Legfrissebb kommentek (csak filmes)

2024-06-24 21:19:09 Kék Pelikan (2023) / Pelikan Blue offerus (5) #8

Ma egyedül voltam a moziban, amikor vetítették. Pedig egy jó és korfestő történet, egyedi módon megvalósítva, magas nosztalgia faktorral. Amikor még azt hittük, hogy tényleg nincsenek határok és minden út bejárható.

2024-06-24 19:53:02 [Hamarosan a mozikban!] bambula #6722

Eddie Murphy szerint jövőre jön a Shrek 5.,és várható majd egy külön Szamárra fókuszáló rajzfilm is,mindez persze,ahogy várható volt a Csizmás,a kandúr 2. sikerének köszönhető.

Most már nagyon kíváncsi vagyok,hogy vajon ki magyarítja majd Shreket.

2024-06-24 19:45:49 Martyrs (2008) / Mártírok Kubrick23 (5) #128

A film befejezése, amelyben a kisasszony öngyilkos lesz, elméleteket szült arról, hogy miért ölte meg magát. Sokan úgy vélik, hogy bármit is súgott Ana a kisasszonynak, az élet értelme veszik el általa. A kisasszony nem akarta megosztani ezt a tudást a Társasággal, mert úgy gondolja, hogy ezzel még több embert késztet öngyilkosságra. Emiatt vet véget az életének, anélkül, hogy válaszokat adna a túlvilágról. Az egyetlen dolog, amit mondott, az volt, hogy "kételkedjetek tovább", ami valószínűleg azt jelenti, hogy a "kétség", hogy mi jön a halál után, életben tartja az embereket anélkül, hogy azonnal megölnék magukat, ez a "kétség" ad értelmet az életnek.

2024-06-24 18:08:52 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6721

36.(38.)(+12%) Kálmán-nap - 76 néző/össz.: 11.017 néző
38.(32.)(-62%) A nemzet aranyai - 68 néző/össz.: 97.334 néző
47.(29.)(-91%) Valami madarak - 3 néző/össz.: 9.116 néző

(Forrás:Filmforgalmazók Egyesülete)

Még gyerekként láttam Vhs-en.
Most végre megadtam neki a módját.. nagy mozi.
A rendező stílusa nagyon passzol a háborúhoz, az a sok jó színész teljesen a nagy egészet szolgálja, hogy erezzük mi os azt, hogy nem arctalan tömegek ölik egymást, hanem ezernyi sors.
Furcsa mód, mostanában gondolkoztam el ezen, többször is. A focimeccsek alatt például, sok tízezer ember ül a lelátón, de mi csak egy masszát látunk, közben meg mennyi élet, út, élik az életüket, mint én. Fura érzés volt pont ennél a filmnél :)

Az akciójelenetei nagyon tetszettek, a fűben mászkálás, előrenyomulás, fényképezés.
Időtálló klasszikus.

Lassú iramú thrillerecske.
Kicsit mintha unta volna magát a szerepben Sutherland,de még így is jó volt.
Elmore Leonardnak nem állt jól ez a műfaj.

2024-06-24 09:54:58 I Like Movies (2022) / A filmrajongó budaik (3) #1

Kedves közepes tinédzserdráma egy filmrajongóról. Annyiban tetszetős egy ilyen fórumon, hogy a főhősnek a menekülése a filmekhez vezetett, talán voltunk így egy páran. Az is igaz, ha lenne még álommeló lenne egy tékában való munkahely :)

2024-06-24 09:46:39 Lovelace (2013) budaik (3) #3

Egy érdekes filmtörténeti személy megfilmesítése. Nagyon is rossz utcába terelődött. Sajnos ez a drámai vonal nem volt, csupán közhelyes. Nagyon is jó színészek vannak benne. A főszereplőnő nem a legjobb drámai színésznő, de szerintem a filmen nem ront. Ez a film akkor is közepes lenne, ha egy sokkal erősebb alakítás jött volna tőle, mert ezeket a helyzeteket ki lehetett előre számítani. Már sokszor megjelenített probléma. A maffia a pornóban , a barát, aki később vagy már eleve striciként bánik a lánnyal, őt megetetik azzal, hogy producer lesz. A béna üzleti próbálkozások. A Nagy siker kapujába való eljutás és ott az totális elbukás.

2024-06-24 09:40:08 Abigail (2024) Ubul (3) #6

egyetértek, az első fele tényleg izgalmasabb, és a második felében is vannak jó pillanatok, de a végére elment egy nagyon rossz horror felé
Ettől függetlenül örülök hogy Dan Stevensnek is jutott elég játékidő
de a vámpírrá változásától kezdve nagyon el lett az is baszva

Nagyobb buli lett volna, ha Barrera karaktere meghal a közepe fele, hisz alapból a szokásos sablon, neki gyereke van, túléli, alap...Maradt volna Stevens vagy Durand karaktere életben a végére.

Nyilván nagyon nehéz erre a kérdésre válaszolni. Talán csak az a frázis jut eszembe, hogy a Nehéz idők nagy embereket adnak a világnak. Valószínűleg a mai világ kihívásai nem tűnnek, nem tűnhetnek akkorának , mint Richter Gedeon idejében, de lehet ez a perspektíva változni fog. De nyilván most a jelenben nem lehet ilyet mondani. Nálunk cizzelált az élet.

2024-06-24 07:27:31 [Foci EB 2024] bambula #29

Ha az egész meccset nézem a döntetlen lett volna a reaális,de Varga Barnabás esete után,mindenképpen kijárt a győzelem.

Viszont amit a német szervezők az egész EB alatt produkálnak az nem semmi.
Őszintén szólva csoda,hogy még nem történt komolyabb baj.
Értem ezalatt egy terrorcselekmény(ne adj Isten!) megtörténését.
Ennyi simán a pályára berohanni tudó szurkolót például,szerintem még soha nem láttam,mint az eddigi meccseken.

A tegnapi Varga Barnabásos esetnél is a tökölödés ,pluszban mintha a vezető bíró sem lett volna a helyzet magaslatán,ahogy a több mérkőzésen is pocsékul szereplő játékvezetők.
Mintha lenne valahol egy raktár pocsék játékvezetőkkel megpakolva és onnan jó párat kivettek erre az EB-re.

