Legfrissebb kommentek (csak filmes)

2017-02-28 18:02:42 [Felhasználónevek eredete] necksprain #181

így 7 év távlatából: szerintem a könyvben elhangzik, valamelyik tünde mondja, hogy legtöbben Gandalfként ismerik, de így meg így is hívják.

2017-02-28 17:53:45 A Street Cat Named Bob (2016) tosokigyula (3) #1

Nem vígjáték. A főhőst nehéz megkedvelni, ami a betegségét tekintve elég életszerű megközelítésha ez koncepció volt, az dicsérhető. Talán jobb is, hogy nem jópofizták el.

2017-02-28 17:47:09 [Általános fórum] ChrisAdam #6895

Lássuk a medvét, írjátok le Facebookra a felhasználóneveteket! Régen volt már ilyen. :)

2017-02-28 17:23:10 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10145

Én nem is értem, hogy nyerhetett a Suicide Squad. Azt hittem, hogy vagy a két hasonlóan látványos munka közül a jobb kritikákkal rendelkező filmet fogják választani, vagy a leginkább oscaros jelöltre, a svéd filmre fognak szavazni.

2017-02-28 17:19:19 Moonlight (2016) / Holdfény Bubu (3) #30

Köszönöm! Ezért is lepődtem meg pont a forgatókönyves Oscaron, mert ezt tartottam a film gyenge pontjának.
A srác körülményeit amúgy remekül megmutatták, őt pont nem.

2017-02-28 17:03:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] BonnyJohnny #10144

Én például úgy gondoltam, hogy kevés szavazó nézi végig a nyolc órás OJ-t, és látatlanba meg nem szavaznak... Valamelyik feltevésem téves volt. :P Illetve nem gondoltam, hogy Oscar-díjat adnak a Suicide Squadnak. Ez két olyan hiba volt, amikor tudatosan nem az esélyesre szavaztam. Már ezzel a kettővel is dobogón lennék. Amellett meg ott van a két hangdíj felcserélése. Azokkal együtt meg már AdamTaylor nyakán lennék. :) De előrébb semmiképp: a többi esetben, mikor nem jött be a tippem, tényleg meglepődtem. :)

2017-02-28 16:54:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10143

Valaki meg össze-vissza tippelt (én is sok esetben), aztán nyert. Ilyen ez az idei Oscar. :)

előzmény: Vektor (#10142)

2017-02-28 16:50:14 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10142

Uh, ennyire mellé még sosem tippeltem mind idén. :D
Kitartottam pár statisztika mellett (pl. a BAFTA győzelem jelentősége az animációsoknál, a BAFTA+BFCA kombináció a kosztümöknél), amelyek bedőltek idén.

2017-02-28 16:46:58 Cyborg (1989) / Cyborg - A robotnő GothMan (1) #4

Ez kérem szépen a fájóan nézhetetlen kategória egy veretes darabja.

2017-02-28 16:34:18 [Giallo] wurlitzer #52

Nem tudtam, hogy mire számítsak, aztán tökre örültem, hogy ilyen sokan eljöttek/eljöttetek a Mélyvörösre. Nagy élmény volt nekem is végre nagyvásznon, kirobbanó színekkel látni a filmet. Gyertek majd a folytatásra is! :)

A magyar felirat hiányáról: eredeti blu-rayről ment a Deep Red, és bevallom, nem tudom, ahhoz hogyan lehetett volna magyar feliratot hozzáadni. A jövőben, ha az adott filmhez létezik magyar felirat, próbálom majd megoldani a dolgot.

2017-02-28 16:28:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #10141

Annyi minden volt amit "majdnem" eltaláltam, annyi kategória amit osszekevertem (hangkategoriak, film-rendezes), hogy ossze se számoltam hány talalatom van :)

2017-02-28 16:04:28 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10140

...and the Oscar Predictions Award goes to...

1. Adam Taylor - 20
2. ChrisAdam - 19
3. Ágó - 17
3. Brumi - 17
4. wayage - 16
5. BonnyJohnny - 15
5. #zombysoad - 15
6. Vektor - 14

Részletesebben. Érdekes módon, senki se szavazott rajtam kívül a Moonlightra, pedig az volt a másik nagy esélyes, a Legendás állatokra meg egyáltalán senki (nem csoda).
Érdekes Oscar volt amúgy, végignézve, kicsit lenyugodva az eredményeket, mindenki jól járt. Moonlight legjobb filmre kapott, La La Land zene, rendező, Manchester forgatókönyvre, Affleck, mindenki tökéletesen kikapta a jussát. Meg persze a Mindenki. :)

Úgyhogy gratulálok Adam Taylornak, (minimum) egy sörre vendégem vagy a következő Oscar-díjátadón Kritikus Tömeg találkán! :)

Ui.: Ha valamit elszámoltam, Warren a hibás!

2017-02-28 15:57:04 Mindenki (2015) / Sing ChrisAdam (5) #152

Ó, én meg komolyan vettem. :D

előzmény: Mizi (#151)

2017-02-28 15:49:50 Logan (2017) / Logan - Farkas erahurka (?) #4

Érdemes IMAX 2D-ben nézni a filmet? Adhat annyi pluszt mint a Sully esetében?

2017-02-28 15:45:12 Jackie (2016) noresz02 (1) #10

Hatalmas karó. Embert próbáló feladat volt a végigszenvedése, folyamatosan csak vártam, hátha kikerekedik belőle valami, miközben a nagyon tehetséges Portman hülyébbnél-hülyébb arcokat vágott és bonyolódott bele agyament párbeszédekbe. Eközben az elcseszett zene citerázott az idegeimen és az olcsóság bűze csavarta az orrom, a 20 statiszta és a 2 titkos ügynök helyének folyamatos cserélgetése miatt.

