Legfrissebb kommentek (csak filmes)

2018-12-15 19:36:02 The Iron Lady (2011) / A Vaslady csabaga (?) #72

Az otthoni jelenetek miatt majnem az. Hol itt a kegyelet? A rokonai szerint: sehol. Csak hogy leessen egy Oscar valakinek...

előzmény: saatonda (#71)

2018-12-15 19:01:10 Rossz versek (2018) Mikkey (4) #2

Reisz Gábor mesél a filmről, magáról, a Portré vendégeként:

2018-12-15 18:56:47 The Iron Lady (2011) / A Vaslady saatonda (1) #71

jó film, rossz film, ez nem is igazán film, bár nyilvánvalóan nem áldokumentumfilm.
a színészeken kívül ez gyakorlatilag értékelhetetlen, épp csak nem szemét

2018-12-15 18:52:24 Gravity (2013) / Gravitáció saatonda (?) #434

technikailag szépen megcsinálták, de ehelyett többet ért volna egy áldokumentumfilm, mert ez így unalmas, közhelyes, "giccses", érdemi emlékezetes kép, pláne jelenet nélkül.
ártani mondjuk senkinek sem árt, de ezt a legjobb film díjára jelölték, ahhoz meg nagyon kevés. ennél még a cápásgagyi shallows is szórakoztatóbb
5/10, jóindulattal.

2018-12-15 18:50:59 [Kritikus kód] tomside #2074

Erre már nincs mit lépni. :)
Köszi!

előzmény: Ugor (#2073)

persze, nem annyira rossz, de én úgy vagyok ezzel hogy ha már "nagyon korszerű, nagyon nagy üzenetet" akarnak nekem átadni, akkor vagy legyen egy tömegeknek szóló dráma, most mutatták be újra a schindlert ugye, vagy legyen beleszőve egy rendesen megcsinált szórakoztató filmbe (ilyen lehetett volna a fekete párduc), vagy legyen rendesen kidolgozott, művészi alkotás, amit lehet hogy kevesen néznek meg, de attól esztétikai értéke van (rémlik pl. a george washington még 2000-2001 körülről, de régen láttam).
de ez a szórakoztató film is vagyok, meg rendhagyó is vagyok meg nagy üzenetem is van csúnyafehérek rasszisták vagytok-kevercs nekem nem igazán jön be.
(mondjuk a témát is hanyagolom a továbbiakban, láttam nem kevés "fekete" filmet, újabb már nem kell)

2018-12-15 18:26:24 Aquaman (2018) VVega (4) #2

Ugyan megmaradt sok kínos beszólás és beállás, de ez egy minden képkockájában gyönyörű, elképesztően látványos kalandfilm. Mindenképpen moziban ajánlom, ahogy lemegyünk a víz alá, az mindennél lélegzetelállítóbb, amit idén láttunk, igazi moziélmény. Amber Heard és Momoa pedig valószínűleg az év legszexibb párosa.

2018-12-15 17:02:48 Sorry to Bother You (2018) Gameface (4) #1

bizarr és agyeldobós szatíra arról, hogyan darál be a rendszer egyénként, és hogyan lázadjunk ellene egységként. nem akar újat mondani, hisz erről a témáról már nem is lehetne; inkább röhög egy jót a mostani idők abszurditásán, nyihaha.

2018-12-15 16:41:07 Galveston (2018) qanic (4) #3

Színészek és történet jó, a rendezés gyenge. Ez manapság bőven átlag feletti.

Egyetértek, a filmvégi montázsért simán kettes járhatna neki. Amúgy nem olyan rossz film, csak ne lenne ennyire szájbarágós.

előzmény: saatonda (#7)

2018-12-15 15:29:59 Marjorie Prime (2017) macready (4) #2

Lassú, melankolikus kamaradráma, sci-fi körítéssel.
Ha tetszett a Her, a Solaris, a Robot and Frank és az Away from Her, akkor érdemes leülnöd elé.

2018-12-15 14:09:12 The Iron Lady (2011) / A Vaslady csabaga (?) #70

Glenn Close-mindig kedveltem-, itt is kaphatott volna, de Streep lett 3 szoros...Ez cseppet sem volt rendben! Thatcher nem ismerhette meg a filmet, a gyerekeinek meg 'nem kellett'. Nem lep meg...Ugyanis megint abbahagytam.

