Legfrissebb kommentek (csak filmes)

Mint egy véget nem érő lázálom...mint a többi PTA film...de valami fura, beteges módon időről időre szükségem van ilyenre is.

2018-10-19 15:39:47 Napszállta (2018) / Sunset caulfield (2) #126

Ami jó volt a Saulban, hogy működött akció-thrillerként. Kvázi az egy művészi die hard. Ez most nem cinizmus, mert ugyan a Röhrig-féle holtpontra állított karakter miatt billegett a dolog, de hasonlóan Nolan Dunkirk-jéhez a kísérleti közegbe ágyazott „túlélő”-szál be tudta rántani a nézőt. Itt viszont mikor eljön a beígért csihipuhi, akkor legfeljebb csak a nagyszerű rendezésben lehet gyönyörködni, kívülről. Maga Nemes a vetítés előtt elmondta, - amellett, hogy persze ajánlatos egy hetet várni a véleményezéssel - ő egy labirintust tervezett, amiből nem biztos, hogy van egyáltalán kiút. Szerintem meg egy útvesztő nincs falak nélkül. A Saulban masszív falak voltak, amelyeken néha nyílt rés, de ez nem rombolta a bezártság, elveszettség illúzióját (annyira). Itt a szalonban viszont inkább már csak lepellek vannak. A láger gépies dohogását női intrikák váltják, mintha ez nem egy háborús film lenne. Holott másról sem szól. Csak a rémálom nincs előre megtervezve, a rendező feladata lenne kidolgozni, de ő a filmi narratíva rombolásában, valamiféle nyelvújításban, vagy műfajreformban érdekelt, nem pedig abban, amit közölni akar. Ő maga mondta, hogy túl sok hangsúlyt fektetnek a sztorira a filmesek. Ez a Tarr-tanítványhoz illő lázadó hang mondjuk szavakban jól hangzik, de a vásznon nézve szinte élvezhetetlen.

2018-10-19 15:02:04 [Tévésorozatok] ryood #3352

egykettőháromnégy :)

2018-10-19 14:50:30 Napszállta (2018) / Sunset pietro (2) #125

Vártam egy hetet... Nem változott a véleményem.* Technikailag minden rendben vele, látszik a belefeccölt munka (és emiatt kettesnél rosszabbat nem akarok adni), de a rendezés és a forgatókönyv - akármilyen mély gondolatiság is van mögötte, amit nem vitattok! - durván félrement. Én még egy kis blöffszagot is megkocáztatok. Az meg, hogy akármilyen szofisztikáltan mondta is Nemes, de hogy ha a néző nem érti, az azért van, mert filmes értelemben funkcionális analfabéta, meg nem tűnik legitim érvnek a film védelmében. (Ezt Nemes nyilatkozta interjúiban.) Én se beszélem a filmes abc-t a-tól z-ig, így is képes vagyok befogadni, élvezni, szeretni vagy tisztelni olyan filmeket amiket teljes mértékben fel se fogok. Persze abban igaza van Nemesnek, hogy a nézői igényesség (a mozi bevételek alapján) nagyon alacsony nívón van, de "attól még, hogy nem értenek meg, még nem vagy művész". Nekem inkább "wannabe"-nek tűnik, ez a filmje legalábbis mindenképp (Saul még hátravan). Másfél-kétmilliárdból több mint 500 (!) Erneállék Farkaséknál szintű filmet ki lehetne hozni, 500 kezdő vagy akár profi(bb) rendezőnek lehetett volna adni lehetőséget, hogy ha kis szinten is de bizonyítsa rátermettségét. Nemesnek szerintem nem sikerült, ez a film így csak egy újabb közpénz pazarlás volt. A magyar filmalap az ilyen presztízs jellegű vagy épp "közönségsikernek szánt" (pedig soha nem termelik vissza a ráfordított pénzt) gigaprodukciók támogatásával, a kisebb léptékű lehetőségek és tehetségek támogatása helyett borzasztóan megrabolja a magyar filmkultúrát (is). (Szimpla (köz)pénzmosás az egész.)

*Az újranézést viszont megfontolom, max. tévéképernyőn, hátha revideálom magam - de az elég ritka jelenség.

2018-10-19 13:17:24 [Tévésorozatok] flake #3351

Hasonló az én sorrendemhez: 2,1,3,4 :)

előzmény: dikalosz (#3350)

2018-10-19 12:39:25 [Tévésorozatok] dikalosz #3350

Véleményem szerint az évadok erősségi sorrendje: 2,3,1,4. Persze a 4. is 10/10.

2018-10-19 12:29:33 Grave (2016) / Nyers Leo_Stotch (4) #25

Az nekem is tetszett, hogy nem kapunk erre magyarázatot. Bármi hülyeség lett volna.. Ez a megmagyarázhatatlan borzalom igen félelmetes.

