Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Ezeknek a filmeknek sosem a magvas mondanivaló volt a lényege, hanem az a szuper dark/gót fíling ami valljuk be, mondjuk a közelmúltban a Penny Dreadfulon kívül semmi sem adta át, tehát ritka az olyanoknak akik szeretik. De ez... hihetetlen mennyire elvesztette a jellegét, egy összecsapott és hétköznapi semmiség, olyan színészi munkával, hogy már a megnézése után pár nappal is csak azon töprengek, hogy hogy lehetett ennyire elszúrni.

2017-08-20 17:10:12 [Általános fórum] critixx #7030

Sajnos a Szakadt függönyt és a Topázt gyakran összekeverem.

Itt van egy hiba az egyik kérdésben, ugyanis a Mechanikus narancs nem volt 30 évig betiltva Nagy Britanniában. Kubrick maga vonta vissza a forgalmazásból, miután fülébe jutott, hogy egyes fiatalokból álló bandák a filmben látottakat utánozva követtek el brutális dolgokat, és csak a rendező halála után kezdték el újra játszani.

2017-08-20 15:55:00 The Exterminator (1980) / Exterminator budaik (3) #1

Ez sokkal jobb film, mint amit első ránézésre ígér. Igaz nagyon gagyin van néhol megcsinálva és a főszereplő is rettentően karizmátlan. De engem megragadott, nem úgy trash, ahogy a műfaja ígéri :D

2017-08-20 15:52:04 Dunkirk (2017) desolator (4) #65

A Googlemaps pont a díszletek építésekor járt a helyszínen. Itt jól látható, hogy több modern épület is szinte változatlanul került be a filmbe. https://www.google.hu/maps/@51.0499265,2.391205,3a,75y,213.9h,75.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1stGkiL8ubCRZm485bZJ9eMw!2e0!7i13312!8i6656

előzmény: kovi1970 (#64)

2017-08-20 15:47:41 [Általános fórum] oscarmániás #7029

8/10 és 16/17
Lassan újra kéne néznem a Mester filmjeit...

A grafikával egy Asylum produkcióban nem szoktam törődni. És őszintén szólva a lovag csapatban én láttam is fantáziát. Amit természetesen kihasználatlanul hagynak. Összességében valóban a nevetséges jelző illik rá legjobban.

2017-08-20 14:48:44 Batman and Harley Quinn (2017) BonnyJohnny (2) #3

És Batman sincs túlzottan a helyzet magaslatán. Meg néha a humor sem működik.
Legyen kettes. :)

előzmény: ChYga (#2)

2017-08-20 14:47:05 [Általános fórum] BonnyJohnny #7028

és

Átlagban ugyanott. :D

előzmény: Raul (#7027)

2017-08-20 14:32:34 Somewhere (2010) / Made in Hollywood zéel (4) #19

Nálam olyan kettes-hármas volt egy jó darabig, de végülis jó szívvel adom meg rá a négyest. (Aki a pörgős filmeket kedveli, nyugodtan hagyja ki.)

21 dik századi mese habbal :)Még Arthur király frizurája is

2017-08-20 14:18:01 Zashchitniki (2017) / Guardians ZoLeEe (?) #2

előzmény: kovi1970 (#1)

Két film jutott eszembe, miközben ezt néztem: a Holtodiglan és a - nem röhög! - Doktor Szöszi. Mind a kettő a főszereplő karaktere miatt, de tényleg, mintha Reese Witherspoon összes cukorbaba pózát összevernéd a Rosemund Pike által játszott pszichopátiával. Nicole Kidman lubickol a szerepben, minden mozdulata, gesztusa, mimikája a helyén van, és a többiek sem vallanak szégyent, de természetesen Kidman viszi a show-t. A film maga is nagyon jó, de nem ér föl a főszereplő alakításához. Erős négyes.

2017-08-20 12:24:56 Zashchitniki (2017) / Guardians kovi1970 (?) #1

WTF?????

Annyi más, hogy néhány rész le lett cserélve hulladék CGI-ra és a film színtónusa zöldről narancssárgára változott. Azt megértem, hogy fel akartak újítani egy klasszikust, de 2008-ban ez nem látvány. Tegyük mellé példának a 5 Centimeters Per Secondöt 2007-ből. Na, ilyesmi vizualitást lehetett volna csinálni, és akkor talán lett volna értelme. Ez így konkrétan rosszabb, mint az eredeti.

2017-08-20 11:10:42 Bangkok Hilton (1989) Jereváni Rádió (5) #6

Kb. 25 éve (!) láthattam utoljára, most újranéztem és egy fikarcnyi csalódást sem okozott. Szépen felépített drámai történet, erős színészi alakításokkal (Nicole Kidman, Hugo Weaving, Denholm Elliott).

