Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Ráfiltereztem, egy csomó filmre adtál egyes/kettest ami nekem tetszett, úgyhogy inkább nem, kösz :)

Minden relativ, masok az igenyek.
Van, akinek melyen a bogyeben vagyok, hogy gyenge karacsonyi filmekkel gyarapitom a listat, mikozben egy most zarulo kozkerdesben egy gyenge karacsonyi film toronymagasan a leginkabb vart karacsonyi film.

előzmény: Doc (#14)

Engem ez nem fogott meg. Eleg lassu es semmilyen. Valahogy se eleje se vege. Talan egy jobb lezarassal vagy +15 percel meg hozza lehetett volna adni valamit. Az eleje meg erdekes volt, hogy mi lesz belole, de a vegere mar csak telefonoztam, annyira elvesztette a figyelmem :(

2021-12-08 22:18:16 [Általános fórum] csabaga #9375

Vannak itt túlzások...

Hepburn gyerek volt még, volt egy biciklije, vitt üzeneteket.

Más kérdés, mikor híres lett és hazalátogatott, a hollandok gyorsan kitüntették.
1954-ben.

előzmény: offerus (#9372)

Fekete-fehér noir-dráma, amely megidézi a classic darabokat, valamint a műfaj fénykorát. A történet egyes elemeit tekintve, a film a Véresen egyszerűhöz áll a legközelebb a Coen-életművön belül. A sztori ügyesen épül fel és érdekes fordulatok bonyolítják. Alapvetően egy komolyabb hangvételű, tragikus alkotásról van szó, de itt is jelen vannak a humoros jelenetek, a képtelen helyzetek meg a szórakoztató, idétlen, groteszk karakterek. Utóbbiak közül a legkiemelkedőbb a megkergült nőszemély, aki nem simán coenesen furcsa, hanem egyenesen creepy. Billy Bob Thornton fasza az egyszerre kimért, visszafogott, illetve vicces kertvárosi pali szerepében. A rendezés szándékosan régi vágású, a fényképezés pedig művészien színvonalas, vagyis pontosan olyan, amilyet Deakinstől + egy Coen-mozitól elvárna az ember. A mű összes összetevője egy teljesen egyedi egyveleget alkot.

2021-12-08 21:45:00 The Lineup (1958) Xuja (4) #2

Lassan indul be, és utána is kicsit vegyes élményeim voltak. A történet nem túl izgalmas, a nyomozás kifejezetten érdektelen, viszont amint a gengszterekre vetül a látószög, sokkal jobb lesz. Wallach és a coach-ja is remek alakítást nyújt, előbbit különösen jó volt látni egy ilyen testhezálló szerepben (és így megbocsátom a Babuciban nyújtott bohóckodását is). Kevés noirban vannak ilyen emlékezetes maffiózók, valamint akad jópár feszültebb jelenet is. Mégis, összességében talán lehetett volna ez jobb is, gyenge négyes.

2021-12-08 20:48:00 [Általános fórum] Ugor #9374

...és ha pl. beírod a keresőbe a kulcsszavakhoz, hogy "Cannes"? :o)) (vagy MFF, vagy Berlinale...)

előzmény: offerus (#9373)

2021-12-08 20:41:09 [Általános fórum] offerus #9373

Egy ma kapott hírlevél alapján a nemrég lezárult Verzió filmfesztivál filmjeit több, mint 20.000-en látták. Ebből a KT tagok 122-es nézettséggel képviselték magukat (kb 0,6%). Van még lehetőség tagokat idevonzani...

A KT-s nézettség megtekinthető a részletes keresésben a 'Verzió 2021' kulcsszóra történő kereséssel. Megismétlem, amit az egyik verziós film nem sok érdeklődőt vonzó fórumában írtam: Milyen jó lenne hasonló ’keresési trükk’ legalább a nálunk rendezett fesztiválokra. Ami egyúttal hatékony visszajelzés is lehet arról, hogy a KT közönségét mennyire érdeklik ezek a többnyire tematikus programok.

2021-12-08 20:25:49 [Általános fórum] offerus #9372

Egy további jópont Audrey Hepburn javára (meg hét másik nagyság javára is, de én az övén lepődtem meg leginkább):

8 híresség Hollywodból, akik titokban kémek isvoltak

Az a baj, hogy számomra inkább volt kínlódás, küszködés nézni (ami valószínűleg rendezői szándék), amitől még a rövid játékidő ellenére is terhesnek éreztem.
Nehéz ezt értékelni, hiszen mind a rendező, mind a főszereplő zseniális munkát végezve ülteti el bennem ezt az érzést... hogy ne tetsszen. :/

Ez a komment után fel akartam venni a megnézendők közé, de már ott van.. :D

előzmény: Adam Taylor (#1)

A világ első Twitter-adaptációja az év egyik legnagyobb meglepetése: sodró lendületű, stílusos, vicces és hatásos. A Rolling Stone úgy jellemezte, mint a Spring Breakers találkozását a Ponyvaregénnyel, Nicki Minaj mesélésében - nekem inkább Sean Baker jutott eszembe róla.

