Legfrissebb kommentek (csak filmes)

2021-03-08 06:55:56 Rain Man (1988) / Esőember Boxer (1) #45

"azóta "kiderült", hogy Hoffman nem is autistát játszott, hanem valami mást "

Ez az egy, ami biztos, hogy nem autistát játszott, hanem VALAMI MÁST.
De, hogy pontosan mit is, az valószinűleg soha nem fog kiderülni. Csapnivaló ripacskodás volt, ahogy maga is jellemezte önnön játékát.

mimóza: Kim Peek-re ez a fajta viselkedés, amit Dustin Hoffman prezentált, abszolút nem volt jellemző. Kim Peek alakját azért mosták össze az esőember karakterével, mert ebben is, abban is volt valami különleges.

2021-03-08 06:54:51 Hunter Hunter (2020) Dió (3) #8

Milyen utalás volt arra, hogy különböző időpontokban elkövetett, különböző gyilkosságok áldozatait hurcolta oda? Mert lehet volt ilyenről szó, csak nem vettem észre. Bár szerintem ez esetben is felelőtlenség, hiszen tudta, hogy a rendőrök is keresik az áldozatokat, tehát ugyanolyan sanszos volt, hogy egy rendőrt öl meg a csapdákkal, mint hogy a gyilkost, nem?

Köszönjük az infót:)

előzmény: cucu (#24)

Megneztem, hogy a Vapiti torteneteben hogyan viszonyultak a gyoztesek az osszes indulo filmhez. Konkretan az erdekelt, hogy atlag es nezettseg szempontjabol hanyadikok voltak az adott evben. Hiszen minden evben visszatero kerdes, hogy a legjobb, a legnepszerubb, vagy (amit en szoktam hangsulyozni) a nepszeruek kozt a legjobb nyer-e.

Annyi extraval, hogy nem a mostani atlagokat es nezettsegeket vettem, hanem csak azokat a szavazatokat, amik az adott ev Vapiti-eredmenyhirdeteseig erkeztek. Oriasi kulonbsegek ugyan nincsenek az akkori es a mostani atlagok kozt, de az latszik, hogy a legjobb filmek atlaga egy picit csokken, a rosszake pedig egy picit no az idok soran, ahogy egyre tobb szavazat erkezik be. Vagyis pont a legjobb filmek eseten szamit, hogy a szavazaskori vagy a mostani atlagot vesszuk.

Mivel 2006 decembere ota vannak datumozva az osztalyzatok, az elso Vapiti, ahol egyaltalan lehetett csak a regi szavazatokat figyelembe venni a 2007-es volt. Mellesleg, ha jol emlekszem, 2007-tol van a tapasztalat + 25x kompetencia rendszer, elotte sokkal inkabb egy-ket ember szavazatan mult/mulhatott az eredmeny.

Az atlag szerinti sorrendezesnel mindig kerdes, hogy milyen minimum nezettseget kovetelunk meg. 10 osztalyzatot mindenkepp, hiszen ez alatt atlagot sem szamolunk. A toplistakon 10, 50 illetve 100 szavazat a minimum (attol fuggoen milyen evrol van szo), ugyhogy ez kapasbol letrehoz 3-fele sorrendet. Ezen kivul megneztem a legalabb 200 es legalabb 500-as listat, mert ezek mar eleg jol szurnek a nepszeru filmekre.

Szoval 2007-tol 2020-ig a gyoztesek az adott evben indulok kozt:
- a nepszerusegi listaban atlag 4-edikek voltak
- a minimum 10-es szavazatu atlag szerinti listan 4,4-edikek
- az 50-esen 3,5
- a 100-ason 3,0
- a 200-ason 1,7
- az 500-ason 1,2

Mar ebbol is az latszik, hogy a gyoztes:
- nem a legnepszerubb film (atlagban csak a 4-edik legnepszerubb)
- es nem is a legjobb (atlagban csak a 3-adik, ha a 100-as limitet szamoljuk)
- hanem a nepszeruek kozt a legjobb (atlagban 1,2-edik, 500-as limitnel)

Ket film van, ami latvanyosan kilog a tobbi kozul:
- 2012-ben a The Dark Knight Rises
- 2020-ban a Jojo Rabbit

Ezeknek 4-es az atlaga (szemben a tobbi ev 4,2-4,5-os atlagaival). A 100-as limitu listan pedig 9-edik illetve 7-edik helyet ertek el, szemben a tobbivel, ami elsotol harmadikig.

Ha ezt a ket filmet kivesszuk, akkor a maradekra a fenti szamok:
- a nepszerusegi listaban atlag 4,4-edikek
- a minimum 10-es szavazatu atlag szerinti listan 2,9-edikek
- az 50-esen 2,6
- a 100-ason 2,2
- a 200-ason 1,4
- az 500-ason 1,1

Vagyis a ket kiveteles film nelkul is az latszik, hogy nem a legnepszerubb, nem a legjobb, hanem a nepszeruek kozt a legjobb nyer.

Meg egy megjegyzes: a "tulertekelt" termeszetesen szubjektiv jelzo, de ha szigoruan a Vapiti rendszeren belul nezzuk, akkor a The Dark Knight Rises es a Jojo Rabbit tekintheto annak, vagyis ezek erdemeltek meg legkevesbe a Vapitit.

2021-03-07 22:53:29 Petite fille (2020) / Kislány vagyok Ugor (5) #2

Szomorú, de szomorúan szép... meg az is szomorú, hogy talán csak olyanok fogják megnézni, akiket már nem győz meg igazán sokról. De sok dologgal vagyunk így. Van, aki képtelen változni. Azért ez a család... példaértékű, na! Szóval, inkább így írom: CSALÁD!

előzmény: hhgygy (#1)

2021-03-07 22:33:58 Freaky (2020) BonnyJohnny (3) #4

A felütés jól sikerült slasher. Igazából akkor még csak pár könnyedségen sejlik fel a vígjátéki vonal, annyi erővel lehetne egy humorosabb horror is. Aztán elindul a film, és én vígjátéknak továbbra sem találtam nyomát. Aztán elérkezik az alapkoncepció által ígért (tehát nem spoiler) testcsere, és továbbra sem látok vígjátékot. Vince Vaughn lentebb már említett kínos ripacskodásán (ami ráadásul kizökkentően elüt az eredeti lány személyiségétől) inkább fészkelődni lehet, mint nevetni. Annyira szégyenletes volt, hogy a film azon képkockáinál fordultam el, mikor őt láttam, és nem azoknál, amikeken a véres gyilkosságok látszanak...
Aztán kifullad a high concept, érkeznek a klisék, unalomba fordul a film, és a végé még tök feleslegesen húznak is rajta egyet.
Boldog halálnapot! második részénél jobb, de az első résznél rosszabb. Gyenge hármas.