Itt megtekinthető az összes része egy videoban.

2017-08-20 09:39:38 [Tévésorozatok] Killjoy #3090

Teljesen egyetértek. Nagyon jól felépített, feszült és kőkemény sorozat volt, én is nemrég fejeztem be.

Az utóbbi időben még ezeket néztem végig, amik nagyon tetszettek:
13 Reasons Why - Egy lány az öngyilkossága után 13 kazettaoldalnyi üzenetet hagy azoknak, akik miatt odáig jutott, hogy megölje magát. Nagyon sok fontos dolgot feszeget, amikkel a mai tizenévesek naponta szembesülhetnek nálunk is a suliban.
Flesh and Bones - Egy vidéki lány prima balerina szeretne lenni egy balett társulatban. Az elsőre színes-habosnak tűnő világ részről részre visz bennünket egyre mélyebbre az egyre sötétebb mocsárba és egy pillanatig sem finomkodik, akár a kihasznált szexrabszolgák világáról, akár egy öngyilkosságról, vagy épp a homoszexualitásról van szó. Ráül az ember vállára és részről részre egyre mélyebbre nyom a sz@rba.
Orphan Black - Elsőre csak egy high-concept klónozós, nyomozós sorozatnak tűnik, de ahogy haladunk előre, egyre sötétebb és kidolgozottabb lesz az egész, Tatiana Maslany pedig zseniálisan hoz részenként 5-6 különböző figurát is. (Nem véletlenül halmozták el mindenféle drámai díjakkal az öt évad során.)

előzmény: kaamir (#3089)

2017-08-20 07:57:58 Man Down (2015) bambula (3) #2

Az a baj,hogy az Anglia bemutató után a sok kretén azt emelte ki mennyire ciki LaBeouf-ra nézve ,hogy egy fő nézte meg a filmet,ami szerintem inkább lenne ciki a szigetországi Oldmanre nézve.
Azért kiváncsi lennék,hogy ezek az emberkék látták-e filmet és tudják-e mennyire súlyos témáról szól valójában?
Szerintem se LaBeouf,sem pedig Courtney nem volt rossz a filmben.Viszont Courtneynek sokkal jobban valók a seggfej szerepek,mint például amit a A beavatott című filmben alakított.

S a grafika... kritikán aluli...

2017-08-20 05:36:10 Rabbit Hole (2010) / Engedd el! dorothygale (4) #6

Hát ez elég szívszaggatóra sikeredett, de mégis... azthiszem csak a felszínt kapizsgálja a rendező, s a színészek is. Ez akkora fájdalom lehet, amit nem tudtak igazán megjeleníteni....
Az értékelésem valahol a 3-4 között lenne, ha pontos akarok lenni:3,8.

Nevettseges ....

2017-08-20 02:29:51 Date Movie (2006) / Csajozós film dorothygale (1) #12

A koldusbunyo azthiszem kiverte nàlam a biztosítékot....

2017-08-20 01:18:38 Julius Caesar (1953) Ugor (4) #7

Shakespeare valami olyan, hogyha át tudod magadban kapcsolni azt a kapcsolót, hogy milyen nehéz nyelvezete van, akkor a mondatai csupa-csupa ékkő. Hová lett volna a világirodalom az ő alapművei nélkül? Hányszor és hányféleképpen dolgozták már fel filmen az alapkonfliktusait, amiket ő szült valaha és adott a világnak... Ez a film is nemesre van kovácsolva, de talán valahol megragadt a színdarab és a film határán, nem lépte át a másik közeg határait. Ami meg egy kicsit filmes lett volna benne, nos, az nem igazán sikerült. Viszont hatalmas alkotás ezzel együtt is, az biztos!

2017-08-19 23:25:20 Batman and Harley Quinn (2017) ChYga (2) #2

Az, hogy könnyedebb, mint az eddigi Batman sztorik, engem sem zavart volna, de az összecsapottságára nincsen mentség. Irtó gyenge.

Ez nekem zagyvaságnak tűnt így első nézésre, és nem hinném, hogy újranézem valaha.

2017-08-19 21:57:56 Reds (1981) / Vörösök erahurka (3) #3

Ugye? Eldönthették volna, hogy mit akarnak csinálni, és akkor 2-2,5 órába simán belefért volna. Az első órában kis túlzással szó sem esik a kommunistákról, nem is értettem honnan jött a cím...

előzmény: Bong (#1)