2021-12-08 19:21:07 Apex (2021) Ninety-Four (?) #6

Csípem a trasht, de ennek a csodakvartettnek a filmjeiről letettem a dögrossz Cosmic Sin és az ócska Breach után. A The Asylum legalább néha összes tud hozni vicces pillanatokat vagy szórakoztató marhaságokat, de ez a 308 Ent + BondIt + Corey Large + Bruce Willis kombó csak jellegtelen, unalmas időpocsékolásra képes.

Viszont ha így érzed, akkor sűrű szellőztetésre lesz szükséged, mert pár évre bebiztosította magát az öreg ilyen szerepekkel :(

Ez teljesen igaz! Ez a két sor pontosan összefoglalja, mire számíthat a gyanútlan néző :)

előzmény: budaik (#1)

Nem értem, hogy Russell Wong miért nem szerepelt több akciófilmben. Nagyon jól bunyózik, szimpatikus és jól néz ki. Brandon Lee-re emlékeztet...

2021-12-08 17:12:44 Flag Day (2021) Dió (4) #1

Bár elég drága a szabadidőm ahhoz, hogy általában ne nézzek olyan filmeket, amiket a rotten a sárga földig húz le, itt erősen más volt a helyzet, mert.... Sean Penn rendezte, illetve a főszerepet is magára írta, a másik főszerepet az atomgorgeous és egyébként elég tehetséges lányának adta (Dylan Penn), akit én még sohasem láttam filmen, sőt, még a fiára is osztott valami kisebb szerepet, a zenéjét Eddie Vedder szerezte (helló!), ráadásul ő is a lányával írta azt (nem Pennével, hanem a sajátjával:), stb. Szóval muszáj volt megnézni. És nem is lett rossz a végeredmény. Rendben van a sztori, apait-anyait beleadnak a szereplők, remek a soundtrack, szépek a képek, és az egésznek van egy nagyon menő indie-dráma hangulata. Ugyanakkor túl is van rendezve (Penn ebben elég "jó"), elég melodramatikusra van írva, és roskad pár más, kisebb-nagyott hibától is, de összességében Penn rajongóknak (és ezalatt rá és a lányára is gondolok) merem ajánlani.

Én meg végig azt hittem, a Gyűrűk uráról beszélsz. :)

Én se az Interstellart, se a Once Upon a Time in Hollywoodot nem tartom olyan sokra, mint a nagy többség, de az előzőt nálam a nevetséges utolsó fél óra rontja le, az utóbbit pedig a félremarketingolás - egyiket se a túl hosszú játékidő (bár most így belegondolva Tarantino az övéből valóban vághatott volna egy picit;). Szóval a kérdésed megválaszolását, hogy miről szólnak két és fél órán keresztül, meghagyom a többieknek. :)

előzmény: Doc (#32)

2021-12-08 16:40:49 [Egy filmet megérne...!!!] oscarmániás #96

Az Uborkában megismert Torgyán karakter meglehetősen komikus volt, politikai ellenfelei is vicces oldaláról szerettek anekdotázni. Pár héttel ezelőtt egy Árkus József vezette Parabolában viszontláthattam, meghallgathattam József "patakvérről" és "hegyezett karókról" szóló hmmm.... hülyeségjeit, röhejes, de inkább ijesztően groteszk figura benyomását keltette.
Boriszt szerintem Sacha Baron Cohen nagyszerűen el tudná játszani -mivel bevállalós komédiázással sokkolni tudja a nézőket-, csak az a baj, hogy a filmkészítők görcsösen ragaszkodnak a valósághű maszkokhoz, sminkekhez. De több értelme volna egy ilyen mutatványnak mint az elmúlt hónapok "életrajzi" filmalkotásainak - miképpen az elmúlt hetek lesújtóan kritikus hozzászólásaiban olvasgatom, itt a KT-n.

2021-12-08 16:17:56 [Egy filmet megérne...!!!] critixx #95

Torgyán szerencsése sosem volt egy atomnagyhatalom elsődleges vezetője. Mókás a jelenet, amikor (az antialkoholista) Gorbacsov lemondásának estéjén (egyébként a 4. születésnapomon) közli a CNN riporterével, hogy a nukleáris kódokat tartalmazó aktatáskát már átadta Jelcinnek.

előzmény: budaik (#94)

Végtelenül naív kalandfilm, ami meglehetősen összecsapott, mivel az alkotók hittek a nézők tájékozottságában. Valószínűleg. A táj szép, az autók csodásak, a szinkronhangok nosztalgikusak, az akciók sem rosszak. Csak fanatikusoknak ajánlott.

Inkább legyen 2 hét szobafogság vagy wifimegvonás, ha már mindenképpen bűntetni akarod szegény gyereket... :)

előzmény: dafna (#6)

Ugyanazert, amiert nalam is kettest kapott mar tizenevvel ezelott:
mert vegigneztuk. ;)

Attól én adok 1-est... ha közben rámjön a menekülhetnék.
Ez a film véleményes - volt menekülhetnékem, de nem elég erős az 1-eshez.

