Legfrissebb filmes kommentek (összes)

2019-02-17 00:52:39 Mother! (2017) / Anyám! ChrisAdam (5) #78

És miért alja film? Bár egyszer már leírtad, korábban.

Továbbá ezen a fórumon szokás olyan véleményt írni, amiben nem csak leírjuk, hogy valami szar, de meg is magyarázzuk, hogy miért az. Reméljük, hogy te is átveszed ezt a jól bevett szokást. A beböfögéseket hagyjuk a többi fórumnak, köszi.

előzmény: hellmuth (#77)

2019-02-17 00:45:50 Mother! (2017) / Anyám! hellmuth (1) #77

Nagyon alja egy film! Nem ajánlom senkinek!

2019-02-17 00:09:27 Coco (2017) ChrisAdam (5) #16

Hihetetlen, hogy a Pixar nem fogy ki a zseniális ötletekből és témákból. Bár én a készítők helyett hagytam volna elfelejteni Papá Hectort, hiszen mindez ugyanúgy része az egésznek. Csak akkor kihagytuk volna a végső Remember Me-t. Azért igazán kár lett volna. Üdítő, szép film.

Maga a világ érdekes, a látvány nagyon jó, de a történet összecsapott, sok a kínos párbeszéd és a karakterek teljesen kidolgozatlanok, random cselekednek össze-vissza. Jóval közelebb van a ketteshez, mint a négyeshez, a vége elképesztően gáz.

Remélem lesz belőle 3 órás rendezői változat mert kb. ennyiből éreztem összekaszaboltnak a mozis verziót. Sokszor úgy tűnt trailert nézek, eléggé kapkodott sokszor. A látványt sem érzem azért világmegváltónak, manapság videojátékok is néznek ki így, ez a lassabb részeknél látszott úgy igazán. Egyébként elég pörgős és jól ki van találva a világ, bár nem egy világmegváltó sztori. Az akciójeleneteket imádtam, ehhez azért ért Rodriguez. A vége meg pff, kár hogy ennyire összekacsintós "jön majd a folytatás ülj be arra is" lezárást kapott. Főleg úgy, hogy várhatóan leszerepel a kasszáknál és nem fog elkészülni a második rész.

2019-02-16 19:23:17 La Commare secca (1962) / A kaszás The Cortez (2) #3

Gyenge krimi történet, ami egyben egy társadalmi látleletként is funkcionál. A film 2 idősíkon, a jelenben meg a múltban, de főleg az utóbbiban játszódik. Az mozinak az az egyetlen érdekesebb megoldása, hogy a kihallgatások során a kamera messziről elkerüli a kérdezősködő nyomozó arcát, és inkább a gyanúsítottakéra, azaz olasz ficsúrok + idősebb kóklerek képére fókuszál. Bertolucci első munkája egy nagyrészt fárasztó jelentekkel-szövegekkel teletűzdelt, nem túl erős színészi alakításokkal megspékelt, unalmas alkotás.

Nyugodj békében, Bruno... és köszönjük. :(

2019-02-16 18:47:26 Halloween (2018) magichorze (2) #30

ordítóan unalmas, és teljesen felesleges. Egyetlen értékelhető pont az első 10 perc. A kórházi jelenet alatt tényleg volt atmoszféra.

Jamie Lee Curtis, kábé mint valami szegény ember Sarah Connor-ja kóválygott végig a filmen úgy, hogy rossz volt nézni.

2019-02-16 16:42:19 Burnt (2015) / Az ételművész cinemagi (2) #9

Nagyon rossz film. Bradley Coopernek egy eredeti pillanata nem volt.

2019-02-16 12:01:02 Hell Night (1981) jackbau33 (1) #1

A 80-as évek slasherjeire jellemző volt a kimért tempó ,kb mindegyik idegesitő fiatalok bulizásáról szól ,amit 20 percenként megszakítanak egy-egy(néhol pofás,néhol ötlettelen véres gyilkossággal) . Végigszenvedhetőek de iszonyat baromi unalmasak.De ez a film már komolyan az élvezhetetlenség határát súrolja annyira altató és dögunalom.Gyakorlatilag a filmben nem történik az égvilágon SEMMI.Még az utolsó 20 percre sem pörög fel(Akkor talán egy 2-est dobtam volna rá).Altatónak kiváló!

2019-02-16 10:17:56 Pappa pia (2017) Ragemarci (1) #82

"Megnéztem az összes nagy muzikot, de csak azért,nehogy véletlenül olyat csináljak." Idézet a rendező úrtól.A werkfilmben bukkantam rá erre a klasszikusra

Pop! Goes my heart :D kötelező darab :D

A lebukás nagyon frappáns, de a többi nekem nem tűnik valami profinak, ráadásul a gyilkos folytonos idegessége, természetellenes viselkedése még jó, hogy felhívja Columbó figyelmét.

2019-02-16 07:21:35 Ajándék ez a nap (1979) manuva (2) #13

Szerintem A részleg is egy remekmű.

Hát... ez nem volt valami nagy eresztés. Teljesen hiányzik belőle a klasszikus '70-es évekbeli sorozat varázsa. A sztori is elég gyenge, szinte alig történik valami. Nincs is benne nyomozás. Columbo pár apró, teljesen jelentéktelen "bizonyíték" alapján feltételezi, hogy Uri Geller... izé, Elliot Blake követte el a gyilkosságot, aztán a végén kockára teszi az életét, amaz pedig van olyan ostoba, hogy tényleg meg akarja őt ölni, így inkriminálja magát. Nagyobb hangsúly helyeződik a "gondolatolvasós" csalás leleplezésére mint a gyilkosság felderítésére.

