Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Aki látta, az mondja már meg ha nem gond...
Ez tényleg olyan rossz film hogy kiérdemelte az imdb 2,8 pontszámot? Vagy túlzottan gyűlölik?

Hát az elég valószínű, ugyanis még jó sok hasonló nyitottságra, toleranciára és politikai korrektségre oktató sorozatot meg kellene néznem ahhoz, hogy kellően nyitott legyek az XY kromoszómára is.

De egyébként komolyra fordítva a szót, ha ellenkező nemű lennél, a véleménykülönbségek ellenére akár össze is jöhetnénk, ugyanis kurvára nincs olyan, hogy tökéletes match. A valóban létező, tehát nem marketingesek által kitalált szerelem alapvető biológiai vonzalomból és a közösen átélt tapasztalásokból épül fel, tehát ezért is totálisan értelmetlen az, hogy a szimulációban találnak egymásra a hősök, nem tapasztalják meg valódi énjükkel azt a harcot, ami által tényleg összejönnének olyan masszív kapcsokkal és stabilan, mint a szimulációban.

2018-02-20 20:23:42 The Snowman (2017) / Hóember BonnyJohnny (2) #33

A negatív reklám is reklám... :)
Olyan sokat beszéltek a filmről (igaz, a tök érdektelen, milyen nyelven beszélnek témában... ami szinkronosan nézve vált igazán értelmetlenné... :D), hogy nekem is meg kellett néznem.
Mivel ismertem a kritikákat, ezért nem volt akkora csalódás, mint lehetett volna. Maga a hangulat és az izgalom hiánya miatt még elment volna, de a ritmustalan katyvasz mivolta a Lány a vonatont juttatta eszembe... aszerint is osztályoztam... :)

2018-02-20 20:06:46 The Snowman (2017) / Hóember magichorze (2) #32

bár a nyelvhasználat lett volna a legnagyobb baj ezzel a béna filmmel ...

2018-02-20 20:00:43 Black Mirror (2011) / Fekete tükör tomside (5) #97

Huhh, de király, hogy másak vagyunk!
Szerintem minket nem hozna össze semmilyen űbertinder! :)

(Persze ezt a legnagyobb tisztelettel, csak a vicc kedvéért írtam.)

előzmény: agymosott09 (#96)

2018-02-20 19:48:08 The Snowman (2017) / Hóember Dió (3) #31

"Azt most komolyan kifogásoljátok 2018-ban, hogy egy alapvetően nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek?"
Nem azt kifogásolom, hogy egy nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek, hanem hogy úgy akarják velem elhitetni, hogy angol a hivatalos nyelv Norvégiában, hogy közben minden név, boltfelirat, stb. norvégul van körülöttük. Ha ez szerintetek tényleg ugyanaz a kategória, mint hogy "mi ez a szar, hogy Fassbender karakterét nem a valóságból merítették", akkor szerintem ezen teljesen kár is vitába szállni.

Ha nem akarnak norvégul forgatni, az nekem nyolc, de akkor vagy el kellett volna engedni a norvég forgatási helyszíneket (mennyi baromi hasonló helyszín van pl. Kanadában!), vagy akkor már legalább már a fentiekre figyelhettek volna. Arra, hogy fiktív a sztori, arra nyilván felkészül a néző, de hogy így szarjanak a részletekre és a hitelességre, arra nem. Ez így egy hanyag húzás, ami nehezíti a beleélést.

előzmény: GothMan (#18)

Negyedik évad: mínusz egy pont az összesítésből, és még nagyvonalú voltam. Egyetlen izgalmas új ötlet sem jött össze, az egész a korábbi epizódok másolata, rosszabb minőségben. Az egyedüli újdonság a befogadhatatlan mennyiségű sjw-propaganda megjelenése. Erről többet nem is írok inkább, akinek van szeme, az látja, a többiek meg menthetetlenek.

Az egyedüli szórakoztató rész a robotkutyás volt, de az sem egy nagy durranás. A legrosszabb pedig a Hang the DJ. A netes társkeresés egy igazi aranybánya lehetne egy disztópia-sorozatnak, ehelyett egy rózsaszín nyálban tocsogó pszeudoromantikus nonszensz butaságot sikerült ebből kihozni. Szégyen. Az jut róla eszembe, amit Don Draper mond a Mad Manben a szerelemről: What you call love was invented by guys like me to sell nylons.