Maskor nezd meg, hogy en lattam-e, es ha 1-est vagy 2-est latsz, neki se allj.. ;)

előzmény: PG (#12)

2021-12-08 14:48:17 [Általános fórum] dézi #9371

csak azért kérdeztem, mert gondoltam, ha valami csak feliratosan van fent, akkor esetleg annak a címe is angolul van. na csak ennyi, köszi az infókat!

előzmény: Xuja (#9370)

2021-12-08 14:43:57 [Általános fórum] Xuja #9370

Pontosan. (de azt hittem ezen már túl vagyunk :D )

előzmény: dézi (#9369)

2021-12-08 14:40:39 [Általános fórum] dézi #9369

tehát szinkron nem mindenhez van, de a címek (kiválasztásnál) mindig magyarul vannak, jól értem? (tulajdonképpen csak a címek nyelve a fő kérdés.)

előzmény: Xuja (#9368)

2021-12-08 14:32:34 [Általános fórum] Xuja #9368

Minden megjelenik a magyar Netflixen, amihez van magyar szinkron és / vagy magyar felirat. De emellett választhatsz többféle hangsávból meg feliratból is, ha nem az alapértelmezettet akarod.

előzmény: dézi (#9367)

2021-12-08 14:26:58 [Általános fórum] dézi #9367

de minden szinkronizálva is van? vagy kiválaszthatod, hogy feliratosan vagy szinkronosan nézed? nem vagyok képben, de kellene egy munkámhoz, köszi. :)

előzmény: Xuja (#9366)

2021-12-08 14:23:51 [Általános fórum] Xuja #9366

Azok is + a leírások, előzetesek stb, minden magyar .

előzmény: dézi (#9365)

2021-12-08 14:21:26 [Általános fórum] dézi #9365

köszi szépen! de a sorozatok epizódcímei is?

előzmény: Xuja (#9364)

2021-12-08 14:19:17 [Általános fórum] Xuja #9364

Magyarul.

előzmény: dézi (#9363)

2021-12-08 14:18:33 [Általános fórum] dézi #9363

gyors kérdés: van itt valakinek (magyar) Netflixe? ott magyarul vagy angolul vannak fent a film+epizódcímek? köszi, ha valaki tudja.

2021-12-08 14:12:16 Apex (2021) Anonnim (1) #5

Ahogy azt látom ezzel az Edward Drake nevű rendezővel éppen 3 hasonló színvonalú ZS kategóriás filmszerűrséget készít. https://www.imdb.com/name/nm4864836/ (Inkább vonuljon vissza egy időre, ne tegye ezt magával, helyette is szégyellem magam)

2021-12-08 14:10:46 Apex (2021) BonnyJohnny (1) #4

Hátba lőtték egy reptéren. ;)

előzmény: bambula (#3)

10 éves gyereknek azért jó lehet? Érdemes végigkínlódnom?

A szomszéd nője mindig zöldebb már klasszikusnak számít, pláne a nagypapi dumái, amiktől ma is behalok!:)

"Piknik lesz a nőnél, és Csákkkkk viszi a nyelestojást"!
:D

2021-12-08 11:06:50 Apex (2021) bambula (1) #3

Malone(Bruce Willis) sérülései:...egy vonatbaleset egyetlen túlélője...
Hát ezen hangosan felröhögtem. :)))))))))
Baromira megerőltető lehet egyeseknek Hollywoodban a forgatókönyvírás. :)

2021-12-08 10:57:04 [Egy filmet megérne...!!!] budaik #94

Mondjuk ez Torgyánra is igaz :D

előzmény: oscarmániás (#93)

Oh wow, micsoda kellemes meglepetés a Szomszéd nője mindig zöldebb dobogós helyezése!

Szvsz nem csak a valaha csinált legjobb vígjáték (yes), de olyan téli hangulatot is áraszt, hogy nálunk évi rendszerességgel kerül be a lejátszóba november környékén - jó látni, hogy nem csak nálunk. :) Azt hiszem, min. 10-15ször láttam már, és biztos lesz még 30 is belőle, egyszerűen megunhatatlan. Kár, hogy manapság nem csinálnak már ilyen vígjátékokat.

Plusz szintén meglepett a Die hard holtversenyes első helyezése a Home alone-nal. Azt hittem, mindenki ez utóbbira dobja majd a voksot, de úgy látszik, vannak még olyan lelkek, akik Bruce Willis gépfegyveres yippikájézásától ugyanannyira bejglihangulatba kerülnek, mint Kevin McAllistertől? :D

Egy apuka, háború súlytotta lélekkel teljes álomvilágot erőltet magáról a fiára. Küzdd a saját kudarcával, a tehetetlenséggel, s nem találja vissza az utat. A gyerekét meg teljesen elhalmozza a saját tévképeivel, hősiességével, miközben átadja a saját keserűségét a gyermekének... Szomorú , de tanulságos film.