Amint valaki már említette, a gyerek eléggé idegesítő volt, nem mellesleg, hogy a fenébe engedhették be egy "komoly" titkos kutatóintézetbe? A jelenléte a végén a demonstrációt is komolytalanná teszi. A CIA ügynökök szintén teljesen debilként jelennek meg. Higgyük el, hogy csak így beveszik a cumit, amit Geller... Blake kínál nekik, aztán jön ez a "felszáll a repülőre és maga mostantól megszűnt létezni" marhaság, mintha valami rossz B-mozit néznénk. A gyilkos és az áldozat kivételével teljesen jelentéktelenek a karakterek, Geller és a szőke csajszi között semmi "kémia" nincs. Columbo szándékosan poénkodik, megjátssza magát... ez korábban nem volt jellemző rá.

Hogy azért valami jót is mondjak: Columbo megjelenése, mikor a tragacs kis Peugeot előbukkan a ködből a sötét utcán, egészen hangulatosra sikerült. Így kell 11 év után újra bemutatni egy karaktert.

Szóval, sajnos ez a sorozat már nem az a sorozat.

A befejezes utan erdemes bent maradni a teremben egy kicsit tovabb ;)

2019-02-15 22:39:04 Frozen II (2019) / Jégvarázs 2 Ugor (?) #1
2019-02-15 21:48:56 Final Score (2018) / Végeredmény BonnyJohnny (3) #4

Azért had jegyezzem meg, hogy az első egy általános scenario: nem a Die Hard találta fel (igaz, azt másolták utána, erre én is utaltam lentebb). A kettes pont gyakorlatilag random '80-as évek akciófilm. A 3 kell az érzelmi kötődés miatt (általában magyarázat a 2-re, valamint egyenes következménye lesz a 9-es), a 4-es meg azért van, hogy a főhős beszéljen valakivel.
Az 5-8 valóban elég jelentős Die Hard nyúlás. :D

2019-02-15 21:15:25 Final Score (2018) / Végeredmény Dió (2) #3

Ha már Die Hard... Más dolog, amikor egy film inspirációt merít egy klasszikusból, meg más, amikor egy az egyben másolja annak a cselekményét.
1) Rosszfiúk megszállnak egy helyet, és szép lassan foglyul ejtenek egy rakás embert
2) Ellenük teljesen kikényszerítetlenül, gyakorlatilag "önként jelentkezve" lép fel a katonamúltú, magányos hős
3) Persze egy szerette is van a helyszínen, akitől elszakad a nagy harcolgatás közepette
4) Közben végig háttérből segíti a klasszikus anyámasszonykatonája-féle mezei munkás, aki rajta keresztül, egy véletlen folytán keveredett a képbe
5) Rosszfiúk közben lelövik/foglyul ejtik a helyi biztonságiakat, és rájuk fogják a fegyvert, hogy amikor betelefonálnak a rendőrök, azt mondassák velük, "itt minden rendben van"
6) Így a rendőrök azt hiszik, tényleg minden rendben van
7) Az önjelölt főhősnek ez nem tetszik, így megöli az egyik rosszfiút, és ledobja a tetőről, így jelezve a kintieknek, hogy hemzseg a hely a rosszfiúktól. Erre kint megérkeznek a rendőrök
8) Bent közben kiderül, hogy rosszfiú #1 (akit a főhős megölt és ledobott a tetőről) természetesen rosszfiú#2 hozzátartozója volt, így rosszfiú #2 begőzöl, és a főnöknek szánt "can I kill him" csatakiáltásokkal szegélyezve habzó szájjal végighisztizi és gyilkolja a filmet főhősünk után. Kettejük harca itt is a tetős jelenetben kulminálódik, ahonnan főhősünk amolyan Direhardosan meglép, hogy aztán a fináléban mégis kimúltassa szerencsétlen rosszfiú #2-t egy istenes bossfigtban
9) Főgonoszunknak nem tetszik, hogy hullanak az emberei főhősünk miatt, úgyhogy végül azzal hajtja őt magához, hogy megkeresi és túszul ejti a csámborgó hozzátartozóját

Szóval ez az "átfedés" már kicsit sok. Ez senkit sem zavart?
És ezek csak a főbbek voltak, de még sorolhatnám... Persze ha legalább színvonalas film lenne, talán kevésbé zavarna (valamennyire akkor is), de ehelyett egy baromságokkal teli szerencsétlenkedés az egész.

2019-02-15 21:13:50 Den skyldige (2018) / A bűnös Vajay Attila (5) #49

Szerintem a apuci azért nem viselkedett logikusan, mert 80 volt az IQ-ja és nem 160 :D

2019-02-15 20:50:13 Ordet (1955) ryood (5) #12

áh, megadom magam. ez a film mindenhogyan zseniális!

Először tíz percig bírtam, aztán még tízig. Igyekeztem megérteni, hogy akkor ez most tulajdonképpen kinek és milyen alakú tükröt tart, de egyszerűen nem bírtam tovább az altesti sziporkaáradatot.

Ennyire jót még filmen szerintem sose szórakoztam. Bár eléggé be voltam b*szva, tegyük hozzá.

2019-02-15 18:49:15 Ordet (1955) ryood (5) #11

ha egy kicsit rövidebb lenne, megadnám neki a zseniálist..persze így is borzasztó erős alkotás.