2018-12-15 13:36:12 John Wick (2014) saatonda (2) #50

ez még a fekete párducnál is rosszabb, idétlen történet, ronda szereplők, ronda képi világ, minimális humor, minimális izgalom, helyenként mint egy rossz paródia, jó, a verekedések kompetensen rendezettek, és, még azok sem érdekesek.
a folytatása sem különb semmivel.
ebből lesz a kultuszfilm?

2018-12-15 13:34:22 Black Panther (2018) / Fekete Párduc saatonda (2) #58

ha ez a legjobb film kategóriában oscar-jelölt lesz, legalább lesz min röhögni.
a marvel univerzumban, hiába szeretik lehúzni sokan, szemét ócska szenny nincs. de kiemelkedően jó, igazán színvonalas akciófilm sem. ez a saját univerzumán belül is közepes, hiába hőbörögnek hogy "azért imádják mert az első fekete marvel", kérdem tisztelettel, mi másért?
aki szerint ez jó akciómese, hát ---részletezték alattam páran, én miért tenném

így ennek semmi értelme, nem húzom le feleslegesen, de attól még így van, műfajok kevergetése, egyszerű, bárgyú, de szórakoztató történetet téve tönkre, miért is? a semmiért. a végén arcba tolt közhelyes üzenetért
lehetett volna egy egyszerű, de jól felépített, sallangmentes krimit csinálni és annyi.
az alakítások jók

túlkomplikáltnak tűnő, valójában elég közhelyes, túl sok karaktert mozgató történet, alapvetően elmegy, színes-szagos, kicsit idegesítő szórakozás, kicsit túlnyújtva. 7/10 körüli

2018-12-15 13:22:35 Tomb Raider (2018) saatonda (3) #34

kár volt realisztikusabbra venni, közhelyes, lapos, vikander ér valamit, esetleg a környezet. mindenesetre éppen nézhető. az elején még tisztességesnek mondható biciklis jelenet is van:)

Köszi, nézzük!

2018-12-15 13:18:42 Death Wish (2018) / Bosszúvágy saatonda (2) #6

idejétmúlt, egyszer nézhető film, bruce willis, valaha kedveltem, visszavonulhatna, jelenléte sehol sem pozitív, valóban jó példa arra, hogy a szinkron jobb mint az eredeti, ami kvázi értékelhetetlen.

2018-12-15 13:15:48 Red Sparrow (2018) / Vörös veréb saatonda (3) #23

néhol van hangulata, néhol legalább felszínesen szórakoztató, amúgy kissé irreális, logikátlan, nem túl szerencsés tempójú középszerű kémfilm, bár inkább ez mint valami idióta vígjáték.
lawrence meg mindig ugyanazt a karaktert hozza, hol jobban, hol kevésbé jól, azért egy oscar-díjastól többet várnék

az év csalódása: lady gaga
nem szép arc, kellemetlen beszédhang, bárgyú tekintet, gyenge játék, sehol fel nem fedezhető karizmatikus jelenlét (na ebben csalódtam nagyot, az egyáltalán nem baj, hogy nem egy technikás színésznő, nem is annak készült, de ha valaki ebben lát erős jelenlétet, hát, inkább hagyjuk), rokonszenvesnek még tréfából sem nevezhető karakter
filmként meg középszer, pár hangulatos rész, a többi sehová sem futó unalom
fényképezést már említették alattam.
nagyon jó indulattal hármas, mert vannak értékelhető részei, nem szemét, van aki szereti a színészeket stb.
gaga ajnározását tényleg nem értem, egyik-másik jelenetben a hideg rázott tőle, mondjuk korábbról nem nagyon ismertem, pár számát hallottam, tudtam hogy van, ennyi

Batman visszatér (1992) - én pontosan ezt a beteg karácsonyi hangulatot bírom, nem a dzsingülbellszes-cukormázas giccset. :'D

Amúgy meg természetesen a Reszkessetek betörők, mert abban is van nyál bőven, de amúgy meg egy jó kis családbarát thriller, amit még felnőttebb fejjel is tudok élvezni.