Érdekes ausztrál film egy majdnem kamasz lányról és egy széteső szülői párosról. Nagyjából az összes kétséggel, ami az emberben felmerülhet , mind szülőként, mind gyerekként. Nem a legpörgősebb film, amit láttam. De egynek jó. :)

Roger Cross és Roger R. Cross ugyanaz a személy. Köszönöm!

2021-12-08 05:10:49 [Egy filmet megérne...!!!] oscarmániás #93

Borisz Jelcinnek kijárna egy komédia.

Johnson és Reynolds párosa jól működik, az megérdemli a jó osztályzatot. Gadot már idegesítő, és MINDEN más jobb esetben középszerű, de inkább rossz: az akciójelenetek, a fényképezés (200 millio ellenére a CGI is), a vágás, a forgatókönyv. Ráadásul a film folyamatosan eső színvonalú, és egyre kevésbé erdekes, a végén a sok csavarral meg agyon is vágja az egészet. Feleségem a tanuja rá, hogy hármast akartam adni neki (erőstől a gyengéig változott a film alatt), de végül csak kiharcolta a kettest. Ja... lehet nem ártott volna, ha rövidebb...

2021-12-07 21:45:37 Nobody (2021) / Senki sptt (4) #22

Végre egy akciófilm, ahol minden rendben van, normális forgatókönyv, jó színészek, jó rendezés, jó akcióképek. Kár, hogy a film második felében vannak laposabb részek is, így nem lehet belőle egy tökéletes film, de ne legyünk telhetetlenek, ez így is az utóbbi idők akciófilmjeinek felső 20%-ába tartozik. 7/10

Az Odüsszeia modernizált, lazán kezelt, szökevénysztorival vegyített road movie-ba ágyazott feldolgozása. A mindenféle utalással felturbózott történet az amerikai Délen játszódik, ennek megfelelően eredeti délvidéki hangulat járja át az egész művet. A country zenék tökéletesen passzolnak az atmoszférához, a 30-as éveket pedig faszán sikerült megeleveníteni. Befigyel több abszurd helyzet, pár felemás énekbetét, valamint néhány valóban vicces jelenet. A 3 főszereplő túlripacskodja a szerepét, ám egyes mellékszereplők dumáit-megnyilvánulásait simán végig lehet röhögni. A film legnagyobb hibája a gyakran leülő, unalomba fulladó cselekménye.

2021-12-07 20:37:28 Nagykarácsony (2021) VVega (3) #4

Kellemes kis karácsonyi gagyi, Zsigmond Emőke és Szabó Kimmel filmje a filmben elviszik az egészet. Budapest gyönyörű.

2021-12-07 19:36:05 Apex (2021) BonnyJohnny (1) #2

Nicolas Cage kettő. Csak amíg az öreg Nic lubickolt ezekben a szerepekben, BW annyira unottan tolja végig, hogy finghatnékom van a látványától. :/

előzmény: Anonnim (#1)

Pont ezen gondolkodtam én is a megtekintés után! Miért kezdett el bábáskodni Peter felett, amikor előtte még csak puszta ellenszenvet érzett iránta? Értem én, hogy felfedezte benne Bronco Henry jellemvonásait, és azt is tudjuk, hogy BH iránt gyengéd érzelmeket táplált. Viszont amíg Phil nem kezdeményezett, addig nem is tudtunk meg semmi ilyesmit a fiúról (legalábbis én nem emlékszem semmi ilyesmire).

előzmény: Adam Taylor (#4)

2021-12-07 19:08:21 Fargo (1996) Bence01 (3) #58

Akkor nem csak én vagyok ilyen vélekedéssel erről a filmről..
A sorozatot nem láttam, de sok jót olvastam már róla, mindenképpen meg fogom nézni

2021-12-07 18:59:35 Fargo (1996) Ubul (2) #57

ugyanígy voltam vele , mint te, csak én először a sorozat első évadát láttam (ami számomra amúgy zseniális volt), aztán ezt.

előzmény: Bence01 (#56)