2018-10-19 10:18:36 Phantom Thread (2017) / Fantomszál caulfield (4) #41

A férfi karakter nem feminin, ő inkább infantilis. De ha szedné a szemöldökét se lenne feltétlen nőies. Viszont a nő kétségtelenül hordoz magában férfias jegyeket. Ha pedig ezt így egy aktuálpolitikai hangoktól túlfűtött valaki láttamozza, könnyen eljuthat a feminizmus-toxikus maszkulinitás önmagába harapó témaköréhez, ami szinte biztos, hogy félrevisz.
A nőben van kizárólag önérdeken és a másik bántásán alapuló számítás is a bájai mellett, ő a két nemnek mind az előnyös, mind a hátrányos oldalait magába olvassza. Úgymond nem válogat az eszközökben. A fickó meg minimum egy idióta, ezért nem lehet mindent a nő nyakába se varrni. Két támolygó, támogatásra szoruló ember.
Az biztos, hogy a feminista értelmezés nevetséges. Azok a női hangok, amelyek logikátlanságról beszélnek kimondva vagy nem kimondva feministák, vagyis ezt az eszmét kérik számon a filmen. Szóval Anderson ügyesen úgy nyúl bele a méhkasba, hogy megússza “igazi” csípés nélkül, mert a trendi ideológia késének éle kicsorbul rajta, nehéz fogást találni a filmen innen nézve.

előzmény: saatonda (#39)

Huh, ez nagyon röhejesre sikerült, ráadásnak a színész pár is pocsék volt.

Sziasztok!

Kérném szépen: 7 Érzelem

Köszi! :)

Mennyire vágyok horrorfilmeknél olyan díszletekre és szörnyekre, mint amik ebben vannak...

2018-10-18 22:21:11 [Tévésorozatok] ChrisAdam #3349

De örülök! És promózom is, amikor lehet, szóval nézzétek! :)
És igen, évadról-évadról egyre jobb. A negyediket még nem láttam, de pont azért, mert a harmadik olyan tökéletes, hogy félek, csalódnék, illetve: jó tudni, hogy még van Bron/Broenból, amit nem láttam. :) De hamarosan jönnek a hideg, szürke vasárnap délutánok, szóval szerintem újranézem az egész szériát.

előzmény: kwzatz (#3345)

2018-10-18 22:15:24 [Tévésorozatok] ryood #3348

számomra így volt.
és csodálatosan zárták le a történetet.

előzmény: kwzatz (#3347)

2018-10-18 21:38:07 [Tévésorozatok] kwzatz #3347

Így a friss élmény után ez elég hihetetlennek tűnik, de ha így van, ennek csak örülök. :)

2018-10-18 21:25:14 [Tévésorozatok] ryood #3346

évadról évadra egyre erősebb.

előzmény: kwzatz (#3345)

2018-10-18 21:06:52 [Tévésorozatok] kwzatz #3345

Most fejeztem be a Bron/Broen 1. évadát és hát akármilyen is lesz a maradék 3, emiatt a 10 rész miatt már megérte. Gondolom más is dicsérte már, de ChrisAdamnek külön köszönet, mert ő szokta rendszeresen promózni itt a topicban, így figyeltem fel rá. :) Ennyire jól átgondolt, szépen végigvezetett nyomozós sztorit ilyen fináléval rég láttam már.

2018-10-18 19:18:37 Halloween (2018) Ubul (?) #2

Nagyon jó kritikákat kapott, metacriticen is 70 fölött...moziban nézős, ha lesz a környéken

Előzetes a filmhez.

előzmény: nejmed (#1)

Nem emlékszem,mikor bántam meg így mozijegyre való beruházást,de most megbántam,hogy nem vártam inkább egy házimozis megjelenésre.Nem egyszer lett volna jó megnyomni a pörgetés gombot.
Ezt a filmet sokkal feszesebbre kellett volna vágatnia Goddardnak.
Kapásból az énekes csajszi énekléseit simán kivághatta volna,hiszen a közönség szerintem elsőre is felfogta,hogy énekes.
Teljesen feleslegesen van a film két és fél órásra húzva,vagyis a kevesebb több lett volna esete forog fent szerintem.
Ezekután csak remélem,hogy az X-Force filmre nem rétes tésztaként tekint Goddard.

ennél őszintébb barátság, ragaszkodás, bármi rég jött velem szembe. jön hozzá a viszonylag brutál vérfürdő, morricone a pillanat cinizmusában elkapott becsöppenő zenéje, illetve ezzel párhuzamosan (persze, a egy-két helyt érezhető budpencer bunyók nem feltétlenül) a fantasztikus humora.

és ami a legfontosabb: ez nem egy westernfilm. ez valamiféle kifacsart road movie bájosabb kapcsolatba öltözve tán még a butch cassidy és a ...-nél is, de közben meg hatalmas elmebaj az egész.

zseniáis!

picit emésztve, de még nem földolgozva gyerekes naivitással álljatok neki ehhez a filmhez, minden előismeret nélkül szerintem. elragadó mese.

a plakátja (ami itt van csak fönn kb) hatalmas!

2018-10-18 03:27:30 Colossus: The Forbin Project (1970) necksprain (4) #5

igen, igen!!:DD ugyanez a reakció. a négyes csak azért, mert néha túlbeszélik.

Szerintem is teljesen felesleges volt ezt a filmet megcsinálni. Senkinek nem lett jobb tőle, maximum a készítők kerestek némi pénzt... Erőltetett karakterek, erőltetett sztori, egy kötelező csavar, dögunalom.

2018-10-17 22:45:46 Die 120 Tage von Bottrop (1997) sleepingdancer (4) #1

Paródia, farce, provokáció és hommage egyszerre, fókuszban a német újfilm és a német történelem. A kvázi-sztori szerint Fassbinder a Potsdamer platzon újraforgatja Pasolini Salóját. Kemény film, sokszor vicces, néha a fárasztóság határán, és azt hiszem, a kulturális, filmes utalások csak egy részét értettem. Viszont képileg és ritmusban annyira jól szerkesztett film, hogy nem okoz gondot jóízűen végignézni, nincs is túlnyújtva. 7/10

2018-10-17 21:25:09 Szürke senkik (2016) Ehun69 (4) #9

végre egy reális történet, ami tényleg mutatott valamit a múltból

Szeretném kérni ezt is Ears, nose and throat Köszönöm előre is!

