Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Thrillernek gyenge, drámának rossz!

A film megannyi ordas nagy hibával operál, de ami kicsapta a biztosítékot, az hogy milyen jellegtelen, szar film ez. A főszereplők érdektelenek, a történet vér gagyi. És a legdühítőbb, hogy SEMMIT nem magyaráznak meg, semmiről és senkiről nem tudunk meg semmit! Tele vagyok kérdéssel a film után, és szabályosan frusztrálva érzem magam, mert mintha másfél órán keresztül egy állóképet néztem volna. Undorító, semmilyen műfaj kedvelőjének nem ajánlom, mert minden tekintetben hatalmas csalódás!

2017-06-23 01:44:25 Kút (2016) gyt (?) #13

Nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg dvd-n?

A hangulata egyszerűen varázslatos. Nekem olyan érzésem volt a nézése közben mintha kiszakadtam volna a valóságból... nagyon szuggesztív, erősen mágikus jelenetekkel.

2017-06-23 00:13:42 Rope (1948) / A kötél ryood (5) #185

és tényleg közös hálószobája van a tettestársaknak...nem semmi finom utalás homoszexualitásra 1948-ban..

szóval túl hosszú a magyar himnusz..

2017-06-23 00:11:51 Marnie (1964) ryood (4) #83

egészen biztos, hogy nagy hatással volt ez a film argentora és a deep red-re..

Sok ismeretem, előzetes filmélményem van Buñueltől, tudom, hogy számos epizódot már felhasznált korábban, más műveiben. De most hadd írjak úgy, mint aki először lát ilyet, mintha szűz szemekkel lépnék a Buñuel-moziba be. Mint mikor először érek hozzá a szerelemhez, még semmi előzetes ismeretem róla, csak csodálom, hogy van, és pont ilyen.
Így most nekem minden új itt, és imádom, hogy kettőből van az egy, egyszer peckesen áll a melle, másszor meg nehézkes súlyként rántja a testet előre, ám rám kacsintó bimbói szép szemek. Imádom, hogy a vágyban, annak feneketlen mélységében csak megőrülni, elveszni, szétégni, felrobbanni lehet.
Közben azért kirakatüveg mögött toldozzuk-foltozzuk a vérrel átitatott kelméket, az életet.
Úton lenni ismeretlen céllal, menekülni azelől ami elől úgysem lehet, mert egy vonatra szálltunk fel esztelen sóvárgás és az én. És halálig tart az utazásunk.
Hát jó utat!

:) Köszi.

Így jó lesz?

előzmény: o0o (#3)

2017-06-22 22:48:17 Alien: Covenant (2017) Modric (2) #185

Köszönöm mindkettőtök válaszát. :) Csak a külső tévesztett meg engem. :D

Tömör tartalmi ismertető, amit nem sikerült a főoldalra tenni: "A férj féltékeny meseszép feleségére, ezért amikor a nejét meglátogató egykori iskolatárs holtan és ráadásul pucéran hever a nappali pamlagján, nagy slamasztikába kerül az asszony." (forrás: egy letöltőoldal) Szívesen!

2017-06-22 22:25:49 A martfűi rém (2016) / Strangled kfiro (4) #18

Nagyon jó kis film, teljesen beleborzongtam :-)

Jó szórakozást!

2017-06-22 21:15:01 The First Time (2012) Lanie (3) #2

Butácska kis film butácska kis párbeszédekkel, még nagyon viccesnek sem tudom mondani, pedig az elején valóban ígéretesen kezdődött. Hát sajnálom, holnapra felejtős fajta, pedig az alapvető gondolat jó. Közepes megvalósítás.

2017-06-22 19:40:16 Ninja (2009) / Nindzsa Edwest12 (3) #3

A történet azoktól a gyermekbetegségektől szenved, amitől az összes többi hasonló témájú filmben is: az alapkonfliktust gyorsan a képünkbe nyomják, minden különösebb magyarázat nélkül - bár olyan sok magyarázatot nem igényel, de valahogy mégis hiányérzete van az embernek. Ami engem nagyon zavart, hogy a főszereplő csaj ugyan magasan képzett harcos, ugyanakkor a játékidő nagy részében többnyire összeverve, megkötözve hever itt-ott. A főhős a tipikus amerikai sármos jófiú, aki naná, hogy a harci iskola legjobb növendéke lett. A titkos társaságra meg nem igazán értem, mi szükség volt a filmben, mert semmivel sincs több funkciójuk, mint ha csak sima rossz arcú bérencek lennének.
Mindent összevetve persze nem volt ez rossz. Annyit kell tőle elvárni, mint egy random Michael Dudikoff filmtől, és akkor nem lesz csalódás.

2017-06-22 19:26:03 Ozzy (2016) / Állati nagy szökés critixx (?) #2

A címe alapján azt hinném, minimum leharapják benne egy denevér fejét...