2021-03-07 22:11:26 Hunter Hunter (2020) BonnyJohnny (3) #7

A holttestek nem egyenlő korúak, azaz többször tért oda vissza a gyilkos, újra és újra. A farkas meg azért tér oda vissza, hogy husit csenjen.

2021-03-07 21:54:43 Hunter Hunter (2020) Dió (3) #6

"Hogy csapdát állítson annak, aki oda visszatér. (Legyen az ember vagy farkas.)"
Hát számomra épp ez az, ami nonszensz:) Nyilvánvalóan látta, hogy nem farkas járt ott, hanem egy ember gyilkolászta le a lányokat. A gyilkos pedig miért térne vissza? Százszor valószínűbb, hogy egy visszatérő gyilkos helyett a zsaruk találnak majd rá a helyszínre, őket pedig miért lenne érdeke medvecsapdákkal legyilkolnia egy pozitív szerepet játszó karakternek?:)

2021-03-07 20:47:23 Hunter Hunter (2020) BonnyJohnny (3) #5

Egyetértek több mindennel: többek között azzal is, hogy a finálé öncélú és oda nem illő, amit megpakolnék azzal, hogy a korábbi részek sem kötöttek le annyira. Bár annyira éppen, hogy egy jó fináléval még pozitívum lenne a film addigi lassúsága... de ugye ez nálam nem áll.
Viszont pár spoileres kérdésedre tudnék válaszolni:
Hogy az apa miért megy el napokra magányosan Rambot játszani? Mert ő ilyen (vadász) alkat. Ha mást nem, ezt jól megmutatja a film addigi lassú első fele.
Mi szükség volt a rituális körbe rendezett hullák közé medvecsapdákat raknia? Hogy csapdát állítson annak, aki oda visszatér. (Legyen az ember vagy farkas.)

2021-03-07 20:43:16 Ready or Not (2019) / Aki bújt GothMan (3) #24

Ez igaz. Viszont nem vagyok oda horror-vígjátékokért, úgyhogy a magam részéről minimálisra csökkentettem volna a humort. :)

A lengyel film, de még inkább, a filmművészet szerelmeseinek kötelező. De másoknak is ajánlott!
Wajdától azonban nem csak filmkészítést, hanem felelős művészi magatartást is tanulhatunk.
Még egy-két napig az alábbi linken elérhető.

2021-03-07 18:32:57 Ready or Not (2019) / Aki bújt Ubul (4) #23

hát, horror vígjáték, szerintem pont, hogy kicsit poénosabbra kellett volna venni, mert elég lagymatag volt a vígjáték része :D

előzmény: GothMan (#22)

2021-03-07 17:59:21 Come to Daddy (2019) / Gyere apához nightgale (4) #6

ez mind kiderült!

előzmény: davidferi3 (#4)

2021-03-07 17:58:07 Willow (2019) / Fűzfa mimóza (?) #6

Nőnapi meglepetés, de mindenkinek ajándék: a Fűzfa ma este 20 órától a Távmozi műsorán. :)

2021-03-07 17:54:56 The Self Portrait (2020) / Ön - kép Ugor (5) #2

Rendkívül megrázó film. Folyamatosan sugározza a testi-lelki gyötrődést, meg a belül dörömbölő élniakarást is. Egy páratlan művész hervad egy elromlott porhüvelyben. Fájdalmas nagyon.

2021-03-07 16:56:18 Contraband (2012) / Csempészek Benny Bug (3) #19

Tipikus “oké”-kategóriás film, kiszámítható és meglepetést nem okoz. Pár jobb jelenet van, valamint Wahlberg és Foster úr sem volt rossz, a kihagyhatatlan kategóriából azért messze van. Egyszer nézős, Kormákur rendezett már ennél sokkal jobbat is.

Csak a zeneválasztás miatt négyes-a Barracuda nagy kedvencem- amúgy ugyan az a cukorsokk mint az első rész.

2021-03-07 16:27:58 Világítani fogok (2018) mimóza (5) #4

Sok mindent ki szerettem volna emelni a filmből, a segítők szavai, megállapításai nagyon fontosak és éleslátóak voltak, hiszen évek, évtizedek tapasztalatain alapultak. Mégis úgy éreztem, Kata ebben a pár mondatban fogalmazza meg dióhéjban a lényeget. Úgy esett, hogy korábban én magam is foglalkoztam konkrétan a film helyszínén élő gyerekekkel - talán az itt szereplők szüleivel, esetleg idősebb testvéreivel, unokatestvérevel -, ennek alapján csak aláhúzni és megerősíteni tudom az önkéntesek minden szavát. Szélmalomharc ez, ami rövidtávú eredményekkel talán, hosszútávú eredményekkel - tömegesen - aligha kecsegtet, de amit ezektől a gyerekektől tanultam, tőlük kaptam, az egész életemre elkísér, a bennük lévő kincsek jellemformálók, továbbélők, továbbadhatók. Nem bizony, nem az okosat megmondani mész közéjük, nem is lehet, hanem tőlük tanulni. Adhatsz, igen, szeretetet, elfogadást, figyelmet, élelmet, ruhát, bármit, amit csak tudsz, de itt ŐK az igazi Tanítók. Ez teljesen kétségtelen. Maga a film nagyon érzékenyen, finoman ábrázol, rácsodálkozhat a néző a szép arcokra, a kifejező tekintetekre. Kegyetlenül nehéz sorsok tükröződnek a túl korán megkomolyodott szemekben, elgondolkodhatunk azon, vajon melyik csodálatos kisgyerekre milyen jövő vár... de a remény mindig ott van, hogy némelyiküknek talán könnyebb lesz, és a kialakult lelki ereje, valamilyen pozitív tudatossága, terve által ki tud törni, és világítani tud, ahogyan a film címe mondja.