2024-06-24 02:42:42 [Foci EB 2024] csabaga #28

Olaszok, spanyolok, portugálok, belgák jöhetnek, ha továbbjutunk.

Erre van esély, miközben eredetileg arról volt szó, 3 pont negatív gólkülönbséggel nem lesz elég.

A skótok megmutatták, miért is nem jutnak szinte soha tovább a csoportból.

2024-06-23 23:41:52 [Foci EB 2024] orbistertius #27

Éppen felépültem egy megfázásból – de hát így holnap megint nem lesz hangom. :-) Elképesztő!

2024-06-23 23:33:28 Bob Marley: One Love (2024) lizardking (4) #4

Biopicnek elég halovány, de a zenék, a feeling, a vibe az nagyon adja, tulajdonképpen ezek viszik a hátukon az egészet, és persze mindig jó egy felemelkedés-történetet nézni. Viszont, akik nem szeretik a reggae-t, meg ezt a miliőt, azoknak nem sokat ad.

2024-06-23 23:27:48 [Foci EB 2024] Umberto #26

Az ilyen pillanatokért érdemes sportot nézni. Katarzis.

2024-06-23 23:12:55 [Foci EB 2024] branton #25

Szerintem a németek ellen egyébként jobban és tüzesebben játszottunk, itt viszont azt kell mondjam, hogy szerencsénk volt, hogy ilyen kutyaütő módon játszott Skócia. Az utolsó pár momentum libabőr.

2024-06-23 23:02:47 [Foci EB 2024] Ugor #24

Őszintén: egyik csapat sem érdemelte meg a vereséget. Nem azt mondom, hogy a győzelmet nem vívtuk ki az utolsó másodpercben, de igen, de vereséget egyik sem érdemelt. A skótok sem. De legalább érdekes meccs volt, és láttam jobban focizni a magyarokat.

Rám is hatással volt és van is ez a film. Ha jól emlékszem 2010 környékén láttam először a neten.
Ami a szinészeket illeti. Profik az biztos.
Szeretnék a való életben megtörténtekre egy kicsit kitérni. Számomra érthetetlen,hogy Brandon Teena barátnője Lana,akár hány évig is jártak nem jött rá ,hogy Brandon Teena egy nő aki férfiként élte és szerette volna élni az életét.A neten több kép is van róluk. Vannak képek ahol látni lehet,hogy Brandon egy két képen azért annyira nem férfias. Egy képet láttam ami alapján valóban fiatal helyes fiúnak néz ki.
Nah de 2 fiatal elkezd járni... Megtörténik az első csók.Nyilván szexet is akarnak. Egyszerűen nem tudom elképzelni ,hogy a valóságban Lana nem nyúlt a nemszerv felé és nem akart orális szexet és vaginális szexet.
Szóval,hogy tudta Brandon ennyire álcázni magát és a barátnőjét így megvezetni.John is csak jóval késöbb kezdi sejteni,hogy valami nincs rendben.Ezzel az egésszel azt akarom mondani,hogy Brandon Teena elég jól értett a hazudozáshoz és az önálcázáshoz.Ha valakik járnak a csaj csak oda nyúl a nemiszervhez és érzékeli,hogy ott zokni van. Viszont ami tragédia,hogy nem lett volna joguk megerőszakolni és megölniük sem őt sem szállásadóját.

92 éves korában elhunyt Anouk Aimée világhírű francia színésznő. Ha életében csak egy filmben, az 1966-ben készült az Egy férfi és egy nő c. filmben játszott volna, az is elég egy életre. Emlékét megőrizzük.

Húha!!! Nagyon tetszett a humorvilága meg a hangulata...tovább meg nem is tudom még mi. Mads Mikkelsen egy csúcs!!! Rányomtam gondolkodás nélkül is a négy csillagot!

2024-06-23 17:49:34 [In Memoriam...] Norbert Simon #3346

Szegény Nyugodjon Békében! A Piszkos Tizenkettő és a Kelly Hőseiből ismertem meg legelőször de amikor a Ne nézz visszába láttam sok idő elteltével viszont belopta magát a szívembe!

2024-06-23 14:10:56 Magasmentés (2023) Shiherlis (2) #1

Vártam a csodát,de nem jött.

2024-06-23 12:29:58 Trigger Warning (2024) / Robbanáspont Busmen (1) #2

Szánalmasan rossz volt! A hűű de kiképzett (iszonyúan gagyin játszó) kommandós csajszit lenyomják a vidéki suttyók mint a bélyeget förtelmes dialógusokkal fűszerezve! Bánok minden percet amit rászántam!

2024-06-23 10:52:29 Civil War (2024) / Polgárháború oldfan (4) #11

Jó film, amelyben az a "legrosszabb," hogy végig azt érezni, akár igaz is lehetne. Vagy azzá lesz.
Tulajdonképpen meglepő, hogy adtak pénzt egy ilyen mai ideológiai trend ellenes történetre. Amerikai mértékkel persze nem volt nagy büdzsé, - ez itt-ott ki is jön, - de amíg okosan választott ötletekből áll a történet, megvan az ellensúly. Soha rosszabbat.

Bertolucci 20. századát általános iskolás koromban láttam először és egy életre bennem maradt a Donald Sutherland által alakított fasiszta Attila alakja.

Sziasztok!

A Szuperék című norvég rajzfilm nem 2024-es,hanem 2022-es rajzfilm.

Jesszus!
Agymosás a Z-generációnak netflixes szemétbe csomagolva.

2024-06-22 22:08:21 Snatch (2000) / Blöff Channá (5) #45

Szerettem a zenét, az idősávokat, a képi világot, a biztonsági kamerás megoldásokat, a színészeket, a hozzátartozó karakterekkel, a beszédstílust (eredeti nyelv, nem mondhatnám angolnak :D ), és azt, hogy minden kommersz előítéletet lefedett. Ez egy jóféle idióta film, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.

Definíció szerinti 3/5 film.

B kategóriás film, aminek a látványvilága annyira ronda, hogy az egyik legemlékezetesebb Marvel film lett nálam. De a film nézésekor szenvedtem. A story-ra is tökre jól emlékszem, pedig az a nagyobb kaliberű Marvel filmeknél mondható el. Most akkor ez egy jó film??? Hmmm...