A film zárása ma már közhelyszámba megy, akármekkorát ütött ez negyven éve, nekem olcsó és túl evidens magyarázat volt, így rezeg a léc a film értékelésénél. De.

A színészi játék, a kiváló zene, és a történetben meglévő búvópatakok számomra olyanná teszik a filmet, mintha a Ragyogást Pasolini rendezte volna meg egy kis Psychoval vegyítve, ajánlott kategória.

2018-10-17 20:36:45 Brüder der Nacht (2016) sleepingdancer (3) #1

Bolgár roma fiúprostik Bécsben. Hiába az érzékeny hozzáállás és az érdekes téma, a film annyira repetitív, mindig ugyanazt variáló, hogy jóindulattal sem tart ki a figyelem másfél órán át. Ennek a filmnek sokkal rövidebbnek kellene lennie. 5/10

2018-10-17 20:00:34 Napszállta (2018) / Sunset dikalosz (?) #124

Hát ha fogalmad sincs, valószínűleg nem helytállóak az érzéseim.

Ezt a filmet nem akartam megnézni, de olyan jót beszélgettek itt róla, hogy kedvet kaptam.

2018-10-17 19:27:41 Phantom Thread (2017) / Fantomszál saatonda (3) #39

de akkor ugyanoda lyukadna ki, ahol mi vagyunk: ez két "beteg" ember kapcsolata, inkább egyfajta figyelmeztetés a nézőnek, "na ilyen ne legyél", nem pedig két "érdekes, rendhagyó" ember harmonikus kapcsolata, aminek örülni kell és amit kicsit bizarr romantikus filmként kell értelmezni:)
igazából "feminin" a férfi karakter, a nő meg, hát inkább csak szöveg szintjén nőies, egyébként nemigen.
de hogy feminista lenne, hát, elég érdekes értelmezés...

előzmény: caulfield (#38)

2018-10-17 19:21:32 Frankenstein: Day of the Beast (2011) GothMan (2) #1

Frankenstein teremtménye most egy kannibál szörnyeteg. Egyébként a szörnyű low budget ellenére egész szórakoztatóan véres kis filmecske, amiből a romantika sincs kispórolva.

Soderbergh-hű másolat, annak pedig nem rossz. Ez a stílus könyörög a rendezőért.. de ha már nincs, akkor másolni jól kell.
Többé kevésbé sikerült.
A szereplőkön nem múlott. A sztori vékony, de azért feszes..
nem rosszabb mint a második, például. De a harmadiktól se...

Nálam ugyanez volt: engem is figyelmeztettek, h feliratos. És örültem is neki , h eredetibe láthattam. El tudom képzelni h micsoda csalódott pofával jöttek ki a népek a filmről, mert nekik most olvasniuk kellett:) Forgalmazói szempontból tényleg rejtély. Én a Csillag születik-et néztem volna még meg nagyon eredetibe. Ott logikusabb lett volna főleg.

előzmény: bambula (#1)

2018-10-17 18:43:49 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10708

De Glenn Close... Nem hiszem el, hogy Peter O'Toole-t csinálnak szegényből :(

előzmény: Vektor (#10707)

2018-10-17 17:36:12 Napszállta (2018) / Sunset ryood (3) #123

hát most így fogalmam sincs, mire gondolsz?

előzmény: dikalosz (#121)

2018-10-17 15:01:49 Phantom Thread (2017) / Fantomszál caulfield (4) #38

Erre Anderson biztosan nagyvonalúan azt válaszolná, hogy ő csak őszintén a női-férfi jegyek torzulásait akarta bemutatni. Érdekes, hogy sok női néző azért utálja a filmet, mert logikátlannak tartja Alma viselkedését, hogy miért nem hagyja faképnél ezt az álmacsót, miután lehull róla a lepel - szerintem valahol, persze biztosan nem bevallottan, de az ilyen kifakadások kicsit hajthatják, felizgathatják titokban Andersonékat.

előzmény: saatonda (#37)

2018-10-17 14:55:17 Napszállta (2018) / Sunset tomside (?) #122

Félsz?
Ne nézd meg akkor, life goes on. ;)

előzmény: dikalosz (#121)

2018-10-17 14:24:39 Napszállta (2018) / Sunset dikalosz (?) #121

Így a kommentek alapján azt érzem, hogy bizonyos szempontból Nemesnek nem sikerült az, ami Refn-nek a Drive-ban. Ez így helytálló? Félek ettől a filmtől.

előzmény: caulfield (#120)

Kiváncsi lennék,hogy ezt a forgalmazó csak muszájból mutatta be a mozikban ezt a filmet és azért hagyta feliratosan(bár valószínűleg tudva,hogy a magyarok szeretik a romkomokat) vagy tényleg be is szerette volna mutatni?
Akkor viszont nem értem,hogy milyen nézettségre számított egy nem szinkronos filmtől,tudva,hogy a horrorok nézettségét is az javította fel a magyar mozikban,hogy elkezdték őket leszinkronizálni.
Mert szerintem ennek a filmnek jobb nézettsége lett volna szinkronizáltan,legalábbis abból kiindulva,hogy a nagyon kedves pénztáros lány a CC-ben a jegy megvásárlása előtt figyelmeztett rá,hogy ez a film bizony feliratos.Gondolom a hétvégén esetleg sokan voltak csalódottak emiatt és ezért szólnak előre a leendő nézőknek.

Ja,amúgy a film baromi jó.