2019-02-15 18:27:33 Den skyldige (2018) / A bűnös Dió (5) #48

"Leírtam már, hogy számomra mi nem működött, ezt senki megcáfolni nem tudta teljes mértékben."
Szerintem pedig meg tudtuk - hogy te az érvelésünket és nézőpontunkat nem fogadtad el, az nem azt jelenti, hogy mi nem érveltünk. Ezt ne keverjük:) Mindegy, ha jól olvasom a 46-os kommentedet végül csak-csak közelednek az álláspontok.

előzmény: paksiendre (#35)

2019-02-15 17:07:39 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #47

Nem állt szándékomban, ha így érezted, ne haragudj. Azért ragadtam ki ezeket, mert ezekre hivatkoztál.

Igen, a film szerint mindenképpen létezik egy ilyen embertípus, az, hogy a valóságban ki mit gondol, van e ilyen, már egyéni dolog. Én leírtam, hogy szerintem simán előfordulhat, én tudtam vele azonosulni :)

előzmény: paksiendre (#46)

2019-02-15 17:04:45 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #46

Ne forgasd ki a szavaimat, és ne ragadj ki egy random mondatot, mert azokat a szavakat amiket felsoroltál nem én használtam először. :) Csak újra beleírtam egy reagálásba.

Így visszanézve én is egy bizonyos embertípusról adtam leírást, tehát ha ez magyarázza a filmet legyen. De ez nálam csak egy gyenge közepesre elég.

előzmény: dikalosz (#44)

2019-02-15 16:55:27 Den skyldige (2018) / A bűnös Ragemarci (3) #45

Ja és akkor még ezeken a többek számára életidegen helyzeteken felül nincs megemlítve a Benny Hill 1 perc amikor a gyerekgyilkossagot éppen csak feldolgoztuk, van egy pattanásig feszült szitu és akkor betelefonalegy bringás. Egyszerűen nem illett oda. Szerintem. Mármint ahogy lerázza...

2019-02-15 16:50:19 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #44

Ezek a kérdések pont azt a célt szolgálták volna, hogy ezt: "Az egész film mivoltát és létezését tekintve nagyon sokat nyom a latba az efféle logikátlanság JÁTÉKFILMES szempontból" megértsem. Örülnék, ha válaszolnál rájuk. Az, hogy a logikátlanságot azzal definiálod, hogy az írók logikátlanok voltak sem segített.

"a film a saját cselekményrendszerében logikátlan"

Gondolom, a #26-os hozzászólásod hivatott ezt alátámasztani. A baj ezzel csak az, hogy ott te a valóság alapján állítottál elvárásokat.
"Nem gondolnám, hogy ez morális, helyes, jó cselekedet. Épeszű ember nem hagyná a gyerekgyilkos élettársát trécselni a gyerekével, (miután a másik gyereküket megölte) miközben viszi a diliházba, főleg úgy, hogy meg se bizonyosodik róla, hogy ő vele beszél."
Morális, helyes, jó, épeszű. Ezek olyan szavak, melyek egy film cselekményrendszerén túlmutatóan léteznek.

"Továbbá pont, hogy teljes mértékben beszámíthatatlan a nő, ezért ha logikusan gondolkodott volna a férj (vagyis a forgatókönyvírók) tudvalevő lett volna, hogy bármire képes a nő, beleértve felhívni rendőrséget is, hogy mentse a szűrét."

A kérdés, milyen szempontból logikusan? "JÁTÉKFILMES szempontból"? Abban gondolom egyetértünk, hogy általános igazságként elfogadott játékfilmes logika nem létezik. Eszerint a film saját rendszerén belüli logikáról beszélünk. Az itt levő elvárásaid viszont egy ezen túlmutató világból származnak. Még ezzel sem feltétlenül lenne problémám, ha elfogadnád a magyarázatomat/magyarázatunkat.
"Amúgy már megint ide van keverve a kemény valóság és a különböző embertípusok, de viszont én ezzel nem tudok mit kezdeni"
Éppen ezért nem értem, miért.

előzmény: paksiendre (#39)

2019-02-15 16:42:53 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #43

Mivel tudod mi a film vége úgy nem, de abban a helyzetben logikus volt.
Sidious megteremti Anakint ha tudja előre, hogy ledobja a mélybe?
(Mondjuk ez egy képregényben volt, de az is elég, hogy maga mellé akarta volna állítani, hogy ha tudja előre, hogy végez vele?)
Nyilván nem.

Ez a film konkrét helyzeteiben logikátlan, nem a végkifejletből visszanézően, és ez óriási különbség.

előzmény: banana (#42)

2019-02-15 16:26:45 Den skyldige (2018) / A bűnös banana (5) #42

Szerintem és ahogy a film vége is azt mutatja, Landa nem hozott logikus döntést :)

előzmény: paksiendre (#41)

2019-02-15 16:23:06 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #41

A mindkettőnk számára szintén zseniális Becstelen brigantyk volt olyan jó film, hogy ne akadjak fent ezen a fent maradó 2 órában, ez viszont közel sem volt az.
Már abból adódóan is, hogy eléggé kötött a kamaradrámában a terep, szóval itt tényleg fel kell kötni a gatyát. A lentebb említett Lockeban nem éreztem ilyen izzadtságszagú sztorivonalat és minden döntés érthető volt a néző számára, hogy mit mért csinál Tom Hardy.
Ennél a filmnél szvsz ez elég szubjektívra sikeredett és különböző "embertípusokkal" kell belemagyarázni a megoldást.