2017-06-22 19:14:52 Mateo Gil (2016) weingartia (3) #1

Realive:

Nem erre számítottam. Egy jövőbe csöppent társadalomkritikus sci-fit vártam. Az egész sci-fi környezet csak körítés, minimálisat tudunk meg a jövőről, a benne élő emberekről.
Részben love story próbál lenni, de annyira nem szimpatikusak a résztvevők, hogy érdekeljen. Van benne egy kis moralizálás, de nem éreztem indokoltnak. Akit lefagyasztanak az számíthat rá, hogy zsákbamacska lesz az egész. Akármennyire is körültekintően készülnek fel a kiolvasztásra, attól még egy emberkísérlet. Örülhetnek, hogy egyáltalán próbálkoztak velük, és nem hagyták őket tovább ott aszalódni.
Talán az élet értelmetlenségéről próbál valamit mondani, de nem nyújtott sokat számomra. Kb. annyi, hogy gazdag, sikeres és szép emberként se sokkal jobb az élet. A lefagyasztás-újraélesztés szál próbál egy új nézőpontot adni, de nekem kb. annyi jött le belőle, hogy a jövőben se sokkal értelmesebb és jobb élni. :D Illetve, hogy maga a remény arra, hogy felébred később segített neki a betegséggel megküzdenie (mondjuk a halállal szerintem nem).
Voltak benne logikátlanságok és homályos részek is. A srác miért tudott szabadon járni-kelni, főleg miután ellopta a doki emlékchippeit? Egyáltalán miért fontos a jövő embereinek ez a kiolvasztás? Ők maguk is le akarják fagyasztani magukat, hogy a későbbiekben valaki feltámassza őket? Egyetelen hasznonként a srác emlékeit látom. Szerintem sokkal értelemsebb lett volna erre helyezni a hangsúlyt: a régmúlt emlékeivel jó lehet kereskedni
A vége meg kifejezetten szomorú. Hogy nem engedik meghalni. Vajon a csaj tényleg halálos szert ajánlott neki vagy csak kamuzott?

2017-06-22 18:07:05 Ozzy (2016) / Állati nagy szökés Killjoy (2) #1

Egy börtönsztori gyerekeknek??? WTF??? Nem igazán értem, hogy ki gondolta jónak ezt az alapkoncepciót...

2017-06-22 17:59:52 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #24

igen, pedig akartam mesélni...még szerencse h van a kt..

előzmény: somogyireka (#21)

2017-06-22 17:58:37 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #23

nézd meg a látszatéletet!

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2017-06-22 17:40:31 [Filmet keresek] angel #2152

Kedves Ugor!
Ez az, köszönöm szépen!

Lehet, hogy én valahol tudat alatt valami Tati szintű dologra számítottam, de ez nem tetszett igazán. Viszont lett egy tippem, hogy Tímár Páter honnan vett pár vizuális gag-et.

Higgyetek a hájpnak!

Tour De Pharmacy (2017) ismertetőjében a "a profi kerékpárversenyben" helyett értelmesebben hangzana az, hogy "a profi kerékpárversenyzésben" vagy "a profi kerékpársportban".

2017-06-22 14:55:04 Colossal (2016) Trashman (4) #1

Tök jó fantasy, szinte a semmiből. Nem váltja meg ugyan a világot,
de az irány, törekvés jó. Érdekes.

2017-06-22 13:56:46 Kárhozat (1988) / Damnation critixx (5) #45

Megmondom őszintén, nekem már a Werckmeister sem jött be annyira mint a Kárhozat és a Sátántangó. A londoni férfin pedig vacillálok, hogy levigyem hármasra. Aztán A torinói lóval még készített egy remekművet a Mester, mielőtt abbahagyta.

2017-06-22 12:22:17 Kárhozat (1988) / Damnation ChrisAdam (5) #44

Természetesen nem amiatt aggódok, hogy más mit gondol majd, ha nekem nem tetszik. Ezzel sose volt problémám, úttörője vagyok a KT-n az ellenvéleménynek, főleg, ha mondjuk a Prometheusról van szó, vagy a Rogue One-ról, stb. :) De egyébként nem aggódok annyira, hogy nem fog tetszeni. Szóval régen valóban így voltam, hogy mi van, ha... ma már inkább csak a megfelelő pillanatra várok. :) Látatlanban is tudom, hogy Tarkovszkijt nem csak nézni kell, hanem látni is, ahhoz meg kell az alkalmas idő. Mostanában pedig csak igénytelen fosokra van leginkább energiám, pedig a gépemen van már az egész Tarr és Tarkovszkij életmű. (Kivéve a Sátántangót, olyan nagy merevlemezem nincs, haha.)

2017-06-22 12:00:52 Kárhozat (1988) / Damnation critixx (5) #43

"Ugyanígy voltam a Kárhozattal és a Tarr életmű további fejezeteivel, de mondhatnám Tarkovszkijt is, félek belekóstolni, mert mi van, ha nem tetszik?"

Most komolyan ezen aggódsz? Mi van, ha nem tetszik? Hát akkor nem tetszik. Nem leszel tőle jobb vagy rosszabb ember. Azért mert valami kanonizálva van, nem jelenti, hogy mindenkinek egyformán tetszenie kéne. Lehet, hogy Tarkovszkij az egyik sarokköve a 20. század filmművészetének és egy univerzálisan elismert alkotó. Na és? Ha neked nem jön be a világa, az csak annyit jelent, hogy más az ízlésed. Ha valaki emiatt ferde szemmel néz rád, az az ő problémája. Én pl. Richard Linklatertől úgy ahogy van sugárban hányok, holott egy eléggé elismert kortárs alkotó. Vagy pl. Jacques Tati filmjeiben sem értettem soha, mi a vicces. Szóval, emiatt ne aggódj, hogy "elhasalsz". Ha pedig a Kárhozat tetszett, akkor nyugodtan tegyél próbát a Sátántangóval is, megéri.