2017-02-28 15:38:01 Mindenki (2015) / Sing Mizi (4) #151

Az a mondat, amire reagáltál, csak amolyan fricska akart lenni, és elsősorban Újpest Ostorának szól. :)

2017-02-28 15:28:27 Logan (2017) / Logan - Farkas Dangar (?) #3

Így látatlanban csak annyit, a filmplakátok valami rettenetesek - pozitív és negatív értelemben is.
Remélem ez lesz az egyetlen pont, ahol majd bele tudok kötni a megtekintés után. :)

2017-02-28 15:20:51 Mindenki (2015) / Sing ChrisAdam (5) #150

Mondjuk ha ez 2016-ban játszódna, tényleg furcsa lenne, de talán a 90-es évek elején annyira nem, amikor még nem volt VivaTV meg ilyen-olyan rádió, korlátlan YouTube és az ízlésvilágukat leginkább például a nagy becsben tartott kórus vagy éppen a szülői ízlésvilág határozta meg (amiről nem tudunk semmit). :) Nekem is egy pillanatig végigfutott az agyamon, hogy ez kicsit valószerűtlen, de aztán kicsit jobban belegondolva mégsem. Tízévesen mi is azon versengtünk a bátyámmal, hogy ki tud több Beethoven, Grieg és Mendelssohn, Mozart művet felsorolni és Muzsikáló délutánt hallgattunk. :)

előzmény: Mizi (#149)

2017-02-28 15:08:12 Logan (2017) / Logan - Farkas Tenebra (?) #2

Kemény film, kiváló elégia, csak kár, hogy nincs benne egy erős, jó főgonosz, hanem az alkotók ide-oda vernek e téren.

De talán ez megbocsátható a tengernyi westernutalás, képregényes önreflexió és tömegfilmhez, sőt mainstream karakterhez képest meglepően merész, deheroizáló karakterábrézolás miatt. És annak külön örültem, hogy a végén meg merik lépni, és Logan meghal. Legaábbis reméltem, és nem is volt stáblista utáni jelenet, ami arra utalt volna, hogy feltámad - ala Batman Superman ellen. Remélem, nem is fogják visszahozni Hugh Jackmant Wolverine-ként, ez így kerek, egész, szép.

A fináléval is azért voltak bajaim, nem kevés. De összességében szerintem egy remek szuperhős-elégia, nagy meglepetés a gyengus Wolverine (2013) és az Apokalipszis után is.

Egyébként visszatérve kicsit a westernhez: a Shane és a Cowboyok, de a Börtönvonat Yumába is feltűnik. A Shane-párhuzamok kicsit erőltetettek, de így is szívet melengetők, és számomra katartikus volt látni, hogy a klasszikus és a modernizált western (vagyis a szuperhősfilm) találkozik egy filmben.

Tényleg remélem, hogy van annyi tisztesség még Hollywoodban és a pénzemberekben, hogy nem hozzák vissza Hugh Jackmant és Patrick Stewartot ezekben a szerepekben többet, egy ilyen elégia után az hullagyalázás lenne.

2017-02-28 15:05:10 Mindenki (2015) / Sing Mizi (4) #149

Engem meg az zavart, hogy a lányok komolyzenét hallgatnak a szabadidejükben, ráadásul önként, meg arról beszélgetnek, hogy melyik népdal tetszik nekik a legjobban. WTF? :D

Amúgy a párbeszédekkel az égvilágon semmi probléma nem volt.

előzmény: Újpest Ostora (#48)

2017-02-28 15:00:58 Mindenki (2015) / Sing Mizi (4) #148

Igazad lehet, mert a modorossága és az, hogy teljesen fittyet hány az életszerűségre, valóban erre utal.

előzmény: St4nt0N (#147)

2017-02-28 14:41:20 Mindenki (2015) / Sing St4nt0N (?) #147

Abba a táborba tartozom, akik szerint a film igazából egy tanmese, s az éneklés ürügyén valami általánosabbról kíván szólni. Ebben az esetben Zsófi vagy inkább az őt játszó gyerekszínész, Dorka valódi énektudása annyira (nem) releváns, mint hogy Szamosi Zsófiának van-e énektanári képesítése.

előzmény: Mizi (#146)

2017-02-28 14:31:47 Mindenki (2015) / Sing Mizi (4) #146

Köszi a válaszokat!

caulfield: Persze, relatíve minden képezhető, csak kérdés, hogy miből mit lehet kihozni...

St4nt0N: Dehogy nincs jelentősége. Egy tanár feladata, hogy tanítsa, képezze a gyerekeket. Egy kórusban a tátogásnak semmi értelme, mert az egész olyan lesz, mint a kommunizmus: papíron mindenkinek volt munkája, de sokan csak lébecoltak, ha egyáltalán bementek "dolgozni".

2017-02-28 14:18:11 Moonlight (2016) / Holdfény VVega (4) #29

Min háborodtál fel?

előzmény: levior (#27)

2017-02-28 14:16:51 Alive (1993) / Életben maradtak csabaga (4) #13

Mivel az ország lakosságának csak 3%-a őslakos.A DVD kiadványon van egy doku a túlélőkkel,valóban így néztek ki,mind külsőre,mind magasságra.

előzmény: necksprain (#11)

2017-02-28 13:54:28 The Witch (2015) / A boszorkány necksprain (5) #39

oké, de nem nézne ki olyan elegánsan egy "A Windows aktiválása / Aktiválja a Windows rendszert a Gépházban" felirattal a jobb alsó sarokban:DD

előzmény: GothMan (#38)

2017-02-28 13:51:28 The Witch (2015) / A boszorkány GothMan (5) #38

Fel tudsz tölteni saját fotókat is a "képek"-be. Egyébként meg sokat azért nem változtat a dolgokon szerintem. A film végig arra játszik, hogy az Ördög bármilyen formában megjelenhet.

előzmény: necksprain (#35)

2017-02-28 13:34:57 T2: Trainspotting (2017) ChrisAdam (?) #17

Egyelőre csak feliratosan van mindenhol. Lemezre biztosan jön szinkronosan.

előzmény: Lorden (#16)

kérném ezt a Faith No More koncert doksit: http://www.imdb.com/title/tt0291898/
köszi!

illetve ezt a Primus doksit is: http://www.imdb.com/title/tt0946983/

köszi!

https://kritikustomeg.org/film/46682/into-the-white-2012 ennek becsapós a leírása, nem egy-egy pilótáról van szó, hanem 3 német és 2 brit-ről. erre lehetne javítani: A II. világháborús film középpontjában három német és két brit pilóta áll, akik Norvégia fölött lelövik egymás gépét, ám hamarosan rájönnek, hogy a kemény, fagyos vadonban a túlélés érdekében szövetkezniük kell egymással.

2017-02-28 13:25:12 Mindenki (2015) / Sing ChrisAdam (5) #145

Mivel beszédhangja és énekhangja is szép volt, fejleszthető lett volna, hogy tiszta is legyen. Messze nem rossz volt a hangja, csak képzetlen.

előzmény: Mizi (#139)

Én csak mazsolázgatok, májusra talán végére érek:)

2017-02-28 13:17:33 Mindenki (2015) / Sing caulfield (?) #144

Mindenki képezhető hangilag.