2018-10-17 13:00:21 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10707

Hát, meglátjuk, szerintem Colman megnyerheti azt az Oscart, elvégre az ellenfelei nem túl félelmetesek. Close filmje 10 milliót se fog összeszedni az amerikai kasszáknál, Gaga meg még mindig egy popsztár, aki kívülállónak számít Hollywoodban, ezen egy film nem tud változtatni.

2018-10-17 12:17:34 Citizen X (1995) / X Polgártárs Fonghi (5) #11

Színész, színész, színész! A tévéfilmes jelleg és a zseniális alakítások központba helyezése (a helyszínekkel és a hazai színészekkel kiegészülve) adott egy kis magyar ízt is. A kevés, "szűk" helyszín, az immobilis kamera a hangulat építéséhez kiváló eszközök. A szovjet világ ábrázolásával kapcsolatban pedig egyáltalán nem értem a fanyalgást - annak fényében, hogy ez egy '95-ös amerikai film. Én azóta sem igazán láttam, hogy amerikaiak ennyire valid sablonok és toposzok mentén gondolkodtak volna erről a világról. Még a hatásvadász elemeket is sikerül okosan felfűzni a drámára. Sorozatgyilkos-kajtató krimiként tényleg nem egy etalon, de kezdettől fogva nyilvánvaló, hogy nem erre törekszik. Amúgy is, kit érdekel? A nyolcvanötödik film ebből a marginális témából majd biztos sokkal többet hoz, mint az előző 84... Határeset, de megkapja az ötöst.

2018-10-17 11:54:15 Spring (2014) / Újjászületés mimóza (4) #13

Legyen tiéd a halhatatlanság, én csak ezt az egy napot kérem tőled...

2000 év bölcsessége talán/biztos nincs bennem, lévén egyszerű halandó, de azt tudom, hogy itt valami elemi erejű igazinak lehettem tanúja; s azt is tudom, hogy ha láttam a másikban/másikkal a lehető legrosszabbat történni, de valami rejtélyes okból képes vagyok kezelni, és a bármi ellenére mindvégig - a "vég" szó itt nem is releváns!, tehát: végtelenül maradni, akkor az nem csak kémia, de varázslat is, akár a nyíló virág illata s a vulkán ereje együttvéve, és mindig újabb újjászületés...

A magyar címet itt most ragyogóan eltalálták, ja, és még valami: a bölcs, öreg gazda neve nem véletlenül Angelo.

2018-10-17 11:15:00 Grave (2016) / Nyers tomside (4) #24

Amúgy a záró mondat valami olyasmi, hogy
”remeljük, te megtalálod a megoldást.” Ezt én úgy értem, hogy megtalálja, nem úgy, mint a nővére, hanem úgy, mint az anyja. Magyarán, hogy ő is fogjon magának egy szexőrült mazochistát. Azért ez is durva egy apa szájából a lányának. Mert az ő tapasztalatuk szerint csak így tartható kordában az éhség.

Egyébként még nem tettük fel a kérdést, hogy mi váltja ki ezt az egészet. Nekem nagyon tetszik, hogy semmilyen természetfeletti mellékzöngéje nincs a filmnek, hanem az egészet úgy mutatja be, mint egy rendszertani, biológiai mutációt. Különösen, ahogyan a lányok egymást harapva küzdenek, és “pórázt” kötnek a nyakukba, mert olyanok, mint a veszett kutyák. Az meg már nem is lehetne freudibb, ahogy ez az egész a táplálkozás-szexualitás-erőszak-tisztaság elvesztése tengelyen találkozik.

előzmény: Leo_Stotch (#23)

2018-10-17 09:35:27 Grave (2016) / Nyers Leo_Stotch (4) #23

Az is kemény úgy, aláírom..

Engem már az megfogott, hogy nem csak a lány ilyen.. azt gondoltam csak róla fog szólni. Aztán bejött a nővére, majd a végén az anyjuk.. félelmetes ez így, jól felépített. Egyszerű eszközökkel rémísztőbb mint 10 másik annak szánt mozi.

829 és 828 kiérdemelt egy-egy zöld pipát :)

2018-10-17 08:48:50 Spring (2014) / Újjászületés tomside (4) #12

Visszagondolva... tényleg. Eredetiség terén az agyonhype-olt Shape of Water olyan viszonyban van ezzel, mintha utóbbi egy Fütyülős Barack “szeszesital” lenne, ez pedig egy házi gönci barackpálinka a falu legjobb mesterétől.

előzmény: Ragemarci (#8)

2018-10-17 08:37:15 Spring (2014) / Újjászületés ChYga (5) #11

Nagyon nagy meglepetés volt ez a film! Be is került a szerelmi történet Top10-embe (annak ellenére, hogy elméletileg horror... is).
Érdekes elegy ez. Nem is igazán tudnám bekategorizálni, de ha muszáj lenne azt mondanám, ez egy romantikus film. Legalább is nagyobb százalékban az, mint bármi más.
Imádtam a film szimbolikáját, a dialógusokat, a képeket, Nadia Hilker-t, és hogy igazibb volt, mint sok másik társa, mégha azok kevésbé is rugaszkodnak el a talajtól.
Váratlanul ért, amit kaptam (többek között ezért is teszem spoilerbe ezt, mert szerintem jól tesz a filmélménynek, ha nem tudod mit várj), és teljesen megával ragadott. A zárójelenet viszi fel egyébként nálam is ötösre.

Az utóbbi idők egyik legjobb filmélménye.