2021-12-07 18:03:48 Fargo (1996) Bence01 (3) #56

KT 4,2, IMDB 8,2. Megannyi cikkben alapműnek nevezik és a Coen tesók talán legjobb filmjének tartják. Azt hiszem, hogy jogosan ültem le elé megnövekedett elvárásokkal, majd... hát kimondom, csalódottan álltam föl előle. Két részre bontanám az egészet: mint krimi, és mint fekete komédia. Mint krimi, számomra csalódás. Van egy baromi jó alapstory, ami viszonylag sok, egyedi és érdekes szereplőt mozgat, majd ezzel az érdekes alapszituval nem nagyon kezdenek semmit. Igen, van pár meglepő és előre nem várt történés pl. a nő apjának a megölése, vagy az, hogy az egyik bérgyilkos ledarálja a másikat de ezeket én elég kevésnek éreztem, szerintem sokkal jobban meg lehetett volna tekerni a történetet. Aztán ott van az, hogy a film hogyan működik mint fekete komédia/szatíra. Hát megmondom őszintén ebben csalódtam a legnagyobbat. Először is, tisztázzuk hogy kinek mi a fekete komédia. Számomra az, ha pl.: egy féllábú kislány elesik, valaki odamegy hozzá és ahelyett hogy felsegítené, jóízűen kacagva rávizel. Ez persze csak egy példa, számomra valahol itt kezdődik a fekete komédia, a morbiditás, amit jómagam kifejezetten szeretek. Lehet hogy bennem van a hiba, és én nem értem/látom azt a nyakatekert és nagyon kiforgatott fekete humort, de őszintén, ez nekem egyáltalán nem jött át. Persze, kissé morbid az, hogy az egyébként terhes rendőrnőt jobban izgatja a férje által ebédre hozott hamburger, mint két civil és egy járőr halála, de nekem azért ez elég kevés. Persze, Buscemi küzdelme a tévével is vicces, de én ennél sokkal többet vártam volna. Ami viszont menti 3-asra a filmet nálam, az az egész ötletes és stílusos fényképezés, William Macy és Peter Stromare egészen jó játéka és a szép havas tájak. Hogy McDormand meg mire kapott itt főszereplői Oscart, az számomra baromi érthetetlen. Persze, nem játszik rosszul, de ez messze nem a legjobb, még tőle sem. Összegezve, lehetett volna ez egy izgalmas és feszült thriller hogyha jobban tekergetik, csavarják a storyt és szerintem a fekete humorra is rágyúrhattak volna még eléggé erősen, így viszont csak egy ide-oda csapongó, kicsit vicces, kicsit izgalmas néhol bukdácsoló hangulatú film lett, pedig szerintem lett volna ebben lehetőség.

Ja, egyébként azt én sem értem, hogy a kínai faszi és halott felesége miképpen kapcsolódik ehhez az egészhez, ha valaki tudja a választ kérem ne tartsa magában :)

2021-12-07 16:51:18 Spencer (2021) betti (3) #9

Gyanítom, ennél sokkal mélyebb akart lenni, és ponthogy pozitívan szerette volna bemutatni Dianat. Hogy mennyire nehéz volt neki, mennyire idegőrlő, milyen őrült - és nem ő az őrült, hanem a környezet, annak minden merevségével, abszurd hagyományával, azzal a követeléssel, hogy csak az számít, amit kifele mutatunk, nem a valós érzelmek, valós kínlódás, fájdalom (vagy akár öröm).

Igen ám, de ami vmennyire működött a Kennedy gyilkosságnál, amikor egy váratlan, sokkoló helyzetre reagált vki úgy, ahogy egyébként arra azért lehet számítani: sokkosan, belemerevedve, furcsa érzékeny-érzéketlenséggel, holdkórosként mozogva, na az nem működik egy ilyen helyzetben.
Mert ez nem egy egyszeri, váratlan, kiszámíthatatlan helyzet (amiről azonban minden néző tud), hanem tizenjópár évig tartó folyamat egyik jelentős állomása (amikor D úgy dönt, hogy kész, elválik, nem csinálja tovább a színházat, ennnél többet ér a testi-lelki egészsége, a gyerekei élete és az ő gyerekeivel való kapcsolata). És bármennyire tájékozott is a néző, egy ilyen filmben ezt fel kell építeni, ott nem működik ez az "úgyis tudjátok, mi a háttér, én már csak azt mutatom meg, MENNYIRE kikészítette ez szegény nőt".
Ezzel a nővel, ha ennyire kilúgozzák a hátteret, előzményeket mögüle, akkor csak az fog együttérezni, aki már eleve úgy ült be, hogy nagyon de borzasztóan együtt fog érezni.
Aki nem, annak vmi hihetetlen empátiával és férfi- plusz anyakirálynő-gyűlölettel kell rendelkeznie, hogy ne egy hisztérikus, notóriusan mindenhonnan elkéső, a családja idegeire menő asszonyt lásson a filmben.

Larraín jót akart, de túl sokat várt a nézőtől. Leginkább azt, hogy megalkossuk a fejünkben azt az előzményfilmet, amit ő nem készített el...