2017-02-28 13:11:08 Mindenki (2015) / Sing St4nt0N (?) #143

Szerintem ennek a film szempontjából semmi jelentősége.

2017-02-28 12:59:13 Mindenki (2015) / Sing hhgygy (4) #142

Igen, de akkor már átmenne scifibe, mert
az, aki botfülű és fahangú, nem valószínű, hogy ne rontaná el egy kórus összteljesítményét, ezzel ne áltassuk magunkat. Különösen úgy nem, hogy a próbákon a tanárnő ragaszkodott ahhoz, hogy tátogjon.

előzmény: caulfield (#137)

2017-02-28 12:58:40 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #141

Idáig mindig csak az volt a nemzeti szlogen, hogy Magyarországon mindenki ért a focihoz, politikához, stb. Na, most már biztos, hogy az egy főre eső tévedhetetlen pedagógusok és tisztánlátók számában is verjük az EU-átlagot, vagy bármit. Amúgy mindig jó, ha fejlődik az ország.
Mizi: szerintem fejleszthető hangja volt Zsófinak, tényleg csak gyakorlás kérdése lett volna, hogy simán beilleszkedjen előbb vagy utóbb vagy semmikor, ahogy ez a világ bármely iskolájának bármely énekkarában bármely kislánnyal történhetett volna.

2017-02-28 12:56:50 Mindenki (2015) / Sing hhgygy (4) #140

Ez így nem derül ki, de az adott pillanatban valóban hamisan érdekel, viszont a tanár néni belengeti, hogy később még énekelhet, ha megfelelően fejlődik az énektudása.

2017-02-28 12:49:43 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10139

A szavazatok nem terülnek szét, éppen erre jó a preferenciális szavazás. Ha csak az első helyeket néznék, akkor szétterülnének, így viszont nem. Viszont el kell fogadni a tényt, hogy ma már minden hétre jut két díjátadó, sokkal gyorsabb és széleskörűbb az információáramlás, a függetlenek is könnyebben kommunikálnak, így elveszett a stúdiók hegemóniája az Oscar felett, a többnyire biztonsági játékot űző filmjeik helyett már mást választ a művészközönség.

A lényeg, hogy nem szabad saját szemszögből nézni. Attól még, hogy valami neked/nekem/akárkinek a kedvence, még nem biztos, hogy másnak is. A Birdman, a Moonlight, a Spotlight és a 12 Years is megszerezte a szavazatok több mint ötven százalékát, a riválisoknak nem sikerült. Ennyi.

előzmény: banana (#10137)

2017-02-28 12:40:51 Mindenki (2015) / Sing Mizi (4) #139

Egy kis segítséget kérnék, mielőtt hozzászólnék bármihez is itt.
Mivel teljesen botfülű vagyok, ezért kérdem én, a főszereplő kiscsaj (Zsófi) menthetetlenül tehetségtelen, vagy képezhető lenne hangilag?

2017-02-28 12:30:58 Mindenki (2015) / Sing from hell (4) #138

Off
Nem torna, hanem testnevelő tanár. ;)

A sport mondjuk egészen más tészta, mert természetes velejárója a küzdelem, a versengés. Mégis, alsó tagozatban kifejezetten ellenzem a konkrét versenyek látogatását. Nem arra van szüksége egy 7-8 év körüli gyereknek.

Az éneklés viszont egészen más tészta, lentebb írtam miért, nem ismételném magam. Abból versenyt ("kórusverseny") csinálni csúnya baklövés. (Egy iskolában kiváltképp.)

előzmény: hhgygy (#134)

2017-02-28 11:54:41 Lisztomania (1975) / Lisztománia tomside (?) #1

Ha tényleg ennek a trailerét dobja fel a YouTube-link, hát... nincs ennyi drog a világon!

2017-02-28 11:37:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10138

Ez tény, viszont ezzel nem foglalkozik egy kisember, aki csak a Facebookot tekergeti. Így viszont, hogy minden második lap három cikket szentelt neki a tegnapi nap, ha nem többet, kb. még a legutolsó emberhez is eljut az Akadémia híre. Persze ez még nem készpénz arra, hogy Európában fent fog maradni emiatt láthatóan több ember, hogy nézze hétfő hajnalban az Oscar-átadót jövőre. :)

előzmény: Vektor (#10136)

2017-02-28 10:58:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] banana #10137

Továbbá szerintem hozzájön még amit ChrisAdam is említ. A jelöltek kibővítése csak arra jó, hogy szavazatok jobban elterüljenek. Ugyanúgy 2, nagy ritkán 3 esélyes van, mint a Top5-ös időkben.
Egy szubjektív műfajban nehéz definiálni a minőséget.

@Vektor: Szerintem egyáltalán nem volt meglepetés. Az utóbbi 5 évben egyedül a Birdman nem futott ebbe bele.

2017-02-28 10:58:36 Mindenki (2015) / Sing caulfield (?) #137

Egyetlen egy módon nyerhetne feloldozást Erika néni, ha a végén mondjuk a háttérben könnyek között tapsolna látva a kórus teljesítményét. Így kiderülne, hogy ilyen kegyetlen módszerrel, azzal hogy a kevésbé jó hallású gyerekeket a kórusban tartotta váltott ki végülis szolidaritást a többiekből és hozta ki belőlük a tökéletes hangot.
De a film nem ezt célozza, és ez nagyon fontos. Bármennyire is látják bele ezt sokan, vagy akarják belelátni.

2017-02-28 10:50:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10136

Nem hiszem, az AMPAS-nak nem volt szüksége egy ilyen botrányra. Az a tény, hogy az LLL elbukta az Oscart, már önmagában hatalmas szenzáció lett volna. Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy mióta léteznek a szakszervezeti díjátadók (90-es évek eleje/közepe), ez volt a legnagyobb meglepetés. Gyakorlatilag új időszámítás kezdődik a Spotlight és a Moonlight után, az Oscar egy különálló díjátadó, amit a többi szervezet nem tud befolyásolni.

2017-02-28 10:50:40 [Megérdemelte-e az Oscart...] BonnyJohnny #10135

Zseniális. :D

Amúgy akkor álljon itt az ügyben érintett műsorvezető reakciója is. :)

előzmény: Vektor (#10133)

2017-02-28 10:44:07 Mindenki (2015) / Sing hhgygy (4) #136

Érdemes megnézni Veiszer Alinda még jóval korábban készült interjúját, sok minden kiderül arról, hogy "mit akart mondani a szerző".