Amúgy rég láttam a Becstelent, de ott közel sincs erre szükség, hogy meg legyen magyarázva, hogy mért hagyta futni a csajt. Szimplán messze járt, és nem gondolta a nagy hatalmas érinthetetlen náci hadvezér, hogy egyszer még bosszút áll rajta.
Ezt hívják logikának.

előzmény: banana (#40)

2019-02-15 16:07:45 Den skyldige (2018) / A bűnös banana (5) #40

A mindkettőnk számára szintén zseniális Becstelen brigantykban mennyire logikus döntés játékfilmes szempontból, hogy a film elején Landa hagyja Shosanna-t megmenekülni?

előzmény: paksiendre (#37)

2019-02-15 16:00:37 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #39

Szerintem ezeket a kérdéseket te se gondolod komolyan, vagy ha igen akkor bocs.
Mint már (ezt is) leírtam valahol korábban, a film a saját cselekményrendszerében logikátlan, vagyis konkrétan a sztori írók voltak logikátlanok, és úgy viszik előre a cselekményt hogy közben van jó pár buktató amiket pedzegettem már, meg még talán más is merészelte.
Nekem ez nem jött be, ennyi. Ugyanazokat a köröket futjuk.

előzmény: dikalosz (#38)

2019-02-15 15:28:41 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #38

Logikátlanság játékfilmes szempontból? Milyen logikát vársz egy játékfilmtől? Vagy mik az erre vonatkozó kikötések? Hogy viszonyul a játékfilmes logika a realitáshoz? Mi az az állandó érték, ami alapján lehet mérni a játékfilmes logikát? Egy olyan játékfilmnél, ahol egyértelműen törekedtek a valósághűségre, miért nem lehet annak függvényében értékelni a logikusságot?

előzmény: paksiendre (#37)

2019-02-15 15:14:09 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #37

"Mindkét esetben teljesen logikátlanul viselkedik, és a legrosszabb az, hogy a telefonhívásokra van építve minden ebben a filmben, szóval nem csak arról van szó, hogy egy buta horror filmben esetleg valaki a szekrénybe bújik be ahol könnyebben megtalálható, ahelyett hogy kifutna az ajtón a gyilkost hátra hagyva.
Ez nekem eléggé levon az összértékéből"

Az egész film mivoltát és létezését tekintve számomra nagyon sokat nyom a latba az efféle logikátlanság JÁTÉKFILMES szempontból.

előzmény: banana (#36)

2019-02-15 15:05:36 Den skyldige (2018) / A bűnös banana (5) #36

Nem, viszont szerintem nem a karakterek logikus vagy logikátlan döntései tesznek egy filmet jóvá vagy rosszá.

Semmi gond nincs azzal, ha neked nem tetszett vagy nálad nem működött.

előzmény: paksiendre (#35)

2019-02-15 14:51:20 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #35

Értem. Akkor ez egy jó film.
(Nem)

Leírtam már, hogy számomra mi nem működött, ezt senki megcáfolni nem tudta teljes mértékben, csak bizonyos szemszögekből.
Az is fura volt, hogy rengeteg 5ös osztályzat mellett 2 hónapig (!!!) semmilyen cáfoló komment nem érkezett úgy, hogy elég sokan osztályozták a filmet. Ezt csak érdekességképp jegyzem meg, lehet nem volt senkinek kedve reagálni rá, de azért kicsit beszédes ez számomra.
Örülök annak akinek tetszett, viszont az ilyen kommentekre már nem tudok érdemben reagálni.

előzmény: banana (#34)

2019-02-15 14:45:57 Den skyldige (2018) / A bűnös banana (5) #34

Minden (valós vagy fiktív) körülmény dacára logikus, racionális gondolkodást ill. döntést elvárni a másiktól nem egy logikus, racionális gondolkodás ill. döntés :)

2019-02-15 10:03:39 The Master (2012) Calavera (?) #94

Két dolgot tudok szavakba önteni.
Az egyik, hogy nem tudok vagy tudunk eleget a szcientológiáról, ahhoz, hogy a film egy teljes zseniális egésszé álljon össze. Nekem előtte utána kellett volna egy kicsit néznem és olvasnom L. Ron Hubbard-ról és így a film már sokkal jobban követhető és magyarázattal szolgált volna az egész humbugról. Ezt persze most pótoltam és idővel a filmet újra nézve egy zseniális egész lesz.
A másikat meg nem tudom úgy megfogalmazni, mert nem tudom, hogy miért van, de olyan elképesztően gyönyörű látványvilága volt a filmnek. Minden éles volt, nagyon szép színes, meleg színek, jó kontrasztok. eszméletlen volt mézni számomra a képi világot. Vagy csak nem tudom rendesen megfogalmazni...lehet
P. T. Andersonnal +1. Jöhet a következő filmje

2019-02-15 05:09:27 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #33

Hiába, különbözünk. Én pont a valósághűsége miatt tudtam haladni a flow-val. Gondoltam, így könnyebben megérted a másik oldalt. Ezért aztán nem is érdekelt, vajon egy-egy elemnek milyen szerepe lehet a csavar szempontjából. A mondatbővítésemmel valójában erre szerettem volna utalni.

előzmény: paksiendre (#32)

2019-02-15 03:22:57 Den skyldige (2018) / A bűnös paksiendre (3) #32

Sikerült kibővítened a leírt mondatom, köszi.