,,Amennyiben az ember zárkózott, bénázik, a megfelelő pillanatokban totálisan idióta, sokat gondolkozik csajokon, akikbe szerelmes volt, mint mondjuk én, akkor értékelni fog egy filmet, ami arról szól, hogy milyen, amikor egy ember zárkózott, bénázik, a megfelelő pillanatokban totálisan idióta, és sokat gondolkozik csajokon, akikbe szerelmes volt. A film Csedzsu szigetén játszódik, ami teljesen mesebeli hely. Van benne egy ház. A házat sajnos a forgatás után nagyrészt elvitte a Bolaven tájfun. Ettől még elmentem a helyére kocsival, és kinéztem a Kelet-kínai tengerre, mint a nagy ablak a filmben, a fűrészes szélű, koromfekete vulkáni kövekre, ahogy megtörnek rajtuk a hullámok. Aztán mandarinokat vettünk a csajommal egy kertből, és megettük őket." by Orosz Péter

A Batman and Harley Quinn filmet össze lehetne kötni a többi DC Comics animációval és Batman filmekkel. Ez utóbbiakhoz lehetne csatolni a Killing Joke-ot is.

2017-08-19 20:21:30 Batman and Harley Quinn (2017) BonnyJohnny (2) #1

Az nem annyira baj, hogy komolytalanabbra vették a figurát egy rész erejéig, de teljesen széteső, és rövidsége ellenére is túlnyújtottnak tűnik.

Jó lenne ezt is beszerezni....

2017-08-19 20:16:00 [Általános fórum] Mizi #7026

Nekem is. :D

(Amúgy a kedvenc filmem nincs is a listán. :P )

előzmény: budaik (#7025)

2017-08-19 20:00:46 [Általános fórum] budaik #7025

b***meg, nekem a Pappa Pia jött ki :D :D :D

2017-08-19 19:58:25 [Általános fórum] oscarmániás #7024

Tényleg működik :D

2017-08-19 15:52:46 Titicut Follies (1967) necksprain (?) #1

a meth drinker, már sajnos inaktív táncdalegyüttes is felhasználta.

2017-08-19 14:12:19 Don't Breathe (2016) / Vaksötét Lacroix (4) #28

Én olyanra emlékszem,hogy:
Felkereste bocsánatot kérni(?) Max kijavítanak,ha tévedek

előzmény: Modric (#27)

Orvosolva.

előzmény: Lacika83 (#11924)

2017-08-19 12:25:39 Pappa pia (2017) BonnyJohnny (?) #48

A Wonder Woman, a Galaxis őrzői és a Pókember is jó kritikákat kapott. A Gru meg a Gru... :P
A Suicide Squad és a Batman vs Superman is vártnál gyengébben teljesített tavaly. Idén pedig sorra buktak, vagy hoztak mérsékelt bevételeket a gyenge blockbusterek.

2017-08-19 12:24:55 Pappa pia (2017) ChrisAdam (?) #47

Nem azért mondom, de a magyar közönség meg az amerikai ugyanarra bukik, vagy nem? Itthon is kb. ezek a legnézettebb filmek. Az oké, hogy becsúzik pár Pappa Pia szerű szarság, de alapból nem jellemző ez, mivel kevés ilyen hazai film készül hála égnek. De szerintem ezt a Pappa Piát is ugyanúgy el lehetne bőven adni az amerikai közönségnek, csak minek, ott készül elég ilyen. Akkor most melyik közönség az okosabb? :D

2017-08-19 12:21:08 Pappa pia (2017) critixx (?) #46

2017 eddigi legnézettebb filmjei az USA-ban: A szépség és a szörnyeteg, Wonder Woman, A galaxis őrzői 2, Pókember akárhány, Gru akárhány. Ezek közt egyetlen olyan filmet nem látok, ami egy kicsit is arra utalna, hogy jó ízlése lenne a tengerentúli nagyközönségnek. Tavaly pedig a Suicide Squad és a Batman vs Superman is a legnézettebb 10 között volt.

2017-08-19 12:17:26 Pappa pia (2017) BonnyJohnny (?) #45

Nézz egy kicsit jobban körbe a bevételi adatoknál! Különösen az idei nyáron. Meg fogsz lepődni. :)

2017-08-19 12:15:17 Pappa pia (2017) critixx (?) #44

Szerintem semmivel sem ostobább a magyar néző az amerikainál. Ott is az olyan filmekre dől a nép mint a Suicide Squad, Batman vs Superman, Halálos iramban 35., Transformers 24. és társaik.

2017-08-19 12:14:53 Pappa pia (2017) BonnyJohnny (?) #43

Ha az igazsághoz akarunk közelíteni, akkor semmiképpen sem felesleges szakma a kritikus. De, annyiban igazad van, hogy a nézőközönség kis részét érdekli.
Bár szerintem ez sosem volt másképp.

előzmény: purplerain (#42)

2017-08-19 12:11:53 Pappa pia (2017) purplerain (?) #42

Én inkább kifordítanám a kérdésed. Amikor van egy ilyen jelenség mint ez a film, akkor a rengeteg kritikus nem érzi feleslegesnek magát és a szakmáját? Megírják hogy hulladék és dől rá a nép. Aki meg olvassa a kritikákat az meg amúgy se menne el megnézni... Szóval azért na... Nehéz igazságot tenni szerintem...