2017-02-28 10:37:42 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10134

Hát ez zseniális, rettenet nagy. :D

Köszi, ez így érthető. Kezdem tényleg azt hinni, hogy szándékos volt ez a baki, most aztán mindenki az Oscar után kutakodik és róluk beszél!

előzmény: Vektor (#10133)

2017-02-28 10:29:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10133

Conan-nek igaza van, ne bántsátok Beatty-t, nehéz dolga volt: https://www.youtube.com/watch?v=id7m_-zCM7k

2017-02-28 10:27:29 Mindenki (2015) / Sing ChrisAdam (5) #135

Mintha nem is lehetne másképp, mert ez a két választás van.

Igen, valahogy két választás van ennél a filmnél. Pont azért, mert egyszerű a felvezetés. A karakterek sincsenek annyira kibontva, hogy messzemenő értékeléseket és elemzéseket tudjunk levezetni, a motivációjuk is egyértelmű, egyszerű. És ez pont a tanmese szerűségétől van, ahol a leginkább botegyszerűséggel és egyenes célzattal mondja el a sztorit és mutatja benne a szereplőket.
Ugyanakkor az a jó benne, hogy olyan határmezsgyén mozog, ahol nem csak tanmeseként is lehet értelmezni, hanem egy történetként, ami "hihetetlen utakat jár be". :D ("Nem engedte énekelni a kislányt a tanárnő és amit utána tett a kórus, az hihetetlen, nem bírod ki sírás nélkül, kattints ide, nem fogod elhinni, kattints ide!") De így már nekem sem hiteles és kevésbé jó, ebben a kontextusban. Inkább maradok a "fekete-fehéret felmutató" tanmese narratívánál. :)

2017-02-28 10:23:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] Vektor #10132

Egyszerű: az AMPAS nagyobb nézettséget akart, ezért növelte a jelöltek számát, hogy kapjunk pár nagyobb bevétellel rendelkező legjobb film-jelöltek. A 2000-es évek elején az AMPAS szavazói szépen lassan eltávolodtak közönségfilmektől a 90-es évekhez képest (vagy a minőségi közönségsikerek száma csökkent?), ezért akarták ezt meglépni. A terv jól láthatóan nem vált be, mert a nézettség évről évre tovább csökken.

2017-02-28 10:08:25 Desierto (2015) Mikkey (4) #2

tegnap megadtam a módját, előtte egy fél kiló csípős, kentucky csirkeszárny az arcba,
aztán indult a vadászat :) bátor darab ez a mexikói filmestől, kíváncsi lennék hogy kommunikálta le a filmet, milyen visszhangot kaphatott ez odakint a sajtóban

2017-02-28 09:56:13 Mindenki (2015) / Sing hhgygy (4) #134

Szerintem itt jócskán ellentmondásba keveredtél magaddal, hiszen te magad is felkészíthetsz versenyre diákokat mint tornatanár, és mégsem te mint pedagógus felelsz azért, mert egyesek az eredetileg játéknak szánt sportból versenyt csináltak. Akkor szerinted mégis kinek írják ki a kórusversenyeket, és azokra hogy kell felkészülni?

előzmény: from hell (#132)

2017-02-28 09:53:54 [Giallo] nygaben #51

én amúgy meglepődtem, hogy ennyien eljöttek, legalábbis kevesebb emberre számítottam :D. Amúgy a film az újranézés próbáját is kiállta, nagyon magas szinten összerakott, átgondolt cucc, remek rendezéssel, zenével és fényképezéssel, aminek mégis minden pillanatában ott van az öncélúság lehetősége -- egy-egy jeleneten simán látszik, hogy kb. csak azért került bele, mert akkor jó ötletnek tűnt (pl. mikor az újságíró kitáncol az ajtón :DD). Egyik ismerősöm most látta először, és őt is abszolút megfogta, és bár nem láttam eddig sok giallót, de szerintem ez egy remek belépő a műfajba. A filmklub létrehozásáért pedig nagy pacsi, ha lesz időm, tuti elmegyek a többire is :)).

Pont tegnap éjjel gondoltam én is rá, hogy az idei filmeknek meg kéne kapniuk a jussukat. :) És igen, valahogy brutálisan felpörgött a fórum, alig tudom végigolvasni a kommenteket.

előzmény: oscarmániás (#11694)

2017-02-28 09:49:10 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10131

Egyébként mi volt az, hogy a The Dark Knight miatt lett 10 jelöltes a legjobb film listája? Erről mit lehet tudni, leírná nekem valaki két mondatban?

2017-02-28 09:11:23 Goksung (2016) / The Wailing tomside (5) #10

A magam nevében: pl. a roppant jó hangulat, a sejtelmesség, a képvilág, a misztikum, a feszesség és a brutalitás értő ábrázolása. Hirtelen ennyi. :)

előzmény: HejjaX (#9)

2017-02-28 09:06:33 T2: Trainspotting (2017) Lorden (?) #16

CC honlapján feliratosan van, de korábban rémlenek szinkronról cikkek, hogy visszatértek a régi magyar hangok is.
Ezek szerint csak dvdre/bdre ?

Üdv!:) Mikor zöldülnek be az idei filmek?
Egyébként ritka jó dolog, látni és olvasni, ami az elmúlt napon történt a díjkiosztó után, ezt a rengeteg hozzászólást! :D

2017-02-28 08:30:19 Mindenki (2015) / Sing St4nt0N (?) #133

Ügyes, de nekem túl manipulatív és művi e múvi.
Trump Adolfina és a Pszichopata Tündérkék
avagy A NER megdöntése

2017-02-28 08:28:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10130

Mert megbontották a szavazási eljárást. A rendezőknél még mindig elég az egyszerű többség, azaz matematikailag 20%+1 vokssal már lehet nyerni, míg a filmeknél preferenciális szavazás van, ahol muszáj elérni az 50%+1 szavazatot. Így lehet elkerülni, hogy a hirtelen népszerű filmek kisebb, de annál lelkesebb rajongótábora határozza meg az Oscart. Mert például az általad kialakított két csoportban nem minőségi, hanem népszerűségi a kérdés, illetve az lenne, ha megcserélnéd a Speechet és a Networköt. A többi ízlés dolga, nekem például a Gravitáció vagy a Network ugyanolyan maradandó élmény, mint a Moonlight vagy a Spotlight, míg mondjuk a Slave vagy a La La bőven elég volt egyszer is, a Revenant meg még egyszer is bőven idegesítő volt.

előzmény: banana (#10129)

2017-02-28 07:16:51 [Megérdemelte-e az Oscart...] banana #10129

Én főleg ezekre gondoltam: The King's Speech, Argo, 12 Years a Slave, Spotlight, Moonlight.
Ezek szerintem "fontos" témákba kapaszkodó, közepes szintű filmek. A trend pedig az, hogy évről évre csak nő a számuk. A La la landből egy újabb Social Networkot, Pi életét, Gravitációt, Revenantot csináltak.
Már csak műfajukat tekintve is mennyivel változatosabb képet ad, ha 2010 óta csak a rendezői díjakat végig nézzük. Nem volt szerintem évtized, amikor ennyire sok esetben nem a legjobb rendezőé volt a legjobb film.