2021-03-07 16:27:12 Hídember (2002) Joeker81 (?) #47

A Filmio portálon fent van: itt.

előzmény: Dorothea (#46)

2021-03-07 15:36:11 Saint Maud (2019) Dió (4) #5

Bár ez így logikai szempontból védhető, ettől még a szememnek szar volt. :) És egyébként nem az első szárnyas jelenetre gondolok, hanem a tengerparti CGI szcénára.
De amúgy a kommentem ezen része csak a film végét illeti, mert amúgy ezt félretéve tényleg nagyon ügyesen helyezték a hangsúlyt a jumpscare ijesztegetések és a fröccsöntött gagyi helyett arra, amire ma nagyon kevés horrorfilm képes: egy intelligens és jól megírt lélektani horror/drámára.

2021-03-07 15:00:40 Hídember (2002) Dorothea (?) #46

Amúgy tényleg Széchenyi hozta be Magyarországra a vízöblítéses vécét?? XD

Amúgy nagyon régen láttam a filmet és szeretném újra megnézni. Nem tudja valaki, hogy hol van fent?

2021-03-07 14:52:37 Világítani fogok (2018) Ágó (4) #3

Szívesen! :)

Mimóza! Nagyon jó az idézet, amit kiemeltél! Nekem is ez tetszett a legjobban a filmből!

előzmény: oscarmániás (#2)

2021-03-07 14:38:06 Ready or Not (2019) / Aki bújt GothMan (3) #22

A sok "kurvaanyázás" mellé belepaszírozhattak volna még egy kis meglepetést (mondjuk a végére), és kevesebb humort - de azért egyszer bőven nézhető.

2021-03-07 14:29:27 Pan Tadeusz (1999) dittike (5) #1

Igazi hősköltemény, eposzi értelemben vett lengyel néplelki dráma.

2021-03-07 14:28:40 Sentinelle (2021) / A francia őrszem dittike (5) #1

Izgalmas akciófilm jól adagolt hatásfokkal.

2021-03-07 12:56:25 Saint Maud (2019) tomside (4) #4

Nagyon jó amit írsz, annyi, hogy szerintem a CGI faszásan telitalálat volt! Nem volt célja, hogy élethű legyen, azt kellett mutatnia, amit és ahogyan a csaj képzel. Hogy pl. ő milyennek képzeli el a szárnyait! Épp ezért a CGI a film egyik kurva erős pontja szerintem.

2021-03-07 12:39:00 Björnstad (2020) / Mi vagyunk a medvék Dió (5) #2

Ezúttal is köszönet Bubunak, aki kommentje nélkül elment volna mellettem a Chernobyl óta forgatott legjobb HBO minisorozat. Minden lentebb írttal egyetértek, és szerintem is egy zseniális és kőkemény karakterdráma a Björnstad, egy rakás olyan dolgot (sportszellem, családi és egyéni felelősségvállalás, szerelem, korrupció, erőszak) úgy összefonva, hogy olyat kevés sorozatban látni. A harmadik epizódot különösen képtelen leszek kitörölni az emlékezetemből: ahogyan a különböző szálak óvatos fonogatásával fokozatosan megépít egy kártyavárat, majd az epizód végén, egy eszméletlen kulcspillanatban, egy kétméteres sziklát vág be közéjük, az akkora csúcspont, amit utána már nem is tud überelni. És igazából ez is talán az egyetlen problémám az utána következő történésekkel: bár az utolsó epizódok is tartogatnak pár látványos pillanatot (pl. a szemtanú vallomása - amit ha nem léptek volna meg, szerintem frankón elzártam volna), a kártyavár összeomlasztása egy még annál is nagyobb tragédiának ágyaz meg, amit mivel végül félnek meglépni. Szóval nekem nem igazán jött be ez a fél-happy end, de ez még így is egy must-see.

2021-03-07 12:32:44 Saint Maud (2019) Dió (4) #3

Akinek tetszenek azok a horrorok, ahol az igazi borzalom nem a természetfelettiből, hanem belülről jön, annak bátran ajánlom ezt a múvit. Egy nagyon ízletes horrorba csomagolt karakterdráma ugyanis a Saint Maud, ami Morfydd Clark alakításának és a brutális lezárásnak köszönhetően nálam odakerült a Babadook és a Relic mellé. Sajnos sok helyütt nyúl langyos megoldásokhoz is, illetve a finálé egy-két kulcsfontosságú részletét én máshogy oldottam volna meg (pl. sokat ront a katarzison az okádék CGI, illetve sztori szempontjából az utolsó egy másodperc, ami kényszeresen egyértelműsíti a sztori egész odáig elvitt gyönyörű kétélűségét, szerintem tök fölösleges). Ugyanakkor a lezárás után még így is csak bambultam magam elé, azon gondolkozva, hogy egy ilyen emberi sors hogyan futhat ki erre, és hol marad a társadalmi felelősségvállalás, ami megakadályozhatta volna azt, hogy egy ártatlannak induló nő mentálisan összeomoljon, gyilkosságot, végül pedig öngyilkosságot kövessen el. Nem hibátlan, de sajnos nagyon életszagú és erős dráma.

Vannak mániáim, nem tagadom. Ilyen szűk körben minek is? ;)
Még 1 bátor jelentkező erre a csodafimre, és megvan a szép átlaga!

amikor egy újhullámos rendező klasszikus filmet csinál a holokausztról gyerekek főszereplésével...
minden pillanata bámulatos. és milyen kevesen látták. és gyakorlatilag nincs komment...
persze sejthető a végkifejlet, de a leírás erősen spoileres!!!

2021-03-06 23:30:20 Petite fille (2020) / Kislány vagyok hhgygy (5) #1

Szomorú film (ki várt mást?), a legviccesebb a balettanárnő benyögése: "ilyen Oroszországban nincs."
Kár, hogy nem magyar volt a balettanárnő, úgy még viccesebb és még fájdalmasabb lett volna.
Még 4 napig nézhető itt, és mindenkinek ajánlom, aki a "genderezés"-en túl valamit tanulni is akar a témáról.

Ez is nagyon izgalmas, betekintést enged az úgynevezett és megbélyegzett másságba, amit én csak simán emberségnek láttam most is, mint mindig.
Itt még nézhető 4 napig

Nem tudom, miről folyik itt a szó... a Vapiti a filmes világ legrangosabb díja. Nem kaphatja túlértékelt, vagy értéktelen vagy rossz film... bármelyik kapja meg az adott évben, automatikusan az év legjobb filmjévé válik. Minden más csak köntörfal.

2021-03-06 23:23:45 Shadow in the Cloud (2020) Hicks (3) #2

Hát ezaz "erős nő" wtf-ery eléggé elvette a film élét, főleg a végén.