Végigszenvedtem, mert tudni akartam, mi lesz ebből, és hogy egyáltalán mi értelme volt a film leforgatásának. A válasz pedig, hogy semmi.
A képi világ, a színek körülbelül a Hallmark csatorna saját készítésű filmjeit idézik.
Bár biztos vagyok benne, hogy nem oszt és nem szoroz, hogy némely megjegyzésemet eltakarom-e a spoiler gomb jótékony takarása mögé, azért nyilván megteszem... :P
Igazából nagyon sokáig kell nézni a filmet, hogy valami történjen. Én például - érzésem szerint - hosszú órákon át néztem, és mégis csak 60 perc telt el. Ráadásul hülyeség volt az első perctől az utolsóig. Vegyük csak a három napszemüveges múmiát(!), akiknek minden trükkje a halálos levegővibráció volt. Aztán gonosz istenük Sutekh ad nekik hatalmas pusztító erőt, ami egy zöld fény egyikük markában, és ezek után... újra csak a levegőt vibráltatják. Meglepő az is, hogy míg egyik múmiába beleeresztenek egy tárat, és meg sem kottyan neki, addig a bábok körömolló méretű kései hihetetlen fájdalmat okoznak neki. Kedvencem az volt, mikor egy kötéllel fojtogatták a múmiát, és egyik képen a kötél konkrétan lazán lóg a mellkasáig. Nem hiszem, hogy nem vették észre a forgatáson. Gondolom megbeszélték, hogy "sebaj srácok, ez már nem oszt és nem szoroz a minőség tekintetében; húzzunk haza mihamarabb, mert menni kell a gyerkőcökért az oviba!".
Igazából csak szólni akartam, hogy nem érdemes megnézni a filmet. Bár gondolom, ez az értékelésekből is látszik.

2018-02-20 17:58:28 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #30

én az eredeti verzióról beszéltem.
(sikeres lehet egy film akkor is, ha az eredeti nyelve nem angol)

előzmény: St4nt0N (#29)

2018-02-20 17:57:11 The Snowman (2017) / Hóember St4nt0N (?) #29

Arra válaszoltam, amit írtál a norvég nyelvű világsikerről, hehe.

2018-02-20 17:55:13 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #28

és még magyar szinkron is készült, meg ki tudja hány másik nyelvre...
ahogy általában lenni szokott..
ezzel most semmi újat nem mondtál.
a film eredeti nyelvéről volt szó.

előzmény: St4nt0N (#26)

2018-02-20 17:54:44 The Snowman (2017) / Hóember HejjaX (?) #27

Az mondjuk viccesebb lett volna, ha Fassbender végig norvégul tolja.

2018-02-20 17:54:26 The Snowman (2017) / Hóember St4nt0N (?) #26

Ha eredetileg is az lenne, nem kellett volna szikronizálni.

2018-02-20 17:52:43 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #25

az lehet,meg készüt magyar szinkron is, meg még mitomén hány másik..
eredetileg nem angol nyelvű a film.

előzmény: St4nt0N (#24)

2018-02-20 17:48:35 The Snowman (2017) / Hóember St4nt0N (?) #24

A Fejvadászokhoz készült angol szikron.

2018-02-20 17:38:59 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #23

ezek a filmek nem is érdekelnek.
(szinkronos filmeket alabpól nem nézek, kivéve bud spencert haha)

előzmény: saatonda (#21)

2018-02-20 17:18:04 The Snowman (2017) / Hóember MicaHiro (?) #22

ryood, egyetértek!
De továbbmegyek, nem tudom te tudtad-e, Fassbender állítólag nem is nyomozó a valóságban! Közröhej, mit képzelnek ezek?!

Sőt, állítólag az egész történet valójában meg sem történt!

2018-02-20 17:01:50 The Snowman (2017) / Hóember saatonda (?) #21

láttad pl. a sztálin halálát?:)))

de végimehetnénk kismillió filmen ahol mai angolt beszélnek régi időkben vagy nem angol területen, lényegében mind hülyére vesz, nem?
most a szinkronról ne is beszéljünk...

2018-02-20 14:59:19 [Vapiti 2017] Mizi #90

Na, tegnap megnéztem az utolsó filmet is a tíz jelöltből. Fura, de csak egyre tudtam hármasnál jobbat adni közülük. Pedig szerintem nem osztályozok szigorúbban, mint 3 éve. Az az egy viszont tényleg kivételes film, magasan kiemelkedik a mezőnyből, és igazán érdemes arra, hogy díjazzuk. Nyerjen a legjobb: Blade Runner 2049

2018-02-20 14:17:10 A répa (2016) maguska (3) #1

Ejnye, én voltam az, aki kitettem ezeket. Valszeg rajta maradt a másik url a vágólapon. Pedig szoktam figyelni... Köszi, hogy szóltál. :)

2018-02-20 13:32:57 [Vapiti 2017] oscarmániás #89

Tetszik, jó lett :)

2018-02-20 13:06:00 The Man from Earth: Holocene (2017) St4nt0N (?) #12

A hulladék filmeket biztos kézzel szállító, zs-kategóriás rendező vélhetően itt (is) csak bérmunkás volt, a kulcsfigura a forgatókönyvíró-producer, aki az eredeti film alapjául szolgáló sci-fi novella szerzőjének, Jerome Bixbynek a fia.
Ez a folytatás a bizonyítéka annak, hogy ami az eredetiben kicsit is érdekes volt (maga a történet), az apu hagyatékából származik.