2017-02-28 04:17:54 The Witch (2015) / A boszorkány necksprain (5) #37

pedig ha nagyon figyelsz (én ki is feszítettem a képet, hogy biztos legyek benne), előtte a kos lába látható, ami lépte egy csizmába megy át, majd megjelenik thomasin mögött a kormányzó előbb bal, majd jobb oldalról. lőttem képeket is róla, csak nem tudom, hogy lehet ide egyszerre spoilert is meg képet is beilleszteni.

előzmény: redsovi (#36)

2017-02-28 03:47:33 Alive (1993) / Életben maradtak necksprain (2) #12

nos, némely kommentre legalább 7 év távlatból reagálva.

off: miért nem írok inkább a the witch-ez egy normál elemzést, ahelyett, hogy ezt fikázzam?

on: végigolvastam a kommenteket, és nem látom értelmét.

2017-02-28 03:36:52 The Eyes of My Mother (2016) necksprain (5) #3

szerteszéjjel bassza mindenedet. szép, ahogy van. radírfejen filóztam ennyit utoljára.

2017-02-28 03:29:27 Into the White (2012) necksprain (5) #7

hinnye, ilyen szituk terén ebből az évszázadból max a Senkiföldje-t tudom felhozni, max az Isten hozott Dongmakgolban!-t, mint amik egy szinten vannak vele. és úgy, mint azoknál sincs, ide is simán elfér a szatíra, mint műfaj. húsbavágó, elgondolkodtató és röhögtető, pont, mikor nem kéne. nézzétek, mert jó film.

2017-02-28 03:22:00 Alive (1993) / Életben maradtak necksprain (2) #11

nem olvastam a kommenteket, majd megteszem ezután, de egy chilei rögbicsapat tagjai 90 százalékban hogyan lehetnek 165 centis fehérek? a rinyálás szintet és a törött végtagok meg nem mutatását meg sem említve. szívesen néznék ebből egy dél-amerikai adaptációt, ez így nagyon-nagyon kevés.

2017-02-28 03:16:55 Flukt (2012) / Menekülés necksprain (3) #3

ajánlód miatt tekintettem meg, ez egy túlnyújtott, sok helyütt bugyuta, mégis élvezhető bosszúsztori. kifejezetten élveztem.

előzmény: Ninety-Four (#2)

2017-02-28 02:13:26 Mindenki (2015) / Sing from hell (4) #132

A film szerintem szimbolikus tartalmú, ezért egyáltalán nem fogom fel hibaként, hogy nem valószerű a befejezése (értsd: gyerekek teljes összefogása, egységes lázadása). Nem ez a lényeg - szerintem.

A lényeg, hogy miért énekelünk.

Aki az éneklésből versenyt csinál, az szerintem nem érti az éneklés (művészet) lényegét. Persze, a sportban is van Olimpia, a filmeknél is rendeznek Oscart, és a zenében, konkrétan éneklésben is nyilvánvalóan vannak versenykategóriák. S így tovább. Tudjuk jól. De mégis, mélyen lecsupaszítva, mi az éneklés (kórus) lényege? Véleményem szerint pont az, ami épp a legtávolabb áll versenyzéstől: az együttlét, az együtt cselekvés, alkotás élménye, a közösség ereje. Mindenki. Ez az igazi szépsége, nem a tökéletes hang. És egy iskolában feltétlen erre kéne helyezni a hangsúlyt. (Nem a Magyar Állami Operaház Énekkaráról van szó!)

Aki ezt nem érti, érzi, az meglátásomban egyszerűen hibát követ el, aki viszont pedagógusként érti félre a helyzetet, azaz gyerekeket foszt meg a közös éneklés örömétől, a valódi közösségbe tartozás és igazi, aktív részvétel élményétől, sőt, érzelmi zsaroláson keresztül mély sebeket okoz nekik, az konkrétan bűnös. (És semmiféle mentséget nem jelent a svédországi kiruccanás lehetősége vagy egyéb díjak, mert nem ennek kéne lennie egy iskolakórus céljának.)

Erre (is) hívja fel szerintem a film a figyelmet, és friss diplomás pedagógusként kiváltképp telibe talált nálam ez az alkotás. Testnevelő tanárként pedig az éneklést testnevelésre cserélve a film gondolatmenete máris felhívja a számomra fontos kérdésre a figyelmet: azaz a sport mint játék és az élsport, versenysport közötti szakadékra. (Ugye elsősorban általános iskoláskorú gyermekeknél.) Arról is jókat lehet vitázni. Viszont ezzel kissé elkanyarodtam a filmtől, elnézést.

Zseni ez a pali, és még csak a 2. nagyfilmje. Többrétegű forgatókönyv, profi alakítások (főleg Shannon), meg bőrt szétfeszítő atmoszféra. Nem is sajnálom igazából, hogy nem nyert Oscar-t, de ha így folytatják, még bármi lehetséges. Az ilyen thrillerek miatt érdemes leülni a fotelba. Köszi Ford!

2017-02-28 00:51:55 Freeheld (2015) / Free Love kfiro (4) #1

Kellemes kis szerelmi történet, ugyanakkor nagyon megrázó is. Persze megint a másság kérdését feszegeti és ez mindig érdekli az embereket.
Akármilyen formában találkozunk vele, általában ezek a filmek sikeresek. Erről a filmről viszont nem sokan tudunk.

Igazából nem gondolnám egy remekműnek, de a két főszereplő, azért elég jól odatette magát. Moore hozza a szokásos magas színvonalat, bár szerintem nem illik hozzá ez a leszbi rendőr szerep, kár hogy szegénykém úgy megöregedett. Ellen Page pedig jól kiegesziti, Ő viszont teljesen beleillik a masculin leszbikus szerepébe, ami érthető, hisz valójában is az.

