Legfrissebb kommentek (csak filmes)

2018-06-20 04:42:09 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3282

Nos, azok után, hogy tavaly javarészt végigszenvedtem a 13 Reasons Why első évadát, most a második is lecsúszott - húgom nagyon győzködött, hogy micsoda magasfeszültség uralkodik benne, így hát...
Tavaly kifejtettem, hogy miért nem tetszett az első évad - a melodramatikus picsogás és az unalomba fulladó történetmesélés nem különösen ad sok újat, de aztán sokadik vélemény és beszélgetés után elismertem: sok közrejátszik, ha a néző nem tudja magát beleképzelni egy ilyen sulis környezetbe, vagy "bullied" személy szerepébe. Én nem igazán tudtam és ezért sem ültem tűkön végig mind a 13 részt.
Így aztán elismertem, hogy a sorozat nem csak fontos lehet jelenkorunkban: ekkora nyilvánosságot és népszerűséget ritkán kap a téma, bár ezt az őszi szexuális zaklatás után már nem mondhatjuk el. Viszont azt is elismerem, hogy az alkotók mertek annyira bátrak lenni, hogy Hannah Baker tragédiáját egy életszerű történetbe ágyazták bele. Azaz az első évad nincs tele szappanoperás fordulatokkal, hihetetlen történetekkel, hanem az apró kis (vagy egy-két nagyobb) részletekben találja meg a 13 okot. Ez pedig segíti a nézőt és inkább a bajban levőket, hogy még inkább magukénak érezzék a sztorit. Így összességében bármilyen patetikus ömlengés a sorozat Hannah Baker narrációban tolt Coelho-boldogmondásaival, a sorozat fontos és jó, hogy elkészült. Az már más kérdés, hogy mennyivel lehetett volna ezt jobban.

És itt a második évad, ami az első évadban a feszültség tetőfokán elhelyezett cliffhanger után több hónappal folytatja a sztorit és igazából ugyanazt járjuk újra és újra körbe, miközben újabb elképesztően izgalmas részleteket tudunk meg Hannah életéről.
A sorozat pedig végérvényesen itt bukik el, nem is csak elbukik, hasal és fetreng, vérzik és haldokol... merthogy az utolsó erényét is elveszti a második etapra: az első évad életszerű elemeit, karaktereit és drámáit totálisan túltolja, a giccs és ömlengés szerintem még sosem volt ilyen magas frekvencián mozgóképen. Olyan szintű nyáladzás ömlik a képernyőre, egyenesen szembe a nézővel, hogy kénytelenek vagyunk a szemünk helyett a monitort törölgetni. Persze Hannah Baker és barátai drámája nagyon részletesen be van mutatva, annyira, hogy tökéletesen elég lenne mindez a sok információáradat, hogy a monitor helyett mégis a szemünket törölgessük, a drámáskodás olyannyira tolakodó, mint a hasisárus a kispesti piacon. Az utolsó rész kifejezetten díjazott ebben, Hannah temetése egyszerűen undorító és gátlástalanul érzelgős. Egyszerűen szégyentelen, hogyan bír valaki ilyet rendezni... na meg persze nézni. Az amerikaiak nagyon értemek ehhez...

A baj viszont igazából az, hogy eközben a második évad még érdekesebb drámával hozakodik elő. Mert a 13 Reasons Why problémája nem az, hogy a történet rossz vagy benne a karakterek, hanem a mód, ahogy elmeséli és bemutatja azt. Hannah Baker meghalt és mögötte dominóban dőlnek ki az emberek, megvannak az újabb célpontok és depressziós diákok, és ez nagyon is jó, lenne benne spiritusz, hisz láthatjuk, milyen károkat tud okozni egy közösségben egy ilyen horderejű ügy. Viszont mindig egy lépéssel, vagy egy méterrel előrébb húzza meg a határt és mindig éppen annyira lesz "túlzás" a sorozat, hogy képtelenek legyünk igazán elérzékenyülni. Az első évadnál érdekesebb dráma pedig éppen azért lehetséges, mert Hannah Baker tulajdonképpen szerethető, de nem kifejezetten izgalmas karakter. Tulajdonképpen az egész sorozatban csak szellemként jár-kel, flashbackek állandó szereplője, így közel sem kap akkora dimenziót, mint mondjuk Jessica, Justin Foley vagy Alex Standall... vagy esetleg Clay Jensen.
És éppen a második évad róluk szól: az ő drámájuk és kálváriájuk és habár Clay még mindig clumsy és örökké csak drámakirálynő lesz, karaktere íves változásokat jár be. Az igazi és átérezhető, valódi dráma viszont Jessica és Justin drámája. Az ő ügyük igazán valódi, Jessica félelmei és szégyenkezése a történtek miatt, Justin családi háttere és mély bűntudata, Alex "halál utáni" élete és saját maga elfogadása... Ezek mind jól vannak bemutatva, de mégis olyannyira elvesznek és nem domborodnak ki Hannah Baker agyonrágott drámája miatt, hogy mégsem hagynak maradandó nyomot. Főleg, hogy a második évad - talán a 13 rész kitöltése végett - tele van felesleges és irreális sztoriszálakkal Tony és barátja szála, aminek semmi, de semmi értelme és haszna nincsen, csak a kötelező homoszexuális karakteréhséget elégítik ki, amikkel nem is tud igazán a sorozat életszerűsége megharcolni, papírszagú csavarok és fordulatok, kiszámítható fejlemények várnak ránk. A finálé pedig egyenesen szörnyű, úgy, ahogy van, borzalmas Tyler Terminátorosdija nevetséges, de talán még inkább Jessica és Justin szexjelenete, amivel éppen a "gondosan" felépített pozitív karakterüket ásták el a nézők előtt, Alexszal mi lett?? Persze a kötelező cliffhanger ott van - aminél szerintem nevetségesebbet nem nagyon láttam - és ezáltal tényleg átlépett egy olyan határt a sorozat, ahonnan már nincs visszaút: ebből vagy tömény thriller lesz, ömlengős, gyenge kivitelezésben, vagy pedig egy újabb kör bíráskodás és nyavalygás, siránkozás. De ez a vég nem sok jót sejt a harmadik évadra.

Kár érte, pedig ha fókuszáltabb lenne és szikárabb, nagyon is jó sorozat lenne, főleg, hogy a legtöbb színész nagyon is jó, a történet is remek, csak rengeteg felesleges mellékutat jár be, ráadásul jó tocsogósan... Kíváncsi vagyok, akinek az első évad tetszett, hogyan jön ki ezzel.
Mindenesetre tőlem kap egy 10/4. Annak a pár jelenetnek, amiben azért van erő és valódi dráma. De azért ez még kevés.