2018-02-20 12:48:51 The Man from Earth: Holocene (2017) s912 (4) #11

Bocs, félreolvastam a 8-as hsz-odat :) Peace

2018-02-20 12:15:53 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #10

nem is illett volna egy kamardrámához.

előzmény: s912 (#9)

2018-02-20 12:05:12 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #20

nekem, mint filmnézőnek, mozinézőnek a teljesen hülyére vétele ez, h angol nyelvű a film, és el akarja velem hitetni, hogy m fassbender egy ízig-vérig norvég nyomozó..
az, hogy a nagyközöség igénytelen, és bekajál bármit, meg h milyenek a blockbusteres trendek, engem teljesen hidegenhagy.
(érdekes, a fejvadászok norvég nyelven, norvég színészekkel is világhírűvé, globálisan népszerűvé tudott válni)

2018-02-20 11:57:35 The Man from Earth: Holocene (2017) s912 (4) #9

A rendező direkt nem tett flashback elemeket a filmbe (1. rész). Próbált minél "hűebb" maradni az eredeti script-hez.

2018-02-20 11:56:03 The Snowman (2017) / Hóember saatonda (?) #19

tényleg elég vicces az angolul beszélés kifogásolása
ez egy nagyon gyenge film, pedig a színészek, a fényképezés az alapanyag alapján simán lehetett volna jó is. legviccesebb a magyarázkodás hogy a forgatókönyv 10-15%-át idő/pénz híján nem forgatták le így fontos jelenetek kimaradtak, akárhogy vágják, akkor sem tudtak volna egy kerek egész filmet kihozni, szóval kínjukban csináltak egy verziót és azt adták le a mozikban.
különösen azért vicces, mert pl. a röhejesen közhelyes, lapos befejezés valszeg az eredeti forgatókönyvben is így volt, karakterek megváltoztatása is, stb.
az első óra még nézhető

de az azért nem komoly észrevétel hogy angolul beszélnek, hát amerikai/nem-skandináv közönségnek édesmindegy

2018-02-20 11:46:30 The Snowman (2017) / Hóember GothMan (?) #18

Azt most komolyan kifogásoljátok 2018-ban, hogy egy alapvetően nagyközönség számára készült filmben angolul beszélnek? A következő mi lesz: hogy nem fekete-fehér, vagy nem hét és fél órás a játékidő?

2018-02-20 11:08:51 Paterson (2016) Mizi (2) #38

Ez a film arról szól, hogy ha egy unalmas, szürke kis ember vagy, egy egyszerű buszsofőr, akinek az egyetlen szórakozása gyufákról meg az élet nagy dolgairól írni rímtelen versecskéket, DE van egy hihetetlenül egzotikus és gyönyörű csajod, akkor légy papucs, nyelj le mindent, és a csaj minden hülye (és drága) hóbortjához vágj jópofát, mert ilyen nőd még egyszer úgy se lesz???
Tényleg ideillő a modoros kifejezés. Na meg még a fárasztó és az unalmas is. A film hazugan álidilli világa meg már csak hab a tortán. Patersonban mindenki entellektüel és/vagy művész, itt ha lerohad a busz, senki sem kezd el szitkozódni, mindenki végtelenül türelmes, a kocsmában nincsenek részegek (hogy is kerülnének oda, ugye?), a vendégek inkább sakkoznak egymással, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga egy lebujban. És még a gengszter suhancok is tök jó arcok. Rég láttam már filmen ennyire steril, ingerektől szegény világot.
Vagy lehet, hogy én megint egy másik filmet láttam azonos címmel...

Február 24-ig ITT is megtekinthető.

2018-02-20 10:51:30 [Vapiti 2017] ChrisAdam #88

Egy kis kedvcsináló a Vapitihez. Csütörtök éjjel zárul a szavazás, péntek este meg Jelen Bisztró! :)

2018-02-20 08:59:42 The Snowman (2017) / Hóember ryood (?) #17

és harry hole is totál hiteltelen fassbenderként..erre vmi igazi norvég fazon kellett volna..
az h angolul beszélnek, meg egy rossz vicc..