Hatalmas thriller a javából! A Hetediket szerintem lazán kenterbe huggyozza!

2017-06-22 10:38:10 Panelkapcsolat (1982) tomasso (4) #22

Az egész élet mélabúja benne van ebben a filmben, hogy valamit-valahol elvesztettünk, amit már soha nem kapunk vissza. Felnőttünk, értelmetlen kötelezettségeket vállalunk, megfelelési kényszerben éljünk le az egész életünket. Nem megy ez nekünk, ezért menekülünk, de valójában csak saját magunk üldözöttjei vagyunk.

2017-06-22 08:05:32 [Általános fórum] oscarmániás #7000

Oskar Fischinger szülinapja alkalmából egy rövid jópofa muzikális játék a google jóvoltából:
jó szórakozást!

2017-06-22 02:25:29 Starman (1984) / Csillagember Ugor (2) #15

Nem találom a megfelelő jelzőket. Kis helyes, aranyoska történet, de totál kidolgozatlan, végig kihagyott lehetőségek tömege, sehol semmi nem átélhető, szerethető vagy hiteles benne, se nem vicces, se nem komoly, végig műfaj nélküli nemtudommi.

2017-06-22 01:24:38 The Fountain (2006) / A forrás ChrisAdam (4) #90

Nagyon különleges film, ez tény és való, az sem vitatható, hogy ez nem is csak film, hanem élmény is. Egészen szokatlan utakat jár be, olyan helyeken járunk, amiket ritkán látunk mozgóképen. És ez jól is van így. Viszont mégis azt érzem, hogy annyira nagyot akar markolni a film, hogy a stáblista alatti némaság nem a csodálatnak szól, hanem annak, hogy mégis "mégis mit láttunk most?".
Kicsit megosztott a film. Habár az összkép mindenképp süvegelendő, egy részem kicsit idegenként kezeli a filmet, a másik részem pedig egy-egy jelenetnél meghatódott, ahol meg kellett. Mert való igaz, vannak benne igazán erőteljes, magával ragadó jelenetek, de ugyanakkor ezek a jelenet inkább azon a fertályon vannak, ahol a kevesebb és ezért lesz több. A nagyot szóló finálénál pedig előbújt belőlem az ódzkodó, szemöldöktornásztató néző, aki nem biztos abban, hogy az adott pillanatban éppen jó irányba halad a film.
Egyébként gyönyörű látványvilággal bír a film, az operatőri munka pedig zseniális, a zene se volt rossz, de talán nem elég kreatív és eredeti volt ahhoz, hogy igazán szeressem. De kellemes volt a film alá. Hugh Jackman Hugh Jackman, tehát jó és való igaz, hogy az egyik legjobb alakítása, de a film legjobb alakítása mégis Rachel Weisz, aki nem csak hogy gyönyörű, de rendkívül hatásos játéka van. Áttört.
Összességében nagyon különleges élmény, ami attól lesz jó vagy rossz, hogy a néző hogyan fogadja be és mennyire tolerálja a filmben látottakat. Nálam nem vizsgázott túl fényesen, a "fecseg a felszín hallgat a mély" szindróma sajnos fel-felbukkan, pedig én mindig vevő vagyok a humbug szövegekre és a hatásvadász drámákra, legalábbis azt hittem eddig, de lehet az az idő is elmúlt. Mindenesetre érzem, hogy nagyon-nagyon akar törtetni és hatni az emberre, de ugyanakkor nem adott semmit. Nem érzem azt, hogy tanultam volna, hogy elgondolkodtam volna, hogy igazán megérintett volna. Nem tudom, mi az oka. Lehet, hogy én. Ezért van az, hogy valakinél meg fényesen vizsgázik. Mindenesetre egy gyengébb négyest megér mindenképpen és "megjegyzendő filmek listájára" is bőven felfér, mert az tény, hogy ilyet nem minden nap látni. 65%

2017-06-21 23:52:09 Su-ki-da (2005) von Schatu (2) #1

Tokyo.Sora 2.0: unalom minden mennyiségben.

2017-06-21 23:51:16 Tokyo.Sora (2002) / Tokyo.Skies von Schatu (2) #1

Ez az a fajta drámainak eladott sekélyes művészfilm, ahol azt kell kifinomultnak és életszerűnek tekintenünk, hogy a szereplő ül a mosodában és perceken át bámulja a pörgő ruhákat, vagy instant ráment főz magának. Nem vágyom mindig nagyívű történetekre, de ez dögunalom a köbön. Nem bírtam végignézni, pedig biztos még rengeteg távolba révedésről maradtam le.

2017-06-21 23:44:17 Song to Song (2017) von Schatu (3) #1

A malicki életmű "Az élet fája" utáni szakaszának legélvezhetőbb darabja, de most már tényleg semmi eredeti nincs Malick filmkészítési módszerében. Ötödszörre adja el ugyanazt. Az utolsó filmje volt, amire pénzt adtam ki.

2017-06-21 22:34:21 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6256

Rajongó ismerőseimből kiindulva biztos vagyok benne, hogy rengeteg tinilány vált rá majd jegyet, és azért a tinibandáknak nem a leghiggattabb rajongóik vannak... :D De egyébként kíváncsi vagyok a srácra (ahogy Nolan új felfedezettjére, Fionn Whiteheadre is), ugyanis nem feltételezném a rendezőről hogy csak a nézettség miatt válogatja be egy tinibanda énekesét...

