Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Ide kérném a szatírát mint műfajt felvenni.
Köszönöm!

Én valami osztálytársas születésnapozáskor láttam először. A csapat fele már látta persze és áradoztak róla. A szép emlékű VHS hőskor :) Egyébként emlékeim szerint tényleg még a jobban sikerültek közé tartozik. Szeretem a fantasyt, mágusos mindenféle világokat, Pottert is, Gyűrűk Urát is, de nagyon hiányoznak az ilyen szandálos harcosbarbáros fantasyk.

2018-08-19 00:07:05 Lajkó - Cigány az űrben (2018) BonnyJohnny (2) #19

Ahogy az előttem szólók is írták: a film (számomra) nem kel életre. Említenek itt Wes Anderson, meg Jenuet hangulatot, de az valahogy pont nem jön össze.
Elvétve nevettem, ellenben sokszor kizökkentem, vagy kínosan, esetleg unottan feszengtem.

2018-08-18 23:41:52 Hrútar (2015) / Kosok sleepingdancer (4) #4

8,5/10. somogyireka hozzászólása mindent elmond, amit gondolok: tényleg nehéz belekötni, gyönyörű, hibátlan film, de szerettem volna én is, ha jobban megérint.

2018-08-18 22:43:59 Hot Summer Nights (2017) Mikkey (4) #1

szuper film, szépen hozza a 90's évek nosztalgia faktorát, az egynyári, sorsfordító amcsi filmek hangulatát!
ha könyvben szeretted a Don Winslow féle: A ​gandzsa urait, a Nullánál Kevesebb-et, v épp bejött a c.r.a.z.y, akkor bátran tégy egy próbát! :)

2018-08-18 22:36:34 Big Fish (2003) / Nagy hal GothMan (?) #72

Á, csak van egy új trollunk.

Lehet, hogy csak azért nem jött be igazán, mert másra számítottam, pedig alapvetően szeretem az okkult horrorokat. A film első fele remekül össze van rakva, szinte már krimi szerű, még úgy is, hogy alapvetően ketten (na jó, hárman) játszák. Aztán átváltunk egy nyolcvanas évek B horrorjait idéző meneküljünk a hullák előlbe, a végén pedig kiderül, hogy a csaj egy Salem-i boszorkány? Kösz, nem. De legalább a filmnek volt egy kerete, az sosem árt. Tényleg kár érte. A zseniális VVitch-et meg ne tessék egy lapon emlegetni ezzel. Főleg ne a spoiler gomb használata nélkül.

5th Wawe színvonal... várom az ötleteket, hogy mire fel érdemel kettest.

2018-08-18 21:13:42 Upgrade (2018) bambula (4) #8

Egész fun kis film,kár,hogy a forgalmazó nálunk nem próbálkozott meg egy mozibemutatóval.

Külön tetszett a Wanos poén,nem hittem volna,hogy ilyen lepukkant helyen él. :)

2018-08-18 20:49:35 Big Fish (2003) / Nagy hal ZoLeEe (5) #71

Hát mert ha egy film nem vérszegény(mellesleg ez számomra eddig a top jellemzés az alkonyat filmekre:D ) akkor marad a méltánytalanul mellőzött. A kettő között márpedig nincs semmi, ne is próbálj meggyőzni minket az ellenkezőjéről.

2018-08-18 19:40:38 [Filmet keresek] aftur #2348

Tippek:

Szabad az út (High-Ballin', 1978).

Bad Boys 2. - Már megint a rosszfiúk (Bad Boys II, 2003).

Tokyo Raiders (2000).

Féktelenül (Speed, 1994).

előzmény: tomasso (#2346)

2018-08-18 19:39:41 [Filmet keresek] aftur #2347

2018-08-18 18:06:56 Big Fish (2003) / Nagy hal Ugor (5) #70

Bocsánat... méltatlanul mellőzött film 4,2-es átlaggal, 989-es nézettséggel? Miért, ki mellőzi és hol? :o

Reggel, mikor boltban voltam, biztos megéreztem, hogy Chrisnek nem maradt paprikája, mert késztetést éreztem arra, hogy vegyek magamnak. :D (Hogy nehogy nekem se maradjon... :P)

Minden szavaddal egyetértek!
A bökés funkciót is nagyon várom, ahol választani lehet kedvenc horrorikonjaink közül, hogy ki bökje meg virtuálisan azokat, akik pl. gyors egymásutánban ugyanazt a két mondatot írják 4-5 filmhez kommentben...