úgy nézem duplán szerepel az A.X.L film, legalábbis Thomas Jane-nél biztosan:

De a két film profilja is más id-jű, szóval inkább a filmmel van a gond

2018-12-15 11:30:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10752

Itt tényleg csak az a kérdés, milyen hatása lesz annak, hogy rengeteg új tag került az Akadémiába. Lehet, hogy ez a Romának fog kedvezni, de az se kizárt, hogy ők is simán leszavaznak az A Star Is Bornra. Egyre inkább úgy tűnik, hogy az ASIB-nak nincsenek olyan problémái, mint amilyenek a La La Landnek voltak, mindenki imádja a filmet.

2018-12-15 10:45:07 [Kritikus kód] Ugor #2073

De, téged pontosan ilyennek szeretünk! :D

előzmény: tomside (#2072)

2018-12-15 07:59:10 [Kritikus kód] tomside #2072

:D

Vagy hogy egyszerűen megtanulok kevesebbet rinyálni harminc... éves fejjel. :)
Tegnap először egy kicsit elszégyelltem magam, amiért ennyire akarom ezt. Nem vagyok én ilyen. :(

előzmény: Ugor (#2071)

Sosem szabad ennyire csűrni-csavarni egy Columbó epizódot. Amúgy az baromság, hogy a hadnagy nem tud olaszul, hiszen korábban (pl. Az ínyenc gyilkos) beszélt már.

Palwolui Keuriseumaseu (1998) ☆
Karácsony augusztusban
(Hur Jin-ho)

Nem ÚGY, és nem AZ.
De mégis.

Finom, természetes ábrázolás és attitűdök - Dél-Koreából.

Hű, mondanám, hogy az egyik legcsavarosabb Columbo, és bizonyára nem lőnék mellé, elképesztő, hogyan vezeti a nézőjét (és Columbót is) egész végig a cselekmény. Frappáns, bár ugyanakkor hangulatában nem ér fel a koraiakhoz és a gyilkos személye messze nem olyan karizmatikus, mint azt megszokhattuk.

teeenyleg!! a végére bar sztem elfárad.

Szar, de szorakoztato. Ennek fenyeben kozepes.
Szerintem indokolni nem kell.

The Disappearance of Haruhi Suzumiya, személyes kedvenc.
Második helyen a Tokyo Godfathers (lentebb már emlegetve).
Szorosan követi a Die Hard, és a Bad Santa :D

Elvont, szimbolikus artfilm. A közönség és a kritikusok érthető módon egy újabb Drive-ot vártak Refntől, amit végül nem baj, hogy nem adott meg nekik, viszont az üres részeket azért feldobhatta volna 1-2 szintipop zenével.
Ebben az időben ez volt a rendező legtúltoltabb műve, mivel majdnem minden jelenet színben úszik – főleg vörösben persze. A mozi Jodorowskynak lett felajánlva (a stáblista előtt bitang nagy betűkkel van kiírva a neve), tehát az alkotás jellegében leginkább az ő világát idézi, na meg Lars von Trierét (a vizualitás még sokszor hasonlít is az inkább narancssárgásra festett, az A bűn lélektana c. múvihoz). A hangulat gyakran david lynches, a látványvilág pedig Gaspar Noét is simán az eszünkbe juttathatja.
A sztorivezetés szokás szerint csiga lassú, rengeteg a hosszú, néma snitt, van vér + nem kevés erőszak, itt is akadnak videoklipszerű képsorok és Gosling megint csak bambul. A történet egyébként végig vallási szimbólumokkal operál, pont mint a Mother!, bár ez annál jóval nehezebben fogyasztható.

Fogott rajta az idő... Sosem szerettem a tengeralattjárós, meg repülős filmeket, és előbbit most sem kedveltem meg. Hiányzott belőle a feszültség, ami kicsit lendíthetett volna a tempón. Nekem nem jött át, lehet, hogy harminc éve ez jó filmnek számított, de ma már "rozsdásnak" érzem.

2018-12-14 21:17:44 Hell Fest (2018) / Horror Park BonnyJohnny (2) #2

Maga a Horror Park ötlet még nem is rossz. De ez egy irritáló szereplőkkel random módon végző értelmetlen gyilkosról szóló unalmas slasher, amiből hiányzik bármi, ami kiemelhet egy slashert (erotika, gore, humor, izgalom, bármi...)
Van benne egy-két értékelhető momentum (szemes, guillotine-os), amire meg lehet adni a kettest, de annyi.