Mért mi más szükség volt arra, hogy beleírják azt, hogy az apa büntetett előéletű? Más szerepe nem volt a továbbiakban ennek a dolognak, csak ameddig kiderült, azhogy nem ő a gyilkos.
Ez egy szokásos dramaturgiai elem szerintem, nem kákán csomó effektus vagy mi a szösz.

Amúgy már megint ide van keverve a kemény valóság és a különböző embertípusok, de viszont én ezzel nem tudok mit kezdeni, mert ez egy játékfilm, ami számomra ebben a formában, a SAJÁT ok okozati berkein belül kevésbé működött.

előzmény: dikalosz (#31)

Minden szóval egyetértek, ez a maga nemében egy hibátlan film. Ráadásul iszonyat aranyos. Nézzétek!!!

előzmény: von Schatu (#1)

Ezt a verziót nem láttam, de van egy orosz sorozat a 90-es évekből, ami szinte szó szerint követi a könyvet, és nagyon jó.

2019-02-14 23:22:13 Den skyldige (2018) / A bűnös dikalosz (4) #31

Érdekes. Szerintem meg ha megölik az ember gyermekét, és még így is szeretem annyira a gyilkost hogy ne feldaraboljam, hanem elvigyem egy elmegyógyintézetbe, pont leszarom, hogy van-e nála telefon. Vagy hogy felkérdezzem, kivel beszél, miért beszél. Valószínűleg teljesen kiégek testileg, lelkileg, s csak visz előre az üresség, mellőzve a racionalitást. Létezik ez az embertípus, sőt szerintem nem is ritka, akitől az ilyen viselkedés egyáltalán nem idegen.

Ha jól emlékszem az apáról tudjuk, hogy voltak valami rendőrségi ügyei (persze, hiszen el kellett terelni a nőről a gyanút a csavarra). Nem, az apáról azért tudjuk hogy voltak rendőrségi ügyei, mert a főszereplő a neve alapján utánanézett. Ez a mondatod kicsit nekem is a kákán is csomót effektust juttatja eszembe.

Egyébként nagyon tetszett, hogy a főszereplő gyakorlatilag a bűne beismerésével mentette meg a beteg nő életét.

előzmény: paksiendre (#18)

2019-02-14 22:43:20 The Woman in the Window (2019) St4nt0N (?) #1

Végighazudta eddigi életét a sikeres író – a 24.hu cikke a film alapjául szolgáló regény szélhámos szerzőjéről a The New Yorker leleplező riportja nyomán. Korunk hőse a pszichopata…(?)

2019-02-14 22:29:31 Zimna wojna (2018) / Hidegháború VVega (4) #5

Egyfelől egyetértek veled a hosszát tekintve, másfelől viszont abban a 10 másodpercben mekkora erő van, ahogy rákérdez, hogy visszatér-e a zenéhez, ő meg felmutatja a táborban széttört kezét. Az ilyesmiket ragozhatták volna akármeddig, akkor sem ütöttek volna nagyobbat. És ezek miatt azzal sem értek, hogy halvány háttér a történelmi közeg: szerintem nagyon fontos szereplő a közeg maga.

2019-02-14 21:19:27 Den skyldige (2018) / A bűnös Ragemarci (3) #30

"És ezen keresztül megmutatja, hogy van remény, minden bűn megbánható és feloldozható" Na, aki ezzel nem ért egyet annak ez a film nem igazán fog tetszeni. A lent vázolt logikai buktatókat sem sikerült teljes mértékben feloldani senkinek sem, így ezek engem továbbra is zavarnak a filmben, de ez ne zavarjon itt senkit se azért :-) Valamint, igen amióta született egy Locke, nagyon fel kell kötni a gatyát a"telefonàlgatós egyszereplős" zsánerben

2019-02-14 21:02:48 Mi volt ez az egész? (2004) ryood (5) #4

a filmben magában az egyik legerősebb történet, Kósa Ferenc Tízezer napjához fűződik, amiből ki akartak vágatni egy szót..aztán hogy került Cannesba, ahol legjobb rendezés díjat nyert..

2019-02-14 21:01:48 Mi volt ez az egész? (2004) ryood (5) #3

hát igen, sajnos Pécs nagyon elhalódott, fáj is miatta a szívem..

2019-02-14 20:41:33 Mi volt ez az egész? (2004) zéel (?) #2

Én is nagy rajongója vagyok Pécsnek, viszont a főoldali ismertetőben olvasható filmes fesztivál-remények, hamar semmivé foszlottak. Pedig jól indult, még Menzel és Krzysztof Zanussi is ott zsűrizett egy ízben. A magyarok közül (akár a nézők közt is) olyan nevekkel találkozhattunk, mint Makk Károly, Almási Tamás (a helyére ültem, de nem haragudott, sőt, jót beszélgettünk), Dettre Gábor, Pálfi György és nem utolsó sorban, Cserhalmi György. (Akinek Oscarra jelölt cseh/szlovák filmjét is levetítették.)

2019-02-14 20:18:25 Mi volt ez az egész? (2004) ryood (5) #1

egészen felemelő élmény ez a bájos tabló beszélő fejekkel enyedi ildikó kreatív rendezésében, szellemes vágásokkal. én nagyon ritkán érzek olyasmit, hogy "de jó magyarnak lenni", hát ez alatt a film alatt több ponton is éreztem, és mint pécsi ember, városomra is büszkeséggel tekinthtek e film után. igen, valami tényleg van ott a levegőben..érzelmileg is megérintett az egész.
most ennyi.
nézzétek!