Ui.: a paprikáért részvétem. :D

Alvin Staright 1920-tól 1996-ig élt. ;)
Amúgy érdekes ez a film, hiszen valóban nem hasonlítható Lynch többi filmjéhez. Tőle általában mást várnak, így ezt a filmet valószínűleg gyakran olyan elvárásokkal nézik aminek nem felel, nem felelhet meg, és emiatt csalódást okozhat. Azért szerencsére nem húzzák annyira le; az imdb 8.0-s átlaga azért elég jónak mondható.
Nem tudom, láttuk-e már ezt ezerszer... De őszintén: lehet ma még olyasmit alkotni, ami egészen egyedi? Szerintem éppen ezért legalább annyira fontos a hogyan, mint az, hogy mit tár elénk a rendező.
Nekem amúgy ez a kedvenc filmem, így aztán nem tudom, és nem is akarom kritikával kezelni. :)

–" És ekkor az oroszlán beleszeretett a bárányba…
– Micsoda buta bárány!
– Micsoda beteg, mazochista oroszlán! "

Stephenie Meyer: Twilight – Alkonyat c. könyv

A cím kifejező, Ez egy napfogyatkozás.Se kép ,se hang.Se értelem.És végtelen.

Vérszegény.Túl értékelt.Fantázia mentes, fantasy film. Vámpír Paródia.Kiábrándító.Ciki.

2018-08-18 15:05:41 Twilight (2008) / Alkonyat Cassiopeira (?) #131

Vérszegény.Túl értékelt.Fantázia mentes, fantasy film. Vámpír Paródia.

Túl hatásos volt a marketingem... :/ bocs, srácok.

Méltánytalanul mellőzött.Érdemes megnézni.10/10 A film igaz történeten alapul. Az igazi Alvin Straight 1920 és 1960 között élt.

2018-08-18 14:01:53 Big Fish (2003) / Nagy hal Cassiopeira (?) #69

Aranyos történet.Minden mondata tanulság.Méltatlanul mellőzött film. 10/10

Örökös Top 10-ben landolt ez a film.Méltánytalanul mellőzött alkotás.

méltánytalanul mellőzött film. 10/10 érdemes megnézni.

Méltánytalanul mellőzött alkotás.

Lassan pörgő kaland, vagyis inkább kalandot hazudó melankólia... de, hát a bürokrácia útvesztőjében a leszögesdrótozott, múltban tocsogó nincstelenek hova siessenek. Üdítő befékezés ciprusról.
"A film amit ma este fognak látni az egy hódolat az értelemnélküliség előtt."
/Rubber 2010/

Tényleg így kell kinéznie egy akciófilmnek 2018-ban. Pörög, meg nem áll, kapkodod a fejed. Kár, hogy szakít a 4. résztől felkínált esetlenségekből származó humorral, de ezt elengedtem gyorsan. Gyere hetedik rész, gyere Tom Cruise, szakítsd le akkor is az arcunkat!

5 óra...azt hiszem ez volt eddig a leghosszabb film amit végignéztem és még talán itt-ott így is túl gyorsnak tűntek a párbeszédek, hogy teljes mértékben felfoghassam őket. Legjobban talán az ötödik rész tetszett, de persze mit sem érne ha nincs a többi.

Nem csodálkoznék ha a mendemondák igazak és tényleg ez a film volt az oka a megnövekedett válások számának akkoriban.

2018-08-18 09:49:13 Upgrade (2018) magichorze (4) #7

Picit a régi videotékás, B kategóriás scifi-kre emlékeztetett, viszont tényleg jó.

Egy dolgot nem értettem:

A stem kényszerítette a feltalálót arra, hogy áttegye a chipet egy másik hordozóba, ugyebár. Na most ehhez nyilvánvalóan a chip-nek ki kellett kerülnie a feltalálóból, akkor tképpen miért követte továbbra is a stem utasításait? Hiszen akkor nem volt kontroll alatt, simán megsemmisíthette volna az egész stem-et, chipestül, mindenestül

2018-08-18 08:37:31 The Square (2017) / A négyzet Kogaledo (4) #35

Ebben a filmben az a jó, hogy úgy mutat meg valamit, hogy ő maga is azzá válik, amit ábrázol. Mint amikor a hazugságot úgy akarom megértetni a gyerekkel, hogy hazudok neki. „Minden krétai hazudik” – mondta a krétai Epimenidész, s ezzel létrehozta a hazug paradoxonát. Nem tudom, hogy tudatos volt-e Östlund részéről ez a csavar, de ha igen, nagyon ügyes húzás. Hogy fogalmaz Arisztotelész? „Hamis arról, ami van, azt mondani, hogy nincs, és ami nincs, arról azt mondani, hogy van; igaz pedig arról, ami van, azt mondani, hogy van, és arról, ami nincs, azt mondani, hogy nincs.”

A felszínességről, a kifordult világról, a művészet elértéktelenedéséről, a fb középszer diadaláról, erről az egész illúzióra épülő 21. századról csak ilyen felszínesen, kifordulva, kirakatszerűen lehet jól mesélni. Nemrég néztem meg a Happy Endet Hanekétől, amit az a mikroszkóp alatt mutat be, Östlund egy teleszkópon keresztül láttatja. Ilyenek a svédek amúgy, szó szerint, na jó, majom még nincs „husdjurként”, bár ha jobban belegondolok, dehogy nincs, csak maguk sem vallják be, hogy márpedig van…
(Kár, hogy ilyen hosszú lett, de nekem még ez is belefért a semmiről beszélünk hosszan koncepcióba, bár nyilván ez sem volt tudatos.)