Coelho áradat minden mennyiségben, amíg bele nem fullad a néző. Hogy gyengén megírt (állítólag már a könyv is az, én nem tudom), bármiféle rendezést nélkülöző (a Selma rendezőjétől fájó ez igazán), alibiből eljátszott unalmas bullshit, az már szinte mellékes... attól még lehetne kettes.

2018-12-14 20:59:42 [Filmet keresek] ichi #2416

Helló Mindenki!
Egy ismerősöm rám írt, hogy tudok-e neki segíteni mert keres egy filmet. Hosszas agyalás után én feladtam a küzdelmet :) Ezért most itt próbálok szerencsét, hátha valamelyikőtök tudja a film címét. Bemásolom a levelét, íme:

Rég láttam egy filmet ami tetszett de azóta sem találom valami krimi,thriller lehetett ,talán egész végig levelez benn két ember,de az egyikük nem az akinek adja magát(talán nem lány hanem valami phsziopata),és ez a film végefelé derül ki egy tengerparton talán egy kis házban, de a végefelé valami részecske gyorsítóvagy hadronütköztető is be indul vagy felrobban?!

Treevenge-t osztom :D all time-t nem tudok, de ha már felkerült horror is, a Rare Exports is kifejezetten jó

előzmény: necksprain (#9)

2018-12-14 19:55:21 Platoon (1986) / A szakasz Lupi+1 (5) #29

Egyik kedvenc filmem, szeretem, pedig nagyon le van finomítva (szerintem) a valóság, hogy nézhető legyen a tömegeknek.

..és a black christmas c. horror se rossz..

Egy szirupmentes karácsonyi film (nem a giccsbe borult ünnep áll a történet középpontjában, de akkor játszódik): Mon oncle Antoine.

2018-12-14 19:08:35 Mission: Impossible (1996) Xuja (4) #39

Jó kis szórakozás, de a közepén levő akciójelenetet (ami méltán filmtörténeti jelentőségű) leszámitva nem hagy mély nyomot mint akciófilm. A kellemesen csavaros forgatókönyv húzza fel négyesre.

2018-12-14 19:05:47 La La Land (2016) / Kaliforniai álom Xuja (4) #85

Lassan indul be kicsit, viszont már az elején is hangulatos. Kellemes atmoszféra, rengeteg popkulturális utalással és két igazán izgalmas főszereplővel. Egyedül a musicales részek nem tetszettek, de a sztori ive, a rendezés és minden más nem hagy kivánnivalót maga után. A befejezés meg igazi mestermunka.

treevenge. A hobo with a shotgun rendezőjének rovidfilmje. legkirályabb karis film.

2018-12-14 18:01:38 Nincs idő (1973) zéel (?) #2

Tud valaki valami elérhetőséget ehhez az elérhetetlennek tűnő filmhez?

2018-12-14 16:39:58 Aterrados (2017) / Terrified HejjaX (4) #1

Régen volt, hogy libabőrös lettem egy horrorfilm alatt, na ez most megtörtént. Egye fene, megkapja a négyest ezért a bravúrért.

ugyan nem film, hanem egy sorozat epizód, de nálam akkor is ez a no1
X-Akták - 6x08 - Hogyan lopták el a szellemek a Karácsonyt

The Night Before Christmas (1941)

Hát lehet nem a Reszkessetek, betörők!-re szavazni???

Egy intelligens sci-fi esélye veszett el itt, persze nem Arnold kellett volna bele, a ki szokás szerint egymaga elintéz pár száz embert......

2018-12-14 14:10:41 [Animáció] oscarmániás #276

Miracle on 34th Street, a klasszikus, Natalie Wooddal.

2018-12-14 12:54:18 [Kritikus kód] Ugor #2071

Úgy is megoldható lenne, hogy amikor a tomside által nem preferált irodalmár ideír, akkor tomside-ot tiltsa ki a rendszer addig, amíg a kellemetlen komment le nem csúszik a képernyőről. Talán ez lenne az ízibb véj.

előzmény: tomside (#2070)

2018-12-14 12:34:39 [Kritikus kód] tomside #2070

Nagyon szépen köszönöm cucu!
Olyan jó, hogy van visszacsatolás! :)
Köszi!