Most tekintsünk el attól, hogy egyes karakterek mennyire bántóan irritálóak, de ennek a filmnek a megoldókulcsa...
Engem berántott teljesen a versenyfutás az idővel szakasza a filmnek így kimondottan nagyot ütött.
Biztos vagyok benne, hogy ajánlani fogom az ismerőseimnek.

„Én sem tartom zseniális alkotásnak, de, ha túlértékeltnek nevezném, azzal többek között a számomra legfontosabb filmértő közönségnek a véleményét söpörném le egy legyintéssel.”

1000 ember nem tévedhet? Meg ott van a sok légyről szóló szöveg is... Itt nyilván nem erről van szó, és senkinek a véleménye nem lett lesöpörve.

2021-03-06 23:05:43 Anyáim története (2020) / Her Mothers Ugor (4) #1

Nagykanállal kajálom a dokumentumfilmeket... és ez is milyen jó. Fájdalmasan beteg ez a kor, de ez a két nő, ők biztos nem. Talán ők maradtak a normálisok a kisebbségben. Most, hogy így láttam, kicsit sajnálom is, de jobban szeretem is őket, és nagyon örülnék, ha így hárman boldogok lennének.

2021-03-06 22:34:20 Shadow in the Cloud (2020) BonnyJohnny (3) #1

A játékidő nagyjából kétharmadáig jó. Chloë Grace Moretz egy mindenre elszánt, titokzatos nőt játszik, aki felsőbb utasításra egy szigorúan bizalmas csomagot kell elszállítson egy nem túl bizalomgerjesztő repülőn, aminek nem túl bizalomgerjesztő a legénysége (mind tahó kanok és/vagy nőket lenéző disznók). Szó-szót követ, és főhősnőnk hamar abba helyzetbe kerül, hogy a csomagot elveszik tőle (igaz, a legénység egyetlen olyan tagja, aki jóképű és nem seggfej), ő pedig a hasi gépágyúállásban találja magát, ami a repülő minden más részétől elzárt gömb a hajó hasán.
Bár az (amúgy legjobb carpenteri hagyományoknak megfelelően hangulatos) szintimuzsika az elejétől kezdve nyílt lapokkal játszva jelzi, hogy itt B filmről van szó, nagyon sokáig ez nem látszik. A kamera egyedül marad Chloë Grace Moretzel a szűk acélgömbben, és jó darabig az egyetlen dolog, amit hallhatunk a (már jóval a gremlin átkos tevékenysége előtt is) szétesés határán álló B-17-es aggsztó zörejei. Aztán ahogy főhősnőnk rákapcsolódik a rádióra, hangkulisszák és az ő reakciói alapján egy minimalista, de nagyon hatásos jelenetsor kezd kialakulni. Nem kell ahhoz feministának, de még csak nőnek sem lenni, hogy nyíljon a bicska a zsebünkben, a hajón mindenki kisebb-nagyobb mértékben seggfejként viselkedik vele. (És amúgy messze nem a kanos tapló a legrosszabb.)
Aztán felbukkan a szörny is, hogy egy izgalmas küzdelem vegye kezdetét a repülőgép külsején könnyedén grasszáló gremlin és a gépágyúállásba szorított nő között. Aztán izgalmas az is, ahogy egyre több rejtély kerül megválaszolásra, a főhősnő körül pedig szorul a hurok a szörny és fajtársai oldaláról is.
Először kizökkentően komolytalan fordulatként éltem meg, mikor kiderül mit rejt a táska, de aztán rájöttem, ez tökéletes macguffin, amiért főhősnőnk mindenre képes.
Ééés aztán el is éreztünk a mindenhez. Mikor kimászik a támadás alatt álló repülő erőd aljára, remekül rendezett jelenet miatt még lenyeltem a dolgot, de aztán, mikor jött a trailerben is látott mutatvány, elvesztett a film.
Kicsit olyan, mintha akkor és ott, a főhősnő valójában tényleg kizuhant volna, és a film hátralevő részét már csak képzeli (abban a hátralévő percben, míg földet ér). Az erős női karakter átmegy B filmes akcióhősnőbe, és miközben egyre jobban megdicsőül, szépen sorban minden arra érdemes karakter elnyeri a méltó büntetését.
A végén csak azok maradnak életben mellette, akik jók (vagy legalábbis kevésbé bunkók) voltak hozzá. De azok is TÉTLENÜL NÉZIK ahogy a szörny elrabolja az addigra már mindenki által féltett szállítmányt, és azt is, ahogy a sérült (tök mindegy, hogy mennyire rátermett, de a harcedzett, kiképzett férfiaknál gyengébb harcos) nő egyedül küzd meg a szörnnyel.
És mindezek után, hogy férfiaknál is férfiasabb volt, "egy hihetetlenül nőies tettel zárja a filmet" (by Zalaba Feri).
Átlagban meg van a (gyenge) hármas, de nagyon nagy kár a filmért. :/

Inkább Gellérttel értek egyet, de a kommentek között valaki előhozta az előzetes elvárások problémáját. Én azzal a véleménnyel tudtam leginkább azonosulni..
A válaszcikk (mármint, amit a Válasz Kovács Gellértnek) szerintem teljesen félrement. Nem értették meg, hogy mit akart írni.

előzmény: The Cortez (#19)

Nagyon érdekes dokumentumfilm a világ valamikori egyik uráról. Vicces a címe, mert a filmben saját maga mondja, hogy inkább a pokolban érzi magát, és a ház, amiben lakik, tényleg olyannak tűnt, mint a purgatórium. Ehhez még hozzájön, hogy fura módon a beteg, elhízott Gorbacsov az Apokalipszis most őrült ezredesére emlékeztetett.
Még 4 napig nézhető itt.

Interstellarra 487 zseniális és 456 jó értékelés érkezett, az összesen leadott 1197-ből, ami 4,1-es átlagot jelent. Ezzel a bemutatás éve szerinti 5. legmagasabb átlagot produkálja az az évi legmagasabb nézettsége mellett. Az előtte lévő négy film közül csak egy van, ami több mint fele ennyi (nagyjából háromnegyede) szavazattal képes előtte maradni.

Jojo Rabbit helyzet már nem ilyen erős, "csak" 4,0-ás átlaga van, az évi 7. legmagasabb a 2. legtöbb szavazattal. Érdekes módon a Knives Out több szavazattal is magasabb átlagot produkál.