Nemrég kértem tőletek ajánlásokat, mit nézzek apró mérföldkövemnél, az 500-nál. Az egyik így szólt, bocs, de szó szerint idézem: "Én nagyon örülnék neki, ha az tetszene, amit én ajánlottam. Mert pont olyant találtam ki, amit éppen úgy képzelek el, mint ami a te lelkednek való. :o))" Ilyen felvezetés után persze, hogy kíváncsian vártam, mit is takarhat ez a darab. Jelentem: talált, süllyedt!

Ha már itt előttem a mákos babnál tartottatok, én is lapozok párat a virtuális "film-szakácskönyvben": képi hangulata számomra éppen olyan elbűvölő volt, mint Hajdu Szabolcs Tamara c. filmje, nagyon lökött, amolyan "szeressem, vagy a fejemet fogjam" stílusú; a táj, valamint a "kivonulok, mert semmi sem kell, ami tőletek van" c. attitűd Chris McCandlesst hozta elém az Into the Wildból; a különc, egymásba kapaszkodó, defektes, de hatalmas szívű-szeretetre vágyó gyerekpárost pedig az Engedj be! c. svéd horrordráma két kis hőséhez társítottam magamban (totál összeillenek).
Azon tűnődtem közben, hogy a WA által megálmodott kis világ olyannyira komplex hangulati elegyet borít a nézőre, aminél különösen igaz, hogy a tudatalattink igazából nélkülünk dönti el, hogy beengedi-e, sátrat ver-e benne, vagy sem, mert idegen marad. Olyan szinten apellál az emlékeinkre, sebeinkre, rég eltemetett töredékeinkre, titkainkra és/vagy gyökereinkre, ami szinte megfoghatatlan. Kevés filmre emlékszem, ami erre volt képes, és ennyire képes rá.

Köszönöm!

Ui.: A hangszereket pedig juszt is megszámolom!

2018-08-18 08:06:41 Free Entry (2014) dittike (5) #5

Olyan képet kapunk erről a mindenki által túlmisztifikált rendezvényről amely bemutatja annak valóságos, sötét arcát a lányok szemszögén keresztül akik előtt folyamatos csapdák vannak felállítva ahogy bármelyik tinilány előtt aki betévedne egy ilyen helyre.

2018-08-18 06:12:43 Modern Times (1936) / Modern idők mimóza (5) #32

Emlékezetes, újra meg újra meg újra. Igazán beilleszthetnétek úgy hetente A nap filmje rovatba. Vagy havonta. De talán igazságtalan lenne a többivel szemben? Sebaj. Úgysem csak a nap filmje... az évé, vagy inkább, az évszázadé. Drámai vígjáték, víg dráma. Annyira mi vagyunk. Anarchista, forradalmi, szívhez szóló, szürreális mű; realista melodráma-bohózat formában. Egy géniusz sokarcú mesterdarabja 85 percben. "A kisember fullánkja."

ezeket össze lehetne fűzni egy "Neil Gaiman adaptációk" csokorba:

Egy intézetis gyermek viselkedésének tökéletes leképezése ez a film.

Kőkemény párkapcsolati dráma ahol kidomborodik hogy a férfiak mennyire önzők míg a nők mennyire érzékenyek tudnak lenni.

Egy Korn filmet én is szívesen megnéznék.

2018-08-18 00:14:41 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa The Cortez (3) #10

Klisés karakterekkel és fordulatokkal televágott, átlagos cápás film. A poénok gyengék, a sztori pedig irtózatosan lassan akar beindulni. A legtöbb történés, látványos jelenet meg valamennyire kreatív ötlet a fináléban, a strandolós résztől kezdődően látható. Műfaját tekintve, kilométerekre helyezkedik el a horrortól.
A 3D helyenként egészen jó, de összességében nem nagy szám.

2018-08-17 21:55:57 The Book of Henry (2017) dorothygale (3) #6

Jó volt, de kiszámítható. A gyerekek jól játszanak, de nagyon sablonos filmecske. Többet vártam...

2018-08-17 18:51:24 [In Memoriam...] Kempesbaba #2336

Érdekes összehasonlítás. Azt azért megnézném mondjuk 10 év múlva,hogy melyikükre hányan emlékeznek még...

előzmény: bambula (#2334)

2018-08-17 18:40:33 The Grass Harp (1995) / A fűhárfa csabaga (3) #1

A filmet végignézve szerencsének tartom, hogy a másik Capote kisregény megfilmesítésekor ( Álom luxuskivitelben) nem alkalmazták szerző által használt nosztalgikus, visszatekintős szerkezetet, akár narrációval.
Így nem igazán érdekes. Egy-egy mellékszál gyorsan eltűnt, a regényt sem mindig követi, itt nem tudom az okát.

Matthau nem igazán tud mit kezdeni a szokatlan szerepével, Lemmon pedig teljesen felesleges a filmbe.