2017-08-19 12:06:49 Dunkirk (2017) kovi1970 (3) #64

Az elején, a tengerparton, ha jól láttam, modernebb lakótelepi ház látszott a háttérben. De nem e miatt nem tetszett annyira.

2017-08-19 11:59:41 Pappa pia (2017) BonnyJohnny (?) #41

Megnyugtatlak. :)
De amúgy tudod, hogy milyen jelenségre utaltam, igaz?

előzmény: purplerain (#40)

Sziasztok! Remélem jó helyre írom, sajnos Sonny Landham filmográfiájából kimaradt a 48 óra c. film.

2017-08-19 11:49:10 Baywatch (2017) kovi1970 (2) #5

A film közben el kellett telni egy kis időnek amíg leesett, hogy ez egy Baywatch paródia akart lenni.

2017-08-19 11:40:32 Pappa pia (2017) purplerain (?) #40

Nyugtass meg, hogy te is magyar vagy és moziba jársz.

2017-08-19 09:52:22 Sahara (1943) / Szahara Raul (5) #7

Ha el tudunk tekinteni propagandafilm mivoltától (én el tudtam), akkor egy igen jó kis háborús kalandfilm, nem az az epikus fajta, inkább szinte már kamaradráma jellegű. Rózsa Miklós zenéjével, Oscar jelölt mellékszereplővel (Giuseppe) és operatőri munkával (Rudolph Maté), Bogie pedig Bogie...

2017-08-19 09:43:55 [Tévésorozatok] kaamir #3089

The Fall

Talán még soha a filmtörtenelemben nem láthattunk bele ennyire mélyen és realistán egy pszichopata elméjébe. Három csontig ható évad, zseniális minden pillanata.

2017-08-19 09:28:25 [In Memoriam...] bambula #2181
2017-08-19 09:12:18 Alien: Covenant (2017) magichorze (3) #189

úgy látszik az már tendencia, hogy a nagy rendezők elfelejtenek filmet készíteni, ahogy múlik az idő. Scott valaha tudott feszültséget teremteni, mára ez kiveszett belőle. Régebben össze tudott verbuválni olyan színészeket, akiknek volt jelenléte a filmvásznon. Esetünkben a színészek annyira karizmatikusak, mint egy kerti budi. A főszereplő (?) csaj olyan, mint egy bolti eladó.

Szívem szerint 2-est adnék, de a megvalósítás annyira profi lett, hogy az felhúzta nálam 3-asra.

2017-08-19 07:02:10 Pappa pia (2017) BonnyJohnny (?) #39

Egyébként Vajna nem hülye. Tudja ő, hogy rossz. Sőt, előre tudta, hogy az lesz. De azt is tudta, hogy ez kell a magyar nézőnek.
Sajnos a magyar moziba járó intelligenciája mérföldekre van az amerikaitól.

2017-08-19 02:45:48 All Is Lost (2013) / Minden odavan erasto (3) #17

Ez így éjszaka a csendben és a magányban pont jó volt...

Nem tudtam mire számítsak: a Redford által játszott one man show egy klasszikus hollywoodi Számkivetett-féle akciófilmet tesz elénk, vagy inkább az amerikai filmes fősodor peremét erősítendő független filmet láthatok?

Összesen nem hangzik el 10 mondatnál több, ráadásul filmzene sincs a játékidő 3/4-ig, mégis él a film, mivel a Sundance kölyök zseniális: néhány tekintet és mozdulat hangosabban ordít minden szónál! Aztán vannak rossz döntések, remény, kilátástalanság, beletörődés, minden, amit el tudsz és el sem tudsz képzelni egy léket kapott kicsike vitorláson létezve az Indiai óceánon...

Ha teheted, nézd meg te is egyedül, késő este, így lesz lehetőséged elmélázni az ismeretlen hajós segítségével, mennyire is esendőek, kicsik és halandóak vagyunk mi ezen a világon..

Ezzel együtt nem kimagasló, csupán egy egyszer nézős, elgondolkodtató film, ami a helyzetből igyekszik kihozni a legtöbbet. Lehet sokan unalmasnak fogjátok tartani, amit akár meg is értek, de így, éjszaka egy és fél három között tökéletes kikapcsolódás volt az ágyban forgolódás helyett :)

2017-08-19 01:17:53 Pappa pia (2017) Bogár Bence (?) #38

és van aki négyest adott rá :O

2017-08-19 01:15:44 Red (2008) / Bosszú lizardking (4) #9

Azért ez megérdemelt volna egy vérgőzös, ultrabrutál finálét, szentül hittem, hogy meg is fogja kapni. Nem így lett, de még így is egy szépen felépített, teljesen átélhető darabot kapunk, egy remekül megírt és eljátszott főszereplővel.