2018-02-20 08:57:55 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #8

de csinálhattak volna az első részből is egy olyan filmet, ami nem egy házban játszódik végig, ill. amiben nem csak beszélnek végig...mégis kamaradráma/sci-fi lett, és mennyire jó, h még csak egy flashbacket sem mutattak be..

Az első résznek sem a rendezése volt zseniális. Az inkább csak kiszolgálta a zseniális forgatókönyvet... és sajnos az író nem ugyanaz... :/

2018-02-20 08:20:55 The Man from Earth: Holocene (2017) Ubul (?) #6

a legszomorúbb az egészben, hogy ugyanaz a rendező

2018-02-20 08:00:49 The Snowman (2017) / Hóember Dió (3) #16

Csak közben meg mindenhol norvég feliratok vannak még mindenkinek norvég neve van... bonyolult ez:)

2018-02-20 06:13:39 Valami Amerika 3. (2018) dittike (5) #3

László Zsolt alakítása szerintem sokat dob a filmen mármint a színvonalán

Orvosoltuk.

Leszedtük.

előzmény: dikalosz (#12301)

2018-02-20 01:29:07 The Canyons (2013) / Vétkek völgye Ugor (2) #4

Ez egy borzalmasan rossz film. Egy rakás semmittevő parazita vagy hág, vagy nem. Eszetlen rossz párbeszédek, színésztelen amatőr senkik, csupaszseggű történet... vagyis hát nem.

Ezt a képet szedjétek le kérlek, sajnos spoileres.
Köszönöm!

Bizony ízlések...én az általad említett két filmet (Spotlight, Moonlight) ki nem állhattam... :)

előzmény: Ágó (#39)

Na! :)
Azért itt szerintem kiváló filmekről beszélünk. Én se a Spotlight-tól, se a Moonlight-tól nem sajnáltam a díjat.
A víz érintése a kitaszítottak, elesettek védelmében akar szólni. Ez a tematika - különösen napjainkban - szerintem totál releváns.
Számomra egyszerűen nem állt össze, mint film. Nem vonzott be, kívül maradtam. Érdekes, hogy többen a Fantomszálnál említették ezt a problémát. Nekem pl. az nagyon bejött. :) Ízlések...

előzmény: TheDriver (#35)

DelToro megfogja kapni, a legjobb film pedig az Óriásplakát lesz...ebben majdnem biztos vagyok. Ahogy abban is, hogy McDormand, Oldman és Rockwell is tuti győztes lesz.

Itt ugyanaz a helyzet mint az elmúlt években sok esetben (Moonlight, 12 év, Spotlight), hogy a mondanivaló fontosabb, mint, hogy milyen a film. Érdekes mód itt nem érzem, hogy ez a film a legjobb film díjára veszélyes lenne. GDT-től alapvetően nem sajnálom a rendezői díjat, azt sajnálom, hogy ezért fogja megkapni.

előzmény: TheDriver (#35)

Hát borzalmasan unalmas és vontatott egy film volt végig, ennél csak a galaktikus útikalauz stopposoknak című film volt szarabb minden nevesebb filmjére 5-öst adtam mert rohadt jó rendező Ridley, de ez valahogy nem igazán sikerült, az új sokkal jobb.

Köszönöm, ez jó. És azt gondolom, ez a film egyik fő erénye is, hogy több síkon, több értelmezési lehetőséget nyújt. Legalábbis sűrűbbre sikerült, mint az eddigi művei.

előzmény: caulfield (#37)

Ebben tök igazad van, de minden évben reménykedem, hátha majd idén szorul beléjük némi ízlés.

előzmény: TheDriver (#35)

Jajj, hagyjuk már ezt az Oscar hülyeséget...évek óta olyan szutyok filmek nyernek mint pl a Holdfény és társai...ki veszi azt még komolyan??!

előzmény: dukyka (#34)

2018-02-19 20:34:34 The Snowman (2017) / Hóember BonnyJohnny (2) #15

Mindenhol az a hivatalos nyelv, nem tudtad? :D

Már egy ideje zavarja a szememet. Nem tudom, nem vette észre más... De a filmsomnia.hu cikke a Cloverfield Paradoxról a Szabadság ötven árnyalatának adatlapján van.

Szerintem az lenne méltatlan az egyetemes filmművészettel szemben, ha ez vinné el a legjobb film díját az Oscaron, a Három óriásplakát helyett.