2018-08-17 18:04:01 [In Memoriam...] ChrisAdam #2335

Ha a közösségi médiát az a korosztály uralná, aki igazán ismerte és szerette Aretha Franklint, akkor ez fordítva lenne. Ez csak ennyi. (Plusz Avicii más életkorban és más körülmények közt halt meg, ez "nagyobb" hír.)

előzmény: bambula (#2334)

2018-08-17 17:59:34 [In Memoriam...] bambula #2334

Hogy mennyire változik a világ.Pár hónapja,hogy elhunyt a DJ fickó Avicii,harangjátékkal emlékeztek rá,az egyik magyar rádióadó pedig külön megemlékezett róla.
Elhunyt Aretha Franklin...és ennyi a hír,semmi különleges megemlékezést nem lehet hallani vele kapcsolatban.
Szomorú. :(

Koszonom.

előzmény: oscarmániás (#767)

2018-08-17 14:30:03 [A film vasúti emlékei] PG #262

A Guling jie shaonian sha ren shijian (1991) negyedenel egy taiwani szemelyvonat halad el egyedi vasuti kocsikkal.

A Korn, a Linkin Park és a Slipknot hányattatott sorsú énekeseinek megpróbáltatásai, majd az azt követő hihetetlen sikerei mind érdekes alapanyagok (bár elég hasonlóak), de én egykori személyes kedvencem frontemberére, Jonathan Davis-re voksolok. És ezek közül az együttesek közül, talán a Kornnak volt a legnagyobb hatása a zenei világra. Amúgy inkább az önéletrajzait olvasnám az úriembereknek.

2018-08-17 12:43:51 [In Memoriam...] Kempesbaba #2333

Engem is elszomorított a hír. Gyorsan meg is nézem a blues brothers-t :)

2018-08-17 11:22:37 [Filmet keresek] tomasso #2346

Egy (feltehetően amerikai) akció/thriller után kutatok. A 80-as évek vége felé, talán a 90-es évek elején készülhetett. Amire emlékszem: üldözés során a jófiú egy autószállítóról engedi rá üldözőire a kocsikat, emlékezetes volt, ahogy valamivel kitámasztotta a gázpedált :D Vagy amikor a "rossz" beleköp a "jó" levesébe. A fináléban a rosszfiút egy metrókocsihoz bilincselik, és abból lóg ki. Sajnos egyéb támpontot nem tudok, nagyon régen láttam már.

Van tippetek?

Ne aggódj, a legújabb közbeszerzések (csak pár milla sajnos, de kifacsarjuk!) következtében hamarosan emojik és like gombok is lesznek az oldalon, valamint live bejelentkezésre is lesz lehetőség (meg videóhívás, egyebek). Na meg persze reagálhatsz majd a kommentekre, ha valami nem tetszik, csak uccu neki, mérges fej rá. Mémeket is lehet majd osztani! Aztán elvileg - bár ez nem megerősített infó - társkereső részlege is lesz majd, egy szív lesz a KT logó mellett, amire kattintva egy rózsaszín oldalon találod magad és a hasonló filmes ízlésűekkel tudsz randizgatni. Ja, és persze hamarosan a fórumon megnyitjuk a "Jelölj, lájkolj, bökj" csopit, mert ugye bökés funkció is lesz az oldalon (egyfajta előfutára a társkeresőnek ugye). Szóval szerintem maradj, mert sok-sok kaland várható itt még.
Mellette meg ugye lehet értelmesen filmekről beszélgetni, naplózni, mit láttál, osztályozni, szavazni kérdésekről, megismerni értékes, intelligens felhasználókat, jó filmeket... bár ez snassz, szóval ez csak olyan apróbetűs az aljára, amit már úgyse olvas el senki szóval bármit írhatok ide, a mai szendómba nem jutott ma reggel paprika, hogy a fene vigye el.

előzmény: Cassiopeira (#12530)

Olyan szép és meggyőző amit írtál, hogy kár bármit is hozzátenni. De azért nekem még eszembe jut egy régi közmondás is: nem erőszak a disznótor! (Újabb, vega változatról nem tudok.)

előzmény: mimóza (#12533)

2018-08-17 10:22:34 Lucky (2017) Kogaledo (2) #7

Úgy látom, teljesen egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem ez a film didaktikus, közhelyes, mesterkélt volt. Pedig a filozofikus témák és az ilyen szemlélődős filmek a kedvenceim. Kicsit olyan volt, mint egy 3D-s aszfaltrajz, bizonyos szögből, mintha egy mély kút lenne, de beledobni már nem tudsz egy kavicsot, mert visszapattan az aszfaltról. Nekem a főszereplő játéka sem tetszett, sőt számomra minden szereplő hamiskásnak tűnt, legfőképp az a bárbéli pár. Amúgy végig Babits sorai cikáztak a fejemben, aki ezt a témát gyönyörűen tudta kibontani az Ősz és tavasz közt c. versében.

"Elzengett az őszi boros ének.
Megfülledt már hüse a pincének.
Szél s viz csap a csupasz szőllőtőre.
Ludbőrzik az agyagos domb bőre,
elomlik és puha sárrá rothad,
mint mezitlen teste egy halottnak.