2018-06-19 22:52:32 Todo modo (1976) Soltyk (4) #13

Egy kicsit fárasztóan van túltolva (nem olyan szórakoztatóan, mint a Vizsgálat....), de mindenkinek melegen ajánlom! A színészek nagyszerűek!

2018-06-19 21:19:43 Todo modo (1976) mimóza (?) #12

Ezekkel az idézetekkel végleg megfűztetek...

2018-06-19 20:14:27 [Foci VB 2018] Kempesbaba #64

Csak megtettem az oroszokat 2:1-re :)

2018-06-19 19:45:28 [A film vasúti emlékei] PG #205

A Swing Time (1936) film elejen egy vasuti jegypenztar lathato, majd a palyaudvarrol kiindul egy szemelyvonat, majd egy tehervonatra ugrig fel egy ferfi es tobb vagonon atmaszik.

2018-06-19 19:39:08 Todo modo (1976) tomside (5) #11

Aki gondolkodik a megtekintésén, annak ajánlom figyelmébe az idézeteket, igazán...

2018-06-19 19:34:42 Todo modo (1976) tomside (5) #10

Amúgy ez a film vajon miért ennyire ismeretlen? Nem csak itt, de még az IMDb-n is. :O

2018-06-19 19:30:59 [Foci VB 2018] tomside #63

Döntetlen. Csak mert relatíve régen volt a VB-n döntetlen. :)

előzmény: Kempesbaba (#60)

2018-06-19 19:20:50 [A film vasúti emlékei] PG #204

A Death and the Compass (1992) film harmadanal emberek egy mexikoi teherpalyaudvaron mennek a tehervagonok kozott, a tuloldalon sikatorok vannak.

2018-06-19 19:12:17 [A film vasúti emlékei] PG #203

A Sullivan's Travels (1941) film elso harmadaban egy auto hajt at egy nagy palyaudvar elotti sikenken, majd kesobb a 2853-as szamu gozmozdony indul ki tehervonatot vontatva, amire kesobb emberek ugralnak fel.
Kesobb ejjel a 2856-as szamu gozmozdony erkezik, majd elvontat egy tehervonatot.
Utana egy vonat robog at nagy sebesseggel az allomason.

Azért az meglepett, hogy mind a KT-n, mind a Imdb-n egész jól áll a film, mert számomra ez az egyik legszarabb slasher, amit láttam. A filmben semmi dinamika, semmi feszültség nincs - a gyilkosságok úgy történnek, mintha csak kezet ráznának a szereplők. Amatőrnek is amatőr, legalábbis többet várnék egy hőskorszakbeli horrortól. Valahol önmaga paródiája, valahol szinte értékelhetetlen szemét.

2018-06-19 18:06:09 The Interpreter (2005) / A tolmács Ivan/ (3) #10

A buszos jelent sor miatt a közepes. Elképesztő feszültség van abban a pár percben, amit sajnos se előtte se utána nem képes prezentálni a film. Ez csak azért kár, mert ebben a történetben szerintem ennél lényegesen több potenciál lett volna.

2018-06-19 14:52:15 [A film vasúti emlékei] PG #202

A The Station Agent (2003) film elejen a szereplok egy kanadai havas vasuti utrol szolo filmes beszamolot neznek.
A film kozepen a "Newfoundland" nevu elhagyott allomas melletti holtvaganyon allo 1001-es szamu vasuti kocsi lathato, majd egy elrobogo tehervonantot filmeznek a szereplok.
Nem sokkal kesobb ejjel egy vonat robog el.
A film vegen rovid ideig valoszinuleg az 1001-es szemelykocsi belseje lathato.

2018-06-19 14:28:14 [A film vasúti emlékei] PG #201

A Stand by Me (1986) film elejen egy gozos vontatta hosszu tehervonat robog el a kamera mellett nyilt terepen.
A film felenel egy gozos vontatta rovid tehervonat halad at egy szeles folyot ativelo fem vasuti hidon.

2018-06-19 14:21:29 [Foci VB 2018] Kempesbaba #62

Salah tegnap edzésen még a mezét se tudta egyedül felvenni...

2018-06-19 14:05:13 [A film vasúti emlékei] PG #200

A The Spirit of '45 (2013) film kozepen 1948-as dokumentumfilmreszletek lathatoak a British Railways megalapitasarol, a 41197-es es az 5565-os mozdonnyal es szerkocsival.

A film vege fele az 1980-as evek kozeperol lathatoak kepek az akkori vasuti epitkezesekrol es vasuti sztrajkokrol es a vasuti privatizaciorol.

2018-06-19 12:55:03 [Foci VB 2018] Mikkey #61

eléggé háromesélyes, de egyiptomnak nagyon kell a pont(ok), és ha Salah játszik, simán x /2 is benne lehet

előzmény: Kempesbaba (#60)

2018-06-19 12:07:21 Die Fälscher (2007) / Pénzhamisítók ryood (5) #7

ez erős film...húh....
és megint más kontextusban "az egész"..

2018-06-19 12:05:50 [Foci VB 2018] Kempesbaba #60

Súgjon már nekem valaki,mit érdemes tippelni az Orosz-Egyiptomra?

2018-06-19 11:36:38 Spoorloos (1988) / Nyomtalanul ryood (5) #28

köszönöm.
remek ahogy írtál a filmről. mindemellett azért az antagonistánk élete is érdekes. hogy kell csináljon az ember valami retteneteset a hőstett után, hogy helyre álljon a világ rendje.. szóval hősnek lenni is tudni kell..

előzmény: somogyireka (#26)

2018-06-19 10:01:05 5x2 (2004) / 5 x 2: Five Times Two somogyireka (4) #8

Korrekt kis film. Könnyen emészthető csemege a sok nehéz mozim után itt az elmúlt napokban. Mégsem kevés, meg nem is felszínes. Sőt. Drámája valahogy illékony, nem fekszi meg a gyomromat. Egyszerű ügy. Ami elkezdődik az be is befejeződik, ám itt van egy apró csavar, egy időbeli bukfenc, ugyanis a végéről indít. Még fel sem jött a nap, és már ágyazunk is estére. Szóval, ami befejeződik az el is kezdődött. Hát ne áltassuk magunktat, kezdjük rögtön a végével.
Én is szoktam így, még bele sem ugrom, de már gondolatban mászok is ki belőle, és számolom a számtalan horzsolást, sebet, melyet a történet okozott, okozhat. Már megint egy medence víz nélkül: párkapcsolat. Férfi és nő, lehet összetörni az egyet a kettőben, aztán illesztgetni újra hátha eggyé lesz, de nem lesz. Kétségbeesett próbálkozások a találkozásra. A végpontban legalább látszik az egész lehetetlensége; aki nincs tisztában magával, magyarul önmagával nem találkozott még, az hogyan is lenne képes erre egy "másikkal", ráadásul azzal, aki egy teljesen másik pólusból jön. Ennyire egymástól távol csak nő és férfi lehet.
Itt legalább egyből a képünkbe nyomják: hiába. Szánalmas dugás a válás szakadéka mentén. Nem is dugás, erőszak. Így indít..Aztán megpróbálja elmagyarázni, vajon miért történt így.. Mert már ott az elején se, meg útközben se, meg a nászéjszakán se, meg mikor jött a gyerek akkor se, soha se..