2019-02-14 18:58:47 L'eclisse (1962) / Napfogyatkozás dittike (5) #20

A szerelem bonyolult napfogyatkozása a kapcsolat fénypontja és alkonyideje

Rémesen erőltetett, halál unalmas, ismert arcokkal teletűzdelt romkom, ami egyértelműen az Igazából szerelem mintájára készült. A sok millió sztoriszál közül, egyedül Anne Hathawayé tűnt valamennyire érdekesnek. Akár még ki is lehetett volna hozni belőle valamit, de helyette az alkotók inkább a többi szereplő elcsépelt történeteire mentek rá.

2019-02-14 14:59:40 The Endless (2017) / A végtelen Ragemarci (5) #13

A Springtől teljesen eltérő, a Resolution testvérfilmje.

2019-02-14 14:51:24 Resolution (2012) / Feloldozás Ragemarci (4) #9

Kellemes indie horror, ami után érdemes rögtön megnézni a folytatást, mert A végtelen már nem csak a film végén húzza be a nézőt ebbe a misztikus modern Lovecraft szerű Istenség játszadozásába és magával húzza a Feloldozást. Külön-külön szerintem gyengébbek, mint egy egészkènt

2019-02-14 13:56:15 Kölcsönlakás (2019) Atazzz (?) #3

Valamiért úgy érzem ez nagyon hitvány film lett :D

2019-02-14 13:54:21 Spartacus (1960) Ugor (3) #78

Megoszlanak a véleményeim. Mert azért ez egy nagyívű ókori filmeposz szeretett volna lenni, és bizonyos mértékben, de csak bizonyos mértékben meg is valósult valahol... de igazából nem lett az. Bár nyomokban felfedezhetők rajta a későbbi nagy rendező kezének nyomai, de azt hiszem, hogy a főszereplőként és producerként jelenlévő Kirk Douglas erősebb gladiátor volt ekkor, mint Kubrick. Vannak a nagy epikákban romantikus hajlamok, meg van, hogy valamilyen tálalásban el kell adni a nézőnek a legkedvesebbet, de bizonyos esetekben túllő a célon a végeredmény. Szóval, hogy valaki, aki csak a porban és sziklák közt agyontaposottan tengeti az életét, megtörve százszor, de nem megtörve mégsem lelkileg, mint egy igazi proletár a Csepeli Fémműben, aztán, amikor elkerül a fodrászhoz végre és kizárólag belőtt séróval él tovább, akkor magatartásában is az angol udvar egyik jól nevelt lovagjává válik, később meg, mint Lenin, csak odaszól az éneklő búzamezőkön dolgozó elnyomottaknak, szegényeknek, hogy gyertek, csatlakozzatok, azok meg azonmód kaszát-kapát eldobva énekelve, kacagva rohannak utána... na, itt, meg más helyeken is, imbolyog ez a valami az érték és nem érték határán. Később meg hát... western-lovaglás gladiátormódra... és mindez azért 3 órában. Hat, nahát!

Méltánytalanul mellőzött és túlságosan is alulértékelt mozi a 90-es évek végéről. Nyilván nem váltja meg a világot, de elszórakoztat. Érezni rajta azt a tipikus tinihorror-tinivígjáték "ízt", ami ennek az időszaknak a filmjeit jellemezte, pl. Sikoly; Tudom, mit tettél tavaly nyáron... mindenki döntse el maga, hogy ezt pozitívumként értékeli-e.

Pozitív: Helen Mirren alakítása; az alapötlet; a hangulat
Negatív: a főszereplő tinitrió pocsék színészkedése

Rossz tévéfilm szintű ribútolása egy valaha szebb napokat is látott sorozatnak. Egyetlen másodpercnyi olyan cselekmény sincs benne, amit ne láttunk volna már másik ezer horrorban.

Pozitív: nincs
Negatív: minden a filmben

Amint azt O. Usyk mondotta vala: "I am feel. I am very feel!" (sic!)

(A kompozíció kellemes.)

2019-02-14 11:40:53 Coisa Ruim (2006) / Szellemház Bateman (3) #2

Kissé nehézkes, de alapvetően érdekes mozi. Sokkal inkább dráma, mint horror.

Pozitív: színészek, hangulat
Negatív: néhol unalmas, kissé zavaros

2019-02-14 11:37:50 State of Emergency (2011) Bateman (3) #1

Low budget zombifilm, melyen érezni a készítők lelkesedését.

Pozitív: hangulat, izgalom
Negatív: ezerszer látott sztori

2019-02-14 11:34:31 The Gracefield Incident (2017) Bateman (2) #2

A nézhetetlennél egy fokkal jobb (vagyis szimplán rossz) found footage baromság, színészi antitálentumokkal. Pozitív: szép a helyszín
Negatív: a színészek, effektek, sztori

2019-02-14 11:23:13 Don't Blink (2014) Bateman (4) #1

A százezerszer látott "let's go camping into the woods" kezdetű tucathorrorok érdekes ötlettel megspékelt leszármazottja. A maga nemében egész szórakoztató, még úgy is, hogy pofátlan módon a film címében feldobott kifejezésre ("blink of an eye", vagyis "egy szempillantás alatt") épülő ötlet miértjére nem kapunk választ.