2017-08-19 00:46:52 Pappa pia (2017) critixx (?) #37

Ami még dühít, hogy Vajnabácsi anno ugye Pálfi mellé egy second unit rendezőt akart kényszeríteni a Toldiba, mert hát egy béna művészfilmes nem tud akciójeleneteket rendezni. Mikor Pálfi ezt visszautasította, lőttek a filmnek. Most meg Pocok bá személyesen hívta vissza külföldről Csupó Gábort, aki nem hogy életében nem rendezett még musicalt, de szerintem látni sem nagyon látott, hogy rendezzen egyet. Ennyi erővel Almási Tamástól Zsigmond Dezsőig bárki megcsinálhatta volna. Meg is lett az eredmény.

2017-08-19 00:16:53 [Tévésorozatok] Mizi #3088

Nekem ez volt az első reakcióm a Trónok harca 6. része után:

Végre az Éjkirálynak is van egy sárkánya! >:)

2017-08-18 23:59:46 Jim Carrey: I Needed Color (2017) coles (4) #2

szellemíró.

Nem mondanám rossznak, de nem mondanám jónak sem. Persze nem igazán lehet már újat mutatni a horror ezen műfajában. Volt benne egy-két jó ötlet, de amúgy egy full kiszámítható, abszolút tucat film. Többet nevettem rajta mint féltem...

Harmadik nézésre feljavítottam ötösre. Ennyi kellett ahhoz hogy ne vonja el a figyelmemet a történet, és egyszerűen csak át tudjam adni magam az atmoszférának, és az apró momentumoknak. Első nézésre az ember még kell hogy távolságot tartson, mert akkor még az egészet figyeli egyben, de mostanra már közel tudtam engedni magamhoz a filmet, és ez a mozi ezt nagyon meg is tudja hálálni.

A Cover Girl ( 1944) magyar címe: Szépek szépe, a DVD kiadáson.

A dolgok állása? A főhős filmrendezőt tök hirtelen és véletlenszerűen lelövi valaki a nyílt utcán, aztán jön a végefőcím?

Trópusi vihar :D

The Long Good Friday?

Csak egy ötlet...Harmadik típusú találkozások.A végén rendesen bejön John Williams zenéje.

2017-08-18 17:59:45 Gloria (1980) csabaga (3) #11

Az alaptörténet hasonlít a Leon,a profi c. alkotásra.Vagyis,az hasonlít erre...

Újra kellene néznem.

2017-08-18 17:57:40 The Bad Batch (2016) Mikkey (4) #2

Nem volt egy el topo-i ötletcunami, és a csadoros vérszívóhoz sem érhet fel, de még mindig piszok jó nézni a rendezőnő képeit, az egészet átlengi egy kult légkör. Nem sikerült megugrani az elsőfilmet, de még megvan a mágia!

Olyan ez a film, mint a zenéje. Mindent láttunk, hallottunk már máshol, másban. Se Rock, sem Kasbah nincs benne és még büszke is rá. Nagyon gyenge 3, mert Murray megint jó, de százszor inkább egy St. Vincent

2017-08-18 17:08:12 Inception (2010) / Eredet ChrisAdam (5) #654

Olvastam én is ilyen teóriát, de ez elég nagy kavarás lenne, mert Cobb - ha jól emlékszem - pontosan kijelenti azt, hogy az ő toteme. Ennek ellenére ez is lehet egy plothole, mert ha Malé volt annó a pörgentyű, akkor mi volt korábban Cobbé és hogyan lehet Cobbé, ha korábban Malé volt. Plusz: sose láttuk azt a filmben, hogy Cobb pörgeti a totemet az álomban, csak azt, hogy megpörgeti, de az elesik. Szóval ráció lehet benne, de azért már kicsit túl van maxolva.

előzmény: BalaKovesi (#653)

2017-08-18 17:02:16 Pappa pia (2017) Bogár Bence (?) #36

Fúj, meg nem nézném. Az előzetes már elvett egy keveset az életemből...
De majd nemsokára a Budapest Noir, az lesz az igazi magyar film!

2017-08-18 16:17:25 Pappa pia (2017) critixx (?) #35

3 nap alatt 30 000 néző! :-(

2017-08-18 15:53:21 Inception (2010) / Eredet BalaKovesi (5) #653

Nagyon régen láttam a filmet, ezért szinte látatlanban beszélek, de én valami olyasmire emlékszem, hogy Cobb toteme a gyűrű a kezén. Szóval a végén igazából lényegtelen hogy megáll-e a totem, mert az a totem Mal-é, és így pörgetheti DiCaprio akárhányszor, úgy is megáll, mert az nem az övé. Vagy volt a filmben olyan amikor megpörgette és nem állt le? Már nem nagyon emlékszem ilyenekre. :D Lehet hogy hülyeséget írtam, nem tudom, szóljatok hogy így van-e vagy sem.