Szabadság van e film után. Eltakarítottam az aknamezőn tett sétám után a törmelékeket, összetalicskáztam és kupacokba hordtam a romokat magam után. Most már csak én maradtam magamnak.

2018-06-19 09:57:37 El método (2005) / A Grönholm-módszer zéel (5) #16

Igen. Pontos látlelet korunk új hőséről, a szemétládáról.
Hogy mennyire/mennyien vannak eleve készen, ill. hányan lesznek azzá "képzés" során, ahhoz egy fontos adalék a Requiem for the American Dream c. doku. (Nem csak Amerikáról!)

előzmény: Rituska (#14)

2018-06-19 09:19:53 [Programajánló] mimóza #11

Hátha valaki:
Mai esemény: 20:00–23:00
The Big Sick (2017) c. film vetítése az Art+Cinema moziban (Erzsébet krt. 39., Budapest, 1073), utána beszélgetés Kozma-Vízkeleti Dániellel. (A filmet - még - nem ismerem, a pár- és családterapeuta viszont a lányom egyik kedvenc tanára a pszicho szakon, akinek az óráin kánikulában, hófúvásban, péntek délután is ott van mindig az egész csoport.)
Ám ez most nem egyetemi előadás, hanem film és beszélgetés, úgyhogy gyertek!

2018-06-19 09:00:35 The Truman Show (1998) / Truman show kaamir (5) #122

Még ma is ugyanolyan friss, aktuális és eredeti, mint 20 éve. Valahogy mégis ritkán emlegetem a kedvenc filmjeim között, pedig simán top10-ben lenne a helye. Mestermű, még a bivalyerős 90-es évek filmterméséből is magasan kiemelkedik.

2018-06-19 07:07:23 Todo modo (1976) oscarmániás (5) #9

Angol wikipedian olvastam, Elio Petri a kommunista párt tagja volt Itáliában és az '56-os budapesti események hatására kilépett onnan. Úgy láttam, filmjeiben mind a bal- és jobb oldalt egyforma vehemenciával ostorozza.

2018-06-19 03:06:08 Stalingrad (2013) / Sztálingrád Ugor (3) #6

Fura egy cucc ez, az biztos. Megpróbálni valami furfangos művészfilm-félét fabrikálni ebből, hát, elvetélt kísérlet. A két nő szembeállítása, meg az, hogy végső soron két hadsereg valami nőkért harcol jelképesen, csak másképp, bizarr filmes ötlet. Ráadásuk az egyik "hadsereg" csak valami zavaros és megfejthetetlen hősökből álló banda, akik néha moralizálnak, néha kis görög kamaradrámákat adnak elő két tűzharc között, néha meg csak úgy verekednek késekkel, mintha más fegyverük nem is lenne... de így kétségkívül látványosabb. Hát eddig nem így képzeltem el a németeket meg az oroszokat sem, meg azt sem, hogy a történelem egyik legnagyobb csatáját ilyen kis szimbólumokkal vívja pártucat ember, borongós zenére...

2018-06-18 23:23:33 Todo modo (1976) tomside (5) #8

Félelmetes, hogy ez a rendező utolsó filmje. Különleges szeme volt, az egyszer biztos. Megadom rá az ötöst, de baromira sötét egy valami ez. Főleg, mert hiába mondja fel a végén, hogy a képzelet szüleménye bármilyen hasonlóság a valósággal satöbbi... ez a legvalóságosabbság.
Shakespear-i, halálos, sötét, örök érvényű, visszavonhatatlan.
A film megtekintésének nem sok köze van a kikapcsolódáshoz, megterhel, szinte megfojt, kegyetlenül őszinte. Konformisták kerüljék, mert politika terén kicsit olyan, mint a "látó" pirulát elvenni Morpheus kezéből a Mátrixban. És ha valaki azt gondolná, hogy ez a negyven-plusszos film öreg, netán lejárt szavatosságú..., hát...
Olyan érzésem van, csak épp írásban, mint amikor akarsz még beszélni, csak már nem tudsz, mert a szád összeaszott.

2018-06-18 23:15:30 Mary Poppins (1964) mimóza (5) #24

Egyetértek! Én is nagyon szerettem/szeretem a szerepében! Főként a kéményes részt, de az egesz filmmel kapcsolatban menthetetlenül elfogult vagyok.
(Jól van már...! A helyükön kell kezelni őket és engem is! :) )
Nem, nem mertek középkorú Mary Poppinst behozni, úgy tűnik, de... talán, aki a keleti széllel érkezik, annak szabad örök fiatalnak maradni.

A pláza jelenetben milyen zene szól? Illetve melyik filmnek a zenéje?

2018-06-18 22:13:17 [Foci VB 2018] coles #59

11-essel szállították a svédek a kötelezőt a vérszegény Dél-Korea ellen ((nem) kell ide Ibra?), Belgium a 2. félidőben (pl. Lukaku duplájával) gyűrte le Panamát (végre egy újabb pontos végeredmény a tippjátékban!), míg az angolok H. Kane fejesével a 91. percben győzték le Tunéziát (szegény afrikai kapus!)...

2018-06-18 21:53:32 [A film vasúti emlékei] PG #199

A Source Code (2011) film nagy resze egy amerikai emeletes vonaton jatszodik.
A film vegen egy nagy amerikai vasutallomas - talan Chicago - lathato felulrol.

2018-06-18 21:45:49 Unsane (2018) Dió (4) #2

Amit Soderbergh iszonyat jól eltalált, az a klauszrofób hangulat. A gumiszobás és a begyógyszerezés utáni jelenetek vizuálisan olyan eredetiek, hogy az ember golyóit egészen a torkáig nyomja a belőlük áradó para. Bár nem tudom, ezt a hatást nem lehetett volna rendes kamerával elérni? Kicsit olyan érzésem volt, hogy csak azért forgatott iPhone-nal, hogy megmutassa, ő még ilyet is tud.

Claire Foy játéka egyszerűen elképesztő, nála elhivatottabb és Vaipiti esélyesebb női jelöltet idén nem tudom, fogok -e látni. Matt Damon szerepeltetése viszont tök felesleges volt.