2018-02-19 20:13:49 The Snowman (2017) / Hóember Dió (3) #14

Norvégiában mikor lett hivatalos nyelv az angol?

Én is lefelé húznám az átlagot.

Guillermo del Toro már a Bíborhegyben sem tudta elhitetni velem, hogy valóban szerelmesek vannak a képernyőn. Most meg azt kéne elhinnem, hogy mindent elsöprő szerelem bontakozik ki egy nő és egy vízi szörny között. Hát nem sikerül.

Nincs is kedvem sokat írni róla, teljesen működésképtelen polkorrekt katyvasz az egész film, Michael Shannon teljesítménye miatt jár egyedül a kettes.

2018-02-19 20:07:05 I, Tonya (2017) / Én, Tonya Mikkey (4) #8

Az utolsó kűrben, és az előtte lévő öltözős rákészülésben volt valami fekete hattyús mágia ;)

2018-02-19 18:15:46 Geostorm (2017) / Űrvihar qanic (1) #6

Azt szokták mondani, hogy a világ megérett a pusztulásra. Hát az a része biztosan, ahol a political correctness jegyében ilyen filmeket csinálnak. A Bruce Willis-féle Armageddon elkészültekor sem voltunk már jó állapotban, de az azóta eltelt rövidke időben is sikerült óriási utat megtenni lefelé. Volt ebben minden: fekete nő, mexikói hős, demokrata elnök, kiskutya... Az LMBTQ-t hiányoltam még, de azt nyilván a következő részre tartogatják. Ezt ajánlanám helyette megnézésre: Idiocracy (2006)

hát nekem annyira nem jött be. Az alapötlet nem volna rossz, de egy idő után annyira elkezdenek burjánzani a valószerűtlen események, hogy én jobbára elvesztettem az érdeklődésemet.

Nekem egyébként azok a jelenetek tetszettek a legjobban, amelyekben a nő előző férje is szerepelt, ott legalább volt némi humor is.

2018-02-19 17:30:46 Black Panther (2018) / Fekete Párduc SentryD (2) #20

Kétharmadában halál unalmas középszer, és talán ebben vannak az MCU legkínosabb poénjai, ami valljuk be, teljesítmény. Egy kétméteres kigyúrt állat egy hófödte hegycsúcson ahol egy gramm növény sincs, bejelenti, hogy vegán... komolyan? A folyton "bratyó"-zó kishúg karakterétől önmagában agyrákot kaptam, de persze annak ellenére, hogy egy átlagbuta tinédzser személyiségével áldották meg, találmányai alapján okosabb, mint Stark és Banner együtt, mert miért ne. Maga Wakanda számomra nem új színt vitt a Marvel világába, hanem teljesen elütött attól. Ráadásul, ha már ennyire fejlettek, miért kellett ilyen gagyi rángatózós törzsi táncokat belevinni, ehh. Tudom, hogy Afrika meg minden, de a gondolat, hogy egy itteni nép az überfejlett technológia ellenére hagyományokban leragadt előemberi szinten... az nem pont rasszizmus? Na mindegy.

Ami részemről megmenti a filmet, az egyértelműen Killmonger karaktere. Michael B. Jordan zseniális, simán lejátssza Bosemant, iszonyat badass, és végre valami érthető motivációja, története, karaktere van, talán először a gonoszok közt. Illetve a zene kurvajó volt.

Viszont ami nekem a legkellemetlenebb... mindenféle rasszizmus nélkül, egyszerűen nem értem, minek kell egy szinte kizárólag fekete bőrű embereket felvonultató filmet 80%-ban sötétben leforgatni. Tudom, kár volt 3D-ben nézni, de itt csak így adták, nem egyszer semmit nem láttam. Afrika adta volna a lehetőséget a gyönyörű helyszínekhez pedig, ehelyett megkaptuk azt a Marvel szinten is irreálisan hi-tech töksötét barlangot, meg egy random ázsiai nagyvárost, természetesen éjszaka.

Jól megkaptam már kollégáktól, hogy milyen konzervatív vagyok, hogy nem tetszik ez a film.
Egyébként nem hiszem, hogy ezen múlna.
Valóban nem tetszik, ellentétben a faunnal, ez egyáltalán nem szippantott be. Sematikus, bántóan kiszámítható film, amit inkább találtam művészieskedőnek és unalmasnak, mint érdekesnek.
Igen, mese. És ezerszer inkább előveszem a faunt, ha ilyesmire van szükségem. :)

Korrigálták.

előzmény: dikalosz (#12298)

Tokeletes, ha szabad kernem az illetekeseket, korrigaljak.
Koszi! :)

előzmény: hhgygy (#12297)