Már kezdtem azt hinni, hogy ignoráltál. :D :D

előzmény: cucu (#2069)

2018-12-14 12:24:14 [Kritikus kód] cucu #2069

A kommentek ignoralasa joval trukkosebb, mint a privat uzeneteke. Ezert van, hogy egyelore csak utobbi keszult el. De ami kesik, nem mulik.

előzmény: tomside (#2068)

2018-12-14 12:08:57 [Kritikus kód] tomside #2068

De hisz.... lehet ignorálni! :O

:O
Mióta?
Köszönöm szépen!!!!!44444négy!!!4
Olyat is lehet majd, hogy ne csak a közös üzenetet tiltsa le, hanem, hogy sehol ne dobja fel nekem az ő véleményét? Mert az eredeti gondom inkább ez... :) Vagy már túl sokat akarok? :D

Frank Capra 1946-ban elkészítette az ultimate karácsonyi mozit. Giccsel együtt.

A Die Hard tényleg jó ötlet,de nekem inkább a második rész :)

2018-12-14 11:09:21 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10751

Arra gondolok, hogy itt soha nem fog labdába rúgni egy Szent szarvas meggyilkolása vagy egy You Were Never Really Here. Akárhogy nézzük, itt a komoly marketinggel, lobbierővel megtámogatott, alapvetően nézőbarát filmek játszanak.

Én ezt a változást se látom. 5-6 éve ugyanígy voltak nagy filmek, kicsik, stúdiófilmek és függetlenek. Sőt, a 90-es években is.

2018-12-14 10:58:08 Melancholia (2011) / Melankólia ryood (4) #63

egészen kiváló film az új filmje. előzetesen én se tudtam, mire számítsak, aztán hamar kiderült, hogy sokan félreértették (cannesban is, meg kritikusok is). majd olvasd el a topikjában, amit írtam róla. szóval Ugor is megerősített benne ott, hogy a helyes megközelítésen múlik az egész, hogy mit kezdesz az új filmjével. persze az nem árt, ha az emberhez közel áll a fekete-humor, a groteszk, a morbid.. de a legjobb az egészben, hogy semennyire sem veszi komolyan önmagát lars, szóval tele öniróniával..
egyébként egy snitt erejéig megidézi a melankóliát az új filmben. alapvetően nem saját filmrészleteket akart ott bevágni, de túl drága lett volna másik filmet használni, így lett ez a megoldás.

előzmény: somogyireka (#62)

2018-12-14 10:31:37 Melancholia (2011) / Melankólia somogyireka (4) #62

Érik az újranézés, bár előbb lenyomom a legújabb filmjét..vagy mit csinálok. Azért félek tőle.

előzmény: adrianbtoth91 (#61)

2018-12-14 10:16:44 Melancholia (2011) / Melankólia adrianbtoth91 (?) #61

a Te gondolataidra szerettem volna valaszolni, csak felrenyomtam! :)

előzmény: somogyireka (#28)

Szerintem ritkán ennyire feszült a finálé. Bár a nyomozás valóban sovány.

2018-12-14 10:00:43 Melancholia (2011) / Melankólia adrianbtoth91 (?) #60

Tokeletesen es fajdalmasan csodalatosan fogalmaztad meg a film lelket! Mindannyiunk lelket! Koszi erte! :)

előzmény: jorgecosta (#29)

Tokyo Godfathers, idén is szólni fog.
Biztosan sokan vannak, akik nagyon élveznék, ezért egyúttal ajánlom is, természetesen.

2018-12-14 09:26:17 [Általános fórum] oscarmániás #7720

Most nem hiszem, hogy ezzel a módszerrel élek.

előzmény: hhgygy (#7719)

2018-12-14 08:49:12 [Általános fórum] hhgygy #7719

És az eszedbe jutott, hogy letöltsd? :-)

előzmény: oscarmániás (#7718)

2018-12-14 07:46:56 [Kritikus kód] tomside #2067

Ignorálnék.

Egyszerűen sokkal tudatosabb filmkukac, sokkal képzettebb kritikus lehet az, aki nem csak azt döntheti el, hogy mit olvas, hanem azt is, hogy mit nem.
Időhatékonyság, felesleges körök, ideg. Ilyesmi fogalmakról van szó. Szeretném visszakérni ezt a “régi KT-ból” karácsonyra. Ha valaki világossá teszi, mi az akadálya e funkció feltámasztásának, ígérem, legjobb tudásom szerint rajta leszek, hogy segítsek az akadály leküzdésében.
Köszönöm, hogy kívánságomat újra végighallgattátok, sokak örülnének, ha meghallgatásra találna.