A sztorit illetően nagy öröm kijelenteni, hogy végre megtöri Hollywood megalomániáját (miszerint minden filmnek minimum 120 percesnek kell lennie), és a rövidebb játékidőnek hála pörgőssé válik. Ugyanakkor a történetben már megint akkora plot hole-ok és baromságok vannak, hogy nem győztem fogni a fejemet. A legnagyobb: Most ez komoly, hogy a stalker meggyilkol egy kórházi dolgozót, másnap besétál a kórházba, és felveszi a személyazonosságát, a kollegák pedig fel sem ismerik, hogy tegnap még tök máshogy nézett ki? Vagy ha valamit rosszul értettem, és George nem ott dolgozott, akkor minek ölte meg őt? Lehet itt elsiklottam valami fölött, de ez nagyon hanyagul volt kibontva. De ezen túllépve is, amiket ez a stalker megúszik, az már hadviselés a józan ész ellen. Megöl összesen négy embert, és még csak gyanúba sem kerül? Egymás után rabolja el a pácienseket és hurcolja le őket a pincébe, de ez senkinek nem tűnik fel? Eleve, hogy nem vette észre senki, hogy egy bekamerázott(!) gumiszobában napokon át fogva tart egy csajt? Aztán a végén hogyan jön ki egy kulcsra zárt(!) gumiszobából? Hogyan teleportálja magát oda(!) a csaj mellé? És meg sem kottyan neki, hogy nyakon szúrták? De ezt a muksót félretéve is furcsának találtam, hogy “involuntary” alapon valakit ilyen simán be lehet zárni egy egészségügyi intézménybe anélkül, hogy az bárkinek is feltűnne. Oké, hogy gáz az amcsi egészségügyi rendszer, de azért plíz.

Összességében megadom neki a négyest a klauszrofób hangulat, a színészi játék és néhány elképesztő vizuális megoldás miatt, de sajnos a több sebből vérző sztori és a hanyag, fantáziátlan finálé miatt nagyon rezeg a léc. Tök jól működött a fő történeti szál, hogy most akkor őrült -e a nő vagy nem, és nem értem, miért kellett ezt a végére egy olcsó, logikátlan, futkosós sablonslasherré degradálni.

2018-06-18 20:39:33 [A film vasúti emlékei] PG #198

A The Spirit of St. Louis (1957) film elso fel orajaban emberek erkeznek egy vasutallomas peronjara egy zold szemelyvonattal, beszelgetesuk kozben jol lathatoak a vasutasok es hordarok egyenruhai, majd egyikuk felszall az indulo piros szemelyvonatra.

2018-06-18 20:37:09 [Filmet keresek] aftur #2323

Ezt felismeri valaki?

"1989-ben 9 évesen kaptam meg az első vhs lejátszómat. Mivel rögtön nem volt mit lejátszani rajta,egy ismerőstől kaptam kölcsön egy rajzfilmet. A rajzfilm arról szólt hogy volt egy falu valahol a vadonban ahol ilyen őslakos féle nép élt.Talán vikingek,nem tudom rég volt már. Arra emlékszem hogy a falut mellett egy fa volt ami valami varázserejű talán gyógyító hatású gyümölcsöt talán almát termett. Igen ám csakhogy ezt a fát egy tó választotta el a falutól amiben egy szörny garázdálkodott.Ilyen sárkány féle formája volt. Három bajnok vágott neki hogy szerezzen a gyümölcsből de kettő ott veszett. A harmadik különbözött az első kettőtől ugyanis satnya csenevész volt. Nem harcosnak való... De aszt hiszem ő győzte le a szörnyet. Ez az összes dolog amire emlékszem. Remélem valaki ki tudja bogozni melyik régi mesére gondoltam."

2018-06-18 20:35:55 [Filmet keresek] aftur #2322

Wake Wood (2011).

Google: movie|film+woman+losing+child|kid+"three days"|"3 days"

előzmény: lillus28 (#2321)

2018-06-18 19:54:19 [A film vasúti emlékei] PG #197

A Somers Town (2008) film elejen egy zsufolt brit vasutallomasra erkezik egy szemelyvonat, majd a parnazott szemelykocsi lathato belurol sokaig.

Kesobb a londoni St. Pancras bejaratahoz vezeto resz lathato.

A film vegen egy vonatbol filmezve lathato, ahogy elhagyjak az allomast, majd nehany taj reszletet mutatnak.

2018-06-18 19:38:30 Sorority Row (2009) / Kegyetlen titok GothMan (2) #7

Én azért adtam rá kettest (bár már rég láttam), mert ettől százszor rosszabb slasherek is léteznek. Próbáltam arányosítani. Ha nem egy amatőr minőségű filmről van szó, akkor már lágyul is a szívem, ha a kedvenc műfajomról van szó. ;)

2018-06-18 19:10:49 [A film vasúti emlékei] PG #196

A Skeletons (2010) film elejen egy videki angol kisvaros vasutallomasa lathato, egyedi epitmenyek melletti erdekesseg, hogy az allomas ket oldalan vannak a vaganyok, egy szemelyvonat erkezik es elmegy.
Kesobb emberek vasuti palyan setalnak erdos kornyezetben, vasuti teglahidak alatt is atmennek, egy masik, zold es fehes szinre festett vasutallomasra ernek, majd felszallnak egy szemelyvonatra, parnazott szemelykocsi belseje, majd piros szinu, csikos kulseje lathato. Kesobb ugyan olyan szemelykocsi belseje lathato, immar lehajthato asztalkaval.

2018-06-18 18:46:11 Love Is a Many-Splendored Thing (1955) JcWh (5) #1

A film egyértelműen az Oscar-díjas betétdalnak és a kiváló színészeknek köszönhette kirobbanó sikerét. Még ma is, aki a filmről nem is, de a hasonló című számról már biztosan hallott vagy ismerős lehet számára. Maga a történet egy tipikus 50-es évek filmjeire jellemző melodrámai szerelmi viszonyról szól, habár a karakterek már kicsivel összetettebbek hátterüket tekintve (özvegy eurázsiai doktornő és nős, de különélő amerikai helyszíni tudósító). Jennifer Jones és William Holden karrierjük csúcsán fantasztikusat alakítottak és nagyon hiteles szerelmespárt alkottak, annak ellenére hogy egyébként nem igazán jöttek ki egymással (Jones állítólag még fokhagymát is evett a csókolózós jelentek előtt, hogy Holden-t bosszantsa). William Holden-nek az 1955-ös éve nagyon erős volt karrierje szempontjából és az ezután forgatott Piknik-kel együtt igazi férfi szexszimbólummá vált. A gyönyörű filmzene mellé párosuló hongkongi látványvilág, illetve a megható befejezés is említést érdemel.
Magyar felirat van a filmhez, megtekintését ajánlom.