Kwzatz: Na ezt nem is tudtam, de nem vagyok meglepve. Úgy érzem egy hónap múlva ilyenkor újra elő lesz véve a "filmvetítés alatt hangosan beszélő emberek" topik. :D

2017-06-21 22:23:53 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon Dió (?) #22

Mivel nem lesz mostanában alkalmam megnézni a filmet, viszont szétvet a kíváncsiság azt illetően, amit a filmbe helyezett támadásról írtok, szeretném megkérdezni: jól értem, hogy a filmben van egy jelenet, ahol terroristák robbantanak a négyes metrón? És ez csak vmi gyors mellékszál, amiről sebtében említést tesznek, vagy értsem úgy, hogy ráköltöttek sokmilliókat egy ilyen jelenet bazilátványos megrendezésére és beleintegrálták a sztoriba? Mert egyelőre magyar filmben ilyet nem tudok elképzelni, azt meg pláne nem értem, mi köze a sztorihoz, de ha ez jól van megcsinálva, akkor még inkább még akarom nézni.

2017-06-21 22:02:13 Anthropoid (2016) Szaki (1) #6

tele van kisebb-nagyobb következetlenségekkel, és rettenetesen unalmas. nagyon rossz film.

2017-06-21 22:02:08 [Hamarosan a mozikban!] kwzatz #6255

Tekintve, hogy a One Directionnek azért van néhány youtube videója fél-1 milliárd megtekintés között, azok közül a tinilányok közül hidd el, sokan fognak rá beülni. Olvastam olyat, hogy külön testőre volt a forgatás alatt, aki a berohanó leányzókat tartóztatta fel, meg a hotel előtt vertek tábort, ahol megszállt közben.
Ráadásul azért a Nolan és a Hardy elég szépen csengő nevek, bőven elegendőek pl. arra, hogy én egészen biztosan váltsak rá jegyet.
A film vetítéséig is van még egy hónap, lesz még idő reklámozni.

Azta, te, erről aztán nem is meséltél, most már tuti a négyes is nálam. Jó azért itt átbeszélni újra és újra megint és megint, kt jóbarát!!
egyébként röviden, bár nem annyira felismerhetően, de látszom, benne vagyok én is abban a jelenetben mentősként, amikor lászló nyomozó (cserhalmi) vizsgálódik az ablakon kiugrott ember után. pakoljuk be a hullát a mentőautóba hehe..
mundruczó amúgy az eddigi legszimpatikusabb rendező, akivel személyesen találkoztam forgatáson. egyből azzal kezdte, hogy odajött hozzánk, és egytől egyig mindegyikünknek bemutatkozott, kezet fogott velünk.

Most már rájöttem mi a bajom Mundroczó filmjeivel. Visz magával, egészen odáig, amíg a karakterek a fújtatáson, "a tűnj innen", "bazdmeg", "rohadt életbe" és hasonló indulatszavakon kívül, egy mondatnál is többel küzdeni kezdenek párbeszédekben a dramaturgia továbblendítése érdekében, vagy egy szimbólum szájbarágása miatt. Fárasztó, felesleges, bugyután demagóg és sok esetben amatőrnek hat, a realizmus helyett. És sokszor túlmagyaráz, olyan réteg elérésért küzd, akiket bizony 50000 mankóval is rohadt nehéz elkapni. Mint például itt is, a már lentebb említett "majdnem zárókép", nekem az már sok, giccs-parittya, vagy a megváltó szál öt percenkénti emlegetése, értjük, képileg is rengeteg a szimbólum, értjük.
Viszont nálam, ott kezdődik egy igazán jó film, aminél csak legyintek egyet a visszatetsző dolgokon, mert a többi kép, a beállítások és az egész hangulat, annyira zsigeri, annyira visz előre, hogy bánja kánya.
A Jupiter holdja ilyen, vizuálisan mélyre nyúl. A lebegés jelenetek lúdbörzős Tarkovszkij idézetek, a színészi játék egyszerűen (végre, végre, Mundi megtanult színészt vezetni, csak jót tesz ez a Proton) fantasztikus, Cserhalmi letépi a fejed a vászonról már a zsíros hajfürtjével is, Merab Ninidze erre a szerepre teremtetett, Jéger Zsombor pedig egyszerűen gyönyörű, mint férfi és mint képi hatás is.
Szóval, ezt most nagyon betalált, és repkedek örömömben, hogy végre, újra láttam egy jó Mundroczó filmet!

2017-06-21 21:28:08 [Tévésorozatok] kaamir #3013

Better Call Saul és Fargo s03

Ez a két sorozat még az amúgy is bivalyerős mezőnyből is messze kiemelkedik nálam. Elképesztő zenék, alakítások, fényképezés és történet. Anyám, a Fargo 8. részében az az üldözés az erdőben, a Saulban azok a kontrasztos, zöld-kék beállítások, teljesen le vagyok nyűgözve.

Amúgy is azt hiszem, hogy a filmezés egy új aranykorát éljük! Csak ma a kisképernyőn kell keresni a mesterműveket, nem a vásznon: Breaking Bad, The Knick, The Affair, Orange is the new Black, The night of, American Crime Story, Black Mirror, The Crown, House of Cards, True Detective (1. évad!) és még sorolhatnám. Micsoda színészek, micsoda dramaturgia megoldások, micsoda kreativitás! Nálam ezek a filmtörténet legnagyobb klasszikusaival egyenértékűek. Talán a '70-es években lehetett ennyire jó utoljára filmrajongónak lenni.