2024-06-22 19:56:00 Don't Look Now (1973) / Ne nézz vissza! zéel (5) #17

Donald Sutherlandre emlékezve bukkantam rá erre a zseniális filmre.
Nem egy hétkoznapi, könnyen megfejthető film, de alább kitűnő értelmezéseket olvashattok.
Annyit azért elárulhatok (nem spoiler!), hogy a filmben nem csak flashback, de flashforward is látható. A vágás pedig elképesztően innovatív.

2024-06-22 16:52:47 63 Up (2019) gybE (5) #1

Roger Ebert az 1991-ben összeírt „Minden idők 10 legjobb filmje” listájába beválogatta az Up series néven futó, addig négy részt megélt, brit dokumentumfilm sorozatot. Ezt a legutóbbi (kilencedik) részt már nem élte meg, egy évvel a nyolcadik rész után, 70 évesen elhunyt.

Az epizódok lassú egymásutánjának nem technikai okai vannak, hanem az alapelgondolásból következik: 1964-ben, az első rész rendezője Paul Almond, és fiatal munkatársa Michael Apted kiválasztottak 14 hétéves gyereket, a legkülönfélébb szocioökonómiai hátterekkel, és az életük minden területére kiterjedő kérdéseket tettek fel nekik, az így születő interjúkból lett összevágva az első film. A második résztől már Michael Apted rendezésében, a filmesek hétévente újra és újra felkeresik a társaság tagjait, akik az egyre ismerősebb kérdésekre válaszolva beszámolnak a jelenlegi helyzetükről, időközbeni fejleményekről, életük alakulásáról.

A csoport nem minden szempontból mondható reprezentatívnak, a 14 emberből 4 nő és 10 férfi, valamint 1 (fél)fekete és 13 fehér. Ezektől az – első rész korabeli trendeket tükröző – részrehajlásoktól eltekintve, elismerésre méltóan jó érzékkel válogatták össze a gyerekcsapatot a brit társadalom képviseletére, több dimenzió mentén. A családi és iskolai hátterükön túl, a személyiségükben és jövőbeli terveikben is nagy a változatosság, ennek megfelelően a sorozat folyamán meglehetősen különböző irányokba haladnak az útjaik. Már az, hogy ilyen jól sikerülhetett a válogatás, megerősíteni látszik az első film mottóját, miszerint a hétéves gyerekben már ott van a felnőtt: „Give me a child until he is seven and I will give you the man”. Mind a sorozat összhatása, mind a szereplők saját megítélése alapján javarészt helytálló az állítás. Ugyanakkor a sokféleségtől talán még meghatározóbb a rengeteg hasonlóság, ami csokorba fogja az egyes szálakat. Család, tanulmányok, szabadidő, kapcsolatok, munka, költözés, házasság, gyerekvállalás, nevelés, válás, újraházasodás, hozzátartozók halála, egészségügyi problémák, sikerek és kudarcok, megvalósult és beteljesületlen álmok és félelmek, mindannyian áthaladnak a modern civilizált életvitelből és átfogóbban az emberi létből adódó számos állomáson és szakaszon, ki-ki a maga kombinációjában és időzítésével, a maga módján megélve, és a maga életfilozófiai, politikai, vallási nézőpontjából értelmezve az eseményeket – variációk egy témára.

Mindegyik részben sok anyag van újrahasználva a korábbiakból, és amennyire drasztikusak a hét éveket átugró vágások, annyira természetesnek hatnak. A megörökített mozgás folytonosságának illúziójához 24 képkocka/másodperc szükséges, egy megörökített élet folytonosságának illúziójához – úgy tűnik – elég 1 interjú/7 év. Viszont pont az ismétlések miatt, személy szerint aránylag lassan haladtam végig a sorozaton, egy-két hónapot hagyva a részek között, hogy ne váljon repetitívvé. Ez valahogy adja is magát, így egyre inkább olyan, mintha rég nem látott ismerősökkel találkozna újra az ember, érdeklődve hallgatva, hogy mi történt velük az előző alkalom óta, és nézve hogyan változnak, és maradnak mégis önmaguk. És ugyan a magunk részéről nem kell beszámolni, de elkerülhetetlenül a saját életünkre való mélyebb reflektálásra ösztönöz a sorozat. Mindegyik film magas színvonalú, az egyszerű alapötletet tökéletesen vitték végig, számomra kedvenc részek a 49 Up, ami különösen erősre sikerült, valamint ez a darab. Míg a korábbi részekben még "röptükben" láttuk a szereplőket, itt már szépen kirajzolódik a teljes életívük – ami persze egyben a vég közeledtét is jelenti.

Michael Apted, az örök narrátor és kérdező, végig a kamera mögött, mintha kimaradt volna az idő folyásából. Csak ebben a legutóbbi részben hallatszik a hangján, hogy időközben ő is megöregedett. Másfél évvel a bemutató után, 79 évesen elhunyt. Így kérdéses, hogy a következő rész hogyan lesz megvalósítva, de az évek alatt olyan érdeklődésre tett szert a sorozat, hogy csodálkoznék, ha a tizedik rész ne születne meg valamilyen formában.

2024-06-22 13:50:24 Challengers (2024) sa22 (2) #21

Ennek a filmnek a TikTok hype-on kívül semmi sem sikerült. Sem a tenisz, sem a szex.

2024-06-22 10:26:59 Trigger Warning (2024) / Robbanáspont branton (1) #1

Borzalmasan gyenge és erőtlen Tv-film kategória. Valahogy semmit sem hiszek el ebben a filmben senkinek. Rendkívül félresikerült a casting. Sejtettem, hogy Jessica Alba ki fog csinálni minden férfit, de hogy engem is? Na, arról sejtésem sem volt! Plázacicának elsőrangú és cukilánynak is, viszont mint profi, kiképzett kommandós...förtelmes. Van egy határa a nézőhülyítésnek is. A többiek? Szóra sem érdemesek. Az akciók? Olcsók, de egészen tűrhetőek a gagyi CGI-vér kivételével. A párbeszédek is megérnek egy misét!
Kreálok egy kis dialógust, hogy érzékeltessem a színvonalat:
Egyik eltévedt "színész": - Szia, jól vagy?
Másik eltévedt "színész": - Jól.
Egyik eltévedt "színész": - Az jó!
Másik eltévedt "színész": - Ja.

Ne hülyítsenek már, kérem! Azért egy minimum szintet illene megütni, úgy vélem.