2018-06-18 18:03:00 Ready Player One (2018) Sántha Orsolya (5) #16

Ó, anyám, ez zseniális volt! Látványos, izgalmas és nagyon menő! A zenék, a popkulturális utalások, oda vagyok!

2018-06-18 16:55:54 Mary Poppins (1964) csabaga (4) #23

Számomra Dick van Dyke nélkül feleannyit sem érne. Ő az igazi húzóerő, ő érdemelt volna valamilyen díjat!

Emily Blunt, mint új Mary Poppins? Továbbra sem mernek egy középkorú, csúnyácska nőt bedobni...

előzmény: mimóza (#22)

2018-06-18 16:03:45 Her (2013) / A nő biri (4) #117

Én nem kedvelem Joaquin Phoenixet, de ebben zseniális. Maga a film is jó, de azt is meg tudom érteni, akit feldühít. A hangulatát pedig Loretta írta le tökéletesen: "A film, első ránézésre olyan volt, mint egy futurisztikus amerikai 60-as évek, mind hangulata, mind képi világa révén."
Számomra az "operációs rendszer"-nek nevezett alkalmazás csak eszközként szolgált a filmben, ami inkább arról szólt, hogy főszereplő hogyan tudja önmagában újraélni elrontott házasságát és végre elengedni azt.

Kifejezetten szórakoztató, jók a színészek meg a film hangulata.
Bár lehet, hogy csak feminista kedvemben voltam :)

2018-06-18 11:25:16 [Általános fórum] budaik #7485

ok, akkor ez lesz az elv :) de persze próbálom kontrollálni, hogy mennyi szerepe volt a filmben az adott színésznek :D (pl a Per c film és Hopkins kapcsolata)

előzmény: oscarmániás (#7484)

2018-06-18 11:14:35 Mary Poppins (1964) mimóza (5) #22

+1 jelentkezik!
Minimum 30 éve töretlen a rajongásom e film iránt, a lényem gyereklélek-része pedig nagy valószínűséggel már sosem alakul át valami egyéb alakzattá/minőséggé... :)

előzmény: Ágó (#1)

Stilárisan (nagyszerű időfelbontás, vizuális világ és akciójelenetek) támadhatatlan, ugyanakkor annyira hollywoodiánusan hűvös és patikamérlegen kimért, hogy éppen az egyediség, a jellegzetesen magyar íz vész el belőle. Antal Nimród tisztességes tengerentúli iparos, a technikai tudásához nem is fér kétség, de éppen a történet legizgalmasabb aspektusát - Ambrus és a média, illetve Ambrus és a korszak/magyar néplélek viszonya - hagyja kifejtetlenül, ekkora ziccert pedig szinte bűn nem gólra váltani. A párbeszédek színvonala hullámzó: hol csikorgóak, hol színesek, életszerűen frappánsak, a címszereplőt játszó Szalay Bence viszont lelketlen-jellegtelen, Schneider Zoltán könnyűszerrel lemossa a vászonról. És a kilencvenes évek sötét, koszos és büdös Budapestjét sem ennyire rendezettnek, makulátlannak képzelné az ember, bár a korszak ikonikus tévéműsorainak megidézése jópofa, akárcsak a valódi Ambrus cameója, de ez így is csak egy profin összerakott, egyszer fogyasztható akcióthriller, ami azonban kétségkívül eléggé jól néz ki - és legalább most már elmondhatjuk, hogy ilyenünk is van.

Hogy is van ezzel a művészettel? Hol a határ a művészi és a művészieskedő között?

Szomorú ez a film, egy sokat szenvedett, árva fiúcskáról, aki mindenáron, sziklaszilárd kitartással festővé szeretne válni. Olyan szépen nyit, akkora bennem is a remény, hogy ennyi hányattatás után majd pont a festészet lesz a legjobb barátja, az egyetlen egy, akinek vásznára önti befelé csorgó könnyeit. Még éppen csak cseperedik, mikor apja felakasztja magát, nevelőszülőkhöz kerül, majd anyja sem bírja tovább.. De ő kitart, mert van egy szenvedélye, mely átsegíti árkon-bokron, veszteségen.
Micsoda fegyelem, micsoda erő az elfojtáshoz.. Ezt a képességet hol árulják, mert ebből nekem aligha jutott? Történjen bármi is, a kislegény töretlenül alkot, űzött módon témát és formát keres. Aztán valami mégis félremegy, pedig már azt hittem, egy zseni életútjának szárnybontogatását nézhetem végig karosszékből, kényelmesen, de megtörik..

Legyen expresszionitsa vagy impresszionista, másoljon Miró-t vagy Klee-t, bújjon bele Picasso köpenyébe, hátha az szárnyakat ad, melyekkel a művészet magasságaiba repülhet? Vagy váljon katasztrófafestővé, mint a híres turizmus..álljon oda a friss baleseteshez, és másolja le annak utolsó pillanatait, vagy önmaga menjen el egészen a megsemmisülés pereméig, könyörögve kérve feleségét, aki háborodott hajszájában társa lesz, hogy addig nyomja a víz alá, hogy szinte megfulladjon? Vagy halott lánya arcát rúzzsal kenje be és törölje szét, hisz nincs itt semmi de semmi szent, csak ez a fránya művészieskedés. Vagy menjünk még tovább, amikor egy-egy alkotáshoz az emberélet sem kifizethetetlen ár, csak valami rémes festmény, performansz készüljön el, és gyarapodjon a mocsok, az öntetszelgés, az önfényezés a modern múzeumok gyárméretű termeiben?.. Tűnődöm, hol volt az a pont, amikor elhagyta a múzsa, amikor az őszinte, csupán önmagát másoló kisfiúból, szánalmas bohóc lett, mert valójában sosem találta meg, amit keresett..

Talán az a "gond", tűnődöm itt hangosan, hogy sosem volt meg a valódi mondanivaló, mely irdatlan erővel kitörni vágyik, és lényegében az keresi meg a megfelelő formát. A mondanivaló, mely az övé egyedül, a személyre szabott, az egyedi.. Ennek híján csak próbálgatjuk a ruhákat - az egyes izmusokat - egy életen át, abban bízva, majd a ruha világra hoz minket, de fordítva van ez..
Mennyire örülök, hogy sosem akartam festő lenni..

Ja, a papírforma szerint Akhilleusz utoléri a teknőst, de milyen áron és minek..