Mindenképp ajánlom ezt a filmet azoknak, akik a társadalmi, szerelmi drámákat szeretik.

Jó szórakozást!

2017-02-28 00:45:20 [Giallo] tomside #50

Igazad van.
De hát tényleg annyira adta, hogy nem bírtam magammal. Ne haragudj, ha elhasználtam a monitorod! :)

Csodálatos volt a film, gyönyörű blue ray. Óriási élmény volt mozivásznon giallot nézni, aki ha ráér a következő vetítéseken, jó szívvel ajánlom. Sokkal jobb moziélmény, mint bármilyen 8D-s CGI-pornó. Azok a kameraállások! (Pfhu, a giallo amúgy durván addiktív.)

előzmény: HejjaX (#49)

2017-02-28 00:45:12 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #131

Ez jó volt, Chris! Közben gondolkodtam azon is, hogy olyan fekete-fehér a világ vagy sem, hogy valakinek Erika néni szimpatikus, a gyerekek meg nem, vagy épen fordítva, a gyerekeket imádja, a tanárnőt meg gonoszolja. Mintha nem is lehetne másképp, mert ez a két választás van. Én például imádom a filmben a kislányokat. Tök jól játszanak, meg egészen elfogadhatóvá teszik a szituációt, szóval hitelesek is. A főszereplők, persze. Az Erika nénihez fűződő szimpátiám meg érdekes... világéletemben a kisebbség mellé álltam. Legyen szó származásról, nem identitásról, bármiről... és észrevettem magamon, hogy attól, hogy csattogó fogakkal falkák támadtak Erika nénire, ezzel arányosan lett nekem is egyre szimpatikusabb. És akkor már alá is gyártottam a magam elméletét a védelmére. Talán kollegalitásból, vagy miből. Hozzátenném, hogy egy pedofil esetén természetesen nem lennék egyáltalán kollegiális.

2017-02-28 00:40:27 [A film vasúti emlékei] bearney #74

https://kritikustomeg.org/film/70365/halj-mar-meg-2016 -M61 001 pályaszámú NOHAB-GM típusú dízelvillamos mozdonya

Ha valaki tudja, hogy hol halad át a vonat, amikor átszel egy folyót vagy tavat, írja meg légyszi.

2017-02-28 00:36:46 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #130

Lájk.

2017-02-28 00:28:50 Mindenki (2015) / Sing ChrisAdam (5) #129

Érdekes film ez. Nem állítom, hogy mindent értettem, amit itt alattam leírtatok, mert nem tudtam mindig követni, hogy melyik ideológiát kinek tulajdonítjátok. Soros Györgyöt még nem olvastam itt, szóval azért ennek örülök.
De a film. Hogy én kinek az oldalán állok? A gyerekekén. És igen, szerintem Erika néni a rossz. Ha egyáltalán ki lehet ezt jelenteni. Hogy miért? Mert ez egy tanmese. Hiba volt az alkotóktól elhelyezni korban, mert a tanmesék nem korhoz köthetők, hanem állandó jelleggel aktualitást szólnak, többnyire. Itt így van. Nem dokumentarista, ami bemutatja a 90-es évek iskolai állapotait, hanem egy tanmese jellegű rövid szösszenet, amibe pont a tanmese jellege miatt simán belefér az, hogy nem realista. Nem földhöz ragadt, hanem simán történnek benne olyan dolgok, amik lehet, a valóságban nem. Gondolok itt a végére, nem hinném, hogy magyar iskolában ilyen történne valaha is, a gyerekek lázadása viszont egy tökéletes metafora, szimbolizmus megannyi dologra nézve, ki mire asszociál: politika, oktatás, stb. És ebben a tanmesében is vannak jók és rosszak, de senki sem tisztán jó és tisztán rossz. Hogy kinek ki kicsoda, azt maga dönti el. Nekem Erika néni a "rossz", aki csírájában elfojtja, beskatulyázza a kislányt és a csoport egyes tagjait. Nem azzal van a probléma, hogy Erika néni elmondja neki, hogy nem jó és inkább hagyja énekelni, mert ez dicséretes. Nem küldi el a francba, nem hordja le a lábáról. Nem alázza meg mások előtt, külön hívja el és mondja el a kislánynak a dolgot. Az a rettenetes bűne és amiért bűnhődnie kell úgymond a tanmese végén, hogy nem küzd a lányért és a többiért. Tulajdonképpen ha nagyon lecsupaszítjuk és kisarkítjuk a dolgot, akkor Erika néni az a tanárnő, aki nem tanítja a gyereket, csak kordában tartja. Ott van a gyönyörű hangú Elza, Liza, Márk, Domokos, Huba, őket szépen engedi szabadjára engedni hangjukat, ezáltal persze fejlődnek. És van Zsuzsi, Timi, Tomi, Tami és Töhötöm, akik pedig nem ütik meg a szintet, pedig hallhatjuk: habár nem énekel Zsófi teljesen tisztán, szép hangja van, amit csak fejleszteni kéne. Így mehetnek a gyehennára, szenet lapátolva tátogni. Elfogadom, hogy valakinek Erika néni szimpatikus, mert miért ne lenne az, hiszen látszólag a jó célért dolgozik, meg aztán Svédország is szép ország. De pont ez a filmnek egy rettenetesen jó üzenete, ami szerintem ilyen jól nem nagyon volt ábrázolva: a látszólag jó és kedves, de ugyanakkor pedig hanyag és önző feljebbvaló viselkedése. Amit rá lehet húzni rengeteg mindenre: lehet visszautalni a gulyáskommunizmusra, vagy akár elővenni pár disztópiát, de hirtelen inkább a mai politikai helyzetre céloznék ezzel. Az üzenet pedig az a jó, hogy itt nem áll meg. Hanem épp akkor teszi fel a pontot az i-re, amikor kijelenti, hogy nem lehet boldog közösséget létrehozni úgy, hogy a fele ilyen, fele olyan. Hanem mindenki - azaz az elsőtől az utolsóig vagy tátog, vagy énekel. És nem lehet kivonulni a Parlament elé kétszázan, hogy megdöntsünk egy kormányt, hogy fellépjünk a zsarnokság ellen, akármilyen időket élünk. Hanem mindenkinek ott kell lenni: természetesen ideologizált az üzenet, ha ebben a kontextusban nézzük, de a mondanivaló akkor is ott van.