Alba ezt szánta a nagy visszatérésének. :) Hú, iszonyat nagy visszatérés volt ez, kisasszony!

72ben ezt filmet megcsinálni nem hogy nem nagy teljesítmény nem volt, hanem azt se tudom hogyan, ki és miért adott erre pénzt. Az 100% hogy nagy bukás lehetett anyagilag. Gondolom a főszerepre nem ezt a színészt szàntàk, csak a nagyok (és a tényleg jók) valszeg visszadobtàk. Vígjátéknak sem megy el szerintem, hanem egy ultragagyi katyvasz. Az egyetlen, ami miatt végignéztem, a kor, az akkori francia életstílus, az azért visszaköszön a képekben, de az a röhej, hogy a cselekményekben példàul nem. Ott úgy viselkednek bizonyos helyzetekben a szereplők, ahogy a franciàk sosem, már úgy értem a francia franciàk.
Mintha nem is ugyanaz a rendező műve volna, mint "A profi"

Nagyon erősen hármas és négyes között van nálam Moritz Mohr debütje. Kettős érzéseim vannak. A filmet konkrétan két részre lehet osztani. Az első fele egy túlzásokkal teli, őrült akcióvígjáték, amely sajnos időnként erőltetett. A második fele egy szintén túlzásokkal teli rész, csak mintha a vígjáték kiesett volna a képletből és ezzel együtt az erőltetettség is tovaszállt volna. Nekem ez jobban bejött, sokkal. Nem kell itt mélységeket várni, de hálisten van egy csavar, amely ad valamiféle ívet, az addigi célegyenes baromkodásnak. Az akciójelenetekről nekem a Kingsman ugrott be, ami remek. Moritz Mohr még nem éri el Matthew Vaghn profizmusát ilyen téren, viszont egészen közel jár hozzá. Lendületesek, véresek, pont olyanok, amilyeneket ez a történet megkíván. Megadom a négyest, mert ez elsőfilmesként nem kis zúzda, basszus! Szívesen újranézem típusú kis akció. Ja...Skarsgard meg Van-Damme-i izomminőségben tündököl.

Ui: Két nap alvás után az jár az eszemben, hogy ez inkább hármas. Sokat elvesz a marhulás az összképből.

2024-06-21 21:05:02 Virus-32 (2022) / Vírus 32 Bateman (3) #1

Ez a 32 másodperc akart lenni a nagy ötlet, de nem lett az. Használták a filmben, csak szerintem nem használták ki. Mindegy is, nem ezen áll vagy bukik a projekt.

Először kezdem azzal, ami nem tetszett: gyakorlatilag nulla újdonság, minden az unásig ismert fertőzött/zombi – klisé kaptafára van felhúzva. Annyit bírtak kitalálni motivációként, hogy a csaj elindul a sportklub épületében megkeresni a lányát. Persze csodát nem vártam, meg amúgy komolyabb baj nem is volt ezzel. Azzal már annál inkább, hogy az egész fertőzöttösdi kicsit ad hoc jellegű. Egy kis 28 nappal és héttel később, egy kis Holtak hajnala, egy kis REC, van itt minden földi jóból egy adagnyi összekeverve. Mondjuk nekem Gustavo Hernandez helyében biztos nem lett volna pofám a 28 héttel később theme songot meg a "Don Abandons Alice" című tracket a filmbe tenni… nyilván néhány helyen, néhány hanggal megváltoztatva, de hát na, az olyan öreg kutyák mint én még emlékeznek a 15-20 évvel ezelőtti mozikra és soundtrackekre IS. De legyek jóhiszemű és akkor ezt el lehet könyvelni egy John Murphy és 28 weeks later tribute-nak.

Az sem tetszett, hogy a főszereplő csaj kb. 0,32 másodperc alatt rájön a 32 másodperces trükkre. Ezen kívül az egész film viszonylag gyorsan le van zavarva.

Ami tetszett: hiába az összes klisé, a mozi így is aránylag izgalmas. A képi világ, a színek, a bevilágítás szép. A helyszín tökéletes: az épület nagy kiterjedésű, parás, szűk folyosók, lépcsőházak, alagsor, uszoda, öltözők… egyébként utóbbi helyszínen játszódik az egyik legizgalmasabb jelenet. A főszerepet játszó Paula Silva mindent kihoz amit csak tud a meg nem írt karakteréből.

Mindent egybevetve: korrekt iparosmunka. Amíg nézed, addig elszórakoztat, de nem biztos, hogy még 32 másodperc múlva is emlékezni fogsz rá.

Sziasztok, kérném a 63 Up felvételét a Seven Up! filmlistába, mint utolsó rész. A listát magát át lehetne nevezni Up series-re. Köszönöm!

2024-06-21 13:32:24 [In Memoriam...] HZ #3345

Krisztus volt, mikor Johnny háborúba ment...

"Ez álom!...én álom vagyok."

2024-06-21 13:09:35 [In Memoriam...] csabaga #3344

Sajnos a Forrongó évszak bukása után mellékszereplőt csináltak belőle, csak a korosztályához tartozó Eastwood adott neki méltó szerepet az Űrcowboyokban.

2024-06-21 12:26:07 [In Memoriam...] BonnyJohnny #3343

Egyébként én azt hittem, hogy az Átlagemberekért jelölték. Igaz, DeNiro mellett nem nyert volna, de egy jelölést megérdemelt volna.

2024-06-21 12:03:56 [In Memoriam...] Ugor #3342

Milyen fura, hogy senki nem emlegette Fellini Casanováját. Szerintem én sem értékeltem azt akkor igazán a helyén. Azt hittem, valami eltévelyedés. Pedig nem... 28 filmem van meg Sutherlandtől, az itteni adataim szerint viszont csak 23-at láttam, majd keresem az eltérés okát, de ma már úgy látom, hogy a Casanova az első 5-ben kaphat helyet.

2024-06-21 10:37:31 [In Memoriam...] csabaga #3341

Még az Átlagemberek apa figurája jut az eszembe tőle a legfontosabb filmjei közül.
Hihetetlen, hogy még egy Oscar-jelölésig sem jutott el soha ez a remek színész.
Szerencsére, legalább az Életműdíjat megkapta.

előzmény: Kerno (#3339)

2024-06-21 10:33:25 [In Memoriam...] hhgygy #3340

Attila a 20. században, legendás alakítása volt.
R. I. P.