2017-06-21 21:26:57 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6254

Hidd el, hogy Nolan ide vagy oda, erre a filmre nem fognak úgy tolongani az emberek, mint az előző Nolan filmre, főleg nem tinilányok. Csillagok között, Eredet, Batman filmek, csupa hangzatos címek, bennük hangzatos színészek. Lehet, hogy drága film, ettől függetlenül ez közönségben nem fog akkorát szólni, főleg, hogy nincsen hiperszuper előzetese, meg miegymás. Lehet, hogy Nolannek viszont éppen ez hozza el majd az igazi kritikai elismerést (díjak, stb.).

előzmény: BalaKovesi (#6253)

2017-06-21 20:51:46 [Filmet keresek] Ugor #2151

Szerintem ezt keresed.

előzmény: angel (#2150)

2017-06-21 20:31:15 Fight Club (1999) / Harcosok klubja BalaKovesi (5) #192

Apu zseniális, csontnélküli 10/10-es filmje vagyok. (Mármint nem én, hanem a Fight Club.)

2017-06-21 20:18:35 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6253

"Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú."

Lásd Transformers. Attól még hogy valami eposzi hosszúságú, nem biztos hogy jó is. :D

"Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc."

Pedig szerintem nem ártott volna nagy dobra verni, ha már elvileg ez az eddigi legdrágább háborús fim. :D Nagy név Nolan, de szerintem nem ártott volna kicsit jobban reklámozni. (Nem vagyok marketinges, ők biztos jobban tudják mit csinálnak). Bár a sok Harry Styles rajongó lány miatt tuti dől majd a pénz. Előre sajnálom azokat az embereket, akik visítozó lányok társaságában fogják nézni a filmet... :D

2017-06-21 20:11:35 [Filmet keresek] angel #2150

Keresek egy (felteszem) francia filmet...
régebben láttam. Egy francia nő Romániába követi a zenész kedvesét, akitől terhes. A pasas otthagyja a nőt, aki ott szül meg a román hegyi falvakban... Durva, még magyarul is megszólalnak benne az öreg nénék....
Valaki mondja meg, mi ez? Köszi szépen! :)

2017-06-21 19:11:21 [Hamarosan a mozikban!] ChrisAdam #6252

Egyébként szerintem ez nem az a közönségfilmes mainstream film lesz, mint az előző filmjei (az Álmatlanságtól). Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc. Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú.

2017-06-21 18:49:10 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6251

Abból is lehetne mondjuk a hosszúságára következtetni, hogy eddig a legtöbb filmjéhez 3-4 kedvcsinálót is kiadtak, ehhez meg csak kettőt (+teaser, tv spotok). Egyébként én még az első (hosszú) előzetes megjelenésekor megijedtem, hogy a film is lehet ugyan olyan unalmas és semmilyen lesz mint az a trailer (pláne hogy arra számítottam, hogy ez is megkapja a 2 és fél óra körüli játékidőt), aztán a második előzetes és az igényes tv spotok már megnyugtattak. Különleges mozi ez Nolan eddigi filmográfiájában, csak legyen különleges a háborús filmek között is! :)

előzmény: MicaHiro (#6250)

2017-06-21 18:16:44 Scream (1996) / Sikoly The Cortez (5) #51

Igazi őrült, nyári slasher, ami tiszteleg a zsáner előtt, de egyben görbe tükröt is rak elé. Itt is a Wes Craven által felturbózott Halloween sémát láthatjuk, amiben a keményen nyomasztóra sikeredett nyitógyilkosság után beindul a lazaság, és a könnyedebb, vígjátékba hajló hangulat. A film tele van poénokkal, vérrel, easter eggekkel, meg öniróniával. A gyilkos jelmeze és maszkja talán ebben a horrorban a legstílusosabb, a finálé pedig itt a legerősebb, legdinamikusabb az összes Craven mű közül.
Ezt a slasher mozit 1 sokkal gyengébb, 1 borzasztóan szar, és 1 korrekt, de az 1. részt koppintó folytatás követte, ám a legalja még mindig az volt, amikor 2015-ben az MTV egy nézhetetlenül rossz sorozatot gyártott belőle.

2017-06-21 17:21:35 [Hamarosan a mozikban!] MicaHiro #6250

Általánosságban érdemes fenntartásokkal kezelni az ott olvasottakat (mint szinte mindenhol a neten), de ebben az esetben nincs tévedés:

Amúgy ennek én örülök, mert ez talán azt jelenti, hogy pörgős film lesz kevés felesleges szállal.

előzmény: BalaKovesi (#6249)

2017-06-21 16:39:26 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6249

Az IMDb mennyire megbízható forrás? Mert az oldal szerint Christopher Nolan Dunkirkje csupán 1 óra 47 perces, ami szokatlan Nolantől, hiszen egy-két kivétellel mindegyik filmje 2-2 és fél órás. Ha igaznak bizonyul, akkor ez lesz a rendező legrövidebb (nem dokumentum)filmje a Követés óta.

Szerettem nagyon, hogy felvállalja a műfaját, és nem akar több lenni, mint ami. Hogy visszanyúlik a szórakoztató kalandfilm műfajához, hogy bátran ereszt össze flúgos és a zsánerre jellemző tipik karaktereket. És mer filmül megszólalni, még akkor is, ha ez manapság nem divat. Nagyon szerettem!