Csak arra céloztam, hogy a javasolt szöveg elég ügyetlenül van megfogalmazva.
How about:
Gyilkosság történt, az áldozat egy tizenéves gyereklány. A helyszínre kiszáll a rendőrség két detektívje. A film az ő kétségbeesett nyomozásukat mutatja be.

előzmény: dikalosz (#12296)

2018-02-19 14:58:36 The Man from Earth: Holocene (2017) ryood (?) #5

már az előzetesén látszik, hogy sikerült egy olcsó hatásvadász gagyi folytatást készíteni minden idők egyik legkülönlegesebb science.fiction csemegéjének. "kifejezetten nem"

Egyebkent ez frankon igy ertelmezendo? Mert ha igen, akkor persze at kell alakitani a szoveget. Megmondom oszintem, nekem ez meg sem fordult a fejemben.

előzmény: hhgygy (#12293)

Bír ez egy érdekes vetülettel a nemzedékek síkján is, a lázadás eredete kapcsán. Hogy akaratlanul is a döntések súlypontját főleg fiatalabb karakterek testesítik meg: a plakátfelelős fiú a buja kolléganőjével, a volt férj kis barátnője, vagy a plakátoló fekete srác és Mildred gyerekei mind egyensúlyképzőként próbálnak működni. Alulról nőnek bele ebbe a középnyugati, keményre vasalt rendfenntartók, joviális plébánosok és köpcös fogorvosok összemaszatolt, túlmoralizált környezetébe. A hippiség pedig csendben ott lapul azért a plakátsrácban - a láp gyermeke.

előzmény: proteus (#36)

Briliáns módon szerkesztett film, tudatosan szórja elénk apró, színes, puzzle-darabkáit, amelyekből az idő haladtával összeáll fejünkben itt-ott a nagy egész egy-egy részlete. Fontos itt az újra meg újra felcsendülő dallam, a festmény a karcsú templommal, a sok-sok apró tárgy, mozdulat, a fények, a szűrt színek, a két egybemosódó világ megannyi kis darabkája. Érdemes csak azért is végignézni újra, hogy felfedezzük a két kis világ azonos elemeit: pl. észrevettétek a kalapos asszonyt a lengyel lány meghallgatásán, aki később a francia pályaudvaros, majd kávéházas jelenetnél is ott ül? Vagy az idős, hajlott hátú nénit, akit mindkét lány az ablakból lát? Mindig vannak, akik összkapcsolnak bennünket azokkal az emberekkel és eseményekkel, akikre/amikre szükségünk van ahhoz, hogy ne tévesszünk célt az utunkon, "ne legyünk egyedül". A nagy Bábkészítő pedig átlátja a nagy egészet, s tudatában van annak, hogy "előadás közben" könnyen megsérülünk, elhasználódunk, tehát időben és megfelelően gondoskodik arról, hogy amit elkezdünk, soha ne maradjon befejezetlen; s mi magunk se maradjunk "félbe".

Ami engem illet, köszönöm, jól vagyok, és nagyon is otthonosan éreztem magam itt, a sok dallam, jel és összecsengések kirakós meséjében.

(Feltétlenül eredeti nyelven - lengyelül, majd franciául - nézzétek! Úgy igazán kifejező.)

Persze, én értelek, de szerintem a dolog ennyire nem bonyolult. Dobott és kockáztatott, nyer vagy veszít híveket. Szerintem nyert. De téged elveszített. Lehet, hogy ezt jó alaposan átgondolta előre és bele is kalkulálta, de lehet, hogy ez most sokként érte. Engem viszont megvett, meg az énféléméket. Hát nem tudom... hogy mi érte inkább meg neki. Nekem hozzátett az életemhez, én hálás vagyok.

Rendben.

előzmény: dikalosz (#12292)

"nagyon gyengének", "rossz viccnek", vagy "olcsó posványnak" bélyegezni szerintem egyenesen méltatlan az egyetemes filmművészettel szemben."

Azzal szemben valóban méltatlan lenne.

előzmény: mrfaktor (#28)

2018-02-19 12:30:54 Michael (1996) harsanyi (1) #1

Nem emlékszem, hogy valaha abbahagytam volna egy filmet.
Most MEGTÖRTÉNT. Fél óráig bírtam csak :( .

Értékelem az ötletet, de rám valahogy sosem voltak hatással az abszurditásba hajló horror vígjátékok. Ha műfaj paródia, akkor nekem még mindig a Final Girls a nyerő. Ott még fellelhető valami tisztelet is a zsáner iránt, és nem degradálódik valami jópofa, drogos vízióvá.