2024-06-21 09:16:40 Reservoir Dogs (1992) / Kutyaszorítóban qanic (3) #106

Amikor először láttam, már akkor sem tetszett. Most azért néztem újra, mert 0,1-del áll a Ponyvaregény alatt... A "jó dumák" elég rosszul öregedtek, így még annál is gyengébb, mint amire emlékeztem. A színészek miatt közepes. Egyetlen pozitívuma, hogy Tarantino később megcsinálhatta a minőségibb filmjeit.

2024-06-21 07:34:03 [In Memoriam...] Kerno #3339

Különleges filmje volt a Klute c. krimi, melyben Jane Fondával játszották a főszerepet, továbbá a Tű a szénakazalban c. II. világháborús kémfilm.

2024-06-21 06:09:42 [Box-Office] bambula #484

2024-06-21 00:25:04 [In Memoriam...] csabaga #3338

Nálam:

Tű a szénakazalban

2024-06-20 22:12:05 [In Memoriam...] zéel #3337

Meghalt egy nagyon nagy színész.
RIP

Kellemes vasárnap délutáni matiné. Plusz pont, hogy a cgi teljes mértékben vállalható.

2024-06-20 21:02:08 [In Memoriam...] BonnyJohnny #3335

Nyugodjék békében!
Nekem is Csodabogár az első, ami eszembe jut róla, a filmből, ami a II. világháborúba csempészte Vietnamot. De rögtön utána a filmből, ami a koreai háborúba csempészte Vietnamot: Sólyomszemként ugyancsak filmtörténetű jelentőségű karakter. Valamint egy másik furcsa II. világháborús film, amiben inkább civil lett volna, mint tábornok.
Idősebb korában a kanos űrcowboy, aki vak mint a denevér, de kiváló a memóriája. És persze az ördögi és zseniális Snow elnök.
Egy kis személyes, amit talán sokan el is felejtenek: a JFK legjobb tíz percét köszönhetjük neki.

2024-06-20 20:57:00 [In Memoriam...] Ugor #3334

Nyilván megnézem a tiszteletére a MASH-t. A világ egyik legjobb filmje és Sutherland nélkül talán a felét sem érné. Sólyomszem örök!

2024-06-20 20:52:34 [In Memoriam...] mimóza #3333

Nekem ez most sok... :'( Két kedvencem ment el 48 órán belül... Mindketten, mintha családtagjaim lettek volna régóta. Őrzöm őket a szívemben.

2024-06-20 20:31:14 [In Memoriam...] critixx #3332

Zseniális színész volt. Hosszan lehetne sorolni a kiválóbbnál kiválóbb alakításait. Nyugodjék békében!

2024-06-20 20:20:31 [In Memoriam...] oscarmániás #3331

Nem emlékszem, hogy láttam volna rossz alakítást tőle....

2024-06-20 20:15:05 [In Memoriam...] Joeker81 #3330

Az egyik legjobb volt. Kelly hősei a nagy kedvencem tőle, de a Lánglovagok piromán Ronaldja is emlékezetes alakítása volt. "Ez egy álomszép vasúti híd, ami biztosan ott lesz." Kelj át rajta Csodabogár, nyugodj békében!

2024-06-20 20:03:51 [In Memoriam...] Leo_Stotch #3329

Nagyon nagy színész volt. Talán a Piszkos tizenkettő a kedvencem tőle. Persze megannyi jó mozi.
Öregszünk, egyre több az idős kedvenc.

2024-06-20 19:56:31 [In Memoriam...] bambula #3328

Reméltem,hogy még jó pár filmet feldob majd a jelenlétével.
Nagy kedvenc volt számomra is.
Sosem volt rossz alakítása.

Nyugodjék békében! :(((((

2024-06-20 19:49:22 [In Memoriam...] hollyaudreyanne #3327

Nyugodjék békében! Nagyon szerettem. Minden filmet jobbá tett a jelenlétével.

2024-06-20 19:42:06 The First Omen (2024) / Az első ómen Bateman (4) #5

Kellemes meglepetés volt. Habár – ahogy azt elég sok mai filmnél szoktam írni – az égvilágon semmi újdonsággal nem szolgál, azért érezhetően tisztelettel nyúltak az eredetihez. Sikerült egy viszonylag koherens sztorit összehozni, amibe még egy számomra úgy-ahogy meglepő csavart is kiötleteltek (amit egyébként simán lehet vágni előre, de én annyira bele szoktam feledkezni a filmbe, hogy sokszor utólag látom csak, hogy mennyire obvious volt a dolog) Továbbá noha a film 1971-ben játszódik, a római zavargásokkal a forgatókönyv ügyesen reflektál a mai világhangulatra is.

Csodákat nem fognak zengeni a filmről, de amennyit a témából ki lehetett hozni, azt a készítők nagyjából kimaxolták. Talán egy kicsit hosszabb lett a kelleténél, illetve a hasonló mozik klisés eszköztárából is jó nagy adagot tesznek a tányérba, de ezt ellensúlyozandó a hangulat egész ördögi, a képek is szépek, jól áll a témának ez a Keresztapás barnás színvilág.

Arkasha Stevenson erős rendezői debütálása ez a mozi, ennélfogva dicséret illeti a hölgyet. A színészek is rendben vannak, a főszereplő Nell Tiger Free, a Brennan atyát alakító Ralph Ineson, illetve Nicole Soraco azok, akik miatt a film működik. A soundtrack is megérdemel egy külön említést, igazán kísérteties muzsikát hallhatunk, amikor pedig felcsendül Jerry Goldsmith Ave Satani-jának átirata, na az libabőr. Remek.

Összességében tehát nem raktam le a hajam a fimtől, de a baljós hangulatnak, a kifogástalan képi világnak, zenének na és persze a nosztalgiának köszönhetően az összkép mégis pozitív. Jól esett most ez a visszafogott régimódiság.

2024-06-20 19:33:34 [In Memoriam...] Timon #3326

Donald Sutherland (1935-2024)

Nyugodjék békében.

Hangulat, zene, Hauer nagyon jók.
Meg az eleje igen tetszett.
Lehetett volna kicsit “földhözragadtabb” a film. A stoppos felbukkanásai azért elég érdekesek voltak, mindig a jó helyen, sokszor a zsaruk mintha nem is látták volna. Meg a főszereplő gyanúba keverése már sok volt. Viszont erős jelenetekből sincs hiány.