És mindez 25 percben. Igen, ezért kicseszettül zseniális ez a film. És igen, ez az én véleményem. Más máshogy látja, beszélünk róla, vitázunk, leütjük a másikat, aztán ölelkezve felsegítjük egymást és végső soron örülünk, hogy már megint van egy Oscar-díjunk.

2017-02-28 00:17:52 Uchebnik (2016) Tenebra (5) #1

Hogy kicsit ellenpontozzam a Mindenki - amúgy jogos - ajnározását: ez is egy igencsak figyelemreméltó magyar kisjátékfilm. Hasonló a téma, de ez kicsit "reálisabb". Ma a Magyar Filmhét keretében láttam mindkettőt, egymás után, így most "megmérettettek". És nekem szembeszökő volt, mennyivel hitelesebbek az itteni gyerekszereplők, mint az ottaniak. Valahogy a Mindenkiben a párbeszédek nekem nagyon nem stimmeltek, meg a szituáció sem teljesen, csak akkor tudom elfogadni, ha tisztán parabolaként értelmezem.

Ez viszont kiválóan megragadja egyfelől '56-ot más szemszögből, másfelől pedig azt felnövekedési folyamatot, mikor az idealizált, mitizált példaképről alkotott minden elképzelés hirtelen összeomlik. S mindezt egy oroszkönyvvel.

Első megtekintésre ennél is zavart 1-2 gyerekszereplő, de most, hogy a Mindenkivel összevetettem, egyértelműen nem zavart már. Sőt.

Úgyhogy ezt a filmet is nagyon ajánlatos nézni. Ugyanúgy arról szól, hogy átvernek, megvezetnek embereket a kiváltságokért, melyeket végül mégsem kap meg az illető. A csalódás és kiábrándulás, és az önkéntelen lázadás filmje ez is. Csak ez életszagúbb és "magyarabb". A Mindenki inkább irányt mutat, hogy milyennek kellene lennünk. Ez meg más szemszögből megmutatja, milyenek vagyunk, milyen gecik tudunk lenni.

2017-02-28 00:09:23 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #128

Hát azért ebben volt valami igazán megtisztelő! Köszönöm!

előzmény: cucu (#127)

2017-02-28 00:06:41 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #127

Bocs, most allt csak ossze. Hat hiszen te iro vagy! Nem szakma, hanem "vermerseklet" szerint. A hosszu monologokat, es a rovid replikakat szereted (ez foleg Facebook-on latszik, de itt is). Ebben vagy jo, ez a mufajod. Parbeszedre (es emiatt forumba) nem a legalkalmasabb mufaj, de... mindegy, most mar azt hiszem, valamennyire ertem, ugyhogy el is engedem ezt az egeszet, es majd igyekszem nem elfelejteni.

A férfi, a legenda, a mítosz visszatért!
A John Wick első része az utóbbi idők egyik legütősebb akciófilmje, remekül koreografált tűzpárbajokkal és bunyókkal, egy jól felépített alvilági szindikátus-rendszerrel és egy igazi, tökös főhőssel az élen.
A második felvonásnak ez alapján fel is volt adva a lecke, de a készítők nem csak felülmúlták az előzményt, de olyan alkotást tettek le az asztalra, mely a műfaj legjobbjaihoz is simán felnő.
Maga a sztori most is igencsak egyszerű, de a forgatókönyv ennek ellenére működik. Sikerült ugyanúgy a bosszú útjára hajtani a címszereplőt, de most nem a kocsija és a kutyája indítja be a cselekményt. Nem nagy mutatvány ez, de sok hasonszőrű darab elvérzik ilyen szinten, gondoljunk csak az Elrabolva borzasztó folytatásaira.
A sztori gerincét adó elégtétel mellett azonban ismét nagy hangsúlyt kap a Continental Hotel és az a köré épülő hálózat, melynek világát ügyesen növelték meg a készítők, több olyan szegletbe leshetünk be, melyeket nem láthattunk az első epizódban.
A színészi játékokra sem lehet panasz, mindenki hozza azt, amit megkövetel egy ilyen mozi. Ez alól csak Keanu Reeves a kivétel. Félreértés ne essék, alakításával nem fogunk a következő Oscar-gálán találkozni, de ezt a teljesen kiüresedett, profi bérgyilkost pazarul hozza. Viszont amit fizikailag leművel, az brutális. Elképesztő az, amit a fickó így az ötvenen túl leművel. Olyan tempóban pumpálja az ellenfeleibe az ólmot, hogy az elismerést érdemel, de a bunyókban is helyt áll.
És akkor rá is térnék a lényegre. Ez a film technikailag maga a tökély. Az operatőri és vágói munkának köszönhetően az összes zúzás végig követhető, nem mellesleg egytől egyig pörgősek. Ehhez pedig még hozzájönnek a félelmetesen jó hangok. A fegyverek szinte áriát énekelnek, de a csonttörő ütések is nagyon életszerűen hatnak. Amit pedig a játékidő második felében kapunk, az egy komplett halálbalett. Az erőszak ábrázolása már-már művészi magasságokba emelkedik, köszönhetően az adrenalinpumpáló tempónak és a pazar zenei aláfestésnek.
A lezárás láttán pedig elégedetten csettintettem. Persze, nyitva marad a történet, ezzel is belengetve a harmadik részt, de még így is elképesztően feszültre sikeredett, alig mertem levegőt venni alatta.
Összegezve a dolgokat, így kell kinéznie egy igazán tökös és minőségi akcióorgiának. Őrült tempót diktáló cselekmény, egyszerű, de működőképes történet, karakteres szereplők és vérbő zúzások. John Wick második kalandja ezeket csont nélkül le is szállítja, sőt, még egy kicsit többet is.
Ez kérem, szenzációs!

2017-02-27 23:50:45 Mindenki (2015) / Sing Killjoy (5) #126

Az elmúlt hetekben többször, több csoporttal is megnéztem a suliban. És megnézték kollégák is. Mindenkinek egy kicsit más jelentett a film. A diákok nagy része úgy állt fel, hogy tudna kapásból két-három tanárt mondani a saját életéből, akiktől megkapták, pl. hogy "ne is erőlködj, te nem vagy elég jó egy matek versenyre". A kollégák közt viszont inkább az "el lehet menni..." rész verte ki a biztosítékot általában, az abban megbújó nagyon durva terror miatt.

