Melyik a kedvenc Frank Capra-filmed? 👁

Cesare Gonzago kérdése, 2010. október 16.-2010. december 14.

•   34% (35) Ki az a Frank Capra?
  •   24% (25) Az élet csodaszép
  •   15% (15) Ez történt egy éjszaka
  •   11% (11) Arzén és levendula
  •   5% (5) Becsületből elégtelen
  •   4% (4) Nem kedvelem Frank Capra filmjeit.
  •   3% (3) Mindegyik kedvencem.
  •   2% (2) A Kék Hold völgye
  •   2% (2) Váratlan örökség
  •   1% (1) Így élni jó
  •   Valami más, éspedig...

2010-10-16 11:53:36 critixx #4

Nehéz kérdés. Mindegyiket szeretem (azon kettő kivételével, amit nem láttam). Az Arzén és levendula zseniális vígjáték, az Ez történt egy éjszaka szintén. Ahogyan már más említette, az egyik első screwball comedy. Az Élet csodaszép pedig egy örök klasszikus.

2010-10-16 11:12:48 oscarmániás #3

Ez törttént egy éjszaka 10/10
Váratlan örökség 10/10
Becsületből elégtelen 9/10
Az utca embere 8/10
A Kék Hold völgye 8/10
Így élni jó 7/10
Az élet csodaszépet meg kellene nézni még egyszer,plussz még figyelemre méltóak a dokumentumfilmek is,amiből eddig a Prelude to war (Háborús előjáték) című darabot láttam.

2010-10-16 10:25:20 Paul Ricard #2

Az első screwball comedy- k egyike, az Ez történt egy éjszaka, a többiért csak mérsékelten rajongók.
Viszont ha már '30-as, '40-es évek és a vígjáték műfaja, akkor a kevésbé szájbarágós, ámde jóval elmésebb Lubitsch és a jócskán irónikusabb Preston Sturges munkássága is közelebb áll hozzám.

2010-10-16 09:21:34 BonnyJohnny #1

Frank Capra életművéből hat filmet láttam, és mindegyiket nagyon szeretem. Véleményem szerint ez az ember úgy adta el a giccset, hogy nem tűnik giccsnek. Ráadásul nem csak amolyan Bay féle giccses jelenetek összességét, hanem a film elejétől végéig való giccsben úszását. De mivel megőrizte a film báját is, ezért a film nem giccses, hanem szép, sőt gyönyörű. Fogalmam sincs, hogy csinálja. Azt hiszem ezt hívják zsenialitásnak. De van egy filmje, ami számomra kiemelkedik még ebből a kiemelkedő életműből is. Az egyik legszebb történet, amit valaha láttam: Az élet csodaszép.