Aktuális/Régi/Leendő közkérdések

Támogatásra vár

Ha az lenne a kérdés, hogy ki a legnagyobb svéd színésznő, ki jutna először az eszedbe?

2019-05-16 Ugor

• Greta Garbo, nem is vitás, a valaha élt egyik legnagyobb színésznő-legenda.
  • Ingrid Bergman, az emlékezetből kitörölhetetlen, generációkon átsejlő szelíd arc.
  • Liv Ullmann, a bergmani mindenes csoda, a svéd film állócsillaga.
  • Bibi Andersson, a sokarcú mindent tudó.
  • Harriet Andersson, a nyurga kamaszlány, aki később suttogások és sikolyok között hal meg.
  • Anita Ekberg, és tudjuk, hogy miért jutott az eszedbe.
  • Elke Sommer, egy korszak imádott nőideálja.
  • Ursula Andress, filmtörténeti képek fűződnek hozzá.
  • Ingrid Thulin, álmaink nője.
  • Sickan Carlsson, bár nem is ismerem.
  • Noomi Rapace, az legalább szőke, karcsú, magas, igazi svéd.
  • Alicia Vikander, a többek már homályos múlt.
  • Nem is ismerem ezeket, honnan kéne tudni?
  • Valami modernebb nincs, csak ezek a fekete-fehér izék?
  • Másra gondoltam egyből és le is írom, miért.
  • Na, hát hogy ez meg milyen ostoba kérdés, mindig ezt jelölöm be és ilyenkor örülök.

Ma már elég szövevényes a filmek eredeti nemzeti jellegét meghatározni. Szerinted mi alapján lenne a leginkább jogos, hogy feltüntessenek egy országot egy film adatlapján?

2019-04-25 Ugor

• A film olyan nemzetiségű elsősorban, amilyen országban íródott, ahol az ötlet megszületett.
  • A film olyan nemzetiségű, amilyen nemzetiségűek az ismert főszereplők, húzónevek.
  • A film általában a rendezőjére jellemző, tehát az számít, milyen nemzetiségű a rendező.
  • A film olyan nemzetiségű főleg, amelyik országban forgatták, a statiszták zöme is onnan származik.
  • A film elsősorban olyan nemzetiségű, ahonnan a megalkotásához a legtöbb pénz származik.
  • A film főleg olyan nemzetiségű, amelyik országról szól a története.
  • Nem lehet meghatározni, ma már szinte minden film nemzetközi koprodukció.
  • Csak a nemzeti film az igazi film, ha egy helyről származik minden és mindenki.
  • Nekem tökmindegy, hogy milyen nemzetiségű egy film.
  • Egy ország filmművészete jellemző egy adott országra.
  • Más a véleményem erről, de lent megírom.
  • Teljesen értelmetlen a kérdés, nem is érdekel.

Aktiválásra vár