2021-12-07 15:48:53 Hab (2020) sptt (3) #30

Kedves romantikus film, bár az ingerküszöböt nem igazán éri el a cselekvés változatossága, a hirtelen drámai fordulatok nem kergetik őrületbe a nézőt. Egyszer meg lehet nézni, ha előtte megittál egy erős kávét, akkor talán ébren is maradsz a végéig. 6/10

Azt hiszem, hogy legközelebb tudatosan próbálom magam trenírozni arra, hogy a brutális költségvetéssel rendelkező nagyjátékfilmeket ne várjam. Mert így a nagy várakozásból nagy csalódás lesz. Pedig nem volt itt semmi probléma, elkészült egy óriás költségvetésű, nagyon látványos film, ahol a CGI-művészek olyat raktak a mozivásznakra, amilyet kell a popcornzabáláshoz, az összedőlő házak akkor remegnek be, amikor kell, a basszus dörren, csak éppen nincs sztorija a filmnek. Értem én, hogy ehhez nagyon nem is kell, de akkor is... A Jurassic Park is a látványról szólt, de mégis volt valami kis történet. Ennek a filmnek a története egy nyomtatott oldalon elfér. A látványtervezőknek jár a taps, de egy ekkora költségvetésben elférne egy normális forgatókönyv is. 6/10

2021-12-07 13:17:12 Űrpiknik (2021) / Garbage Theory hferi (2) #3

Ez nagy csalódás volt. 5 perc után lement nézhetetlen szintre. Nekem Walters Lili húzta fel gyenge kettesre. Lehetett volna több anya-lánya és igen, a pizzafutárból is kicsit több. Szegény Péterből, az üldőzőjéből és különösen Z. Saroltából pedig kevesebb. Akkor talán meglett volna az erős kettes. És bár a célzás megvolt rá (ez legalább jó poén volt), remélem a Terminátor nem tér vissza.

Szerintem ez itt, ezen a fórumon, amelyik általában tárgyilagos és jó döntéseket hoz az egyének révén összeségében, igazságtalanul alulértékelt, különösen a kommentekben. Amikor játszódik, minden még sokkal lassabban telt, mint a filmen. Ennél jobban reálisan és korhűn nem lehetett volna felpörgetni sem a cselekményt, sem a snitteket, mert akkor egy az "Istenek a fejükre estek" szerű paródia vált volna belőle. A világunk most annyira gyors, hogy lassan nem érezzük bolygónk, a Föld igazi tempóját. Ha valaki filmet néz, erre nem könnyű visszalassulni, de akkor meg nem fogjuk érteni a 25-30 évvekel vagy még korábbi filmeket. Ebben a filmben még érezni a természet ritmusát és ami nekem nagyon átjött az a Streep által megformált karakter komplexitása és kifinomult kidolgozottsága. Hála Istennek ismertem/ismerek több, előkelő ( nagyon nem ugyanaz mint a gazdag) családból származó hölgyet és tényleg így viselkednek élethelyzetekben. A női nem fizikai és lelki korlátai, különösen az adott környezetben, szintén nagyon jól ki lett dolgozva. És még szerelem is van.

...de! A kilátástalanságról. Ahová születtél, ott maradsz. Avagy a társadalmi mobilitás teljes hiányáról. A reménytelenségről.
Vagy ahogy Varga Livius, pszichológus, zenész (Quimby) mondta: ez egy álmait vesztett ország!

← #2
Persze JR ezt több mint tíz évvel ezelőtt írta. Nem csodálkoznék, ha ma már mást írna.

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

A Nő..!

Egy izgalmas, de meglehetősen straightforward háborús kalandfilm rémlett, kellemesen meglepett, hogy mennyire összetett és rétegzett. Érzékletesen mutatja a háború értelmetlenségét, ugyanakkor a kitartást és a hazafiságot is dicsőíti: nagyon jól áll neki ez a kettősség. Képileg is gyönyörű, a scope lehetőségeit maximálisan kihasználja. Persze a majd 3 órás filmben akadnak üresjáratok: Holden cinizmusa a fogolytáborban még igen szórakoztató, de szökése után a karakter nagyon sokat veszít a jelentőségéből. Guinness állhatatos, szálfaegyenes és elvhű karaktere viszont végig telitalálat, a befejezés pedig miatta (is) filmtörténelmi jelentőségű. Gondolkozom az ötösön, de pár logikátlanság miatt marad inkább a nagyon erős négyes egyelőre..

Oh, ezek a régi közkérdések! :)

2021-12-07 10:58:29 Ház a sziklák alatt (1958) Xuja (4) #21

Pokolian erős sorstragédia zseniális alakításokkal. Nagyon autentikusan idézi meg a Szőts filmjeiből már ismerős paraszti miliőt, egy-két jelenetet és beállítást szívesen néztem volna tovább is. Színészi fronton mindhárom főszereplő kiváló, de közülük is Görbe meggyötört, de így is elképesztően szívós alakját emelném ki. Erős négyes.

2021-12-07 10:52:19 Vanity Fair (2004) / Hiúság vására Xuja (?) #11

Legalább nem nagybetűvel írta.

előzmény: Dangar (#8)

2021-12-07 10:22:14 Silent Night (2021) Rorschach (1) #1

Minimum felfüggesztett börtönbüntetés járna egy ilyen jó ötlet és ennyi tehetséges színész elpazarlásáért.

Az utolsó perc viszont ezen túlmenően is őrjítő erejű vörös posztóm lett. Az egy dolog, hogy a csavar egy szánalmas és totál felesleges horrorközhely, de az a tény, hogy ezzel a film minden értelmét kibaszták az ablakon és egyszerre teremtettek úgy négyezer kérdést is, karóig rántja a végeredményt.