2017-08-18 14:45:17 Jim Carrey: I Needed Color (2017) ChrisAdam (4) #1

Lehet mondani, hogy ilyen meg olyan utánérzet az ő munkássága, nincs benne semmi eredeti és így tovább, de Jim Carrey magának fest és nem festő, és azt fest, ami belőle jön. Engem lenyűgöznek munkái, nem is egyet kitennék a falamra. Az meg más kérdés, hogy nem vagyok szakértő. De ez nem is erről szól. Kellemes kis hat perc ez a film, Jim Carreyt pedig most még jobban szeretjük.

A befejezése ugyanolyan elszúrt, mint az 1945-ös "Nő az ablak mögött" című F. Lang filmnek (most jól visszamentem az időbe!)

Teljesen rendben volt! Azt hittem h kapok egy Shut In szintű förmedvényt, erre kellemesen meglepett. Nyilván a helyén kell kezelni, nem egy élet és irodalom szintűre van megírva, de
ki tudott hozni néhol a béketűrésemből, ami nálam a jó párkapcsolati thriller ismérve.

2017-08-18 12:14:45 Inception (2010) / Eredet von Schatu (5) #652

"Egyébként is, mi lett volna, ha Lynch rendezi a filmet????"

Tán nézd meg a Paprikát!

2017-08-18 12:07:07 Stromboli (1950) guybrush (4) #10

A film 7 perccel rövidebb olasz változatában Bergman karaktere is folyékonyan tolja a taljánt, így a nyelvi korlátokat érintő jelenetek egy része hiányzik belőle, és esetenként a dialógok szövege is más. A befejezésben pedig nem lesz a főhősnő varázsütésre istenhívő.

2017-08-18 12:06:46 Inception (2010) / Eredet ChrisAdam (5) #651

Asszem igen. :) Tulajdonképpen bennem is (és akivel néztem, abban is) felmerült most, hogy ez hogy is volt akkor, de aztán megtaláltam rá a magyarázatot, bár lehet, hogy ez csak az én elméletem és lehet, nem jól látom.
Szóval korábban látjuk azt, hogy Mal és Dom a váróban ragadtak, éveket töltöttek el együtt ott. Aztán lefeküdtek a sínekre, meghaltak, majd pedig visszakerültek a valóságba. Eddig mindig azt hittem, hogy csupán eggyel feljebb kerültek, majd így lépcsőzetesen ugrottak át, egészen a valóságig, de erre semmi nem utal a filmben, mivel mindig azt mutatják csak, hogy a vonat után a narancsvörösben úszó szobában felkelnek, ami a valóság és az otthonuk, a valódi. A lényeg tehát az, hogy a váróban, ha megölik magukat, akkor egyből a valóságba kerülnek vissza. Eddig úgy képzeltem el mindezt, mint egy emeletes ház, aminek a tetején van a valóság, lemész lifttel, az az első szint és így tovább - azaz nem tudsz a legalsóról feljönni úgy, hogy ne érintenéd a többi emeletet. De mi van, ha ez egy kör - az a "legalsó" szinten, a váróban már csak egy fal választja el a valósághoz, így visszatér magába az egész. Arra is utal ez az egész, hogy az utolsó jelenetben, mikor Saitoval találkozik öregen, az megfogja pisztolyát, tehát erről arra lehet következtetni, hogy megölik egymást, ami által felkerülnek a valóságba.
A plothole tehát szerintem nem itt van. Hanem ott, hogy akkor miért kell várnia valakinek ahhoz több tíz évet, hogy felkerüljön? Mal és Dom korábban is felkerülhetett volna, Saito korábban is meghalhatott volna, ami által visszakerült volna a valóságba. Vagy ha ez az egész baromság, amit most leírtam, akkor fennáll a plothole abban az esetben.