Na azt azért megnézném, hogy milyen lenne a casting napjainkban! :D Kíváncsi vagyok ki játszaná el Sellers szerepeit. Talán Gary Oldman, vagy Tom Hardy, esetleg - egy nem éppen a csúcson lévő - Johnny Depp? :D

2018-06-18 09:37:16 Black Panther (2018) / Fekete Párduc kaamir (1) #55

Ha megpróbálom komolyan venni ezt a filmet, akkor sem jobb a helyzet. Hihetetlenül gáz a mondanivalója.

Kezdjük ott, hogy az alkotók szerint Vakandának kéne lennie a világ gyámjának. Egy elavult monarchiának, ahol vérre menő utcai bunyóban dől el, hogy ki lesz az uralkodó. Hát tényleg, pont erre van szüksége a világnak. Semmi nem derül ki, hogy mégis miért alkalmas ez az ország a vezető szerepre. Mert nem háborúznak? Hűha, a totális bezárkózás mellett ez valóban hatalmas teljesítmény.

És a vége: feketék tíz és százmilliói (és amúgy más színű emberek is, csak azt valahogy ezek a buddhista, galamblelkű hippik lefossák) élnek szerte a világon háborúban, éhínségben, járványoktól sújtva, elképesztő szegénységben. És akkor hol nyílik az első Vakandai Szamaritánus Központ? Az USA-ban! Ja, mert tényleg ott a legégetőbb a segítség, valóban. De hát ez egy Marvel film, tehát Amerika Über Alles.

Kicsit Spielberg Amistadjával rokon ez a film: a jó szándék oda vezetett, hogy brutálisan rasszista lett a film (A fentebb említett okon kívül azért is, mert kvázi azt állítja, hogy az afrikaiak a legfejlettebb technikai szinten se fognak tudni túllépni a legprimitívebb törzsi szokásokon, ellentéteken és hiába a tudomány, a mágikus halandzsa uralja majd az életüket.)

2018-06-18 09:09:07 Hereditary (2018) / Örökség tomside (5) #36

Toni Collette megy vapitire.
Mérföldekkel jobbnak tartom a filmet például a Get outnál, ami egyébként nem volt rossz, csak annyira mégsem volt jó, amennyire kihozták.
Nagyon szépen áll össze, és tele van finom, apró, kidolgozott részletekkel. Személyes kedvencem, amikor a film legelején gyászbeszédében az anyuka elmondja, milyen meglepő, hogy ennyien eljöttek az édesanyja temetésére. Akkor vele együtt még mi sem tudjuk, hogy valószínűleg egy teljes szekta ott ül. Cumi. :D

2018-06-18 09:03:18 [Általános fórum] oscarmániás #7484

Vagy azokat a jeleneteket lehetne összevágni, amiben szerepel.
Egy példa erre.

előzmény: budaik (#7483)

2018-06-18 06:17:58 [Általános fórum] budaik #7483

Tegnap poénból megnéztem ,hogy egy Philip Seymour Hoffman lista hogyan festene.
Zavarba is jöttem , mert átlag alapján kb ez lenne (mondjuk az ő esete tényleg fura, mert kimondottan főszerepei nem nagyon voltak):
Egy asszony illata
Az utolsó éjjel
Boogie Nights
A nagy Lebowski
Majdnem híres
A boldogságtól ordítani

Szinte mind mellékszerep... Nyilván Jodie Foster és Audrey esete más lenne :)

előzmény: oscarmániás (#7482)

2018-06-18 01:20:01 Spoorloos (1988) / Nyomtalanul necksprain (5) #27

örülök, hogy tetszett. full jót írtál máskülönben.

előzmény: somogyireka (#26)

A végén a poén tényleg jó volt. :) Kár, hogy nem kezdtek vele semmit (valami krimi szálra gondolok), így csak egy film végi poén.
Addig viszont egy átlagos kis vámpír történet, amit Browning és Lugosi is kisujjból lehoz.

2018-06-17 22:43:29 Hereditary (2018) / Örökség SoZi (3) #35

Ja, azon a kezdő beállításon én is gondolkodtam egy darabig, de a vége ismeretében nem találtam benne különösebb szimbolikát, úgyhogy betudtam menőzésnek. Gondoltam, a végén még visszajön vagy ilyesmi, de nem.

előzmény: BalaKovesi (#34)

Meglepetés a film, mert habár tudtam, hogy szatíra, nem gondoltam, hogy ennyire frappáns és különleges humorú. Peter Sellers zseniális. Ez akkoriban nagyot "robbanhatott". Megnéznék egy jelenkori verziót is.

2018-06-17 21:13:10 Aftermath (2017) / Utóhatás Reaper (2) #13

Láttam az eredeti balesetet a Légikatasztrófák sorozatban, úgyhogy a történet nem hozott újdonságot, kivéve a végét, ami szerintem el lett b@szva, de mindegy. Schwarzeneggert ki castingolta be? :D Csak egy arca van, színésznek régen is rossz volt, most is az. Az egyetlen dolog, amit fel tudok hozni pozitívumként, az talán a film tanulsága, de bőven kihagyható. Drámának rossz a főszereplő miatt, thrillernek pedig legmerészebb álmaimban sem menne el.

2018-06-17 20:39:59 [Foci VB 2018] csabaga #58

Vagy ha a legjobbakat viszik ki...2 vb-t is elrontottunk, 54-ben is.

előzmény: coles (#57)

2018-06-17 20:31:03 [Foci VB 2018] coles #57

A norvégokat csak hosszabbításban verték (Silvio Piola góljával), rögtön a "nyolcaddöntőben". Ó, ha a fináléban nem piszkálják meg a magyar kezdőcsapatot!

2018-06-17 20:24:07 [Foci VB 2018] csabaga #56

Az olaszok is, 1938-ban.

2018-06-17 20:07:25 Hereditary (2018) / Örökség BalaKovesi (5) #34

Erre a jelenetre nem is emlékeztem. Most beugrott, de én olyannak tudtam be ezt a képsort, mint a legelsőt, vagyis hogy a szereplőket figyelik a szobából, amiben a házuk (makettként) van. Gondoltam biztos egy nagy, gonosz entitás figyeli és manipulálja őket. Bár ha fák is vannak a jelenetben, nem tudom hogy hova raktam akkor a szemem... :D

előzmény: SoZi (#31)

2018-06-17 19:34:10 [Foci VB 2018] coles #55

Brazíliának sikerült (épp Mexikóban, ahol megszületett Eric Cantona kedvenc, költői passza), 1970-ben (talán a selejtezőt is így vívták. Rémlik a 2010-es holland párhuzam, de ők a legrosszabbkor rontottak. Abban az évben érdekes volt a spanyolok menetelése, pár rúgott góllal, svájci vereséggel). Egyébként ajánlom a témában Gazdag Jóskáékat, számos statisztiki-takával...