Este van már, sietnek az esték
álnokul mint a tolvaj öregség
mely lábhegyen közeledik, halkan,
míg egyszercsak ugrik egyet, s itt van!
Nem tudjuk már magunkat megcsalni:
óh jaj, meg kell halni, meg kell halni!"

(A filmben nyíltan vagy látensen kavargó fogalmak, mint ateizmus, nihilizmus, realizmus, buddhizmus, panteizmus stb. így egymásra hajigálva épp úgy oltják ki egymást, mint a tibeti jógagyakorlatokat a cigizés... ráadásul ez a csakazértis cigizek-dolog nekem egy kicsit gyerekesnek tűnt, azért nem szeretnék 90 éves koromra oda jutni, hogy az autentikusságomat ilyen gyerekes lázadással kelljen önmagam számára kifejeznem.) Elnézést mindenkitől, akinek tetszett ez a film, simán lehet, hogy a hiba az én készülékemben van.

Nem ma léptem le a falvédőről, és számtalan döntést kellett már meghoznom életemben, de bizton kijelenthetem, hogy az életem egyik legklasszabb döntése volt, hogy idejöttem. Az adatbázis hatalmas; hihetetlenül szuper, ritka, értékes filmeket kaptam már; az elemzéseket és véleményeket olvasva tágul az ismereteim köre; bármikor kerülök "filmes helyzetbe" a hétköznapokban, csak egy kattintás ide, és máris van infóm az adott kérdésről; a közösség pedig befogadó, támogató, biztonságot adó, kulturált, különleges, minden mástól különbözik, és semmiképpen sem sekélyes vagy "main stream".
A telómon nemrégen tönkrement az érintőképernyő.
Melyik részén? Azon a sávon, ahol a Kritikus Tömeg ikonjára kell bökni. :)
Máshová kellett húznom, hogy működjön. (Még) működik. :D

Soroljam még? Remélem kedvet kapsz maradni...

2018-08-17 09:44:26 Porto (2016) / Porto 35mm somogyireka (3) #2

Fáj ez a film, mert valami nagyon hiányzik belőle.. Fáj, mert elszalasztott lehetőség. Pedig apait-anyait beletettek, igazán akarták. 35-ös filmre forgatták, szemcsés, sejtelmes, "lírai". Porto-t rakták mögé díszletnek, ami ugye lehetett volna Athén is akár, ami az eredeti terv volt. Szóval valójában lényegtelen, hogy hol, hisz képeslap csak a táj, amolyan csali, mert szép. Csavargatták a sztorit jobbra is, meg balra is. Látószög a lány oldaláról, majd a fiú felől, kiugrás a jövőbe, majd végül végre megismertük a történetet, úgy ahogy volt, és pont, és vége van. Szuper kis tákolmány, jó nézni, finomka, nem sért fel, cirógat. Ám lehetne pompás palota, ha nem hiányozna belőle igazán egy valami: a szenvedély. Pedig minden porcikájában azt szomjazta..
Amiatt nem is ágálok, hogy milyen üresek a párbeszédek, dehát szerelem idején minek is az..Szóval ez még belefér.
A szexjelenetkor esett le, a fenébe, ez nem valódi, ez a lángolás ugyan nem égeti fel a vásznat.. Pedig néha sikerül a rendezőnek engemet is fetüzelni, és lennék szereplője, de nem itt.
Azóta "tanakodom", hogy is van ezzel a hüvelyi orgazmussal három lökés után..na ja, férfi volt a rendező, valószínű sok nő hazudott neki kéjt..
Viszont ez az Anton Yelchin, akinek talán pont az utolsó filmje ez, és ha rá gondolok fájdalmamban összerándulok..összezúzodott teste jut eszembe egy értelmetlen, hülye technikai hiba okán: saját autója gázolta el nélküle.., na ez az Anton ez tényleg odaavan. Vagyis szuper gyönyörűen játssza a szerelmet. Bárcsak nem ez a lány lenne kiválasztottja, akkor lehet jobban működne az egész. Jó, tudom, a szerelem vak. Én meg nem vagyok.
Szerelmes film kémia nélkül. Genyó vagyok, hogy ilyet írok vagy csak igazira vágytam?

764,765,766 kész van.

A honlap miértjét figyelembe véve nem is kell az legyen. Egyébként pedig annyi hasznos dolog van itt, hogy el sem hinnéd. Csak nyilván ezekhez osztályozni kell. Hogy legyenek filmjeid. Hogy a rendszer megismerjen. Utána már minden megy simán.

előzmény: Cassiopeira (#12530)

Szerintem Strange-nek a mágikus tudására is szükség volt ahhoz, csak a kővel nem lett volna képes a jövőbe látni.

előzmény: SentryD (#63)

Úgy érted nem olyan mint egy facebook, hogy mindent személyre szabhass benne? Számomra pont ez tetszik, hogy nem egy fos tucattermék. A kinézete egyszerű, de nem is kell ennél több, csak elvonja a figyelmet. Itt a tartalom a lényeg. Ha meg nem vagy rá vevő, tedd amit dikalosz javasolt, ne lépj be...

előzmény: Cassiopeira (#12530)

Eddig a pillanatig semmit nem tudtam az igazi afrikai rítusokról de most végre kicsit bennfentesebbnek érzem magam a témában sajnos figyelembe véve azt hogy a negatív dolgokba való belepillantás által lett ez lehetséges.