2018-12-14 07:22:44 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10750

Én meg épp azt mondom, hogy nem kell ezt csinálni, mert változni és változtatni akartak. Erről szólt az elmúlt 5-6 évük. Éppen ennek tükrében kérdés az, amit Vektor írt. Ha hűek akarnak maradni ehhez a szándékhoz, akkor idén nem fogják követni az SAG-t. Ha követik, visszaugranak a régi időkbe.

előzmény: kaamir (#10749)

2018-12-14 00:49:07 The Farm (2018) / A farm metal_face (3) #2

Hát igen, a beharangozó ellenére sajnos eléggé csínján bántak a gore-al, viszont az atmoszférára szerintem egész jól ráéreztek. Az, meg a pár beteg rész azért felhúzta egy harmatos közepesre. Soha rosszabbat horror terén, de azért valami jóval nagyobb ínyencségre számítottam.

előzmény: slipknot (#1)

2018-12-13 23:40:33 [Könyvajánló] dittike #352

2018-12-13 23:40:14 [Könyvajánló] dittike #351

2018-12-13 23:32:39 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon dittike (5) #43

Levitáljatok érezzétek át ti is a szabadság igazi érzését amikor nincs semmi csak az Isteni gépezet a deus ex machina működésbe lépése és megjelenik a pótapa figura valamint a rossz zsaru aki a végén megvilágosodik.

2018-12-13 22:03:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10749

No, no, nem ezt mondtam. Hanem, hogy ennek fényében érdemes nézni, h milyen filmek kapnak jelölést és díjakat.

2018-12-13 21:50:25 The Other Side of the Wind (2018) desmond (5) #1

Nekem jobban bejött, mint az Aranypolgár. Vagy mint az Othello. Vagy mint az Ambersonok.

2018-12-13 20:46:56 [Általános fórum] oscarmániás #7718

Ez nagy királyság, eszembe nem jutott volna, működik másik címnél is köszi :)

előzmény: St4nt0N (#7717)

2018-12-13 20:02:24 [Általános fórum] St4nt0N #7717

Pont ezért nem árt tudni, hogy a filmek nem hét napig, hanem valójában sokkal tovább maradnak elérhetőek.
Csak egy példa: „Berlin felett az ég - Elérhető november 17-ig!” Ezzel szemben még mindig megnézhető:

előzmény: oscarmániás (#7716)

2018-12-13 19:53:36 [Általános fórum] oscarmániás #7716

Szoktam csemegézni, de túl gyorsan eltelik az a pár nap :P Nem baj, több kolbász mint nap :D

előzmény: St4nt0N (#7715)

2018-12-13 19:51:16 [Általános fórum] St4nt0N #7715

Korábban rendszeresen elérhetővé tettek a MandaTékán néhány magyar filmet díjmentesen, de az az oldal mintegy másfél éve nem működik.
A Médiaklikk filmtárában gyakran felbukkannak értékes magyar és külföldi filmek (nem a rendkívül kártékony Teréz anyáról készült portréfilmre gondolok). Ezek általában a hivatalosan megjelölt határidőn („tévéadást követő 7 nap”) túl is fent maradnak, például gyors Google-keresés után még mindig megtekinthető Kieslowski és Wenders pár, nemrég leadott filmje.

előzmény: oscarmániás (#7714)

2018-12-13 19:40:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10748

Erre mondtam, hogy koncepciózus :)

2018-12-13 19:40:26 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10747

Ok , így már értem.

S persze, hogy átalakul és reagál, de azért most is úgy festetted le, mintha mindenki szavazna és a végén ezt dobta a gép. Én a magam részéről biztos vagyok benne, hogy rengetegen szavaznak látatlanban pl....