2019-02-14 10:39:46 Crank (2006) / Crank - Felpörögve Edwest12 (3) #37

Nagyon gondolkoztam a két csillagon, de végül is volt pár jobb pillanat. Az nagyjából átjött, hogy milyen filmet akartak összehozni, de nekem valahogy hiányzott az élvezethez néhány olyan összekötő elem, amitől több lett volna zúzós/humoros (vagy annak szánt) jelenetek egymás után pakolásánál. Nem drámát vártam, meg mély lélekábrázolást, de a szereplők nagy része esetében még az is túlzás, ha kétdimenziósnak nevezem őket.

Jo-ó nagyot röhögtem egy-kétszer, de a vége nekem suta-kurta. Alapvetően megérős, kedves. :)

Ab-roncs?! Bakancs(talp)! Baťa:

2019-02-14 09:03:32 Gifted (2017) / A tehetség biri (2) #8

Akár jó is lehetne, csak sajnos bántóan giccses.

Ha fulladozol a giccsben és ellen-valentin napot szeretnél tartani, itt egy fekete-fehér kísérleti avantgárd rövidfilm a tót atyafiaktól :
hat percnyi

2019-02-14 08:31:23 Eldorádó (1988) ryood (3) #12

hát már itt is egy ripacs volt ez a szerencsétlen szamóca..a film maga meg többynire idegesítő.

2019-02-13 23:23:58 Lady Bird (2017) Ivan/ (3) #21

Középszerű identitáskereső mozi, egy egészen korrekt Saoirse Ronan alakításal megspékelve.

2019-02-13 22:31:38 BÚÉK (2018) Sántha Orsolya (3) #5

Az eredeti olasz verzió jobb volt, nem csak a hiányzó befejezés, hanem az egész.

Sajna eléggé középszerű történelmi dráma. Van valami halvány sejtése arról, hogy mivel szeretne foglalkozni, és bizony nagyon érdekes lett volna megnézni, mi történik, ha a feminizmus felüti a fejét a 16. századi uralkodói elitnél, de ez a mozi most nem megy mélyre, nem játssza ki a kérdésfelvetéseiben rejlő erőt, sem a forgatókönyv és sem a színészek nem lesznek emlékezetesek... igen, jó a két színésznő, de valahogy mégsem az igaziak, inkább csendben belesimulnak a kosztümökbe, a karizmatikusság csak helyenként tűnik elő. Nincs könnyű dolguk persze, sótlan itt a dráma. David Tennant karaktere pedig különösen nagy fájdalom, pedig bírom a fickót, itt viszont igencsak jellegtelen. Mint ahogy Max Richter (The Leftovers, Black Mirror) zenéje is messze elmaradt a várakozásaimtól.

2019-02-13 21:12:22 Kölcsönlakás (2019) showme (2) #2

Színházban fergeteges, de filmen... hát nem is tudom. Inkább ne lett volna.

A film amiben Cobain gitarjaval kivégzik a popzenét! Nem egy megalkuvó cucc az egyszer biztos

előzmény: BalaKovesi (#10)

2019-02-13 10:16:14 Megszállottak (2018) Yuriko-chan (?) #1

Jaj, gyerekek, most hányast adjak erre? :D Két jelenetben is statiszta voltam. :D

Egyébként nyert egy csomó díjat mindenféle ismeretlen filmfesztiválokon, azt nem lehet itt kilistázni? :D

2019-02-13 09:24:40 The Guilty (2000) / A bűnös tomasso (2) #9

Néha olyan érzésem volt, mintha egy felturbózott dél-amerikai szappanoperát néztem volna :)

Szerintem sokan keverik itt a történetmesélést a koncertfilmmel.

előzmény: Raul (#61)

2019-02-13 07:41:29 Colossal (2016) / A kolosszus Taccsi (4) #8

A hibák, logikátlanságok ellenére a magas és érdekes "mi lenne ha" faktor által gerjesztett hullámot jól meglovagolja, az alapsztori elviszi a hátán.

Négy szobát szeretem, Hateful Eight bejött, a kettő keveréke is jó lett :)
Persze nem tudjuk meg hogy nagymesterek rendezése, keze nyoma mennyit adott volna ehhez a forgatókönyvhöz. 4 csillag :)

2019-02-13 07:21:19 Attack of the Killer Donuts (2016) ChrisAdam (?) #3

Nem tudom, de két kézzel kattintottam a meg akarom nézni gombra.

2019-02-13 07:17:47 Attack of the Killer Donuts (2016) Ubul (?) #2

ki ad erre pénzt? :D

A küzdelem elemi formája jelenik itt meg minden határon túlmutatóan a fiú által aki jobbá akart válni és élni akart.

Szerintem a szülő-gyermek kapcsolatának szempontjából ez a film törékeny határmezsgyéken táncol hiszen itt egy súlyos függőségről beszélünk ami azzal a bizonyos szerrel kapcsolatos ami minden szülő rémálma.

2019-02-12 23:56:21 Kölcsönlakás (2019) Mizi (?) #1

Szarrá van promózva ez az izé.

“Tehát nem dokumentum film és még csak nem is életrajzi film”
Akkor az életrajzi film besorolás biztosan tévedésből van felvéve minden főbb filmes oldalon?
Amúgy kategorizálást félretéve, ha egy biopic némileg meg akarja változtatni a valóságot, felőlem csinálja, ha jó szándék és dramaturgiailag indokolt, érthető funkció vezérli. Viszont ha azt ilyen ízléstelenül, degradálóan, egyoldalúan és károsan teszi, mint a Bohemian rhapsody, akkor ne lepődj meg, ha az páraknál kiveri a biztosítékot.

előzmény: Kempesbaba (#58)

2019-02-12 19:18:19 Egy nap (2018) / One Day ChrisAdam (5) #17

Moziban még elkaphatod. Budapesten és Pécsen.

előzmény: ArmaGedeon (#16)

2019-02-12 19:01:43 Egy nap (2018) / One Day ArmaGedeon (?) #16

Most találtam erre a filmre, érdekelne, de nem tudom, hol/hogyan tudnám górcső alá venni egy megtekintés erejéig. Talán korai még, mert friss film, de sem Plan9, sem nCore... Ha valaki majd "belebotlik", ne tartsa magában!