2017-06-21 10:49:47 [Általános fórum] ChrisAdam #6999

Olvastam valahol, hogy kapott egy szerepet, ami arról szól, hogy egy színész visszavonul a színészettől, s lehet, hogy totál átszellemüléssel arra gyakorol!

2017-06-21 10:39:33 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon zéel (5) #19

Jó kis sztorik!
...és egy ilyen szimpatikus "apróság" mint pl. Mundruczó kézfogása, bemutatkozása nagyon sokat elárul egy emberről. (Nekem Bächer Ivánnal volt hasonló élményem. Egy régi pécsi könyvhéten, a dedikáláskor minden olvasónál felállt, kezet nyújtott és bemutatkozott.)

2017-06-21 10:17:06 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #18

nem tudom sajnos, pedig nekem is ismerős. nagyon jó (epizód) karakter a filmben!

és basszus nem ismertem meg cserhalmit a forgatáson, pedig testközelben volt..valahogy nagyon le volt pukkanva. igaz eléggé meg is öregedett, és a karakterre is nyilván "rápakoltak" még a sminkesek, sztájlisztok..

2017-06-21 09:53:41 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon zéel (5) #17

Kösz! ...és ki volt az idős kocsmáros (nagyon ismerős arc, de nem tudom beazonosítani)?

Igen, a "majdnem zárókép", a csoda! Egy újabb csoda.
Hogy emberek, tessék bízni a csodákban!

2017-06-21 09:14:54 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon ryood (5) #16

"a legrosszabb, ha buzi vagy."

szerintem gyönyörű a majdnem zárókép, amikor
megállnak az autók..

2017-06-21 08:47:17 [Általános fórum] tomside #6998

Daniel Day-Lewis vagy tényleg visszavonul, vagy megcsinálta az űber-legnagyobb kampányt az "utolsó" filmjének.

2017-06-21 04:38:26 The Road (2009) / Az út hellcat (4) #148

Ez a film most nagyon durván gyomorszájon vágott. Érdekes témát boncolgat. Meddig érdemes túlélni? Meddig legyen reményünk? Lehetséges, hogy a feladás maga a 'győzelem' egy ilyen világban? Bizonyos szempontból mindkét szülőt megértem.

2017-06-20 23:43:18 [Általános fórum] Ugor #6997

Nicole Kidman ma 50 éves. Isten éltesse!

Lemaradt erről hogy életrajzi film mert ez Dylan Thomas költőről szól. Előre is köszönöm a javítást

2017-06-20 22:11:32 Time Lapse (2014) Ubul (3) #10

huh, hát nehezen bírtam ki a film végéig, de érdekelt a végkifejlet. Az biztos ,hogy az alapfelvetés tök jó, tetszett, de a kivitelezése nagyon low budget (pl a délután nézett ARQ sokkal jobban bánt az eszközeivel). Bár nálam inkább a színészekkel volt a gond, és elég lassan peregtek a dolgok.

2017-06-20 21:47:18 Cars 3 (2017) / Verdák 3. Ehun69 (3) #2

az elsőt nem übereli, de a 2.-nál szerintem jobb

2017-06-20 21:11:25 Power Rangers (2017) BonnyJohnny (1) #6

Nekem azért egyes, mert komolyan vette magát, sőt, helyenként dráma akart lenni. Ez a film nem a szórakoztató szar kategóriába pozícionálta magát, hanem a szimplán szar kategóriába. Innentől semmivel nem jobb egy átlagos Asylum vagy SyFy alkotásnál. Átlagos, mert az Asylumnak vannak jobban sikerült, bűnös élvezet kategóriába eső darabjai.

előzmény: vadPINGvin (#5)

2017-06-20 21:04:57 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon zéel (5) #15

egy egész jó idézet is a Látszatéletből azaz...........
Mundruczó utóbbi években készült filmjei nálam nem nagyon jöttek be, de ez most teljesen rendben van. Az külön csoda, hogy erre a filmre - a témára és a korrekt tárgyalására tekintettel - támogatást adott a Filmalap.
Vessetek meg, de nekem kedvenc jelenetem a filmből az ötcsillagos étterem, Mucsi Zoltánnal. Mentünk is a film után azonnal sült krumplit enni.

2017-06-20 21:02:39 The Narrow World (2017) critixx (2) #6

Nagy adag semmi. Azért volt benne egy frappáns Star Trek homage, amit kíváncsi vagyok, hányan vesznek észre.

2017-06-20 19:50:27 ARQ (2016) Ubul (5) #4

no, hát ez nekem annyira tetszett ezzel a low budget megvalósítással együtt is (nem érződik ettől függetlenül rajta), hogy simán 5-ös, és újranézős. Nem akkora áll leejtős, de egész okos kis időhurkos film.