Egyébként a legutolsó jelenettel kapcsolatban:
Ma már egészen biztos vagyok abban, hogy a totem eldől, az pedig a valóság. Nolan csak adni akart egy taslert a nézőnek a végére, de egyébként meg technikailag kábé lehetetlen az, hogy álom legyen. Ha csak nincs egy olyan valóság, amiben Mal mondjuk fogvatartja Domot és álomban is tartja, így minden más, ami az álmában van, a csapattól kezdve az apján át Saitoig, csupán kivetülés. Az álom pedig olyan régóta tart, hogy totális valósággá vált. De ez tök valószínűtlen, nincs rá magyarázat a miértre, stb. másképpen pedig nem lehetséges. Mert ha az utolsó jelenet is álom, akkor az egész film valóságnak hitt szintje álom, hiszen létre kellett hozni az utolsó jelenet álomszintjéhez egy komplett világot, mint ahogy a többi esetében is. NA, lehet én is kicsit belebonyolodtam. És az a baj az ilyen fejtegetésekkel, hogy mindenféle dolog eszedbe juthat egy idő után. Pl. mi van, ha a valóságnak hitt "álomszintet" Dom emlékekből építette fel? Mi van, ha több szintes váró van és ha meghalsz, akkor nem felkerülsz a valóságba, hanem még eggyel lejjebb, ahol az agy még nagyobb teljesítménnyel tud világot létrehozni, így aztán teljes valóságként foghatod fel az adott környezetedet anélkül, hogy rájöttél, hogy te építetted azt. Érdekes, de már nagyon trippes elmélkedés. :D Nem hazudtoltam meg magam.

Mindenesetre nem baj, hogy nem mindent lehet érteni a film kapcsán, nem kétlem, hogy ez szándékos is egy kicsit. Nolan van olyan precíz, hogy betömködje az ilyen lyukakat és szerintem direkt nem tette meg. Így lesz álomszerű, néhol megmagyarázhatatlan.
Bár nem eléggé: tulajdonképpen egyetlen dolog miatt vagyok kicsit "mérges" a filmre, hogy nem használta eléggé a fantáziáját. Túlságosan realista, földhöz ragadt az egész, Nolan csak éppen annyiban rugaszkodott el a valóságtól, amennyire a realista látásmódja engedte - városok átalakítása, építészet, járművek, de mind-mind a valóságból építkeznek, azaz szinte egyetlen olyan dolgot sem találunk az álmokban, ami megmagyarázhatatlan, vagy meghatározhatatlan. Kérdés persze, hogy ez miért van: az agyunk valóban csak emlékekből és saját tudásunkból építi álmait, vagy pedig önálló dolgokat is kreál ebben az állapotban? Természetesen az Inception nem fantasy, ahol csápos szörnyek és Gyűrűk Ura világok jelennek meg az álmokban, de Nolan lehetett volna merészebb a világok megalkotásakor. A valóság és az álom összemosódásának lehetősége továbbra is adott lenne, hiszen a film mondja maga, hogy csak az ébredés után válik nyilvánvalóvá, hogy álmodtunk, éppen álmodva nem tűnik fel annak abszurditása és lehetetlensége (bár erre egyébként nem egyszer cáfol rá a film maga). Tehát a szereplőknek nem tűnne fel az álom és valóság közti különbség, továbbra is kéne totem annak meggyőzéséről, hogy a valóságtól messze elrugaszkodó elemek álombeliek-e vagy a valóság. Az egyetlen dolog, hogy a néző felé nehezebb lett volna elhitetni. Félreértés ne essék: nem kell Sucker Punch szerű baromság, sem szörnyek, sem bármi, egyszerűen csak olyan elemek - arc nélküli emberek, szokatlan fordulatok és térváltások, elvont cuccok, a realista látásmódon belül akár -, amik még feldobják az álomérzést. Bár minden bizonnyal Nolan nem véletlenül csinálta ezt így, meg hozzá nem is illik az ilyen.

Egyébként is, mi lett volna, ha Lynch rendezi a filmet???? Totális KO, a legalsó szinten törpék és villódzások, értelmetlen döntések, a fent leírt elvont baromságok és teljes értelmetlenség. :D

Nem rossz film ez, sőt egyes megoldásai kifejezetten tetszettek. Azonban érzelmileg nem nagyon hatott rám, kicsit vontatott is, többször elkalandoztam... No meg az is böki a csőröm, hogy egy - már bocsánat - egyszerű nő, hogyan képes rábukkanni 5 pasasra, akiket nagyon semmi sem köt össze. Szóval most így kap egy hármast.

2017-08-18 11:21:49 Pappa pia (2017) Mifi (?) #34

Tegnap beszélgetés az edzőteremben: -Te láttad ezt a Pappa piát? -Persze, k**va jó volt! -Szerintem is, hétvégén megnézzük újra?

Akárhogy is... ezek közül túl sokat szerettem! :) Azaz: majdnem mind!

Mamma mia! :o))

2017-08-18 09:54:55 Pappa pia (2017) Umberto (2) #33

Amúgy tényleg nem olyan szörnyű, bőven nézhető kategória. Egyes pillanataiban még a 3-as osztályzaton is gondolkodtam. A közönség pedig, akivel együtt néztem a teremben, szerintem igen jól szórakozott.

Grindhouse: Terrorbolygó

Banderas meglepően jó, JRM is hozza a szokásost, de a hangulat valahogy végig takarékon van, a vége pedig sehogy sem illik a képbe.
Ezzel kapcsolatban nem tudom eldönteni, hogy az egyik legérdekesebb vagy az eddigi legrosszabb befejezést láttam-e filmen.