2018-10-17 06:38:03 Napszállta (2018) / Sunset caulfield (2) #120

Ez a mutatós kísérlet-valami az első egy óra után szanaszéjjel folyik. Pedig érdekes mind a kor, mind a megközelítés és érezhető is egészséges lendület, illetve átható szándék valami egyedinek a közlésére, de hiányzik a keret. A Saul fia leginkább a falainak hála lehetett egy sikerült produkció - a téma kordában tartotta a filmnyelvi forradalmárt és azon a vonalon (akció-thriller), ahol kétségtelenül lenyűgöző tehetség a rendező, ki is tudott bontakozni valami eredeti. Fura, de könnyebb megküzdeni az esztelenség ábrázolásával ott, ahol, mivel a történet tárgya halott, felesleges már kérdezni is bármit. Csak az éteri megváltás megrendezésének hálás feladata marad. De ha többről van szó, főleg ha a személyes érdekeltség ennyire erős, mint itt, akkor ahhoz fel kéne nőni. Mert Nemes a lánynak a nyugati felvilágosult, modern közegből ebbe a középkorba ragadt, de pedánsan urizáló masszába való hazatérésén keresztül tényleg a saját érzéseit akarja megrendezni, innen tapintható az egészséges lelkesültség. A keresés egyben menekülés, a történet káprázat, akárcsak a folyamatosság, ami meg állókép. Mert Magyarországon ugye mindig ugyanaz történik...
Mindez a sok szó, sok önmagába harapó félmondat, megmutatkozó és elrejtőző mozdulat egy nagy modoros hozsannává áll össze, amelyből az elcsépelt szentséges titok megállapítás iszonyúan mesterkélt következtetésként párlik ki végül.

2018-10-17 04:10:19 Apostle (2018) necksprain (1) #4

röhejes

Végre egy film amire ötöst tudtam adni. :-)........... és a csavar a végén.......... tökéletes. :-)

Egy dolog volt csak, ami nekem nem tetszett, az pedig az hogy nagyon steril volt a film. Inkább színdarabnak éreztem, persze ezt nem is nagyon lehetett volna látványosabbá tenni, ez egy ilyen műfaj.

Így van ez jól ahogy van :-)

Jó szórakozást!

2018-10-16 23:58:56 Elizabeth Harvest (2018) qanic (4) #1

Talán egy kicsit bonyolult és hosszú, de érdemes megnézni.

2018-10-16 23:44:51 Apostle (2018) Mikkey (4) #3

Miszerint a Wicker Man kistestvéreként tekinthetünk rá, teljesen helytálló. Az alap konfliktus, az elszigetelt vallási közösségbe utazó idegennel, hasonló, s bár nem másolja szolgaian a mesterművet, mégis ezer szállal kötődik hozzá, néhol bőviti is annak eszköztárát.
Gareth Evans brutális stílusjegyei ittis visszaköszönnek, szinte kéjesen itatják át a vásznat vérrel, a kortársak közül jelenleg Zahler tanár úrnál ropognak hasonlóan a csontok és skalpok :) Ez egy őszinte, király kis szektás film lett, fullra tekert hangulattal, néhol még a True Detective első évadának motívumai is ismerősen csenghetnek, aki látta majd talán be fog ugrani mire gondolok..
Mindenképp ajánlott, de nem egy könnyed kis 2 órás kiruccanás vár a gyanútlan utazókra!

Még mindig zseniális és egyben elképesztő, hogy mennyire más, mint az előző kettő. Az utolsó óra színtiszta zsenialitás, bár... most elgondolkodtam azon, hogy alapvetően a filmnek választania kellett: kit tesz meg negatív és pozitív féllé a vita során. Legalább úgy éreztem, a film választott és érthető módon nem tudta ezt a nézőre bízni, nem is kellett volna, nem is nagyon volt más "választása", hiszen a vita teljes egészét elénk tárta. Mármint: a vitában egyértelműen a női hisztérikát aggasztja rá Celine-re és a "szenvedő" férfi szerepét Jesse-re. Kíváncsi lennék, miért és mi alapján döntöttek így, mert bár nincs különösebben lényege - hiszen a házaspár életét tekintve egészen biztosan feltételezhető, hogy egyszer az egyik, másik alkalommal meg a másik "bolondul" meg -, de bemutatva egy szeletét így egyértelműen Jesse "A Nő" szeszélyes természetének szenvedő alanya, aki ráadásul egóját visszatartva próbálja menteni a menthetőt. Celine pedig... aki egy órán keresztül sokszor nonszensz badarságokkal fordítja ki Jesse szavait (persze ezt ugyanígy megteszi párszor Jesse is). Ez így lehet egy általánosító, sztereotip gondolat megvalósítása, amiben a klimaxoló nő fojtogatja az életet élvező férfit. Ez így nekem kicsit túl sovány egy Before-filmhez. Vagy csak nem éltem házasságban.
Mindazonáltal bennem van a gondolat, miszerint ehhez is szükséges még tíz év... főleg házasságban, hogy lássam és megértsem, miért így történik mindez. Most jelenleg még "örülök", hogy az életutamat járva a második részt taposom, átérzem, lélegzem...

Szeretném kérni, köszönöm előre is. Brothers of the night

Szeretném kérni:

Under the Piano /A zongora alatt/

Köszönöm

2018-10-16 20:04:32 Grave (2016) / Nyers tomside (4) #22

Védem az ing széthúzását, innen világos, hogy az anyuka RENDSZERESEN eszi apát. És innen van értelme visszanézve az apa mondatának, amit a kisebbik lánynak mondott egyszer, valami olyasmi, hogy “sose legyen két lányod, ne tudd meg, milyen nehéz”.

előzmény: Leo_Stotch (#21)

2018-10-16 18:01:18 Grave (2016) / Nyers Leo_Stotch (4) #21

Francia filmet, németül. Ha a téma maga nem lett volna elég :) :)

Rémisztő, mindezt úgy, hogy nincs ugrabugra..
olyan egyszerű, ezért hatásos. A lányok nagyon jók, a zene nemkülönben!