2017-06-20 19:26:52 The Thing (1982) / A dolog BalaKovesi (4) #177

Szépen fényképezett, hangulatos darab a The Thing. A szobában éreztem a filmből áradó hideg levegőt, pedig kint 30°C van. :D A szereplők nagyon emberszerűek. Nem gyökerek, nem hoznak random logikátlan döntések, érthetőek. Ebben hasonlít a Nyolcadik utasra, hogy nagyon emberiek a szereplők (Kurt Russell meg jó főszereplő, de azért Ripley maradandóbb). Persze az Alienhez hasonlóan itt sem kell hihetetlen mély és kidolgozott karakterekre gondolni, de nem is baj, mivel így is érthetőek a döntéseik, reakcióik stb. Mint fentebb említettem, a hangulatteremtés megy a filmnek, viszont a feszültségteremtésnél akad egy probléma. Persze lehet velem van a baj, lankad a végére a figyelmem, de az ember azt várná hogy egy film folyamatlsan adagolja a feszkót, vagy legalább a végén van a csúcspont, itt viszont nem így volt. Sőt, nekem ez a befejezés kicsit olyan semmilyen volt, jobbra számítottam. Így lehetne mondani, hogy unalmassá válik a végére, de ez hazugság lenne, mert a hangulat beszippantva tartja az embert. Valahogy nem állt rá a kezem, hogy ötöst nyomjak rá. Talán a vége miatt, talán azért, mert túl sok filmre nyomok zseniálist és próbálom visszafogni magamat. :)

2017-06-20 18:52:20 The Legend of Barney Thomson (2015) tomasso (3) #2

A k**aszott káromkodást túltolták kicsit, egyébként nem sok hiányzott a négyeshez.

A 2-3 szeretni való megoldása és vicces beállítása kevés egy igazán jó jegyhez, de még így sem rossz megnézni. Családosan biztosan nagyobb poén. Apa-fia filmnek el tudom képzelni 7-11 éves sávban.

2017-06-20 16:39:46 Eye in the Sky (2015) / Az élet ára SentryD (2) #15

Az szvsz jobb befejezés lett volna, hogy nem lövik ki a bombát, aztán mikor meghal 80 ember, köztük 30 kisgyerek, mindenki aki tökölt és próbálta másra hárítani a felelősséget, szembesül a tettei következményeivel. Nem hiszem amúgy, hogy a drónpilótáknál ne lenne valami személyiségteszt, ami kiszűr azokat, akik csak krokodilkönnyek mellett, nyavalyogva tudják megtenni azt, amire vállalkoztak.

Gyalázatos módon nem szól semmiről a film, de legalább azt kedvesen és vajpuha humorral. Daniel Day-Lewist nem láttam még ripacskodni, de most sikerült. Talán ha egy őszinte perce volt.

2017-06-20 12:57:35 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-20 12:30:46 The Narrow World (2017) hhgygy (2) #5

Az, hogy a vége meglepett, megintcsak azt jelzi, hogy van közöttünk cirka 30 év a javamra (javadra?) :-)

Amolyan kardozós kalandfilmet kerestem a gyereknek. Szembejött és rádöbbentem, hogy még nem láttam.
Megérte, vicces volt. Micsoda izgalmak. Azért a francia forradalom rövid magyarázata egy 5 3/4 évesnek néha nehézségbe ütközött :)
A gyerek véleménye:
Pont olyan mint a Zorro és a Robin Hood keveréke.

2017-06-20 11:46:12 The Narrow World (2017) ChrisAdam (4) #4

Hihetetlenül látványos, brutálisan szépen, stílusosan van fényképezve, a vágás lehengerlően jó, remek lendületet ad neki, a speciális effektek is hollywoodi minőséget produkálnak többnyire. És mindez 15 ezer dollárból, le a kalappal. A sztori is tetszett, a vége meglepett és szerintem nagyon nem igaz az, hogy "semmi", mert egyrészt hangzottak el érdekes dolgok és volt neki egy nagyon szép íve, gyönyörű jelentéstartalommal él a film, a feszültség és a kíváncsiság is kellően húzva volt és amit egy rövidfilmnek hoznia kell 13 percben, azt bőven hozza, sőt, bizonyos értelemben többet is hoz, ha már csak a technikai megoldásokat nézzük. Nem ötös, de egy erős négyes.

2017-06-20 11:34:53 Power Rangers (2017) vadPINGvin (2) #5

Anno rosszul voltam a sorozat látványától is, de ha ilyen lett volna, szerintem 8-10 éves koromban kifejezetten élveztem volna a csehszlovák sci-fi sorozatok mellett. Szóval 100 millióból, 2017-ben összehoztak valamit ami 30 éve elment volna fantasztikus sorozatokra kiéhezett kiskorúak között. Viszont aki rajongott a teljesen nézhetetlen eredeti showért (mindegy melyik verzió) az akár élvezheti is, hisz rosszabb nem lett.

2017-06-20 11:26:57 The Narrow World (2017) Ugor (3) #3

Mosom kezeimet. Én csak felraktam, mint kérést.

előzmény: hhgygy (#2)

2017-06-20 11:23:13 The Narrow World (2017) hhgygy (2) #2

Látványos semmi.

2017-06-20 11:06:54 Intruder (1989) / Bloodnight Edwest12 (4) #4

Igazán pozitív meglepetés volt ez a film számomra. Magam sem tudom, hol leltem rá a filmre, és azt gondoltam, nem is véletlenül, pedig akadnak ennél gyengébb, de ismertebb alkotások. Kétségtelen, hogy indokolatlanul sok időt fordítottak a szereplők bemutatására, főleg, hogy még így sem feltétlenül tudtam megkülönböztetni őket egymástól. :) Az ilyen filmeket - néhány minőségi kivételtől eltekintve - nem a történetéért szeretjük, így a látványos, és ötletesen megoldott hentelések felhúzták az értékelésemet négyesig. Mindenképp a film pozitívumai közé sorolnám, hogy egy ponton megpróbáltam megtippelni, kik halnak meg, és nem találtam el! :)

2017-06-20 10:12:37 The Narrow World (2017) Ugor (3) #1
2017-06-20 07:20:16 Dredd (2012) Ubul (5) #68

viszont ez Dredd-ebb, mint a 95-ös. Ha a kettőt kellene nézni a Dredd világában, ez visszaadja a képregények hangulatát is, a Stallone-s meg mondhatni egyáltalán nem.

előzmény: energoman (#67)

sikernek max azért siker, ahogy kampányolják, mert a mozik dugig voltak eleinte, és nekik ez bőven elég.

előzmény: budaik (#11)

Nem szoktam dühöngeni filmeken, de ez annyira OSTOBA film, hogy nem tudok mást tenni. Természetesen nem akkora siker , mint ahogy azt kampányolják, viszont tényleg mindenből a legkevesebbet nyújtja...