2018-08-17 05:02:35 Eldorado (2018) / Eldorádó dittike (5) #1

Felkavaró formanyelvi megoldásokat alkalmazó dokumentumfilm mely a fekete afrikaiak bevándorlását mutatja be Európába részletes mélységgel és olyan tárgyi tudásanyaggal a háttérben amely nagyon jól érthetővé teszi a néző számára a migráció kérdésének megértését és valódi módon beleérezni tud az ember ebbe a folyamatba ha ezt az alkotást megtekinti.

2018-08-16 22:50:41 [In Memoriam...] BonnyJohnny #2332
2018-08-16 22:18:14 Leviathan (1989) tomside (2) #4

Tényleg pofátlanul, szinte megmosolyogtatóan össze van lopva minden ebben a filmben, de az élvezhetőség nem ezen múlott, hanem, hogy az egyébként egész érdekes építkezés eszméletlenül összecsapott végkifejletbe torkollik. Kár érte, az első fele ér egy kisnégyest, de az összkép nagyon nyögvenyelős.

Megkérdezhetem, mi nem tetszik benne? Mindig hasznos a kritika. Egyébként ne lépj be, az a legegyszerűbb szerintem.

előzmény: Cassiopeira (#12528)

2018-08-16 19:22:15 Youth (2015) / Ifjúság sleepingdancer (4) #44

a végén hipp-hopp kijelenti a főszereplőről az orvos, hogy most kezdődik (folytatódik?) az ifjúságaez valahol persze szép, de egy idős embernél inkább parasztvakítás, aztán mégis elvezényli a királynőnek a müvet ezzel mintegy kinyílik, felülírja és felülmúlja korábbi önmagát, a lánya is kiköt egy új kapcsolatban, nekem ez egy kicsit túl szép, hogy igaz legyen - persze forgatókönyvileg magyarázza a változást a barátja halála, a látogatása a feleségénél, de mégicsak az az érzésem, hogy van ebben a filmben, a befejezésben, valami indokolatlan, hamis optimizmus

Korrekt BBC tévéfilm. Se több, se kevesebb.

Ezeket kernem, koszonom:
Body Without Soul (1996)
Telo bez duse (original title)
R | 1h 34min | Documentary | 9 November 1996 (USA)

T: Documentary look at doomed male prostitutes in Prague, ages 15 to 18, who troll at the public swimming pool, the train station, a video arcade, and a disco.

Reel Injun (2009)
Not Rated | 1h 25min | Documentary, Western | 18 June 2010 (USA)

T: The history of the depiction of Native Americans in Hollywood films.

2018-08-16 17:27:02 [Általános fórum] PG #7551

Igy kell elegansan reklamcikket iratni.;)

és hol van a regisztráció törlése opció? Ez az oldal egy szar.Törölni akarom magam azonnali hatállyal.

2018-08-16 17:13:26 Roma (2018) Vektor (?) #3

Amiket hallani róla már Cannes óta... lesz itt nagy díjeső majd pár hónap múlva.

2018-08-16 16:43:37 Roma (2018) kaamir (?) #2

Csodálatos!

előzmény: Ágó (#1)

A vége lefolyt a képernyőről, tudom, családi film is ez, de nekem ott sok volt. Viledával itattam fel az utolsó 4-5 percet, amit sajnálok, mert amúgy tényleg megvan a hangulata, és kedves film.

2018-08-16 16:36:19 Mother! (2017) / Anyám! agymosott09 (4) #68

Jó, hát szeret rettegni, de annyira azért mégsem. A természetfeletti képtelenségek (mesék) nyilván kevésbé, máshogyan aggasztóak, mint a hús-vér egzisztenciális félelmek és valódi spirituális kérdések a természet és az élet értelmetlen ciklikusságával, és az emberi tömeg éjfekete pszichéjével kapcsolatosan. Tulajdonképpen érthető a dolog. De ha minden rendben van, akkor ezeket a kérdéseket, ha nem is élvezi az ember, azért alkalmaként fel-felteszegeti magának, és vannak is rá valamiféle válaszai. Erre mondom, hogy érdemes lehet egy kis önvizsgálatot tartani.

Ajánlanám Hellmuthnak a következő hétvégére a Demónát.

előzmény: kaamir (#67)

2018-08-16 16:27:57 Roma (2018) Ágó (?) #1
2018-08-16 16:22:23 Mother! (2017) / Anyám! kaamir (?) #67

Kb. egy cikket elég lett volna elolvasni a filmről bárhol, hogy a komment-társnak kiderüljön, hogy ez nagyon nem egy "kellemes szombat esti misztikus thriller" (Ami nekem amúgy is fából vaskarika kicsit :))

előzmény: agymosott09 (#66)

2018-08-16 16:18:27 Mother! (2017) / Anyám! agymosott09 (4) #66

Ha érzékeny vagy, akkor kapcsold ki a filmet, ha valami olyat látsz, ami nem tetszik. Vagy eleve, ha láttad a Rekviem egy álomért-ot, aztán már egyszer kiosztottál egy egyest a Black Swanra, akkor ne gondold azt a következő Aronofskyról, hogy majd ez egy "kellemes szombat esti misztikus thriller" lesz.