Igen.

előzmény: hhgygy (#12293)

hízelgő a 3.2 a filmre nézve.

Egyetertek veled, szerintem is tulzas amit ezen a forumon kap a film. Noha nalam azert nem ötös, de egy negyest mindenkeppen megerdemel!

előzmény: mrfaktor (#28)

2018-02-19 09:47:39 [Box-Office] TheDriver #370

Szerintem a 2 milliard meg lesz neki vilagviszonylatban :)

előzmény: Gameface (#369)

Well, ha már a nézőközönség elvárásaihoz való igazodásról beszélünk, akkor látod pont én vagyok az ellenpéldája a logikádnak:) (hogy muszáj volt belegyömöszölni ezt a stílust, különben a korábbi, azonos stílusra váró rajongói elfordultak volna tőle). Sőt, engem lehet pont most "veszített el" Lanthimos - én akkora fekete pontot varrtam be neki, hogy legközelebb tényleg kétszer is meggondolom, leülök -e elé. Ráadásul ez egy kétirányú utca: ha egy elsőfilmes rendező először konvencionálisan mesél, majd a második filmjével dob be egy ilyen elbeszélésmódot, az is működhet, HA az adott film koncepciója ezt megindokolja. De ez így nálam nem.

A két detektív és a halott lány nyomoznak?

előzmény: dikalosz (#12292)

Szeretném, ha módosítanátok e film leírását az alábbira. Megítélésem szerint az a hosszú szöveg, ami most van, igencsak elvesz a film élményéből. Ide tudatlanság kell. :)

Gyilkosság helyszínére száll ki a rendőrség két detektívje, az áldozat egy tizenéves gyereklány. A film az ő kétségbeesett nyomozásukat mutatja be.

Köszönöm!

2018-02-19 05:05:40 Szürkület (1990) dikalosz (5) #15

Na ez.... ez igen!
Nem gondoltam volna hogy lesz magyar film, amit többre fogok tartani, mint az Ötödik Pecsétet. Ez az idő is eljött.
Ezért nézek filmeket. Erre van szükségem. Nagyon rég szippantott be ennyire mozgóképes alkotás. Nagyon, nagyon rég. Pislogni sem mertem, levegőt venni is csak ha muszáj volt. Ez már egy olyan szint nálam, amit csodának merek hívni.
Már csak azt nem értem, miért nem jön szembe velem többször a Rendező Úr neve.
Aki ilyen filmre képes, az minden idők egyik legnagyobb (ha nem A legnagyobb) magyar rendezője, ehhez kétség sem fér.

Még mindig nem hiszem el. Gépelni is nagyon nehezen bírok. Az utóbbi időben keleten kerestem az olyan alkotásokat, amilyenekből életében csak egyet-egyet lát az ember, amik földöntúli élményeket okoznak. Nem tagadom, akad ott is szép számmal.
Ám büszkén állíthatom, minden idők egyik legerősebb filmjét hazánkban készítették.

Te jó isten...

KÖSZÖNÖM!

Történetileg hűtlen, máig ropogós poénok, a Charles Laughton meg zseniális, főleg mikor már-már vezekelni látszik a nőügyei miatt. :-) Megtekinthető: https://www.youtube.com/watch?v=DB3HINBf73k&t=2s

Szerintem a plakátfelelős gyerek egy egyszerű biorobotként viselkedik a hierarchiában és nagyjából ő az egyensúly, aki akaratlanul is a döntések súlypontját adja. (Ennyiben abszurd is ez a helyzet.) Nem hatásköre, nem tiszte, nem tudja átélni, ami körötte történik. Bárki aki alatta (plakátragasztók), felette (bárki) működik moralizál. A legkevésbé ismerjük őt (jellemében alig, indítékaiban többé-kevésbé), de mégis ő bocsát meg legelőször, érvényesen. - Hülye helyzet :-)

előzmény: Bubu (#33)

Teljesen érthetetlen számomra az az ellenszenv, ami itt a fórumon tapasztalható a film körül. Abban lehet egyet, vagy nem egyet érteni, hogy megérdemli-e a sok díjat, jelölést a film, de "nagyon gyengének", "rossz viccnek", vagy "olcsó posványnak" bélyegezni szerintem egyenesen méltatlan az egyetemes filmművészettel szemben. A film egy igazi felnőttmese, szerelemről ami olyan köntösben van tálalva, mesteri rendezéssel, amit rég nem láthattunk a nagyvásznon és leír róla, hogy olyan ember készítette, aki szereti és tiszteli a mozgóképet. Egy mese van előadva, remek színészekkel, díszletekkel, cselekménnyel, filmzenével. Nem tudom mit vártatok tőle, de bátran oda lehet állítani a Faun labirintusa mellé.