Lássuk a brazilokat (pont Svájccal)!

(Frissítés: sőt, 2002-ben is csak győzelmekkel...)

2018-06-17 19:23:22 [Foci VB 2018] BonnyJohnny #54

Nem. Én úgy tudom, hogy senki sem.
De rosszul idéztem. Nem veretlenül, hanem csak győzelemmel.

előzmény: Kempesbaba (#53)

2018-06-17 19:21:31 [Foci VB 2018] Kempesbaba #53

Mármint a Németek?
2014-ben is úgy nyertek...

2018-06-17 19:00:43 [A film vasúti emlékei] PG #195

A Shadowlands (1993) film elejen a 45231-es gozmozdony vontatta szemelyvonat erkezik egy angol vasutallomasra, a korabeli szemelykocsik is lathatoak.

2018-06-17 18:57:28 [Foci VB 2018] BonnyJohnny #52

Na, bazz...
Nem jó kezdés...
De a tesóm erre azt mondta, hogy még nem nyertek VB-t veretlenül.

2018-06-17 18:51:35 [Foci VB 2018] critixx #51

Szép volt, fiúk! Viva Mexico! :-))

2018-06-17 18:00:42 Rain Man (1988) / Esőember Demóna (5) #41

Jó volt ma újból megnézni,ez is olyan film amit többször is látni kell!

Pont akkor tűnt fel, mikor a hollywoodi cenzúra megszűnt, jöhetett a pucérkodás.
Mikor ez kezdett kimenni a divatból, ő is háttérbe szorult.

Komoly színésznőnek én sem nevezném, és néha sajnálom a cenzúra hiányát, mivel esetleg egy tehetséges, de a vásznon vetkőzni nem hajlandó ember elől vette el a helyet.

Közben a filmbe is újra belenéztem, tényleg bohóckodás, de ez tudatos rendezői koncepció.

Lester ezt komolytalanra vette, a Robin Hood filmjét meg komolyra.

2018-06-17 17:54:39 [Foci VB 2018] Umberto #50

Köszönöm.

előzmény: Ágó (#48)

2018-06-17 17:54:12 Hereditary (2018) / Örökség Umberto (4) #33

A Creep, ill. a Creep 2 nekem jobban tetszett, azokkal tegyél egy próbát (ha még nem láttad volna őket)!

előzmény: deathcode (#32)

2018-06-17 17:49:39 Hereditary (2018) / Örökség deathcode (3) #32

Az irgalmatlan lassúságával korántsem a feszültséget növelte nálam, inkább minden más rovására ment. A zene és hangok így is meglepően jók voltak, de amúgy teljesen középszerűnek tűnt.
Ez az év horrorja? Hát akkor idén már nem nézek többet...

Félrement, vagy sem, jól nézett ki... szerintem erre szerződtették. :)
Ha színésznőt kerestek volna, nem Welch-re esik a producerek választása. :P

Belelapoztam újra gyerekkorom kedvenc regényébe

Hát, ott sem nagy ész senki, talán a bíboros...Komolytalannak indul az egész, majd fokozatosan sötétedik el az eredetileg újságban, folytatásokban megjelenő történet.
Talán olvasói véleményre?

Aligha véletlenül lett ez ifjúsági irodalom, ellentétben a történet( 20 év múlva, 10 év múlva) folytatásaival.

Reednek Porthosnak kellett volna lennie, Welch ,mint szűzies Bonancieux? Teljes félrement választás.

2018-06-17 16:46:20 [Foci VB 2018] coles #49

Ez sokszor nem ilyen egyszerű (volt, hogy a legjobb (két) csoportharmadik is továbbléphetett, etc.), sőt, megesett, hogy a BL-ben a Dortmund, az Arsenal és a Napoli is 12 pontot szerzett. ;-) De igen, ez lenne az alaphelyzet a jelenlegi vb-n...

2018-06-17 16:45:27 [Foci VB 2018] Ágó #48

Egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség dönt.

2018-06-17 16:43:35 [Foci VB 2018] coles #47

Előbbi, sőt, a több rúgott gól?

Szép szerb szabadrúgásgóllal: Szerbia - Costa Rica 1-0. (NAVIS... pardon, Navas így is remekelt. A másik oldalon pl. ügyes a Lazio üdvöskéje, kérdés, mire megy egy combosabb válogatott ellen...)

Jöhet a címvédő...

2018-06-17 16:41:23 [Foci VB 2018] critixx #46

Győzelem: 3 pont
Döntetlen: 1 pont
Vereség: 0 pont

Az a két csapat jut tovább a csoportból, aki a legtöbb pontot gyűjti.

2018-06-17 16:35:22 [Foci VB 2018] Umberto #45

A csoportok során mi dönt: a gólkülönbség vagy az egymás elleni eredmény?

2018-06-17 16:20:34 [Foci VB 2018] BonnyJohnny #44

Natzionalelf. Csak ennyit mondok. :)
És még annyit, hogy remélem a döntőben Brazíliával találkoznak. :)

2018-06-17 14:56:59 [Foci VB 2018] Kempesbaba #43

Nem érdemes úgy leírni még egy csapatot se,hogy még az első kör se zárult le.

2018-06-17 13:18:20 Sorority Row (2009) / Kegyetlen titok Reaper (1) #6

Siralmas... :D 1 mondatos story, buta dialógusok, hülye történet.
Hogy lehet az szívatás bárkinek is, hogy elhitetik veled, hogy megöltél valakit? Ide kapcsolódóan egy kérdés. Tudtommal a szívverést nem lehet csak úgy leállítani, a légzést pedig nagyon limitált időtartamra. Hogy nem tűnt fel a srácnak hogy lélegzik, és ver a szíve?! Az meg már csak hab a tortán, hogy egyáltalán az az ötletük támad, hogy valamivel át kell szúrni a tüdejét. Teljesen idióta ötlet.
A házban, mikor megöli a menő nagyit, mellédobja azt a kerékkulcsot, ami beleáll a falba. Hogy teleportál elé a nő??? Amúgy nem értem, hogy tudta keresztül szúrni?

Faszság az egész. Hülye ötletek, baromi szar történet, szar színészekkel. Nemhogy egyszerűen rossz, egyenesen hiba megnézni!!!

2018-06-17 13:17:55 [Foci VB 2018] coles #42

A szent és sérthetetlen orosz nemzeti tizenegy, melynek kritizálását majd törvényileg büntetik? ;-) Hatalmasat, persze, a torna egyik (ha nem a) leggyengébbje ellen. Ugyanakkor nyitánynak ideális lehetett.