Vannak igazságok abban, amit a csávó ír, de azért rendesen duzzog is. Nem olvastam végig a kommenteket, de láttam született válaszcikk.

előzmény: Ágó (#18)

2021-03-06 21:16:37 Fanatico (2019) Joeker81 (2) #6

:)) Jogos kérdés. Elfogadtam, azt az elején, hogy amatőr, és azt, hogy nem parodizálni akart szerintem, hanem inkább tisztelegni a műfaj előtt. De a végére az egészet hazavágta.

2021-03-06 21:10:54 Fanatico (2019) Ugor (2) #5

:o)) Miért, addig komoly volt? :o)

előzmény: Joeker81 (#4)

2021-03-06 21:05:08 Fanatico (2019) Joeker81 (2) #4

A giallo nem feltétlenül az eredetiségről szól szerintem. Én nem bántam, hogy erősen lenyúlt korábbi mesterművekből, azt bántam, hogy nem tudott mit kezdeni az ötlettel. És ami betette a kaput nálam az a tőrön ragadt szív volt...na ott vesztette el teljesen a komolyságát.

2021-03-06 20:58:26 Father (2020) Joeker81 (5) #5

Mimóza, köszönöm szépen az ajánlást..telitalálat volt.

2021-03-06 20:53:25 Fanatico (2019) Ugor (2) #3

Ok, támogassuk a feltörekvő tehetségeket, de ha már mindenki nagyon amatőr a filmben, legalább az ötlet legyen valami eredeti.

Abban meg tudunk egyezni, hogy szerinted igen, szerintem nem. :)

Valószínűleg itt a KT-n is linkeltük már be ezt a vitát négy évvel ezelőttről, még most is tanulságosnak érzem. Főleg az elvárásokra vonatkozó részt.
Vajon mi a túlértékelt?

előzmény: The Cortez (#17)

2021-03-06 20:46:52 Fanatico (2019) Joeker81 (2) #2

Jaj, ez nagyon rossz volt...pedig nem kezdte rosszul.

Nagyszerűen túlértékeltek :)

előzmény: Ágó (#16)

Melyek szintén nagyszerű filmek. :)

előzmény: The Cortez (#15)

„úgy látszik akármilyen film nem kaphat vapitit :)”

Bár így lenne. Nézd meg a 2020-as díjazottat, régebbről meg ott van az Interstellar.

előzmény: MicaHiro (#12)

2021-03-06 19:41:21 Gohatto (1999) / Tabu Mario Brothers (5) #1

Remek film volt. Nem is tudtam, hogy a szamurájoknál elfogadott dolog volt a homokosság. Úgy hittem, hogy ilyen magas erkölcsi értékrenddel rendelkező embereknél ez halálos bűnnek számít. De hát "Tévedni emberi dolog."-mondta a sün és lemászott a drótkeféről.

2021-03-06 19:30:23 Fanatico (2019) GothMan (4) #1

Giallo rövidfilm itt: https://vimeo.com/411160900

A kommented első felével értek egyet, a másodikkal nem (azazhogy kellemesen nosztalgikus érzéseket keltene ez a film). Tényleg megfáradtak a karakterek, Xavieré különösen: már nem hisztizik, de egy csomószor inkább csak néz ki a fejéből, vagy tol egy fásult grimaszt.

Hiába akarja nekem beállítani Cédric Klapisch, hogy a főszereplő élete mennyire bonyolult, ha nincs jól megírt forgatókönyv, akkor az egész hiteltelen marad.

Például: az eleje rögtön azzal kezdődik, hogy Wendy és Xavier útjai elválnak. Hogy miért? Csak, Wendy kiszeretett belőle és kész, ja meg Xavier egy barom volt (ezt mondjuk eddig is tudtuk, mivel két részen keresztül ezt már bizonyította). De hogy miért volt barom, miért szeretett ki belőle, nincs semmi bemutatva, Wendy bejelenti, hogy összejött valakivel, majd nemsokára elmegy a gyerekekkel New Yorkba. Kész, ennyi.

Aztán: Wendy férje - aki egy ilyen derék nagy barom - , egyszer találkozik a főszereplővel, kicsit feszengenek, de ennyi, se konfliktus, se kínos helyzet, se egy helyzetkomikum, ennyi csupán. Egyszer még Xavier pártját fogja, ami elég nehezen hihető, aztán kikerül a képből, slussz passz, ennyi.

Na meg aztán: Wendy és Xavier konfliktusa teljesen súlytalan. Tökörésznek, hogy hova járjanak a gyerekek suliba, de aztán megegyeznek, Wendy elnézést kér Xaviertől. Unalomba fullad ez a szál is.

Aztán a film behozza az Isabelle szálat. Igazából itt sincs valami egetrengető izgalom vagy konfliktus, maximum Xavier recskázós álmodozása üti ki nálam a kínossági potmétert, szerencsére több ilyen borzalom képsort nem kell látnunk. Az egyetlen izgalmas jelenet az az lenne, amikor Isabelle és Isabelle felmennek légyottra Xavier kérójába, majd betoppannak a Bevándorlási hivatal emberei, Xavier, Xavier kínai felesége, Martine, az összes gyerek, meg Ju. De még ezt a jelenetet is sikerül unalmassá tenni, minden elsimítva, senki nem bukik le, Xavier sem kerül kínos szituációba. Akkor meg minek kellett ezt beletenni?

Apropó, Martine: eleinte teljes töltelék funkciója van. Meglátogatja, ott alszik Xaviernél, egyet dugnak, aztán a csaj megy vissza Franciaországba. Aztán mégis ez akar lenni a főszál, avagy a megoldás: Martine másodszorra a gyerekekkel látogatja meg, megint dugnak egyet, Martine elkezdi pedzegetni, hogy újra kéne kezdeniük, de a főszereplő lehűti, hogy nem szereti a töltött káposzta effektust. Úgy is viselkedik vele a későbbiekben is. Aztán amikor elbúcsúznak, a gyerekei nyüsszögnek, hogy miért mennek el, mikor olyan jól érezték magukat. Erre Xavier hirtelen megvilágosodik, utánarohan Martine-hoz, szerelmet vall neki és csók. Erre csak azt tudom mondani, hogy na, persze! Hihető végkifejlet, mondhatom.