Sajnos ez az átka, ha 37 évesen látok egy olyan filmet először, amit 12 éves koromban kellett volna vhs-ről. Akkor nagy kedvenc lehetett volna.

Az ok, amiért ma már nem készülhetne el ez a film, egyrészt, hogy elgondolkodtat arról, kik és hogyan irànyítjàk a globàlis folyamatokat, másrészt tartalmas szolgàltatást is nyújt, a hamis és degeneràlt digitàlis filmtrükkök helyett még valódiak vannak és ìgy sokkal drágàbb tényleges anyagi/technikai ráfordítást is igényel.
Persze a modern, gagyi filmtrükkök, a digitális háttér szemfènyvesztés, nekünk nem olcsóbb csak a készítőknek a sameszaikon keresztül, de ez egy másik story.
Meg ami még klafa, hogy a mindenünk feletti hatalmat átvevő digitális informatikai alkalmazás világ, élèn az okos mobiltelefonokkal és a közösségi média platformokkal (ugye mindent el akarunk árulni magunkról, mert az látjuk a "sztárok" is ezt teszik, meg nem akarunk lemaradni a többiektől) még nem létezett.
A törtènet is elég izgalmas, kellően feszes, persze azért mecénás cenzúra, már akkor is volt, noha a mostani szinthez képest gyerekcipőben járt így az elmeképzés/tudatformálás határokat nem feszegeti.

2024-06-20 15:42:26 Smile 2 (2024) / Mosolyogj 2. GothMan (?) #1

A trailer alapján csak én érzem úgy, hogy ez nagyon túl lesz tolva? :)

A nyitójelenet szerintem zseniális (összevágások minden évből, amikor borús jövőt jósolnak, nagyon rímel arra, amikor a vezetőink mindig elmondják, hogy most akkor a nadrágszíjat meg kell húzni...), illetve elhangzik benne egy Hendrix dal, ami szintén nagyon jól esik. Összességében nem a legerősebb film, kapitalizmus kritikának gyenge, drámának felszínes. De érdekességek vannak benne. Tüntetés akciók stb...

Úgy 2-3 évente mindig előveszem, mert ez egy borzalmasan jól összerakott film. Tovább megyek: számomra ez Scorsese legjobb filmje. Minden a helyén van, színtiszta profizmus jellemzi minden fronton. A kevés filmek egyike, ahol a 3 óra olyan gyorsan elmegy, hogy észre sem veszem. Zseniális párbeszédek, kiváló sztori, kiváló karakterek, baromi jól eltalált ritmus. Egy percig nem unható. Úgy könnyed, hogy közben azért ott van benne egy elég kemény dráma. DiCaprionak hamarabb adtam volna oda ezért az alakításáért az Oscar-díjat, mint A visszatérőért, pedig ott sem kutya.

2024-06-20 10:44:45 Corpse Eaters (1974) oscarmániás (3) #1

Az egynyári slágerek "futottak még" kategóriájába kényelmesen beplántált sznob filmcsemege, ami azért a legjobb mert nem mindenki látta, nincs mit beszélni róla, és csak hatvan perces nem is olyan rettenetes szösszenet.
El tudnám képzelni egy horror maraton keretében, két film szünete alatt levetítve, annak a maroknyi jelentkező kedvéért.

Közepesen gyenge, megszelídült, belassult, "elnyálasodott" Troma produkció jó pár szórakoztatóan gagyi elmésséggel megbuherálva. Nem volt az ablakon kidobott idő, de azért lehetett volna bátrabban, többet bevállalós.

2024-06-20 07:11:40 [Foci EB 2024] paradox #23

2024-06-19 22:19:02 [Foci EB 2024] Ugor #22

Egész jól eltaláltad idáig az eredményeket. Meg hát valamennyire egyet is értenék a meccsről alkotott véleményeddel. Az egyik netes cikk azt írta, hogy "Nagyot küzdött" a csapat. Simán be is venném, ha nem láttam volna a meccset. Nem küzdött nagyot, de nem írnám, hogy ilyen szar, meg olyan szar a magyar csapat, hanem azt, hogy egyszerűen ennyi. Most csak azt láttam, hogy céltalan. Hogy nem tud mit kezdeni magával. A németek lazán, edzőmeccsszerűen passzolgattak a legtöbbször, mindig a térfelünkön, és a kutya se támadta meg őket, mindenki csak állt és várta a hóvégi fizetést. Néha romboltak, az utolsó pillanatban szögletre vagy bedobásra vágták a labdát. Ezt láttam, meg mintha a németek se akartak volna ennél többet focizni, semmi vicsorogva küzdés, bősz támadás, hanem csak várni, hogy hátha akad valami lehetőség. Nem volt egy élvezetes meccs, tanulságos sem volt, mert nem tudtam meg semmit. Legfeljebb azt, hogy most Marco Rossi a bírót hibáztatja. Én meg nem láttam olyan katasztrofálisan rossznak a bíráskodást.

előzmény: paradox (#18)

2024-06-19 21:53:08 [Foci EB 2024] orbistertius #21

Én is így látom, szerintem emelt fővel jöhettek le a pályáról a mieink, a hozzáállásra nem lehetett panasz, és mutattunk szép dolgokat, még ha nem is ez volt a közelmúlt legjobb meccse a részünkről.

Volt olyan az elmúlt években, nem is egyszer, hogy egy esélyesebb csapat ellen bátran, harcosan, lendületesen játszottunk, és még a szerencse is mellénk szegődött néha – most ez utóbbi sajnos hiányzott, ez van.

Mindenesetre reménykedem abban, hogy a skótok ellen szépen tudjuk zárni a csoportkört, aztán majd matekozhatunk egy kicsit a többi csoport zárófordulója előtt/közben.

előzmény: branton (#19)

A film megértéséhez jól kellene ismerni Jane Austen regényeit.
Én egyet olvastam és azt beleértve hármat láttam filmen.
Mikor a többiről beszélnek, teljes homály.

2024-06-19 21:43:36 [Foci EB 2024] csabaga #20

Még van esélyünk.
Az albán-horvát x kedvező eredmény nekünk.