Az zseniális volt, mikor az ujj lekerül, elájul a nővére, a kicsi elkezdi szopogatni, rágcsálni az ujjat. Majd felébred, ránéz, kicsordul a könnye. Azért amit tesz, de nem úgy, ahogy gondolnánk. Hogy teheti ezt.. hanem, hogy Ő is ezt teszi.. jó!! :) Ha az apa, anya dolgát csak sejtetik az apa szájával..és nem húzza szét az ingjét, nagyobb katarzis ér.

Olyan 15 évenként nézem újra, most ott tartok, ha nem eleve botrányfilmnek készítik, még jó is lehetett volna egy elkeseredett férfi és egy a helyét kereső nő történeteként..

Sok minden új volt itt, a korhoz képest. Más filmekben is feltűntek ruhátlan nők, de nem ennyi időre.

A trágár mondatok feltétlenül "eredetek", ez azóta sem nagyon ismétlődött meg komoly filmben.
A vajazós jelenet szintén unikum. Vagyis, szerintem ez akkoriban jogosan volt botrányos, sőt egyes részei még ma is azok lennének,még akkor is, ha ma forgatnák le.

Viszont a filmgyártás nem ebbe az irányba ment el.A célközönség egy részének bejöttek a pornómozik, a szerelmi tragédiára vágyóknak meg egyes Truffaut filmek...

A színészekről:. Brando jó,de ő maga nem szerette az ilyen szerepeket, humanista akart lenni a filmjeiben.
Schneider fiatal lány volt, átlagos külsővel,de semmi komoly kisugárzással nem rendelkezett.

Számomra most ez egy elszalasztott lehetőség volt, hogy a témában egy komoly és tartalmilag időtálló alkotást készítsenek.Hogy ne az maradjon meg róla, ez az a film, ahol Brando...

Kettesről közepesre javítva.

Azért ezekről az úgynevezett természetfeletti teremtményekről (??) szívesen megtudtam volna többet, ez így megint a szokásos "képernyőre hányunk valami szörnyet, aztán parázzatok" érzés volt. A film első fele nekem sok volt, a második fele - a bosszú - már emészthetőbb, de nem szolgált valódi feloldozással a kezdeti kínzást követően. Vizuálisan egyébként erős, Cage is jó, de a fentiek tükrében nem tudok kettesnél jobbat adni.

2018-10-16 15:39:39 [Tévésorozatok] Ubul #3344

utolsó két részt nem néztem meg, addig tűrhető volt, de valahogy az utolsó két részre már elfogyott a kraft számomra...ettől függetlenül nem rossz

előzmény: ArmaGedeon (#3343)

2018-10-16 15:37:28 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3343

A 2017-es The Sinner eléggé megosztotta a nézőket, ahogy olvasom az akkori kommenteket/kritikákat. Gondoltam, nekilátok a pilotnak, hátha... Nézte valaki közületek?

2018-10-16 13:39:26 Apostle (2018) miraculum (3) #2

Én sajnos semmi különlegeset nem látok ebben a filmben, nem értem igazán az átlagát. Nálam ez egy gyenge hármas, de egy óra után már rettenetesen untam. Ami ma Netflix, az régen a videotékák alsó polca.

2018-10-16 13:35:38 Grave (2016) / Nyers tomside (4) #20

A "nézni is fáj" nem tipikus, lehető legjobb esete.
Zseniálisba akkor húztam volna, ha sokkal nagyobb teret kap az az ábrázolásmód, hogy a főszereplők tul.képpen áldozatai a saját helyzetüknek.
Minden esetre nálam a négyesével is bekerül az elmúlt 4 évben készült 55, általam is látott horrorfilm TOP tízébe.

Külön jó: zene, "klipek", színészek és vezetésük.

Attól, hogy ki is írják, és nyilvánvalóan a birodalom idején vagyunk, annak, aki nem tudja, hogy Darth Maul a Saga Bobbi Ewing-ja, zavaró lehet a jelenléte... Mint mondtam, én kérek elnézést, és örülök, hogy növelhettem a szumma jókedvet...

előzmény: Kempesbaba (#67)

Elég lesz...

előzmény: Interracial Facial Creampie (#68)

További segítség lehetett volna egy vágókép a bantatrágyával gyurmázó, tízéves Luke-ról.

előzmény: Kempesbaba (#67)

Élvezhető kis móka, Neeson elviszi simán, jól gazdálkodnak a belső térrel is.
A vonatbalesetig akár négyes is lehetett volna, de így megnyugodtam, egyszeri, kis közepes film..

Igen,az már a film elején kiderül a felvezető szövegből hogy a birodalom idejében játszódik. De bocsássuk meg Bubunak,hogy ez elkerülte a figyelmét. Ő az emberi drámat keresgélte közben :D
Bocsi Bubu,de ezt nem bírtam kihagyni :DD

előzmény: Interracial Facial Creampie (#66)

Szerintem ez határeset, nem szoktak tévéműsort (TV special) feltenni az adatbázisba (úgy tudom), bár vannak kivételek...

előzmény: Zalaba Ferenc (#826)

Pusztán a filmek ismeretében is tudható, hogy nincs időbeli átfedés a már javában a Birodalom korában játszódó Solo és az azt egy emberöltővel megelőző Baljós árnyak közt. Ellenkező esetben Han egykorú lenne Kenobival, de hát tudjuk, hogy nem az.