Betörő az albérlőm (2004)
Ne menj ki a moziból, amikor kezdik felsorolni az alkotókat! Mert a legjobb zene csak még azután jön! - írtam a Coen fivérek filmjéről régebben.
Teszem most még hozzá: nem csak a zene (gospel) szuper, hanem a látvány is! (A kórus vezetője tiszta Little Richard!:)

2017-08-18 09:17:53 Pappa pia (2017) purplerain (?) #32

Jelentem a feleségem megnézte a főnökével, plusz jó pár kollégám és TETSZETT nekik.... Az első 10 perc lejtmenet, utána viszont nézhető, és jók a dalok, tiszta retro. Szóval ne kapjatok sokkot ha azt látjátok siker lesz, mert még az is elképzelhető :D :D :D

Amugy ITT a leiras, amiben szerepel:

* egy felhasználó súlya a tapasztalat és a kompetencia 25-szörösének az összege
* a tapasztalat a valaha látott és leosztályzott filmek száma
* a kompetencia pedig az adott évben bemutatott (vagyis az adott Vapitin induló) filmek közül a látottak és leosztályzottak száma

előzmény: Lacroix (#11920)

2017-08-18 07:11:39 Inception (2010) / Eredet Dió (5) #650

Így frissen újranézve reménykedhetek benne, hogy meg tudod nekem magyarázni a #645 hozzászólásomban írt plothole-szakadék gyanúját?

2017-08-18 00:52:01 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3087

Valamilyen érthetetlen mazoista okokból végignéztem másfél évadnyi Csak színház és más semmit. Na jó, a magyarázat, hogy számítógépen szöszmötölős melóm volt ma, ami mellett a második képernyőn bőven elfért a sorozat háttérzajnak. A kérdés persze, hogy hogyan találtam rá, már nem emlékszem. Ugyanazok a készítők, mint az Egynyári kalandnak, tulajdonképpen ugyanaz a séma, csak felnőtteknek szól. A nagy különbség inkább a minőség persze, míg az Egynyári kaland egy kellemes meglepetés volt, egy jóvágású nyári ifjúsági sorozat, igazán kedvelhető karakterekkel és környezettel, addig ez a sorozat inkább már egy Szomszédok-Életképek crossover, amely kapott egy jelentős restaurálást, normális színészeket és épkézláb sztorit, de még nem tud újat mutatni, amit nem láthattunk volna. Persze a sztori szappanoperás, de legalább nem nélkülözi a humort és tudja, hogy nem tud nagy drámát csinálni. Persze az egésznek inkább az a titka, hogy a helyszín a színház. Így aztán lehetne akár kamaradarabnak is besorolni, de lehetne akár egy színházi produkció is - megszokott, ugyanazon a helyszínen játszódik, sokszor egy épületen belül, s ez ad is egy jó hangulatot az egésznek - mint ahogy a Birdman is, csak itt nem olyan komolyak a dolgok. ;)
Persze az is fontos, ki hogy nézi. Lehet, annyira nem releváns a véleményem, mert sokszor csak hallottam és nem tudtam teljes egészében a "gyors", "kiszámíthatatlan" sztorira figyelni, de így pont jó volt. Ahogy tudtam, szórakoztam. Inkább ezt, mint a sok amatőr szart a kertévéken. De azért az is elmond valamit, hogy amint befejeztem a melót - a 2. évad 3. részénél, nem nagyon vettem rá magam, hogy tovább nézzem. (Na tessék, a Breaking Bad meg még mindig vár rám, ugye. És egyébként is, mi lesz a következő, a Holnap tali?! :D)

2017-08-17 23:11:03 Pappa pia (2017) ryood (?) #31

"kutyulódik a történet.."
/ördög nóra/

2017-08-17 23:10:09 Pappa pia (2017) Killjoy (?) #30

Nem magyarázkodok :) Szembe megyek én a közakarattal, ha arról van szó. Én pl. igenis szerettem Ang Lee Hulkját! De ezt még tényleg nem láttam :D

Persze, nem kell ragaszkodni a könyvhöz. De akkor már akár önálló történetet is lehet kitalálni, amit nem pont A Setét Toronynak neveznek el.

előzmény: Havierez (#11)

A könyvekből sorozatot kellett volna csinálni, nem ezt a kiherélt trágyadombot összehordani!

2017-08-17 21:07:17 Pappa pia (2017) ryood (?) #29

na igen..meglepődtem volna, ha egy rossz szót szólnak róla itt..

2017-08-17 20:50:11 Pappa pia (2017) Ugor (?) #28

Most már magyarázkodhatsz... ez már kabátlopási ügy.

előzmény: Killjoy (#27)