Summázva, egy amúgy sem nagy durranás sorozat legunalmasabb, legrosszabb darabja a Már megint lakótársat keresünk (csókoltatom a magyar fordítókat is ezért a borzalmas címért), remélem nem fogják folytatni.

előzmény: Daemiaen (#2)

2021-03-06 18:56:41 [Ajánlj egy dokumentumfilmet] Ugor #48

Budapest International Documentary Festival
A legügyesebbek pont itt találják meg a legújabb és legizgalmasabb dokumentumfilmeket a KT-n, és itt nézhetik meg őket.

A régi színészek csak szánalmas (direkt használok a haloványnál erőteljesebb jelzőt) árnyékaik önmaguknak (kivéve James Earl Jonest: őt nem sikerült megalázni, sőt, az előre megrendezett temetés kifejezetten vicces ötlet). Az újként behozott Leslie Jones és Tracy Morgan EGYÁLTALÁN NEM szórakoztatóak, ellenben kínosak. Jermaine Fowler csak szimplán jellegtelen, viszont a hozzá köthető "poénforrások" (reakciók a furcsa Afrikára) humortalanok (különben sem működik az eredeti ötlet kifordítása, hiszen a "fish out of water" csak a "vízen kívüli" világ szempontjából vicces...). Wesley Snipes önfeledt ripacskodása és úgy általában a diktátor paródiája néha megüti a megmosolyogtató szintet.
Szánalom kettes.

Ez is valami olyan, ami után igen hülye képet vágsz, tátva felejted a szád és próbálod rendberakni a gondolataidat. Mert nehéz. Egy játékfilm az más, de ez valódi, ez dokumentum, ez van, nagykorú emberek vannak benne, nem hazudnak, európai fehérek, nem felfedezetlen törzs az őserdőkben, aztán mégis… Ok, azt tudjuk, eddig is tudtuk, hogy Amerika (észak és dél) az új vallások, szekták burjánzó paradicsoma, szerintem mindenki hallott még ezer meg ezer hírt szakrális öngyilkos bandákról, mindenféle aberrációról, jópár bagázs meg vissza is támad a csóró Óvilágra, aztán vissza is jönnek garázdálkodni mindenféle karizmatikusok, evangelizálnak minden háztömbben, más és más neveken… de így látni ezt az egészet azért mégis sokkoló. Hogy neked az legyen minden tudásod a világról, azon túl, hogy énekelve megtalálod Istent, hogy az természetes dolog, hogy a szektavezér minden kisfiút szexuálisan fogyaszt és használ, az is természetes, hogy minden lányt és minden nőt szexuálisan zaklatnak, és még természetesebb, hogy mindenkit minden ok nélkül büntetésből az ájulásig vernek, ráadásul még politikai foglyokat kínoznak és ölnek meg szakmányban a fasiszta juntának, és mindezt persze vidáman elfelejtjük, mert felejteni, megbocsátani jó, halleluja…. nem nagyon tudok ehhez mit hozzáfűzni, csak azt, hogy jaj!

Újranézve is szánalmas.
Bennfentes információk szerint a következő rész is Magyarországon játszódik, viszont ezúttal a Balaton környékén.
A szinopszis szerint John az új feleségével(Justin Bieber) jön nyaralni hozzánk, aztán elszabadul a pokol.
Már alcíme is van:
Életem, itt minden kurva drága!

Akit érdekel egy átfogó és részletes elemzés a filmről, ami egyébként tágabban is vizsgálja az indiánok reprezentációját az amerikai westernekben a némafilmektől napjainkig, annak ajánlom ezt a videó esszét. (magyar felirattal elérhető)

2021-03-06 13:44:12 Nyáron egyszerű (1964) Sziez (2) #2

Gyenge, amatőr színészek alászinkronizálva jó színészekkel. Ennek mi értelme?

Ez csak érdekesség, de ez a lista áll össze, ha azt nézzük, hogy az egyes filmekre adott összes szavazat szempontjából mennyi a zseniális értékelés. Nagyjából visszaigazolja a mostani szavazateloszlást.
1. A vadászat
15. Csillagok között
16. Jojo Nyuszi
17. Az ember gyermeke
18. A sötét lovag: Felemelkedés

Egy félidőn, akarom mondani 45 percen keresztül küzdöttem, mint malac a jégen, de végül csúfos vereséget szenvedtem. Nem tudtam találni semmi okot, hogy tovább nézzem. A látványvilága miatt kap egy pontot.

geordie, azaz nyomokban angolt tartalmazhat ;) :)

2021-03-06 07:08:55 Hunter Hunter (2020) Dió (3) #4

Érdekes, amit a fináléról mindannyian írtok, mert nálam pont fordítva jött le. Annyira, hogy csak két részben tudom értékelni.

Első 90 perc: 5/5. A rendező az első képekkel elkapja és megmarkolja a néző tökeit, azoknál fogva belenyomja őt a székébe, és úgy tartja őt ott szünet nélkül, hogy nincs mese. A képek, a zene, a főszereplő nő játéka, és az a minden oldalról valamilyen kőkemény misztikumot adagoló sztori... ez tényleg ötös, és nálam már érett a 2021-es toplistámon az a bebetonozott hely.

A finálé: 2/5. Fogja az addig annyira szépen bontogatott dolgok jó részét, kivágja őket az ablakon, ezzel csírájában fojtva meg a nagy gonddal építgetett misztikumot is, és azokhoz képest történeti szempontból egy klisé, kiszámítható, inkonzisztens és az addigiakból alig következő lezárást választ. Az meg, hogy közben azt képileg ennyire öncélúan túlozza el, csak még egyértelműbbé teszi számomra, hogy a rendező végig csak azt a bizonyos utolsó jelenetet akarta elkészíteni, mert láthatóan csak azt szolgálja az egész film, de a fentebbi kapcsolódási pontok híján csak a shock value és a hatásvadászat kedvéért lógicsál ott a levegőben - kb mintha egy erőszakosabb Tarantino film kivágott jelenetét hajították volna be random módon egy random filmbe. Ha már ezt választják, legalább annyit tehettek volna, hogy egy kicsit jobban megmutatják és aláhúzzák azokat a dolgokat, amik idáig vezették a nőt, de még erre sem futotta, szóval úgy összességében tényleg annyira illeszkedik kb ez a jelenet az azt megelőző 90 perchez, mint egy betontömb a lego kockához. És amikor ez a payoff moment bebukik és lejön a lepel, ott kezdi el szúrni a szemem az is, hogy bizony történetileg nem ez volt az egyetlen sutaság benne. A csaj már mióta ott él a vadonban, és olyan alapvető túlélési ismeretekkel sem rendelkezik, mint például hogy mit kell csinálnia egy lelőtt állattal, hogy abból kaja legyen? Vagy amikor ránéz a kintről behurcolt faszi lábára, képtelen megkülönböztetni egy farkasharapást egy csapda által ejtett sebtől, és ebből levonni, hogy a pasi szájából színtiszta bullshit ömlik és veszélyben vannak? De azt sem tudom, milyen apa az, aki amikor megtudja, hogy egy pszichopata gyilkos járja az erdőt, akkor napokra otthagyja egyedül a feleségét és a kislányát, hogy elmenjen magányos Rambót játszani. És akkor azt már hagyjuk is, hogy sztori szempontjából mi szükség volt a rituális körbe rendezett hullák közé medvecsapdákat raknia.