2024-06-19 21:10:40 [Foci EB 2024] branton #19

Te miről beszélsz? Egyrészt végig meccsben voltunk, másrészt ez a német csapat most jelenleg akárkit megverne. Ez egy tisztes helytállás volt most, abszolúte nem szégyen a 2:0, pláne így nem. Divat lefikázni a válogatottat, de amikor Angliát kétszer is megverte a csapat, a németekkel ikszeltünk, sok-sok jó eredményünk volt, akkor az olyanok mint te "kedves" paradox voltak a legelsők, akik levették szájjal Rossit meg a válogatottat. Nem véletlenül jutottunk ki! Az, hogy a svájciak ellen becsúszott egy valóban menthetetlenül gyenge meccs, az még nem jelenti azt, hogy fostoslófasz amit produkálnak.

előzmény: paradox (#18)

2024-06-19 20:17:23 [Foci EB 2024] paradox #18

Szlovákok jók voltak. Szurkoltam az osztrákoknak is. És tényleg kikaptunk a németek ellen ahogy megjósoltam kettő nullára. Ilyen a Football olyan geci szarok vagyunk hogy örüljünk annak egyáltalán ott vagyunk… Mutatott játék alapján messze a leggyengébb válogatott a mienk. Matekozhatunk a világ végéig de fostoslófasz amit lehoznak.

2024-06-19 16:26:45 Yankee Zulu (1993) / Jenki Zulu Leo_Stotch (2) #1

Beleszaladtam a tévében.
Nem az én humorom. A felgyorsított felvételes jelenetek meg egy film halálát jelentik nálam.

2024-06-19 14:50:53 Tarot (2024) / A halálkártya VVega (2) #3

Elképesztően rossz film, az a néhány elfogadható jelenet közel sem menti meg a rengeteg túlnyújtott, feszültségmentes részt.

Az éteri, elbűvölő Anouk Aimée emlékezetére néztem meg ma ezt a filmet. Átütő alakítással formálta itt meg a tragikus sorsú Jeanne-t. Arcát, szemeit, minden gesztusát, hangját megőrizte számunkra a gyöngyvászon. Nem tudok nem elfogult lenni vele, Gérard Philipe is nyilván zseniális, de Anouk túlragyogja őt. Köszönjük neki a csodás életutat és művészi pályafutást!

2024-06-19 09:29:21 The Joneses (2009) / Eladó a családom budaik (4) #5

Iskolai ajánlásra néztem meg. Rendben van nagyon a film. Nem az a nagy teátrális dráma, de azért nagyon érdekes. Nem is értem hogyan kerülte el anno a figyelmem, nem lett felkapva. Viszont az idő jót tesz neki szerintem. Jók a színészek. Természetesen mivel amerikai így minden a szánkba van rágva, talán ennyi a negatívuma, illetve a lezárása.

2024-06-19 07:07:41 The Prey (1983) jackbau33 (2) #1

A 80-as években népszerű "Túrázós" típusú slasherek egyik nem túl izmos darabja.Pár fiatal bebarangolja az anyatermészet egyik hegyekkel borított szegletét, ahol a helyi hentelős gyilkos áldozatává válnak.Mutat pár hasonlóságot a Péntek 13-mal.Drabális termetű és Jason-re hajazó eltorzult antagonista, akinek egy feleslegesen hosszú flaschback-ben megkapjuk a tragikus előtörténetét.Egyébként ez a film még legérdekesebb pontja, mert maguk a jelenben játszódó jelenetek baromi unalmasak és azt a néhány nem túl látványos kill-t is aránytalanul messze tették egymástól, amikből mindössze 2 sikerült véresebbre.A kamera pedig annyit elidőzik a természeten és annak élővilágán, hogy volt pillanat amikor nem tudtam eldönteni, hogy egy Nat Geo doksit nézek v slashert.A záróképkocka és az utsó 10 perc nem rossz de azért nem kárpótolja az azt megelőző unalomcunamit. Nekem 4/10

Tekintve, hogy két Hitchcocki darab (Szédülés&Rebecca) is keveredik benne, furcsálom, hogy ennyire ismeretlen.Egy férfinek a szeretett felesége betegségben meghal és egy felejtésre szánt világkörüli úton találkozik annak hasonmásával, akivel össze is házasodnak.A két említett film közül inkább utóbbival vonható párhuzam, ugyanis a hasonmás koncepciót leszámítva itt nem árul zsákbamacskát a sztori.Stílusában inkább gótikus melodráma, nagyon minimális krimi elemekkel. Nagyon jók a színészek és a tempó is figyelemfenntartó módon adagolja a cselekményt. Számítottam rá, hogy ilyesmi vége lesz, és gondolom csavarnak akarták eladni de ahogy megtörtént, nekem olyan semmiből jövőnek és elkapkodottnak tűnt, ez lelökte az addigi 8-ról 7-esre de rejtett gyöngyszemek kedvelőinek ajánlható.

Nagyon tetszett a film, csak az nem áll össze, hogy Ovidiuék miért vállalták el, hogy szerepeljenek a cég filmjében, ha kártérítési perben állnak velük. 1000 euró, annál sokkal-sokkal többre számíthatnak kártérítésként.

2024-06-18 21:16:40 Pamyo (2024) / Exhuma Bateman (4) #1

Számomra mindig kisebbfajta ünnep, ha jól sikerült horrort láthatok. És ilyen szempontból az ázsiai mozik nem szoktak csalódást okozni. Dél-Korea pedig lassan és biztosan az első számú kedvencem filmkészítés szempontjából (is). Fel sem tudom sorolni hány tucat jobbnál jobb moziélményt kaptam tőlük: a legjobb drámák, a legjobb modern gengszterfilmek, a legjobb horrorok is onnan érkeznek. Az Exhuma is egy újabb példája ennek.

Rendkívül különleges hangulatú, biztos kézzel írt, rendezett, eljátszott és összerakott slow burn film. Képileg is csodálatos, de az atmoszférája baromi erős. Van egy fontos szerepet játszó helyszín a filmben, amit olyan baromi jól és nyomasztóan mutatnak be, hogy öröm nézni és átérezni.