Sajnos az sw filmeknél (és a képregény filmeknél is) aki csak a filmeket ismeri az nagyon sok lényeges infóról lemarad. Ez nekem sem túl szimpatikus

előzmény: Bubu (#64)

Én kérek elnézést a "hiányosságaimért". Aki csak a filmeket látja, annak ez a bukfenc megmarad. Azóta felhomályosítottak Darth Maul szappanoperába illő életéről, és nem látom értelmét kitenni magam ennek a korrekciónak.
Biztos velem van a gond, hogy egy filmtől, amit többmillióan megnéznek, igényes forgatókönyvet és mélységet várok, többet nem fordul elő. Most már velem van az erő, ami eltérít a jövőbeni SW filmektől...

előzmény: Kempesbaba (#63)

Senki? Semmi? :(

előzmény: Zalaba Ferenc (#825)

Érdekes szemszögből nézted a filmet,de ilyen mélységeket és drámaiságot elvárni egy star wars filmtől nem szabad. Az sw univerzummal és különösen az idővonallal kapcsolatos hiányosságaid sürgős korrekcióra szorulnak :))

előzmény: Bubu (#61)

2018-10-16 09:53:21 Jungfrukällan (1960) / Szűzforrás mimóza (5) #21

Van a közönséges, és van a szent.
A Jungfrukällan az utóbbi csoportba tartozik.
Ha egyszer is láttad, már senki nem veheti el tőled.
Mert van, ami nem veszhet el semmilyen körülmények között.
Ugyanis elkülönített, érinthetetlen, elpusztíthatatlan.
A remekmű felteszi a kérdéseket, s válaszol is.
Megpillantod a hullámot? Tisztít.

Bucsi Réka új filmje nem lehetne esetleg magyar-dán?

2018-10-16 07:56:07 The Possession of Hannah Grace (2018) Ubul (?) #2

túl sok a meredten, ijedten nézés :D na de egy nézést megérdemel, a rendező viszont eléggé a semmiből jött számomra.

előzmény: GothMan (#1)

2018-10-16 05:15:07 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10706

Hát ez nem jó hír Colmannek, viszont talán jó hír Amy Adams-nek. Ki tudja.

Ruben Brandt: Azért az animációs kategória idén se nem túlzsúfolt, se nem túl erős, a Sony meg elég nagy.

előzmény: Vektor (#10705)

Okos és álomszép ez a film... minden gyengédségével, csalárdságával, tettetett keménységével, költői vágyával, pusztító robbanásával együtt is azt kell, hogy mondjam: realista. A várakozás realista zsoltára.
Lehet, ostobán hangzik, de egy kósza klasszikus ugrott be közben: "Dzsemet eszünk tegnap és holnap, de sohasem ma." ;)

2018-10-15 22:58:10 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10705

Na, ez végre hivatalos lett. Olivia Colman egyedül indul a főszereplők között a The Favourite-ért, Emma Stone és Rachel Weisz a mellékszereplők között lesz.

2018-10-15 22:10:35 The Possession of Hannah Grace (2018) GothMan (?) #1

A boncolás 2? Nem baj, megnézzük. Trailer

Az a bizonyos jelenet nem logikai baki, a "Klónok háborúja" és a "Rebels" ismerete szükséges hozzá.

előzmény: Bubu (#61)

2018-10-15 20:29:13 Tepepa (1968) / Tepepa, a hős bitang tomside (4) #5

Nagyon karakteres alkotás, elsősorban forgatókönyv és alakítások terén erős, ha bárki kérdi, bőven javaslom listára venni.

2018-10-15 20:26:21 Ransom (1996) / Váltságdíj tomside (?) #15

No para, mentsd el ezt az egészet, hogy meglegyen, mert ritkán vagyok ilyen bunkó. :)
(Vagy ritkán veszem észre.) :D

előzmény: kaamir (#14)

2018-10-15 20:05:01 Ransom (1996) / Váltságdíj kaamir (5) #14

Ok, nem gond. Te se haragudj, nem is fordult meg a fejemben, h ez spoiler lehet.

A problémám a Star Wars filmekkel nagyobb részben, és ezzel a filmmel teljesen, hogy nem képesek érzelmet kiváltani. Ezt a filmet egyszerűen lélektelennek, ennélfogva unalmasnak éreztem.
Szerintem ez azért van, mert nincsenek következményei semminek. Hőseink mennek előre a küldetéseikben, amikből egy szeretett személy halála, komoly veszteségek sem térítik el őket. Plusz a "jól bevált" receptet követik az akciójelenetek, legyen szó üldözésről vagy párbajról. Ugyanazok a mozdulatok ismétlődnek, miközben tudjuk, a hősük nem halhatnak meg, ha meg is sérülnek, az szintén nem változtat semmin. A Solo esetében ez különösen igaz, hiszen a következő filmekben is ptt lesz Chewie és Han, így nincs tétje a történetének.
A párkapcsolatokkal különösen nem vagyok elégedett a Star Wars világában, így örültem, hogy egy már meglévő kapcsolattal kezdett a film. Reménykedetem, ez jobban megy majd, mint elkezdeni egyet. Az, ami igazán drámai és érdekes lehetett volna, az egy őszinte beszélgetés Han és Qi'ra között, vagy egy konkrét szembeállítás. Ehelyett többet hatott rá egy férfi (Beckett), akit alig ismert meg, mint a nő, akivel felnőtt, és szeretett. Így az igazi mélységeket teljesen kikerülték.
A jelenet Darth Maullal pedig nem volt felesleges, hanem még jobban le is húzta a filmet a logikai baki: Han a húszas éveiben van a filmben, mikor Darth Maul még él, tehát Anakin Skywalker még gyerek. Tehát még nincs Galaktikus Birodalom, nincsenek rohamosztagosok, vagy lázadók, Luke és Leia pedig még a kanyarban sincs. Mire Leia felnő, minimum harminc évbe telik, mikorra Hannak legalább ötvennek kéne lennie... Ez a film ebben a formában értékes erőforrások durva pazarlása szerintem.