Szóval a nagyobb a füstje mint a lángja tipikus esete a film, ami sokat fog, de a végén minden, amit markolni próbál, homokként szalad ki az ökléből. Aki az It comes at night végén átbaszva érezte magát, az ez elé is óvatosan üljön le.

2021-03-06 00:20:57 Death Mills (1945) / Die Todesmühlen Joeker81 (4) #3

Megtekinthető itt:
1. rész
2. rész
Figyelem, csak erős idegzetűeknek ajánlom a megtekintést!

2021-03-06 00:03:57 The Void (2016) Benny Bug (4) #4

Bőven kellemes meglepetés. Azon kevés film egyike, ami sikeresen idézi meg Lovecraft mester írásainak szellemiségét és hangulatát. A végére kicsit túlmagyarázzák, mindazonáltal kellemesen borzongató, megdolgozott a magasabb korhatárért és kifejezetten egyben van. Sokkal jobb, mint amit például az IMDb értékelése suggall. ;)

2021-03-05 23:50:01 "Nekem az élet teccik nagyon" (1976) Joeker81 (4) #5

Megtekinthető itt.

2021-03-05 22:43:45 V síti (2020) / Csapda a neten Ugor (4) #6

Ma elég keményen bánok magammal, ilyeneket nézek... néha elég gyomorforgató, néha meg azt mondanám, hogy a világunk valós zaja. Azt hiszem, 40-50 éve mindenki lyukakat fúrt a strandok öltözőkabinjainak falaiba, úgy kukkolt, ma meg a neten. Felnőttek gyerekek iránti szexuális vonzalma mindig is volt, mindenféle korban és társadalomban, valami állati ösztön lehet, hogy a fiatal, érintetlen, más kanok által még nem szagolt bimbók a legértékesebbek, japánok hatalmas pénzeket fizetnek érte, tudjuk a Gésa emlékirataiból, más országokban meg 5 éves menyasszonyt vesznek. Gazdag európai családapák felhőkben rajzanak Thaiföldön, meg a Fülöp-szigeteken, gyerekeken kiélni magukat. Persze, ettől egy szemet sem lesz gusztusosabb semmi, hogy létezik, hogy van. Érdekes a kísérlet, ami a filmen zajlik, nagyon nagy kortárs tükröt mutat, el lehet töprengeni rajta. Meg a szülői felelősségen is. Te mindent megtettél, vagy megteszel majd, mint szülő, hogy ne így legyen?
Utólag hozzáírnám még, hogy van egy mellékelt cikk, meg az ezzel kapcsolatos közhiedelem. De nem, ezek nem pedofilok. Az egy másik eset. Ezek itt elfajult, gátlástalan perverzek. A pedofilok nem tehetnek arról, hogy azok, de ezek itt igen.

Testről és lélekről. Zéel írta valahol, hogy a filmek értékelésében milyen sokat számít a filmélmény, a pillanatnyi személyes hatások (nem pontosan idéztem, de valami ilyesmit mondott). Nekem ehhez a filmhez három személyes élményem is kötődik. A filmeket általában jóval a megjelenésük után szoktam megnézni, gyakran csak akkor, miután lemezen is megjelentek. Ezt a filmet volt szerencsém a bemutató előtt látni. Továbbá ez lett eddig az egyetlen Vapiti nyertes film, amelyre a második körben szavaztam. Végül majdnem nyertem a filmmel két pontot a mostani Játékban (pár másodperccel maradtam le Ugor mögött), ahol az esélytelenek nyugalmával szoktam megnézni a képeket vasárnap esténként, mielőtt elnavigálok máshova.

+1: végül, de nem utolsósorban eddig ez az egyetlen hazai Vapiti nyertes film…

Csodálatos zenével átitatott, végtelenül szomorú film, megmondom őszintén, sokkal jobban megérintett, mint Nolan Dunkirkje.

Imádom ezt a filmet! A lelked összes húrját megpengeti! Ritkán adok 5-öt, ez a második a Kafarnaum - A remény útja után nálam.

2021-03-05 19:59:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] Joeker81 #11521

Kizlinger Lillával a Rengeteg – Mindenhol látlak című film rendezője, Fliegauf Bence osztotta meg a jó hírt. A telefonos felvétel most megnézhető a Berlinale Instagram-oldalán.

"Kizlinger alig akart hinni a fülének, sűrű "úristenezések közepette" fogadta a jó hírt: "Jézusom, jézusom, Bence! Ezt nem hiszem el, 20 éves vagyok b*meg, 20 éves vagyok!". Majd ezután, még kicsit lehiggadva még megjegyezte, hogy nagyon furcsa érzés díjazottnak lenni, mert ez az első mozifilm, amelyben színészként szerepel. Az anyja halála miatt az apját hibáztató tinit alakító színész jelenleg filmrendező szakos hallgató a Színház- és Filmművészeti Egyetemen." - HVG

Na így kell örülni egy győzelemnek! :)

Köszi

Én itt találtam.

előzmény: Kempesbaba (#2)

2021-03-05 18:13:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] Kempesbaba #11520

Sebaj, jó pár internetes portál megemlíti. Akiket érdekel az ilyesmi, azok mellett nem megy el a hír.

2021-03-05 17:48:36 [Megérdemelte-e az Oscart...] zéel #11519

Könnyen lehet, hogy igazad lesz. Bár én előzetes alapján nem minősítek filmet, sőt, lehetőleg meg sem nézem. Ami moziban nem mindig sikerül.
De a Magyar Nemzeti Filmintézet hosszú és részletes sajtóközleményének sikerült nem megemlíteni Fliegauf Bence új filmjének berlini sikerét. Nem így a Természetes fényét.

előzmény: Kempesbaba (#11505)

szuper :) néztem volna még, mi történik a továbbiakban...