Történet-szinten is meglepő, számomra legalábbis nem várt irányba terelődött. A színészek és karakterek szimpatikusak, a parafaktor is adott. Szívesen pofáznék a filmről akár órákat és oldalakat is, de inkább mindenki nézze meg maga. Tényleg különös és különleges élmény. Kis híján 5 csillag, de könnyen lehet, hogy második megtekintés után fel is kúszik. Az Amikor a gonosz leselkedik és a What Josiah Saw után az Exhuma az idei harmadik kedvenc horrorfilmem, ami viszont tetszés szerinti sorrendben az első helyen van. Még több ilyet!

2024-06-18 19:44:10 Inside Out 2 (2024) / Agymanók 2. Rorschach (4) #1

Nem vagyok maradéktalanul elégedett, ugyanakkor a majd' tízéves első rész annyira, de annyira zseniális egy mese, hogy ahhoz talán fel sem lehet nőni.

Ezt az elvárást elengedve teljesen jó film az Agymanók 2, és hiába tűnik elsőre (na meg másodjára is) fájó, eredeti ötleteket csírájukban elfojtó biztonsági játéknak a Pixar részéről a franchise-aik folytatásaira berendezkedni, egy rossz szavam nem lesz az üzletpolitikájukra, ha az hosszú távon is minden esetben olyan végeredménnyel jár, amint most. Továbbá végtelenül boldog lennék, ha minden folytatás így aránylana az első részhez. Szép, eszes, bölcs film az Agymanók 2, de megkockáztatom, hogy jó nagy szíve is van.

Ja, és azon ritka filmek közé tartozik, amelyek esetében muszáj vagyok aktívan propagálni a moziba menést. 99%-ban falra mászok attól, ha beszivárog a nézőtér a moziélménybe, mert hát... szóval senkinek nem kell talán bemutatni, micsoda jelenségekkel lehet találkozni egy-egy vetítésen. Volt viszont szerencsém egy gyerekekkel félig-meddig feltöltött moziteremben fogyasztani ezt a mesét, és állítom, hogy core memory lett belőle, olyan szenzációsan édes pillanatokat szültek a lurkók. Nem sűrűn ad hozzá az élményhez a közönség, ám az Agymanók 2 a szabályt erősítő kivétel.

Mélyebb, mint feltételeztem, megrázóbb, mint gondoltam. Érdemes megnézni a kitűnő alakítások miatt, van benne néhány emlékezetes párbeszéd is. Viszont figyelmeztetnék minden arra érzékeny nézőt, hogy gyermekbántalmazás területén számos, triggert jelentő pillanat szerepel a filmben.
Még látható a japán, online filmfesztivál keretében, magyar felirattal.

2024-06-18 16:09:32 Class of 1999 (1990) / Kiborgtanárok HG (3) #4

Szórakoztató B-film, sokat nem kell belelátni és akkor nem okoz csalódást. :D

2024-06-18 14:23:53 [In Memoriam...] Ugor #3325

Anouk Aimée is angyallá változott.

2024-06-18 13:46:30 [Filmet keresek] Nekrus #3277

Sziasztok !
Keresek egy filmet ! Még gyerekkoromban láttam a 80-as években. Csak egy pár részletre emlékszem . Egy városban játszódott a film és egy kisfiúról szólt aki valamilyen ázsiai jellegű idősebb fiúhoz csapódik. Hajléktalanok lesznek vagy valami ilyesmi .Még arra emlékszem belőle , hogy a végén meghal az ázsiai fiú (úgy emlékszem megfullad a vízben) és a kisfiú azt ismételgeti sírva, hogy "ne halj meg kínai ,ne halj meg kínai. Valaki tudna segíteni hogy mi lehetett ez a film.

Köszönöm

Mélyen humánus film, csak szeretni tudom. Mai Japán, néhány szereplő, akik mind igazi beleéléssel formálják meg a szerepüket. A történet egyszerű, de velem marad. Még elérhető a japán online filmfesztivál keretében, magyar felirattal.

2024-06-18 11:56:37 Budafok Yard (2024) vadasvasutclub (5) #1

Csúcs film!!! Nekem nagyon tetszett! A hobbi-filmesek is képesek zseniálisat produkálni!

2024-06-18 10:56:18 Legions (2022) / Légió branton (1) #1

Semmi nincs ebben a filmben, ami a képernyő elé szegezne legalább 20 percig.

2024-06-18 06:26:08 Safe House (2012) / Védhetetlen gerszabo (3) #25

Junior ügynök előtt megnyílik élete nagy lehetősége és ő megmenti a világot, legyőzi a rosszfiúkat és teríti a CIA piszkos kártyáit.

2024-06-17 22:19:51 Blood Hook (1986) / Hulla a horgon GothMan (2) #2

Ha kivágtak volna belőle 20-30 percet, és nem agonizálták volna túl az egészet, egész szórakoztató kis slasher lehetett volna belőle. Én is azt mondom, kár érte.

Még pár napig nézhető az online japán filmfesztivál keretében magyar felirattal ez a nagyon szép film. Végig Márai sorai jártak az eszemben: "Arra kell nevelnünk eszméletünket és szemléletünket, hogy a köznapiban, a környezőben, a mindennaposban is látni tudjuk az egyszerit, a csodálatosat és a látomásszerűt."
Kedvenc fejezetem az "Április - A világ örvendezik a tavasznak" című rész volt. S hogy miért lehet meghatódni néhány petrezselyemhajtáson vagy egy szem 60 éves aszalt szilván? Megtudod, ha belefeledkezel ezekbe a képsorokba.

Fun fact: ha ma megnézel egy 3 perces főzős-sütős videót, minimum kétszer megszakítják 15-15 másodperces reklámmal, plusz az egész felvétel gyorsítva látható. Nos, a Zen Diary-ban ilyesmitől nem kell tartani. ;)

2024-06-17 20:26:17 [Foci EB 2024] critixx #17

Szlovákoknak nem drukkolok, de szép volt, ahogy az Intert bő nyállal szembeköpő áruló Lukaku kétszer is így felsült.

2024-06-17 19:41:30 [Foci EB 2024] bambula #16

Akkor ez a meccs számukra még égőbb szerintem.

2024-06-17 19:28:56 [Foci EB 2024] csabaga #15

Pedig róluk és az angolokról képzelhető el, hogy lesz egy új Eb. győztes...
Tíz már van, a görögöket ki várta?

Egyébként, a volt gyarmatosító országok eleve nagy előnyben vannak.
Pl. Lukaku kongói.

előzmény: bambula (#14)

Jaz az Avatar az anyám kedvence de együtt néztük annó.