2018-10-15 19:27:01 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10704

Azért az elég meglepő lenne számomra, ha egy ilyen Hollywood által dominált kategóriában lenne meg az idei magyar Oscar-jelölés. Eddig inkább arra számítottam, hogy a Solar Walk lesz a legjobb esélyünk idén egy jelölésre.

2018-10-15 19:22:44 Ransom (1996) / Váltságdíj tomside (?) #13

Jogos, bocs, és korábban sokszor írtam is ilyen esetekben, csak most fegyelmezetlen voltam. Én is. Meg az én önös szempontomból akkor már mindegy volt.

előzmény: kaamir (#11)

2018-10-15 18:47:13 Solar Walk (2018) mimóza (5) #2

Kedves Fórumtagok! Aki már nagyon-nagyon várta, itt rögvest megnézheti, pár perce online is elérhető Réka filmje! :)
Itt megtekinthető.

2018-10-15 18:35:44 Távolsági történet (1966) mimóza (4) #10

Jó kis film ez, semmi felesleges sallang: 30 perc, és lepereg közben egy fél év az élet(ünk)ből.
Már az indító párbeszéd magával visz, tudjátok, a réten zajló. Réges-rég nem volt kedvem még mosolyogni sem, de a reuma kérdéskörénél már nagyon nevettem.
Egyébként is, azt gondolom, a film erősségét a dialógusok, a jellemrajzok és néhány különösen jól sikerült színész(nő)i alakítás adja.
Akit utálnom kellett a sztori szempontjából, azt kegyetlenül sikerült is utálni. Felmerült itt a kérdés alant, hogy női szemmel elég tolakodó és elég tapló-e a hetyke legény. Na, ja. AZ. Olyan fajta üresfejű, taszító alak, az az "úthenger-típus", akitől egy pillanat alatt kiráz a hideg, és ha kell, hát futok is. Le a térképről.

Egyszóval, ami a karaktereket illeti, itt csalfán cserben hagyott az a csuda empátiám - tudjátok, "Mindent meg kell simogatni/A hiénákat, a békákat is" (JA) - úgyhogy kedvemre húzhattam az orromat.

Mivel azonban nem jellemeket osztályozunk itt, hanem filmeket, s ez a rövidke alkotás eléri, amit akart, frappáns és velős, gyönyörű a táj - ugyan hol forgathatták? - , úgyhogy tőlem egy erős négyest kap. :)

2018-10-15 18:29:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10703

Simán, nagyon cool. Sőt, mivel a New York-i és az LA filmkritikusok sem ugranak rá rögtön az első Pixar/Disney cuccra, még lehet is ebből valami :)

előzmény: Vektor (#10702)

2018-10-15 18:11:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10702

Ruben Brandtról tudtok valami? Magyar gyártású animációs film, amit Amerikában az SPC fog bemutatni, és a Hollywood Reporter berakta a Top5-be a legjobb animációs film kategóriában.

2018-10-15 17:52:30 Ransom (1996) / Váltságdíj csabaga (3) #12

Itt is megvolt régebben, csak valaki kiszúrta és kivették...

Rengeteg film esetében megvan ez a probléma.

2018-10-15 17:51:16 Ransom (1996) / Váltságdíj kaamir (5) #11

Nem igaz, h nyolc év alatt sem lehet megtanulni, h ha privátba írsz, akkor tudom módosítani. (Ha már zavar a info, ami egy újszülöttnek se új).

2018-10-15 17:49:05 Ransom (1996) / Váltságdíj tomside (?) #10

És az itteniben?
Szerinted miért vagyok itt, és nem az IMDb-n?

2018-10-15 17:34:39 10 (1979) / Bombanő csabaga (3) #3

Jó példa a filmek avulására.

Ez az alkotás a maga idejében nagy siker volt, nálunk is,de...mindebben benne volt az akkor divatos "meztelenségi hullám".
A fő témához, a férfiklimaxhoz mindez nem kapcsolódik szervesen, a filmben szereplő zajos, távcsővel kukkolt szomszéd a ruhátlan nőkkel nyugodtan kihagyható lenne, jót is tenne a kicsit amúgy is hosszú mozinak.
Viszont én magam is akkoriban emiatt néztem meg...:)

Némi töprengés után a régi jó, majd az utána következő gyenge értékelés után egy közepeset adok neki, van egy-egy elgondolkodtató rész benne, ha már humor nem sok...

2018-10-15 17:32:15 Ransom (1996) / Váltságdíj Dió (4) #9

Ez nem spoiler, ott van szinte minden tartalomleírásban (még az imdb félmondatosában is).

2018-10-15 17:27:52 Ransom (1996) / Váltságdíj tomside (?) #8

Nem igaz, hogy a qrva spoiler gombot hat év alatt sem lehet megtalálni.

előzmény: kaamir (#7)