Amúgy a többit adom :)

2018-12-13 19:27:46 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10746

Kubrick annyira nem, hogy mindent megtett az Oscar-ert, valamilyen kategoriaban. Hitchcock is szeretett volna kapni.Chaplin kapott egyet, szinte direkt neki lett kitalalva.

előzmény: kaamir (#10735)

2018-12-13 19:19:34 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10745

Persze, hogy van ilyen, nem mondtam, hogy nincs. Emberek szavaznak, nem robotok. Van preferenciájuk, világnézetük, ízlésük stb. De a legjobb film díja átalakult, az már rég nem Hollywood magántulajdona. Én csak erre reagáltam, mert alul az hangzott el, hogy az Oscar egy populáris díj, amivel Hollywood ünnepli magát és ennek tükrében kéne díjazniuk. Ez egész egyszerűen nem igaz, mert az Oscar változik, változott és változni is fog.
Most kialakulóban van egy tendencia. A mozisok félnek, mert egy csomó minden szipkázza el előlük a nézőket. Hiába mantrázzák, a fiatal generáció jó részének megfelel, ha telefonon néz filmet. Hatás, amire van egy ellenhatás (és ezt a sajtó is erősíti, mint mondtam korábban): vessétek el a Rómát és a többi ilyet, jöjjön helyette a nagybetűs moziélmény, a Fekete Párduc és a Csillag születik, meg a Mary Poppins és a Bohém rapszódia.

előzmény: budaik (#10740)

2018-12-13 19:19:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10744

Pont forditva.A Best Picture hozza a Bert Directort. Emiatt van Costnernek, Gibsonnak.

előzmény: budaik (#10743)

2018-12-13 19:13:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10743

Azért nem nyertek legjobb rendező díjat mert legjobb film díját kapta a filmjük?
Utólag? Direkt azért hoztam fel ezt a 3 rendezőt mert 1 tonna filmet készítettek, Amerikában, S már létezett a díj. Most olyanokba nem is megyek bele, hogy Scorsese hányadik legjobb filmjét ünnepelték meg. Vagy Tom Hanks kétszer kapott díjat. Al Pacino mondjuk egyet. Mert ehhez irdatlan kutató munka kell :)

Fenntartom azt a véleményem, hogy eléggé koncepciozus és öreg uras az akadémia. Az megint más kérdés hogy vajon készülnek e jó filmek amelyek kasszasikert is jelentenek.

2018-12-13 18:39:05 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10742

A legjobb rendező díj gyakran szoros összefüggésben van a legjobb film díjjal.

Kubrick és Chaplin sohasem nyert ilyet, Hitchcock igen ( Rebecca), de abban az évben ilyen riválisai voltak:John Ford, George Cukor, William Wyler, Sam Wood...

A díj nélkül maradt neves színészeket is lehetne sorolni, van bőven. Richard Burton-től, Glenn Close-ig.
(Van,akinek még egy nyamvadt jelölés sem jutott évtizedek alatt: Donald Sutherland...)

Másoknak meg kettő ( pl. Hilary Swank), három, négy is van, sok Oscar-díjas színész szinte meg ismeretlen nálunk.
Mondjuk Art Carney, aki Nicholson, Pacino, Finney, Hofmann négyes elől vitte el a díjat.

Utólag ki lehetne sakkozni, mindenkinek jusson valami, de senki sem lát a jövőbe.

előzmény: budaik (#10734)

2018-12-13 18:36:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] saatonda #10741

nem lehet.
egyrészt, az esetek többségében nincs egyetlenegy olyan film, ami abszolút, egyértelműen minden más látott felett állna.
másrészt itt is bejön a szempont, szubjektív tetszés vagy esztétikai érték---attól hogy valaki mondjuk imádta a jurassic world bukott birodalmat, még nem fog rá szavazni

így aztán általában több film között megy a választás, márpedig ekkor eléggé bejönnek más szempontok is, legyen az kritikusok véleménye, nézőszám, divatos téma, alkotó, stb stb stb, ahogy te is említesz párat

persze a kritikusokat is, ott sem csak az van hogy ő a szobája magányában mit gondol, van akinél igen, de azért soknál nem---van aki be is ismeri.

előzmény: budaik (#10740)

2018-12-13 17:52:37 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10740

Igen, lehet. De az eredmények nem igazolják, amit mondasz. A koncepciózusságot, a már rég megérdemelte volna szituációkat és mondjuk , hogy mást ne mondjak, Weinsten fivérek Oscar hadjaratait.