Ezzel együtt lövésem sincs róla, hogy a manóba sikerült ennyi ismert nevet leszerződtetni erre a projektre. Értem, hogy divatos a film mondanivalója (már ha az utolsó perc felett gálánsan elsiklunk, ugye), de nem létezik, hogy ezt az üzenetet egy Keira Knightley-kaliberű színész ne találná meg sokkal színvonalasabb filmötletekben.

2021-12-07 09:52:55 The Kiss (2003) / Befejezetlen kézirat zs93 (2) #1

Fájdalmas nézni a főszereplőt. A rendező próbálta utólagosan bevédeni magát, miszerint a producer felesége kellett legyen a főszereplő és pont. De mindez nem mentség. Az amorf/anorexiás színésznő(?) rosszul néz ki a képernyőn, több jelenetben olyan szögből vették fel, ahol a feje kétszer akkorának tűnik mint a teljes felsőteste. A karja olyan ijesztően vékony, hogy a néző nem tud a filmre koncentrálni. Nagyon erős a kontrasztja Dushku megjelenésével, a kanapés beszelgetős jelenetben inkább asszociálok egy "pszicho" terapeuta vs. csaj vagy anya/lánya beszélgetésre, mintsem egy lakótársi/barátnői viszonyra.
A vágás is nagyon amatőr, több helyen áttűnésel váltanak a jelenetek közt. Azt hiszem ezzel mindent leírtam, igaz, még mindig lehetne ragozni, de nem fogom.

2021-12-07 09:25:46 Demonic (2021) / Démoni Bateman (2) #5

Itt valami nagyon félrement.
Nem tudom mi ütött Blomkampba, hogy egy ilyen katyvaszt sikerült összehoznia. Nyoma sincs a District 9 és az Elysium kreativitásának, a számos rövidfilm ötletességének. De hogy még egy tisztességes közepes iparosmunkát sem tudott kikanyarítani… A nagy ötletnek kikiáltott virtual-reality elem fárasztó, arról nem is beszélve, hogy ezt már a The Cell című filmben húsz évvel ezelőtt százszor szebben és érdekesebben elsütötték.

A sztori valami iszonyat erőltetett és nincs jól kibontva. A démoni fenyegetés erőtlen, a manifesztálódott entitás röhejes. Ettől még a film lehetett volna egy jó kis belezős, bémozis creature-feature, de ehelyett csak lapos és unalmas lett. Blomkamp-mércével mérve a nézhetetlen felé konvergál.

Női szemmel nézve az asszonyi szenvedés nyűgje és bája is jól kiviláglik a filmből.

Elrontottam. Awkwafina a Rossz szomszédság 2-ben játssza Christine -t én meg az első részhez raktam.

2021-12-07 01:53:07 Flowers and Trees (1932) zpetes (4) #1

Ezzel a zenével remekül működik ez a rövidfilm:
DWIG - Orange Evening

Ezeket kerem, koszonom:

Kőkemény család, Noel, Doktor Zsivágó(sokszor megnézem).....és még sorolhatnám...ne is mondd!

előzmény: PG (#9)

[6] A Cinema Paradiso főtémája
[12] A Volt egyszer egy Vadnyugat főtémája
[3] A misszió oboa dallama

[4] Annette

[2] Rifkin fesztiválja (Rifkin's Festival)

2021-12-06 21:58:21 Fekete gyémántok (1977) dittike (5) #3

A második és egyben befejező rész megdöbbentő fordulatokkal szolgált, így csak annyit mondhatok, aki szereti az erkölcs/annak eltiprása sztorikat nézze meg bátran.

Na, most mondd meg, hogy milyenek vannak, amikor a lelkem kiteszem, hogy minel nagyobb legyen a karacsonyi valasztek..;)

Amugy elgondolkodtato, hogy fel se merulnek olyan filmek, mint pl. a Kek madar, vagy a Jegkiralyno es hasonloak.

előzmény: Lady Ópium (#8)

Másodszori nézésre úgy érzem, hogy az apa jól döntött a filmben, az már más kérdés, hogy a nyitott befejezés miatt mindenki mást gondol erről.

2021-12-06 21:50:18 Vanity Fair (2004) / Hiúság vására dittike (5) #10

Köszönöm, hogy végre megvédte valaki az álláspontom.

előzmény: Lady Ópium (#9)

Ki volt az a "lütyő" 1 szavazattal aki ki nem állhatja a karácsonyi filmeket, és csak degeszre eszi magát bejglivel?:D

nagy mák, hogy a film és a trailer már az elejétől fogva közli, hogy igen, ez nagyon ZS lesz. Mert én is így tudtam kezelni, és így tök élvezhető volt.
De elég volt belőle egyszeri megnézés :D

Vicces alapsztori, poénosan káromkodós dumák, halálosan laza, züllött, gusztustalan, minden szempontból röhejes főhős és kiváló zenék. Az elvontabb szituációk, valamint az álom-meg látomásszerű jelenetek is mind viccesek, egyben túltoltak. Jeff Bridges minden megmozdulását vagy meg nem mozdulását végig lehet röhögni, míg néhány ismert színész teljesen abszurd, elszállt szerepben tűnik fel mellette. Az őrült humoron kívül, a bowlingos életérzésben merül még el a film. A fényképezés igényes, kreatív, illetve időnként a mozi feelingjéhez passzolóan, teljesen kattant.