Amúgy meg, ha egy film nem képes érzelmek kiváltására, de egy másik viszont igen, akkor nem, nem lehet, hogy pszichopata vagy.

előzmény: GothMan (#65)

2018-08-16 14:40:00 Mother! (2017) / Anyám! GothMan (?) #65

Vagy: ha egy film felkavar, akkor lehet, hogy csak érzékeny vagy. Ha egy film nem képes érzelmek kiváltására, akkor meg lehet, hogy egy pszichopata vagy. Ha nem ismered a másik embert, nem érdemes pszichologizálni sem.

előzmény: agymosott09 (#64)

2018-08-16 14:29:01 XX (2017) GothMan (?) #5

Talán az olyan pasasok miatt, mint én, aki általában kerüli a női rendezők munkáit. ;)

előzmény: necksprain (#2)

2018-08-16 12:05:27 XX (2017) metal_face (2) #4

Azt mindenki döntse el maga:)
Szerintem amúgy az első történet kivételével elég rossz, gagyi, érdektelen, nekem konkrétan anélkül lehet nézhetetlen lenne. De nem akarom elvenni a kedvedet tőle, szerintem azért tégy egy próbát vele!

előzmény: VVega (#3)

2018-08-16 11:58:19 XX (2017) VVega (?) #3

A kritika gyűjtő oldalakon mindenhol egészen korrekt pontszámokkal szerepel, a nézői szavazatok viszont lehúzzák rendesen szinten mindenhol. Menyire rossz? :D

2018-08-16 10:32:16 Ryu san (2017) / Mr. Long von Schatu (5) #2

Sajnos nem sok helyen, ingyenesen meg eddig nem találtam sehol. A német amazonon meg lehet venni DVD formátumban, német és angol felirattal. Én Münchenben láttam moziban, miután a frankfurti japán filmfesztiválon lemaradtam róla. De ott is csak egy hétig vetítették.
Pedig megérdemelne némi terjesztést, mert elképesztöen jó film. Nekem tavaly lazán az év filmje volt!

előzmény: dikalosz (#1)

2018-08-16 10:29:58 [Tévésorozatok] kaamir #3314

Better Call Saul S04

Csak két rész ment le, de már ebből is látszik, hogy jottányit sem engedtek a színvonalból, ez még mindig a jelenleg futó legjobb sorozat (a Fargo mellett).

Mind a két epizódban volt legalább egy-egy olyan rész, amit tanítani kéne. Az elsőben Mike remekül szerkesztett, pompásan vágott korzózása a Madrigal raktárában, a másodikban pedig Jimmy fergeteges állásinterjúja.

A színészek, a hangulat, a tempó mind-mind csillagos ötös, az első rész fekete-fehér flash-forwardja pedig minden képzeletet felülmúl (a tökéletes dráma ismérve, hogy egy recepciósnő a kórházban végveszélyt jelenthet az életedre)

Ül a forgatókönyvíró a szobájában, és már tizedszer írja le, hogy "és akkor a semmiből felbukkan a T-rex, Blue, Magdi Anyus, anyámkínja, és megmenti a helyzetet". Elégedetten bólint, jó lesz ez így, ki nem sz*rja le, úgyis a cím eladja az egészet. Valami elképesztően cinikusnak kell lenni, hogy valaki egy ilyen munkát kiadjon a kezéből.

Bayona belecsempészett pár poszterre nyomtatható beállítást, és kb. ennyi. Egy 10 évesnek vannak ilyen ötletei, hogy hú, dínók hadi célra, hú, dínók és vulkán. Botrányosan ostoba, és elképesztően pofátlanul próbál fejet hajtani (lopni) az első két részből.

2018-08-16 09:22:13 [Filmet keresek] Emberatalpan #2345

Sziasztok!
Napok óta keresgélek egy rövidfilmet, pár éve egy fesztiválon láttam. Amire emlékszem: osztot képernyő, mindkettő point of view felvétel, az egyik Londonban (?) másik New Yorkban (?) kezdődik, egy lány és fiú előkészülete-útja-találkozása egymással.
Van valakinek ötlete?
Ezer köszi! :)

Megtaláltam!

2018-08-16 09:08:28 Upgrade (2018) polarbee (4) #6

Kis költségvetésből minőségi akció sci-fi, erős négyes a történet egyszerűsége miatt... Mondjuk, ha már Tom Hardy, megnéztem volna az ő főszereplésével is. :)

2018-08-16 08:59:36 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa tomside (?) #9

Amire kitalálták - dollárjeldollárjeldollárjel -, azt megteszi. :(

2018-08-16 08:55:20 Upgrade (2018) tomside (?) #5

De mi van, ha Tom Hardy eleve Ashton Kutcher-utánzat, aki meg ugye Bruce Willis-pótlék?! Akkor lehet, hogy Logan Marshall-Green csak egy álca, és valójában egy T-1000-es alakját felvett Megatron?