Igen, bedarálták, felőrölték. Összeroppantak a szűnni nem akaró dél-amerikai nyomás alatt (ahhoz nem kell gólzápor, csak egy bekotort gól. Itt még csak a 3 pont számít!), s biz´ Salah nélkül nem is mennek sokra. És nem haragszom.

Míg Izland pl. állta a sarat (hiába borult a pálya és a papírforma: kb. 80/20%-os labdabirtoklás, 26/7-es argentin próbálkozás...), bár a minden6ó Messi roppant frusztrált ((szokásos hasonlítgatás:) CR sokkal élesebb/pontosabb. A spanyoloknak vb-n (vagy Eb-n) talán még senki se vágott 3-at!), a befejezések vérszegények, ötlettelen/enervált próbálkozások... Jöhet egy "ki-ki meccs" a horvátokkal, majd egy kötelező Nigéria ellenében (csak azt a pár hónappal ezelőtti barátságost tudnám feledni, ahol már 2-0 volt az állás...)!

A komoly szériával érkező Peru (újabb elpuskázott 11-es. Ez mintha a büntetők (5 db.) napja lett volna) nem bírt Dániával (itt eltaláltam a pontos, víg végeredményt)...

...Nigéria pedig óriási csalódás volt a precíz, minimalista horvátok árnyékában.

2018-06-17 12:35:31 [Általános fórum] oscarmániás #7482

Szerintem nem fog feltűnni a hiánya.
Jöhetne Audrey Hepburn és Jodie Foster is. Aztán majd jönnek a kívánságok. :)

előzmény: budaik (#7481)

2018-06-17 12:24:15 [Filmet keresek] lillus28 #2321

Sziasztok!
Hetek óta éjjel nappal a film címèn gondolkodok.
Egy hàzaspàr elveszíti a gyerekét egy nap a nő talàlkozik valakivel aki azt mondja hogy újra találkozhat a gyerekével egy szeánsz szüksèges hozzà valami tehénből bújik elő de 3napot lehet csak velük utànna elkell vinniük valami hatàrhoz mert ha nem akkor baj lesz a nő még nem kèpes vissza vinni stb..... Légyszives segítsen aki tud. Köszönöm szépen.

2018-06-17 11:51:55 [Általános fórum] budaik #7481

Tényleg, hülye kérdés:
A Sin City egy ilyen ajánlós videóban felkerülhetne mint QT film? :)

Az ha jól emlékszem nem számít klasszikus QT rendezésnek...

előzmény: oscarmániás (#7479)

2018-06-17 11:48:26 Spoorloos (1988) / Nyomtalanul somogyireka (5) #26

Van ez mániám, hogy mennyire szeretnék egy picikét a másik ember bőrébe bújni, hogy általa érzékeljem a világot, remélve ezzel, hogy így megérthetem őt. Na itt egy film, ahol kielégülhet ez a vágyam, sóvárgásom, ám fizetek is ezért...
..ezzel az utálatos, genyó mozival, mely egyike a legaljasabbikoknak, itt aztán nincs megállás, a végpont odáig visz, hogy aztán tényleg eggyé lehess a másikkal, hogy átéld őt, és pontosan ugyanazt, amit ő. Ám úgy tűnik, ehhez az élet díszletei nem elegendőek..
Milyen szépen kezdi, a holland párocska nagy szerelmesen nyaralni indul, na jó a csajszi már útközben, mintegy be-behúz a képbe egy baljós elemet, s sejteti, nem lesz ebből édes üdülés. Előző éjjel egy aranytojásról álmodott, mely magányosan az űrben kering, ám ha találkozik egy másik ilyen tojással, randevújuk csakis végzetes lehet, valaminek az abszolút végét jelzi találkozásuk. S mikor örök szerelmet esküsznek egymásnak, boldogságuk csúcsán egy idilli benzinkúti jelenetnél, a lány végleg eltűnik. És innen kezdődik a végzetes csúszdázás..

ryood, itt az én verzióm:
Mit jelent az aranytojás? Számomra önön lényem meztelen valóságosságát, a minden történettől, szereptől lecsupaszított színtiszta igazam(igazim), melyre ezzel a szimbólummal éppen csak utalni lehet. Az aranytojás a majdnem "beteljesülésem", a majdnem és végső abszolút cél, de mégsem lehet igazi megérkezésem addig, míg egy másik ilyen aranytojással nem ütközöm, abban végleg fel nem nem oldódik ez az utolsó nagy képzet, hogy még valami vagyok..Magyarul, hogy a szerelem az bizony halálos dolog.

2018-06-17 11:37:44 [Általános fórum] budaik #7480

Amúgy Tornatore-t felvettem a listára :)
De jöhetnek még ötletek...

előzmény: oscarmániás (#7479)

2018-06-17 11:27:41 [Általános fórum] oscarmániás #7479

Van egy-két filmje, ami nem nyerte el a tetszésemet. A toplistán lévő filmekkel kapcsolatban ( talán az Országúton esetében nem ), az volt az érzésem két történetet látok egy filmben, amiket csak a szereplők személye köt össze. Így roppant érdekessé válik a filmélmény.

előzmény: budaik (#7478)

ENNEk a filmnek a magyar címe: A Forma 1 aranykora

Michael Baytől a Szikla kedvencem. :D De a Transformerseket tényleg nem bírom.

Személyes guilty pleasure az Életben maradni (1983), és a legújabb ilyen pedig a tavalyi Artúr király: a kard legendája, amit szinte minden kritikus lehúzott a vérbe. :D

A legrosszabbul álló film, amire 5-öst adtam. :D

előzmény: Soltyk (#17)

2018-06-17 11:07:17 [A film vasúti emlékei] PG #194

A The St. Valentine's Day Massacre (1967) film vege fele egy ferfi egy vasutallomason egy indulo vonatra felszall a kalauz segitsegevel, majd belulrol lathato a parnazott fulke belseje.

2018-06-17 10:40:42 [Általános fórum] budaik #7478

Igen, tudom, hogy ő ikonikus alakja, sőt a teljes videóban benne volt, de 18 plusszos volt a jelenet :)

Amúgy én nem láttam az Amarcord-ot, sőt hozzám közelebb áll a realista olasz vonal, például az Édes Élet című filmet abszolút nem tudtam befogadni, mivel nem vagyok kiégett értelmiségi, de a La Strada tényleg jó, ahogy az Annie Hall-ban is mondja a fickó :D :D :D

előzmény: oscarmániás (#7477)

2018-06-17 10:37:53 [Általános fórum] oscarmániás #7477

Na jó, nem szép, tényleg. Esélyes az elriasztásra :)

előzmény: budaik (#7476)