A 3,2 meg egy vicc.....

2018-02-18 23:46:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10488

Na, a Three Billboards nyert a BAFTA-nál és megint nagyon nyomták a Times Up narratívát a gálán, a Fox Searchlight tudja, hogy ez a legjobb ellenszere az ellenkampánynak.

Miert nincs tobb hsz ennel a filmnel???

Fontos film egy gyalazatos korrol! Nem vilagmegvalto, de jol szorakoztam, ha amit lattam, annak lehet nevezni...

7.5\10

Ha ez megnyugtat, szerintem Apatow minden filmjére igaz, hogy túl hosszú... így erre is. (Még azokra is, amiket amúgy szeretek tőle.)

előzmény: bambula (#5)

2018-02-18 23:04:49 Black Panther (2018) / Fekete Párduc MicaHiro (3) #19

Csatlakozom, nekem is eszembe jutott Strange.

Egyébként nem csak a számszerű értékelésem egyezik, a legfőbb bajom is ugyanaz. Mindkét film egy érdekes, új világot mutathatott volna be a marvelen belül, de ezeket a potenciális új világokat egyik esetben sem töltötték meg kellően érdekes tartalommal, e helyett főleg a külsőségekre koncentráltak.

2018-02-18 22:50:53 [Box-Office] Gameface #369

ha a kritikák jók, és a végső tréler bitang, akkor trónfosztást várok (Force Awakens ugye 248m$)

tippem: 4400 mozi, moziátlag 57.000, nyitó hétvége 250m$, szorzó 2,4, USA 600m$, international 1100m$, worldwide 1700m$

2018-02-18 22:49:09 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Rorschach (2) #18

Nekem is a Doktor Strange jutott eszembe végső verdiktként, nálam az is ugyanígy muzsikált.

Am a Panthernek volt egy kurva jó akciójelenete (one shot <3), egy azt követő menő autós üldözés, majd teljes langyvíz és borzalmas zárás. Olyan undorítóan gagyi CGI villogtatás lett a vége, hogy kísérteni fog álmaimban, pedig többnyire komáltam a film csili-vili dizájnos látványvilágát.

2018-02-18 22:25:14 [Box-Office] TheDriver #368

2. Black Panther 192m$
3. Age of Ultron 191m$
4. Civil War 179m$
5. Iron Man 3 174m$

hát ez az áll a padlón esete. azt hiszem, még ha extrém frontloaded is, 450 milliót nyugodtan megszavazhatunk neki.

2018-02-18 21:45:59 [Box-Office] Ágó #366

Ööö... elég durván nyitott a Fekete párduc az USA-ban! 192 milla? Az igen...

Én 5 azaz öt csillagot adnék az ignoráló funkycióért. Amúgy is sajnos elment a világ interneten és személyesen is egy nagyon picsogós, durca irányba és. ha már volt, sem pro/kontra sokan nem kiváncsiak egyik(H)mási(D)-re ;-)

2018-02-18 21:23:07 It (1990) / A Gonosz Norbert Simon (4) #18

Már eléggé régen láttam ezt a változatot. Most ,hogy megnéztem az új film után ezt is. Felfrissültek az emlékeim. Tim Curry is szerintem nagyon jól játssza el a Pennywise-ot. ( A mostani Pennywise a Bill Skarsgard féle viszont jobb lett.) De én szerintem korántsem olyan félelmetes ez a változat mint a mostani. Én nekem egész bejött ez a változat is. Megijedni annyira szerintem nem kell tőle. A gyerekek karakterei szerintem itt is jól sikerültek. (A Seth Greent azt bírtam benne nagyon.) A felnőtt karaktereket már egy kicsit kevésbé kedveltem. De azért nem voltak ők sem olyan rosszak. Itt ami nekem nagyon nagyon tetszett az a jellegzetes humora. Azt csíptem benne főleg. ( Őszintén ezért nyomok rá négy csillagot.) A környezet, a csatorna, a suli egyszóval a városka a Derry is jól meglett csinálva.

Játékos, mint egy klasszik francia újhullámos film: nincsenek szabályok, keretek, csak az élet sodrása, az egymást kergető gondolatok és az elképesztő összhang Varda és JR között. Az a típusú film, amire azt szokás mondani, hogy nem szól semmiről és mégis minden benne van.
JLR feltűnése, vagy inkább fel nem tűnése pedig annyira sokat mondó, mély és megható, a film abszolút csúcspontja

Elkepeszto, gyonyoru Diane Lane!