2018-08-16 08:37:34 [Tévésorozatok] Ubul #3313

"bár ma már egyébként is más a helyzet, sokkal több a jó sorozat, mint akkoriban, eleve muszáj keményebben válogatni"
meg végre nem 22/24 részbe próbálnak belesűríteni egy - egy évadot, hanem 10-13 max. Persze még így is sikerül olykor unalmassá varázsolni egy-egy sorozatot :D

2018-08-16 08:33:12 Upgrade (2018) Ubul (?) #4

inkább Tom Hardy utánzat, mint Kutcher :D munkatársam rögtön nézett is, hogy nem ő játszik benne, pedig tökre rá hasonlít

Amúgy The Devil és A meghívást is érdemes tőle megnézni. Sorozatban a Quarry-t sajnos kaszálták (hasonló alapra akarták tenni mint a Banshee-t, de nem tudtak újra robbantani), viszont az az 1 évad is megmutatja, hogy jó színészi kvalitásokkal rendelkezik.

előzmény: KONAN (#2)

2018-08-16 07:53:57 Mother! (2017) / Anyám! agymosott09 (4) #64

Ha egy film felkavar, meg kiakaszt, akkor ott nálad vannak megoldandó feladatok. Ha egy film nem képes érzelmek kiváltására, akkor az egy gyenge film. Ha képes, akkor meg neked kell "dolgoznod" vele. A feldolgozási folyamatra dühvel reagálni nem túlzottan okos dolog. Persze vannak emberek, akikből önvédelmi reakciót vált ki, ha gondolkozniuk kell.

előzmény: hellmuth (#58)

2018-08-16 05:38:49 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa BonnyJohnny (2) #8

A film túl komolyan veszi magát ahhoz, hogy vicces legyen, így csak nevetséges lesz. PG-13-ban pedig a bűnös élvezet érv sem játszik. Ez egy szimplán szar cápás film, amit a nagyobb költségvetés miatti nagyobb nevek és jobb látvány miatt nem nézhetetlen.
A Statham vs. Megalodon ötlet szintjén, és egy trailer erejéig vicces.

2018-08-16 02:33:16 Ryu san (2017) / Mr. Long dikalosz (?) #1

Akik látták, azoktól kérdezem. Hol lehet beszerezni ezt a filmet??

2018-08-16 00:10:39 Mother! (2017) / Anyám! palevala (5) #63

azok számára is sejthető szimbolika, akik erre alapvetően nehezen nyitnak. Nyilvánvaló, hogy a szürrealitásba átcsapó képek mögött átvitt gondolatok bújnak. a savanyú emberekben már-már a szájbarágás sziruposságát keltve.
A filmben is utaltak arra, hogy a költő alkotása mindenkit másként szólít meg, mintha mindenkihez személyesen szólna. attől válik értékessé egy mű, ha gondolatot ébreszt.
ma néztem meg a filmet és bevallom a gondolataim rendezésére a Ti segítségetekre szorultam. átolvastam a véleményeket, cikkeket.
szeretnék azonban a biblia párhuzamba helyezésén átlépni, noha Tenabra 24-es kommentje tökéletesen jól leköveti azt.
a Te gondolataid, kedves MicaHiro, mindközül a leginkább közelítenek az én benyomásomhoz.
A nő az aki anyagba önt. a ház is maga a nő a férfi a szellemi erő. a férfinek ahhoz, hogy szellemi értéket teremtsen kell a nő, mint anyag, és mint szeretet forrás. szokás az állítani - gondolom nem alaptalanul-, hogy minden sikeres férfi mögött egy nő áll. (keresd a nőt)
a filmben a nő rendez, rendszerez, tisztáz. amikor elveszíti az irányítást a rend felett, amikor a káosz olyan mérhetetlenné válik, hogy az felett már tehetetlen, összeomlik, a "háborúban" pedig maga is gyilkossá válik, amikor már nincs miért élni, mert már mindent elveszített. a férfi még a teljes pusztulás után is képes a nőben megtalálni a kincset és elvenni azt a továbblépéshez. a továbblépéshez nem kell semmi tárgy, anyag : "Ezek csak dolgok. Pótolhatóak. Ne aggódj." az egyetlen ami az újrakezdéshez kell a szeretet maga, melyet a filmben a szívből megmaradt kristály szimbolizált.

előzmény: MicaHiro (#26)

2018-08-15 23:03:07 Upgrade (2018) VVega (4) #3

Nagyon erős film. Valamelyest olyan, mint egy hosszú Black Mirror rész, annak legjobb napjain. Érdekes, látványos, brutális. Régóta a legjobb sci-fi akció, amit láttam.

Óriási film a nap filmje. Atyaég.