2018-12-13 16:53:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10739

Fogalmam sincs, miről beszéltek. A világ megváltozott az elmúlt húsz-harminc évben, így simán nem lehet számon kérni valamin, hogy ugyanolyan legyen, mint akkor. A Farkasokkal táncoló idején negyed annyi lehetősége nem volt a függetlenek, így nagyon ritkán rúgtak labdába. Most van, mert van egy sor alternatív terjesztési rendszer, van Twitter, van Facebook, van millió más díjátadó - és ami a legfontosabb, van screener. Az Oscar azért volt populáris, mert nem tudott más lenni. Az utóbbi években meg azért nem, mert tudott más is lenni. A tagság igen magas százaléka kicserélődött (mostanra igen sokan vannak, akik Hollywoodon kívülről érkeztek!), az elnökök és az altestületek vezetői új koncepciókkal álltak elő, így jutottunk el oda, ahol most vagyunk. Csakhogy közben a populáris film is megváltozott. Az Akadémia (többek között) pedig azért van, hogy a tagjai minden évben szavazzanak arról, hogy szerintük mi volt abban az évben a legjobb. És tök mindegy, hogy az mennyibe került vagy mennyi ember váltott rá jegyet.

2018-12-13 15:14:49 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10738

Ilyen-olyan oldali politikai szélsőségeket, akár egy nagyon szűk belterjes közeg által látott-kedvelt filmeket díjazzon

Szerencsére egyik eset sem fordul elő.

előzmény: saatonda (#10737)

2018-12-13 15:11:34 [Általános fórum] oscarmániás #7714

Kösz a választ.

előzmény: St4nt0N (#7713)

2018-12-13 15:06:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] saatonda #10737

amerikai filmakadémia valóban nem feltétlenül azért van, hogy akár ilyen-olyan oldali politikai szélsőségeket, akár egy nagyon szűk belterjes közeg által látott-kedvelt filmeket díjazzon.
nyilván ott a másik veszély, a bátortalan tömegfilmek díjazása, de van a két véglet között is sokminden

2018-12-13 15:03:29 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10736

Persze, de azért filmakadémiáról beszélünk meg BEST pictures ről :D

előzmény: kaamir (#10735)

2018-12-13 15:02:37 [Általános fórum] St4nt0N #7713

A Filmarchívum tavalyi akciója a 60 éves jubileum része volt ugyanennyi filmmel, nem éves hagyomány.

előzmény: oscarmániás (#7712)

2018-12-13 14:52:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] kaamir #10735

Sztem Kubrick, Hitchcock és Chaplin pont leszarták, hogy kapnak-e Oscart. Mondom, ez nem az ilyen rendezők játszóháza. A helyén kell kezelni. Ahogy te is írtad, a hollywoodi stúdiórendszer megünnepli önmagát. Ez kb. erről szól, nem az egyetemes filmművészet értékeinek díjazásáról.

előzmény: budaik (#10734)

Szerintem de Niro és Pacino ebben a filmben nyújtják talán életük legnagyobb alakítását. Konkrétan hátborzongató, mennyire jók néhány jelenetben.

2018-12-13 14:48:54 [Filmet keresek] Peet #2415

Szia!

Tipp :
Mozdulj, hogy Joe járhasson (1986)

előzmény: PG (#2414)

NEHOGY szinkronnal nézze meg valaki! Komolyan, a mozitörténet egyik legzseniálisabb introját teszik tönkre szegény Bozai felkonfjával (Bill Pullman...Vitay András :D)!

2018-12-13 14:42:03 [Megérdemelte-e az Oscart...] budaik #10734

Első sorban, a Titanicnál nagyon sok jobb film készült abban az évben és nem csak a jelöltek között.

Amúgy az oscarral szembeni elvárás nem rossz, hogy a minőségre menjen, de az más kérdés , hogy nem hajlandó, túlpolitizált, stiúdió érdekek mentén zajlik és iszonyatos bakikat lőnek.

Nekem minden esetben a 3 kedvenc példám az, hogy Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock és Charles Chaplin nem kapott legjobb rendezői oscart, miközben Mel Gibson és Kevin Costner igen...

Azért ezek büdös nagy mellényúlások ráadásul sokszorosak.

A koncepciózusságról nem is beszélve, ugye ezek a kínos kapja már meg az oscart mert már megérdemelte volna korábban is :)

előzmény: kaamir (#10733)