2017-02-27 23:33:10 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #125

Ok. Rendben. Én nem érveltem, én nem válaszoltam érdemben, kiszálltam, megfutamodtam, betrollkodtam és ennyi. Hát akkor ez történt. Mindig csak bekáromkodok mindenhová, aztán kacarászva elrohanok egy sikátorba.

előzmény: cucu (#124)

2017-02-27 23:30:46 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10128

Ne szomorkodj, ez az első markáns jele, hogy az Akadémia tényleg megmozgatta az állóvizet. Engem most kezd érdekelni, hogy mi lesz a vége 2020-ig :)

2017-02-27 23:29:50 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #124

Ez nagyon szep. Csak az a kar, hogy ez itt a KT-n nem tortenik meg. Tobbek kozott azert, mert te a beszelgetesbol kiszallsz (az eredeti kommented ott ert veget, hogy "Ugyanaz."), es inkabb hivatkozol (sokadszorra), hogy masutt vannak errol beszelgetesek, ami nem is igazan tudom, miert ilyen erdekes.

2017-02-27 23:21:15 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #123

Ez nagyon igaz!! A feleségem volt iskolájának tanárai, tanítványai igen figyelemre méltó módon finomítanak a véleményeiken, változtatják az álláspontjukat, a vita hatására. De akkor mi volt az eredeti szándék? A felkonferálások szerint a gonosz tanárnő meg a hős osztály... de mégsem egyértelműen erről szól, hanem mégis másról (is).

előzmény: cucu (#122)

2017-02-27 23:19:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] ChrisAdam #10127

Hűha, internet nélkül voltam délután 3 órától, nem olyan egyedi eset, de az igen, hogy olyan hosszú idő volt elolvasni a kommenteket itt és a Mindenki topikjában, mint annak idején a Kőszívű ember fiait. Nagyon felrobbant az internet, helyes, helyes. Kezdem azt hinni, hogy az egész szándékos volt, reklám és marketing. :D

Rorschach: Egyetértek veled, el tudom fogadni azt, hogy nem a La La Land nyert. A szomorú inkább azért vagyok, mert a Moonlight nyert. Viszont azt, hogy Chazelle következő filmje milyen fogadtatású és várakozással teli lesz, az ígyis-úgyis eldőlt, Chazelle Oscarja miatt.

Ágó: Mindjárt össze is számolom, kik voltak a legsikeresebb tippelők. De lehet, hogy holnapra halasztom, mert kicsit agyhalott vagyok. De ami késik, nem múlik! :)

2017-02-27 23:18:37 Mindenki (2015) / Sing cucu (5) #122

Egy vita nem feltetlenul arrol szol, hogy barkinek is megvaltozzon a velemenye. Hanem hogy elgondolkodjunk a masik felvetesein, es igy esetleg tanuljunk valamit a masiktol. Sajnalom, hogy te ebbol inkabb kiszallsz, mert enelkul viszont az idehanyt gondolatainknak a vilagon semmi ertelme.

2017-02-27 23:17:47 Mindenki (2015) / Sing dézi (?) #121

de gondoljatok már bele a hatalmi különbségekbe egyrészt a felnőtt-gyerek, másrészt a tanár-diák viszonylatban... cinkosság két azonos helyzetű ember között lehet csak, tanár-diák viszonylatban a "cinkosság" visszaélés a tanár részéről a saját hatalmával. a máz, amivel leönti ("elmehet, aki akar", csoki, "majd fejlesztjük a hangod" stb.) színtiszta manipulációs technika. de igaz is, ezt már leírtam egyszer, de minek. :D

2017-02-27 23:16:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10126

Dehogy veszekszek, pont így szeretem eltölteni a hétfő estéket :D
Azt viszont most már mindenki érti, miért vonultam vissza 10%-ra díjszezon ügyben. Tizenöt évig ugyanez nagyon sok volt :)

2017-02-27 23:10:38 [Megérdemelte-e az Oscart...] HejjaX #10125

Easy srácok. Nehogy már ezen a baromságon összevesszetek.
Szerintem állati jó poén volt ez a baki. Atom nagy facepalm, persze, de azért feldobta a show-t rendesen.

2017-02-27 23:08:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] BonnyJohnny #10124

Szerintem az érvelésnek vége, csak személyeskedtek. MicaHirot idézve, kérdéses, hogy érdemes-e...

2017-02-27 23:05:54 Mindenki (2015) / Sing Ugor (4) #120

Régen vitatkoztunk már filmen ennyit. Szóval, van ebben valami...

cucu, nem tudok mit válaszolni, nem változott a véleményem. Ugyanaz. Mindennel van valami gondom. (Szegény gyerek hogy merné már felvállalni szörnyű félelmében, hogy kilép a kórusból, hiszen a brutális nyomás ránehezedik, de azt viszont simán mindenki bevállalja, hogy az egész sulit beégeti egy versenyen, igazgató bácsi ide vagy oda...)

előzmény: HejjaX (#119)

2017-02-27 23:05:17 [Megérdemelte-e az Oscart...] csabaga #10123

Csak komolyan magyarázom a dolgokat,ahogy te tetted nekem.:)

Annyiban van átfedés, hogy mindkét esetben csak ürügy a horgászás. :) De itt csak kedvesen szemrehányó szurkálódás, szerintem előbb volt ez a kész scriptben, mint hogy Williams leszerződött volna.

előzmény: St4nt0N (#18)

2017-02-27 23:02:33 Mindenki (2015) / Sing HejjaX (4) #119

Akárhogy is, remélem, egy nagy valag pénzt hozzávág most a Filmalap Deák Kristóf-hoz és ő egy ehhez hasonló színvonalú nagyjátékfilmet hoz majd tető alá. A magyar filmnek égető szüksége van a vérfrissítésre.

2017-02-27 23:02:08 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10122

Hát most mit mondjak :D

2017-02-27 23:00:18 Mindenki (2015) / Sing hhgygy (4) #118

- amúgy minél többet gondolkozom rajta, annál értelmetlenebb. a próbákon pl. miért ne énekelhetnének a gyengébbek?
- Mert ők a próbákon a tátogást próbálják.

előzmény: agymosott09 (#115)

2017-02-27 23:00:14 [Megérdemelte-e az Oscart...] BonnyJohnny #10121

Jelen vitára értettem (hogy nehéz köztetek), de oké.... :D

2017-02-27 22:58:44 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10120

Hajjaj, én ma még egy harmincas évekbeli filmtől sem mentem el. Ég és föld vagyunk :D

2017-02-27 22:57:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] limupei #10119

Most már nehéz felfogású vagyok, jaj de jó :) Mondjál még ilyeneket drága mester, aki szerint túlzó elvárás eligazodni négy szó között.