2017-06-20 02:30:26 Jobs (2013) / Jobs - Gondolkozz másképp Mizi (2) #6

Sekélyes hálivúdi életrajzi film, ami nem szűkölködik a dramaturgiai bénaságokban: sok jelenetnek nincsen megágyazva, egyszerűen csak jön, mint például Woz távozása, aztán meg ott van az első jelenet, ami tök fölösleges. A utolsó félóra dögunalom, ráadásul tulajdonképpen nincs is kifutása. A szinkronban néhol iszonyat béna szövegek vannak, de gondolom nem csak ott...
Szóval összegezve: Ez egy gyengécske biopic lett, iszonyú béna forgatókönyv alapján.

Nagyon tetszik Allen humora, de ettől függetlenül ez inkább egy gegparádé, mint egy kész vígjáték (de annak kiváló !). Ez a narráció szerintem kicsit felemás ötlet volt, valahogy szárazabb lett tőle a film, vagy nem is tudom.

2017-06-19 23:43:25 Impostor (2001) / Imposztor Dangar (3) #3

Total Recall light.

Igazából nem rossz film - egy unalmas délutánt gond nélkül ki lehet perkálni érte -, de a "nagytesóhoz" mérten langyosabb sztori, gyengébb karakterek, sokkal kevésbé magával ragadó hangulat és úgy összességében szerényebb kivitel jellemzi majd' minden téren. Nyilván a büdzsé sem volt egy liga.

A tükrös jumpscare azért nagyot ütött! Pedig azt gondoltam, korábban tucatnyi hasonlót látva már leengedhetem a fegyvert... :)

Csabagával értek egyet: a főszereplő páros pokolian szórakoztató, együtt sziporkáznak a vásznon, az utolsó félóránál viszont erőteljes ásítozásba kezdtem. Persze, az sem rossz, meg a vége szerintem nagyon frappáns lezárás, és a korban mindenképpen úttörő dolog volt nem is mutatni a főszereplőket a kulcsjelenetnél
(bár ebben nem vagyok biztos, szóval valami filmes szaki kijavíthat).
Igazából aranyos kis filmecske, semmi több (messze nem Capra legjobbja).

Ez is méltán megbecsült. Hamisítatlan B filmes szórakozást nyúlt, teljesen agyament sztori és szereplők, a végén pedig a fordulatnál az a húbazdmeg érzés..

A Muppet Show az űrből című filmben F. Murray Abraham nem egy "Noah" nevű karaktert, hanem a bibliai Noét játssza.

Bárcsak minden filmnek lenne egy ilyen színvonala. Ezzel a filmmel példalózni szoktam az egyetemen.

2017-06-19 22:46:09 Logan's Run (1976) / Logan futása energoman (4) #7

A kornak megfelelő film. Érdekes törtenet megfelelő, tempó. A mai filmekben unalmas a csihi- puhi 15 percen keresztül.

2017-06-19 22:41:36 Dredd (2012) energoman (3) #67

Erőszakos film kevésbé szórakoztató mint az 1995-os. Össze sem lehet hasonlítani a stílust.

2017-06-19 22:40:16 Oldboy (2013) energoman (2) #13

Silány utánzat. A főszereplő OK. De nincs története.

2017-06-19 22:36:30 Big Stan (2007) / Kegyenc fegyenc energoman (4) #6

Simán szórakoztató, és a Mester pedig fenomenális.

2017-06-19 22:33:59 Judge Dredd (1995) / Dredd bíró energoman (5) #4

Nem értem, de vegtelenszer meg tudnám nézni. Moziban amikor megnéztem a világ legrosszabb filmjének tituláltam gagyi jelmezekkel. De megnyugtatóan szórakoztató filmnek velem azóta.
Ízlések és pofonok. :-)

2017-06-19 22:29:45 Logan (2017) / Logan - Farkas Leo_Stotch (5) #72

Mikor a kislány kisétál a levágott fejjel...na az film és képregénytörténeti pillanat!

A második ötös az X univerzumban. Közel mestermű, a lassúsága, képei, hangulata. Végre kapott Rozsomák egy méltó mozit!

A Gyerekek c. film ismertetőjében Az autista gyermekét egyedül nevelő apa, a felnőni és szüleitől elszakadni képtelen fiatal...helyett Az autista gyermekét egyedül nevelő apa, a feleségétől elszakadni képtelen fiatal elítélt férfi... szöveget javaslom.

2017-06-19 22:24:49 Lou (2017) Ágó (4) #1

Öt éve a legjobb Pixar-rövid. Ha a Piper tavaly Oscart ért, akkor ennek legalább két aranyszobrot megszavazok. :)