben es iden is benne voltak a top50-ben (15 ember):
GothMan, hhgygy, Ugor, MicaHiro, Ubul, tomside, dorothygale, caulfield, Tenebra, ChrisAdam, Xuja, somogyireka, Leo_Stotch, ryood, Mizi

Akik 2015-ben igen, iden nem (20 ember):
Killjoy, kwzatz, St4nt0N, TomPowell, gerbence, Korben, flake, Singularity8, Kalevala, dikalosz, Jason13, Bong, ifj. Ó. Posszum, schankox, zetor, Nordbright, purplerain, TheDriver, BalaKovesi, The man who laughs

Es a "legujabbak":

Akik iden benne voltak a top50-ben, de korabban sosem (24 ember):
Mikkey, sptt, Bubu, SoZi, kilépett felhasználó, tomasso, kaamir, Mario Brothers, The Cortez, Benny Bug, Edwest12, Sziez, Norbert Simon, mimóza, dittike, Kempesbaba, JcWh, Interracial Facial Creampie, elzablues, DevilTakeU, Doc, Zuzmo, BudapestBoy, Lady Ópium

Osszessegeben 2005-rol '10-re lecserelodott 45 ember, 2010-rol '15-re 36, 2015-rol '20-ra pedig 27. Ugyhogy erdekes modon, mikozben a valtozas folyamatos, reges regen sokkal nagyobb volt a fluktuacio, mint az utobbi evekben.

Termeszetesen a fentiek kozul van, aki mint kommentelo kiesett a top50-bol, de ezzel egyutt is aktiv maradt. Es van pl olyan is, aki regota itt van, mindig is aktiv volt, de csak iden kerult a top50 kommentelo koze.

előzmény: BalaKovesi (#8808)

Veget ert a Kozgaz szamomra legmeghatarozobb es legszuperebb elso eve.

Csoporttarsamtol kolcsonkaptam a A Gyuruk Ura A ket torony diszdobozos DVD-t, rajta vegtelen mennyisegu werkfilmmel, amit imadtam nezni.

Osszel pedig a mindent meghatarozo Titanic Filmfesztival. Visszanezve a programot, szerintem ezt a negy filmet lattam:
Lilja 4-ever
Far from Heaven
Dirty Pretty Things
Intolerable Cruelty

Es mivel egyik se nyugozott le, ezert szuletett meg a KT otlete. Nem sokkal kesobb maga a KT is.

2020-10-22 14:59:27 [Általános fórum] cucu #8768

Ezt is megertuk: 17 eves a Kritikus Tomeg. Magyarorszagon vezethet autot, Eszak-Koreaban ragyujthat, Irorszagban szexelhet, Kelet-Timorban valaszthat. Boldog szulinapot magunknak! :-)

Attenborough kifejezetten visszafogottan targyalja a filmben tulnepesedes kerdeset, mert tisztaban van vele, mennyire erzekeny terulet. Az, hogy az eugenika jut rola eszedbe, jol peldazza ezt az erzekenyseget. Viszont ha picit is utanaolvasol, latni fogod, hogy ez nem a sajat privat temaja, hanem eleg komoly kutatasok vannak mogotte, es a tulfogyasztas mellett a masik nagy falat, amivel vagy megbirkozunk, vagy... nem.

A japan pelda szerintem nem arrol szolt, hogy *igy* kell csinalni. Hanem azt mutatja, hogy vannak opcioink. A problema, miszerint hatarai vannak a novekedesnek, fuggetlen neptol es kulturatol, es fuggetlen attol is, hogy mi lenne jo vagy mit szeretnenk. Hogy ki milyen megoldast valaszt ra, az viszont abszolut sokfele lehet.

A film egyebkent nem okoz nagy meglepetest annak, aki kicsit is beleasta magat a temaba. Korrektul korbejarja mind a problemat, mind a megoldasi iranyokat. Ami szerintem nagyon jol sikerult, az a keretezes: ahogy bemutatja, a sajat elete soran milyen jelentos valtozasok tortentek a vilagban, ez eroteljesen illusztralja ezen valtozasok sebesseget. A masik pedig a zaro akkord: hogy nem a bolygot kell megmentenunk, hanem sajat magunkat.

2020-10-03 23:58:38 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] cucu #25377

Hallo?

En a Zoom-ra szavaztam. Egyreszt beszari vagyok, masreszt nem bannam, ha kicsit tobben lennenek beszariak ebben a helyzetben.

Ennek mellesleg volna egy olyan pozitivuma, hogy talan olyanok is "eljonnenek", akik foldrajzi okokbol nem tudnanak (lasd pl hollyaudreyanne).

2020-08-09 14:23:32 [In Memoriam...] cucu #2680

Nagyon szomorú hír! Letaglózó, hogy valaki, aki ennyire fiatal, és aki nemrég még azt kommentelte ide, hogy "Gratulálok én is, immár 12 éve a KT tagságában! :)", ma már nincs köztünk. Jó utat, Ichi, további sok szép filmet, bármerre is jársz!