2019-02-12 15:52:33 Chinatown (1974) / Kínai negyed csabaga (5) #136

Egy remek neo noir, csavaros, pesszimista mese, semmi happy end, akkor senki sem rendezett ilyesmit, az a műfaj szinte "halott" volt.
Sokszor meg lehet nézni, nekem megunhatatlan.Jack Nicholson egyik legjobbja.

előzmény: Calavera (#134)

igyekszik, de egyre inkább hiába, az áltörténelmi regény bizony posztmodern "műfaj", az áltörténelmi film is, mondjuk legalább abban van különbség, szellemiségét tekintve mennyire "hiteles" egy-egy alkotás, amúgy nem csak vígjátékban/szatírában hanem életrajzi filmben is nagy ívben tesznek a hitelességre, mondjuk legalább némileg megváltoztathatnák a neveket hogy felismerhető legyen de mégis egyértelműsítve hogy itt fikcióról van szó, pár torzítás megengedett, de a durva hamisítások, átverések nem feltétlenül, de a korszellemhez ez illeszkedik, az embereket nem igazán zavarja.

2019-02-12 15:31:46 Chinatown (1974) / Kínai negyed saatonda (?) #135

45 éves film, egy európai által abban a bizonyos korszakban készített jellegzetesen amerikai műfaj és történet.
nyilván ennyi idő távlatából nem is a hetvenes évek légkörében nézve nem is amerikaiként ez "csak" egy jól írt-játszott-rendezett krimi, nem kevesebb, nem több.
mondjuk ma ilyeneket sem igazán tudnak

előzmény: Calavera (#134)

2019-02-12 15:24:36 Chinatown (1974) / Kínai negyed Calavera (?) #134

Alig vártam, hogy megnézzem. Sokat utánaolvastam. Itt is látom a csak pozitív kommenteket.
Végignéztem és tetszett. Elég jó volt. Viszont nem tudom pontosan, hogy mi az, amitt a film ennyire kiemelkedik és ilyen imádat övezi. Számomra unalmas és vontatott volt, miközben a történet egy szimpla gyilkosság egy érdekes háttértörténettel. Természetesen, mint fényképezés, díszlet, stb nagyon bejött, de ezenkívül ennyi.
Hozzászólásomat inkább kérdésként írom, hogy mi az, ami mellett a figyelmem elsikkadt és unalmasnak tűnt? Vagy csak ízlések és pofonok...?

Ez természetes, viszont ilyen műfaj nem létezik - még ha gyakorlatilag mégis. A néző viszont igyekszik úgy leülni egy film elé, hogy a lehető legtöbb hitelességet várja tőle. Főleg egy olyan ember életével kapcsolatban, akinek minden pillanata utólag nyitott könyv.
Ugyanakkor pedig nem ezen bukott a film - számomra végképp nem, hiszen nem ismertem Mercury életét.

előzmény: saatonda (#60)

Szerintem sokan keverik itt a fikciós életrajzi filmet a dokumentumfilmmel.

nagyon jól tudod, hogy áléretrajzi filmekkel van tele minden, a közösségi háló vagy a wall street farkasa sem törekedett hitelességre,hogy csak két oscar-jelölt filmet említsek, a sor szinte bármeddig folytatható

előzmény: Kempesbaba (#58)

Hú,ez kimondottan jó volt!Volt egy-két libabőrös pillanata a filmnek. Viszont nem árt pár dolgot tisztába tenni:ez egy fikciós zenés film,ami a valóságból merít ihletet. Tehát nem dokumentum film és még csak nem is életrajzi film. Tehát ezt a dolgot kéretik a helyén kezelni. Rami Malek pedig legalább annyira megérdemli ezért az alakításáért az oscar szobrot,mint a többi 2019-es jelölt. De azért hogy minden egyensúlyba kerüljön,a film után megnéztem a Queen live aid 1985-ös koncertjét :)

2019-02-12 12:26:45 A Star Is Born (2018) / Csillag születik Raul (4) #36

Az első háromnegyed óra tömény zsenialitás, de onnantól eléggé leül a film, és nem is nagyon akar többé felállni. Egy gyenge négyesre azért még így is jó.

2019-02-12 11:56:55 Ama (2018) mimóza (5) #1

"Nincs előírt értelmezés, csak utalások. Életem legnagyobb traumáját osztom meg veletek e rövidfilm segítségével.
Hogy ne legyen túl durva, finom mozdulatokkal lágyítottam. Hogy ne legyen elbírhatatlanul nehéz, a víz mélyébe álmodtam meg." (Julie)

Julie Gautier vagy a férjét, Guillaume Néryt filmezi a Föld tengereiben, vagy épp maga ír önmagának víz alatti koreográfiát. Ez a kisfilm utóbbira példa.

Egy ajándék, kinek-kinek ott, ahol épp van: mélyen vagy épp magasban.

És ne felejtsd, lásd mint fenn: ami durva, lágyítsd; ami nehéz, álmodd víz alá!

Szeretettel.