Na, én nem néztem végig. :D

előzmény: PG (#12)

Nem igazán én veszem elő, de a Love Actually elő szokott kerülni, ilyen ünnepi hangulat célzattal. :D

Még gondolkodom miért is nem egyes...

Ugyanazert, amiert nalam is kettest kapott mar tizenevvel ezelott:
mert vegigneztuk. ;)

PS:

előzmény: Doc (#11)

2021-12-06 14:58:00 The Courier (2020) / A küldönc Bateman (4) #1

Reneszánszukat élik az ilyen-olyan kémfilmek, ebből kifolyólag mi nézők jobb esetben kényeztetve vagyunk, rossz esetben pedig látunk egy szar mozit. Szerencsére a Courier az előbbi csoportba tartozik. Ahogy telnek az évek, úgy bukkan elő egyre több kisebb-nagyobb sztori a történelemből, amire a filmkészítők lecsaphatnak. Legyen az világháborús, hidegháborús, vagy modern történet, a kémfilmek úgy tűnik trendiek és még egy darabig a terítéken maradnak.

Benedict Cumberbatch számára sem ismeretlen a hidegháborús kémfilmek világa. A Suszter, szabó, baka, kém bő 10 évvel ezelőtt magasra helyezte a lécet, ezért is vártam izgatottan a The Courier megtekintését. Na meg azért is, mert a Suszter… óta eltelt évtized alatt megbizonyosodtam arról, hogy Cumberbatch generációjának egyik legtehetségesebb színészévé lépett elő. (Ha bárkiben a kétely gyanúja merülne fel a fenti jelző autentikusságát illetően, akkor tessék csak egész nyugodtan megnézni a The Imitation Game című filmet... és a The Hollow Crownt, és a Parade’s Endet, és a Sherlockot, és a Star Trek Into Darknesst… stb.)

A film nagyon jó lett, ahol kell ott izgalmas, ahol kell ott vicces, ahol kell ott szívhez szóló. Cumberbatch és Merab Ninidze játéka megkapó, jól kiegészítik egymást. A hangulat még ha nem is túl intenzíven, de kellőképpen visszaadja a korszak hidegháborús paranoiáját.
A kémfilmekre jellemző közhelyek ugyan ebben a moziban is visszaköszönnek, de szerencsére egyáltalán nem zavaró módon. A soundtrack kiemelkedő, a film végi katarzis pedig könnyet csalt a szemembe.

Nagyon szép! Magával ragadott már az első perceitől kezdve. Érdekes történet, lenyűgözően szép a képi világ, plusz nagyon jó a zene is.

2021-12-06 12:31:05 A nagy generáció (1985) zéel (4) #17

Kóbor :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

A Reszkessetek, betörők esetében ahhoz kellene az igyekezet, hogy ne vegyem elő, tulajdonképpen szerves része a karácsonyaimnak, ha nem akarnám megnézni is biztos, hogy belefutnék valahol. Egyébként már több éve előkerül a Die Hard, a Star Wars, meg néha a Shrek is, de a Kisasszonyok sem rossz ötlet, most pedig éppen Charlie Kaufman-nal hangolódom (I'm Thinking of Ending Things, nem karácsonyi, cserébe van benne jó sok hó), a továbbiakban meg ahogy majd a zh-k engedik. Ja és már évek óta megnézek egy-egy Black Mirror részt is karácsonykor (szokatlan, de valamiért nem veszi el a hangulatom :D).

Amióta az Északi karácsony c. filmet ismerem, valószínűleg előveszem még sokáig a vonatkozó időszakban. Hihetetlenül jó és okos film - nem találsz benne kliséket, de pörölycsapásként ejti rád a lényeget. :)

2021-12-06 09:27:19 Disturbia (2007) sptt (4) #18

A soft-horror alapjában véve eléggé alulértékelt műfaj, de ez a film az értékelések tekintetében is a helyén van. Nem nyújt semmi brutális extrát, nincs benne a Hetedikhez hasonló őrült "meglepetés", de vannak jó színészek, van egy jó vonalvezetés, jó rendezés, egy szép csaj, gyakorlatilag minden adott egy jó mozihoz. OK, nem az évtized thrillere, de mindenképpen ajánlott megtekintésre. 7/10

2021-12-06 00:42:26 Demonic (2021) / Démoni m4rv1n (?) #4

Pedig a District 9 talán a legjobb sci-fi, amit láttam. Inkább azt folytatta volna...