Érdekes, eddig 2 feldolgozását láttam az olasz eredetinek. S mindkettő a filmvégi csavart elvetette... S szerintem pont ez a csavar adta meg a drámáját , illetve adott egy nagyon erős felkiáltójelet, hogy az ember nem meri megtenni, vagy valami miatt nem teszi meg... Szerintem ezért kár volt. Ez a verzió nyilván jobb volt, mint a magyar, de elmarad az olasz verziótól.

Ugor bátyó!
Hol lehetne ezt megnézni?

2021-03-05 16:05:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] Kempesbaba #11518

Uraim azért én engedelmetekkel élnék a prekoncepció adta lehetőséggel-ami több évtizedes filmszereteten és némi tapasztalaton alapszik. De ti majd megnézitek a filmet és eldönthetitek hogy tévedtem-e.

Ma ezzel a filmmel tömtem az agyam. Leni Riefenstahl filmes királynői karrierje kezdetén, de már megmutatkoznak a később úttörő, nagy erények, amik, azt hiszem, egy egész szakmában példaként tanítandók. A gyűlés mágiája meg... de, gondolom, erősen befolyásolt vagyok a történelmi végkifejlet ismeretével, szóval, ez itt, amit látunk, az emberi természet terméke. Ezt az egész cirkuszt újra és újra el lehet játszani sok-sok néppel, még akkor is, ha most azt mondja, hogy nem. Százezer emberrel együtt énekeleni, kiáltani, könnyezve repesni, szent hazánkért, istenünkért, pártunkért, bármiféle magasztosnak látszó célért valami olyan, ami sokszor értelmes embereket is rabul ejthet. Butákat meg ravasz hízelgőket, haszonlesőket meg pláne. Nem tudom a filmen látszó kissrácokat hibáztatni a későbbiekért sem, mert mi esélyük volt felébredni ebből a mákonyból? Semmi. Van, akit egy eszméért, vallásért, pártért, klubért, zászlóért való rajongás annyira beszippant, hogy egy életen át nem tud megszökni, szabadulni az árnyékából. Ez a film 2021-ben is nagyon tanulságos. Sőt!

2021-03-05 15:29:24 Szép csendben (2019) budaik (3) #7

Nem tudom, nem értem.... Miért van ez a borzasztó riportfilm hangulata? Miért beszélnek a kamerába? Miért végszavaznak???? Na mindegy, nem is bosszantom magam, a korábban említett Jagten egy minden szempontból sokkal jobb film, ami tele van feszültséggel. Itt semmi ilyet nem éreztem, viszont a kínos szünetek ott kiabálnak a fejemben azóta is...

2021-03-05 15:07:33 [Megérdemelte-e az Oscart...] Xuja #11517

Továbbá nem csak szakmailag színvonalas, hanem kifejezetten baráti, cseppet sem leereszkedő hangvételű megjegyzés volt, csatlakozom az örömödhöz.. :D

előzmény: MicaHiro (#11515)

2021-03-05 15:06:37 [Megérdemelte-e az Oscart...] Kempesbaba #11516

"Cégünk mindig az ön rendelkezésére áll..."
(köszi Bubu )

előzmény: MicaHiro (#11515)

Tényleg kifejezetten erős lista, úgy látszik akármilyen film nem kaphat vapitit :)

Btw én a Becstelenekre szavaztam, de lehet más hangulatomban a Fekete Hattyú nyer. Esetleg az Élősködők vagy Az ember gyermeke vagy a Kill Bill.

(A legkevésbé meg a Csillagok között)

2021-03-05 14:53:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] MicaHiro #11515

Köszönöm szépen, ez egy remek lezárása a kérdésnek, öröm volt olvasni!

előzmény: Kempesbaba (#11514)

2021-03-05 14:37:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] Kempesbaba #11514

Nem baj. Megnézed a filmet, rájössz (vagy nem...), ennyi...

előzmény: Xuja (#11513)

A nyertes filmek közül A vadászat átlaga a legjobb, illetve az összes szavazat arányában ott a legtöbb a zseniális értékelés.

2021-03-05 12:52:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] Xuja #11513

Szerintem ebből a trailerből (meg a leírásból) baromira nem derül ki, hogy milyen lesz az íve, mire fog kifutni, szóval nem értem, hogy mi ebben a díjvadászat.

előzmény: Kempesbaba (#11512)

Explicit, erőszakos, csavaros és kifejezetten "romlott" atmoszférájú noir, igazi csemege. A felállás eléggé emlékeztet a Máltai sólyoméra, csak ez még szövevényesebb és kibogozhatatlanabb. Powell szerintem sem volt rossz, de a cinikus humora inkább a karaktert dicséri, nekem valahogy megint Bogart hiányzott.. de hát nyilván nem játszhatott minden filmben ő.

2021-03-05 12:43:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] Kempesbaba #11512

Gratulálok a díjazottaknak!
P.S. lásd a 11505-ös hozzászólásomat.

előzmény: Vektor (#11511)

2021-03-05 12:28:17 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #11511

Mindkét magyar film díjjal távozott Berlinből. A Természetes fény nyerte a Legjobb rendezés díját a Berlini filmfesztiválon. Kizlinger Lilla kapta a Legjobb mellékszereplő díjat a Rengeteg 2-ért.

2021-03-05 10:26:38 Possessor (2020) ChYga (3) #5

Ilyen jó alapkoncepciót, ennyire nem kihasználni...

Talán az eddigi leggyengébb Bond film, de a komótos és unalmas felvezetés után az utolsó félóra kellemes és intenzív akciózuhataga miatt mégis jó szájízzel zártam ezt. A meglehetősen zagyva történetet és szürke karaktereket felvonultató opusban azért akadt jónéhány kreatív geg és beszólás, már ezek miatt sem adnék rá közepesnél rosszabbat.

2021-03-05 09:12:22 Acasa, My Home (2020) / Otthonom Yuriko-chan (4) #2

Fenn van az HBO Go-n is állandó kínálatban. :)

előzmény: hhgygy (#1)

Szép szerelemi történet, bús befejezéssel.

2021-03-05 02:51:57 Cooties (2014) / Tetves porontyok nightgale (3) #4

Kár h nincs vége...

Metamorfózis felsőfokon, avagy megérint a kékség.